torlog5™t£^ jsche Vereeniging voor Kinder* herstel I ingsko!or?iuS. liet jaarvienslcug over 1914 van bo- loemdie vereeniging ontleenen we ,;?eade: De vereeniging heeft 531in- uitgezonden. Dank zij eenige be- jke giften kan zij een batig saldo ijzen van 72 gld. Er zijn thans 6 he- jjprs, 24 donateurs en 233 gewone pp aftredende bestuursleden, mevr. r De Ridder van Tetersom Rain ,n de he enen mr. A. v. d. ELst en je Lam ge werden herkozen. Een 12l/a-jarig feest. ,ren herdacht de Harmonie „St. ond.-afd. van den Ned. R.-K. lond haar 121/»-j-arig bestaan, werd dit feest kerkelijk hei-dacht, uiii' werd de H. Mis opgedragen, i gemeenschappelijke H. Gommu- laarna ging men naar het Bonds- iv voor het gemeenschappelijk ont- Avonds'was een gezellige bijeen zet introductie georganiseerd. Riorzitter, d:e heer J. Kettenis, open- bijeenkomst en heet,te in het bijzon- llkom den heer P. A. Smeele, den Boeiden en ijverjgen directeur. Ver richtte hij een woord van welkom afd. bestuur, cle lieden en de ver ianwczigen. voorzitter bracht buide aan be lid, den heer A. Verhoogt, en sprak Misch uit, dat deze nog vele jaren belang van de Harmonie met on- eide ijver ma.g blijven werken, sscliein zorgden de heer God dijn en de heeren Aniiba en v. Boy! en voor een vroolijk stukje muziek, afwisseling werden door den heer d. Steei^ e enige voordrachten ten gegeven. het slot van dezen avond dankte wzitter allen die hebben bijgedrar sen, avond zoo gezellig mogelijk te R, K. Agenten van Politie. In de Jen vergadering van de Vereeniging K. Agenten van Politie is besloten, innering van haar 3-jarig bestaan, lei a.s., in de Hartebrugskerk een te laten opdragen voor het geeste- tijdelijk welzijn der leden. ■den zullen daartoe te 6.30 uur in die lanwezig zijn, teneinde joor de H. H. Communie te gaan. Nederl. Grofsmederij. In de Za- ge'nouden vergadering van aandeel- ra der Kon. Nederl. Grofsmederij nog benoemd tot Commissaris in de re ontstaan door het overlijden van W, Kroon, de heer Prof. Dr. S. G. ies, Directeur van de Rijks-Biblio. alhier. ieraad. Bij Kon. besluit van 7 lijn tot voorzitter en leden van den raad en tot hummie plaatsvervangers Ie lichting der militie van 1916 in erde miliüedisitrict benoemd: tot Vijk Thzn., oud-lid der Provinciale tot zijn .plaatsveirvianger W. F. ijk Rh zin., oud-lid der Provinciale tot leden J. P. J. Driessen, liid van meenteraad "van Leiden, en mr. P. Md der Provinciale Staten; tot plaatsvervangers mr. C. W. van Ban., lid van den gemeenteraad siden, en J. P. Vergouwen, direc- ar Credietbank voor Nederland, te gebreken. Gistermiddag sloeg op Biermarkt een paard op hol, bespan or een wagentje en bestuurd door J. v. S., uit 's-Gravenhage, die den bestuurder gezeten was, kwam n smak op de steenen terecht. Bij oek bleek, dat hij zijn rechterbeen en had. Naar het Academisch Zie- overgebracht, werd hij aldaar ter ging opgenomen. Ische Hypotheekbank. In de heden- ~in den Vergulden Turk alhier ge- vergadering van de Leidsche Hy- Mank werd de winst over 19*14 vast- op f 1371.811/a. Besloten werd, even- vorige jaar, 3 pCt. dividend uit te ien bet overige bij de reserve te voe- De aftredende commissarissen, de il H. Th. O. Kettlitz en J. A. M. A. hout, werden wederom herkozen. alphen. loon. Bij Kon. besluit van 16 dezer 1 Hollebeek, gemeenteveldwachter ingevolge de Pensioenwet voor de ge- ambtenaren 1913 en artikel 1 van het ,it van 1 December 1913, een pen seend van f389. HAARLEMMERMEER. 