dagen: Schaepman, Kf.nnc, van der Horst, do Beucker, de Contnck, maar vooral van Meurs. Wanneer hij als spreker was aan gekondigd was er geen open plek in de zaal. Onze Katholiek de Génestet trok een ieder tot zich door zijn fijn vernuft, zijn jolige boert, zijn vriendelijke spotternij, kenmerken van een in de diepte ernstige en rustige levensbeschouwing, oen innig vroom gemoed, waarborgen meest ook voor een hoogen ouderdom. 'k Mocht pater van Meurs later nooit weerzien, maar heb nooit overgeslagen wat hij schreef of dichtte als het onder mijn bereik kwam. Altijd stond hij nog voor mijn oogen, achter den lessenaar in de voordrachtzaal, als hij zich erop toeleg de, de beste zijde van het leven naar ons toe te keeren, als de man, wiens deugd was vreugd". Hoe hij er thans uitziet weet ik niet. De Tijd ontziet geen standbeelden en verteerde hier zelfs de marmers van Quillyn. Maar pater van Meurs leeft in mijn ge dachten voort als de spreker in „Het Vosje" op het Rokin, als een stuk IIol- landsche blijgeestigheid, als een preddiker van het goede en het schoone, niet hoog in de lucht, maar gaande tot het gemoed, als ,,een Pater dien men nooit vergeet". Amsterdam, April '15. J. W. HELMER. DEN DICHTER VAN „RIJM EN ZANG" ,,De vroolijkheid is de voedster van een gezond en lang leven." Pater van Meurs „De vroolijk heid en het lachen". Derde druk^ pag. 35. Van allen, die aan het eind der vorige eeuw in onze taal gezongen hebben, is er geen geweest, die in het lied meer tot ons volk gesproken heeft dan de dichter van „Rijm en Zang", al werd zijn woord, voor heel het land gedicht, maar al te vaak mogelijk om de zwarte jas alleen door het Roomsche oor vernomen^ Aan mijn geest varen ze voorbij: ,,De vroolijkheid en het lachen" en „De Neus". „Germania's Dichtbloemen" en „Uhland's harp", de „Pepermuntjes" en het „Krie kende Kriekske", met zoovele andere, die ik niet hoef op te sommen, omdat ik geen catalogus schrijf. Ik noem echter den ju bilaris van thans, den dichter van „Rijm en Zang", dewijl deze bundel, die omstreeks 1870 het licht zag en sommige herdrukken o. a. uit „De Katholieke Illustratie" bevatte, een verrassing was en een belofte tevens, die later schitterend gehouden is. Ouderen van dagen denken met liefde terug aan het grootje, dat weer de' „II- lestraotie" kreeg; aan Levie Zadoc, die aan het boertje profeteeren ging; aan het „Dronkèmanspraatje", ,,De bierproef" en „De afschaffer"; aan het lied van „De Neus", „De ziekte der geleerden", ,,De Slotenmakersknecht" en „De barbier"; die nog meer insloegen, toen voor vele dier liederen wijs en pianobegeleiding getoon zet waren. Later zijn er stukken gevolgd van hooger waarde wellicht. Ik denk aan 't j^ootie_ \<u> KOP djU_4»«K«»''>/n'ïraane aft- 7 vTTïndersdcnkenden! - Beets maal ook j«u*dag huldigt; aan den „Allerzielendag" eener latere periode. Maar de betoovering, welke van „Rijm en Zang" uitging, bleef den naam van den jubilaris, die thans zijn 80sten verjaardag viert, om stralen. Van dit proefstuk kan met de „Cid getuigd worden, dat het een mees terstuk was. Waaraan de dichter van „Rijm en Zang" dit groote succes te danken heeft? Naar het mij voorkomen wil aan twee feiten: lo. dat niemand als hij in het volksle ven wist te grijpen en den volkstoon wist te pakken; 2o. dat hij, aldus de lier bespelende, het lied heeft gezongen der Roomsche blijheid. De Roomsche blijheid, welke gelijk een vriend en ordeVoeder van dezen kloosterling eenmaal leerde de macht schenkt tweemaal den hemel te veroveren: den rijksten hemel hiernamaals, maar toch ook reeds een schoonen hemel hier op aarde. En de Roomsche blijheid is niet slechts geweest het levensgeluk van dezen tach tigjarige, maar ook de muze van zijn lier. Hij tolleke haar in lengte van dagen. Den Haag, 14. IV. '15. J. W. VAN NISPEN TOT SEVENAER. PEPERMUNTJE. ^'as_ m 1888, dat Pater van