SPORT. Zeer belangrijke Vergadering Uïtvaart Mr. J. I. L. van Wensen. plechtige uitvaart in de St. Pe- voor de zielerust van Mr. J. I. L. Wensen, in leven adjunct-commies ter inciale griffie, geschiedde de beaar- het R. K. Kerkhof door den Zeer- heer pastoor A. J. M. Hafkenscheid notabelen waren bij de plechtigheden oordig, o. a. jhr. L. E. M. von Fi- lid van Ged. Staten, mr. S. J. R. de griffier der Staten van Zuid-Hol- C. G. Verhulst, Kabinetchef ter ale griffie, mr. C. O. Ph. Baron referendaris ter provinciale griffie eemge professoren van de juridische der Leidsche universiteit. Vernietiging verkiezingen Rijnland. Zaterdag gehouden openbare ver- ring van liet Ho ogih'eem raad schap Rijnland werd vernietigd de varkie- van den heer J. H. Way dung, Nota tie Leiderdorp tot hoofdingeland in het fdistiriot, bij herstemming op 15 April jl. dan heer Jhr. Mi\ J. A. de Ranitz te iGravenh'a.ge. ilsde werd vernietigd de verkiezing van heer. I-I. Straathof Hzn. te Hazers- 11de, bij eerste stemming gekozen ver- ard tot hoofdingeland-p 1 aaisve.ivanger |l April j.l. vernietiging dezier verkiezingen had ats op grond van de omstandigheid daaraan as deelgenomen door een ital personen) wier volmachten om na- as derden aan de stemming deejl te en, nader niet in orde werden he ften. nieuwe verkiezingen zijn alsnu door raaf en Hoogheemraden vastgesteld [Donderdag 27 Mei ALPHEN a/d. RIJN. atronaat. Bij de gisteren in liet Ju- latsgebouw gehouden tentoonstelling l teekenstukken weïke dit jaar door de pingen der Pata-onaiafs-teekensciiool en vea-vaardiigd, wierden bekroond: oor Bouwkundig teeikenen: leerlingen i leercursus met den Isten pa-ijs Joh. [sioen, 2den prijs B. v. d. Weijiden. wlingen van den 2en en 3en leercur- Ibouwkundig teekenen: 1ste prijs C. iFrankfoont, 2de prijs G. Vlasmian, ge- ischriflt D. Toor. priihgen 2en en 3en leercursus voor preken,enIe prijs J. Sch ave maker, |rijs_ A. van Gils. verschillende teek-eostukken, waar fer zeer fraaie, warein in volgorde ge schikt. Men kreeg dan ook den in- dat èn bestuur èn onderwijzers geen "i gespaard hadden om de leerlingen |elijk resultaat te doen bereiken. BOSKOOP. Islaagd. Te Utrecht is geslaagd voor (•examen 1. o. mej. F. de Bruijn. HAARLEMMERMEER. jxlankt. Mr. Egbert de Vries te Lei- J benoemd tot Heemraad van den [rieminernieierpol der, heeft deze benoe- niet aangenomen, jmeenteraad. De gemieentieraad Jadert op Donderdag 29 April 1915, des naddags te 11 uur. NIEUWKOOP. benleenbank. Gisteravond werd de prgadering gehouden van de CcVipe- jve Boerenleenbank. Aanwezig 88 le lde door het bestuur overgelegde r< Ig over 1914 bleek, dat aan spaargel- Kerd ontvangen f 65,562.41 en uitgege- |I82,624.48. Aan voorschotten "Verd uit- f 13,085 en .terugbetaald f 17,325. tapende rekening werd ontvangen p.34 en uitgegeven f 77,367,07. jibetaald werd aan renten voor spaar- n f3267.11, voor loopende rekeningen 1.72. Ontvangen renten van voorschot- |I2739.93, van loopende rekeningen Het saldo op 31 December 1913 pg f 6913.61, aan winst over 1914 "V zoodat het saldo op 31 December Jbedroeg f 7121.98. In totaal werd ont- f 186,600.57 en uitgegeven een ge- ledrag. I linancieele commissie, bestaande uit JRren I. van Geest, J. Zuijdervliet en irver, brengt bij monde van eerstge- l'ie rapport uit van hare bevindingen, Ivoor zoover haar onderzoek strekte, lin de beste orde geconstateerd en zou pet het oog op de velé werkzaamheden fe de wijze waarop zij worden verricht, I billijk achten indien de bezoldiging Fn kassier met f 50 werd verhoogd, lieden