De Oorlog. <je JAARGANG BUREAU: STEENSCHUUR 15, LEIDEN. Interc. Telefoon 935. Postbus 6. DIT BLAD VERSCHIJNT ELKEN DA6, UITGEZONDERD ZON- EN FEESTDAGEN De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt, bij vooruitbetaling, met GRATIS POLIS Ongevallen-verzekering en het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD voor Leiden 10 cent per week f 1.25 per kwartaal; bjjonze egenten II cent per week, f 1.45 per kwartaal. Franco per post f 1.65 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 21/2 cent, met Geïllustreerd Zondagsblad 5 cent p het Westelijk oorlogsterrein kleine ((«echten. Op het Oostelijk oorlogs- terrein geen verandering. Zeppelin ip de Engelsche kust. Engelsch schip den grond No. 1670 VRIJDAG 16 APRIL. I9I5. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt van 1—5 regels f0.75, elke regel meer 15 cent ingezonden mededeelingen van 1-5 regels f1.50, elke regel meer 30 cent, met gratis bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaatsruimte. Aanvragen om Dienstpersoneel van 1-5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent. Aanbiedingen van Dienstpersoneel, Huur- en Verhuur, Koop- en Verkoop (geen Handels-Adverientiën) van 1-5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent. BUITENLAND. Van h et Westelijk oorlogs terrein. Het Fransche communiqué van gister- iiddag 3 uur luidt als volgt: - Bij La Boiselle heeft de Fransche artil- ;rie de Duitsche loopgraven met haar be- schuttingen geheel stukgeschoten. Bij Berry au Bac hebben de Franschen dinsdagavond (13 April) een Duitsche oopgraaf genomen, welk© de Duitschers id den nacht van Dinsdag op Woensdag leroverden. De Franschen slaagden er in zich in de onmiddellijke nabijheid te nestelen van een ieuwe loopgraaf. In Champagne in de buurt van Perthes wgde een detachement Duitsche infante- je uit de loopgraven te komen, doch werd (aarin onmiddellijk verhinderd door het juur der Franschen. In de Argonnen bij Fontaine aux Char- les werd de gehèele plaatselijke actie van eene loopgraaf naar de andere voortge- tl, in het voordeel der Franschen. Het oordeel der Franschen op de Duitschers lordt in deze buurt meer en meer duide- jk. ij les Eparges begon Woensdagavond (14 Ipr'il) een tegenaanval van Combres uit, >ze werd onmiddellijk door het Fransche ichutvuur gestuit. Woensdag (14 April) beschoten de Duit sers de stellingen der Franschen en reidden zij hun front uit; zij sloegen een genaanval af, en hun vorderiiigen stel- iu hen in staat zich van een deel van de oornaamste Duitsche loopgraaf en ten daarvan van een strook terrein van 400 lang en 100 M. diép, meester te maken. In het Bois de Montmare maakten de tanschen vorderingen ten W. van hun (opgraven en sloegen twee' Duitsche te- maanvallen af. In Fransche handen vie- o, behalve gevangenen, een kanon van c.M. en vele geweren met schietvoor- aad. Een nieuwe loopgraaf welke de Fran- ihen, bij den weg-van Essey naar Flirey (roverden is nog steeds in hun macht. Bij Fay en Haye hadden geen aanvallen ir infanterie plaats en vuurde men slechts net geschut. het Bois le Prêtre handhaafden de ranschen, die Dinsdag (13. April) een deel ir Duitsche loopgraven hadden veroverd, ioensdag (14 April) hun terreinwinst en rachten zij er een tegenaanval tot staan. In den Elzas zijn de Franschen ten N. in Lauch 1500 M. vooruitgekomen in de ichting van den Schnepfenrietkopf. Het Duitsche hoofdkwartier meldt d.d. isleren: lisschen Maas en Moezel kwam het gis pen (Woensdag 14 April) slechts tot op Ichzelf staande gevechten. Bij Marchéville (den de Franschen in «en tot driemaal toe FEUILLETON. HEREENIGD. Ja, fluisterde Marah, meer tot zich elve dan tent haar jeugdigen vriend sp re mde, heit was een innemende verschij- tg, miet vurige oog en en een hart dat