Kokxhoorn, gemeenteontvanger, den dag waarop -hij 45 jaren geleden in dienst trad als gemeenteambtenaar. Zijn tegenwoordig ambt vervult de heer K. sedert 16 Juni 1892. Van verschillende zijden mocht hij heden betuigingen van sympathie en vriendschap niet zijn ambtsfeest in ontvangst nemen. Van de zijde van de ambenaren ter Gemeen tesecretarie, rekenkamer en verdere .takken van dienst werd hem eene bloemenhulde geboden, terwijl hij tevens door Burge meester en Wethouders werd gecomplimen teerd. Het afmaaksysteem. Onder voorzitterschap van den heer W. Samson hield de Landbouwver. „Leider dorp en Zoeterwoude" hedenmorgen in Zo- merzorg een protestvergadering tegen het afmaaksysteem. Tegen 11 uur was de groo- te zaal tjokvol. Aan de bestuurstafel had plaats genomen ds. Brmnmelkamp, afgevaardigde voor het district Loosduinen in de Tweede Kamer. De heer Samson opende de vergade- ng, heette aLlen welkom en ging het af maaksysteem na tot op heden nu het vee in de weide is. Nu het vee in de weide is wordt met het systeem doorgegaan en in erband hiermede mag de vraag gesteld worden, wat moet er nu met het leege land gedaan worden? Spreker ontwikkelt nu verschillende bezwaren tegen het afmaak systeem. Op ethischen grond betoogt de lieer Samson dat de veehouder en iedereen moet gruwen van het afmaken van levend jong vee. Een dergelijke handeling druisclit in tegen het menselielijk gevoel. Er zijn stoffelijke bezwaren. Door dit stel sel wordt veel jong en krachtig levensbloed ontrukt. De afmaking moet er toe leiden, dat de veestapel vermindert en moet leidén tot hooge prijzen van het vee. Het bedrijf van den veehouder wordt stopgezet. In de overgrooto ijver wordt noch de boer noch het vee ontzien. Er zijn ook groote bezwaren voor de melkverkoopers en koopers, die door het afmaaksysteem aan hun verplich tingen niet zuilen kunnen voldoen. Wat moet de boer, wiens vee afgemaakt is, met zijn land doen? Alles hooien? Toen spreker zijn bezwaren in Den Haag opperde werd hem geantwoord, wat zal het hooi in het najaar duur worden. Eerst wordt het vee ontnomen, dan wordt de markt gesloten. Waar moet de hoer met zijn vet vee blijven? Niet alleen een commissie van deskundi- 311 maar ook een commissie van belang hebbenden moet gehoord worden. In een •ij land, n.l. Nederland, moesten de dis- tricts-veeartsen niet met de boeren kunjien doen wat zij, willen. Aan de hand van art. 35 der wet op het veeartseniikundig staatstoezicht, toont spr. aan, dat alleen In bijzondere gevallen tot afmaken kan worden overgegaan. Van de bijzondere gevallen maakt men nu de alge- meene gevallen. Met het dooden van het vee, met het in den grond te stoppen gaan duizenden verloren, die het volk ten goede zouden komen. Spreker betoogt nog in den breede, dat de boer zich ook moet stellen op het standpunt van den belastingbetaler. De boer behoeft niet uit de Staatsruif te eten. De boer heeft bescherming noodig, maar hij wil de schatkist niet ledig maken. Wij moeten protesteeren tegen het vermor sen van het geld en in deze hebben wij ook den steun van de burgermaatschappij. De ziekte is van voorbijgaarïden aard: Is het dan niet meer dan tijd, dat wij opge wekt worden tot een levendige actie om ver. lost te worden van den geesel van het af maken. Gebroken moet worden met het harde juk van den» veeartsenijkundigen dienst. Wij moeten uitroepen: „Tot hiertoe en niet verder". De Voorzitter geeft nu het woord voor gedachtenwisseling. De heer Los (Zoeterwoude) heeft niet veel nieuws vernomen. Er is te veel eigen belang in het spel. De regeering vraagt zich af, wat is de eisch van het land. In deze kan alleen de regeering beslissen omdat zij beschikt over alle gegevens. Er zijn vele provinciën en steden die nog vrij zijn. Het past