Aanbestedingen. ryveeHschooI. Na gehouden examen jjn tot de Gemeentelijke Kweekschool flyr onderwijzers en ondei-wijzerassen gelaten de vrouwelijke kweekeli-ngen: j s. Bax, P. G. Bergman, S. M. Blom, j de Bruin, P. H. de Bruin, N. M. S. .jn Dijken, E. L. Ghristiaanse, G. Duys- er M. W. den Haan, C. J. Hemexik, M. j] ran Kempen, J. F. M. Kooistra, C. J. LaBcei. M. C. Smit, M. J. van der Steen, te Leiden; D. M. Scheer van Bode- paven, C. N. J. Kok van Woerden en A. Klinkenberg van Lisse; en de1 manne- ijfce kweekeDngen:' W. J. de Konink, G. U van Leeuwen, P. Sehophuizen, H. W. ran der Wiilk, JI. Zaalberg en B. van zweten, allen van Leiden Onderscheiding. Prof. dr. H. Kamer- jogh Onnes is vereerd met de Frankün- ueilaidle vanwege het FrankUn-instituurt, inden staat. Pennsylvania te Philadelphia. De uitreiking der medaille zal plaats hebben op 19 Mei door onze gezant in de l S., Bidder v. Rappard, te Philadelphia. Roggebrood. Blijkens een aan de broodbakkers hier ter stede -toegezonden tirculaire ligt hei, in het voornemen van den burgemeester om het bakken van roggebrood omstreeks half Mei weer vrij (c laten. Brandje. Hedenmiddag ontstond een begin van brand in het perceel Morsch- slraat 26, doordat de vlam van het gas- toestel in aanraking kwam met het be- bang. De brandspuit rukte uit, maar kon (sverrichterzake terugkeeren, daar de be- soiiers zelf reeds het vuur waren meester pworden. personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. W. F. Mulder en gez., mandenmaker. Hansenstraat 18. j, \V. J. van Schijndel, winkeljuffrouw;, ïreestraat 21. j, Gelok en gez., metselaar, Drie October «traat 55. A. Brinks, dienstbode, Rijnsburgerweg 4 J, A. Dutij en gez., musicus, Hooge- ïoei'd 69. C, W. Huibregtsen, hoofd openb. school, Hogo de Grootstraat 24 A. J, Zwagerman, banketbakker, Hooge- jfoerd 128. J, Terlingen, Bloemmarkt 22. Wed. Gageldonk, Breestraat 85. G. M. van den Nieuwendijk, Noordein de 30. J. Ulijn, los werkman, Bijleveldshof 6. B. J. Jager, Breestraat 84. T, T. Overdijk, schilder, Hoogewoerd 168. P. J. van Veenendaal, klerk bij de direc te belastingen, Doezastraat 19 A. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. J. H. Hannarat, Rotterdam, Schietbaan- straat 8A. J. A. A. v. Noort, Hilversum, Station straat 26. H. Strengers, Amsterdam, Tuinstraat 21. E, L. van Duura, Rotterdam, Vijverhof straat 123A. J. M. Blommcstijn, Oegstgeest, Mertina- ilraat 7. J. de Wolf, Leiderdorp, Gasst-raat. 0. K. Landa', Rotterdam, Oost Zeedijk 208 J. A. van der Starp, Sluis, arts. Wed. v. d. StarpMeijboom, Velp, bij Arnhem. Villa 't Huis. Mej. M. E., F. Falke, Heerenveen,) Dracht 216. W. v. d. Heijden, Rotterdam, Aart v, Nesstraat 81A. H. P. v. d. Ven, Den Haag, Korten Bosch 77. J. den Bakker, Delft, Giststraat 14 B. 1. v. d. Stel, Den Haag, Jacob Cats- straat 260. P. Rijnsburger, Beilen, Beilervaart. J. M. Jansen, Leeuwarden, Oude Doelen steeg 8. L, Pleizier, Bolnes. Mej. G. Hak, Amsterdam, Huize Park- acht. P. Nannis, idem, Voorstr. 