van de financieele commissie li915 worden benoemd de heeren D, peten, B. A. C. Zaal en J. J. van den 1 de beurt van aftreding als bestuurs- s de heer Joh. van Diemen, die met je meerderheid van stemmen werd en als lid van den raad van toe- jde heer G. van der Weijden die met men in herstemming kwam met den |J. Korver met 22 stemmen. Bij her- "*j verkreeg de heer'Van der Weij- en Korver 35 stemmen, zooxlat de Igekozen was. P'olgens stelt de voorzitter voor den p weder eene gratificatie toé te ken- fan f200. Na eenige discussie stelt de van Geest voor deze met f 50 te ver- welk voorstel met 28 tegen 55 stem- perworpen wordt. (voorstel van het bestuur wordt be lde deposito's van 3y2 te brengen op fende voorschotten van 4op 5 pCt., T Percentages daardoor op gelijken (tomen te staan met die aan de Cen- te Utrecht. nog eenige bespreking van minder p wordt de vergadering gesloten. NOORDEN, pluk. Toen de heer W. Pijper Za- fnnmiddag met een buks van 9 m.m. f gaan schieten, plaatste hij een het geladen geweer op zijn I met den loop naar beneden. Onver- rging het geweer af, waardoor de |d°or den klomp in zijn voet terecht !r hevige pijn moest hij zich tot den penden, die den hagel verwijderde, RIJNSBURQ. Auto in een sloot. Gisteren geraakte een automobiel van Noordwijk afkomende in de sloot. Op dat punt is men bezig den weg aan 't vermaken. De inzittenden zijn per spoor verder gegaan en de auto zal nog heden gelicht worden. WASSENAAR. Geslaagd. Te Amsterdam is geslaagd voor akte examien 1. 0. mej. P. D. Eggink. Tentoonstelting. Gisteren hield de ver- eemigimg „Land- en Tuinbouw", ondetrafd. van den Ned. R. K. Volkshond, een ten- toonste-llinig van afgesneden bloemen en tuinbLoemen in de grooie zaal van biet patronaat. Nadat de jury, bestaande uit de heeren L. Prins, Joh. Ruijgnok Pzn. en C. van der Kroft, haar werkzaamheden had verricht, werd de tentoonstelling om streeks 12 uur geopend. De voorzitter der onderafd., de heer De Klerk, legde er in zijn openingsrede den nadruk op, dat het doel van deze. tentoonstelling voornamelijk is: het vak omhoog te krijgen. We beleven geen normaal jaar en toch mag het be stuur verklaren, dat 't de noodige mede werking van patroons en arbeiders heeft mogen ondervinden. Waar een wil is, kan veel tot stand worden gebracht. De leden kunnen van deze tentoonstelling veel lée- ren. Hij hoopt dan ook, dat er van gepro fiteerd moge worden. Hij dankt allen, die hebben meegewerkt om deze tentoonstel ling zoo goed te doen slagen. De heer Prins, die1 namens de jury spreekt, constateert met genoegen, dat deze tentoonstelling een zeer goeden in druk miaakt. Hij ziet er een bewijs in dat de werkman in dezen gedrukten tijd er den moed inhoudt. Daar de voorzitter ge zegd heefit, dat hoofddoel dezer tentoon stelling „leeren" is, geeft hij in den broe.de de motieven op, die tot bekroning of niet- bekroning hebben geleid. Zijn kritiek wil niet afbrekend maar opbouwend zijn. Daarom erkent hij gulweg, dat op 't ge bied van versiering en groepeering 't hoog tepunt nog niet is bereikt. Hij brengt hoo- gen lof aan één inzender, en wel aan het Md H. Pompe, die een stuik ter versiering inleverde zoo'a.ls hij op tentoonstellingen nog weinig heeft geziien. De jury kende daaraan dan ook den e ereprijs toe met een harbelijken gelukwensch van alle leden. Ook de heer Ruijgrok sprak woorden van waardeering voor de afd. Hij hoopt, dat de vrede spoedig moge komen om het volk uiit zijn ben arden toestand te redden. Den eerw. adviseur is 't ook een genoe gen de afd. oprecht -te