den landbouwer niet actie te voeren tegen de regeering. Het is geen plagerij, Om den een te vrijwaren, kan de andere niet gespaard worden. Wat de Fin. be zwaren betreft, er zijn groote woorden ge bruikt, maar niets bewezen. De heer Zwetsloot (Leid'en) betoogt met practische gegevens, dat de ontsmet- tingsdienst veel te wenschen overlaat. Be smetting wordt niet tegen gegaan, er wordt geld vermorst. De heer Bakker (Oegstgeest) had een meer zakelijk betoog verwacht. De regee ring en de veeartsenijkundige dienst zijn bestreden met argumenten, die geen steek houden. Met dezelfde woorden waarmede de ethische bezwaren naar voren worden geschoven, kan de ellende der ziekte zelf voor den boer geschilderd worden. Alle middelen, die de regeering van de hand doet om de ziekte te bestrijden meet de boer toejuichen. Doen de ambtenaren hun plicht niet, gaan zij hun boekje te buiten, dan dient bij de regeering geklaagd te wor den. Is de besmetting, niet te keeren, dan zal de regeering beslist haar systeem laten varen. Wij hebben zuiver de economische zijde van het vraagstuk bezien, anders niet. De heer Mets (Egmondemieer N.-H.) betoogt dat wij met de regeering samen moeten werken. Boer en regeering staan met de beste bedoelingen tegenover elkan der, zij moeten echter samenwerken. Breekt er onder de menschen besmetting uit, dan maakt men ze ook niet af. Spre ker pleit voor barakken, waar de zieke beesten onder deskundige leiding kufni- iien behandeld worden. Met dit systeem kunnen landbouwers en regeering bij el kander gebracht worden. De heer v. Santen (Stompwijk) zegt, dat de minister ingelicht wordt, door het bestuur van Landbouw. Willen wij suc ces heibiben dat gebroken, wordt met het afmaaksysteem, dan moeten wij zorgen dat een ander bestuur in Landbouw komt, De heer Weyl betoogt, dat het afmaak- byateeïn uitstekend' in Denemarken ge- Werüat heeft. De voorzitter, de heer W. Samson. ïe=gt, dat in de eerste tijden geen protect van de boeren uitgegaan ie en er mede gewerkt is met de regeering. Nu zijn er echter de weiden opengegaan, nu staan wij op een ander standpunt. Spreker hand haaft zijn financieele bezwaren en be toogt, dat door het systeem van de regee ring onzedelijken practijken van fin. aard in de hand gewerkt worden. Men blijft sleuren van de eene week in de an dere, men bereikt niets met het afmaken. De resultaten van afzondering zijn tot nu toe bedroevend geweest. Het werken van den veeiartsenijkundigen dienst heeft' in de laatste jaren met al zijn werken, met al zijn proeven fiasco geleden. De minis ter van Landbouw heeft te bevelen, niet de Mij. v. Landbouw, hij is de verant woordelijke persoon. De heer v. Leeuwen (Zoeterwoude) zegt., dat de heer Los niet in den geest van Zoeterwoude gesproken heeft. 90 pCt. van de landbouwers is tegen het afmaaksy steem. De Voorzitter stelt ten slotte de vol gende motie aan de vergadering voor: De- vergadering van veehouders op 1 Juni 1915 in Zomerzorg te Leid'en bijeen. Geboord hebbende de besprekingen, die gehouden zijn over de bestrijding van het mond- en klauwzeer onder vee, overtuigd, dat het afmaak-sysiteem de ziekte niet ten onder brengt, een aanslag is op het leven onzer beesten en groote verwoesting on der onze veestapel aanricht, voor den vee houder onmogelijke toestanden, schept tot uitoefening van zijn bedrijf, aan den staat ontegenzeggelijk sommen gelds verslindt, de reeds abnormale hooge prijzen van het vee nog zullen doen stijgen, protesteert ten krachtigste tegen zulk een bestrijding der ziekte, waarvan ten slotte de veehou der de dupe wordt Na eenige discussie wordt de motie ten slotte onder donderend applaus met bijna algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens heeft de voorzitter nog be sproken de