Meurs ons zijn 250 „Pepermuntjes" aanbood. Ze hebben dus reeds een vooral voor peper munt aanzienlijke ouderdom bereikt. Dat ze niettemin .thans nog even pittig-zoet zijn als voor meer dan een kwarteeuw, zal ieder moeten erkennen, die ze geniet met inacht neming van den raad, welke aan de bin nenzijde van het deksel van het Peper muntdoosje word neergeschreven: „Proef ze zoetjes-èn, „Toef bij elk een poosje." Wil men een bewijs? Men sta mij dan toe een der Peper- muntjes uit liet fraaie doosje, waarin Blom en Olivierse ze aan het publiek voorzetten ie voorschijn te halen en het na het aan brengen eener kleine verandering in den vorm welke, hoop ik, niet al te zeer schaden zal aan smaak en uiterlijk van het origineel aan te bieden aan den tachtigjarigen dichter: Wat alledaagsch is en gewoon, Werd toch aantrekkelijk en schoon Door 't treffend lied in blijden toon. Don Haag. G P B0N PATER VAN MEURS EN DE VOLKSZANG. Er zullen zooveel lofspraken op den ver dienstelijken jubilaris aan diens literairen feestdisch gehouden worden, dat ik mij bescheidenlijk wil bepalen tot een .zeer kort woord, om even in herinnering te brengen, dat pater van Meurs reeds meer dan 25 jaren op het gebied van den Volks- Zijn bundeltje „Rijm en Zang" bevatte tal van leuke verzen, die, ik weet niet meer door wien getoonzet, in de avondbijeen komsten van de St. Jozefsgezellen te Rot terdam, de gezelligheid van het samenzijn bevorderden: „Levi Zadoc" met zijn leuk refrein van „Ziedewiede wiet Jan Bom" was een vast nummer op het ongeschre ven program, evenals „De Hollandsche jongens" met het opgewekt: „Jongens hier en jongens daar, jongens van het Vader land". Ik herinner mij nog heel goed vele andere, als „de Vos en de Raaf", „de Bar bier", „de uitgespeelde Muzikant" „het Zwaantje", „de Stopmachine" e. a., wier melodie met de woorden mij in 't geheugen gegriffeld zijn en die ik thans nog vaak met mijn jongens zing des avonds in het gezellig geschemer aan den huiselijken haard. En ik weet dat er nog meer met mij evenzoo doen, daarbij dankbaar herden kend, wat pater van Meurs, wel dertig jaar geleden, gedaan heeft om gezonden, vroo- lijken volkszang in onze jongensharten aan te kweeken. Nog een herinnering op dit terrein. In die dagen, waarvan ik hierboven sprak, was pater A. Zeegers O. P. president van de St. Jozefsgezellen te Rotterdam en ik zijn secretaris. Wij begrepen, dat zang en muziek het voornaamste cement was om de jongens Zondagsavonds in onze vereeni- ging bijeen te houden en uit de gevaren van het groote-stadsleven, en hij droeg mi^ op een zangboekje te maken, waarin ons de meest pittige liederen werden bijeenge bracht. Daarin mochten die van Pater van Meurs niet ontbreken en dadelijk werd de dichter van „Rijm en Zang" bereid ge vonden om ons te helpen. Ik mocht overne men naar hartelust. Geen andere conditie werd gemaakt, dan vermelding van zijn naam, en geheel overbodig, want evenmin als men op edel metaal de keur wil missen, zouden wij in onzen bundel den naam van den volksdichter bij uitnemendheid hebben willen missen. Het boekje, waarvan een duizendtal ge drukt, doch dat nooit in den handel ge komen is, zal toch wel iets tot verbreiding van den volkszang onder honderden gezel len hebben bijgedragen en pater van Meurs komt hiervoor op de eerste plaats de ver dienste toe. Dit hier in het licht te stellen op dezen dag was mijn intentie. 