dj liefhad. En ik was een arm meisje, lender schoonheid en rijkdom, zonder 's, die voor mij zorgden, eein wees Dader vrienden, diic in een armoedig Koninkje een leven Leidde vol ontbering a zwanen arbeid. Het 'huisje stond aan fen straatweg, die door het bosch leidde «ar het fort, waar James Warfield ge- totionneerd was. Onder een Ouden eikenboom, die te- imover de hut stond, kwam hij somtijds zijn paard rusten, terwijl hij voor paard om een dronk water vroeg, k pleegde hem het verlangde te brengen, a als hij mij daarbij dan aanzag, was of zijn blik an mijn hart nieuw leven fortte. Onder zijne oogen gevoelde de ar- wees zich veilig! Zoo ging het «enigen ''it totdat hij mij op zekeren dag vroeg ik zijn vrouw wilde worden. Ik weet f wat ik hem antwoordde en zelfs niet ik hem antwoord gaf. Ik weet alleen, zoodra ik hem begreep, mijn hart 'toerde van vrees voor zijin eigen inaite- vreugde. De kapelaan van het fort toawde ons in het geheim. Mijn echtge- sot koos een in het verborgen gelegen 1 voor mij als verblijfplaats en hier ik Je eren kennen welk geliuk de liefde geniet aan het hart-, dat zich geheel ^schenkt aan den geliefde. •"tos een gouden droom verliep de beproefden doch vergeefschen aanval, zware verliezen. Ten W. van den straatweg van Essey naar Flirey duurde de strijd om een klein stuk van een loopgraaf tot 's nachts voort en in het Bois Le Prêtre mislukten de Fransche aanvallen. Afdeeling&» Fransche troepen, welke te- gen de Duitsche stellingen ten N.O. van Manonvillers oprukten, zijn door de Duit sche beveiligingstroepen met zware ver liezen teruggeslagen. Ten Z. van Hartmannsweilerkopf poog den de Franschen vijfmaal vergeefs door het Duitsche front heen te breken. Overigens werden in de Vogezen slechts geschutgevechten geleverd. Van het Oostelijk oorlogs terrein. Het Duitsche Hoofdkwartier meldt: ,,Op het Oostelijk oorlogsterrein is de toestand onveranderd." Officieel wordlfuit Weenen gemeld: ,,Tm West-Galicië mislukte bij Ziozkowice aan de Biale in de morgenuren van den 14-en April een aanval der Russen. Op de hooigftien aan beide zijden van Wysoko aan de Stryj vielen, sterke Rus sische troepen de stellingen der Oosten- rijksche troepen aan. Na hevige gevech ten werdem de Russen teruggeworpen en hij een tegenaanval een belangrijke hoog te gewonnen en bezet. ,Drie officieren en 661 man werden gevangen genomen. Vioor het overige hadden op het front in de Karp-aithen slechts art-iilleriegevech- t-en plaats. In vele gedeelten heerscht rust. In Zmdoost-Galicië en de Boekowina is niets gebeurd. Een Zeppelin boven Engeland. Zooals reeds gisteren gemeld, is Dins dag een Zeppelin boven Enigeland waar genomen, welke bommen heeft geworpen zonder echter persoonlijke ongelukken te veroorzaken of noemenswaardige schade aan ibe richten. Hier laten wij eenige nadere bijzonder heden voilgen: De Zeppelin werd, toen hij kalm over Blyth voer, voor een Engelsch luchtschip gehouden, seint Reuter uit New-Gastle aan een aantal bladen. Toen hij echter e enige mijlen het land in was gevlogen, werden ontploffingen gehoord en flikke ringen gezien. Acht hommen zijn geworpen iin de streek der kolendist.ricten van Chopping!on, Bed- ilington en Seatoffi Del-aval. De eenige schade is een in brand geraakte houtmfjit. Ook zijn bomme-n geworpen op Annii's- ford. Een te Se-abon in brand genaakte schuur was spoedig gablusch-t. Het luchtschip koerste daarop naar de Tyne en liet 2 bommen vallen op Benton. Zij vielen in een ve-ld en sloegen een rij wiel .aan stukken. Een splinter verwond de den fietser licht. De Zeppelin verscheen daarna boven Wall send (it. O. van Newcastle on Tyne), waar hij 6 bommen wierp, welke vier kleine branden .deden ontstaan. Een der bommen viel op een huis en vernielde het dak. Een andere