22 BUITENLAND. De Oorlog. BINNENLAND. ee JAARGANG No. 1681 BUREAU: STEENSCHUUR 15, LEIDEN Interc. Telefoon 935. Postbus 6. DIT BLAD VERSCHIJNT ELKEN DAG, UITGEZONDERD ZON- EN FEESTDAGEN De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt, bij vooruitbetaling, mot GRATIS POLIS Ongevallen-verzekering en het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD voor Leiden 10 cent per week f 1.25 per kwartaal; bjjonze agenten II cent per week, fl.45 per kwartaal. Franco per post fl.65 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 21/3 cent, met Geïllustreerd Zondagsblad 5 cent. DONDERDAG APRIL. 1915. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt van 1—5 regels f0.75, elke regel meer 15 cent Ingezonden mededeePngen van 1-5 regels f 1.50, elke regel meer 30 cent, met gratis bewijsnummer. BIJ contract aanzienlijke korting. Groots letters naar plaatsruimte. Aanvragen om Dienstpersoneel van 1-5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Aanbiedingen van Dienstpersoneel, Huur- en Verhuur, Koop- en Verkoop (geen Handels-Adverientlën) van 1-5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cont. Van beide oorlogsterreinen geen nieuws. De houding van Griekenland. De actie tegen de Dardanelles Engelsche onderzeeers in den grond geboord? Van het Westelijk oorlogs terrein. 't Is vandaag al net als gisteren en eer gisteren. Wat kon men trouwens anders verwachten? De berichten over en weer van de ooitogsterreinen doen al dagen lang zien, dat een soort evenwichtstoe stand is .ingetreden, die wel is waai' aan houdend groote offers aan menschente- vens eisc'ht, maar die sedert het laatste halfjaar im geen .enkel opzicht nog tot in grijpende strategische voordeden heeft geleid. Wie zal dezle stilte anders voelen dan als een statte voor den storm? Ten tweeden male melden de Duitschers, dat de Franschen hun" offensief tusschen Moe zel en Maas wel hebben afgebroken, maar slechts om het te gelegener tijd des te krachtiger te beginnen. Intusschen zeggen de berichten van onze Zuidergrens, dat er in België aanzien lijke. troepen bewegingen geschieden. Of dit nu |en veronderstelling |is, die de be richtgevers hebben gebouwd op het feit van de afsluiting van de grens, dan o f zij er desniettemin wat over te weten zijn gekomen, onwaarschijnlijk klinkt het riet. Een oplaaiing van den strijd in Vlaande ren is met liet opdrogen van het terrei'n, dat overstroomd is geweest, s'bellig te wachten. Wij hebben gedurende den hee- len winter verbazend veel gehoord' van ..-hst offensief der bondgenooten, dat in he't Voorjaar komen zou. Dat echter de Duit schers hunnerzijds zich krachtig daarop hebben voorbereid kunnen we, al vertel len zij het ons niet, wel voor vast c-an- nemen. Van het Oostelijk oorlogs terrein. Op het Oostelijk ooriogsterrein is moge lijk weer een nieuwe phase in den strijd te verwachten, te oondee'jen naar de be richten van de correspondenten der Oos- tenriiksche bladen, die- een niteuwe- con centratie van de Russische troepen aan kondigen en een nieuwe reorganisatie der vij a ndelijike strijdkrachten. Verder is van dit ooriogsterrein geen hiizhnder nieuws, de cornmuniqué's n el- den dan ook dat de toestand overal de zelfde .is gebleven en dat de Russen de aanvallen op de belangrijkste sectoren van het OiOiStenrijksch front in de Karpa- then sedert geruimen tijd reeds hebben gestaakt, vooral op die gedeelten van de Oostenrijkschie stellingen, die de geschik- éte wegen om door te breken naar Hon garije, de On.daw.a-, Laborcza- en Oeng- dalen n.l., dekken. FEUILLETON. HEREENIGD. 