's-Bosch, 5.4.'15. H. M. THIJSSEN. VAN MEURS' VOLKSKUNST. Buiten de Roomsche kringen weet men het niet, hoe gevierd Pater van Meurs bü ons is. Zijn werk staat blijvend in eere en als zijn levenslustige wensch vervuld wordt van toen hij 66 had gehaald, dat de beide zessen zich voor hem nog wel omkee- ren, dan zal hij evenmin als nu zijn roem hebben overleefd. Van Meurs'populariteit is onverwoestbaar en zou door haar beproefde echtheid de richting kunnen wijzen, waaruit de volks kunst moet worden verwacht. -rerrararsr-ons^verrairgeu. ivan vair Meurs niet gelden als padvinder? Ons volk verstaat het verhevene, maar haat deftigheid. Beets zocht de vrije na tuurlijkheid en van Meurs was nog vrijèr en natuurlijker dan zijn lieveJings-auteur. Hij kwam ook de volksziel nader dan Beets omdat hij, het Gotterkind, den humor beter verstond. Van Meur's rassige humor is door ons volk genoten, dat zich zoo maar ongemerkt tot de edelste aandoeningen voelde opgevoerd. De volksziel grof? Ze is zeker, van het verhevene spoedig vermoeid, omdat haar leven in te gewone alledaagschheden verloopt Maar de fijne contrasten van den humor heeft ze lief; ze schouwt om het nietige, waarin ze ver keert, gaarne den glans van het eeuwige; het hemellicht mag ze in bundels van blijheid verrassend over haar triest be staan zien spelen. Waar blijft de humor tenzij dan op ons Roomsch erf? Voor de stroeve calvijnsche plooien, die veel Nederlanders op het ge laat liggen, maakt de humor beenen. En als zoon onzer blijdste hoop is hij ook niet thuis, waar de lichten des hemels zijn uit gedoofd. Doch in de Middeleeuwen stoeide hij tot in de kille rechtszaal en tot in Gods Huis. De humor is onzer; en daarom weet men buiten de Roomsche kringen niet, hoe ge vierd Pater van Meurs bij ons is. Pater van Meurs heeft zijn humor uit gevierd met Roomsche gulheid over het veld zijner weidsojhe kennis langs de uitge zochte wegen zijner pure smaak. Zullen er nog opstaan om als hij ons volk geluk te brengen? Hy wil ons schijnen een wegwijzer naar ons land van verlangen, de eigen Roomsche literatuur. Zijn humor toch was de zoon zijner blij heid en der romantiek, die Germania's Dichtbloemen doorgeurt en door Uhland's Harp speelt En onze literatuur dat is in onze rijen een gefluisterd wachtwoord zal immers leven op den adem van een hooge roman tiek, in blijde overgave aan ons zonnig ideaal, waarheen alle pijnlijke leven zal worden opgeleid. Naar Eichendorffs prophetie zal ze groot zijn „door die religieus bezielde be schouwing en contemplatie van de wereld en van de wereldsche dingen, waar alle tweespalt verdwijnt en moraal, schoonheid deugd en poëzie één worden.Gezondheid en blijheid tegenover geblaseerde, smartelijk heid, vrome najtuurwaarheid tegenover opgeprikte Leugen, een poëzie der liefde tegen de poëzie van den haat." Dat pater van Meurs den bloei beleve, een wijde weelde straks als hij, naar we hopen de beide negens haalt. Mr. T. J. VERSCHUUR. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de H. Mis om 8 uur. Woensdag: de H. Mis om 9 uur voor brui degom en bruid'. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifacius. Zondag: De H. Missen 7 uur; 8 uur (Ka pel); 9.30 uur Hoogmis, waaronder Plechtige H. Communie der kinderen; 3 uur Lof met vernieuwing der Doop beloften en Toewijding aan Maria. 5.30 uur Oonfer, v. het Juvenaat. Maandag en volgende dagen de II.H. Missen 7 uur; 7 uur (Kapel); 8.15 uur. Woensdag: geen H. Mis te 7 uur, wel uit reiken der H. Communie. Donderdag: 4—5 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste Vrijdag, toegewijd aan het H. Hart. 8.15 uur gezongen H. Mis. Alle avonden 7 uur Melmaandoefening. BODEGRAVEN. Parochie van den H. W'miibrordus. Zondag: 7, 9 en 10 uur H.H. Missen. 1.30 uur Catechismus. 5 uur Patronaat, 7 u. Lof. Maandag: 7.30 uur H. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H.H. Missen. Woensdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. 7 uur Lof. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere der Allerheiligste Maagd. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uiur Vroegmis; 9.30 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Donderdag: 7.30 uur Eerste H. Communie der kinderen; des avonds ten 7 ure het Lof en van 6—9 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 8 uur gezongen H. Mis. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week d'e H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge woonte. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag: 7 uur uitstelling van 't H. Sacra ment; 7.30 uur eersté H. Mis; 10 uur plechtige Hoogmis; 2 uur Vespers; 7 uur Te De urn. Maandag: 7 en 7.30 uur in het Zusterge- sticht de H.H. Missen. Dinsdag en volgende dagen 8.15 uur de H. Mis. Zaterdag nam. gelegenheid om te biech ten van 48 uur. Vrijdag I der maand gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Woensdag, Donderdag en Vrijdag Cate chismus op de gewone dagel. uren. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 uur H. Mis. 10 uur Hoog mis. 1 uur Catechismus. 2 uur Vespers. Maandag: 9 uur Catechismus .en oefenin gen voor de aannemelingen. Dinsdag: 9 uur en 4 uur 's middags Cate chismus en oefeningen voor de aanne melingen. 6—8.30 uur biechthooren. Woensdag: 7 uur uitreiking der H. Com munie. 8.30 uur Veni Creator en plech tige H. Mis voor de aannemelingen. 2 uur Lof waaronder hernieuwing van doopbeloften, opdracht aan de H. Maagd en H. Hart. Te Deum. Vrijdag: 8 uur gez. H. Mis: s' avonds 7.30 uur Lof ter eere van 't H. Hart. Zaterdag: biechthooren van 10—12 uur en middags van 49 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bemardus. Zondag; om half 8 de eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; om half 3 Vespers en Lof. Maandag: en de overige dagen de eerste H. Mis om 7 <uur; de tweede om kwart over 8. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. ZondagH. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. Maandag: en volgende dagen 8 uur en half 9 de H.II. Missen. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: De H.H. Missen te 7, 9 en 10 u. Te half 1 Catechismus. Na de Catechismus tot het Lof is de kerk open, opdat de Geloovir gen kunnen bidden voor dien vrede. (In de week is voor dit doel .de kerk ODen des middags van 24 uur.) Vanavond te 6 uur Aanbiddingslof voor de leden der eeuwigdurende aanbidding. Door de week de H. Mis te 8 uur behal ve Woensdag. Gedurende de week iederen avond -te half 8 Meimaandoefening behalve Zater dag. Dinsdagavond bovendien Lof ter eere van H. Antonius. Woensdag ter eere van H. Joseph. Vrijdag ter eere v-an het H. Hart. Woensdag; 's middags van 1—2 biechthoo ren voor de kinderen. Zaterdag: 's middags van 59 uur gele genheid om te biechten. Deze wppIc Catechismus naar gewoonte. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: H. Mis 7 en 10 uur; 2 uur Ves pers; 7 uur Lof met preek. Voortaan zijn door de week de ..LH. Missen om 7 en 8 uur, en wordt de H. Communie ook om 6.30 uiur uitgreeikt. Maandag: Catechismus le klas. Dinsdag: Catechismus 2e klas. Woensdag: Catechismus le klas. Donderdag: 3.30—4.30 gelegenheid om te biechten. Catechismus 2e klas. Vrijdag: Catechismus 3e Mas. Zaterdag: de H. Mis om 8 uur. In 't ge sticht ook een H. Mis om 8 uur; 's av. 7 uur Lof. Van 3-S uur gelegenheid om te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van de H. Petrus en Paulu9. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof met Rozenhoedje en Gebed van Z. II. voor den Vrede. Gedurende de Meimaand op de dagen waarop geen Lof is, 's avonds 6.30 uur Meimaandoefening en Gebed voor den vrede. Dinsdag: 9.30 uur gezongen Trouwmis. Donderdag: 7.30 uur H. Mis en eerste H. Communie der kinderen. 6 uur Lof cn Te Deum en Gebed voor de vrede. Biecht hooren na het Lof tot acht uur. Vrijdag: 8.30 uur H. Mis ter eere van het H. Hart. Zaterdag: 6.30 uur Lof en gebed van Z.H. den Paus voor den vrede. Biechthooren van 5—9 uut. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: Hoogfeest van. Kerkwijding van de Kathedrale Keik te Haariem: 7 uur Vroegmis en half 10 Hoogmis; onder de H.H. Missen collecte voor de sieraden van kerk en altaar. Na den middag halif 2 Catechismus; half 3 Vespers en des avonds 7 uur Lof ter eere van de Alleirh. Maagd. In de week de H. H. Missen om 7 uur en half 9. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het gesticht. Donderdag: half 9 gezongen jaargetijde voor den Zeereerw. Heer Joannes v. d. Hulst, vroeger Pastoor der parochie, daarna gelegenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereering van het Allerh. Hart van Jezus; half 9 gezongen H. Mas met uitstelling van het Aillerih. Sacra ment, Zaterdag: na de 2e H. Mis en des nam. van half 4 af gedegenheid om te' biech ten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen met onderrichting; te 10 uur de Hoogmis met predikatie; te half 2 Catechismus en te half 3 de Vespers.: 's Avonds te 7 uur Meimaandlof en pre dikatie. o~eri—uair Dinsdag: 's Avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Donderdag: 's avonds 5-7 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdag: de eerste Vrijdag der maand toe gewijd aan de vereering van xJezus Godd. Hart; 's avonds te 7 uur het H. uur en Lof ter eere van het Godd. Hart van Jezus. Zaterdag: 's Middags van 3 uur af gele genheid om te biechten; 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEIJE EN ZEGVELD. parochie van de H. Maria Geooorie. Zondag: Vroegmis 7 uur; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; dezen namiddag 2 uur Lof waaronder het Rozenhoedje en het gebed voor den vrede. Maandag: 8 uur H. Mis, na de H. Mis de Lithanie van Maria en het gebed voor den vrede. Maandag, Dinsdag en Donderdag Cate chismus 12 uur. Dinsdag; na de H. Mis om 8 uur de Litha nie van Maria en het gebed voor den vrede. Woensdag: na de H. Mis om 8 uur de Li thanie van Maria en het gebed voor oen vrede. Donderdag: na de H. Mis om 8 uur de Lithanie van Ma/ria en het gebed voor dien vrede; des namiddags biechtgele genheid van 46 uur. Vrijdag: toegewijd aan het H. Hart van Jeeus; voor de H. Mis de Lithanie van het H. Hart van Jezius; na de H. Mis om 8 uur de Lithanie van Maria en het gebed voor den vrede. Zaterdag: na de H. Mis om 8 uur de Li thanie van Maria en het gebed voor den vrede. Na de H. Mis gelegenheid om te biech ten en des namiddags van 3.308 uur. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: De H. Missen ten 7, 8.30 en 10 uur. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur Maria- Lof met predikatie. Maandag en volgende dagen der week de H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Gedurende de Meimaand dagelijks te 7,30 uur Oefening v. d. Meimaand. Vrijag; eersite Vrijdag: te 8 uur gezongen H. Mis; te 7.30 uur Lof v. h. H. Hart m. Litanie en akte v. Toewijding. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag: 7 uur en half 9 Stille H.H. Mis sen met onderrichting; 10' uur Hoogmis met predikatie; 's nam. 2 uur Lof. Dinsdag: 9 uur gezongen jaargetijde van Quirina Oostdam weduwe van Henrïcus Pennings; 's avonds 7.15 uur Lof ter eere van Maria. Donderdag: half 10 gezongen Trouwmis van Hugo Petrus Kortekaas en Martina Maria Edelaer. Vrijdag: 's avonds 7.15 uur Lof ter eere van Maria, NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomew. Zondag: 1ste Zondag der maand, te ver dienen volle Aflaat, Voor de Hoogmis plechtige installatie van Pastoor v. Dam. 1.30 uur Catechismus-onderricht 2.30 uur Oefening v. d. H. Kruisweg. 7 uur Lof ter eere v. d. H. Maagd, toe spraak, Rozenhoedje en Mar i aio f. Iederen dag wordt het Rozenhoedje ge beden onder de H. Mis en een Maria- lied gezongen. Vrijdag en Zaterdag onder het Lof. Maandag: 7 uur H. Mis in het St. Joseph- gesticht, 8 uur in de Kerk. Dinsdag: 8 uur H. Mis. Woensdag: S uur H. Mis. Donderdag: 8 uur H. Mis. Vanaf 5 uur ge legenheid om te biechten. Vrijdag: 1ste der maand, toegewijd aan J. II. Hart, voor de gezongen H. Mis van 8 uur, acte van eerherstelling, toewij ding aan het H. I-Iart; 's aovnds 7 uur Lof. Zaterdag: 8 uur gezongen Requiem als jaargetijde; 's avonds 7 uur Mariaiof met Rozenhoedje. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: H.H. Missen 7 en 10 uur. Na de Hoogmis verpachting van plaatsen. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur Vespers. 7 uur Lof. Plechtige Eereboete 't Ro zenhoedje met Litanie. Maandag: en volgende dagen de H.II. Missen te 7 en 8 uur. Dinsdag: 7 uur Lof. Donderdag: Biechtlhoox-en 59 uur. Lof 7 uur. Vrijdag: Lof 7 uur. Zaterdag: Biechthooren 's nam. 49 uur. Lof 7 uur. Catechismus naar gewoonte. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen 6.30, 8 en 10 uur; 12 uur Congregatie; 2 uur Catechismus; 3 uur Vespers. Maandag en volgende dagen de H. Missen 7, 7.30 en 9 uur. Dinsdag: 9 uur gezongen Eerste jaarget Donderdag: 9 uur gez. H. Mis van dank zegging. Zaterdag: H. Missen 7 en 9 uur. 49 uur biechthooren. Te 7 uur Maria-Lof. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: heden het jaarlijksch wijding* feest der Cathedraal of Bisschopskerk te Haarlem; ook 1ste Zondag der maand: te verdienen Volle Aflaat. 2de Collecte voor de sieraden der kerk. Na den mid dag te 1 uur Catechismus; te 2 uur Lol ter eere van Maria met Rozenhoedje en het Pauselijk Gebed voor den vrede, en 19^- A&t ïeruuivv'k lie<*jfe 2°' mus): „O Koningin, vol majesteit" Ln deze week dagelijks het Rozenhoedje met het Pauselijk Gebed voor den vrede na de H. Mis van 8 uur, Donderdag vóór de H. Mis van half negen. Ook dage lijks, belialve Vrijdag, te 11 uur Cate chismus. (De kinderen van den Woens- dagschen Catechismus moeten al hun kaartjes meebrengen.) Maandag: het feest van Kruis-Vin ding, dag van devotie: te half negen gezon gen H. Mis. Dinsdag: begint te 9 uur de Catechismus voor de kleintjes, d/ie omstreeks 7 jaren oud zijn en moeten gaan leeren voor hun 1ste H. Communie. Woensdag: te half negen de H. Mis voor den vrede, waarna de Litanie van Alle Heiligen zal worden gebeden. Donderdag: te 8 uur geen H. Mis; te 8 uur en ook vóór of onder de H. Mis van half negen zal de H. Communie worden uit gereikt, Te half negen gezongen H. Mis met Uitstelling voor het Broed, van Ge durige Aanbidding, en daarna gelegen heid om te biechten. Vrijdag: 1ste Vrijdag der maand, toege wijd aan de vereering van het Godde lijk Hart. Volle Aflaat voor het Aarts- br. van het H. Hart met het Apostolaat des Gebeds. Te half negen gezongen H. Mis met Uitstelling. Zaterdag: 's morgens van af 7 uur tot na 'den middag 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 2de Collecte voor de armen. Onze H. Vader de Paus heeft aan het •bidden van zijn Gebed voor den Vrede, dat in deze Meimaand dagelijks bij de Godsdienst-oefening moet gebeden v-or den, voor eiken dag éénmaal een Aflaat verleend van 300 dagen; en aan dege nen, die zulllts minstens 20 dagen zullen hebben gedaan, een vollen Aflaat, (on der de gewone voorwaarde van waardi ge biecht, Communie enzoovoorts). SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 7.30 uur le H. Mis; 10 uur Hoog mis; 's middags 1.30 uur Catechismus mus en 2.30 uur de Vespers. Zondagavond beginnen de drie-laag- sche oefeningen voor de plechtige op dracht der Maria Congregatie. oefeningen worden geleid door een Zeer- Eerw Pater der Jesuiiten. 's avonds om 7 uur Lof met Mariapreek. Maandag, Dinsdag, Woensdag: le H. Mis m. preek om 6 u. v. d. Congregatie; II. Mis ten 7 u.; 3e H. Mis ten 8.30 uur. Maandag en Dinsdagavond om 7 uur Voorbereiding voor de plechtige op dracht Congregatie cn preek. Dinsdagmiddag vanaf 5 uur biechtgele genheid voor de Congreganisten. Woensdagmorgen om 6 uur Gezongen H. Mris met generale Communie en toe spraak. Woensdagavond om 7 uur plechtige op dracht der Congregatie met Te Deuni. Dé oefeningen zijn toegankelijk voor ten ieder.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6