Advertentiën. lm belangrijke Vergadering Do begrootdng van de oven bedraagt f 6805. Van den directeur der gasfabriek te Leiden is \oen een begrooting gevraagd. Deze be grooting bedroeg f 6630. Wordt de Fa. Ger- ber het bouwen van de oven van 3 retorts opgedragen dan wil zij de oven van 5 re torts, die stuk is, gratis in orde maken. Naar aanleiding van een en ander stel len B. en W. den Raad voor deze firma zoo spoedig mogelijk op te dragen hét bouwen van een 8 retorts-oven voor f 6805, en een ïaadinrichting voor f 1825. De heer v .d. Hulst vraagt of het niet mogelijk is den winter in te gaan met de 3 en 5 retorts-oven wanneer deze laatste hersteld wordt. De Voorzitter zegt hel niet aan te durven, is een van de retorts verstopt, dan is het mis. De heer Mansvelt vraagt of de nieu we oven in de toekomst aan de behoefte zal voorzien. De Voorzitter antwoordt bevesti gend waar de 3 en 5 retorts op' 5 en 7 kun nen gebracht worden. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. De heer v. d. Hulst begrijpt bij de rondvraag niet, waarom geen afdoende maatregelen genomen worden tegen de vele woonwagens die nu weer in de ge meente zijn. De Voorzitter zegt al het mogelijke te doen, wat hij. kan. Zoolang het rijk ech ter in deze niet ingrijpt,, zal de toestand vrij wel zoo blijven als deze nu is. Vervolgens sluit de' V o o r z i 11 e r de vergadering. Verkoop rijst en aardappelen. Door het plaatselijk Steuncomité te Wassenaar is besloten een door haar aangekochte par tij rijst en aardappelen, welke niet lan ger bewaard kunnen worden, tegen gere duceerde prijzen op de groentenveilingen "te verkoopen. Ingezetenen kunnen zich goedkoop voor zien van de.ze eerste levensbehoeften, door Dinsdag- en Vrijdagavond te 5 uur de groentenveilingen hij te wonen. Eenzelfde persoon mag evenwel niet meer dan 2 H.L. aardappelen en 10 K.G. rijst tegelijk aankoopen. ZQETERWOUDE (Hcoge Rijndijk). Vrijwillige Landstorm. Gisterenavond had in het Patronaatsgebouw alhier de vergadering plaats, uitgeschreven door de Commissie voor ontspanning der militai ren, om te komen tot het oprichten van een vrijwillige landstormafdeeling. De heer J. C. Stadhouder fungeerde als voorzitter. Met welgekozen woorden- dankte hij bur-' gemeester v. Gils voor diens tegenwoordig heid, het bestuur van het Patronaat voor het beschikbaar stellen van het lokaal en- allen in de zaal voor de groote opkomst, en gaf daarna het woord aan den heer W. J. M. Linden, 1ste luiten, der Brigadestaf le Leiden. De geachte spreker begon met een woord van dank aan den inleider en zette daarna zeer duidelijk uiteen wat de landstorm is, en waarvoor de vrijwillige landstorm dient en zijn beteekenis, volgens de wet van minister Golijn van 28 April 1913. Na ook op de bezwaren te hebben gewezen, spoorde hij iedereen aan lid te worden, zich te oefenen om als flinke mannen in het leger dienst te kunnen doen als het oogenblik van gevaar mocht gekomen .zijn. Een daverend applaus beloonde den sytre- ker voor zijn zeer