Ti Gèf ai en lief, 't spaèkt, honderd jaor! Toch. we weten 't allegaor: "Wie urn 't huukske ga-ot csr, Léven blieft de Paoter. Dien Haog. S. BRUIJSTEN. NIJMEGEN EN PATER VAN MEURS. 30 April 1915. Oud-Nianwegen viert een eeredag Als de roemrijke veste zelden zag. Heel 't land zal er van gewogen, 't Vlecht Poter Van Meur?, haar wakkren zoon, Vandaag een ze ge-'. a uwe rk.ro on Uit het deïst metaal geslagen. Wat schiep zijn fijne geest al schats, Een anilere, beet.ro Vader Cats In 't tachtigjarig leven! Wie ooit hlaeft zijn „Rijm en Zang" aan hoord, Wien „Kriekende Kriekske" heeft bekoord, Kan daor bescheid van geven. Diiep keinner van 't wondre menschen- hart> Meevoelend iedre vreugde en smart, Vroom priester aan 's Heeren outer, Goedlachsche schalke humorist, Heeft hij geen enkelen toon gemist Op 't rijke levenspsauler. Oud-Nimwegen, zijn vadeittad, Zooveler grooten bakermat, Blijv' hem den cijns niet schuldig. Een opschrift wijze aan 't nageslacht Het huds, waar hij werd groot gebracht. Een straatnaam hem duurzaam huldig'! J. R. VAN DER LANS. Aan m'nen ouwe Vrind PAOTER VAN MEURS bij z'nen tachtigsöen Verjaardag. Y Is lang al gelejen, maar 'k weert 't roog zo goed Da. 'k stil bij ons moeder ging staon En blaojerde de Utesfcraosie deur, As Zondags het Lof was gedaon. Dan hield fk 'n praotje mee ieleke plaot. O nee, 't wias nie veul wèt ik las! Mar stond er 'n verske van Paoter v. Meurs Da Las ik, zo klein as ik was. Sinds las ik vcuil dichters, en veul al nde meer; Mar Meurske diie lees ik, evèl. ,,Ecn Kriekende Krieksken is beter as niks".... Jao, P-aoter, jao dè. zegde wel! Woensel (N.-Br.) H. J. M. DONDERS. EEN PERSOONLIJKE HERINNERING. Het was op een zomwgen Zondagmor gen. heel in de vroegte in ile eerste helft der Bloeimaand van het jaar 1895. Wel gemoed reed ik in een lichte cabriolet Amersfoort uit over den alouden Leusder- weg naar het GeJdersch stedeke Culem- borg. De rit zou meerdere uren vorderen. Maar ik maakte va.n dit in onzen tijd van stoom en electrdciteit niet alledaagsch vervoermiddel tusschen de tweede stad wan 't Sticht en de voormalige vrijstad der graven van Kuilenburg gebruik, in gezelschap van een kennis, dae paard en rijtuig hield. Hoe meer wij het doel der reis naderden, hoe opgewekter ik werd. Zeker, het was ook de lieflijke Meische morgenstond, wier fiassche adem mijn gemoed met onteugelbare levenslust door geurde. maar toch, het leeuwendeel mij ner zich bij wijlen in een liedeke lueht- gevende blijdschap kwam toe aan het vooruitzicht, dien avond in gezelschap van Pater van Meurs door te brengen. Had niet een Culemborgsche vriend, om mij tot een te lang uitgesteld bezoek ten ziinent over te ha'jen, ec.n onfeilbaar mid del daartoe te baat genomen? Als .ik nü kwam. dan zou hij des avonds ook Pater van Meurs untnooddgen. Allee had ik van den fijnst voelenden en ge est i gaten onzer heden daagse he Katholieke dichters gele zen: zijn Kriekende Krieksike, zijn Rijm en Zang, zijai Geamania's Dichtbloemen, de geurige Pepermuntjes, de snaakselie en toch met zooveel kerngezonde levens wijsheid doorweven causerieën over di.n Neue en liet Nriezen, over Slaap en Droom, zijn pittige en degelijke verhandeling over den Roman. Maar hem gezien of gasproken had ik nog Tiic/l. Dien avrtnd dan viel mij het hoog te schatten voorrecht te beurt., voor die eer ste en eonige maal in mijn leven, voor de eenige uren het gezelschap van den ver eerden Pater-Jezuïet te genieten. Nog zie ik hem voor mij, het van schalksch ver nuft tintelend oog op mij gericht, spre kend over de 19de eeuwscbe grootmees ters In de Republiek der Letteren met een fijnheid van expressie, een oorspron