Advertentiën. Openbare Verkooping ophoiKtan en een vrede tdt sttan.d te j»en. die gwn oorlog meer zou na- Hervormingen tot stand brengen U0nale en mterna.tdonale verhoudin- yi ten slotte krachtige naitionale bon- yereenigd in een internationalen bond weerlegt zeeir duidelijk, dat neet h:eit van den Bond i,s studieclubs te vor- |en vraagstukken tie beeitudeerm. Wil- vvij bij het sluiten van den vrede in- hiebban, dan moe tien wij de' concl'U- yaa.r hebben die straks bij het slui- van den vrede aan de orde zullen ko- pa Baad wil niet werken met alge- ,e plirasen, maar voor den dag ko- mèit een uitgewerkt program. De ilvaire imëruing moet voorbereid wor- eji gestreefd naar internationale sa- iveikirg. In alle landen worden op oogfoblik of zijn gesticht centva'e pr ikjes voor een duurziamen vrede. Het ,s hetzelfde als dat van den Ned. Anti Raad. Einddoel is te komen tot een ile intonationaCle macht om het' plan uitvoer te brengen. Spreker ziet nog in waarom een ieder kan medewerken «aarom hij als sociaal-demo or aai in met anderen me de gaai en doet ee'n [hlijr beroep op allen'zich aan te slud- Kij 'den Ned. Anti Oorlog Raad. rkiezing Kamer van Koophandel en Fabrieken. gisteren gehouden verkiezing van 7 voor de Kajner van Koophandel en neken heeft tot uitslag gehad dat de i?r wederom op haar volle sfterlkte is lit !en herstemming is noodzakelijk en kdanken is ditmaal geen sprake, f! werden op de ou.de leden wederom je stemmen uitgebracht, maar van Dame van deze. zijde kan ditmaal niet roken worden. nieuwe richting wilde een einde ma- asn alle onzekerheid en was ditmaal candidatien uitgekomen meft Weit ge lat zij alle gëkozen werden. [gebracht werden 123 stemmen, egens bedanken van de oude leden', 1917 hadden moeiten aftreden wer- gekozien de hoeren G. Boon, J. Herin- M. Pdeck, J. P. Vergouwen en H. ia, resp. met 115, 118, 115, 117 en 116 men. ie vacatures aftreding 1919 werden iron de heeren G. Bots en A. Mulder. 116 stemmen. Tuberculose-Bloemendag. ider het lente-zonnetje onzer nog altijd tod zij dank! ongeschonden neutra- groeien er aan dien schoonen op Ne- udschen bodem ontsproten struik der rid altijd weer nieuwe rozen, üdaag is 't de telkenjare terugkee- dag der tuberculo.ze-bloempjes. ;e jonge dames houden u op straat om u zöo'n zacht-getint roosje voor prijs van minstens tien cent te verkoo- l vertrouwen, dat ook vandaag weer kleintjes" zijn geofferd waardoor is aan een „groote" een groote gave kale der arme tuberculoselijders van jezindten. ilaagd. Voor het examen L. O. zijn larlem geslaagd de heeren R. Broester en, F. de Groot en A. de la Rie. ïrine. Ter kennis van de autori- van de Landmiacht i.s gebracht-, den Minister van Marine, dat het (oor van aanneming der Marine al- hetwielk sedert den aanvang der satie ges-Loten was, den len April weder is opengesteld voor dienst,ne- bij de Marine. water. Gisteravond' om half 'ze- geraakte d'e zes-jarige V. v. H. ape- e-rwijs aan de Haven ka de in; lueit wa- Na hieel veel moeite wast de Lrug- iter het ventje op het droge te bren- De knaap was echter bewusteloos, het pohtieposthuis binnengedragen 'men door kunstmatige ademhaling levensgeesten op te wekken en kon ind aaai de gelukkige ouders worden [gegeven. AARLANDERVEEN. Reenteraad. De gemeenteraad ver- i morgen des voormiddags te 10 uur It Gemeentehuis. wijding der nieuwe R. K. School., Morgen werd het nieuwe schoolge-* plechtig ingewijd. Om negen uur een gezongen Mis opgedragen door ZeerEerw. heer Deken van Alphen, die. 