42 huis. Ants. Schalks, Waalwijk, p. a. J. C. v. Houten C. 185. AARLANDERVEEN. Botsing. Gisterenmorgen had een uit Ie richting Oudshoorn komend motorbe- [ijder het ongeluk met zijn motorrijwiel ia botsing te komen, met een wielrijder 'elke de Alphensche brug afreed. Het rijwiel! werd deerlijk beschadigd, doch gelukkig had verder geen van beiden eenig «Isel bekomen. Gemeenteraad. Vergadering van heden. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heer J. d. Knijff. Voorzitter de heer C. v. Egtmondb, lioco- torgemeester. De Voorzit-ter deelt mede, diat in- fekornen zijn missives van Ged. Staten, wlke voor kennisgeving wonden aange nomen. Een adres van de afd. AJphenAarlan- eerveen—Oudslaoorn van de S. D. A. P., waarin verzocht wiordt een verordening te stellen, waarin het gewicht van hrood wordit aangegeven. Met het oog op de vele moeilijkheden eon derigalijlte verordening laede- orengt, waar drie gemeenten in elkander •■aopeoi, wordt het adres voor keimisge- aangenomen. geloofsbrieven van het nieuw-geJoo- 'ld den heer P. van Dijk worden in tonden gesteld van een commissie. Na ffderzoek stelt de commissie voor lot toe- waartoe besloten wordt, k en W. stellen voor de in Januari em- Wkochte tarwe in Juni te verkoop en op "Un besdi voorkomende wijzei, jet bet toe op de tijdeomstandigheden, nu de ■"«uwe oogst verwacht wordt. e heer Dompeling stelt voor de te aanstonds te verkoopen. De heer d- Bosch wil aanstonds verkoopen w/L onderdeeilen aan de bakkers. tJi m€n *°t Ju®!» dan moeten dieze bij ,rren gaan inkoopen. te heer M. van Muiswinkel zou en opgemaakt hebben, wat iedere bak- n naar rato noodig heeft, heer v. Dam vindt het beter, gedekt te zijn, men weet niet wat er nog gebeuren kan, daarom acht hij het beter tot Juni te wachten. Besloten wordt B. en W. te machtigen de zaak volgens eigen goeddunken zoo goed mogelijk af te handelen. Aangeno men wordt het vogrstel van B. en W. het bedrag van T. Bos te bepalen op f 70 per jaar voor het uit de huur nemen van wei land. De huurtijd gaat nog over vier jaren. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om aan Maarten van Donk voor den tijd van acht maanden een perceel weiland langs den Rijndijk te verhuren voor f 90. De raad besluit vervolgens tot. een uit schrijving van een nieuwe aanbesteding met betrekking tot de uitvoering van aan leg van een nieuwe straat, daar ook de laagste inschrijver den raad te hoog voor kwam. Tot lid van het college van zetters wordt gekozen in plaats van den heer Ruting, de heer W. C. v. d. Lee. Mede voorgedragen was de heer H. C. M. v. d. Bosch, die twee stemmen verkreeg. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. de rooilijn van de Koekebakkersteeg vast te stellen, waardoor de breedte op 4 M. komt. Op voorstel van de Commissie van be heer der Gasfabriek wordt besloten tot na dere wijziging van de regeling, van het ge meenschappelijk beheer van het Gas- en electriciteitsbedrijf. Aangenomen wordt een voorstel van de zelfde commissie tot intrekking van de aan deze verleende machtiging om over te gaan tot gasvoorziening van den Groene- weg. Gunstig wordt beschikt op het verzoek van dezelfde commissie om het verleende crediet groot f 6000 te verhoogen tot f 8500 voor de bouw van een administratiege bouw enz. Aangenomen wordt het voorstel