kelijkheid v.an inzicht, een vastheid, ge paard aan een heuschlheid van oordeel, die het luisteren tot een onverdeeld, hoog geestelijk genot maakte. Sindsdien !as en herlas ik Pater van Meurs' dicht ju wee kr-n, treffend van ge voel en bekoorlijk doar ryihmus en dic tie, die bij tientallen, de een al fonkelen- der dan de andere, in zijn dichtbundels maar voor 't grijpen liggen. Geen bloem lezing die mij in handen viel, of ik sloeg de eene b'adzijde om na de andere, in de hoopvolle verwachting tusschen veel wor telloof cn spichtig, saploos gras, mij aan den zoeten geur van een of meeir rozen zonder doornen uit de dichtergaarde van Pater van Meurs te kunnen verkwikken. Eens zelfs, het heugt mij als de dag van gasteren, stiet ik met wrevelig gebaar de groote Bloemlezing van J. P. de Keyzer vap ir»ij af, omdat mij er wèl tien kolom men druks van den wauwelenden leute raar Emanuel Hiel uiiit tegengrijnsden, woch geen enkel dicht juweeltje van den zangeT van Kriekende Kriekske er mij uit toefonkelde. In één opzicht de hoogvereerde tach- henlenifi heeft de fijn bewerktuigde ver tolking van Germania's Dichtbloemen mij en wellicht meerderen mèt mij, teleurge steld. Tot voor een vijftiental jaren koes terde ik nog de hoop, dat deze toovenaar met de Taaj\ waar het geldt Duitsche verzen in Nederlandsche om te kneden, welke de vergelijking met hun bron van oorsprong glansrijk kunnen doorstaan, het letterlievend Nederland nog eens met een vertolking van Dr. Weber's Dreizehn- linden zou verrassen. Zoo iemand, dan was Pater Bernard van Meurs de Nederlandsche dichter, die na Ten Kate's verscheiden, cmze Vader- landsche Letteren met den schat eener melodieuze, kristalheldere, in ieder op licht waardige vertolking van Weber's ragfijn meesterwerk had kunnen verrij ken. Maar.... Es war zu sc-hön gewesten, e9 hat nicht sollen sein. Groningen. JOS. P. II. HAMERS. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Pauius. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H Bonifacius. Zondag: De H. Missen te 7 uur, 8.30. (Ka pel). 10 uur Hoogmis. Voor de Hoogmis Litanie van Alle Heiligen. 1.30 uur Cate chismus. 2.30 uur Vespers met Rozen- hoedie. 4.30 uur Conferentie van het Juvenaat. 7 uur Lof voor de leden der St. Joseph-Vereeniging. Maandag en volgetnde dagen de II.H. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel); 8.15 uur. Zaterdag: 7 uur Lof met predikatie tot opening van de Meimaand. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wbllibrordus. Zondag: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. 1.30 uur Catechismus. 5 uur Patronaat 7 u. Lof. Maandag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis; 8.30 uur ge_- zongen H. Mis tot intentie van bruide gom en bruid. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur II. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. 7 uur Lof. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis; 9 uur Hoogmis, waarom der pleohitdge Eerste H. Commu nie der kinderen. 4 uur lof. Vrijdag: 8.15 uur gezongen H. Mis en des avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: le H. Mis 7 uur: Hoogmis 9 uur ter gelegenheid van de plechtige Eerste H. Communie. Voor de Hoogmis zal de Litanie van Alle Heiligen worden ge beden. Onder de Hoogmis Geloofsbelij- den i«. Na den middag om 2.30 uur Lof met Doopbeloften. Opdracht aan Maria en het H. Hart van Jezus. Maandag: 7 en 7.30 uur in het Zusterge- sticht de H.H. Missen. Dinsdag: 7 uur eerste en 8.15 uur tweede H. Mis. Woensdag: 7 uur eerste en 8.15 u/ur twee de H. Mis. Donderdag: 7 uur eerste en 8.15 uur twee de IIMis. 