0- en Klauwzeer. Bij den land- f Smit, nabij Vijfhuizen in deze ge- Ai heeft zich onder het vee „Mond- luwzeer" voorgedaan. Direct is er 'miobewaking ingesteld en maatre- Jtnomen om het vee naar het abbat- «aarlem te vervoeren om te worden aakt. 'ingen. De locale keuringen van a zullen vanwege de Prov. Commis- r bevordering der Paardenfokkerij P gehouden op 19 Mei, terwijl er een Wkeuring op 12 Mei vooraf zal tentrale keuringen zullen eveneens te ,l0lP worden gehouden op 9 en 10 groot bedrag aan prèmiën «Usbaar gesteld. hazerswoude. ^onderscheltdïng. Gp die ten/toon- vaa itn bloed getrokken Polyantha- Boskoop, werd aan den heer L. v^rMi Ez., alhier, een oertifi© aat toagekend met zijn nieuwe rood© ajoo9} aan welke hij den naam uBetsy Wezeleniburg". MTWIJK aan den rijn. 7- De tulpen op den kouden ueien nog niet. Die in een warm aan maken hierop achter een uit- S. Daar staan enkele soorten in dit voorrecht, waarin G. de R. Jl e'wordt door hem gebruik ge- °m, nu (je koude kastulpen zoo 1]n' deze erg vreter bloelende met den böi uit te trekkan en'ze aïs getroiacen tulpen te verkoopen, wat dan ook zeer loo- nend is. Jammer dat zulks maar van kor ten duur zijn kan, want binnen een week staan zeer veel tulpen op den kouden grond in bloei. LEIDERDORP. Verdronken. Zaterdagnamiddag is een 4-jarig jongetje van de Oostdwarsgracht te Leiden alhier spelende in een sloot gevallen en veidronken. NIEUWKOOP. Poldcrrekening en -begrooting. - De rekening der ontvangsten en uitgaven, over 1914 eoi de begrooting voor 1915 met de daarbij beboorend© bescheiden, als mede de voorstellen bot vaststelling daar van en tot machtiging tot het doen van af- en overschrijvingen op de posten van uitgaaf van die begrooting, van den Pol der Nieuwkoop» en- Noorden, zullen door Dijkgraaf en Heemraden gedurende 14 da gen te rekenen van 20 April tot en met 3 Mei tem kantore van den secretaris ter inzage worden nedorgelegd van hen, die bc\n.egd zijn in den polder stemrecht uit te oefenen. NOORDEN. Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft herbenoemd tot lid van het kerkbestuur, den heer J. J. van den Bosch, én tot lid van het armbestuur werd herko zen de heer J. M. Groenendijk. SASSENHEIM. Veiling. Op de Zaterdag gehouden veiling waren aangevoerd 140,000 narcissen. De prij zen waren als volgt: Princeps 3 a 4 c., Sir Watkin 5 a 7 c., Victoria 5 a 6 c., Ornates 6 a 8 c., Oranje Phenix 15 a 20 c., Zilver Phenix 25 a 30 c., Maxima 7 a 9 c. en Barry 9 a 11 c. Handel vlug. WOERDEN. Pensioen. Bij Kon. besluit van 15 dezer is ingevolge de Pensioenwet voor de ge meenteambtenaren 1913 en artikel 1 van het Kon. besluit van 1 December 1913, aan L. van Dijk, bode-concierge alhier, een pen sioen verleend van f 634, als wijkmeester voor wijk B f 18, als marktmeester f 10 en als keurmeester-monsternemer van levens- en genotmiddelen een pensioen van f 3, ter wijl aan A. Welp, agent van politie alhier een pensioen is verleend van f 506. Vrijwillige landstorm. Alhier is opge richt een afdeeling van den vrijwilligen landstorm, aanvankelijk met 21 leden. ZOETERMEER. Kerkbericht (aanvulling.) Woensdag om 9 uur uitvaart voor Catharina Starre-" veldKraan. Daarna begrafenis. Buitenkansje. Slager K., geraakte Za terdag dag met fiets en al te water in de Vlamingstraat. Slager en fiets kwamen er goed af. Maar een pond of 10 vleesch was voor de -visschen. Roomsche Agenda. WOENSDAG. Leiden. Debatingclub -v. d. Hanze. 9 uur „In den Ver gulden Turk", Onderwerp: Crises. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Henriette Hols wilder, huisvrouw van Gijsbertus van Zeist, is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van het perceel Heerensingel no. 11. Rechtzaken. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op die rol staan 80 openbare en 22 niet openbare zaikein. Waarnemend griffier is Mr. M. B. Vos. Heden stonden terecht: W. F., koopman te Amsterdam, beklaagd dat hij in een spoorcoupé, waar niet ge rookt mocht worden, een sigaret gerookt heeft. Getuige Wichkevoont Crommelin heeft beklaagde verzocht niet te rooken, om lat hij in een niet-rook-coupé aat. Als ant woord kreeg hij „het is je couipé niet". Daarenboven heeft hij een stomp geha'd van beklaagde's vader. Getuige A. P. Smits heeft brandend© tabak gerooken, maar heeft niet zien rooken. Eisch f 3 of 2 d. II. W. S. en. J. L., werklieden te Leiden, beklaagd dat zij vuil uit een riool op den openbaren weg hebben gegooid. H. W. S. zegt dat hij het niet gedaan heeft, maar zijn kameraad. Gat. Jaarsma zegt, dat de eerste be klaagde het vuil op straat gegooid heeft, en gehandeld heeft op last van een anrler. De ambtenaar bij het O. M. vraagt vrij spraak voor heiden. H. de II., te Leiden* beklaagd, dat hij op 27 Maart aan de volkstuintjes bij de Heerenstraat kool en spruitjes heeft af gesneden en in een zak heeft gedaan. Beklaagde heeft de kool zien liggen. Hij was bang, dat ze toch maar weggegooid ziouden worden. Ze lagen daar maar tie roitten. Do politieagent Slimmers zegt, dat er 20 kooien in de zak waren, waaraan nog wel een maal zat. Getuige DuzZonia heeft een tuintje, waarop hij kool en «pruiten teelt. Hij heeft beklaagd© bezig gezien met een mes en heeft de kool af zien snijden. Beklaag de heeft zich verwijderd over een pad, dat geen toegang geeft en is over een hek ge klommen. Hij heeft het meermalen gedaan. Beklaagde blijft ontkenaren.. Hij zegt, eat ze hem zoeken. Ze moeten maar eens naar anderen kijken, die bij hem zooveel stroo weggenomen hebben. Mej. Blink heeft twee tuintjes en heeft meermalen, kool gemist. Op 27 Maart was ook de kool afgesneden, zij heeft beklaagde echter niet bezig gezien. Zij is zuinig op haar groenten geweest, omdat alles zoo duur la. Er zat nog wel voor 4 malen aan' voor haar huishouden. Bekl. zegt nu de doode struiken doorge sneden te hebben. De ambtenaar bij het O. M, vond het een ernstig feu en vraagt een boete van f 5 boete subs. 5 d. F. Driessen,' directeur der Leidsche Ka toenmaatschappij was gedagvaard vöor overtreding arbeidswet. In de weverij heb ben op 23 Febr. in den rusttijd tusscheh 12 en 1.30 meisjes gewcikt, althans zij Sijn daar aanwezig geweest. Bekl. begint met er op te Wijzen dat hij er op staat, dat zijn naam voluit in de courant komt, dat gebeurt in Engeland ook 7,00. Verder geeft hij toe, dat die meisjes in de weverij zijn geweest, maar hij had ver wacht, dat men in deze tijden, waar alles in het werk wordt gesteld, de menschen aan het werk te houden, men tot'een der- gelijken maatregel niet zou overgaan. Beklaagde had den inspecteur van den arbeid Ekker, liever hier gezien, op wiens last de inspecteur van politie Eskens wel zal gehandeld hebben. Hij zou hem dan eenige me- dedeelingen gedaan hebben en eenige vra gen gesteld hebben. Er waren technische redenen waarom die meisjes daar aanwe zig waren. De meisjes hebben dat niet op zijn last gedaan. Getuige Goddijn zegt, dat zij op dien dag op dat uur in de weverij aan het werk ifc geweest. Waar de arbeidstijd ingekort is wilde .zij doorwerken om aan haar kost geld te komen. Getuige Brondsgeest zegt, dat zij in de weverij was, maar niet aan het werk. De fabrieksop.zichter Livingstone erkent.f dat de meisjes in den