grijze van een buurman. Hij drijft fiet paard in den stroom. Het schijnt te ver dwijnen, want de vloed neemt het mee, maar zijn moedige berijder weet den oude te regeeren, moedigt het dier aan en richt het naar de bedreigde hut. De pastoor grijpt de beide kinderen en keert door den stroom terug om ze aan de lieden te ge ven, die reeds van verre de armen uitsti^k- ten. En wederom springt de ruiter in den stroom terug, ondanks de wanhopige kre ten der parochianen, die hem smeeken, zich niet in levensgevaar te begeven. Maar hij wil ook de moeder redden, al kost het hem zijn leven. „Bidt voor mijl" riep hij zijn parochia nen toe en opnieuw leidt hij den weer- spannigen grijze naar de hut. Alle aanwezigen vielen op de kniëen, hunne oogen volgden den moedigen herder ni zijn heldenstrijd tegen de woedende golven. Op het oogenblik, dat hij de hut bereikt, hoort men plotseling een onheilvol kraken. Het is de hut, die tegen den drang van het water geen weerstand kan bieden. Maar alvorens het dak in de golven ver dween, had de moedige priester de vrouw bij de kleeren gevat en bracht haar geluk kig bij haar kinderen terug. Ruiter en paard zijn doodelijk vermoeid moeder en kind zijn gered. Was de pastoor reeds algemeen be mind, van dat oogenblik af was hij in de oogen van zijn parochianen een held, die de gemeente niet minder tot eer strek te dan hij haar diensten bewees. Niet we tende hoe zij aan hare dankbaarheid uit drukking zou geven, benoemde zij den moe digen priester tot voorzitter van een red. dingsmaatschappij, welke spoedig na het ongeluk in het dorp werd opgericht. Aller lei eerbewijzen werden den lieldhaftigen pastoor aangeboden, zijn protesteeren hielp niets. Wijd en zijd drong de mare door en in het gansche bisdom en daarbuiten werd met den lioogsten lof van het moedige ge- gedrag van den pastoor gesproken. Karei X wilde den priester, die zijne parochianen zoo innig lief had, leeren ken nen. Het gevolg van deze kennismaking was, dat spoedig daarna Z. H. de Paus den heldhaftigen pastoor tot Coadjutor van den Bisschop van Nancy benoemde. In het jaar 1835 werd hij Aartsbisschop van Bordeaux, en 1852 Kardinaal. Het was de vóór omstreeks 40 jaren in den Heer ontslapen Kardinaal Donnet. (St. Antoniusbode.) KERKBERICHTEN. ALPHEN. Parochie van den H Bonifacius. Zondag: de H. Missen. 7 uur, 8.30 uur (Ka pel), 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Cate chismus; 2.30 uur Vespers met Rozen hoedje; 7 uur Lof met Max-iapreek. Maandag en volgende dagen de II.H. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel); 8.15 uur. Alle avonden 7 uur Meimaandoefening. SfTiuï-." 9 Zaterdag: Geboden Vastendag. Vigilie van Pinksteren. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. J.30 uur Catechismus. 5 uur Patronaat 7 u. Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.80 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 11. Mis. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 cn 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eerc der Allerheiligste Maagd. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje orn door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Woensdag: des avonds 7 uur Lof met Rozenhoedje. Vrijdag: 8.15 uur gezongen H. Mis. 's Avonds van 6—9 uur gelegenheid cm te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 6.30 uur uitreiking der II. Com munie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers; 7 uur Lof ter eere van de Allcxh. Maagd. Maandag: 7.30 uur H. Mis in het Zuster- eestiebt. Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: 7 uur uitreiking der H. Communie; 8.15 uur de H. Mis. Donderdag: 7 uur uitreiking der H. Com munie. 9 uur gezongen Jaai-getij voor do Ziel van Zaliger Martimis Menken. Zaterdag: Geboden Vastendag. Voor de II. Mas van 7.30 uur Wijding van de Doopfont, 's Namiddags gelegenheid om te biech ten van 48 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 uur H. Mis. 10 uur Hoog mis. 1 uur Catechismus. 2 uur Vespers. Zaterdag.: Vigilie, dag voor Pinksteren, geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Büechthooren van 1012 en 's middags van 49 uur. Gewone dagen Catechismus. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag; om half 8 de eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: ern de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. Maandag: ein volgende dagen 8 uur en half 9 de H.H. Missen. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: De H.H. Missen te 7, 9 en 10 u. Te half 1 Catechismus. Na de Catechismus tot het Lof is de kerk open, opdat de Geloovir gen kunnen bidden voor den vi-ede. (In de week is voor dit doel de kerk oDen des middags van 24 uur.) -3' Vanavond te kwant vóór 7 uur Rozen hoedje; fee 7 uur Lof met gebed voor den vrede. Gedurende de week iederen avond te half 8 MeimaamdoePening. Dinsdag- en Woensdagavond te half 8 bovendien Lof ter eere van H. Antonius en van H. Joseph. Woensdag; 's middags van 12 bieclithoo- ren voor de kinderen. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren, geboden vasten- en oauthoudingsdag. Vóór de H. Mis wijding van de Doopvont, 's Mid dags van 59 uur gelegenheid om te biechten. Deze week Catechismus naar gewoonte. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: II. Mis 7 en 10 uur; 2 uur Ves pers; 7 uur Lof met preek, lied 57. Door de week de H.H. Missen om 7 en 8 uui*. Maandag: Catechismus le klas. 8 uur gezongen H. Mas uit dankbaar heid bij een gouden huwelijksfeest. Dinsdag: Catechismus 2e klas. Woensdag: Catechismus le klas. Donderdag: Catechismus 2e klas. 3.304.30 uur gelegenheid om te biech ten. Vrijdag: Catechismus 3e klas. Zaterdag? Vigilie, geboden Vastendag. Vóór de H. Mis wijding vain Doop water; de H. Mis om 8 uur. In 't ge sticht ook een H. Mis om 8 uur; 's av. 7 uur Lof. Van 38 uur gelegenheid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van de H. Petras en Paulus. Zondag; 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof met Rozenhoedje en Gebed van Z. H. voor den Vrede. Gedurende de Meimaand op de dagen waarop geen Lof is, 's avoiids 6.30 uur Meimaandoefening en Gebed voor den vrede. Donderdag: 6.30 uur Lof en gebed voor den vrede. den Paus voor den vrede. Biechthooren yan 59 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: Na den middag half 2 Catechis mus; half 3 Vespei-s en des avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Heden houden de Kerkmeesters' nog maals zitting tot het ontvangen der plaatsengelden. Met 2en Pinksterdag worden de opengevallen en de niet be taalde plaatsen veikocht. In de week de H. H. Missen om 7 uur en half 9. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het gesticht. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren, geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Ten 8 uur wijding van het doopfont. Na de 2de H. Mis en des nam. van half 4 af gelegen heid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: de H.H. Missen te 6, 7 e<n 9 uur; te half 11 de Hoogmis; 's middags hall 2 Catechismus en te half 3 de Vespers, 's Avonds te 7 uur Meimaandlof en pre dikatie. Maandag: slechts 2 H.H. Missen te half 8 ear half 9. Dinsdag: '9 Avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Donderdag: 's avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Vrijdag: 's avonds te 7 uur het H. uur en Lof. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren. Geboden Vastendag, gebruik van vleesch en vet vei-boden. 's Middags van 3 u. af gele genheid om te biechten; 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden woi-de®. MEI JE EN ZEGVELD, parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Vroegmis 7 uur; 10 uur Hoogmis; dezen avond 7 uur Lof en predicatie. Maandag: 8 uur H. Mis, na de H. Mis de Lithanie van Maria en het gebed voor den vrede. Catechismus 12 uur. Dinsdag; ina de H. Mis om 8 uur de Litha nie van Maria en het gebed voor oen vrede. Woensdag: te 9 uur gezongen H. Mis, waarna de Lithanie van de H. Maagd en het gebed voor den vrede. Catechismus 12 uui\ Donderdag: 8 uur de H. Mis, na de H. Mis de Lilhanae van Maria en het gebed voor den vrede. 12 uur Catechismus. Vrijdag: 8 u. de H. Mis; na de H. Mis de Lithanie van Maria en het gebed voor den vrede. Zaterdag: Vastendag. Ten 7 u. de plechtig heden; na de H. Mós om 8 uur de Li thanie van Maria en het gebed voor den vrede. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.80—8 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 H. Mie voor de Parochie; 10 uur Hoogmis; half 2 Catechismus; half 3 Vespers. Kerkschoonmaalk in deze week. Geheel de week één H. Mis en wel om 8 uur behalve Zaterdag. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren ern ge boden Vastendag. 7 en 8 uur de H. Iris sen. Voor de H. Mis van 8 uur Wijding van den doopvont. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: 7 uur Vroegmis; half 10 Hoog mis; 2.30 uur Lof. Zaterdag: kwart over 7 Doopvontwijding. Gelegenheid om te Biechten: 's morgens na de H. Mis tot 10 uur, 's middags van 46, 's avonds van 7half 9. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Meimaandlof. Maandag en volgende dagen de H. Mis om 8 uur. Woensdag, Donderdag en Vrijdag: Cate chismus. Zaterdag: Vastendag. Half acht Wijding van Doopvont. Biechthooren van 5—7 u. Dagelijks de Novene-gebeden tot den H. Geest. Na de H. Missen het gebed voor den vrede. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: De H. Missen ten 7, 8.30 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur Mariaïof met predi katie. Maandag en volgende dagen der week de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Gedurende de Meimaand dagelijks te 7.30 uur Oefening v. d. Meimaand. Dinsdag: 10 uur gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Zaterdag: Vigilie. Geboden Vastendag. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 Stille II.H. Mis sen met ondeirichting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 's nam. 2 uur Lof. Dinsdag: half 10 gezongen Trouwmis voor Nicolaas de Jong en Joanna Catharina van Steijn. *6 Avonds 7.15 uur Lof. Vrijdag: 's avonds 7.15 uur Lof ter eere van Maria, NOOTDORP. Parochie van den H. Barlholomeu», Zondag: de H.H. Missen te -7 uur en te 10 uur; te half drie Vespers; te 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebed voor den vrede. tt> «roov mt-P/vKicrmic naar ge woonte. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren. Geboden Vastendag. Vóór de H. Mis wijding van doopvont; 's avonds te 7 u. Lóf met Ro zenhoedje en gebed voor den vrede. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Cate chismus 1.30 uur. Vespers 2.30 uur. Vex*- gadei-itng der 3e Ox-de 7 uur. Maandag: en volgende dagen de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Dinsdag: Lof voor den vx-edé te 7 uur n.m. Woensdag: heden in plaats van Donder dag Lof voor den vrede te 7 uur. Zaterdag: Geboden Vastendag en Onthou ding van vleeschspijzen. Wijding der Dooxvont vóór de H. Mis van 8 uur. Biechthooren na de H. Mis en s namiddags van 49 uui\ OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: heden 2 uur Catechismus; half zeven Mariaïof met Rozenhoedje en 't gebed voor den Vrede, alsook de oefe ningen ter eere van de H.H. Marte laren van Gorkum. Bibliotheek van 44.30 uur. Maandag: 7.30 uur de H. Mis. Dinsdag: de H. Mis 7.15 uur. Catechis mus 8 uur. Woensdag: de H. Mis 7.15 uur. Catechis mus 8 uur. Vrijdag: de H. Mis 7.15 uur. Catechis mus 8 uur. Zaterdag: heden Vigilie van Pinksteren. Geboden Vastendag. Kwart voor 7 wij ding van het doopwater, daarna zin gende Mis. Catechismus 11 uur. Mei maand-oefening 7 uur. Des namiddags van 5—9 uur gelegen heid tot biechten. Iai de week, behalve Domdei'dag, zal de H. Communie worden uitgereikt ten 6 uur. 6.30, 7 en vóór en onder de H. Mis. Iederen avond ten 8 uur Meimaand- oefening. Daarna biechtgelegenheid tot 9 uur. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur; 12 uur Congx-egatie; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers. Maandag en volgende dagen des avonds 7.30 uur Rozenhoedje en het gebed voor den vrede. H. Missen 7, 7.30 en 9 uur Gezongen Jaargetij. Dinsdag: H. Missen 7, 7.30 en 9 uur. Woensdag: H. Missen 7, 7.30 en te 9 uur Gezongen Trouwmis. Donderdag; te 9 uur Gez. H. Mas voor de leden van het Broederschap' der Ged. Aanbidding. Vrijdag: als Dinsdag. Zaterdag: Vigilie, geboden Vastendag. 8.30 uur Wijding der Doopvont H. Mis sen 7 en 9 uur. 49 uur biechthooren. Te 7 uur Mariadof met gebed voor den !Vj*ede. RIJP WETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden 3de Zondag van de maand: volle Aflaat voor het Broed. v. d. lev. Roz. 2de Collecte voor de sieraden der kerk. Na den middag te 1 uur Cate chismus, en te 2 uur Lof ter eere van Maria met Rozenh. en gebed voor den vrede. Na het Lof zal gezongen worden Nr. 59: „Kindren van Maria". In deze week dagelijks na iedere H.Mis het Gebed tot den H. Geest; ook dage lijks na de II. Mis van 8 uur het 14 o- zenb. met bet Gebed voor den vrede, en dagelijks (behalve Vrijdag) te 11 urn* Catechismus. Maandag ook to 9 uur Catechismus, voor de kleintjes, die voor hun 1ste H. Communie leeren. Dinsdag: te 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator. Woensdag: te half negeix uur Getijden voor de overledenen, en te 9 uur gezon gen Rouwmis als Jaargetijde. Donderdag: na de H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Zaterdag: geboden Vastendag; 's morgens te half 8 wijding van Doopvont. Zater dagochtend 7—10 uur, en naden mid dag 48 uur gelegenheid om te biech ten. A.s. Zondag het Hoogfeest van Pinkster of van de Nederdaltag des H. Geestes over de Apostelen. Volle Aflaat voor de Broederschappen van den H. Geest en van den lev. Rozenkrans. 2de Collecte tot onderhoud van kerk en pastorie. Over 14 dagen zullen de kinderen, die ree-ds gewoon zijn aangenomen, maar nog niet plechtig, weder gezamenlijk ter Communie gaan. 6T0MPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 1 uur de Catechismus. Te 2 uur Congx-e gatie. Te 7 uur Lof, preek en Rozen krans. Maandag en de overige dagetn de H. Mis sen te 7 en 8 uur, behalve Dinsdag cn Woensdag. De eerste H. Mis te 7 uur in het gesticht. Te 9 uxir Catechismus. De geheel week Rozenkransgebed te 7 u. Dinsdag: te 9 uur een te zingen II. Mis met trouwplechtigheid. Te 11 uur de Catechismus. Woensdag: te 8.30 en te 9.30 uur een te zingen H. Mis. Beide met trouwplech tigheid. Te 9 uur Catechismus. Donderdag: Te 9 uur de Catechismus. Vrijdag: biechthooren voor de jongens te 10, 11 en 12 uur. Na de H. Missen het gebed van de Novene ter eere van den H. Geest, Zaterdag: geboden Vastendag. Te 6.30 uur de wijding vaxi het Doopvont, daarna de H. Mis. Te 8 uur de twee-de H. Mis. Vanaf 4 uur gelegenheid om te biech ten. VOORHOUT. Parochie van den H. Barthofomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus, Bijbelles, Catechismus leeren. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Woensdag: 7.30 uur Lof. Donderdag: half 12, 12 uur en half 4 Cate chismus. Zaterdag: uur Biechthooren. 7 uur Lof. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: te half 8 de Vroegmis; te 10 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis Biblio theek. Te half 2'de Catechismus. Te 6 uur vex-gadering van St. Aloysius. Te 7 uur Mariaïof met gebed voor den vrede. Na het Lof Feestvergadering in het Vereenigingsgebouw. Woensdag: de le H. Mis te 8 uur. Te half 10 gezongen Trouwmis. Behalve Woensdag in deze week H. Mis sen naar gewoonte te half 8 en te 8 uur. Vr'Jdag: 's middags na schooltijd biecht hooren voor jongens en meisjes. Zaterdag: onder de H. Mis van 8 uur Al- gemeexxe Communie. Gedui-ende de Meimaand eiken dag na de. H. Mis: Gebed voor den Vrede en de Novene ter eex-e van God den H. Geest. Zaterdagmiddag van 3 uur af gelegen heid om te biechten; des avonds te half 8 Mariaïof en gebed voor den vrede. Gedurende deze week de Catechismus naax' gewoonte. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag, half 8 Vroegmis; om 10 uur Hoogmis; des nam. half 2 Catecliisxnus; 3 uur Vespers m. Rozenh.; 6 uur Con gregatie van het Geestelijk Verbond, afd. mannen; kwart na zevenen Lof ter eere van O. L. Vrouw. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur Op de werkdagen uitgenomen Zaterdag Meimaand-oefening om 4 uur namiddag. Catechismus volgens gewoonte. Dinsdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Woensdag: de H. Mis om 7 uur op de kapel; half 8 uitreiking der H. Com munie; 8 uur H. Mis. Donderdag: de H.H. Missen om 7 en 8 u. 8 uur gezongen. Des avonds half 8 Lof met preek tot voorbereiding van het 40-ureix gebed. Vrijdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Nam. van 4 tot 7 uur gelegenheid cm te biechten; om half 8 Lof met predicatie. Zaterdag: eerste dag van het veertig uren gebed; 's morgens 7 uur uitstelling van het H. Sacrament des Altaars; kwart voor negenen wijding van de doopvont, waarna gezongen H. Mis. Gelegenheid om te biechten 's morgens tot 10 urn*; des nam. van 45 uur voor de kinderen, vervolgens tot 9 uur. Om half 8 Lof ter eere van O. L. Vrouw- met Rozenhoedje. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: de II.H. Missen gelezen: 7 en 8.30; de Hoogmis: 10 uur; 2 uur Cat,; 3 uur Vespers; na do Vespers Roz. voor JoëB Heemskerk, lid Westl. proc.; 6 uur Con gregatie voor de mennen; a.s. Zondag 3 uur Congregatie voor mannen en vrouwen en alle belangstellenden. Maandag: slechts twee H.H. Missen t« 7 30 cn 8 uur. Dinsdag en overige dagen de H.IJ. Missen 7, 7.30 en 8 uur. Zaterdag: Vigilie van Pinksteren. Geboden Vastendag. 