van de zelfde commissie tot uitbreiding van het zuiverhuis der Gasfabriek. Voorlezing wordt gedaan van een brief van Ged. Staten betreffende samenvoeging^ van de gemeenten Alphen, Aarlanderveen en Oudshoorn. Ged. Staten vragen in dit schrijven aan den raad of deze het gewenscht acht, dat Oudshoorn ook in de vereeniging opgeno men wordt, verwijzende naar het standpunt door hen reeds ingenomen. B. en W. stellen voor aan Ged. Staten mede te deelen, da/t de vereeniging met Oudshoorn wenschelijk is en dat de raad het niet wenschelijk voorkomt, dat een deel van Aarlanderveen bij Zwammerdam gevoegd wordt. De heer v. d. Bosc h is voor een ver eeniging AarlanderveenOudshoorn, maar tegen een vereeniging met Alphen. Mr. v. d. L e e zet uiteen, dat het hem no<* niet duidelijk is en noodzakelijk voorkomt, dat een gemeente als Aarlanderveen met 4000 zielen opgeheven wordt. Spreker blijft dan ook bij zijn meening, dat Aarlander veen niet, in welke vereeniging ook, opge nomen wordt. De Voorzitter zet uiteen, dat eigen lijk aan de orde is, dat wanneer het er toe moet komen, dat Alphen en Aarlanderveen vereenigd worden, of het den raad dan wenschelijk voorkomt of Oudshoorn dan ook in de vereeniging opgenomen wordt en dan een gedeelte van Aarlanderveen aan Zwammerdam afgestaan .wordt. De heer Dompeling is van meening, dat wanneer er een groote gemeente ge maakt moet worden, dan het gedeelte Aar landerveen aan Zwammerdam moet wor den afgestaan. De Voorzitter zegt, dat B. en W. daar tegen zijn uit financieel oogpunt. De heer Van Dam zet uiteen, dat ook wel degelijk een punt van overweging heeft uitgemaakt, dat de bewoners van het gedeelte liever bij een groote gemeente blijven. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 54 stemmen, die van de hoeren v. d. Bosch, v. Dam, v. Egmond, v. d. Berg. Met algemeene, stemmen wordt de wen- schelijkheid uitgesproken, dat het gedeel te Aarlanderveen niet bij Zwammerdam gevoegd wordt. Op voorstel Van den heer M. v. Muiswinkel spreekt de raad zich met stemmen uit, tegen een vereeni ging met Alphen; mocht deze toch tot stand komen tegen de wil van de meer derheid in, dan spreekt hij zich uit, dat Oudshoorn ook in de vereeniging opgeno men wordt. Tegen stemden de hoeren ,v. Egmond, v. d. Berg, en v. Dam. HAZERSWOUDE. Overleden. Het dochtertje van C. Hoo- gendoorn, dat den 23sten Maart 1.1. door een auto is verongelukt, is gisteren in het Rijksziekenhuis aan de gevolgen overle den. NOORDWIJK AAN ZEE. Geslaagd. Voer akte-examen 1. o. is te Haarlem geslaagd mej. M. L. Passchier. RIJNSBURG. Brand. Gisterenavond brak onver wacht brand uit bij den heer Coemaat, manufacturier. De brand ontstond in het atelier. Eenige stukken goed en een aan zienlijke hoeveelheid stalen kwamen in de vlammen om. Het liep echter goed af, wijl men den brand spoedig ontdekte. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. WARMOND. Sohoo!ve];ing. De bl-oembollenveiling ten hate der Parochiale School, dezen morgen gehouden, heeft f 929 opgebracht. ZOETER MEER. Te water. De Leidsche Wallen zijn schitterend veiHicht zoo als uit het vol gende ongeval valt op te maken. Maan dagavond liep vrouw R.dooa* de daar heer- echemde duisternis te water. Met moeite gered, heeft zij het er op haar hoogen leeftijr nogal goed afgebracht. Koninklijk bezoek. Hedenmorgen heeft H. M. de Koningin met klein gevodg de militaire manoeu vres bijgewoond van hiet 4de regiment j infanterie, onder commando van luite nant-kolonel Overdudn op den Hoogen Rijndijk gehouden. H. M. arriveerde te kuim half elf per auto en vertrok te on geveer twee uur. De veerschipper W. A. 2andivliet genoot de eer H. M. in een roeibootje te vervoeren, waardoor zij van nabij het slaan van een pontonbrug kon waarnemen. Tijdens de schietoefeningen bekwam een der toeschouwers, Mej. G. D., waar schijnlijk tengevolge van een schot los kiruit. een hoofdwonde. Een militair aits verleende de eerste hulp, waarna dr. De Bruine de wonde verder verbond. Roomsche Agenda. ZONDAG en verder alle dagen der week zal de Kegelclub, afd. Leerlin gen, Klein maar Dapper"van de St.Jozefsgezellenvereeniging Man 5 tot 7 uur de wedstrijden voortzetten in het Vincentius- gebouw, ingang Middelweg. Academienieuws. LEIDEN. Met gumstigem uitslag afge legd het c andidaatsex amen in de rechtswetenschap de heer H. A. F. Sieuwertsz van Re es erna (Den Hiaag). KERKNIEUWS. In het Conventueelen-klooster te Urmond is Maandag overleden de weleerw. pater An- tonius v. d. Bol. In het St. Bavo-gesticht te Heemstede over leed na een langdurig lijden, in den ouder dom van 67 jaren, de zeereerw. heer M. C. J. van Dieren, rustend geestelijke. Leger en Vloot. Schietwedstrijd en Velddienstoefening voor de Vrijwillige Landstormafdeelüngen. De Koninklijke Vereeniging van Neder- landsche Scherpschutters heeft het initia tief genomen tot het houden van een schietwedstrijd op de banon van Ocken- burg (Loosduinen) met een daaraan ver bonden velddienstoefening onder Monster. De schietwedstrijd zal gehouden worden op 23 Mei en de velddienstoefening op 24 Mei. De schietwedstrijd zal plaats hebben onder leiding van de K. V. v. N. S. en de Velddienstoefening onder leiding van den territorialen bevelhebber in Holland, den kolonel Hoek. In de commissie van voorbereiding heb ben o. m. zitting genomen, Mr. P. A. F. Blom, commandant van het Leidsch S. V. C. en kapitein der Infanterie O.I.L., en de lste luitenant der Infanterie, W. J. M. Linden, beiden alhier. Keuringsraden voor de lichting 1916 in Znid-Holland. Bij Kon. besluit zijn iu de provincie Zuid- Holland benoemd tot voorzitters van de keu ringsraden de volgende gepensionneerde offi cieren Eerste district: le keurïngsraad, gep.majoor- kwartierm. H. M. C. van der Harten2e keu ringsraad, de gep. kolonel B. G. Koopman. Tweede district (Rotterdam): le keurings- raad de gep. generaal-majoor P. C. Colthoff; 2e keuringsraad, de luit,-kolonel, prov. adju dant J. Kruisinga. Derde district: le keuringsraad, luit.-kol. kwartierm. C. W. F. Doorman; 2e keurings raad: luitenant-kol. J. H. Koek. Vierde districtle keuringsraad, luitenant- kol. J. A. Sikkens2e keurigsraad, oud-reserve- luit, F. G. J. Bosscliart. Als plaatsvervangende voorzitters van boven genoemde raden zijn resp. benoemd de vol gende gepens. officieren: luit,-kolonel F. E. H. Liebert, generaal-majoor W. N. Roldanus, kolonel J. H. van der Burg, kolonel L. C. Vervooren, kolonel A. W. Noorduyn, majoor T. H. L. Leclercq, luit.