veroorzaakte brand aan den spoorweg, waardoor het veirkeer en kele minuten werd gestoord. Het luchtschip vloog de Tyne over, liet weer 2 bommen vallen zonder schade aan te richten en keerde toen maar zee 'Lenig. Na over verscheiden dorpen uit het ko- lendi-strict en het zuidelijke gedeelte daar van te zijn gevlogen, vertoonde die Zeppe lin zich, naar de Tim-es meldt, blijkens een telegram uit Londen aan de N. R. Ct. boven Wallsend, een bedrijvige industri- eele voorstad van- Newcastle, waarop het luchtschip een scherpe zwenking maakte over de. Tyne en daarbij het centrum van laatstgenoemde stad vermeed. Daauop werd het gezien te Hebburn, waarna h'et stroomafwaarts langs de Ty ne zeewaarts stevende. Verscheidene bommen waren geworpen in het centrum van Wall-send. De laatste bom is, voor zoover hekend, op Hebburn gevaillen. De nacht was buitengewoon duister en de tucht bewolkt. Het mistte een weinig en er was geen wind', zood-at die weersom standigheden voor een luchtreis gunstig waren. De Ti-mes geeft de volgen-de schatting van de tijdstippen, waarop de. Zeppelin zich boven de verschillende nlaa-tsen heeft vertoond: Blyth 8 u. 20; Redl-ington 8 u. 25; bij Morpeath 8 u. 30; Cnamlington 8 u. 37; Wallsend 8 u. 45; Hebburn 8 u. 48. Verschillende Oorlogs berichten. Engelsch stoomschip getorpedeerd. De bladeru meiden, -dat het Engelsche -stoomschip ,Ptia-rmigan" bij het licht schip Noord-Hinder werd getorpedeerd. Elf man van de bemanning van 22 kop pen werden gered. Zajl België worden ontruimd? Woens dag werd uit Rome aan de ,,Tijd" ge seind: ,,Er 'heeft tusschen Dud-tsche en Belgische attaché's alhier ee»n officieus onderhoud plaats gehad, waanin van Duitsche zijde de vraag werd gesteld, of België, bij een ontruiming door de Duit schers, zich voor den verderen duur van den oorlog neutraal zal houden? Het ant woord van Belgische zijde is niet bekend." En uit Havre verneemt de ,,Tij-d", d.d. Maandag: Minister de Broqueville en andere leden van de regeering hebben zich met spoted naar het front begeven, om een kabinetsraad te bobden onder voorzitterschap v-an koning Albe-rt. Men meent,i dat deze kabinetsraad in verband staat met een belangrijke kwestie in zake de internationale verwikkelingen. Een vlieger werpt bommen op Freiburg. Vanmiddag tegen twaalven verscheen weer een vijandelijke vlieger boven de stad en wierp 5 bommen op de Stuhlinger stadswijk. Twee daarvan hebben geen 9chade aangericht, door de ande-re drie zijn twee mannen en vier kinderen ge dood. Twee m-annen en acht kinderen- zijn zwaar, een aantal schoolkinderen licht gewond. Een bom is door het dak van een huis gedrongen. Bovendien is een paard gedood. De Engelsche verliezen. De onder staatssecretaris van Oorlog, Tennant, dieelde mede, dat de totale verliezen der Engelschen fiot den llen April 139,347 man bedroegen. De strijd om de Dardanellen. Op den n-Kriegiabend" van -de Duitsche kolonie te Constantino pel sprak voor een zeer -diicht bezette zaal de vertegenwoordiger van de „Associated Press", Schreiner, over de gebeurtenissen, in de Dardanellen en constateerde, dat de versterkingen ma oen met succes afgeslagen bestorming op 18 Maart nog sterker zijn dan in den aanvang v-an de vijandelijkheden. Onpar tijdige onzijdige waarnemers meenen, na wekenlang tegenwoordig te zijn geweest aan de Dardanellen, dat alle pogingien tot een, forceer i-ng der Dardanellen, hoege naamd geen kans op resultaat bieden. De Belgische landbouw. Het Duitsche burgerlijke bestuur van België heeft land bouwkundige experts opgeroepen, teneinde het toezicht te oefenen op de landbouw- werkzaamheden in sommige streken en te zorgen dat die worden voortgezet. Dat belooft wat. Naar de „Times" mededeelt zijn er in Engeland 160 vrouwen aangewezen, die als