20) Voor de derde maal een gedruisch aan de achterdeur, en de komst van een nieu wen bezoeker -onderbrak het gesprek Deze bezoeker was er een, dien niemand met een gevulde beurs 's nachts gaarne op een eenzamen weg onitmo.et zou hebben. Hij bad-een in elkaar gedrongen gestalte, maar was blijkbaar buitengewoon sterk; zijn hoofd was misvormd groot, zijn voor hoofd breed en vLak, zijn gelaatstrekken waren grof en afstoc'bend; zijn oogen, die steeds halfgesloten war,en, keken schuch ter om aich heen, doch verborgen op die wijze ölechts een hoogen graad van. list, geweld en wreedheid, de hoofdeigenschap pen. v.an dezen overigens kar akterio o zen gjan. Hij droeg onder zijn trawanten den bijnaam van Dick, den duivel, en vvas öaar trotsch op. Hij zeide zijn beide reeds aanwezige kameraden geen goeden avond en beant woordde evenmin hun groet. Zich in een stoel naast den schoorsteen Pederwerpeard, beval hij de oude vrouw, hom een glas alie te brengen. Een half do zijn onheilspellend uitziende gezellen volg den hem op den voet; allen namen plaats aan de tafel. De beide mannen, die reeds tevoren aanwezig waren geweest, spotten met cle geslotenheid v.an den somberen J-hck. doch ontvingen slechts nijdige blik- wi tot antwoord. Thans hoorde men ^arbuitien duidelijk een vluggen, elastic- 8criei1 tred, die de achterdeur na derdie. Dat is de kapitein! riep Jack uit. De actie tegen de Darda nelles "In het volgende oogenbliik' vloog de deur open en de hoofdman der bende trad bin nen. Mack Donald was een man van onge woon uiterlijk. Zijn hooge gestalte, die wel een hoofd boven zijn gezellen uitstak, zou hem reeds daarom als aangewezen hebben om hun kapitein te zijn, zelfs in dien diaarbij niet waren gekomen zijn groote geestesgaven, waardoor hij die woeste gezellen altijd onder bijn "macht had. Zijn hoofd was goed gevormd; zijn gelaatstrekken wanen regelmatig en don ker zijn tint; zijn oogen waren scherp en hadden een magische kracht als die van een dierentemmer; zijn haar en zijn baard omlijstten wiLd zijn geziLcht en gaven hem het karakter v.an een avonturier, zonder hem intusschen een zekere voornaamheid te ontnemen. Hij wierp zijn hoed op die tafel en trad lachende te midden zijner kameraden Jongens, rilep hij, waar denkt ge, dat ik vandaag geweest ben? Allen zwegen. Ezelskoppen, ge zult het nooüt raden! Ik ben geweest in den muil van den leeuw; niet enkel tusschen zijn klauwen, m.aar tusschen zijn tanden! Ik ben geweest in Tip-Top, waar tegenwoordig het gerechts hof zijn zittingen houdt, en ik heb per soonlijk gesproken met "de hoogwijze h<e- ren rechters! Onmogelijk! Niet onmogelijk a.1 zal het ook ,w,el de laatste keer geweest zijn! De laatste keer?.... Zijn we dan verraden?... Heeft men onze verblijfplaats ont dekt?... Thracië als winst ook voor Griekenland meer waard is, dan duizend in Klein-Azië. Alter handen grepen naar de pistolen en messen. Mack Donald gaf hun een ger- biedenden wenk. Bedaard! gebood hij. Ge hebt niets te vreezen. Ons verblijf is een geheim, evenals tot nog toe. Ge behoeft er niet bang voor te zijn ontdekt te zullen wor den. Ik ben in Tip-Top midden onder de mannen geweest, die op mijn hoofd een prijs hebben gesteld, en ik heb met hen gesproken en aan John Keepe, dein sjerff, 'adviezen gegeven, hoe zij den gevreesd en Mack Donald het gemakkelijkst kan van gen. Wij koesteren daaromtrent beste ver wachtingen, zeide de sjeriif daarop ver trouwelijk, Inderdaad, n^asteir Keepe? zeide ik. Dat. is een goede tijding voor vreedzame reizigers, zooals i'k ben. Ja, antwoordde de sjerif, nooit zal ik iemand met zooveel plezier den strop om den hals leggen, als wanneer bet zal gelden "voor de laatste maal het toilet te maken van dezen Mack Donald 1 ,,Als hij maar eerot gevangen is! zeide ik. Niaituurtijk, antwoordde hij, maar hij zal zich zelf