opgave tot deelneming ie vermelden, wel ken cursus men wenscht te volgen. De aan gifte tot deelneming dient te geschieden vóór 1 Juli 1915 bij den secretaris-penning meester Dr. C. A. Crommelin. Op hol. Gisteren sloegen twee paarden voor een wagen in de Boerhavestraat op hol. Op een zeker oogenblik kwamen zij te ■wallen. Een dertienjarige jongen viel door den schok van den wagen en bekwam eenige wonden aan het gezicht, welke in het Academisch Ziekenhuis verbonden wer den. De paarden waren spoedig op de pooten en hadden geen letsel bekomen. HOOGMADE. Pcldcrvergadering. In de afgeloopen week werden alhier 3 poldervergaderingen gehouden ter vastelling van de rekening over 1914 en van de begrooting van 1915. Voor den Voorofschen polder werd de re kening vastgesteld aan Inkomsten f 675,86; uitgaven f 570,17; Batig saldo f 105,69. De begrooting werd vastgesteld aan Ink. en uitgaven op f 434.78*4 waarop noodig is eeai omslag van f 5 per H. A. Voor den Boschpolder was de Rekening- Inkomsten f 1432,60, met inbegrip van een renteloos voorschot ad f 50; uitgaven f 1431,42. Batig saldo fl,18. De begrootmg bedroeg aan Ink. en Uitg. f 651.97 met een omslag van f 4.50 per H.A. In de verg. van den Doespolder werd de rekening vastgesteld aan inkomsten 1585.02'/^, uitgaven 1515.79V2. Batig saldo f69.23, terwijl de begrooting sloot tot een bedrag van f'475.05 rnet een omslag van f 4.50 per H.A. KATWIJK. Geslaagd. Voor examen apothekers assistente is te Leiden geslaagd mej. A. Ouwehand. Geslaagd. De heer J. v. Heteren alhier slaagde Donderdag te Haarlem voor acte L. O. Hij slaagde gisteren evenzoo voor acte I. (Gymnastiek). NIEUWKOOP. Enkwaï tieringsbjst. Vanaf 27 Mei tot en met 9 Juni is ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van in kwartiering en onderhoud van krijgsvolk eventueel in aanmerking komen, met ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien. Inlichtingen omtrent het indienen van be zwaren tegen de lijst zijn ter Gemeente secretarie te bekomen. Bemaling. Door het Bestuur, van den Polder Nieuwkoop en Noorden is een com missie benoemd, bestaande uit de heeren P. van Velzen, G. Sanders, J. H. Mulder en J. Hakkeling, opzichter van den polder, om een voorloopig onderzoek in te stellen en daarvan rapport uit te brengen over de vraag, in hoeverre eene andere dan windbemaling mogelijk is zonder meer uitgaven. Pcldervergaelering. Donderdag werd een vergadering gehouden van stemgerech tigde ingelanden van den Polder Nieuw koop (Droogmakerij). Tot leden der commissie voor de in het volgend jaar af te leggen rekening worden benoemd de heeren W. Nieuwenhuizen, B. Knapen te Aarlanderveen, en J. Oliemans te Zevenhoven en tot hunne plaatsvervan gers de heeren P. A. Th. van der Weijden, A. van der Horst, en A. Wervelman. Aangegaan wordt een contract met de Holl. Electrische Spoorweg-Maatschappij te Amsterdam betreffende den spoorwegaan leg NieuwveenTer Aar met de kunstwer ken enz. in den Polder Nieuwkoop. Goedgekeurd wordt jaarlijks aan diezelf de Maatschappij een subsidie toe te ken nen van f 20 voor een stopplaats in Acht tien Kavels. Besloten wordt voor 50 jaar in erfpacht te geven aan A. Blom te Aarlanderveen 4 aren 70 centiaren bij de sluis te Aarlander veen voor f9.40 per jaar; alsmede aan P. Stam een perceel bouwterrein in het Zuid einde alhier voor f30 per jaar. NQORDWIJK. Gemeenteraad. Voorzatter Jhr. W. 