vertegenwoordigsters van een aantal vereenigingen het interna tionale vrouwencongres voor den vrede in Den Haag zullen bijwonen. BINNENLAND. Nederland en de Oorlog. Nederlandsch stoomschip getorpedeerd. Gisteravond te halfnegen is de beman ning van het Nederlandsche stoomschip „Katwijk" per spoor uit Vlissingen te Rot terdam aangekomen. Zij bestaat uit den kapitein, drie stuurlieden, drie machinis ten, een hofmeester, een donkeyman, een kok, een jongen en matrozen en stokers, te zamen 23 koppen. Niemand heeft eenig letsel gekregen. Het was ongeveer 7 uur Woensdagavond toen kapitein Teensma besloot, met de „Katwijk" voor anker te gaan ongeveer 6 mijl ten Westen van het vuurschip de Noord-Hinder, en zulks uit een oogpunt van veiligheid voor schip en lading, met het oog op de mijnen. Het weer was vrij goed, de zee een beetje woelig. De tweede stuurman had, nadat men ten anker gekomen was, aan dek de wacht. Men was juist bezig de lampen klaar te maken voor de verlichting buiten boord van de onderscheidingsteekenen, een stuur- én bakboord aangebracht, toen plotseling een hevige slag zich deed hooren en het gansche schip trilde. In de kajuit van den kapitein viel de kachel om, en de paneelen sloegen uit den wand. Ditzelfde gebeurde ook in de hutten van de officieren, en overal onstond brand. In het volkslogies werd een gat in den vloer geslagen, waar door de tafel verdween, medesleurende een der zich daar bevindende mannen, die men spoedig weer uit het gat trok. De maïs in ruim twee sloeg uit dat ruim over de brug heen. De kapitein en heel de bemanning spoed den zich naar het dek. In den schemer liet was tusschen licht en donker zag men op 15 meter afstand den periskoop van een duikboot. -Later, toen men in de booten zat, heeft men weer den periskoop en een oogenblik ook den toren van de duikboot gezien; een paar schepelingen van de Katwijk meenen op den toren twee te hebben waargenomen. De „Katwijk" bleek getorpedeerd aan bak boordzijde vóór de brug, ter hoogte van ruim 2. In de booten gezeten, is men bij het stoomschip gebleven, tot het zeker was, dat dit zonk, hetgeen 20 minuten na het torpedeeren geschiedde. Vóór hij zijn schip verliet, is kapitein Teensma zijn branden de kajuit binnen gegaan om de scheeps papieren te redden, wat hem gelukt is. Toen de bemanning in de booten gezeten was en zich van het zinkende schip wilde verwijderen, heeft ze herhaaldelijk de be manning van de duikboot aangeroepen, met het verzoek, naar het lichtschip Noord-Hinder gesleept te worden. Men kreeg heelemaal geen antwoord, en do duikboot verdween. Ze heeft geen enkel signaal of waarschuwing gegeven, en haar nationaliteit heeft men niet kunnen vast-" stellen. Van Woensdagavond 8 uur tot gister nacht halfdrie heeft de bemanning van de „Katwijk" in de booten gezeten, voor ze het vuurschip bereikte; het getijde was' te gen. Door en door koud en verkleumd kwam ze bij het lichtschip aan. Van het vuurschip is ze met een stoomloodsvaartuig_ afgehaald en naar Vlissingen gebracht,," waar ze gisternamiddag te 3 uur aankwam. Heel de bemanning is alles kwijt, niet» dan hetgeen de mannen aan hadden, kon worden gered. Te Vlissingen heeft kapitein Teensma, voor een bevelvoerend marine-officier een verklaring afgelegd. De lading van de „Katwijk" bestond uit 3000 ton maïs, geconsigneerd aan de Ne derlandsche regeering. Op het vuurschip vertelde de marconist aan den kapitein, dat hij al een paar uren vóór de Katwijk ten anker kwam, een duikboot in de nabijheid had gezien. De „N. Rott. Gift." schrijft: „De Nederlandsche regeering zal zeker niet nalaten, omtrent de nationaliteit van de duikboot, die de vernieling van de Katwijk voor hare rekening heeft geno men. zekerheid te erlangen. Wij vertrou wen, dat -de regeering, tot wier zeemacht