'den ZeerEerw. heer pastoor verzocht de school te komen inwijden. Te hall ef zich een stoet bestaande uit mis- aai'9 niet kruis, schoolkinderen met Rijzend personeel, kerk en araibe- j architect en aannemer, en eindelijk Wr en Deken in processie uit de tr de nieuwe school. Vele belang enden waren ook op het terrein aan- Eerst werd de school van buiten ?®d, daarna begaf zich de Zeereerw. f Deken in het voorportaal, waar de die in de lokalen moesten hangen, «n gewijd. Daarna volgde het zegenen Qg en lokalen en het ophangen der ^{n, alles onder de daarbij gebruike- gebeden. Hiermede was de plechtig- 'Jfgeloopen en kon het publiek cle ^bezichtigen. De kinderen werden in assen nog onthaald op eenige lekker en konden daarna naar huis gaan. gebouw bleef daarna nog voor het ter bezichtiging over. Bezichtiging school dan ook wel overwaard. Twee 5 breede straatdeuren geven toegang, een ruim voorportaal en een breede j!a en lange gang, beide met een kunst- le.,en vloer. Aan de Zuidzijde van de o bggen de heerlijk ruime en helder *"te lokalen van een goede en gere- 'nchtverversching voorzien. Aan de •fe zijde van de gang vindt men voor waal twee privaten en een urinoir, an waterspoeling voorzien, alle dus i*r en frisch. Achter in de gang geeft aar toegang tot een ruim berglokaal, *to zich bovenin een groot waterreser- toetende 2600 L. bevindt, dat gevoed door regen- en leidingwater en de noodige spoeling levert voor privaten en urinoirs Is de school van buiten met het oog op haar ligging zoo eenvoudig mogelijk ge houden, van binnen is het een waar ju weeltje, zoo ruim, zoo helder en frisch, zoo degelijk en toch sierlijk gebouwd ziet het er daar uit. In waarheid is de school een sieraad voor de parochie, een eer voor den Zeereerw. Heer Pastoor, maar ook niet minder voor den architect den Heer Van Zanten, van Zaandam, en voor den aannemer, den Heer M. S. van der Voort -te Aarlanderveen. NIEUWVEEN. De Hanze. Op Dinsdag 27 April 's av. om half 8, .zal de 2de ledenvergadering van de R. K. Middenstandsvereeniging afdee- ling Nieuwveen en Zevenhoven worden gehouden in het koffiehuis van den heer Jac. Smits. NOORDWIJK AAN ZEE. „Zeebad Noordwijk". In de zaal van „De PooJslbar" hield gisterenavond de Vereeniging „Zeebad Noordwijk aan Zee", kortweg „Zeebad" een algemeen© verga dering, die nieit diruk bezocht was. De voorzitter, de heer W. van Beeliem, wierp in zijn openingswoord een terugblik op het jaar 1914, dat voor die badplaats niet eng best was; de beloften voor een best seizoen waren er, maar de wereldbrand deed ook hier zijn zengenden invloed gel den. Hij sprak die beste wenschen. uit voor heit aanstaande seizoen, dat als men de te eken en mag vertrouwen misschien nog beter kan worden, dan aanvankelijk werd vermoed. Uit het jaarverslag bleek, dat „Zeebad" 56 leden telt, en 4 begunstigers, en dat bij het- informatiebureau 748 aanvragen om allerlei inlichtingen behandeld werden 'tegen 598 in 1913. Gewezen werld op het verkregen succes inzake telefoonaanslui ting. die te Noordwijk_aan Zee dubbel zoo duur is als te Noordwïjk-Bdnne-n, verkre gen is, dat men voor 2/3 van den prijs ge durende 6 maanden kan aansluiten. De pogingen, om een lage ren prijs te verkrijgen voor elect,rischen stroom had den toit op heden geen resultaat, maar de onderhandelingen zijn nog gaande. Men was van meentng,, dait aansluiting van het informatie-bureau te Nooiidwijk aan .Zee aan de telefoon meer nadeel aan voordeel heeft. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een voor- deëlig saldo van f31.42. De aftredende bestuursleden;, de heeren M. Verloop, H. Liefferink en G. J. G. van Parijs werden als zoodanig herkozen. Op voorstel van den heer v. d. Werf werd besloten, een, verzioek te richten tot de Directie van de N. Z. H. Trammaatsch. om te verkrijgen, dat voor de rit- Noord- wijk-B,innen- naar Noordwijk aan Zee en omgekeerd, de retourbiljetten worden af geschaft, en uitsluitend één-iitkaarten k 5 cents verkrijgbaar worden gesteld. De heer Sprayt en anderen vielen hem bij vond het wenschelijk, dat van gemeentewege verboden zou worden het uitsteken van vlaggen van vreemde naties zooa-Ls dat in normale tijden op de 1 ad- plaats gebruikelijk is. Daarna werd de vergadering op een reeds vergevorderd uur gesloten. RIJNSBURG. Veiling Vereeniging Flora. Murillo f 0.47; Thomas Moore f 0.52; Rose Gris de l,in f 0.41; La Precieuse_ f 0.35; La Reine f G.3ILemeny f 0.96; Wet Heyers f0.23; Huven f 0.18; Gele Prins f 0.50; Duchesse de Parma f 0.57; De Kaiser f 0.55; Hya cinthen, Rose en Wit, f 0.20, f 0.30, alles per 100. Impress f 0.03; Emperor f 0.05; Dubb. Sion f 0.07; Oranje Fhenix '10.13, f 0.18; Zilver Fhenix f 0.20, f 0.40; Sir Watkin f 0.06; Ornatts 10.10; Incompa rable f 0.10; enkele Incomparable f 0.04 f 0.07: Lusia. f 0.07—f0.05; Bahluus f0.10; Campernele f 0.65; Linge Druiven f 0.03; Inn al ia de Bergerac f 0.70—f 0.74; Clara But f 0.80; Pride of Haarlem f 0,74; Haze Grouw f 0.44-=—f 0.40. Groote aanvoer. Handel matig. Ook werden al tulpen aangeveerd uit heit veld, hoewel zij nog ruim kort zijn en dus de leasttulpen niet kunnen over treffen. SASSENHE'IM. De Jagers in onze gemeente. Dinsdag middag omstreeks half vier, arriveerde al hier de 1ste coing. Jagers welke een drie- daagsche marsch maakt en heden van Loosduinen kwam. Deze Comp. werd in gekwartierd in de bloembollenhuizen van de heeren C. J. Speelman Azn., Van Zon neveld Philippo en Van Zonneveld en Co. Het muziekcorps, dat de compagnie ver gezelde, gaf gisteravond een concert voor het raadhuis en dat dit in den smaak viel van de Sassenheimers, bewees wel liet applaus, dat liet ten deel viel. De burge meester was dan ook zeker wel de tolk der Sassenheimers, toen hij het muziekcorps met eenige hartelijke woorden dankzegde voor het genot den Sassenheimers bereid De kapitein dankte namens de compagnie den burgemeester voor de goede ontvangst van de compagnie. Ned. R. K. Volksbond. Dinsdagavond hield de R. K. Volksbond zijn maandelijk- schen vergadering. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelde mee, dat bij het bestuur een schrijven was ingekomen van het Centraal Bestuur om aan deri Raad een verzoek te richten stappen te doen, op dat tegen minderen prijs levensmiddelen verkrijgbaar gesteld zouden worden. Naar aanleiding van inlichtingen hier en in de couranten, was gebleken, dat een dergelijk verzoek alsnog weinig, zou baten, zoodat het bestuur gemeend had, voorloopig in deze richting geen stappen te doen. Tot lid van het bestuur van Hulp in Nood werd bij acclamatie benoemd, de heer L. Elfring. Wegens de hooge kosten en den slechten financieelen toestand van