wel in onze handen leveren. Het is bekend, dat hij dikwijls verkleed die stad bezoekt en daar iedereen hem kient, valt er niet aan te twijfelen of hij loont er in. Ik hoop dat gij waarheid spreekt, sjerif, zeide ik, want Mack Do nald is overal, zoolang hij leeft. Het is me dikwijls genoeg gebeurd dat, terwijl ik over den w.eg reed, Mack Donald in mijn nabiiheid was! Maar als ge hem vangen wilt, zoudt ge er goed aan doen deze hand boeien van mij te koopen, voegde ik er Lij, terwijl ik den sjeriif een paar nieuwe stalen handboeien aanbood, en in het vooruitzicht den man, die voor hem stond, van het Engelsch-Fransch eskader bij de Dardanelles vice-admiraal Garden, bij de gevechten van 14 Maart getsneuveld of zwaar gewond. De Britsche admiraliteit heeft wel publiek bekend gemaakt, dat Garden wegens ziekte door vice-admiraal Robeck moest worden vervangen, doch deze verklaring vindt geen geloof, omdat Garden als een der bekwaamste officie ren der Engelsche vloot het hoogste ver trouwen der leidende kringen genoot. Engelsche onderzeeër in den grond ge boord? Wolff meldt uit Berlijn: In den laatsten tijd zijn herhaaldelijk Engelsche onderzeeërs in de Duitsche Bocht van do Noordzee gezien en dikwijls is door Duit sche schepen een aanval op hen gedaan'. Op 17 April werd een vijandelijke onder zeeër in den grond geboord. Waarschijn lijk zijn ook andere onderzeeërs vernield, met volde zekerheid kan dit echter niet ge- c onst'ate er d worden Een Engelsch slagschip beschadigd? Uit betrouwbare btron wordt medegedeeld, aldus -seint Wolff uit Berlijn: dat bij den Zeppelin-aanval op de Tyne ook een En gelsch slagschip ernstig zou zijn bescha digd. Geen voetbalspel meer. Men heeft den Engelsehen wel verweten, dat zij n e- d-ig voetbal blijven spelen, inplaats ten oorlog te gaan. Men zal het hun niet meer kunnen verwijten. De „Times" deelt n.l. mede, dat de vice-president van de voet- balvereeniging, mr. Charles Crump, ken nis heeft gegeven dat zoolang de vorlog duurt, geen voetbal zal gespeeld worden. In de Zwarte Zee. Russjsche torpedo booten, die op 18 en 19 April een kruis tocht maakten im de Anatolische w.ateren, hebben 10 schepen, geladen met munitie la-ten zinken. Daarop naderden zij Ark- have en beschoten de Turksche steLlingen, waardoor een paniek onder de Turkse he troepen ontstond. Italië's deel neming aan den oorlog. De ..Manchester Guardian" schrijft over Italië's deelneming aan den oorlog: Italië is nu geree'd. Bij het begin va-n den oorlog ontbraken er kanonnen, geweren en mu nitie. Daarin is voorzien. Toch zal bet nog eenige weken duren voor Italië te velde trekt. De Italiaansche Kamers zijn tio-t midden Mei op reces. Als ze weer bij eenkomen is het ook de tijd, dat het krijgsbedrijf tegen Trentino kan beginnen. Eerst een goed eind in Mei smelt de sneeuw op de passen. Tot zoolang kan men, volgens de M. G.„ verwachten, dat Italië het diplomatieke spel voortzet. Aan de „Voss. Ztg." meldt mten uit Mi laan: Tusschen de monarchale nationa listen en Mussolini, die aftrad als hoofd redacteur van de „TAvanti", omdat hij voor de interventie van Italië was, is het thans tot een openlijke veete gekomen, waarbij de eerste splitsing onder de na tionalisten ontstond. De „Idea Nazi'onale" noemde de actie van Musollni en de zij nen een demagogischen waanzin, waarop de „Popoio Romano" antwoordde met de opmerking, dat het maar beter was, als geen illusies bleven bestaan over de mo gelijkheid van samenwerking met de na tionalisten. De veldtocht in Zuid-Afrika. Generaal Smuts heeft in een dagorder tot de troepen gezegd, dat de bezetting van Bethanië, See- doch dien hij niet kende, aan te houden, liet hij zich ten slotte overhalen die din