'C. van Panhuijs, burgemeester. Afwezsg de heeren C. W. Alkeanade en C. J. L. v. d. Meer met kennisgevdng. Na opening wijdde de voorzitter eenige woorden aan de nagedachtenis van het overleden raadslid, den heer M. Ver loop. De notulen der vorige vergadering wer den vastgesteld, zoo als ze ter visie hebben gelegen. Ingekomen stukken. Eenige missives van Ged. Staten ter be geleiding van' goedgekeurde raadsbeslui ten. Rekening en verantwoording over 1914 van de Gezondheidscommissie, zetelende te Katwijk. De rekening sloot met een ba tig saldo van f 1764.665. Schrijven van den heer C. Admiraal Hz., dat hij zijn benoeming tot commissaris van d© Spaarbank aanneemt. Idem van den heer P. A. Alkemade. Verslag van de commissie tot wering van school'verzuim over 1914. Het verslag zegt o. a., dat 27 personen zijn opgeroepen en dat hiervan. 13 voor de commissie zijn verschenen. Hierna kwam aan de orde de vaststel ling van den pensioengrondslag van oen vijftal gemeenteambtenaren in verband met periodieke veiihoogingen. Tot leden vaai de Schattingscommissie voor die Rijksinkomstenbelasting werden vervolgens gekozen de heeren C. G. J. Al- ketmade (met 8 st), G. J. G. van Parijs (met 6 st.), F. van Hensbergen (met 6 st.), H. W. Dooi neve ld (met 6 st.). Werd ge-lezen een- voorstel van B. en W. betreffende de regeling der leerkrachten aan de openbare school te Noord-wijk aan Zee. Aan die school zijn thans, behalve het hoofd, nog twee leerkrachten verbonden. Het aantal leerlingen bedraagt 52 en het Js niet -te verwachten, dat dit aantal voor eerst boven de 90 zal stijgen, zoo-dat er volgens de wet behalve het hoofd slechts één leerkracht venei selrt wordt. B. en W. stelden nu voor: lo. Aan mej. E. G. van Bommel eervol ontslag te ver leenen, onder dankbetuiging voor de dien sten, door haar aan de gemeente bewezen, en te bepalen, dat dit ontslag zal ingaan op den eersten dag deFmaiand vo-'.gende op die, waarin de goedQteuring op dit besluit zal zijn verkregen. Zonder beraadslaging en z. h. st. aan genomen. Hierna werd gelezen het volgende voor stel van B. en, W. Zooals u bekend kan zijn, is op 1 dezer de overeenkomst geëindigd, welke heeft bestaan tusschen den Staat der Nederlan den en de gemeente Noordvvijk betreffende het gebruiken van het strand voor het dorp Noordvvijk aan Zee tot het exploitee- ren van het badbedrijf. Met het oog op deze omstandigheid zijn reeds in het begin van dit jaar onderhan delingen geopend om te geraken tot ver nieuwing der huur. Na velerlei correspondentie en bespre king beeft Z. Exc. den minister van Fi nanciën ten slotte zich bereid verklaard tot weder in pachtgeving van de bedoelde rechten op het strand gedurende het 10- jarig tijdvak 1915—1925 tegen een jaarlijk- sche pachtsom van f 1249. Wij hebben de eer u voor te stellen ons te machtigen tot liet aangaan van die huur. Wij meenen, dat het niet in uw be doeling kan liggen van het te ver-krijgen strandrecht gebruik te maken voor exploi tatie van het strandbedrijf van gemeente wege, en evenmin om dat recht bij wijze van openbare verhuring aan de meestbie dende te verpachten. Van de Maatschappij „Zeebad" kvvprti het verzoek in, het strandrecht voor den zelfden prijs en gedurende denzelfden tijd van de gemeente te huren. In die Maat schappij zijn de belangen der voormalige pachters vertegenwoordigd en meenen wij, dat, zoo die Maatschappij de zaak ter hand neemt, er een degelijke en zaakkun dige exploitatie is te verwachten, waarbij de bloei der badplaatsen dus het belang der gemeente zoo van nabij is betrokken. Intusschen komt. het ons gewenscht voor, dat reeds n u uw vergadering besluite tot het overdoen der huur aan de N.V. Maat schappij „Zeebad" voor den tijd van 10 jaar, tegen f 1249 per jaar, mits door deze Maatschappij genoegen wordt genomen met verdere aan die