-kolonel N. J. Erzeij en luit.-kolonel J. Witteveen. Rechtzaken. Smokkelaarsbende veroordeeld. De Rechtbank te Arnhem deed uitspraak in zake een bende paardendieven en smokke laars, aan wie ten laste werd gelegd diefstal van twee kostbare paarden van den heer Jurgens uit een weide bij Groesbeek. Zjj veroordeelde wegens diefstal van vee uiteen weide en verboden uitvoer I. K. en Th. K. en P. L. L., resp. tot twee, twee en een jaar; C. J. en Th. en P. K. wegens medeplichtigheid aan verboden uitvoer tot resp. zes, zes en acht maanden. Kerkelijk en Burgerlijk Huwelijk. Voor het Rotterdamsch kantongerecht was f edagvaard de ZeerEerw. pater H. Ermann J., naar de „N. R. Ct." meldt terzake dat hij te Rotterdam op 4 November 1914 des namiddags omstreeks half vijf, als bedienaar van den Roomsch-Katholieken godsdienst in de Roomsch Katholieke kerk van den heiligen Ignatius van Loyola aan den Westzeedijk, ten behoeve en ten opzichte van Jhr. K. J. van den B. en M. J. S. W., tusschen wie te voren op dien dag ten overstaan vaii den ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Dordrecht het huwelijk was voltrokken, gods dienstige plechtigheden tot hun huwelijk be trekkelijk heeft verricht voordat voornoemde man en vrouw hem hadden doen blijken, dat hun huwelijk ten overstaan van den ambtenaar van den burgerlijken stand was voltrokken. Bekl. was niet verschenen. Er werden twee getuigen gehoord, die ver klaarden bij dc huwelijksplechtigheid te zijn tegenwoordig jo,veest, en dat de voltrekking had plaats gevonden op de wijze als in de dagvaarding omschreven. De ambtenaar van het O. M., inr. C. M. F. Kneepkens, overwoog de vraag, of het ten laste gelegde al dan niet strafbaar moest worden beschouwd. Hij voerde aan, dat er reeds meer geschil over bestaan had, of de geestelijke verplicht was, zich van de burger lijke echtverbintenis te overtuigen, door ken nisneming van een verklaring van den ambte naar van den Burgerlijken Stand, dan wel, dat de verklaring van getuigen hem vol doende kon zijn om een huwelijk kerkelijk te kunnen inzegenen. Bij arrest van den Hoogen Raad was echter beslist dat een verklaring van den ambtenaar van den Bur gerlijken Stand noodzakelijk wap. Spreker achtte het ten laste gelegde be wezen, doch het feit niet ernstig. De eisch luidde: f 1 boete, subs, één dag hechtenis. Uitspraak 27 dezer. KANTONGEREOHT TB HAARLEM. Gisteren werd de navolgende uitspraak gedaan: N. G. te Katwijk aan Zee en 4 anderen, overtreding Schepenwet, allen f 5 boete of 5 dagen hechtenis. Leiden, 22 April. Bij de heden door den heer architect W. C. Mulder gehouden aanbesteding van ,,het afbreken en weder opbouwen van het perceel Haarlemmer straat 54b" waren ingekomen 10 inschrij vingen, 1 w. van J. W. Reijneveld f 18194; Gebrs. A. en J. den Ouden te Oudahoom f 18153; H. Is. Sloots f 17390; M. van der Velden, Leiderdorp, f 16830; J. H. van der Velden f 16820; J. de Gier f 17590; A. Harteveld en A. de Vrind f 16568; P. J. Harteveld f 16579; D. Reij- mans