regeling van bedrijflschade, de openstelling der markten vooral wat be treft het vette vee en de herziening van de wet op den veeartsenijkundigen dienst. Na eenige discussie werd besloten het bestuur op te dragen een commissie te benoemen welke omtrent deze punten van advies zal dienen en advies zal geven aan de regeering. Nadat de heer Brummelkamp de aanwe zigen toegesproken had, sloot de voor zitter de vergadering. Universiteit. Tot de verbintenis, be doeld bij art. 18 der wet van 2 Aug. 1880, om, na het verkrijgen van den titel van arts, een benoeming tot officier van ge zondheid 2e kl. bij het personeel van den geneesk. dienst der landmacht aan te nemen, zijn toegelaten: to rekenen van 1 Mei 1915, de studenten L. den Hou ter en M. K. J. Smits. De studentenoppasser P. van Wijlt. Uit den Zoeterwoudschen Singelgracht werd hedennacht opgehaald het lijk van den vooral in academische kringen zeer bekende Studentenoppasser P. van Wijk, die ook sedert vele jaren c'in vaste dienstbetrekking stond bij het Collegium, van het Studentencorps. De overledene had den leeftijd van 65 jaren bereikt. Van een paard gevallen. Hedenmor gen wend op den Stationsweg een paard bereden door een 22-jarigen milicien-kor poraal van de artillerie schichtig en stij gende zoodanig, dat. de berijder het paard niet meer meester kon blijven. Hij werd van het paard gewoipen. Opgenomen in perceel 53, constateerde dr. Relier, die juist ter plaatse was,, dat. de jonge man het rechtendijbeen gebroken had. Hij is vervolgens naai' bet. Militair hospitaal gebracht en vandaar vervoerd naar het St. EM sab eth ge sta ch t. ALPHEN. Atfen—Uithoorn. De vermoedelijke datum der opening van het spoorlijn-tra ject AlfenUithoorn is door de bevoegde autoriteiten weder een maand uitgesteld en gebracht op 1 Augustus. KATWIJK. "Uitvoering. Woensdag 2 Mei zal ons Harmoniekorps haar eerste uitvoering geven in de muziektent bij Hotel „De Roskam". NOORDW IJKER HOUT. Het kerkpad. Gedep. Staten van Zuid- Holland hebben het verzoek van A. Gulde- mond te Lisse behandeld om het Kerkpad (ook genaamd Harde Pad), gelegen tusschen den Kerkweg en den Gooiweg te Noordwij kerhout, van den legger der wegen en voet paden dier gemeente af te voeren en daar- voer een nieuw eenigszins omgelegd Kerkpad in de plaats te stellen, nadat een verzoek om er een nieuwen 6 Meter breeden rijweg voor in de plaats te stellen, was vervallen, op grond van bezwaren van belanghebbende neringdoenden enz., omdat door deze in de plaats-stelling een te groote afwijking van den bekwamen toestand zou worden in het leven geroepen ten nadeele van die belang hebbenden. Het bleek, dat de prov. hoofdingenieur had geadviseerd met een beslissing ten deze te wachten tot na de beslissing van den Hoogen Raad in een geschil over hetleggei van een brug over een watering in genoemd Kerkpad. Intusschen bleek, dat men van de zijde van Gedep. Staten geen aanleiding vond om die beslissing eerst af te wachten. Het verzoek van den heer Guldemond, dat berustte op zijn belang, om zijn bollenland op een voor hem niet te onvoordeelige wyze te doen snijden door het Kerkpad, werd toege licht door mr. P. Tideman te Bloemendaal. en bestreden door den burgemeester van Noordwijkerhout den heer Sweens. De beslissing van Gedep. Staten volgt later. NOORDEN. Ongeluk. Maandag had Th. Waifc- ernck alhier, werkzaam aan de spoorlijn nabij Blokland het ongeluk met zijn voet onder een lorrie te komen. Per rijtuig wend hij naar den dokter te Nieuwkoop vervoerd, die de voet verbond, waarna hij wederom per as naar zijn huis werd gebracht. NOOTDORP. Peller. Gekozen zijn tot heemraad van den polder Nootdorp de heeren J. W. v. d. Salm en W. Veldhoven Fzn. en tot hoofdingeland de heeren W. L. Mooyman, Th. v. d. Sande