duidelijke uiteenzetting. Notaris Weijdung, L. v. Leeuwen, Megel- schen stelden eenige vragen, welke allen duidelijk werden beantwoord. Het resultaat was, dat* 14 personen tee kenden. De vrijwillige landstorm telt nu 52 manschappen. Met een woord van dank aan allen, niet het minst aan den spreker,, sloot de heer 1. C. Stadhouder de vergadering. TER-AAR. De Hanze. De Hanze alhier adresseerde aan de Tweede Kamer, inzake het ontwerp Aalberse, ter bestrijding van de oneerlijke mededinging. Roomsche Agenda. WOENSDAG. Leiden. 9 uur „In den Vergulden Turk". Debatingclub ,,De Hanze". Onderwerp: Lei den's annexatie-plannen, be schouwd door een voorstander. DONDERDAG. Leiden, half 9 uur „Zo- merzorg" Vergadering, toegan kelijk voor alle katholieken. Onderwerp: Roomsclr- Leven. Spr. de zeereerw. pater A. Philippona. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Arie van der Kaai, wonende te Leiden is een verzoekschrift ingediend, om1 verkof voor den verlkoop van uitslui tend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van Verkoop', in d.en winket van het perceel Haarlemmerstraat 236. Leiden. Bij de heden door den neer de Zwart, bouwkundige, in Zomerhisit namens het bestuur der "Woxiingvereeni- ,,Ons Belang", gehouden aanbeste- van „het afbreken van de bestaande woningen en bet bouwen van 14 enkele koningen, 22 benedenwoningen, 23 boven in en 1 winke.woning, op het terrein. Stegen aan den Heerensingel en de Gas- huistaan", waren ingekomen 21 inschrij- rèngen, t. w. van: Gebrs. de Boer, te Vm- sferdam, f 141,950; Gebrs. Bol, Rotterdam, '140.000; L. Kooien, Den Haag, f 138,821; L Klaaasen-, Rotterdam, f 137,000; J. de ^r>es Zonen, Rotterdam, f 134,900; J. Schuurman J. Maier, Amsterdam en Sloten, f 134,767; H. v. d. Wiel, Den Haag, 1132,200; A. Hartevelt A. de Vrind, Lei- ten, f 130,500; Gebrs. H. G. van Kalle den, Amersfoort, f 129,300; J. Ghristiaan- Leiden, f 128,160; J, de Cler, Leiden, f 128,210; J. Segaar, Leiden, f 127,980; B. A. Gosseling, Nijmegen, f 126,610; W. Thimnssen A. J. W. van Sandbeek, Nij megen, f 125,600; H. Smittenaar N. Sftik- voort, Leiden, f 124,131; Th. Rarten, Lei den, l 323,880; C. Eykelen, Seheveningen, f 122,450; P. J. Lemmers, Rotterdam, f 119,400; J. van Riet, Leiden, f119,000; G. Bergshoeff, Alphen a.d. Rijn, f 118,900; C. P. P. Smit, Den Haag,- f 104,565. Alphen a. d. Rijn, 27 April. Op de he den alhier gehouden aanbestecl/ing door de hoeren architecten Hengevekl en Rozen, straten, voor het bouwen van een. Zuive ringshuis en Administratiegebouw aan de Gasfabriek te Ajphen, werd als volgt in geschreven: Zuiveringahuis: L. Wesmas, Aarlander- veen, f6952; S. de Jeu>, Aarianderveen, f 6962; G. de Jeu, Oud shoom, f 6992; G. Bergshoef, Aarianderveen, f 7142; H. Tur- kenbuig, Akphen, f 7180; J. Gesman, Ouds hoorn, f 7436; A. den Ouden-, Oudshourn, f 7488; L. v. d. Lek, Oudshoorn, f 7500; W. v. d. Bijl, Alphen, f 7995; F. Stapper, Al phen, f 8397. Voor het Ad mini strati egeho u wG. Bergshoef, Aarianderveen, f 7505; H. Tur- krnburg, Alphen. f7590; S. de Jeu, Alphen, f 7818; L. Wesma's, Aarianderveen, f 7828; G. de Jeu, Oudshoorn, f7842; L.