rusttijd in de weverij waren. Waar een 500 menschen in de fa briek zijn, kan hij er niets aan doen, als sommige eenige minuten te lang blijven. Getuige Eskens zegt, dat hij op 23 Febr. tusschen 12 en 1.30 de meisjes heeft aan getroffen in de weverij, hij heeft geen werk zien verrichten, hij heeft alleen geconsta teerd, dat ze er waren. Getuige Goddijn heeft hem medegedeeld, dat haar plan was door te werken, zij had haar boterham bij zich, getuige Brondsgeest dat zij zou weggaan. De heer Felix Driessen erkent, dat de verklaringen juist zijn, maar komt er nog maals tegen op, dat de heer Ekker niet aanwezig is, die op .zijn beurt wel ingelicht zal zijn door een of andere organisatie van den H. Gregorius of welke dan ook. Eisch 2 geldboeten van f 10 subs. 2 m. 2 dagen. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Verduistering. De 23-jarige letterzetter M. E. genoot vroeger gedurende zes jaren een opvoe ding van Rijkswege. Afkomstig uit een gezin waar veel misbruik van sterken drank gemaakt werd, en zelf geheelont houder, was hij na zijn ontslag op zich zelf aangewezen. Hij werkte nu eens hier dan eens daar. In. 1910 zonder werk zijnde, maakte hij zich schuldig aan een kleinen diefstal, waarvoor hij met 7 dagen gevangenisstraf gestrafd werd. De letterzetten] trok hem niet meer aan en daarom zochit hij ander wierk. In den loop v-an het vorig jaar werkte hij aan den stoomtram te Noordwijk, maar werd bij het bégin van de mobilisatie ontslagen. Daarna kreeg hij werik hij de firma Glos en Leembruggen, sajetfabrikante te Lei- de n. Eerst in de wasscherij geplaatst, werd hij later aangesteld tot schipper om goe deren te vervoeren naar en van de ver schillende fabrieken van de firma te Leiden. In deze hoedanigheid maakte hij zich schuldig aan verduistering van 40 pond sajet, hem ten vervoer toevertrouwd. Deze 'hoeveelheid verduisterde hij en verkocht hij bij kleine partijtjes. Hij ver kocht de sajet bij den sajet- en kousen koopman A. Z., in de Groenesteeg. Nu hij wegens verduistering terecht stond, legde hij een volledige bekente- niis af. Als reden gaf hij oip, dat hij voor een meisje zorgen moest, dat in belangwek kende omstandigheden verkeerde. Hij verdiende f 8.75 pea' week, waarvan voor beiden f 7.50 kostgeld af moest, en daar hij kindergoed wilde koopen is hij ten laatste bezweken. De officier van justitie mr. dei Campo kwalificeerde het feit als zeer ernstig en vorderde veroordeelang tot 1 jaar gevan genisstraf. Mr. Weijl, van 's-Gravenhage, pleitte .clementie, daarbij wijzende op de om standigheden waaronder beid. de feiten pleegde. Een korte gevangenisstraf is vol gens pl. in het belang van bekl., zijn meisie en het kind dat deze wacht. De koopman A. Z. stond vervolgens te recht wegens heling. Hii ontkende aanvankelijk geweten te hebben, dat E. de sajet had ^stolen, la ter vermoedde hij zulks, maai" hij dacht dat hot niet strafbaar was, omdat hij al tijd den hoogsten prijs er voor gaf en di rect bii de komst van de politie bekend© en de noodige inlichtingen gaf. Volgens E. zou hij dezen hebben aan gezet tot diefstal. Zulks ontkende bij per tinent. Voor hem luidde de eisch eveneens 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Poulus van 's-Gravenhage pleitte clementie. Uitspraak in beide zaken 26 dezer. Verboden uitvoer. Ter zake verboden uitvoer van 5 zakken cokes uit de Stelling van Amsterdam na bij Leimuiden, vorderde het O. M. f 5 of 3 dagen hechtenis tegen den schip persknecht W. N. uit T e r A a r. Uitspraak 26 dezer. Het O. M. bij d© rechtbank te 's-Graven hage vorderde heden tegen. B. H. P., tarbed'der te Zwammer- dam, wegens huisvredebreuk, 2 weken gev ang eni&straf. Uitspraak 26 dezer. De officier van justitie vorderde schor sing tot over 8 dagen van de zaak tegen K. H.. ari>eid»er te Langeraar, die gedagvaard werd wegens vernieling, ten etude de verbalisant te kunnen hoor en. J. 