en G. v. Dijk Az. OEGSTGEEST. Benoemd. Met ingang van 1 Juni is de heer F. A. Grimbergen van Rijnsburg, be noemd tot onderwijzer aan de Par. School alhier. Gemeentelijke Aankondigingen. Vergunning is verleend aan W. den Hertog en rechtverkrijgenden tot oprichten van eene meubelmakerswerkplaats, in het perceel van der Werffstraat no. 58. Maximum-prijzen van Varkensvieesch. De Burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen^ dat door hem de volgende, door Zijne Excel lentie den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel goedgekeurde maxi- m u m-p r ij z e n van vaikensrvleesch zijn vastgesteld: Rollade, filet, magere lap pen, carbonaden (van haas en lende), lende f 0.60 p. K.G. Gehakt en doorregen car toon-aden - 0.55 Vette lappen - 0.5Ü Reuzel - 0.60 Mager spek - 0.60 Vet spek - 0.55 alles afgehaald aan den wankel, betaling k contant. Bij levering per ons kan de prijs met 1 cent per ons worden verhoogd. Voor thui&beZiOrging van het vleesch kan 5 cent per K.G. worden bijherekend. Alle v-ertkoopers van varkensrvleesch zijn verplicht bovenstaande maximum-prijzen duidelijk zichtbare wijze op hunne Winkelramen aan het publiek kenbaar te maken, door lijsten welke ter gemeente secretarie verkrijgbaar zijn. Bij overtreding van een of ander zal de betreffende slager niet verder in aanmer king komen voor het verllrijgen van zoo genaamde rege eringsv ark e ns en zal zoo noodög ocxk de onteigeningswet worden toegepast. Burgerlijke Stand. OUDSHOORN. Overleden: A. D. Chervet 40 j. Gehuwd: J. Blaauw 24 j. en J. W. Roodnat 21 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Anna Catharina, dr. van H. Oosterom en W. Kleppert. ndertrouwd: W. Visbach, 28 jaar en C. Th. Verboom, 29 jaar. Overleden: Cornelia Angelbeek, echtgenoote van B. C. van Meijgaarden, oud 71 jaar. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het kandidaats- samen in de rechten de heer H. W. G. Ras Jr. (den Haag). De heer F. W. van der Lel), gisteren ge slaagd voorliet doctoraal examen in de godgeleerdheid verkreeg daaibij het praedicaat cum laude. SPORT. ROEIEN. Hollnmlia. Dc inschrijvingen van den roeiwedstrijd m Hollandia lmden als volgt: Oude Acht: Lage, Nereus. Jonge Acht: Lage, Nereus. Oude Vier: Laga, Nautilus. Jonge Vier: Laak, Laga, Nautilus, Nereus, Triton. Oude Twee; Dordt, Nautilus. Jonge Twee: Amstel, Dordt, Laak. Oude Scif: Amstel, Hollandia, Laga, Nereus, Njord. Jonge Scif: Amstel, Laga, Njord. Dames Vier: Hunze, Laak, Nereus. Viking. Overnaaclsche Vier: Laak, Laga. Veteranen Vier: Njord, Laga. Rechtzaken. Moord te Kamerik. In de gisteren gehouden zitting van de Arrondissements-Rechtbank werd uitspraak gedaan in de zaak tegen A. S., 48-jarigen molenaarsknecht te Kamerik, verdacht van moord op J. M., in den avond van 3 Janu ari j.l. De rechtbank gelastte, dat het onder zoek zou worden hervat, meer speciaal door dat een deskundige zou worden benoemd, die zou moeten onderzoeken de beide buksen, die in beslag zijn genomen en in het lichaam van den vermoorden gevonden kogeltje. Hier bij dient te worden voorgelegd de vraag, of dit kogeltje uit een der beide buksen kan geschoten zijn, en op welk een afstand. Het Staphorster Boertje. Voor den Hoogen Raad werd gisteren w pleit in de zaak van P. S., veehandelaar"te Staphorst, meer bekend onder den naam van het Staphorster Boertje, die door de recht bank te Heerenveen, met vernietiging van een vonnis van den kantonrechter te Steenwijk, wegens onbevoegde uitoefening van de genees kunde was veroordeeld tot f50 boete of 50 dagen hechtenis, Hij had voor een 16-jarig meisje dat leed aan een ontstoken been, een behandeling voorgeschreven met „honden wier" gekookt in karnemelk en pap van van wei ten-zemelen, betgeen den dood van