onderverhuring te verbinden voorwaarden, welke evenwel geenerièi bezwarende verplichtingen ten laste der gemeente mogen brengen." (Wij wensclien onze lezers even in herinnering te brengen, dat op 24 Mei 1910 het strand publiek werd verpacht in 77 perceelen te gen een minimumprijs van f 20 per per ceel. Het. had toen dus kunnen opbrengen f 1540 en het bracht op f 4585. Het contract met de pachters was bindend voor 5 jaar.) De voorzitter opende de beraadslaging over het voorstel. Dr. Kervel heeft uit de correspon dentie met den Minister gezien, .dat de Minister het. strand aan de gemeente Noordwijk wil verpachten tegen een jaar- 'lijksche pachtsom van f 12-49 voor een tijd vak van 10 j a a r, evenwel zonder uitzicht op restitutie. Spr. heeft echter in de offi cieele stukken gelezen, dat de Minister nog een ander aanbod heeft gedaan, om n.l. het strand te verhuren voor een tijd vak van 3 jaar tegen f 1249 per jaar, maar mèt kans op restitutie, indien n.l. bij onderverhuring door de gemeente do gemiddelde jaarlijlksehe opbrengst lager zou zijn dan f 1249. De Minister Ste.lt. de gemeente nog voor een derde keuze, om, wanneer de Raad ryet op een der b.g. aan biedingen ingaat, het strand van rijkswege publiek te doen verpachten. Spr. acht het voorstel van B. enW. alleen in het voordeel van de Maatschij, „Zee bad" en niet in het belang der gemeente. De. Voorzitter deelt mede, dat een commissie uit B. en W. naar Den Haag bij den Minister op audiëntie is gewees.t en dat toen Z.-E. de voorwaarde heeft ge steld, dat de gemeente geen fimantieele voordeelen zou hebben bij de strandver- paohtrng. Spr. is van oordeel, dat aan ver huring aan de Maatschij. „Zeehad" wel indirecte voordeelen voor de gemeente zijn verbonden, zooals zaakkundige exploitatie van het badbedrijf enz. Dr. Kervel merkt op, dat en- van die mondelinge besprekingen met den Minister niets staat in de officieele stukken, dat de Raad hier te doen heeft met een. concreet voorstel van den Minister, waarin met geen enkel woord wordt gezegd, dat de ge meente geen voordeelen mag trekken uit onderverhuring van het strand. Bij het nemen van een besluit mag de Raad alleen afgaan op de officieele stukken. Spr. heeft geen bezwaar tegen hit eer ste gedeelte van het voorstel van B. en W., maar tegen het tweede gedeelte (ver buren aan „Zeehad") voert spr. aan, dat daardoor de belangen van anderen worden uitgeschakeld en de gemeente alleen als tusschenpersoon fungeert tusschen den Minister en de Maatschappij „Zeebad". Spr. ziet meer voordeel voor de gemeente in onderhandsche of publieke verpachting. De heer Wassenaar kan zich niet vereenigen met de meening van Dr. K e r- ei. Spr. vreest bij publieke verpachting een herhaling van de vroegere onaange naamheden (de Strandkwe-stie!) Na eenige verdere discussie wordt het eerste gedeelte (pachten van het Rijk voor f 1249 per jaar, voor een tijdvak van 10 jaar) z. h. s. aangenomen. Het tweede gedeelte (onderverhuren voor denzelfden prijs aan „Zeebad") wordt, afin- gehouden. De Voorzitter deelt mede, dat in een volgende vergadering B. en W. om trent het 2e punt met een nader omlijnd voorstel zullen komen. Nog was ingekomen een verzoek Wan de Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. No o i'd wijk en Omstreken om een subsi die van f 25 voor de door haar gehouden L andbouw-winterc ursus. De subsidie werd toegekend. Werd gelezen een voorstel van B. en W. om de werkzaamheden, verbonden aan de betrekking van havenmeester op te dragen aan de beambten der politie onder toezicht van dien Inspecteur. De belooningen hier voor zullen ten goede komen aan de ge- mee-nte-politie. Z. h. sT goedgekeurd. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering door den Raad genomen be sluit, waardoor het maximum aantal ver gunningen in N. werd bepaald op één op 350 inwoners (hierdoor zou het max. Jaleai van 28 op 20), was ingekomen een bemid delingsvoorstel van den Inspecteur der Drankwet. Volgens dit voorstel wordt den Raad in overweging gegeven het in de vorige vergadering genomen besluit in te trekken en aan de Koningin te verzoeken het maximum aantal vergunningen voor N. vast te stellen op 28 voor den tijdvak van 5 jaar. Na eenige discussie over de motieven van den Inspecteur werd het vooretel in stemming gebracht. De stemmen staakten, zoo dat het voorstel tot een volgende ver gadering moest worden aangehouden. Nadat de. Raad e enigen tijd in geheime zitting was geweest ter vaststelling van h/et kohier der schoolgelden, werd gelezen een verzoek van het Steuncomité om een subsidie van f 1500. In het ad re swordt aangevoerd, dat de gekten iddeleai van het Comité niet meer toereikend zijn om met de noodzakelijke uitkeeringen voort te gaan. De wekelijk- sclie opbrengst der collecte is ingekrom pen tot f 35 en de wekelijksche uitgaven zijn f 275. Na de rondvraag, die niets bijzonders opleverde, werd de openbare vergadering gesloten. RIJNSBURG. Rijksbroed. Ook hier heeft de burge meester na eerst met de bakkers overleg gepleegd to hebben, broodkaarten verkrijg baar gesteld. STOMPWIJK en VEUR. Ontslag Burgemeester. Bij K. B. is aan P. van Duijvendijk, op zijn verzoek, met ingang van 1 Juli eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeenten Stompwijk en Veur, met dankbetuiging voor de langdurige diensCön door hem in die betrekkingen bewezen. VOORHOUT. Correctie. In het verslag van de Coö peratieve Spaar- en Voorschotbank van Land en Tuinbouw in het nummer van gis terenavond, staat dat het saldo Spaargel den op 31 Dec. 1914 bedroeg f 3285,99Dit moet zijn: Vijf en zestig duizend eenhonderd vier en zeventig gulden zes en dertig en een halve cent (65.174,3672)- WARMOND. Broodkaarten en regeerïngsvarkens. Woensdag zal hij alle bakkers hier het goedkoope tarwebrood verkrijgbaar zijn. He.t goedkoope meel kan men echter niet bekomen, en men moet' dus, zooals de volksterm luidt, „met den bakker meeëten-' Het aantal aanvragen om broodkaarten is,* naar verhouding van andere plaatsen, nog niet groot. Wat het varkensvleesch betreft is een toezegging van 27 varkens ontvangen, voor de gemeenten Warmond, Sassenlieim en Lisse, Den 31sten Mei worden ze aan de slagers afgeleverd. WOERDEN. Mond- en klauwzeer. Aian het Maasstation te Rotterdam zijn aangehouden 29 kalveren van ,den land bouwer V. II., uit Woerden, daar zij lij dende waren aan mond- en klauwzeer. Zij zijn naar het abattoir vervoerd en daar vernietigd. ZGETERMEER. Geslaagd. Voor examen apothekers assistente is te Leiden geslaagd mej. S. A. van Hamersvelt. ZOETER MEER-ZEGW A ART. Brand. Bij den heer J. de Vrij te Moercappelle brandde 3 hooibergen tot dien grond toe af, ook werden eenige wa gens en een aantal land/bouwgereedschap pen de prooi der vlammen. Oorzaak onbe kend. Te water. Gistermorgen geraakte aan den Molenweg te water het paard van A. Muilwijk. Men kon het dier niet f' 'i zeer veel moeite uit de diepe sloot red den. ZOETERWOUDE. Onderhandsche verkoop. De bouw manswoning met wei- en hooiland, be woond door 'den landbouwer H. Klijn, staande aan den Noordbuurtschen weg en gelegen in den Grooten- en in den Grooten Westeindschen Polder is onderhands verkocht aan den heer G. van Wijk te Zeg waar! De inbreker gepakt! In