'f. van W., wsstanan en Werhdis- honVtei' te Leiden, die terecht stond wegens doodsleig subsidiair heC*veroor zaken van den dood door schuld, gepleegd op zekeren A. H. van G. in de Lange Ag- wi eten straat te Leiden, werd vrijge sproken van het primair ten last© ge legde en veroordeeld wegens het subsi diair ten laste gelegde tot 9 maanden ge- vangemisstraf met aftrek preventieve hechtenis. De eisch wos 9 maanden gevangenis straf. Een ontroerend tooneel. Men schrijft aan de „Tijd": Onlangs sneuvelde op het westelijk oor- logstooneel de onderofficier Jules Bioche, eeai Katholiek van de daad. Reeds tijdens zijn studententijd aan de Polytechnische school, nu een paar jaar geleden, onder scheidde hij zich door zijn geloofsleven, wars van alle menschel ijk opzicht. Ook was hij een groot propagandist der geslo ten retraiite. „Volgens den officieelen tekst van 17 Dec. geleidde hij met de grootst© koel bloedigheid zijn peloton voorwaarts onder he,t vuur der vijandelijke mdtrafilileu&es. Gewond in den loop van den aanvul wil de hij zich niet laten vervoeren om den marsch der eenheid, waarmee hij belast was, niet te vertragen. Aldus bleef hij, om zijn mannen te red der, tien doodelijike uren op het slagveld, onbeweeglijk en badend in zijn bloed; en toen hij getransporteerd werd naar het hospitaal van Havre, deed het koude vuur de wonde ontsteken en moest hij geampu teerd w orden. De zieke getuigde van held- l*altigenv moed... Hij offerde zich aan God voor Frankrijk. In haast waarschuwde men de familie... De moeder is ver, in de Midi, bij een an deren gewonden zoon en bij haar dochter, die nu weduwe is geworden. De vader snelt den 22en December naar Havre, llij vindt Zijn arm kind in doodstrijd, maar altijd met dezelfde dapperhehl en dezelfde gevoelens van godsvrucht: „Papa, zegt de stervende, bid het rozen hoedje met-mij." Na den rozenkrans zeide hij: „Papa, zing een lied van de H. Maagd voor mij." De a ader, de oog en vol tranen en Iet gemoed vol smart, had geen lust om te zingen. Toch wilde hij aan het verlangen van den stervende voldoen. Hij intoneer de zachtjes het „Ave Maris Stella". De schitterende Ster der Zee, de 11. Maagd, ging den dapperen stervend© en kele minuten lafcea' begroeten in het Pa radijs. Laatste berichten. Van het Westelijk gevechtsterrein. PARIJS, 18 April. Avondcommuniqué: He betrekkelijk kalm verloopen. Er hebben hoofdzakelijk artillerieduels en plaatse lijke infanteriegevechten plaats gehad. Onze artillerie heeft een aanval der Duitschers in het bosch van St. Mard tot staan gebracht, In de Aisne-vallei hebben wij bij een ba- jonetaanval den vijand zware verliezen toegebracht. Een aantal zwakke aanvallen der Duit schers in het bosch van Parry in Lotharin gen werden zonder moeite afgeslagen. In deai Elzas hebben de Duitschers drie maal zonder succes een aanval gedaan op onze loopgraven op den kleinen Reich acker kopf. De Katwijk. Havas seint dd. heden uit Parijs: Volgens een (blijkbaar onderschept Red.) telegram uit Nauen over het incident met de Katwijk verklaart Duitschland zich bereid overeen komstig het internationale recht onmiddellijk de scliade te vergoeden en verontschuldigin gen aan te bieden. Duitschland bevestigt, dat