dit meisje ten gevolge had gehad. Voorts zou hij aan een jongen met een krom been hebben voorgeschreven, dat deze met dat been moest loopen in een kachelpijp. Van dit laatste punt was hij echter door de rechtbank vrij gesproken. Mr. Royaards, advocaat te 's-Gravenhage, was van oordeel, dat de verklaring van den als getuige gehoorden vader dat het niet noodzakelijk was dat hij zich met zijn doehtertjt naar het Staphorster Boertje begaf, te be schouwen was als een bijzondere meening of gissing bij redeneering opgemaakt. Voorts was in het vonnis niet gemotiveerd dat de requirant de geneeskunde als bedryf uitoefende, toen hij den vader van het meisje den raad gaf,„ga er maar mee door" (nl. met de behandeling). De rechtbank had moeten onderzoeken of dit als een medisch advies is aan te merken, te meer waar de requirant aanvankelijk had verklaard dat er niets aan ie doen was. Conclusie O. M. 7 Juni. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Het tijdelijk gezantschap bij den Paus. Voorloopig vei'slag. De spoedige to «handeling. Bij vele leden had de aandrang deT Re geering tot buitengewoon spoedige behan deling van dót wetsontwerp bevreemding gewekt. Alanog werd een uiteenzetting a ei-zocht van de gronden, waarop de Regeering op •zoo ongewoon spoedige behandeling heeft aangedrongen. Meerdere toelichting verzocht. Vele leden waren van oordeel, dat de Memorie van Toelichting geen voldoend licht geeft omtrent de redenen, weilke de Regeering bij de behandeling dezer aan gelegenheid hebben gelend. In het bijzonder miste men in de Memo rie van Toelichting de noodige inlichtin gen omtrent de redenen,"welke de Regee ring hebben bewogen de aanstelling van een tijdelijke» gezant bij den Pauselijken Stoel in 's lands belang te achten. Tegenstand en instemming Bij het afdeelmgsonxlerzoelk bleek, dat de gevoelens der leden omtrent het voor stel der Regeering zeer uiteenliepen-. Ne vens scherpen tegenstand bij enkelen vond het bij anderen instemming. Tusschen' de ze uitersten vertoonden zich de meeningen van velen, die in meerdere of mindere mate bedenkingen tegen het wetsontwerp hadden en die hun stem over het .wets ontwerp van nadere inlichtingen van de Regeering afhankelijk stelden, In verband met een en ander achtten vele leden het noodig, dat de Regeering zich omtrent haar bedoelingen nader dui delijk en positief zou uitlaten. Men vroeg of de Regeering bereid is te verklaren: lo. dat zij tot instelling van een perma nent gezantschap bij den Paus dn geen geval haar medeweiking zal verleenen; 2o. dat zij aan de tijdelijke zending een einde zal maken, zoodra de vrede getee- kend is of reeds vóór dien tijd, als mocht blijken, dat samenwerking met den Pau selijken Stoel niet aan pogingen tot her stel van den vrede bevorderlijk kan zijn: 3o. dat zij, indien men zich later ter be stendiging van het gezantschap zou be roepen op het antecedent der tijdelijke missie, dat beroep ongegrond zou achten. "Verscheidene leden verklaarden hun stem niet aan het ontwerp te kunnen ge ven, indien de Regeering deze vragen mi et onomwonden in bevestigenden zin beantwoordde. Door sommigen werd verder de meaning uitgesproken, dat, al moge de Regeering de meest geruststellende verklaringen ge ven, die verklaringen, welke trouwens voor haar opvolgers niet bindend zijn, niet kunnen wegnemen het praejudice, dat in -het fedt der tijdelijke zending zelf gelegen is. Tegenover deze beschouwingen werd door anderen, waaronder er waren, tegen blijvend herstel van de diplomatieke betrekkingen met het Vaticaan overwe gend bezwaar hadden, opgemerkt, dat bij de gemaakte bedenkingen aan het voorstel der Regeering een veel groote re bet eeke nis is gegeven, dan daaraan (blijkens het wetsontwerp en de Memorie van