twee colonnes waren zij gisteren gereden) de vervolgers van den inbreker; de Weipoort om en langs het nieuwe RvJn en Schiekanaal, tot dat een ontmoeting plaats had van de wielrijdendie rechercheure. En van den dief was niets meer te zien. Een gedeelte be waakte toen de punten, een ander gedeelte der achtervolgers ging verderop langs den Straatweg naar Utrecht alles afzoekende. Aan den Gemeenen weg onder de gemeen te Hazerswoude reed de heer H. M. Star- renhurg een kerel voorbij wiens kleeren nat waren: deze was de man, die door water en over velden ontsnapt was. S. stapte van zijn fiets toen hij even voorbij den kerel was, liet hem voorbij gaan en wenkte aan de politiemannen Broxterman en Niekerk, waarna arrestatie volgde. Op den kerel werd de beitel gevonden waarmede hij van L. had gestoken. De gestolen gouden en zilveren voorwer pen had hij waarschijnlijk reeds verborgen of weggegooid; er werd niets op hem be vonden. Alles ontkende hij; langs de u^ur loopen- de colporteeren met illustratiën had hij de deur opengebroken gevonden, was in huis gegaan en zag daar alles liggen en om aan de lak die op hem zou gelegd worden te ontkomen was hij ontvlucht. De beitel had hij van iemand gekregen om te laten slijpen. Aanbestedingen. Leiden. Onderhandsche aanbesteding ge houden door den architect Jac. van der Heiden. C. A. van der Poel, timmerwerk; C. W. Lindenhoff, metselwerk; L. W. J. van der Drift, schilderwerk; F. Soupart, steenhouwwerk; I. Verhoef, stucadoor- werk; v. d. Kaay, Granitowerken; M. den Os, smidswerk; D. Beenakker, loodgieters- werk. Aan wie als minste inschrijvers dit werk is gegund. (Herplaatst.) Acadeniienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscom missie bevorderde gisteren tot arts de hee ren J. de Bloeme (Den I-Iaag) en J. Knap pert (Leiden); tot semi-arts den heer M. A. de Jong (Den Haag). Laatste berichten. Uitvoer Aardappelen. De Minister van Landbouw Nijverhe'<> en Handel heeft bepaald, dat met ingang van heden voor alle soorten aardappelen vergunning tot uitvoer kan worden vei- leend. Marktberichten. LEIBEN, 29 Mei. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f56 a f58 goede fabneks- boter f54.a fprima boerenboter i'56 a f60, goede boerenboter f 53 a f 55. Aangevoerd 495/8, en 47/16 vaten wegende 10370 K. G. Han del matig. Turf. Lange turven, van f4,75 tot f5. Aan gevoerd van 24 tot en met 28 Mei. Lange turf 450,000 et. LEIBÉN, 29 Mei. Koreubcurs.De han del in Binnunlamlscho Granen heeft weder weinig te betcckenen. De consumptie-vraag is gering. Waar veel in omgaat, is alleen het artikel Erwten, en tot steeds hooger loopende noteeringen. Als volgt zijn te noteeren: Tanve f12,90f 14,per 80 Kilo. Haver per 100 kilo f 15,25 a f15,85, Gerst per 65 kilo f0,— a f0—Erwten per H.L. fLo,-oa f27.25 Eierenveiling. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 18577 stuks. Kipeieren f5.85 a f6,40. Eendeneieren f5,95 a f 6,50 Kalkoeneieren f 0.00 af—.— Handel zeer vlug. WASSENAAR, 28 Mei. Veiling. Radijs 2 e. a 3 c. p. bos, Raapstelen 0 a 0 c. p. bos, Peen 0 a 0 c. per bos, Spinazie 14 c. a 18 c., Bloemkool f8.a f12.per 100, Aardappelen f0.a f 0.per kin. Zuring per ben 0.08 a 0.12 c. Rabarber 0 c. a 0 c. p. bos. Kropsla f 0.40 a fl.per 100. Seldery 0 en 0c. lostelein 00 c. en 00 c. Eieren per 100 f 5,a f 6, ZWOLLE, 28 Mei. Boter. Aangevoerd 906/8 110/16 v. en 1060 stukken, weg. samen 19750 kg. priis 1/8 vat 30 per kg. f 1.25 a 1.35. Yec. Aangevoerd 952 Runderen, waarvan op de stallen 150, 257 Kalveren, 350 schapen, 105 varkens, 1519 biggen. Handel in neurende en kalvende koeien, in stieren en vette runderen traag, in kalve ren redelijk. Men besteedde voor het vee per Kg. runde ren i'0,841,00, kalveren f0.951,10, varkens f0,80.0,83; schapenf 18—38.p. Stuk. LEEUWARDEN, 28 Mei. Vee. Ter markt zijn heden aangevoerd: 125 stieren f 80—340, ossen, f00365 vette koeien i 215— 340, per i/2 K.G. 44—47 et., 723 melk- en kalf- koeien f 170—300, 145 pinken f 65—100, 84 vette kalveren f 55—75, per Va K-G* 45—55 ct.