de onderzeeër behoort, zich niet zal wil len verschuilen, en rondborstig hare ver plichting tot vergoeding v-an de geleden moreel'e e-n materiëele schade zal aan vaarden. Eenigen tijd geleden zijin hier te lande luchtvaartuigen geulen, koer sende over ons land, en dus onze onzij digheid schendend. De inlichtingen daar over door onze regeering in de oorlogvoe rende landen ingewonnen hebben toen geen resultaat opgeleverd. Geen der oor logvoerenden heeft de fout willon belij den. Zoodat wij het maar hebben moeten beschouwen, alsof er een gezichtsbedrog plaat© had gehad. Daarvan kan in diii geval geen sprake zijn. Het feit valt bij geen mogelijkheid te ontkennen, -en men mag verwachten, dat de dader zich niet opnieuw schuil l ou den zal. Ook ,i>s er geen aamleidirg voo-r pirijsgereohten en andere expedientem, om de zaak -op de lange- baan te schudven. In de Nederlandsche memorie va-n 12 Februari, het antwoord op de Duitsche aankondiging van den duikboatenoorlog, heeft onze minister v-an buite-nlandsche zaken in het Licht gesteld, dat onzerzijds bij de Engelsche re,geering bedenkingen waren uiteengezet tegen misbruik d-Oor Engelsche handelsvaartuigen van de Ne derlandsche vlag. „Die wederrechtelijke eerste tijd va-n ons afgezonderd leven, doch weldra zou het ongeluk ons komen bedreigen. Mijn echtgenoot was met mijn eenvoudige bevestiging op de vraag, of ik hem liefhad, niet tevreden, en -toen hij mij op zekeren dag afvroeg of hij inder daad voor mij al mijn geluk op deze we reld' was, overweldigden mij mijne ge voelens, en mij in zijne armen werpende, verzekerde ik hem hartstochtelijk dat, voor het geval hij mocht komen te ster ven, ik mij -op zijn graf zou werpen en daar zou blijven liggen, totd-at de dood ook mij zou treffen. Een hoongelach was zijn eenig antwoord op deze verklaring, die uit het diepste mijns harten kwam, doch die man voor comediespel hield. ,,\Sinds dien dag was het met mijn ge luk gedaan. Een smart, bitterder da-n ik er ooit eene gelede-n had, pijnigde mijn hart, al had mijn echtgenoot ook telkens berouw over zijn heftige uitbarstingen en itrachtte hij, na zulke tooneelen, mijn ver trouwen, hetwelk ik hem vroeger zonder eenige terughouding geschonken had, te herwinnen. Ach, hij beminde mij ook v el, maar met eene lief-die, -die, jn plaats van voor mijn hart een balsem te zijn, mij verscheurde en met angst -vervulde. In- tusschen was het verborgen leven, dat wij in het boschwoninkje leidden, in het fort geen geheim gebleven en dikwijls kwa men er kameraden van mijn man voorbij, wanneer hij iafwezig was. Onder hen bevond zioh zekere kapitein Le N-oir, een bij zij-n kameraden slecht aangeschreven, woeste jongen, die er in alaagde met mijn dienstbode Jinny be trekkingen aan te kmoopen, zo-nder dat ik er in het minst iets van wi^t. Het was op een prachtigen J-uni-morgen, toen Jinny naar he-t naasthijgelegen dorp was om inkoopen tie doen. Ik was alleen thuis; de deur stond open, opdat er wat frissche luoh-t binnen zou komen. Plotseling schrok ik gewe-l-dig.... Ik zag kapitein Le No-ir voor mij staan. Hij sprak tot mij woor den, die mij beleedigden en angst aanjoe gen. Ik hield nauwelijks nog kracht ge noeg over hem af te wijzen. „Benige dagen later sprak hij, in- half beschonken toestand, over zijn bezoek in de eenzame boschwoni-ng. Mijn man, die reeds was heengegaan, kon in een aan grenzend vertrek deze woorden toch nog hooren en geraakte buiten zich zeiven van woede. Br had een duel plaats. Ka pitein Le N-oir werd zwaar gewond en moest wekenlang het bed houde-n; mijn man, die er met een licht kwetsuur afge komen was, was genoodzaakt eenige da gen op het fort te blijven; ik zag hem gedurende dien tijd niet. Hoe ia liet mogelijk, dat hij zelfs nu het gevaar, hetwelk u