er in 't geheel geen gespannen verhouding met Nederland bestaat. Aangehouden treilers. Uiit IJmuidetn meldt men: Volgen© al hier nader ontvangen bericht, zijn er in het goheel 13 treilers van IJmuliden. door Duitsch© torpedo-booten, ndar Cuxhaven opgebracht, waarvan 7 de visch te Gux- liavien. verkocht hebben, door tusschen- komst van die visscherij-iaispectie aldaar, en weer voor de visscheri j_ werden, uitge rust. d. w. z. voorzien van, kolen, ijs en proviand. De aanhouding van deze sche pen had plaats wegens gebreken of lou- titn in de__moinsternollen. De overige treilers: Dahlia, Llespith P-i|tty, Pieter Jan, Anna Josina, Bal der en Zaanstroom III, werden godwongen naar Hamburg op te stoomen, waar clize schepen om nog onbekende reden zijn ge- interneerd. Het prijsgerecht te Ham mi-g zal uitspraak over deze 6 treilers doen. Verjaardag van den Prins. Geheel in overeenstemming met het voorbeeld door het Koninklijk Hof zelve gegeven, werd te 's-Gravenhage de ver jaardag van Z. K. H. den Prins onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden slechts herdacht op sobere wijze en met weinig uiterlijk vertoon. Slechts van de openbare gemeentegebou wen, uit de gezantschapsgebouwen en uit de particuliere woningen waren de vlag gen ontplooid. Zooals reeds werd aangekondigd, werd van de gebouwen der departementen van algemeen bestuur niet gevlagd en worden ook hedenavond niet de., gebruikelijke ver lichtingen ontstoken, terwijl van gemeente wege, noch "Van de zijde van het Haagsche Comité voor Volksfeesten ditmaal feeste lijkheden plaats hebben. Daar, zooals ook reeds vroeger gemeld, bij de gemobiliseerde krijgsmacht ook geen bijzondere feestelijkheden plaats hebben, bepaalde zich de herdenking van 's Prinsen verjaardag bij het garnizoen te 's-Graven hage dus ook alléén tot het vrij ai geven aan zoo velen als met de eischen van den dienst maar eenigszina verednigbaaj? was. De trams misten hun toof vou klfyne vlagjes, die andere aan de heugels der motorwagens zulk een aardig feestelijk effect maken. l)e schooljeugd had dag-va* cantie. Zoowel ton Paluizc liet Huis ten Bosch, waar de Koninklijke Familie thans intrelr heeft genomen, als in het Koninklijk Pa leis aan hot .Noordeinde lagen registers voor gclukwenscliing gereed, op welke druk geteekend worden. Hedennamiddag te half twee ontving Z. K. II. de Prins in het Huis ten Bosch do Luitenant-Generaal M. R. Rost van Ton ningen, onder-voorzitter en Jhr. Ernst van Loon, lid var. het Hoofdcomité van het Ne derland sche Roodo Kruis, ten einde de Prins-Voorzitter namens het Roode Kruis bij gelegenheid van zijn verjaardag harte lijk geluk te wenschen. Ten kwart voor twee ontving Z. K. H. den vertegenwoordiger van de Commende- ry Nederland der Johanniterorde, waar van de Prins aan het hoofd staat, om Z. K. H. de gelukwenschen namens die Comraen- dery over te brengen. H. M. de Koningin en Z. K. II. de Prins gebruiken heden hest middagmaal bij H. M. de Koningin-Moeder. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON arriveerde 18 April van Ira- mingham te Amsterdam. BAN DA vertrok 15 April van San-tos naar Amsterdam. CACUTTA (thuisreis) arriveerde 18 April te Sue<z. CELEBES (uitreis) arriveerde 1G April te Cardiff. GROTIUS (uitreis) is 15 April Gibraltar gepasseerd. NI AS (uit- ris) vertrok 18 April van Suez. PRINSES JULIANA (thuisreis) passeerde 17 April 5 u nam. Ouessant. REMBRANDT (thuis reis) vertrok 17 April van Singapore. RIOUW (uitreis) p&0BeéP$S 17 April Ka-ap Bougiarori. VONDEL (uitrees) arriveerde 16 April te Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BENGALEN vertrek 18 April van» Rot terdam naar New-Castle. CEYLON van Baltimore maar Rotterdam passeerde- 17 Apri! Dumgeness. MERAUKE (uitreis) ver trok 17 April van Suez. DELI (thuisreis) passeerde 17 April Perim. OPIIIR vertrok 18 April van Rotterdam naar Batavia en was te 3 u. 45 voorin, in zee. PALEM- BANG vertrek 18 April van Rotterdam naar New-York. RINDJANI (uitreis) ver trok 18 April van Colombo. SINDORO (uitreis) vertrok 17 April van Napels. KON. KQLL. LLOYD. DELFLAND (uitreis) vertrok 16 April van Leixoes. FRISIA (uitreis) arriveerde 16 April te Montevideo. RIJNLAND (uit reis) arriveerde 17 April te Pernamhuco. ZEELANDIA (uitreis) vertrok 17 i pril van Falmouitih. KON. WEST IND. MAILDIENST. JAN VAN NASSAU vertrok 17 April van Amsterdam naar Buenos-Ayres. COMME- NIJNE vertrok 16 April van Amsterdam naar Suriname. ORANJE NASSAU (thuis reis) vertrek 17 April van Ponta Delgaoa. PRINS WILLEM I vertrek 16 April \an New-Y-crk naar West-Indië. VULCANUS vertrok 15 April van Puerto Columbia naar Cartagena. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. SARPEDON, van Amsterdam naar Java, passeerde 15 April Gibraltar. T.TISONDA- RI. v-an Rotterdam naar New-York, pas seerde 15 April Lizard. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiramerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. 2 Klerken, 5 timmerlieden, 12 metselaars 2 8teenhouwe s, 0 voeger, 9 opperlieden. 4 stucadoors, G schilders, 0 behangers, 4 meubelmakers, 0 stoffeerders, 2 stokers, 2 smeden, 0 grof bankwerker, 0 electriciens, 0, blikslager, 14 typografen, 2 kleermakers, 1 bakkers, 0 spekslagers, 1 kellners, 0 huis knecht, 1 koetsier, 1 schippers, 9 grondwer kers, 12 loopknechten, 5 loopjongens, 55 losse werklieden, 0 sigarensorleerder, 2 war moezier, 1 banltjongen, 1 straatmaner, 2 kis tenmakers, 1 bakkersjongen, 1 bloemist. Afd. Yronwen (Volkshuis). Geopend van 912 uur. Telefoon 1477. 11 Dienstboden, 5 werksters, 7 naaisters, 1 waschvrouwen, 0 strijxeter, 3 huishoud sters, 2 kookster, 2 fabrieksarbeidsters, 5 textielarbeidsters, 1 kindcrjnff-ouw, 14 vrou wen allerlei, 1 kantoorbediende, 1 winkeljuffr. Marktberichten. DELFT, 17 April. Kaasmarkt. Aange voerd 22 stapels kaas, wegende te zamen 3560 kilo. Prijs f64 a f79 per 100 kilo. AMSTERDAM, 19 April Vee. Aangevoerd 445 vette koeien, le qual. 0.96 a 1.c., 2e qual. 0.88 a 92 c., 3e qual. 0.84 a 86 c. per kilo, 8 melk- en kalfkoeien f250 a f350, 235 nuchtere kalveren f1218, 37 schapen f2434, per stuk, 494 vette varkens, Hollandsche le qual. 86 a 90 c., idem 2e en 8e qual. 70 a 85 o, per kilo. ROTTERDAM. 19 April. Vee. Aanvoer Paarden 00, Veulens 0, Ezul6 0, magere run deren 365, vette runderen 856, vette kalve ren 176, Nuchtere kalveren 1, gras kalveren 0, schapen 459, varkens 783 Biggen 000, Bok ken of geiten 1. Prijzen per V2 Kilo: Koeien en ossen 36-42-53 stieren 3645 vette kalveren 525-575-62B varkens 43-41-45 scha pen 30-45 lichte varkens 32-nO export kalveren ets. Koeien en os&en met tliniken aanvoer, «ie handiel gang aanvankelijk langzaam, later beter. Hooge prijzen. Vette kalveren met tamelijke-n aanvoer, redelijk goedn omzet, hooge prijzen. Varkens met üinr ken aanvoer, langzame omzet, tamelijke prijzen. Wol vee met ge wonen aan oer, vluggen handel,, hooge prijzen. Graanmarkt. Tarwe f 16,75 17,75 Gerst f 13,5014,fwinter- en zomer- gerst fhaver f14,7515,20 per 100 K.G. Bruine boonen per ILL. Maia f0; Mixed-mais f204; La Plata 218.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3