-Gesman, Oudshoorn, f 7890; L. v. d. Lek, Oudshoorn, f7921; W. v. d. Bij.l, A'tphen, f8316; F. Stapper, Alphen, f 8699. De Commissie der Gasfabriek bes'oot de gunning nog eenige dagen aan te houden. Leiden-, 29 April. Tea* aanvurlfiing ^an het in een vorig nummer kortelijk opge nomen bericht, zij nog veame-ld dat de ge- heele uitslag van de gisteren te Katwijk gehouden aanbesteding namens de Kat- wijksche Bouwvereeniging, van 112 woon huizen aan den Sludsweg, door de» heer IJ. J. Jesse, c. i. en architect, was als vo'jgt, 11 inschrijvingen, t. w. van E. van Ameroag, Arnhem, f229,966; K. Haasnoot Nan., Katwijk a. d. Rijn, f229,500; P. Duy- venboden c.s., Katwijk a. d. Rijn, f228,000; J. Verloop Azn. c.s., Alphen a. d. lijn, f 227,150; L. van der Wiel, Dordrecht, f 226,400; G. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn, f 225,820; M. J. van Vliet, Den Haag, f222,000; H. van der Wiel, Den Haag, f 220,500; Gebrs. A. en J. den Ouden, Oudshoom en Leiden, f 219,900; H. Wes terduin, Den Haag, f 212,400. Lood- en zinkwerk en waterleiding zijn onder deze aanbesteding niet begrepen. Land en tuinbouw. Verboden opgeheven. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft met ingang van 28 dezer ingetrokken zijne beschikkingen, waarbij werd verboden het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en var1- 1 kens: uit, naar of binnen een kring in de gemeente Overschie; uit, naar of binnen een kring in de gemeente Wijk e. a.; uit, naar of bannen een kring in de gemeente Leerdam, en uit, naar of binnen kringen in de gemeente A 1 k e m a d e. Faillissementen. Geëindigd: J. B. Beugelsdijk en W. Beugelsdijk, scheep makers te Rijp Wetering, gemeente Alkemade. M. Witte, bankwerker, te Haarlemmermeer bij Halfweg. A. C. Heymans, schilder, te Winssen. D. II. Wijsmuller, te Amsterdam. Mej-. E. A.K. C. van Nugteren, te 's Gravenhage. Rechtzaken. Het geschrift van Mr. van Rosseni. Heden werd voor het gerechtshof te 's Gra venhage behandeld.het hooger beroep, inge steld tegen het vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij Mr. C. P. van R., 29 jaar, let terkundige te Rotterdam, thans wonende te Zeist, buurtschap „Pluis ter Heide," werd veroordeeld tol f300 boete of 60 dagen hech tenis, ter zake het beleedigen van den Duit- schen Keizer in een door hem uitgegeven geschrift. Het O. M. bij de rechtbank had veroor deeling gerequireerd wegens het in gevaar brengen van onze neutraliteit' tot 1 jaar ge vangenisstraf en wegens beleedigiug van den Duitschen Keizer tot f 300.boete of 30 dagen hechtenis. Zoowel het O. M. als bekl. zijn van het vonnis van de rechtbank in hooger beroep gekomen. De Advocaat-generaal Mr. Mazel conclu- deercl tot schuldig verklaring aan het in gevaar brengen van de neutraliteit des lands en veroordeeling tot 6 maanden gevangenis straf en overigens bevestiging van het vonnis van de Haagsehe