f 16258; J. van Riet f 15900. Zooverre geene woonplaats vermeld zijn de inschrijvers woonachtig te Leiden. ROELOFARENDSVEEN, 20 April. Heden werden alhier aanbesteed 16 woningen, vanwege de Woningbouwvereniging. In gekomen waren 12 inschrijvingen, welke hier volgen: L. Amsterdam, Roelofarendsveen f 25980. Chr. Overdevest, Rijnzaterwoude f 27.899; G. J. v. Berkel, Leiden 27924; Adr. Leliveld en C. v. d. -Poll, Hülegom f28.345; Gebr. Ransdorp, Haarlemmermeer f 28.-147; Ant. Sluijter, Voorburg f 28570; G. Mosselman, Ringdijk bij Aalsmeer f30.989; J. Meijer, Haarlemmermeer 31,500; P. Rozenhart, Heemstede, 31.987; J. W. Weily, Nieuw- Vennep f33.333,33; B. Hage, HaarljimJ f 34.970; J. A. v. d. Zalm, Amsterdam f 35493. Land en Tuinbouw. Mond- en Klauwzeer. Sedert de vorige opgave van 14 dezer werden gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd: in Zuid-Holland 3 gevallen te Numans- dorp en in elk der gemeenten Alkemade en Stompwijk 1 geval; in Gelderland in elk der gemeenten Ub- bergen en Voorst 1 geval; in Limburg in elk der gemeenten Seve- num en Klimmen 1 geval; in Zeeland 2 gevallen te Sluis en 1 ge val te Meliskerke; in Noord-Holland 2 gevallen te Haarlem mermeer en 1 geval te Haarlem; In de volgende gemeenten werden de» maatregelen opgeheven: Tilburg, St. Michielsgestel, Vught, St. Qedenrode, Goorle, Werkendam, Zeven bergen. Stand der warwoezerijgewassen onder glas op 15 April 1915. Het onderstaande overzicht, betreffende den stand der warraoezerijgewassen onder glas op 15 April 1915, is, met medewerking der Rijkstuinbouwleeraren, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten van de directie van den Landbouw. Over het algemeen is het natte, koude voorjaarsweer met zeer weinig zonneschijn niet bevorderlijk geweest voor de ontwikke ling der gewassen. Op verschillende plaa sen worden zij dan ook achterlijk genoemd. Aardbeien. De aardbeien staan in het Westland, het voornaamste gebied voor deze teelt onder glas, goed. Tomaten. Het hoofdgebied voor deze teelt is mede het Westland. De stand is daar vrij goed. Tengevolge van het schrale voor jaar zijn zij er later gepoot. De stooktomaten leden door gebrek aan zou, vooral waar zij dicht gepoot waren. Komkommers. De komkommers staan, voorzoover de voornaamste gebieden dezer cultuur aangaat, goed in Delfland, vrij goed in Schieland, goed in het Westland en matig in de omgeving van Rotterdam, waar het gewas te lijden had van het koude weer. Verder wordt de stand goed genoemd in Waddinxveen, Dordtsclie en Zwijndrecht- sche Waard, Langeraar, Sloten, Hoogezand- Sappemeer en Limburg, zeer goed in Leut en omgeving, vrij goed tot goed in Utrecht en omgeving, vrij slecht tot matig in Rijn land en onder Voorschoten, Veur en Wassenaar, waar de cultuur door gebrek aan zonneschijn veel geleden heeft en vele planten zijn weggevallen. "Wortelen. In het Westland is de stand der wortelen vrij goed. Dit gewas heeft er, vooral in de minder beschutte tuinen, waai de rijen meestal geen bloemkool bevatten, nogal van den scherpen wind geleden. In de meer beschutte tuinen is de stand beter. Zeer goed is de stand in Sloten, Wad dinxveen