de kas werd besloten e herdenking van de uitvaardiging der Encycliek „Reram Novarum" dit jaar niet feestelijk te her denken. Ingekomen was een schrijven van het Centraal Bestuur, waarin werd medege deeld, dat aan den Bondsadviseur rector Stroomer, bij diens 25-jarig priesterfeest, namens den Bond een miskelk was ge schonken. Op de algemeene vergadering van den Bond zal de financieele zijde hier van besproken worden. Bij de rondvraag werden eenige zaken van huislioudelijken aard besproken waar na de voorzitter de vergadering sloot. Zeer belangrijke lezing. A. s. Zondag 25 April nam. 6 uur zal de ZeerEerw. heer Pastoor in de zaal van den heer C. Schip per een zeer belangrijke lezing houden, welke bijgewoond kan worden door alle Roomsch-Katholieken, zoowel mannen als vrouwen. Het onderwerp dat ZijnEerw. zal behandelen luidt: Gods Voorzienigheid en de Oorlog. Wij kunnen niet nalaten onze Sassen heimers aan te sporen, toch vooral deze zeer interessante lezing hij te wonen. TER AAR. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert ep Donderdag den 22 April 1915. des voormdiddags te elf uren. Onder werken tar behandeling: Ingekomen stukken. Aanbieding gemeenteverslag 1914. Af- en overschrijving begaxieting 1914 en 1915. Toevoeging begroeting 1914. Vaststelling kohier schoolgeld le kwar taal 1915. Aanvrage machtiging tot aan besteding van werken voor de verbetering van den Geerweg. Benoeming schattdngs- oommissie van 4 leden tot regeling der Inkomstenbelasting. KATWIJK. Diefstal. Door den reeder W. Ton werd hedenmorgen bij de politie aangifte gedaan, dat van een zestigtal vdschnetten de lengen waren afgesneden. Den politie agent Jonker is het gelukt de vermoede lijke daders in handen te krijgen. Botsing. Op den Wassenaarsclien weg onder deze gemeente zijn twee automo bielen tegen elkander gereden xuet gevolg, dat de vooras van een der auto's zoodanig werd beschadigd, dat het voertuig de reis niet kon vervolgen. Persoonlijke, ongeluk ken kwamen niet voor. Aangehouden. Als vermoedelijke da ders van het in brand steken van een hooischelf op Zaterdag jl, zijn aangehou den N. v. d. G. en J. B. VOORSCHOTEN. Geslaagd. Te Venlo is geslaagd voor het examen L. O. mej. J. v. d. Werf, alhier. Vervoer van herkauwende dieren en varkens. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft: A. met ingang van 21 dezer het vervoe ren of doen vervoeren van herkauwende dieren, en varkens verboden uit, naar of binnen een kring in de gemeenten Alke made en Warmond, omvattende dén Zwei- landerpolder, den Waterloospolder en de gedeelten van den Vrouw Vennepokler en Akkersloot-, Hertogs- en Blijverpolder, ge legen ten noorden van den Langériweg met inbegrip van dien weg; B. bepaald, dat, wanneer bijzondere re denen afwijking van het sub A bedoeldê verbod noodzakelijk maken, zoodanige af wijking kan worden toegestaan door den betrokken burgemeester, onder de door den districtsveearts te Leiden aan te geven voorwaarden. (St.ct.) Roomsche Agenda. WOENSDAG. Leiden. Debatingclub v. d. Hanze. 9 uur ,In dein Ver gulden Turk". Onderworp: Crises. Land en Tuinbouw. Mond -en klauwzeer. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel stelt zich A'oor over het verloop der mond- en k'auwzëejepidemie een alLonderlijk rapport aan de Statcn-Generaal over te leggen. Rechtzaken. Gerechtshof te 's-Gravenhage. Heit gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden arrest gewezen itn de zaak van J. L. v. d. S., koopman te B 1 e d s w -j k, door de rechtbank te Rotterdam vrijge sproken van de aanklacht van het ver bergen van een gestolen paardentuig. Het vonnis werd bevestigd met bepa ling dat de door bekl. gemaakte kosten, begroot op f 22.51 door den Staat zullen worden gedragen. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Oor togszeeenge vallen wet. Door d'en oorlog is men gaan gevoelen het gemis aan een wettelijk geregelde on gevallenverzekering voor de zeevarenden. Als er één bedrijf is, dat in dezen tijd aan een dergelijke regeling behoefte heeft, dan is hiet voorzeker de zeevaart. De regeering heeft nu een noodwetje ingediend, dat reeds driemaal is veran derd, en nog op llan-ge na niet naar den zin der Kamer is en ook niet volgens den wensch der betrokkenen. Voor bemanningen van visschersvaar- tuigen en ia 't algemeen, van kleine zee schepen (schepen viaru hoogstens 2Ü0 ton bruto) wordt de helft van de uitkeering voldaan door hél Rijk, voor de overigen moet de uitkeering geheel door de ree.Iers y/orden voldaan. De debatten gasteren liepen over dat 6taa.tsaandeel in de uitkepringen vol gens de een te hoog, volgens den anden. te laag. De heer Visser van Ysendoorn (V.-L.l vond, dat aLe uitkeehingen door' den Staat moesten worden gedaan, ter wijl zijn partijgenoot de heer Boissovain eigenlijk de helft al te veel vond. Een belangrijke quaes/tie werd nog aan geraakt door den heer Spiekman, n.l. de vraag of deze- wet terugwerkende kraéht zal hebben. VanUaag zou de minister aan het woord komen. Vergadering van heden. Interpellatie. Oorlogszee-ongevallenwet. De heer AÜberda vraagt verlof den Mi- rnlster van Oorlog te mogen imterpellee- ren inzake het verleen em van buitengewo ne verloven voor arbeiders in industrie en landbouw, dde levensmiddel en verbou wen voor hun gezin. Ministea' Positihuma i>s bereid een wel willende houding aan te nemen tegen over een amendement dat verbboging der rijksbijdrage in de premiebetaping tot 75 zal voorstellen van bepaalde groe pen van kleine vasschers. Ook tot het op nemen van ouders, schoonouders en grootouders van getroffenen in die rege ling is zijn Excellentie betreid. Over de algemeene maatregelen van bestuur zal overleg worden gepleegd met de belang hebbenden. Voor het opnemen van te rag welkende kracht heeft de md'mster geen voren kun nen vinden. Als normale tijden zijn terug- gekeend zal echter overwogen kunnen worden of er voor de betrokkene wat kan worden gedaan. SPORT. VOETBAL. Hieronder volgt de eindstand in afd. D. Ajax (L.) 14 9 2 3 20 36-17 H. V. V. II 14 7 3 4 17 25—16 de Sportman 14 7 3 4 17 26-27 H. B. S. II 14 7 2 5 16 25—23 Quick II 14 6 2 6 14 20—24 V. U. C. 14 5 3 6 13 32-28 Concordia 14 6 8 12 24—29 D. V. V. 14 1 3 10 5 10—32 Laatste berichten. Emma-bloempje. II. M. de Koningin-Moeder, de Konin klijke stichtster ran het sanatorium Oranje Nassau's Oord kochlt vanmorgen op haar ochtendwandeling bij menige jongedame heit bloempje van den dag. Crediet voor den kleinen middenstand. Zaterdag 24 dezer, te kwart over elven, zal in de Grafelijke Zalen onder Voorzit terschap van Minister Treub de consti- tueerende vergadering worden gehouden van de a'gcmeene commissie inzake de vergemakkelijking der voldoening aan de- cradietbehoefte van den kleinen midden stand als gevolg van de