's Avonds 7 uur Lof en pre dikatie teT voorbereiding van het 40- uren gebed dat Vrijdagmorgen wordt geopend en Zondagavond plechtig zal worden gesloten. Vrijdag: 7 uur eerste H. Mis, daarna Uitstelling van het Alberh. Sacrament; 8.30 uur tweede II. Mis gezongen.. Zaterdag: 7 uur Uitstelling van het Al- lerh. Sacrament, daarna eersite II. Mis en tweede H. Mis om 8.30 uur, gezon gen. Den geheel en dag gelegenheid om te biechten 's moTgens tot 12 uur; 's na- midd. van, 48. 's Avonds 7 uur I of. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 uur H. Mis. 10 uur Hoog mis. 1 uur Catechismus. 2 uur Vespers. Woensdag: 8 uur uitreiking der II. Com munie. 9 uur Veni Creator en Gezongen Huwelijksmis. Donderdag: 8 uur gezongen maandstond voor Margianethia Okkersen, wed. van Petrus den Dubbelden. 10 uur Proefles op de Parochiale school en prijsuitdee- Kmg. Vrijdag: 8 uur gezongen Maandstond voor Joanna Maria v. d. Swaan hv. v. Adam Schotten. Zaterdag: biechthooren van 1012 uur en 's avonds van 49 uur. Alle dagen Catechismus. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: eerste II. Mis om 7 uur, waarna de Litanie van alle Heiligen; om 9 uur de gezongen dienst waaronder de plech tige 'Communie der kinderen, 's Avonds om 6 uur vernieuwing der doopbelofte. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 uur; de tweede om kwart HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 1.30 uur Catechismus voor de vor melingen. 2.30 uur Vespers. Maandag: en volgende dagen 8 uur en half 9 de H.II. Missen. Donderdag: 9 uur toediening van 't H. Sacrament des Vormsels. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: De H.II. Missen te 7, 9 en 10 u. Geen Catechismus; van 2 uur tot het Lof is de kerk open, opdat d'e Geloovi- gen kunnen bidden voor den vrede. (In de week i's voor dit doel de kerk ouen des middags van 24 uiuir.) Vanavond te kwart vóór 6 uur Rozen hoedje en te 6 uur Lof met onderrich ting voor de vo-rmeèingen. Maandag: 's Avonds te half 8 Lof met onderrichting voor de vormelingen-. Door de week de II. Mis te 8 uur behal ve Woensdag. Dinsdag: van 59 uur biechthooren voor de vormelingen, 's Avonds verval/t het Lof ter eere van II. Antonius. Woensdag: te 7 uur H. Mis, waaronder H. Communie van de vormelingen, 's Avonds te half 8 Lof; 's namiddags geen biechthooren voor de kinderen. Zaterdag: 's middags van 59 uur gede genheid om te biechten. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 6 en 9 uur; onder de Hoogmis plechtige H. Communie der kinderen. Half drie Lof met piieek en collecte voor de sieraden. Geen Patro naat. Deze week is er maai- ééne H. Mis om 8 uur. Deize week wordt de H. Communie ook uitgereikt om 7 en 7.30 uur. Maandag: Catechismus le klas en ook voor alle kinderen, die 6 jaar oud zijn. Woensdag: 8 uur „Veni Creator" en ge zongen Huwelijksmis. Catechismus 2e klas. Donderdag: 3.304.30 gelegenheid om te biechten. Vrijdag: Catechismus 3e küas. Zaterdag: an 'it gesticht ook een H. Mis om 8 uur; It avonds 7 uur Lof to't ope ning der Meimaand. Van 38 uur gele- genlieid om te biechten. LEIDSGHENDAM. Parochie van de H. Petrus en Pauius. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 6.30 uur Lof en gebod van Z.H. den Paus voor den vrede. Biechthooren van 59 uur. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Doopflr. Zondag: Plechtige viering van het Hoog feest van den H. Jozef, Bruidegom der Allerh. Maagd, en Beschermer der ge- heele H. Kerk, tevens Feestdag v. d. H. Marcus, Ap. en Ev. 7 uur de Vroeg mis, half 10 Hoogmis. Voor de Hoogmis Litanie v. alle Heiligen voor de vruch ten der aarde. Onder de H.H. Missen Golliecte v. d. St. Pieterspenning. Na den middag half 2 Catechismus, half 3 Vespers. In de week de H. H. Missen om 7 uur en half 9. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het gesticht. Zaterdag: na de 2e H. Mis en des nam. van half 4 af gelegenheid om te biech ten. MEIJE EN ZEGVELD. parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden de plechtige viering van het beschiermfeeat van den H. Joseph. 7 uur Vroegmis; 9 uur Catechismus; 10 uur Hoogmis; vóór beide H. Missen, de Lithanie van alle Heiligen. 2 uur de Vespers. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donder dag de H. Mis 8 uur; Catechismus 12 uur. Zaterdag: na de H. Mis gelegenheid om •be biechten tot 10 uur en des namid dags van 3.308 uur. NOORDEN. Parochie van den H. Martinu9. Zondag: 7 uur Vroegmis; half 10 Hoogmis, waaronder de eerste plechtige Commu nie der elfjarigen en geloofsbelijdenis. 2 uur Lof, DoopsbeJoften en Opdracht aan Maria. Dinsdag en Donderdag half negen gez. H. Mis, overige dagen om 8 uur. Zaterdag: Biechthooren van 5—7 uur. NOORDWtJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag* De H. Missen ten 7, 8.30 en 10 uur. 2.30 Vespers. 6.30 uur Lof met Ro zenhoedje en gebed voor den Paus. I.30 uur Catechismus. Maandag en volgende dagen der week de II. Missen te 7, 7.30 en 8.30 uur. Donderdag: Plechtige H. Communie der kinderen. Te 8.30 uur plechtige H. Mie. 4 uur 's middags plechtig Lof. Zaterdag: te 7.30 uur Marialof tot opening van de Meimaand. NOORDWIJKERMOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur Stille H. Mis; haf 9 gezon gen H. Mis. waarin de kinderen hunne plechtige H. Communie doem, daarna 11 uur eeme Stófte H. Mis en 's namid dags 3 uur Vespers. Woensdag: half 10 gezongen Trouwmis van Leonardus de Groot en Catharina Adriana Oostdam. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7 uur gelezen H. Mis met onder richting; 10 uur Hoogmis met predica- tie; voor die Hoogmis Litanie van AWe Heiligen, voor de vruchten der aarde; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje en Reli- nv v in g de r H.H. M art." Va ren v a n Gorcum. 3.15 uur Voorbereidende oefe ningen voor de Plechtige II. Communie Maandag: 7 uur H. Mis in het St. Joseph- gesticht; 8 uur in de parochiekerk; 9 u. Catechismus in de school. 9 cn 3.30 uur Voorbereidende oefeningen voor de kin deren. 5 uur gelegenheid tot biechten. Dinsdag: 7 uur gelezen H. Mis. 9 uur ge zongen H. Mis, waaronder de Plechtige H. Communie der kinderen, geloofsbe lijdenis, etc. 2.30 uur Lof, waaron Ier Vernieuwing der Doopbelofte, Op dracht aan Maria, Te Deum. Woensdag: 7.30 en 8 uur II. Mis; 9 uur Catechismus in de school. Donderdag: 7.30 en 8 uur H. Mis; 9 uur Catechismus in de school; 9 uur gezon gen II Mis uit dankbaarheid. Vrijdag: 7.30 en 8 uur H. Mis; 9 uur Cate chismus. Zaterdag: 7.30 en 8 uuir H. Mis; 11 uur biechthooren voor de kinderen; 2.30 uur voor volwassenen. 7 uur Lof met Rozen hoed ie en Marl a-la ed' tot viering van de Meimaand. Zondag 2 Mei vóór de Hoogmis de plech tige Installatie van den Zeereerw. Heer T!h. van Dam, als Pastoor der Parochie. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag: H.H. Missen te 7.45 en 10.15 u.; te 2 uur Lof. Vóór de Hoogmis wordt gebeden de Li tanie van Alle Heiligen. Maandag: 11 uur voorbereiding tot het H. Vormsel. Woensdag: Biechthooren als op Zaterdag. Donderdag: Te 8 u. gesp. H. Mis, waar onder generale H. Communie der Vor melingen. Te één uur plechtige toediening van het H. Vormsel. De vormelingen moeten kwartier voor één uur in de Kerk aan wezig zijn. Na de intrede van Z. D. Hoogwaardigheid den Bisschop, wordt de kerk gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur. 