kunnen gelukwen- schep., Met vreugde ziet hij, dat de verhou ding tusschen patroon en werkman is zoo- als de katholiek dat voorschrijft. De heer Vogels, voorzitter van den Bond, brengt hulde aan de onderafd. die zulk een werkzaam leven toont en veel bijdraagt tot bloei van den Bond. De prij zen zijn uitgereikt als volgt: Versiering: le pr. Jac. Knijnenburg en B. Snaldierwaard; 2e pr. H. v. Veen (ver siering van 't vaandel van den Bond). Planten: le pr. C. v. Wissen; 2e pr. B. Zonneveld. Bloemen: le pr. personeel Prins; 2e pr. De Klerk; 3e pr. H. Weijérs; 4e pr. H. v. Tol; 5e pr. Veriiart, Wijsman en Parievliet met Remmerswaal. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 27 April te 2 uur. Behandeld worden: Ingekomen stuk ken. Su/ppèiet. kioh. 'Van den H. O. Verzoek bestendiging waranda aan den Nieuwen Deyl. Adres verplaatsing muziektent. Pro cedure contra G. Knijnenburg. Uitbreiding gasfabriek. WOERDEN. Geslaagd. Te Utreoht is geslaagd voor akte-examen 1. o. mej. J. G. J. Wiegmans. Roomsche Agenda. MAANDAG. Zoeter w oude. JDe Jonge Garde. Inleidei; de heer A. Slingerland. Onderwerp. „Kan een Katholiek socialist zijn". Gemeentezaken. Gemeenteraad. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Donderdag 29 April des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: Staat van af- eai overschrijving op de begrooting, dienst 1913, van het College van Vrouwen-Kraammoeders. Rekening, dienst 1913, van het College van Vrouwen-Kraam moeders. Bcgrooting, dienst 1915, van het College van Vrouwen-Kraammoeders. Re kening, dienst 1914, van de Gezondheids commissie. Voorstel tot verhuring van het IJklokaal aan de Lammermarkt aan het Rijk. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen A. Giebing te Arn hem. Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van drie hoornen, staande op de Turfmarkt. Vaststelling van een tabel, aan gevende de jaarlijksche afschrijvingen op de bezittingen der Stedelijke fabrieken van gas en electriciteit. Verzoek van den Neder- landschen Bond voor Werkverschaffing om als lid tot dien hond toe te treden. Voorstel tot toekenning van een gratificatie aan den boekhouder van het Openbaar Slacht huis. Verordening, houdende wijziging der verordening van 30 October 1913 (Gem. Blad No. 35), regelende de samenstelling van de Bureaux van Gemeentewerken, van de Gemeentelijke Reiniging en voor het Bouw- en Woningtoezicht, en de bezoldi ging van de aan die bureaux verbonden ambtenaren. Benoeming van een opzichter voor de plantsoenen. Verhuring IJklokaal. B. en W. geven den raad in overweging te besluiten, het IJklokaal aan de Lammer markt, na expiratie van den loopenden huurtijd (d. i. 31 Augustus 1916) opnieuw aan het Rijk te verhuren voor den tijd van één jaar, ingaande 1 September 1916, voor een huurprijs van f 300 per jaar, onder be paling, dat de huur, ook wat den huurprijs en de verlenging van de huur aangaat, ge acht worden telkens voor den tijd van één jaar te zijn verlengd, indien zij niet ten minste één jaar vóór het einde van eiken termijn zal zijn opgezegd en verder onder de thans bestaande voorwaarden. Opzichter voor de plantsoenen. B. en W. zijn met de commissie van Fabricage van meening, dat de zorg voor de gemeentelijke plantsoenen aan een opzichter moet worden toevertrouwd en dat de opzichter-titulair Hemerik voor die betrekking alleszins geschikt is. Uitbrei ding van personeel, de Commissie zegt het uitdrukkelijk, zal overigens met deze pro motie, die met ingang van 1 Juli a.s. zou kunnen plaats hebben, niét gepaard