Toelich ting is te hechten. Het opperen van prin- cipieele bezAvaren, ontleend aan de schei» ding van Kerk en Staat, werd misplaatst geacht, waar het voorstel der Regeering geenszins beoogt de aanstelling van een permanent gezantschap bij den Pause lijken Stoel, maar enkel een tijdelijke en bijzondere missie, welke uitsluitend be vordering van het herstel van den vrede ten doel heeft. Van krenking van het „ka rakter van Nederland als protestantsche natie" kon daaiom evenmin sprake zijn. Ten aanzien van de vraag, of de Paus met vrucht zal kunnen optreden als be middelaar voor het herstel van den vrede werd in de eerste plaats opgemerkt, dat er wegens de talrijkheid der oorlogvoerende partijen niet licht een mèer geschikte be middelaar zou zijn te vinden. Van de zijde der leden, die gestemd wa ren voor een permanent gezantschap bij den Pauselijken Stoel, werd opgemerkt, dat van hen kan gezegd worden, dat zij door het uitbrengen van hun stem voor dit wetsontwerp een offer brachten. Het voorstel der Regeering brengt immers geen blijvend hei-stel van de diplomatieke be trekkingen met het Vaticaan en is huns inziens zelfs niet als een eerste stap in die richting te beschouwen. Zij zagen in dat A'oorstel enkel een maatregel vari tij del ijken aaid, dóe door de Regeering uit sluitend in het belang van het land wordt voorgesteld. Door verscheidene leden werd de wensch geuit, dat, voor zoover de Regeering be zwaar mocht hebben de gevraagde inlich tingen in het openbaar te verstrekken, zij zulks zou doen in een comité-generaal. 5290 5310 5394 5498 5503 5550 5560 5617 5664 5665 5671 5702 5742 5780 5854 5857 5887 5938 6148 6194 6199 6215 6220 6328 6670 6781 6790 6859 6913 6997 7034 7057 7221 7324 7332 7359 7403 7509 7526 7633 7907 8010 8106 8131 8206 8286 8341 8371 8416 8425 8652 8665 8804 8834 8933 9087 9248 9337 9426 9701 9707 9763 9910 10011 10034 10043 10068 10235 10341 10365 10386 10469 10516 10549 1058G 10603 10820 10866 11061 11128 11192 11301 11452 11907 11923 11992 12048 12069 12111 12316 12487 12634 12653 12779 "12808 12917 12960 13084 13104 13248 13250 13327 13435 13535 13592 13598 13641 13689 13695 14264 14495 14606 14623 14663 14694 14818 14918 15027 15032 15060 15072 15267 15268 15312 15343 15391 15404 15410 15477 15491 15667 15691 15788 15981 16035 16162 16528 16632 16634 16902 16974 16989 17186 17203 17273 17323 17402 17506 17596 17684 17841 17945 18013 18053 18138 18153 18336 18370 18438 18512 18577 18685 18708 18770 18822 18829 18842 18855 18869 19125 19215 19135 19436 19635 19644 19786 19795 19892 19898 19977 20213 20395 20917 20969 20975 De „Triton." Bij de directie van de Koninklijke Neder- landsche Stoombootmaatschappij te Am sterdam js van dexi kapitein van de Triton een telegram ontvangen, blijkens hetwelk er een brand heeft gewoed in de machine kamer. Er zijn booten van een bergings- maaeschappij langszij om het vuur te doo- ven. De reis zal zoo spoedig mogelijk wor den voortgezet. Uit dit telegram blijkt dus, dat de toe gebrachte schade niet zoo ernstig is als aanvankelijk vermoed werd, en dat er van torpedeering of het loopen op een mijn geen sprake is. Zeppelins boven Engeland? LONDEN, 31 Mei. Het persbureau meldt dat er Zeppelins zouden zijn gezien bij Ramsgate, Brentwood en enkle voorste den van Londen. Er waren vele branden, maar men kon niet zeker zeggen, of deze branden verband hielden met een bezoek van luchtschepen. 408e Staatsloterij. Trekking van Dinsdag 1 Junn. 5'e Klas 10e Lijst. Hooge prijzen: Nr. 20581 f 15,000. Nrs. 1098 2851 8972 16767 elk f 1000. Nrs. 1891 7353 7614 8415 16426 elk f 400. Nrs. 1295 13915 16117 18014 19522 elk f200 Nrs. 638 898 5693 5745 9698 12429 14051 17650 19110 19519 20102 20672 elk f 100. Prijzen van f 70. 