gen van mij te koopen en ze bij zich te probe eren. „En terwijl hij nu zoo zijn hand uitstak, deed ik hem de handboeien om, en vlug ger dan ik het vertellen kan, nikte ik de sieraden van zijn ambtsgewaad af en ver dween voordat hij tot bezinning was ge komen en den toestand overziien had! In plaats van mij gevangen te nemen, liet de sieriif zich door mij .in de boeien slaan, terwijl ik hem, wakker en met open oogen zooals hij daar voor mij ikond, beroof ie! Een schaterlach klonk door de kamer. Hoera, leve onze kapitein! riepen al len. Leve Mack Donald! Stil! Geen geluid meer! Daar komt Iemand! riep de aanvoerder der bende plotseling, terwijl hij roerloos stond en luisterde. In het volgende oogenblik hoor de men aan de deur een gekcabbel. Ha, dat is kolonel Le Noir! Komt hij nog zoo laait? Wat mag dat beteekenen? XI. De kolonel! riepen de mannen uit één mand, toen die .deur openging en een g rod te, fiere en streng voor zich uilt kij kende mannen figuur, gehuld in een wij den. zwarten mantel en met een breeden hoed diep over het voorhoofd getrokken, de kamer binnentrad. Allen stonden in postuur, alsof het een souvenein was, die daar binnenkwam. Met een trotsohe handbeweging beval hij hun weer plaats te nemen, en zich tot hun kapitein wendende, zeide hij: Do nald, ik moet u spreken! Tot uw orders, kolonel, antwoordde heim en Keetmanshoop, liet slot bcteekent van een belangrijk gedeelte der operaties. De meest Zuidelijke provincies van Duitsch Zuid-West Afrika, van de Oranjerivier in het Zuiden, van Luderitzbucht in het Westen, van Hasuur in het Oosten, zijn thans bezet. Die punten zijn thans be reikt door de centrale, oostelijke en zui delijke strijdkrachten. In de toekomst} zullen deze strijdkrachten het Zuidelijke leger vormen, in tegenstelling met het Noordelijke leger onder Botha, dat zijn ba sis heeft in Walvisch-baai. Een Reuter-telegram uit Kaapstad meldt dat de Volksraad van Zuid-Afrika een oorlogsbelasting van een laatf millioen pond sterling op de opbrengst van de goud mijnen heeft gelegd. De mijnmagnaten zullen misschien naar de dagen van de Z.-A. R. terug gaan ver langen. Een mijnwerkersstaking? Op de jaarlijksche conferentie van den Bond van mijnwerkers in Zuid-Wales, Maandag te Cardif gehouden, werd aan de vertegenwoordigers op de „Nationale Conferentie van mijnwerkers", die Dins dag te Londen zou plaats hebben, opge dragen de quaestie van een oorlogstoeslag onmiddellijk aan de orde te stellen en op onverwijlde aanneming aan te dringen. De mijnwerkers eischen 20 proc. verhoo- ging en verklaarden van plan te zijn, in dien de directies zich onwillig betoonden, over 14 dagen in staking te gaan. Aan de Kopenhaagsche „Nationaltiden- de" is nu zooals door het bureau-Wolff wordt medegedeeld, uit Londen geseind, dat de mijnwerkers in hun Dinsdag ge houden vergadering besloten hebben het werk te staken, wanneer de 20 proc. ver hooging niet wordt toegestaan. Nederland en de Oorlog. De Indische leening. Op de vragen van den heer Van Vuu- rem. betreffende de wijze van uitgifte der indische geldleening: I. Welk bedrag der Indische leening heeft de groep van bankiers door wie de inschrijving voor het pub.iek its openge steld. zich -verbonden te nemen tot een koers van 95 pet., onder welk voorbehoud en onder welke resoluitoire condities? II. Was de minister o n v o o r w a a r- d e 1 ij k gebonden haar dit deed der iee- nirnr en desverlangd het restant te gun nen of waren ook zijnerzijds resolutoire condities gesteld en zoo ja welke? IH. Is de minister bereid de overeen komst in haar geheel aan de Kamer rede te de el en? IV. Weke redenen van staatsbelang of van financieèlen aard hebben den minis ter er toe geleid het