gaan. Zij geven den raad mitsdien in overwe ging de verordening te wijzigen: b. met ingang van 1 Juli 1915" te benoe men tot opzichter voor de plantsoenen den plantsoen-opzichter-titulair J. P. Hemerik, onder bepaling, dat hij op 1 Juli 1915 dade lijk in het genot zal worden gestel dvan de maximum-bezoldiging, aan de betrekking verbonden, welke f 1200 bedraagt. Rechtsvordering tegen A. Giebing te Arnhem. De Commissie van Beheer over de ge stichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest heeft B. en W. medegedeeld, dat de heer A. Giebing te Arnhem, die zich ver bond de verpleegkosten te betalen voor zijne op 21 Juli 1914 in het Sanatorium Rliijngeest opgenomen echtgenoote, reeds geruimen tijd in gebreke blijft diet restant dier kosten ad f 194.45 te voldoen. Her haalde aanmaningen langs minnelijken weg en ook door den advocaat der ge meente, Mr. Goudsmit, hebben niet gebaat. De heer Giebing beroept zich op de tijds omstandigheden en zegt niet in staat te zijn om te betalen. B. en W. hebben reden om aan te nemen, dat hij daartoe wel in staat is. Mitsdien geven zij den raad in overwe ging tegen genoemden persoon een rechts vordering in te stellen. VOETBAL. Uitslagen: Beker. A. Haarlem: HaarlemA. F. C. 20. Amsterdam: SpartaanH. F. C. 01« B. Breda: N. A. G.—H. V. V. 1—4. Den Haag: H. B. S.—D. F. C. 4—0. C. Den Haag: Quick H.Hercules 12 Utrecht: U. V. V.—R. C. H. 4—1. D. Arnhem: VitesseBe Quick Gr.21. Zutphen: Be Quick Z.—Quick N, 14. Veteranen wedstr ij d. Rotterdam: V; O. C.—Sparta 2—2. Buiten competitie. Amsterdam: Ajax—Robur et Velocitas 4—7. KORFBAL. In den strijd om het Kampioenschap van Nederland is het Haagsche Vitesse gisteren in Den Haag het Amsterdamsche D. V. D. met 7—5 de baas gebleven. Rust ging in voor de Hagenaars met 42. Na de rust werd het spel beter. Den Haag toonde zich ook nu de meerdere, zoodat het D. V. D. niet gelukken mocht, den achterstand in te halen. De stand is nu: D V. D. 4 3 1 0 29 11 6 Vitesse (H.) 4 3 1 0 24 16 6 Onder Ons 4 0 4 0 8 36 0 Overeenkomstig de bepalingen moet nu een laatste ontmoeting tusschen D. V. D. en Vitesse den kampioen aanwijzen. De wedstrijd tusschen A. L. O. en Velox te Gouda is niet doorgegaan wegens ter reinafkeuring. WIELRIJDEN. De groote wedstrijd. De groote 24-uur-wielerwedsitrij d over 350 K.M. onder omstandigheden zoo ongunstig als slechts denkbaar is heeft doen, zien, dat er nog heel wat pit zlit in onze Hollandse he natje! Immers, al zal de officieel© en definitieve uitslag eerst later kunnen vastgesteld, wanneer de jury het contróle-materiaal tot zijn be schikking zal hebben, reeds thans kan als een voonloopig resultaat warden gemeld, dat ongeveer de helft van de 200 deelne mers den zwaren tocht heelt volbracht. Een publiek, nog veel talrijker dan hij hot ventrek, was tegenwoordig in de Boior- laan; die vol plassen en moddergeulen lag. Omstreeks 3 uur zag men aan een le vendige beweging onder het publiek, dat er „wat in aantocht was". Na eenige contröle-auto'9 kwam een zeer beanodderd deelnemer... en werd luide toegejuidhst. Bij vergissing, want de man was niet meer in den wedstrijd, en had de gunstige gelegenheid, dat er wat ruimte kwam op den .weg, slechts benut om er door te komen. Bijna onmiddellijk daarachter kwam echter een zeer talrijke groep rijders, die volgens het wedstrijd-reglement den tocht had volbracht. Manschappen en rijwielen z^gen vuil van den modder, en de spetters en plek ken over den geheelen rug, aan. ooren en hoofddeksel gaven ©enigszins een denk beeld hoe een wedstrijd end