en Lent en omgeving, vrij goed in de omgeving van Utrecht, in Rijnland, alsmede onder Voorschoten, Veur en Wassenaar. Bloemkool. De stand der bloemkool is goed in de voornaamste centra, dezer cul tuur: het Westland, Delfland, Schieland en Rotterdam. Voorts staat het gewas uitmun tend te Waddinxveen en in Rijnland, zeer goed te Utrecht en omgeving, goed onder Voorschoten, Veur en Wassenaar. Sla. De stand der sla is vrij goed in Delf land, Rotterdam, Dordsche en Zwijndrecht- sche Waard, matig in Schieland, zeer goed in de omgeving van Lent en van Utrecht, alsmede iu Limburg. Overal elders is de stand jjoed. ltykstiiinbouw winter school te Alkmaar. Bij Kon. besl. is bepaald dat in dit jaar in de gem. Alkmaar eene Rijkstuinbouw- winterschool zal worden gevestigd. Laatste berichten. DE REIS VAN MGR. Dr. W. H. NOLENS. Naar we vernemen heeft de reis van dr. Nolems naai* Rome ten doei om de regeering zoo mogelijk in te lichten nopens de pogingen, welke volgens daar omtrent verspreide berichten door het Vatieaan zijn aangewend tot bevordering van herstel van den vrede. Tramongeluk. BERLIJN, 21 April. Bij het gebouw van den Rijksdag is hedennacht om halftwee een tramwagen ontspoord. De wagepa stoof met d e viertien inzittenden over het asphalt en het trottoir' en, na een ijzeren hek te hebben verbrijzeld, de Spree In. Door de brandweer zijn vijf lijken ge borgen. Van de andere passagiers waren sommigen boven op den wagen geklau terd, terwijl de overige door schippers ge. red zijn. „N. R. Ct." w—«gp Burgerlijke Stand. LEIDEN. G e h u w d: J. Selier jm. en A. E. Stijgiy jd. D. Tegelaar jm. en C. J. Wasser man jd. M. van Lienden jm. en D. Tel- jeur jd. W. F. Tuurenhout jm. en C. de Wolf jd. R. Delmeer jm. en A. Neu teboom jd. J. Duijsings jm. en J- M. Vincourt jd. W. de Bruin jm. en C. Duindam jd. G. Wagonmaker jin. en E. Steenhergen jd. J. P. Stikkelman jm. A. H. M. Reurze jd. H. Matters jm. en J. van der Linden jd. A. Carlier jm. en J. van Galen jd. 408e Staatsloterij. Trekking van Donderdag 22 April. 3de Klasse- 4de Lijst. Hooge prijzen: Nr. 4623 f1500. Nr. 845 f 400. Prijzen van f 45. 652 739 1187 1226 1369 1878 1987 2016 2074 2163 2587 2716 2905 2950 3137 3269 4056 4411 4746 4860 52425 5311 5439 5453 5896 6266 6372 6416 6451 6470 7617 7784 8450 8967 9000 9229 9514 9953 10066 10406 11044 11074 11217 11323 11484 12054 12189 12470 12531 13024 14608 14889 14982 15226 15388 16329 16466 17120 17459 17513 18500 18569 18695 18914 19016 19327 19334 19410 20870 20958 Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. 2 Klerken, 9 timmerlieden, 15 metselaars, 4 steenhouwers, 0 voeger, 10 opporliedcn. 4 stucadoors, 7 schilders, 0 behangers, 3 meubelmakers, 0 stoffeerders, 2 stokers, 2 smeden, 1 grofbankwerker, 0 electriciens, 0, blikslager, 15 typografen, 1 kleermakers, C bakkers, 1 spekslagers, 1 kellners, 0 huis knecht, 1 koetsier, 1 schippers, 8 grondwer kers, 14 loopknechten, 5 loopjongens, 44 losse werklieden, 0 sigarensorteerder, 1 war moezier, 1 bankjongen, 1 straatmaker, 3 kis tenmakers, 1 bakkersjongen, 1 bloemist 0 banketbakkersjóngen, 000 textielarbeiders, gedeeltelijk werkloos, 1 betonwerker. Afd. Trouwen (Volkslinis). Geopend van 912 uur. Telefoon 1477. 