23 77 110 131 193 437 455 474 480 548 660 788 796 869 888 1004 1130 1131 1236 1297 1359 145B 1469 1501 1538 1641 1767 1820 1919 1928 2067 2241 2251 2447 2543 2577 2635 2638 2648 2849 3007 3104 3288 3349 3485 3528 3567 3576 3610 3643 3691 3716 3750 3779 3899 3969 4061 4104 4177 4279 438-1 4397 4547 4728 4786 4839 4900 5043 5114 5247 Laatste berichten. Marktberichten. LEIDEN, 1 Juni. Yrye paardenmarkt. Aan geveerd 192 paarden. Sluchtpaarden 8U stuks, prijs van f140 tot f270. Werkpaarden 67 stuks, prijs van f200 tot f800. Hitten 45 stuks, prijs in f130 tot f850. Handel vrij levendig. LEIDEN. Varkensmarkt. Aangevoerd 195 stuks. Vette varkens 154 van fü.87 tot fü.88 Licht soort 41 van f 0.80 tot f 0.82. Handel vlug. SCHIEDAM, 31 Mei. Moutwijn f 17Je never t 21Commissie f 15Stemming prijsh. Spoeling fl.Graanspiritus f25. 34,Melasse Spiritus f22.f83Ruwe spiritus f16. AMSTERDAM, 31 Mei. BlniionL Granen. Tarwe per 80 KG. f 12.50—13.25, Haver per 100 KG. f15.12.50, Paardebooiion f >er 80 kg., Duiveboonen f15.jier IIL., 3ruinc boonen p. HL. f1822.Groene erwten p. HL. f 2224, Karwij 18.75 p. 50 kg. AMSTERDAM, 31 Mei. BnitenlaudBcho Gra nen. Op de conditiën van de Amsterdamse he korenbeurs. Muis. Amerik. disp. oude f214, nieuwe f210. Kiln dried f212, Lu Plata disp. kwaliteit f201204, ladend geladen per Trompenberg i'213, dito per str. Bollatrix f204, dito per Delfland f204, all. voor 15 Juni f200, Mei/Juni f197, Juni/Juli f196; witte loco f195, stoomend witte f195, Feb./Maart f195, Maart/April f195, April/Mei, Mei/Juni f195, loco mixed Jan. 1'203, stoomend f203. Gerst. Maart/April f203, April/Mei f203, La Plata stoomend f238. Haver. La Plata disp. naar kwaliteit f 12.75 tot f 18.00. Rogge. Western di.sp. f880. Coooskoek loco 1'86, Juni/Sopt. levering f86, Sept./Dec. levering f86. Lijnkoeken diBp. stoomendc en op aflading f110. ROTTERDAM. 1 Juni. Vee. Aanvoer Paarden 71, Veulens 4, Ezels 0, magere run deren 714, vette runderen 625, vette kalve ren 213, Nuchtere kalveren 516, graskalveren 0, schapen —0, varkens 5, Biggen 198, Bok. ken of geiten 8. Prijzen per Vz Kilo: Koeien en ossen 42-48-56, slieren 36-40-43, vette kalveren 556060varkeus -U-U, schapen 00-00 lichte varkens 00-00 export kal veren 00-00 ets. Prijzen per stuk van mager veeMelkkoeien 190-325, kalfkoeien 240-375, stieren 150-450 pinken G00-0U0, graskalveren 000-000, vaarzen 120-180, paarden 200-460, biggen 12-24, slucht paarden 100-225, hitten 125-250, Fok Nueh- kalv. 25-36, slacht nuch. kalv. 8-24, biggen p. week 2-2.25. Boter. Aanvoer 78/8 20/10 vaten, 170 stukken van V2 K.U. f 0.77» f 0.88». Prijzen: lc 10.60, 2e f 0.58, 3e f 56 Eieren. Aanvoer 88041 stuks. Prijzen per 100 stuks, kipcicren f 6.00-7.00, eendeneieren f 5.70-6.40, kalkoeneieren f 6.00-0,— handcis- eieren f 6.10-0.ganzeneieren f 8-50. 9.50. Parelhocndereieren f 0. Vette koeien en ossen met Hinken aanvoer, willigen handel, bevredigende prijzen. Stieren met tamelijken aanvoer, tragen handel, iets lagere prijzen. Melk- en kalfkoeien mc-L mati gen aanvoer. Jong vee met gewonen aanvoer, vluggen handel; prijzen als voorheen. Nuchtere fok- en slachtkalveren met afnemenden aan voer, hooge prijzen, er was weinig kooplust. Werk-slachtpaarden en hitten niet tamelijken aanvoer, bevredigenden handel, zeer hoogo prijzen. Biggen met Hinken aanvoer, vluggo omzet, hooge prijzen. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 Juni 1915, medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.G Breslau. Laagste barometerstand 751.4 Christiansund. Verwachting tot den avond van 2 Juni. Zwakke tot matige winden uit oostelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, behoudens kans op «nwcer. Stijging van temperatuur.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3