wielrijder bij een dergelijk wiaterballet met modder, moleculen manoeuvreert Eensklaps weerklinkt trompetgeschal. Dat waren de aan den wedstrijd deelne mende trompetters van de Bredasche groep van luitenant Mathon. Van de 31 maai was er slechts één wegens ongesteld heid te Harderwijk achtergebleven. Na mens de manschappen vian zijn regiment werd den kranigen luitenant een krans aangeboden. Luide hoera's. Naar omstandigheden ziagen alle deel nemers er nog tamelijk goed.uit. Naar vernomen wordt hadden de 'cel- nemers iden geheelen' weg van den Haag tot Arnhem den wind tegen, 't Avonds 9 uur begon het te regenen, en dat duurde zoo ongeveer den geheelen nacht door. Het allerslechte w.as die weg van Apel doorn naar Harderwijk. De rijders waren tot op de hemd toe nat. Af en toe nuttig den ze een en ander van den meegeno men voorraad mondbehoeften, voorzagen hun lantaarns.... of bekommerden zich in di>t opzicht maar heelemaol niet om de wettelijke voorschriften en peddelden zon der licht langs den eindetoozen donkeren modderweg. Het was gebrek lijden, en toch hielden de jonge mannen vol. Te Amsterdam kreeg men nog een laatste hui en toen ging het, althans langs een goeden straatweg, naar het eindpunt Den Haag. Aan den Deyl reed de bekende renner jhr. Bosch van Drakestein (LTlys- ses) voorop. ITet is weil voorgekomen dat eens een deelnemer een buiteling maakte, doch on gevallen van eenige beteekenis zijn, - oor zoover tot dusver bekend weid, niet voor gekomen. De aankomende deelnemers werden we der gekiekt voor de bioscoop. Degenen, die geheel den tocht zonder straf punten hebben volbracht krijgen een verguld zilveren, degenen, die met ten hoogste 60 punten den tocht volbrachten een zilveren en met hoogstens 180 punten een bronzen berinneringsmedadllle. Zoo.} aLs reeds gemeld werd zal de uitslag eerst later bekend worden. Van <de 115, die slechte heel weinig straf punten op hun rekening hadden en die den geheelen tocht aflegde volgen o.a.: 63. L. C. E. v. Ghesel (Haalemmermeer) en 168. Simon Bizot (Leiden). Rechtzaken. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden: M. E., 23 jaar, letterzetter te Leiden, wegens verduistering in dienstbetrekking tot 6 maanden gevangenisstraf. Beklaagde was den laatsten tijd in dienst als schipper bij de Firma Clos en Leeinbrugge, te Leiden, en verduisterde in die kwaliteit hem ten vervoer toevertrouwd sajet. De koopman A. Z., oud 43 j.mede wo nende te Leiden, die deze sajet kocht, werd wegens heling veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. S. N., 36 jaar. slager te Leidschendam, wegens het gebruiken van een nagemaakt goedkeuring stempel van het abattoir te 's-Gravenhage tot 4 maanden gevangenis straf. W. N., schippersknecht te Ter'Aar, wegens verboden uiitvoer van. 5 zakken aokes uit de stelling vian Amsterdam, tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis. B. H. P.arbeider te Z w a m m e r- d a m, wegens huisvredebreuk, tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vrijgesproken werd: K. H., arbeider tie Langeraar, die terecht stond wegens vernieling. Met gesloten deuiren werd heden voor de rechtbank te. 