( graskalveren f362 nuchtere, dito f 10 a 16, 1432 vette schapen 1' 30—45, 530 weideschapen 118—20, 1641 lammeren f 12 a 16, 165 vette varkens f 93100, per Va K. G. 42—44 et., 145 magere varkens f35—40, 885 vette biggen f 63 a70, per Va K.G. 3/—39 et., 543 kleine biggen f914. Handel in gebruiksvec kalm. Vette koeien flauwer. Kalveren behoorlijk. Stieren slecht door uitvoerverbod. Varkens en Wolvee vlug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Mei 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 759.1 Christiansund. Laagste barometerstand 750.5 Skagen. Verwachting tot den avond van 30 Mei. Zwakke tot matige noordwestelijke tot noordoostelijke wind, zwaarbewolkt tot be trokken met kans op regen, later tijdelijk opklarend. Zelfde temperatuur. Advertentiën. Openbare Verkooping in het Notarishuis aan dcu Burcht to Leiden, by opbod Zaterdag 12 Juni 1915, by afslag Zaterdag 19 Juni 1915, des avonds te half acht uren, ten overstaan van Mr.H.M. A. COEBERGH, Notaris te Leiden, van de navolgende huizen en erven, onder de gemeenten Leiderdorp en Leiden. 1 Het nieuw gebouwd Winkelhuis aan de Verlengde Mauritsstraat, op den hoek van de Bronkhorststrant met uitgang in die straat, en afzon derlijke bovenwoning No. 7 en 7a, kadastraal bekend, gemeente Leider dorp, groot ongeveer 1 are 22 centiaren, bevattende winkel, binnenkamer, keu ken, bergplaats, schuurtje en tuin grond; de afzonderlijke bovenwoning .heeft groote en kleine voorkamer, achterkamer met twee slaapgelegen heden, keuken en beschoten zolder met kamertje. De kamers zijn behan gen, geplafonneerd en voorzien van kasten, stookplaatsen en verdere ge makken. Verhuurd per week, beneden voor f 3.50 en boven voor f 3.Hot perceel heeft gas- en duinwaterleiding. 2. Het nieuw gebouwd huis en erf met afz. bovenwoning aan de Ver lengde Mauri tsstraat No. 9 en 9a, groot ongeveer 1 are 35 centiaren, bevattende gang, voor- en binnenkamer, keuken en tuingrond; de afz. bovenwoning beeft groote- en kleino voorkamer, keuken en beschoten zolder met ka mertje. De kamers zyn behangen, ge plafonneerd en voorzien van stook plaatsen, kasten eu verdere gemakken. Vcrhuuvd per week beneden voor f2.75 en boven voor f8.Het perceel heeft gas- en duinwaterleiding. 8. Het nieuw gobouwd huls eu erf met afz. bovenwoning naast en gchoel ingericht als het voorgaande, No. 11 en 11a, groot ongeveer 1 are 16 cen tiaren. Verhuurd per week beneden voor f 2.75 en boven voor f 8.- 4. liet nieuw gebouwd huis en erf mot afz. bovenwoning, gelegen en ingericht alsvoren No. 13 on 13a, groot ongeveer 1 are 17 centiaren. Verhuurd per week beneden voor f2.75 en boven voor f 3. 5. De nieuw gebouwde werkplaats met afz. bovenwoning aan het Leven daal No. 166a en b, groot 91 centiaren bevattende ruime werkplaats en open grond; de afz. bovenwoning heeft voor- en achterkamer, alkoof, keuken, balkon en zolder met kamer.De kamers zijn behangen, geplafonneerd en voor zien van kasten, stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week voor f4.50. Het perceel heeft gas- 011 duinwaterleiding. 