rechtbank. Staten-Generaal. Vergadering van heden. Oneerlijke concurrentie. Den heer Van Vuuren wordt verlof ver leend tot den Minister van Koloniën vra gen te richten in verband met de uitgifte der Indische leening. De interpellatie zal op nader te bepalen dag plaats hebben. Aan de orde is de voortzetting der be raadslaging over het voorstel van wet van den heer Aalberse, tot aanvulling van het Wetboek van Strafrecht met een nieuw artikel ter bestrijding van de oneerlijke mededinging. De heer De Visser (Chr. PI.) merkt op dat de zaak waarom het hier gaat reeds 15 jaar geleden aan de orde werd gesteld. Onder achtereenvolgende Regeeringen is meegewerkt tot het opwekken van het ver langen naar wettelijke regeling bij de mid denstanders zonder dat dit verlangd t werd vervuld. De heer Aalberse lost een schuld in, die reeds 15 jaar bestaat en verhoogt daarmede de waardigheid der Kamer. Zijn ontwerp is de vervulling van opgewekte verwachtingen en ligt eenigs- i» de historische lijn. Daarom zal spreker voorstemmen. Evenwel kan hij zich niet vereenigen met den rechtsgrond, waarop de voorsteller steunt. De heer Aalberse legt den nadruk op den socialen plicht dei- waarachtigheid en maakt een zedelijke plicht tot een rechtsplicht. Spr. is het met den voorsteller eens dat strafrechtelijke regeling de voorkeur verdient boven civielrechtelijke en meent eveneens, dat een algemeene bepaling be ter is dan een specialiseerende, vooral omdat niet alle grootten van oneerlijke concurrentie zijn te omschrijven. Spr. ziet in het ontwerp-Aalberse een sociale wet van de beste soort De heer V a n H a m e 1 (U. L.) brengt hulde aan den voorsteller van het ont werp en dankt hem voor de wijzigingen, welke hij aanbracht. Spr. zal gaarne zijn stem aan het ont werp geven. Hij acht een strafrechtelijke bepaling hier op haar plaats. Wel is hij het met den heer Schim van der Loeff eens dat de oneerlijke concurrentie voorname lijk moet bestreden worden door bepalin gen die een semi-adminlstratiefrechtelijk, een semi-civielrechtelijk karakter dragen, doch van dien aard wordt reeds vrij veel in onze wetgeving gevonden en naast het privaat-recht en het administratief recht heeft ook he strafrecht hier een eigen afzonderlijke taak te vervullen. Naar aanleiding van het betoog van den heer Mendels, die het ontwerp een musch noemde, die niet geheel leeft, merkt spr. op, dat de middenstanders toch meer zul len hebben aan de musch van den heer Aalberse in de hand, dan aan den para dijsvogel van den heer Mendels, die onge veer zeide, dat het met den middenstand op zijn eind loopt en alleen had verwacht van hervorming van het kapitalistische stelsel. De Kamer besloot op de agenda ie plaat sen de ontwerpen tot vervroegde oproeping van de lichting 1916 en de uitbreiding van de nlandweer. Personen, die zieh te Lelden hebben gevestigd. Th. J. Koopman en gez. winkelchef, Bo termarkt 19. H. Wijgerse, Nipponstraat 4. J. A. van Haastrecht, dienstbode, Bui- -tenlaan 22. J. Renee en gez. bloemistkriecht Molen- steeg 18. C. van Noort en gea. onderw. 