's-Gravenhage behandeld de zaak tegen: A. S., minderjarige te Leiden, be schuldigd van vemi'öling. Het O. M. bij de rechtbank vorderde heden tegen: J. C. Z., arbeider te Hoogmade, die een hond sloeg, die zich vermaakte met de varkens en geiten van zijn mees ter in de be enen te bijten, vrijspraak van ten laste gelegde dierenmishandeling. J. Z., boomkweekea* te Boskoop, we gens mishandeling, 2 weken gevangenis straf. J. C. de K., 23 jaar arbeider te N o o r d- wijkerfhout, ter zake beleediging van een veldwachter f 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. W. W., werkman te Leiden, ter zake diefstal van een zak cokes, 4 maan den gevangenisstraf. Th. v. d. B., schipper teNoordwijk, die in een flauwe bui na te veel aan Bacchus geofferd te hebben een stuk ko- mijnenkaas wegnam, wegens diefstal 1 maand gevangenisstraf. Plet was maar een grap beweerde bek]. Uitspraak in deze zaken 3 Mei a.a. Hooge Raad. De Vergiftiging aan den Koninginneweg te Amsterdam. Advocaat-generaal bij den Hoogen Baad Mr. Besier nam heden conclusie in de zaak van PI. C- L W., gewezen technisch leider van een filiaal van een cacaofabriek nabij Weemen, door het Gerechtshof te Amster dam veroordeeld .tot 10 jaar gevangenis straf, wegens poging tot moord op zijn broeder D. W., aan den Koninginneweg te Amsterdam, door middel van cyaankalium, hetwelk hij op 10 November 1913 had ge daan in melk, bestemd om genuttigd te worden, met vrijspraak van de poging tot vergiftiging op 12 November 1913 van zijn moeder en zuster, door cyaankalium te doem in een karaf met water. Aangevoerd was dat recht was gedaan op de getuigenverklaring van een melkbe zorger, welke een meening of gissing be helsde omtrent de identiteit der geleverde fletsch melk; voorts, dat ten onrechte was verworpen het beroep op nietigheid der dagvaarding, ofschoon die dagvaarding leed aan duisterheid en zij bovendien niet vermeldde ten gevolge van welke omstan digheid het misdrijf niet is voltooid; en eindelijk dat in elk geval op grond van het niet vermelden van bedoelde omstan digheid ontslag van rechtsvervolging had moeten volgen. Adv.-gen. achtte het eerste middel onge grond, daar de.- getuige geen verklaring heeft afgelegd omtrent de eenzelvigheid der flesch, doch deze door het Plof uit die ge tuigenverklaring is afgeleid. Het tweede middel, in zooverre het klaagde over tegenstrijdigheid of onbegrijpelijkheid der dagvaarding stuitte af op 's Hofs in cas satie onaantastbare uitlegging der dag vaarding. En overigens was adv.-gen. van oordeel dat in de dagvaarding de omstan digheid niet behoeft te worden genoemd, waardoor het misdrijf niet is voltooid; het is voldoende, te stellen'dat de niet-voltooiing een gevolg is van een omstandigheid, van den wil des daders onafhankelijk. Daar door wordt een beklaagde ook niet in zijn verdediging benadeeld. Al behelsde dut deze dagvaarding inderdaad niet de doelde omstandigheid, immers de vendel- ding dut het beoogde gevolg van hel mis drijf, de doüd van d«5 persoon, die h*l ver gif gebruikten, niet is ingetreden, als do laatste omstandigheid, wus ook volgens aanwijzing slechts een tautologie toch kon het tweede en derde middel niet op gaan. Geconcludeerd werd dus lot ver werping. Uitspraak 25 Mei. Land en Tuinbouw. B smettelijko veeziekten. De Minister van Landbouw heeft met in gang van heden verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit, naar of binnen een kring in de gemeente Numansdorp, omvattende het ge deelte gelegen ten zuiden van 'den Croui- Btrijenschen dijk en ten oosten van den Pla- venweg en de Plavenkatle. Wanneer bijzonderen redenen afwijking van het verbod noodzakelijk maken, kan zoodani ge afwijking worden toegestaan door den bur gemeester van Numansdorp, onder de door den districts-veearts te Rotterdam aan te gevou voorwaarden. Veel fruit? In de Meierij staan de fruitboomen bui tengewoon vol knop. De laatste jaren heeft men zich op de teelt ervan toegelegd, even als op het kweeken van groenten. De land bouw krijgt dus verschillende nevenbedrijven fruitteelt, groenten teelt, pluimveeteelt. Voor een tiental jaren deed men er in de Meierij nog zoo goed als niets aan. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BOEROE vertrok 25 April van Amsterdam naar Cardiff. BOLTON van Amsterdam naar Newyork, passeerde 24 April Wight. CAL CUTTA (thuisreis) passeerde 24 April Cap Blanc. JANA (uitreis) passeerde 24 Apru Perim. KARIMATA (thuisreis) passeerde 24 April Kaap Bon. KONINGIN DElt NEDER LANDEN (uitreis) vertrok 24 April van Co lombo. ROTTI (uitreis) arriveerde 25 April te Padang. KON. HOLL. LLOYD. FRISIA (thuisreis) vertrok 24 April van Santos. GOOILAND (uitreis) arriveerde 2A April te Montevideo. ZEELANDIA (uitreis) passeerde 22 April Tenerifl'o. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDIRI arriveeree 24 April van Rotterdam te Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. CORNELLS, van New-York naar Rotterdam' passeerde 25 April Prawlepont VEEN DIJK' van Newport-News naar Rotterdam, passeerde 25 April Prawlepoint. KON. WEST IND. MAILDIENST. COMMEWYNE (uitreis) vertrok 23 April van Funchal (Madera). PRINS FREDERIK HENDRIK (thuisreis) passeerde 24 April des avonds 11 u. Dover. OBERON (thuisreis) vertrok 24 April van St. Thomas. Marktberichten. ROTTERDAM. 20 April. Veo. Aanvoer Paarden OU, Veulens 0, Ezels 0, magere run deren 440, vette runderen 000, vette kalve ren 173, Nuchtere kalveren 1, graskalveren 0, schapen 287, varkens 128 Biggen 000, Bok ken of geiten 0. Prijzen per 1/2 Kilo: Koeien en ossen 36-42-53 stieren* 32-40-45 vette kalveren 50-55-00 varkens45-40-47-48 scha pen 30-43 lichte varkens 34-42 export kalveren 45-50 ets. Graanmarkt. Tarwe f 16,25 17,50 Gerst f 13,13,50 f-, winter- en zorner- gerst fhaver f 13,13,50 per 100 K.G. Bruine boonen per H.L. Mais f0; Mixed-mais f219; La Plata 218. Koeien en ossen met tamelijken aanvoer, vlugge omzet, hoogc prijzen. Vette kalveren met gewonen aanvoer, minder vluggen handel, iets hoogere prijzen. Varkens met goringen aanvoer, bevredigenden handel; voorïhiit.seh- land was veel kooplust. Wolvee met tamelijken aanvoer, vlugge handel, iets hoogere prijzen, AMSTERDAM, 20 April Vee. Aangevoerd 482 vette koeien, le qual. 0.90 a 1.c., 2e qual. 0.88 a 92 c., 3e qual. 0.84 a 80 c. per kilo, 125 melk- en kalfkocien f250 a f350,183 nuchtere kalveren f1218, 26 schapen f2434, per stuk, 382 vette varkens, Hollandsche le qual. 88 a 92 c., idem 2e'en 3e qual. 70 a 87 c. per kilo. DELFT, 24 April. Kaasmarkt. Aange voerd 50 stapels kaas; wegende tc zamen 10074 kilo. Prijs f65 a f76 per 100 kilo. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 26 April 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.1 Skudenaes. Laagste barometerstand 749.7 Haparanda. Verwachting tot don avond van 27 April. Zwakke tot matige Noordelijke tot'Noord oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, mogelijk enkele regenbuien, iets koeler. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. op DONDERDAG 29 APRIL, in do groote Zoal ran „ZOMIiltZORO". de ZeerEerw. Pater fl. PHILIPPONA, Directeur van het Retraitehuis te Noordwijkcrhout. Met het Onderwerp: „ROOMSCH LEVEN". Aller opkomst gewenscht. Allem toegankelijk voor Katholieken. Entrée vrij. Opening (lor Zaal 8 uur. Aanv. half f). Namens het Bestuur der Prop. Club „St. Bonifacius", Onder-afd. van den Ned. R.K. Volksbond: J. H. NIJHUIS, Voorz. 2136 B. L. KLEIN, Secret.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3