6. De nieuw gebouwde Timmer manswerkplaats met afz. bovenwo ning, naast het voorgaande perceel No. 166c en d, groot 91 centiaren, bevattende ruime werk- en bergplaats; de afz. bovenwoning is ingericht als die sub 5. De kamers zijn behangen en voorzien van kasten, stookplaatsen en verdere gemakken. In eigen ge bruik. Het perceel heeft gas- cn duin waterleiding. 7. Het huis en erf aan de Garen- markt No. 11, groot 65 centiaren, be vattende beneden \oov- eu achter kamer, keuken cn plaats, boven voor- en achterkamer, keukentjo en zolder met kamer. De kamers zijn behangen en voorzien van kasten, stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per maand voor f 16. 8. Het huis en erf met tuingrond aan de Rijn- en Sehiekade met afz. bovenwoning no. 53, groot ongeveer 2 aren 2 centiaren, bevattende bene den, voor- en achterkamer, keuken, plaats en grooten tuin met schuurtje; de afz. bovenwoning heeft, twee voor kamers, achterkamer, keuken en zol der. De kamers zijn behangen en voorzien van kasten, stookplaatsen cn verdere gemakken. Verhuurd beneden voor f2.75 per week on boven voor f 12.per maand. 9. Het huis en erf met tuingrond naast en ingericht als het voorgaande, met afz. bovenwoning no. 54, groot ongeveer 2 aren 2 centiaren. Verhuurd beneden voor f2.75 per weck cn bo ven voor f 12.50 per maand. 30. liet huis en erf aan de Rijn- dijkstraat no. 30, groot 87 centiaren, bevattende gang, voor- cn binnenka mer, keuken, plaats, tuintje en voorts beschoten zolder en verdere gemak ken. Verhuurd per week voor f2.20, 11. [Het huis en erf gelegen en in gericht als het voorgaande 110. 32, groot 78 centiaren. Verhuurd per weck voor f2.10. 12. Het huis en erf aan de Rijn dijkstraat, 110. 61, groot 83 centiaren, bevattende voorkamer, alkoof achter kamer, keuken, plaats en tuintje; voorts zolder met kamer. Verhuurd per weck voor f2.28. 13 Het Huis en erf, gelegen naast het voorgaande No. 63, groot 82 centiaren, bevattende voor- en ach tor- Kamer, keuken, plaats, tuintje en be schoten zolder, Verhuurd per week voor f2.10 14 Het Huis en erf aan de Gcere- 6 tra at No. 10, groot 38 centiaren, be vattende voor- en achterkamer, keuken, plaats en beschoten zolder. Verhuurd per week voor fl.30 15 Het Huis cn erf in de Narmstraat No. 21, groot 49 centiaren, bevatten de gang, zijkamer, binnenkamer, keuken en plaats; boven, voor- cn achtervertrek, zolder en verdere ge makken. In eigen gebruik. 16 De werkplaatB, naast het voor gaande perceel Narmstraat No. 23, groot 1 are, bevattende werkplaats, gang, achtervertrek, kelder, plaats, tuingrond en voorts zolder. 17 Het winkelhuis aan de Oude Vest No. 79, benevens liet daarachter elcgen huis in dc Mirakclstceg, groot 93 centiaren, bevattende winkel, zij kamer, opkamer en kelder; boven, voorkamer en zolder; het huisje in de Mirakclstceg heeft gang, een ver trek, zolder en verdere gemakken. Verhuurd per week, het winkelhuis voor f5.en het huis Mirakelstcog voor fl.35 18 Zes huizen en erven in de Prinsen straat No. 22, 24, 26, 28, 30 en 32, samen groot 1 are 89 centiaren. Ver huurd per week in zes gedeelten, samen voor f5.50 19 Het Hnis en erf in do Noord- rundersteeg, No. 4, groot 26 centiaren, bevattende gang, voor en achterkamer, keuken en plaats; boven, kamer, zolder, vliering en verdere gemakken. Verhuurd per week voor t'1.60 De perc. hebben duinwaterleiding, uitgezonderd die sub. 15 cn 16. De perc. zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 112 uur. Aanvaarding en betaling, 19 Juli 1915. Meerdere inlichtingen zijn tc be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 102 uur verhoogingen kunnen wor den gedaan togen genot van */B dor vei koopsom.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3