geldelijk offer te bren gen, dat de afspraak vroeg, zonder dat daardoor dc plaatsing der geheele leening vooraf werd verzekerd? is het volgend antwoord van den lieer Plevte, minister van kolo'niën, ontvangen: Ter beantwoording van de mij bij uw schrijven van 7 April 1915, no. 257, mede gedeelde, door het Lid der Kamer den beer van Vuuren gestelde vragen, heb ik do de andere, een kaarslicht nemende en zich naar die aangrenzende kamer bege vende. dezelfde kamer, waarheen vele ja ren geleden, de gemaskerde Nancy Gre wel mdt het kiind had gebracht. Mack Donald zette, de kaars neer op den schoorsteenmantel en wachtte op het geen de nachtelijke bezoeker hem zeggon zou. Doch Ln plaa/ts van te spreken begon de andere meermalen door het vertrek heen en weer te loopon. Gij schijnt opgewonden, kolonell merkte ten slotte de kapitein op. Ja, Ik ben opgewonden en meer dan dat, ik verga van spijt! Van spijt? Ja, van spijt niet over iets dat ge beurd is, maar over iets dat niet gebeurd is! DonaLd, ik heb zooveel spijt als har-en op mijn hoofd, dat ik jaren geleden dat ellendige wijf met dat kind, hetwelk ge van hier hebt weggevoerd, niet voor eeuwiig den mond heb ges/Triton! Kolonel, ik heb u m dien nacht aan stonds gewaarschuwd! De do oden komen niet terug. Ik wou diat uw.e edelheid des tijds mijn raad had gevolgd en dat. gij beiden ecu rei9 hadt dioen ondernemen, waarvan geen terugkeer meer mogelijk is! Donald, ik was een lafaard; ik schrok terug voor bloedvergieten! si site de man in ziin mantel. En nu word ik voor mijn lafheid zwaar gestraft. Di:t meisje is in leven gebleven en de duivel heeft bewerkt dat de oude Warfield haar ontdekte. fWcrdt vervolgd.) De „Times" verneemt uit Sofia, dat vol gens berichten uit Dedeagatsj Zondag avond een hevige kanonnade begon in r> buurt van de Dardanellen en de Golf van Saros. De gebouwen te Dedeagatsj trilden als bij een aardbeving. De „Daily Chron." meldt uit Athene, dat Turksche vliegtuigen van Smyrna aankwa men om dienst te doen bij de operatiën aan de Dardanellen. De vliegers vlogen boven de vloot der geallieerden, in de Golf van Saros geankerd, en wierpen bommen. Scha de werd niet aangericht. Konstantinopel is vrij rustig, ten deele uit vrees, ten deele uit de overtuiging dat de Dardanellen toch niet tonnen worden geforceerd. In Turksche militaire kringen slaat men weinig aandacht aan de Russische vloot, omdat men meent, dat een landing van Bussische troepen bij den Bosporus on- v oarschijnlijk is. Men is van oordeel, dat de troepen die bij Odessa worden samen getrokken, voor de Boekowina bestemd zijn. Uit Konstantinopel seint men: Het bericht uit Sofia, dat de vloot der geallieerden tien duizend m u; aan de golf van Saros heeft ontscheept, ontbeert eiken grond. Wij zijn gemachtigd tot de verklaring, dat niet alleen geen 10,000 man zijn ontscheept, doch dat tot nog, toe geen vijandelijk soldaat op de kust van de golf van Saros voet aan wal zette. De houding van Griekenland. Volgens berichten uit Athene in Londen- sche bladen is men in kringen, welke nauw voeling houden met de leiders der Venize- los-partij van oordeel, dat een groote poli tieke crisis, welke een onmiddellijken te rugslag zal hebben op de buitenlandsche politiek, niet zal uitblijven. De populari. teit van den grooten staatsman is sinds hij genoodzaakt werd zijn ontslag fcë ne men, ontzaglijk gestegen, en velen blijven vertrouwen dat hij, ondanks de door hem afgelegde verklaringen, op het juiste tijd. stip weder op den voorgrond zal treden en Griekenland leiden langs den eenigen weg, waarlangs het de verwezenlijking zijner nationale aspiraties bereiken kan. Ook gelooft men niet, dat Venizelos ern stig Voornemens is voorgoed