oorlogscrisis. In deze vergadering zal ook de Commissie van Uitvoering benoemd worden. Marktberichten. AMSTERDAM, 21 April. Vee. Aang? voerd 164 vette kalveren le qual. fl,2U il f 1,24, 2e qual. 1,15 il 0,3e qual. 1,10 a 0,per Kilo, graskalveren f0,a 160 nuchtere kalveren f12 a 20, schapen f a lammeren, 0, 474 vette varkens, Hollandsche le qual. 86 a 90 c., idem 2e en ■3e qual. 70 a 85 c., Overzeeschc en Gelder- sclie le qual. a c., idem 2e en 3e qual. a c. Fransche a c. per kilo. "WASSENAAR, 20 April. Veiling. Radijs 2 c. a4c.p. bos, Raapstelen 2 c. per bos, Peen 0 c. per bos, Spinazie 18 c. a 22 c., Bloemkool f2.a f6.per 100, Aardappelen fö.a f0.per kin. Zuring per ben 0.16 Eieren per 100 f5,f5,50. WOERDEN, 21 April. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 193 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudsche kaas 1ste soort f 48,a f 51,dito 2de soort f 45,a f 47,dito zwaardere f 50,a f51.dito, rijksm. f50 a f51,50 peröOK.g. Plandel vlug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 21 April 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.G Vlissingen. Laagste barometerstand 747.5 Bodoe. Verwachting tot den avond van 22 April. Matige, noordelijke tot noordwestelijke, later wellicht afnemende en krimpende wind, af nemende bewolking, aanvankelijk nog kans op regen- of hagelbuitjes, mogelijk nachtvorst, later iets zachter. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Dina Maria, d. v. Th. van den Berg en E. Westdorp. Adriaan Johannes, z. v. J. C. de Man en M. van den Eijkel. Cornells laemdert, z. v. F. Fiket en M. C. vain der Krogt. Maria Adriiana, d. v. J. G. Kluropcr en G. A. Kcssels. Bartholomeus Di» k Maria, 7 v. N. van Leeuwen en C. W. Bekooy. Ma ria Elisabeth, d. v. J. Dreef en M. E. v.an Dissel. Hendricus Antonius Joannes, z v. Th. van Daalen en PI. Meijer. l'er- manus Jo-sephus Maria Albertus Alfoiir sus, z. v. B. F. F. M. Geyer en S. M. C. Kouwerihoven. Petras Johannes, v. v. P. J Begeer en M. H. Schouten. Elias Abraham Thomas, z. v. J. B. Sliggers en S. S- Veavnond. Franciseus, z. v. J. Zwart en C. M. Planje. Louwërtnce Gerirla. rl. v. J Beij en J. L. Noteboom. Johanna Maria, d. v. W. Th. van de Water en S. Ligtvoet. Johannes Gcrar- dus. z. v. PI. L. M. Duijzend en. J. F. VJiet Vlieland. Cornells, z. v. C. Trouwer en J. de Zwijger. Jansje, d. v. J. van Ton geren en M. Doesburg Lanooij. Wilhel mus Theodoras Arnoldus Amoldus Marie z. v. A. H. W. Beagers en H. M. J. van de Wever. Gregorius Johannes, z. v. A. Knoppers en E. van Ee. Benjamin, z. v. J. PI. van Duijl en L. van Leeuwen. Paulns, z. v. P. Segaar en T. de Boer, Petrus Gerardus, z. v. G. Th. van Zijp en L. J. Lut. Johanna, d. v. L. Tegelaar en M. Heijmans. Overleden: H. T. Gunther gch. Mittendorff, 56 j. P. J. Regeer, z. 5 mf- nuten. J. J. Ouwerket^c, z. 4 j. A. E., van den Berg, d. 13 m. A. Mechelse, d. 13 j. I. Co ine t, nv 37 j. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BANKA (uitreis) vertrok 19 April van Gravesend. CALCUTTA (thuisreis) vertrok 19 April van Port-Said. JAVA (uitreis) ver trok 19 April van Suez. KARIMATA (thuis reis) arriv. 19 April te Suez. KARIMOEN (uitreis) arriv. 