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers; 6.30 uur St. Agnes-vergadering. Maandag en volgende dagen de H. Missen 7. 7.30 en 9 uur. Dinsdag: te 9.30 uur Gezongen Trouwmis. Donderdag: Sint Elizabeths-vergadering. Zaterdag: H. Missen 7 en 9 uur. 4— 9.uur biechthooren. Te 7 uur Maria-Lof. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden het feest v. d. H. Evan gelist Marcus; vóór de Hoogmis üe Li tanie van, A'".fle Heiligen. 2die Collecte voor de Roomsche Soldaten-Vereeni- ginigen. Te 1 uur Onder richt,in g voor de Vormelingen; te 2 uur Vespers. Ook op gewone dagen van deze week geen Catechismus. Maandag en Dins dag te 11 uur Onderrichting voor de Vormelingen. Dinsdag: te half negen de H. Mis voor den vrede. Woensdag: te half negen Getijden voor de overledenen; te 9 uur gedongen Rouwmis als Jaargetijde, 's Middags 35 uur voor de meisjes, en 's avonds 68 uur voor de jongens die gevormd moeten worden, gelegenheid om te biechten. Donderdag: :de eerste H. Mis te 7 uur; te 8 uur de 2de H. Mis, waaronder de Vor melingen ter Communie gaan. Tegen. 12 uur moeten de Vormelingen weder in de klerk zijn. Zaterdag begint de Meimaand: na de H. Mis van 8 uur Meimaand-Oefening met het Pauselijk Gebed voor den vrede. Zaterdag 4s het ook de feestdag der H.H. Apostelen Phiüippus en Jacobus, dag van devotie: te half negen gezon gen H. Mis. 's Morgens van af 7 uur tot na de H. Mis van half 9 en 's middags van 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 1ste Zondag der maand: te verdienen volle Aflaat. 2de Collecte voor de sieraden der kerk. In den loop dezer week zullen de kerk meesters de plaatsengel den komen op halen, en tevens de gewone driemaan- delijksche Collecte aan de huizen houden. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 7.30 uur 1ste H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus en 2.30 uur de V espea's. Vóór de Hoogmis zal de Litanie van Alle Heiligen worden gebeden voor de vruchten der aarde. Maandag en Dinsdag slechts ééne H. Mis te half acht, overige dagen 7.30 en 8.30 uur. Gedurende de week dagelijksch Cate chismus om 12 uur. Woensdag: 's avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Vrijdag: 's avonds 8 uur Lof tot opening van de Meimaand. Zaterdag: namiddags te 3 uur biechthoo ren en te 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. A.s. Zondag 's avonds om 7 uur begin nen de driedaagse he oefeningen voor de Plechtige Opdracht der Maria Congre gatie. Deze oefeningen worden geleid door een ZeerEerw. Pater der Jezuïeten. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 1 uur de Catechismus. Te 2 uur Ves pers. 7 uur Congregatie. Maandag en de overige diagein de H. Mis sen te 7 en 8 uur. behalve Woensdag. Dinsdag: Te 11 uur de Catechismus. Woensdag: De H. Missen te 8.30 en 9.30 uur. Beide een te zingen II. Mis met trouwplechtigheid. Te 11 uur de Catechismus. Donderdag: Catechismus te 9 uur; des avonds Lol te 7 uur met Rozenkrans gebed. Zaterdag: te 7 uur de II. Mis in het ge sticht. Vanaf 4 uur gelegenheid om te biech ten. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 8.30 uur gezon gen II. Mis waaronder aanneming der kinderen; 10.30 uur Stille late mis; 3 uur Lof, vernieuwing der doopbeloften, Te Deum, etc. Maandag: 12 uur voorbereiding voor do kjedne Communicanten. Dinsdag; 12 uur voorbereiding etc. Woensdag: 12 uur voorbereiding voor alle kinderen tot die geaamenl. H. Commu nie: half 4 voor de kleine Communican ten. 67 uur biechthooren. Donderdag: 8 uur eerste II. Communie der kinderen; half 4 Lof met Te Deum. 12 uur algemeen© voorbereiding. Vrijdag: 12 uur algem. voorbereiding. Zaterdag: half 8 algem. H. Communie.: 7 uur Lof tot opening v. d. Meimaand. - 58 uur gelegenheid tot biechten. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: te half 8 de Vroegmis; te 19 uur de Hoogmis. Te 6 uur Vergadering van St. Aloysius. Te 7 uur Lof met onder richting voor de Vormelingen. Na de Hoogmis Bibliotheek. Vandaag en de geheele week geen Ca- techismus. Maandag en de geheele week de H. Mis sen te half 8 en te 8 uur. Maandagavond te half 8 Lof met onder richting voor de Vormelingen. Dinsdagmorgen vóór en na de H. Missen en des middags v>an 3 uur af gelegen heid om tie biechten voor de Voimelin- cen. Woensdag: onder de H. Mis van 8 uur aileemeene H. Communie voor de Vor melingen. Te half één moeten al de Vormelingen in de kerk zijn. Zoodra de Bisschop begint met het H. Vormsel too »te dienen, worden de kerkdeuren ge sloten. Vrijdagmiddag komen de kinderen, jon gens en meisjes te biechten en Zaterdag onder de II. Mis van 8 uur te Gommu- miceeren. Zaterdag: le Zaterdag van »de maand met volle aflaat onder de gewone voorwaar den. Des middags van 3 uur af gelegen heid om le biechten. Te half 8 uur lof ter eere van de II. Maagd. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: 7 uur de II. Mis; om 9 uur Hoog mis, waaronder eerste Plechtige H. Communie; des nam. half 3 Lof. Maandag en vo'igende dagetn Catechismus volgens gewoonte. De II.H. Missen om 7 en 8 uur. Dinsdag: de H.II. Missen om 7 uur; 8 uur gezongen Jaargetijde. Woensdag: de H. Mis om 7 uur op do kapel; half 8 uitreiking dier H. Com munie; 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 uur de H. Mis. 8 uur ge zongen ter eere van het H. Sacrament des Altaars. Vrijdag: de II.H. Missen om 7 en 8 uur. Zaterdag: die II.H. Missen, om 7 en 8 uur. Gelegenheid om te biechten 's morgens ■tot 10 uur; des nam. van 35 uur vcor de kinderen, vervolgens tot 9 uur. Zondag: eerste Zondag der Meimaand* WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordu9. Zondag: le H. Mis, gelezen, 7 uur; de 2e, gezongen Hoogmis, waarna plechtige H. Communie, half 9; de 3e, gelezen, half elf. Geen Catechismus. Te 3 uur Lof met vernieuwing van doopbelofte, enz. Geen Congregatie. A.s. Zondag Congregatie mannen. Maandag: sle:hts twee H.H. Missen te 7 30 en 8 uur. Dinsdag en overige dagen de H.H. Mis sen te 7, half 8 ten 8 uur, behalve Woens dag. Woensdag: de H.H. Missen te 7, 8 en 9 uur deze laatste geaangen Huwlijksmis. Te één uur wordt in de par. (kerk te Voor schoten het II. Vormsel toegediend; de vormelingen van Wassenaar worden gewaarschuwd tijdig, uiterlijk te half één, daar tegenwoordig te zijn. Zaterdagavond 7 uur Lof ter eere van Maria. Deze week gel. tot biechten volgens gewoonte; Zaterdag 4half 9. Cate chismus volgens gewoonte, behalve Woensdag. In cDe maand Mei bij de godsdienst oefeningen het Pauselijk gebecl voor den vrede. Door den HoogEerw. Heer Vic.-Gen. ziin herbenoemd tot kerkmeesters de hoeren B. Wensveen en A. Knijnen- burg, en door kerk- en armbestuur her kozen tot armrneesters de heeren F. v. d. Plas en J. Rui&rok. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: 6.45 uur H. Communie; 7.30 uur Vroegmis met doodceel en gebed v. d. overl. 10 uur Hoogmis met preek. Lit. v. a. Heiligen. 2 uur Lof met Rozenh., Lit. v. Maria en Gebed v. d. H. Jozef. Lied 71. Maandag, de H.H. Missen om 7 u., half 8 en 8 uur; om half 10 plechtige gezon gen Mis v. h. Gouden Huwelijksfeest van Jacobus Joannes Koeleman cn Joanna van Grieken. Dinsdag en de overige dagen om 7 uur II. Communie, om 8 uur H. Mis. Zaterdag: om half 8 Marialof met Rozenh. Lied 55. Biechthooren lederen dag voor en na de H. Mie. Zaterdagmiddag om 4, 5, 6 en 7 uur em na 't Lof.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4