van het staat, kundig tooneel te verdwijnen. Zijn vurig patriotisme is een waarborg, dat hij zich geheel ten dienste van het land zal stellen zoodra zijn tusschenkomst vereischt wordt. Daar hij voor alles wil vermijden, dat de populariteit van den koning tengevolge van het heerschende meeningsverschil een ge- voeligen knak krijgt, zal hij»zich voorloop' achteraf houden, doch hij blijft in nauwe verbinding met zijn vrienden, die ook in het parlement den toon aangeven. De vrij zinnige partij, waarvan Venizelos de ziel is, zet onvermoeid, het werk van den oud minister voort, en het op Zaterdag j.l. uit gegeven manifest bewijst, duidelijk dat er geen sprake is van eenige wijziging in de staatkunde der heerschende politieke partii. De Atheensche „Embros" zegt volgens de „Korr. Norden" in een hoofdartikel in antwoord op de verklaringen van Radosla- woff, dat Bulgarije's hoofdbelangen in Thracië liggen, dat een vierkante K.M. in Verschillende Oorlogs berichten. Karl Franz Joseph op inspectie. Uit bet hoofdkwartier der oorlogscorrespon denten: Aartshertog Karl Franz Joseph kwam Dinsdag te Kolomea aan. Hij zette met generaal Pflanzer Baltin en den chef van den generalen staf de reis naar Czer- nowitz voort. Na een bezoek aan de be- vlagde stad ontving hij verscheidene afge vaardigden. Hij inspecteerde Ge geschut- stellingen en reisde daarop verder naar Sada Gora. waar een divisie cavallerie moest worden geïnspecteerd. Op de terug reis gebruikte de aartshertog het avond eten bij den Duitschen commandant trei- henr Marschall, generaal van de csavalle- rie. De aartshertog sliiep ,in den spoortrein en zette per auto den tocht naar Hozodenka voort. Tegenspraak. Het „Korr. Bureau" meldt uit Weenen: Van de Parijsche te- richten omtrent een trieffen tusschen Oostenrijksche en Italiaansche troepen is geen woord waar. Wedtfigengedachtenisfonds. Voor hp* Weddigengedaehtenisfonds is in enkele dagen, terwijl het inzamelwerk nog moet beginnen, reeds 447,716 Mark bijeen. Bo vendien is 10,000 Mark geschonken voor de nagelaten betrekkingen van de met de U 29 omgekomen bemanning. Kolonel von Reuter. Kolonel v. Reu ter. laatsteli jk common damt van het 12de regiment grenadiers te Frankfort a. d. Oder en bekend door het gebeurde ie Za- bern, is tot generaal-majoor bevorderd. Duitsche brieven. Naar de „Times" mededeelt, zijn er in. den nacht van 12 cp 13 dezer in loopgraven.^van het 2e Engel- scbe legerkorps uit, - Duitsche loopgra ven -steenen geworpen, waaraan brieven waren bevestig!!. De .eene luidde: „Beste, geëerde kame raden, De ooTlog heeft nu al negen maan den geduurd en lieele dorpen zijn met de inwoners verwoest. Het is nu hoog tijd er een eind aan te maken. We hebben allen genoeg van dit wiildien,'ieven, en gij zeker ook. Ónze dierbare vrouwen en kinderen verlangen naar onze terugkomst, de uwe stellig niet minder. Hopende, dat wij hier mede iets goeds doen, blijven wij, met vriendschappelijke groeten de Duit schers." De andere luidde: „Waarde Fransche en Engelsche kameraden. Het wot Ut nu tijd, dat gij er mee ophoudt, want ik denk dat gij spoedig van dien oorlog genoeg zult hebben. Onze verliezen zijn groot, maar de uwe moeten driemaal erger zijn. Dliken dag wordt het weer mooier. Het ware beter oim 'thuis te zijn bij vrouw en kinderen, die ons dagielijks verwachten, zoo als de uwie op u. Laten wij vrede op aarde hebben voor de kersen bloeien, maar hoe eer hoe beter. Of wilt gij voor eeuwig in deze vervloekte loopgraven zót ten? Met vriendelijke groeten de Duit schers." Vice-admiraal Garden gesneuveld. (Uit Duitsche bron). Volgens berichten uit Kopenhagen is de opperbevelhebber

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1