19 April te Singapore. REM BRANDT (thuisreis) vertrok 20 April van Sabang. ROTTI (uitreis) is 17 April Point de Galle gepasseerd. VONDEL (uitreis) ar riveerde 19 April te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BENGALEN arriveerde 19 April van Rot terdam te Inuningham. CEYLÖN, van Bal- timore naar Rotterdam, is 17 April in de Downs geankerd. DJEBRES vertrok 18 April van Batavia naar Rotterdam. KE- DIRI (uitreis) arriveerde 19 April te Pa- dang. MENADO (uitreis) arriveerde 19 April te i1- ï'nrur PAT KMivwo van P ;t- terdam naar Norfolk is 20 April Dungeness gepasseerd. HOLLA ND-AMERIKA LIJN. BL6TBERG, van New-York naar Rotter dam, passeerde 19 April 9 u. 20 nam. Praw- lepoint. HELENA arriveerde 19 April van Rotterdam te Newyork. OOSTERDIJK van New-York is 19 April bij Deal geankerd. POTSDAM arriveerde 20 April van New- York te Rotterdam. RICHARD, naar New- York, is 19 April Scilly gepasseerd. SLO- TERDIJK, naar Havana, is 19 April Scilly gepasseerd. VARD arriveerde 18 April van Rotterdam te Newyork. KON. HOLL. LLOYD. ESPERANCA vertrok 18 April van New- Orleans naar Rotterdam. ETNA arriveer de 19 April van Amsterdam te Beunos- Ayres. TUBANTIA (uitreis) vertrok 20 April van Santos. ZEEOANDIA (uitreis) vertrok 19 April van Vigo. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. TANTALUS, van Java naar Amsterdam, arriveerde 19 April te Suez. Manufacturen en Gemaakte Goederen. Begin Mei gevraagd een R.K. winkeljuffrouw, eenigszins met het vak bekend, niet beneden 17 jaar, (externe). Br. bur. van „De Leidsche Courant" onder No. 2033. Grofsmidbankwerkers. Bekwame grofsmidbankwerkers kun nen direct geplaatst worden bij de N.V. CONSTRUCTIEWERKPLAATSEN v.h. Van Egmond Co. 2052 in het NOTARISHUIS aan den Burght te Leiden, bij opbod en afslag op ZATERDAGEN 8 en 15 MEI 1915, telkens des avonds te 7Vü uren, ten overstaan van Mr. L. M. J. H. KERSTENS, Notaris te Leiden, van: 1. Het op een der beste standen gelegen "winkelhnis, met afzonder lijken ingang voor winkel en woning, te Leiden, aan den Nieuwen Rijn No. 23,.groot 59centiaren, bevattende, beneden: winkel, gang met marmer bevloerd; opkamer en achterkamer, en suite, sousterrain (keuken, bij keuken en kelder), le étage: voor kamer en slaapkamer, en suite, ach terkamer en portaal met kasten, 2e étage: voorkamer met fraaien met eikenhout betiihmerden schoorsteen en slaapkamer, en suite, achterkamer en portaal met kasten, daarboven: werkplaats, dienstbodekamertje- en zolder. Het perceel heeft gas- en duin waterleiding in eigen gebruik. De beide voorkamers en slaap kamers met riant uitzicht, zijn steeds met succes gemeubileerd verhuurd voor f 7Ü0 per jaar, der koopsom, tot een maximum van 8/m, kan voor bekende ongegoede koopers tegen 5 o/0 rente, al3 1ste hyp., voor nader overeen te komen tijd, op het pand gevestigd blijven. Voorts vrijwillig 2. Met kuis en erf met voortuintje, gelegen te Leiden aan de Witte Laan No. 14, groot 54 centiaren, bevattende gang, voorkamer, achterkamer, keu ken, plé en plaatsje. Het perceel heeft duinwaterleiding. Verhuurd voor f 1.60 per week. Tc zien: I'crccel 1 des Dinsdags en Donderdags van 102 uren en per ceel 2 -laags vóór en op do dagen van veiling en afslag van 102 uren. De perceclcn zijn te aanvaarden, na de betaling der kooppenningen, 15 Juni 1915. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Nota ris, alwaar tusschen dc veiling en den afslag, op alle werkdagen van 102 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegén genot van der ver- hoogsoin, 2013

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3