dreigde, nog niet zag, eri nog altijd niet er aan dacht uw huwelijk pübliek te laten maken en u naar zijn iandgoed over -te brengen, Marahl zeide Herbert verbaasd. O, als hij d a t gedaan had, zou bsm en mij al het leed, dat er op volgde, be spaard zijn gebleven. Na afloop van vier dagen keerde hij tot mij terug, geheel veranderd, 'n geheel ander mensch, koel en koud, terwijl hij vroeger één en al in r.igheid en hartelijkheid was geweest. Zoo stond hij tegenover mij en eisch-t© van mij de belofte, die ik gaarne deed en toch onmogelijk houden kon, want wat kon mij in mijn eenzaamheid beschermen te gen d'e indringerigheid van dien eerlooze? Op mijn verzoek bleef mijn man bij mij in het eenzame huis al den tijd, die-n hij be schikbaar had. Mieit groot verlangen zagen wij den herfst tegemoet, daar mijn man dan uit den dienst zou worden ontslagen, zoodat wij don naar Harricane Hall konden vertrekken. En langzamerhand keerde heel die oude teederheid, die hij mij ge schonken had vóór die ongelukkige ont moeting, terug, en ik gevoelde mij even gelukkig als voorheen. Maar ach, dit zo-u slechts de windstilte zijn voor den storm. Sinds het duel zon Le N-oir' op wraak. Ik ■kon, wanneer mijn man afwezig was, het hui-s niet verlaten, zonder hem te ontmoe ten; 'altijd was hij in de nabijheid, zoo dat ik bang voor hem was. Toch zeide ik er aan mijn man niets van. Hij zou Le Noir gedood hebben en ik zou voor zijn daad hebben moeten boeten met mijn leven. Zoo hield ik mij eiken -dag in huis opge sloten, ten einde elke ontmoeting met Le N-oir te v-ermijden. Op zekeren dag een noodlotti'gen dag! ging mijn man 's morgens vroeg weg, met de boodschap, dat lik 's avonds op zijn terugkomst maar niet moest wachten, daar li ij misschien niet zou kunnen komen. Hij kuste mij vol teederheid en ging heen. Dat zou de laatste maal zijn, dat hij mij aan zijn hart had gedrukt. Het was op den avond van denzelf den dag, een, prachtige, zachte avónd; ik had geen licht aangestoken,, maar lag in mijn kamertje te rusten en droomde van -toekomstig gelu,k ik zag mijzelve reeds op Hurricane Il-all als vrouw des huizes. Hall silapend-e hoorde ik hoe d-e buiten deur werd geopend, d-at iemand binnen kwam en op fluisterende toon sprak met Jinny. Onmiddellijk daarna ging de deur open van mijn -kamer en ik zag een inan- nengestialte binnenkomen. Het was don ker, zoodat ik niet kon onderscheiden, wie het was. Maar ik twijfelde er geen oogenblik aan of het was mijn echtge noot, die nog teruggekeerd was, en een gevoel van gelukkige rust kwarn over mij. De gestalte bleef een oogenb-Tik Bfi den ingang staan en trad vervolgens langzaam nader. Nu herkende ik, wie het was! Ik w-Llde schreeuwen, maar voelde een hand op mijn rnond drukken. Ik had kapitein Le Noir herkend! Ik dacht dat ik in zwijm zou vallen, doch nog voordat ik een po ging kon doen om mijn krachten te ver zamelen, hoorde ik hoe daarbuiten de deur woest -o-pen geworpen wend, en een haastige stap door het portaal klonk; in het volgende oogen-blik stond mijn man op de-n drempel met een kaarslicht In de hand, in zijn volle uniform! De schrik overweldigde mij ik verloor het bewust zijn! Toen dk wakker werd, was ik ge- heeil alleen, verlaten, verstoeten! Nooit keerde mij.n man tot mij (terug. Ik schreef hem een -brief en vertelde hem alles hij no-emde het leugen -en bedrog. Ik sleepte mij meer dan ik -ging dan naar het fort en -smeekte -hem op mijn knieën, mij gerech tigheid te laten wedervaren; hij bespotte en hoonde mij en noemde mij een valsïlie comediante zonder -hart! Wat ik bad on smeekte en hoe i-k schreide alles tever- geefsch! Hij stiet mij van zich af en ver bood mij, dat ik of ons beider kind ooit zijn naam zouden dragen! (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 1