1ste kl. Ned. Ind. Witte Rozenstraat. 31. J. Smulders, handelsvertegenwoordigev Breestraat 24. H. J. Verhuist, kapitein veldartillerie, Breestraat 67. J. Bouwmeester en gezin, zilversmid, 'Doelengracht 3. J. J. Diescli, Kort Rapenburg 6. W. de Vries, Nieuwsteeg 10. P. Tentij en gez. arbeider Zijdgracht 2B. C. J. M. S. Dorré—Wolffram en gezin, Morschweg 18. J. Kroon, en gezin, reizend blikslager, Boerhaavestraat 17. A. F. van Rechteren, Rapenburg 53. J. Vlieland en gez. blikslager, Kabel- jauwsteeg 1. J. G. Maan, Garenmarkt 2A. J. Franse en gez. machinist, Heerensin- gel 2. W. Ridderikhoff en gez. bouwk. teeke naar, Drie Oct.str. 59A. A. M. W. Hakker, dienstbode, Koord einde 46. D. C. de Ridder en gezin, sergeant der infanterie, Musschenbroekstraat 17A. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken, J. D. Walters, Den Haag, Hekkenlaan 10 A. Volkert, Dordrecht, Hellingen 21. Mej. T. v. Veen, Bodegraven, Nieuwstr. H. Ge\\xjes, Oegstgeeat, Poelgeest. G. Hansen, 's-Hertogenbosch, Labe- rius 34. C. Boekei, Rijnsburg, Groenitekoopman. J. L. Teljer, Amsterdam, Bilderdijk- kade 42 I. Mej. M. A. fr. Teundssen, Den Haag, Weimarstiraat 162. Mej. M. P. v. d. Heyden, Den llaag, idem. P. A. Wermirik, Oegstgeest, Wilih.p. 31. M. v. Harrewijn, Den Haag, Segher- straat 133. Mej. P. C. Evers, Den Haag, Molstraat. H. J. de Weerdit, Oegstgeest, Keet bij het nieuwe Ziekenhuis. Mej. H. A. Ghr. Zwart, Amsterdam, Raamgracht 18. J. A. Bergen Henegouwen, Bussum, Hotel Nieuw Bussum. A. Okkeis, Den Haag, Zwammerdam- straat 10. G. de Baan, Brielle, Zuideinde 42. Abr. Leefsma, Amsterdam, Nieuwe Prin sengracht 52. Mej. N. Hendriks, Den Haag, Storten- bekerstraat 129a. J. F. Bxeedveld, Amsterdam, Houtrijk straat 89. J. v. Amsterdam, Oegstgeest, Hooge Morsch 94. A. M. Jellerna, Marrum, wetter Nijkerk. M. Ph. Devilee, Den Haag, v. Raven- steinstraat 221. A. Steenbeek, Bodegraven, Maurits- straat 11. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Hendrik, z. v. H. Wijn horst en L. KonteLand. Johan Hendrik, z. v. A. Bink en J. ia Lau. Mangaretha, d. v. W. J. Lancel en J. van Strien. Gerard us Johannes, z. v. S. M. van Leeu wen en E. Bodijn. Johannes, z. v. J. Ouwerkerk en N. Ouwerkerk. Hendrik, z. v. W.„ Olivier en C. Zaalberg. Gor- nelis Johannes, z. v. J. C. de Graaf en A. M. van Zonsboek. Gerretje Oeke, d. y. J. Th. van der Horst en G. Rhijnsburger. Bram, a. v. A. H. Dros en B. R. van Naerop. Hendrika Adriana, d. v. W. Oomsen en M. Lo end ens loot. Elisabeth Gartharina, d. v. A. Broomans en C. W. van der Spree. Aafje Hillegonda, d. v. H. van Dam en H. Bon. Anna Helena Adriana, d. v. J. C. van Schie en J. A. Da*oogh. Jannetje Johanna Maria, d. v. A. J. Heuzen en J. Zitman. Alber- tine Frarujoise, d. v. C. Offenberg en C. F*. Staal. Frans Pi eter, z. v. W. van den Berg en P. Voskamp. Johannes Theo- diOTUs Jacobus, z. v. A. J. Th. Tib'boel en A. C. Ammeriaan. Edisabeth, d. v. H. van der Blom en C. Witteman. Lydius, z. v. D. de