8 Dienstboden, 16 werksters, 4 naaisters,' 1 waschvrouwen, 0 strijuster, 3 huishoud sters, 1 kookster, 4 fabrieksarbeidsters, 5 textielarbeidsters, 1 kinderjuffrouw, 14 vrou wen allerlei, 1 kantoorbediende, 1 winkeljuffr. Marktberichten. DELFT, 22 April. Yee. Vette koeien le qual. f250 a 425, dito 2e qual. f160 a 250, kalfkóeien 1 qual. f225 a 380, dito 2e qual* f150 a 225; vaarkoeien le qual. f180 a 315, dito 2e qual. f100 a 180; vette kalveren lo qual. f80 a 130, dito 2e qual. f50 a 80, wei schapen le qual. fa dito 2e qual. f a schapen met lammeren le qual. f40 a 52, dito 2e qual, fa vette lammeren faweilammeren f10 a 16,magere varkens f 16 a 68, Biggen f 5,a 16, nuchtere Kalveren f 5,a 32,Paarden fa stieren f af Rundvleesch f 1,08 a 0,98 a 0,88,Vet Kalfs- vleesch fl,30 a 1,20 a 1,10, schapcnvleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Aanvoer 558 Runderen;1 Paarden; 18 vette Kalveren515 magere Kalveren; 925 Schapen of Lammeren, 402 Varkens; 761 Biggen; 9 Geiten of Bokken. Boter f61,a 66,-per vat van -10 k.g. Aanvoer 433/8 68/16 wegende samen 9340 k.g. Graan. Rogge fTarwe f 17, a 18,Chevaliergerst f a Gerst f 14,a .15,Haver f 15,a 16, Paardenboonen faBruine Bonnen f 16,a 16,50, Duivenboonen f il Groene Erwten f 1-1,50 a 15,50, Mixed Mais 10,a 11,per 100 kilo, Koolzaad f aper H.L., Lijnkoeken f 16,a 17,—^. SCHIEDAM, 21 April. Moutwijn f 16,i/2 Je never t 20,1/2 Commissie f 143/4. Stemming kalm. Spoeling fl.20, Graanspiritus f27 271/4, Melasse Spiritus i'22.f28V2. Ruwe spiritus f13V2- LOOSDUINEN, 21 April. Groenten. In do heden gehouden veilingen zijn betaald voor: Eng. komkommers le soort 1'15.7018.90, 2o soort f 10.4014.60, 3e soort f4.40—7.50 p. 100 stuks; salade le soort fl.302.80, 2e soort f0.200.90 per 100 krop; peen le e. f17. 27.70, 2e s. f 10.70-16.40radijs f2.10—4.10; prei f230 8.10; selderij f0.901.20; rabarber f2.20 3.50; raapstelen f 1.10 1.90, alles 100 bos; kroten f0.22—-0.25 per ben; spinazie f0.15— 0.458toofsla f 0.010.07komkommerstek f0.551.20 per mand. peterselie f2.603.00 per ben, postelein f 0.50—1.05 per mand. Rijen Komkommers le soort f1013.70, 2e soort f59 per 100 stuks. Aanvoer: 213,010 krop salade, 27,062 kom kommers, 7266 ben spinazie, 6268 bos peen. De handel in Komkommers was zeer vlug, de prijs steeg aanmerkelijk. Een tuinder had voor over de duizend gulden aan dit product. Stoofsla kon soms nog geen cent pe: ben opbrengen. ZOETERTVOUDE, 21 April. Eloreiiveiling. 3017 kipeieren f5,205,80. 767 Eendeneieren 5.05—f 5.25. ZOETERMEER, 20 April. Eierenveiling. Aangevoerd 6500 eieren in 43 partijen. Prijs f 5.20 tot f 5.80; 270 eendeneieren prijs f 5.25. STOMPWIJK 20 April. Veiling. Heden werden ter eierveiling aangevoerd 6483 kippeneieren, die verkocht werden f 5 f 5.45 de 100 stuks, benevens 440 eenden eieren, die f 5.05 —I 5.45 opbrachten en 10 ganzeneieren 10 cant per stuk. 280 374 1728 1823 2276 2454 3229 3268 4908 5178 6193 6198 6597 7246 9058 9080 10766 10976 11611 11794 14267 14489 15704 16068 17732 18155 19100 19154

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3