7 uur Lof ter ceirc van Maria. Deze week gel. tot biechten volgens gewoonte Zaterdag 4—half 9 Catechis mus volgens gewcoiiitc. In de muar-d Mei bij allo godsdienst oefeningen het Pauselijk gebed voor 1 den vrede; na de H. Mis van 8 uur de Lit. van O. L. Vr. en in Vesp. cn Lof het Rozenhoedje. ZCETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: de H. Missen om 7 uur exi half 9; oxxi half 11 de Hoogmis; half 2 Cate chismus: half 3 Lof met gebeden voor den vx-ede. Om 7 uur de II. Familie. Heden en deze geheelc week zal ïxa tike H. Mis het gebed waai de Noveen gebe den worden. „Kom, Heilage Geest, vervul de h&rten uwer geloovigen en ontvonk in hen het vuur Uwer liefde. V. Zend uwein geest uit en zij zullen geschapen worden. R. En Gij zult het aanseh-n der aarde vzrnicuwen. Laten wij bidden. O God, Die de harten der geloovigen door de verlichting van den II. Geest hebt onderwezen, geef ons dat wij in denzelfden Geest de ware wijsheid heb ben en ons steeds in zijne vertroosting verheugen. Door Christus onzen Heer. Amen." Maandag: de H. Missen 7 en 8.15 uur. Gebeden voor den vrede. 11.15 uur Bij- belsclie geschiedenis. 12 u. Catechismus. Dinsdag; de H. Missen om 7 en 8.15 urn-. Gebeden voor den vrede; 12 uur Cate chismus. Om 7 uur precies de gewone vex-gaderingen. Woensdag: die II. Missen om 7 en 8.15 uur. Gebeden voor den vrede. 12 uur Cate chismus. Donderdag: de II. Ml sen om 7 en 8.15 uur. Gebeden voor den wede. 12 uur Cate chismus. Vrijdag: de II. Missen om 7 cn 8,15 uur. Gebeden voor den vrede. Oxn '12 uur Ca techismus in de kelk en in de school.. Zaterdag: Vigilie van het Hoogfeest van Pinksteren, geboden vastendag. De eerste II. Mis om 7 uur. Kwartier voor achten de wijding van het doopfont. 8.15 uur do tweede H. Mis. Om half 8 Lof met de gewone oefeningen en ge beden voor den vrede. Van 5 uur tot half 9 biechthooren. Voorzien van de laatste II. Sacramen ten: Joannes Henneken, Jacob a Rij- laardsdam. Overleden: Maria van IlaastextRuig- rok. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met preek; 2 uur Lof met Rozenh., Lied: Kev.b. blz. 39. Maandag en overige dagexx 7 uur II. Com munie. 8 uur H. Mis. lederen dag het Noveengebed na de H. Mis eix 's avonds half 8 Rozenkrans en gebed voor den wede. Zaterdag: om half 8 de plechtigheden, half 9 de H. Mis. 's Avonds half 8 Ma riaïof. Lied blz. 43 Kev.b. Biechthooren iederen dag voor en na de II. Mis. Zaterdagmiddag om 4.30 en 7 uur. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: dc H.H. Missen om 7.30 en 10 uur; 1 uur Catechismus; 2 uur de God vruchtige oefening v. d. Kruisweg; 6.30 uur Lof en preek ter eere der Al- ierh. Maagd exi Meimaand-oefening en Novene voor de jongens en meisjes der Parochie, gebed van Z. II. den Paus voor den "Wereldvrede. Maandag exi de overige dagen om 7 cn 8.15 uur de II. Mis in de kerk. Dinsdag orn 7 uur in het Liefdegesticht. Zaterdag de tweede Mis om 8.30 uur. lederen dag 8 uur Catechismus en Meimaand-oefe ning. Donderdag: de 2de II. Mis om 9 uur; 's avoxxds oxxi 6.30 uur Lof en Rozen* krans, Meimaand-oefening, gebod van Z. H. den Paus voor den vrede en 1ste dag yam onze 3de Novene voor dc oudere leden en bijzonder voor de ouders der parochie. Zaterdag: Vigilie. Geboden Vastendag. 7 en 8.30 uur de H. Missen. 's Morgens en namiddags van 3—5 e" 6 en 7 uur gelegenheid om te biechten. Zoxidag en iedex-en dag in de weck Ca techismus. Zondag 1 uur n.m., in d0 week 8 uur v.m. Zondag het Hoogfeest van Pinksteren. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van dc H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking der H. Communie. De II. Missen om hall 8 en 10 uur. Catechismus. 3 u. Vespert en 7 uur Lof, daarna uitvoering in het P ati-on aat-gebouv. Deze week uitreiking der II. Communis om halfS. De 11 Mis om half 9 en half Meimi aan d-o e f enm Dinsdag: half S Lof. Zaterdag: Vanaf 5 uur biechthooren.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6