la Rie en A. A. Vinkesteyn. Gorneüs, z. v. W. van der Pijl en W. F. Hasman. Anna Maria, d. v. J. A. Rie del en J. G. van Driel. Samuel Corne lls Franciscus, z. v. S. C. Rotteveel n W. G. Rombach. Catüiarina Jacoba Maria, d. v. G. Geysemdorpher en M. Reedijk. G e 'h u w d P. W. BLeijswijk. jon. en J. van der Kolk jd. J. P. de Ridder jm. en S. Voorbij- jd. B. F. Heetvelt jm. en J. W. de Romijn jd. A. Verboog jm. en S. F. Dekker jd. W. F. K. Amoldus jm. en S. M. Bavelaar jd. M. J. itoflt jm. en E. M. Biesot jd. J. A. Gysenij jm. en C. J. Laterveer jd. P. J. Harte velt jm. en D. Waltaant jd. H. J. Koom- hof jan, en W. E. de Jongh jd. Overleden: N. Schild m. 62 j. M. Joore z. 5 j. G. van der Sluys wed. H. Labordus 70 j. J. C. Huisman z. 16 j. N. Jongstra jm. 24 j. J. Sommeh'ng d. 2 j. W. van der Meijden m. 73 j. H. Hogende om w. 47 j. G. M. Lel i veld geb. Leinaire 48 j. Marktberichten. AMSTERDAM, 28 April. Tee. Aange voerd 268 vette kalveren le qual. fl,00 A fl,04, 2e qual. 0,95 d 0,3e qual. 0,90 a 0,per Kilo, graskalverén f0,d 215 nuchtere kalveren f12 a 18, schapen f a lammeren, 0, 690 vette varkens, Hollandsche le qual. 90 a 96 c., idem 2e en 8e qual. 70 a 89 c., Overzeesche en Gelder- ache le qual. a c., idem 2e en 3e qual. a c. Franeche a c. per kilo. WOERDEN, 28 April. Kans. Op de sruark waren beden 265 partyen aangevoerd. Mon besteedde voor Goudache kaas 1ste soort f 51,a f 53,— dito 2de soort f 49,50 a f 50,dito zwaardere f 53,u i'53.dito, rijksni. f51 a f51,50 per50 K.g. Handel matig. WASSENAAR, 27 April. Veiling. R*dys2c. a 4 c. p. bos, Raapstelen 0 c. per bos, Peen 0 c. per bos, Spinazie 10 c. a 14 e., Bloemkool f0.a f0.per 100, Aardappelen fl.ÖO a f0.per kin. Zuring per ben 0.12 a 0.18 o. Rabarber 4 c. a 6 c. p. bos. Kropsla f8.— a f5.per 100. Eieren per 100 f 5,f5,75. PlIRMERENP, *27 April. Kaas. Aangevoerd 12." stapels, f53Va524S., de 50K. G. Vee. 1062 runderen vet vee, l'0,80—0,98 per K.G.; 17 paarden; 113 vette kalveren f0,951,15 per K.G.949 nuchtere id., f1224 per stuk; 269 vette varkens, 10,900,98 per K.G.; 77 magere id. f2036 per stuk224 biggen, f 1420 per stuk1198 schapen en lammeren BODEGRAVEN 27 April, Kaas. Aangevoerd 146 partijen kaas le soort Goudscho f öld/a a f54 2e soort f49, a f5172» le soort Derby 1'ft f2e soort fafle soort Edammer fa f2e soort fZwaardere Goudscho f53a f55. Handel vlug. Controlekaas f 54. SNEEK,27April. Boter. Aangevoerd 2/4 en 0/8 v. Prijs le keur f58.Bij de vereeniging Fabrieksaanvoeren 1/8 en 8/6 v. 1'62. Notec- ring van de commissie der vereeniging voor boter- en kaashandelaren in Friesland: le soort f 62. Vee. Aangevoerd 325 koeien (85 vette), 12 kalveren, 000 nuchtere, f000, 269 schapen, 458 lammeren 251 varkens 0biggen. Pry zen van vet vee per K.G. Varkens 3740 e.; Runderen 42-45 c. biggen voor Londen 33-35c. Kievitseieren. Aanvoer 20.0 0 stuks. Prijzen 6 c., 2000 bonte 3 c. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 April 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.6 Skudenaes. Laagste barometerstand 751.6 Bodoe. Verwachting tot den avond van 29 April. Meest matige Noordoostelijke tot Oostelijke wind, helder tot lichtbewolkt. Droog weer. Overdag warm. Aan allen, die blijken van belang stelling betoond hebben óp den dag ven ons gouden Huwelijksfeest, onzen welgemeenden dank. 2163 J, J. KOELEMAN. Zevenhoven, April 1915. In het R.K. Par. Weeshuis, St. Jacobsgracht, wordt voor zoo spoedig mogelijk gevraagd een Meisjes-Moeder-Naaijuffrouw. Aanvangsalaris f 150 met kost, inwoning, geneeskundige hulp en vooruitzicht op pensioen. Zich met getuigschriften schrif telijk te adresseeren aan het gesticht voornoemd. 2132 Herplaatst wegens misstelling. Opzichter Arbeiderswoningen. De Wassenaarsche Bouwvereeniging roept sollicitanten op voor bovenge noemde betrekking. Vereischten: ken nis van het bouwvak en bekendheid met eenvoudige administratie. Brieven met opgave van te verkrijgen getui genis worden ingewacht bij A. BROESE VAN GR0EN0U, Wassenaar. 2151 Gevraagd terstond een R.K. Boerenknecht, die alle boerenwerk verstaat, bij P. KRAAN, Hazerswoude, Bont. 2147 Terstond te huur: wegens ongesteldheid, een Vleeschhouwerij en Speksla gerij. Te bevragen bij H.J. DE GIT, Roelofarendsveen. 2145 Te koop: 3 beste gebruikte bergroeden, Lengte 44 a 46 voet, bij JAC. VISSER, Landbouwer, Ter Aar. 2149 Wegens sterfgeval ter overname aangeboden een Tapperij en Slijterij met Ver gunning, waaraan verbonden een Bierbottelarij, op een wel varend dorp in Zuid-Holland. Brieven onder no. 2155 aan het Bur. van de Leidscho Crt. op DONDERDAG 29 APRIL, in «le groote Znal vim „ZOMERZORG". SPREKER: de ZeerEerw. Pater fl. PtfILIPPONA, Directeur van het Retraitehuis te Noords ijkerhout. Met het Onderwerp: „ROOMSCH LEVEN". Aller opkomst gewonscht. Alleen toegankelijk voor Katholieken. Entrée vrij. Opening der Zaal 8 nur. Aanv. half 9. Namens het Bestuur der Prop. Club „St. Bonifacius", Onder-nfd. van den Ned. U.K. Volksbond J. H. NIJIIUIS, Voorz. 2136 B. C. KLEIN, Secret. Gevraagd een flinke R.K. Dienstbode, bij D. VERGEER, Boomkweeker te Boskoop. 2051 Een neft R.K. Meisje, 20 jaar, zag zich gaarne geplaatst tot hulp in de huishouding of in klein gezin. Gelet wordt meer op goede behandeling dan op hoog loon. Br. no. 2148 aan het bureau van „De Leidsche Courant". Gevraagd bij eenvoudige menschen oen Slaapkamertje, prijs fl.per week. Br. bur. van „De Leidscho Crt." onder no. 2158. Bruilofts-Feestartikelen „ERATO". Menu's, - Servetjes, - Pistaches, - Vlaggedoek in huur, Guirlanden, - Lampions (ook kerkelijke), de grootste keuze. KORENBRUGSTEEG No. 7, LEIDEN. 2159 Verkrijgbaar te LEIDEN bij: Ei Dorp, Haarlemmerstraat. S. /L Bro» (Fa. Dijkhuis), Drogist. W. A. van. Zi Reijst. Krak, Drogisten. F. van Drogisterij „Boerhavc". J. Elsinga len, in Schoonmaakartikelen, Doe/a strant. D. H. Terburgh, Drogist. To KATWIJK s/ZEE bij: J. M. Waterreus. Drogist. Te LISSE bij: Firma Wed. B. Hansen, Drogist. '2150

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3