„Pater" zegt hij eindelijk, ,,het ia zóó tijd; ik heb het u wel voorspeld, dat ge bedrogen zoudt uitkomen." Maar Pater C. blijft heel rustig zitten en antwoordt kort: „Het is nog tijd genoeg." Ondertusschen komt de trein voor. „Pater! Pater!" roept nu de Jood, „het is hoog tijd. Ge kunt zeker niet meer mee." Pater C. blijft echter even kalm en zor geloos. Alle reizigers zijn uit- of ingestapt. „Maar Pater, wilt ge dan niet mee?" zegt de Jood weder, die zich voor den goedhartigen Pater begint te interesseeren en ongerust te maken. „Zeker wel, vriend. In ieder geval moet ik met dezen trein weg, en daarmee zal ik ook vertrekken," herneemt Paler C. nog altijd even kalm en bedaard. „Wanneer ge wachten wilt, totdat uw II Antonius u iemand stuurt, dan zit ge her over li dagen nog", meent de Jood thans .zeker van de overwinning. „We zullen eens zien." is het antwoord. Alle portieren zijn gesloten. De Jood .wordt steeds onrustiger. Half blij over zijn zege in het verschiet heeft hij toch in zijn hart medelijden met den armen monnik. Ieder oogenblik kan het teeken tot ver trek worden gegeven. Pater C. zit nog al tijd rustig op de bank. De Jood weet geen raad meer. „Ja Pater" zegt hij plotseling, „als er dan inderdaad niemand komt om u uit den nood te helpen, dan zal ik maar gauw naar het loket loopen en een kaartje voor u ha len." Als ge mij dezen dienst wil bewijzen, ben ik er u ten zeerste dankbaar voor", antwoordt de Pater bescheiden en kalm, en blijft intusschen rustig op de bank zit ten. Vlugger dan gewoonlijk snelt de Jood naar het loket om het kaartje te halen; in enkele oogenblikken is hij buiten adem er mee terug. Terwijl de trein zich in beweging zet, kan de Pater nog juist instappen. Vanuit het raampje bedankt hij zijn weldoener nog voor den goeden dienst en zegt met een schalkschen en wat plagenden glimlach: „Ziet ge nu wel, dot de H. Antonius me toch iemand gestuurd heeft?" De trein ging verder en de Jood bleef staan.... Bij zijn „goeden dienst" had hij er in de verste verte niet aan gedacht, dat hij op die manier zelf de bewering van den Pater waar zou maken. „Sint Antonius." (Naar het Duitsch.) KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag: de H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de H. Mis om 8 uur. ALPHEJJ. Parochie van den H. Bonifacius. Zondag: DeTi. Missen te 7 uur, 8.30. (Ka pel.) 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Lofzang ,jTe Deum" tut sluiting van id.en Paaschtijd. 1.30 uur Catechismus 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; 4.30 uur confer, van 'het Juvenaat. Maandag: geen H. Mds te 7 uur, wel uit reiking der H. Communie (Kapel) 7 uur, 8.30 uur. Dinsdag: De H. Missen om 7 uur. Kapel 7 uur. 8.15 uur. Woensdag: De H. Missen om 7 uur; Kapel 7 uur, 8.15 uur. Donderdag: De H. Missen 7 uur; (Kapel) 7 uur; 8 uur gezongen H. Mis met uit stelling, daaronder gemeenschappelijke Paaschcommunie der kinderen. Vrijdag: De H. Missen 7 uur; (Kapel) 7 uur; 8.15 uur. Zaterdag: De H. Missen 7 uur; (Kapel) 7 uur; 8.15 uur. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wi/llibrordus. Zondag: 7 uur H. Mis voor de Parochie. 9 en 10 uur H. Mis. 1.30 uur Catechis mus. 4 uur Patronaat. 7 uur Lof. Maandag: 7.30 uur II. Mis. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Woensdag: 7.30 uur II. Mds. Donderdag: 7.30 en 8.30 uur II. Mis. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur II. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenhedd om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der H. Communie; eiken avond 7 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag: 7 uur Vroegmis. 9.30 uut Hoog mis, na de Hoogmis Lofzang „Te Deum" tot sluiting van den Paasch tijd; 2.30 uur Vespers. Vrijdag: 8.15 uur gezongen H. Mis en des avonds van 69 uur gelegenheid om te biechten. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H. Missen te 7 en 8.15 uur. Deze week Catechismus volgens ge- jvoonte. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaëf. Zondag 6V& uur uitreiking der H. Com munie, waarna bieehthooren; 7uur vroegmis; 10 una' Hoogmis, op het einde Te Deum bij de sluiting van den H. Paaschtijd. 2 uur Vespers. Maandag: de H. Mis om 7.30 uur in het Zusteigesticht Dinsdag en volgende dagen der week 's morgens 7 uur uitreiking der H. Communie, om 8 uur de H. Mis. Woensdag: de H. Mds om 8.15 uur. In deze H. Mis worden de kinderen tot de le H. Communie toegelaten. Dorlcrdag: om 8.15 uur de H. Miie. Cate chismus) om han twaalf voor de aanne meling em. Vrijdag: H. Mis om 8.15; Catechismus voor de kHeinen 's nam. half vier tot half vijf. Zaterdag: H. Mis om 8.15 uur. Gelegen heid om te biechten- van 48 uur 's i»m. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag: 7.30 uur II. Mis. 10 uur Hoog mis. 1 uur Catechismus. 2 uur Vesper. Donderdag 8 uur gezongen Maandstond voor Cornelia Hillegonda v. der Voort, hvr. v. Joain. An/t. Schouten. Vrijdag: 8 uur gezongen Maandstond voor J acob a Emererutiana Vink, hvr. v. Joan Cornel is Louirier. Zaterdag: bieehthooren van 10—12 uur en 's avonds van 49 uur. Alle dagen Catechismus. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag: Half 8 eerste II. Mis; 10 uur Hoogmis. Om half 3 Vespers en Lof. Maandag en de overige dagen de eerste Mis om 7 uur de 2de kwart na 8 uur. Dinsdag: om half 9 gezongen Requiem voor C. van Tol als lid der Scapuiier- broederschap. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis. Geen Catechismus. 2.30 uur Ves pers. Maandag: en volgende dagen 8 uur en half 9 de H.II. Missen. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: De H.H. Missen te 7, 9 en- 10 u. Vandaag geen Catechismus. Vanavond ite kwart vóór 6 uur Rozenhoedje en te 6 uur het I^of. Maandag en Dinsdag te 12 u. en 's midd. te half 5 zullen de voorbereiidiingsoefe- nirngen gehouden worden voor de Alge- meene H. Communie. Woensdag: 's Middags van 122 uur gele genheid om te biechten voor de kinde ren. Donderdag: de H. Mis te half 8, waar onder d© Algemeene Communie. Vrijdag: "s avonds Lof en onderrichting vuor de vormelingen. Zaterdag: van 59 uur gelegenheid om te biechten. Door de week de H. Mis te 8 uur. Eiken dag na de H. Mis de Litanie van het H. Hart voor den vrede; op Dinsdag en Woensdagavond zal dit geschieden onder het Lof 's avonds te half 8. Eiken dag is de kerk open van 24 uur om te bidden voor den vrede. Deze week de Catechismus alleen Vrij dag te half 10. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: de H.H. Missen om 7 en 10 uur, na de Hoogmis Catechismus; 5 uur pa tronaat; 6.30 uur Lof in het gesticht. Woensdag, Donderdag en Vrijdag kwart vóór 12 uur voorbereiding voor de kan- deren van de le, 2e en 3e klas, die Za terdag onder de H. Mis van half acht hun paaschcommunie ontvangen; de kleinsten, die voor 't eerst ter II. Com munie gaan, moeien Woensdag en Vrijdag biechten na de 2e H. Mis, die van de 2e klas Donderdagmiddag half vier; die van de- 3e. klas Vrijdag hailf 4. Maandag: half 10 Catechismus in de kerk voor de le klas. Dinsdag: kwart vóór 12 Catechismus op school voor le en 3e klas. Door do week zal de H. Communie om 7 en 7.30 uur worden uitgereikt en ziin de H.II. Missen om 8 en 9 uur, maar Woensdag is er maar ééne H. Mis om 8 uur en ééne H. Mis in 't gesticht. Donderdag! 6.30 uur Lof in het gesticht. Zaterdag: de le H. Mis om half alht, de tweede om 9 uur; 7 uur Lof. De plechtige H. Communie der kinderen zal plaats hebben op Zondag 25 4pril onder de Hoogmis, die dan 9 uur be gint. LEI DSC HEN DAM. Parochie van de H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; 6.30 uur Lof. Donderdag: 6.30 uur Lof. Zaterdag: 59 uur- bieehthooren. 6.30 uur Lof ter eere van de H. Maagd. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Sluiting van den Paaschtijd. Zondag: Plechtige H. Communie der kin deren. De H.II. Missen 6.30 en 8.30 uur. Onder die H.H. Missen collecte voor de sieraden van kerk en al taai'. Na den middag 2.30 uur Lof ter eere van het Allsrh. Sacrament, waaronder ver nieuwing der doopgeloften en de Op dracht aan de H. Maagd. Maandag: Bdechtihporen 9—12 voor de jon gens, en na den- middag 25 voor d© meisjes van de Dinsdagsche, Woens- dagsche en Donderdagsche leering. Woensdag: eerste H. Communie der kin deren onder de H. Mis van 7 uur. D© 2de H. Mis te 9 uur. Donderdag: half 9 gezongen H. Mis. Zaterdag: na d© 2e H. Mis en d<es nam. van half 4 af gedegenheid om te biech ten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; te 10 uur plechtige Hoogmis; 's namiddags half 3 de Vespers, waar onder de Litanie van AU© Heiligen-. Maandag: slechts 2 H.H. Missen te hall 8 en half 9. Dinsdag: 's Avonds te 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans zal gebeden wor den. Donderdag: 'e Avoewls 7 uur Lof, waar onder de Rozenkrans dal gebeden .wor den. Zaterdag: 's MidtjagS vain 3 uur af geJe- geaihei-d om te hi echten; 's avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemeivaart. Zondag: half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; half 3 Vespers. Half 2 Catechismus. Maandag: 7 en 8 uur H. Missen. Dinsdag: 7 en 8 uur de H. Missen. Woensdag: 7 en 8 uur H. Missen. Donderdag: 7 uur Stille H. Mds; 8 uur gez. H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen, 's Mor gens en- 's Avonds van 6 uur af bieeht hooren. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: half 7 Vroegmis; half 9 plechtige Hoogmis met geloofsbelijdenis en op dracht aan het H. Hart; 2 uur plechtig Lof mot Doopbeloften en opdracht aan Maria. De H. Communie wordt uitgereikt: Op Zon- en verplichte feestdagen onder de Vroegmis en kwart vóór 9 uur. Op ge wone weekdagen: half 7, kwart na 7, en vóór en onder de H. Mis. In de weeik bestaait er gelegenheid cm te Biechten ls morgens van half 7 tot 9 uur; Zaterdags daarenboven, van 46 ©n van na het Lof tot half 9 uur. Zaterdag: 7 uur Maria-Lof. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur Vroegmis, waaronder de eerste H. Communie der kleinen; 10 u. Hoogmis en lofzang T© Deum; 2 uur Vespers. Maandag: 8 uur Uitvaart en begrafenis van Henrica Alhers geb. Heiman. Dinsdag: 9 uur plechtige gezongen jaar getijde voor Joannes Goes. Donderdag: Maandstond voor Margaretba van Leeuwen, huisvrouw van Jacobus Wansinck. Overigens de H. Mis om 8 uur. Dagelijks Catechismus. Zaterdag: bieehthooren van 5.30—7 ure. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag.- De H. Missen ten 7, 8.30 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur St. Je-roenlof miet ge beden en Reliquierereering. Maandag en volgende dagen der week de H. Missen te 7, 7.30 en 8.30 uur. Donderdag: te 7 uur Lof v. h. H. Sacra ment met Rozenhoedje en gebed1 v. d. Paus. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag 7 uur en half 9 stille H. Missen met. onderrirhting. 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur Lóf. Donderdag: half 9 gezongen H. Mis. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomew. Zondag: 7 uur Vroegmis met onderrich ting; 10 uur Hoogmis met predkatie en Te Deum, tot sluiting van den Paasch tijd; 1.30 uur Catechismus; 2.30 uur Vespers, waarna „Lied voor den •vrede". Maandag: 7 uur H. Mis in het St. Joseph- gesticht; 8 uur in de parochiekerk; 9 u. Catechismus in de school; 3.30 uur Ca- tecliismus voor de aannemelingen in de kerk. Dinsdag: 8 uur H. Mis, daarna Catechis mus v-oor de aannemelingen, in de kerk. Woensdag: 8 uur H. Mis; 9 uur Catechis mus op school; 3.30 uur voor de aanne melingen in de kerk. Donderdag: als Woensdag. Vrijdag: als Woensdag. Zaterdag: 8 uur H. Mis; 9 uur Catechis mus voor de aannemelingen; 11.30 uur Bieehthooren voor de kinderen. 2.308 uur Bieehthooren voor de volwassenen. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag: de H.H. Missen te half acht en te half elf. Onder de H. Missen jaarlijk- sche openscha al-collecte voor de school. Te 2 uur plechtig Lof etc. Dinsdag, Woensdag en Vrijdag te elf uur voorbereiding tot het H. Vorsmel. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willebrordus. Zondag; 7 en 10 uur H.H. Missen; 2.30 Vêspers; 5.30 Onderrichting Vormelin gen; 6.30 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag: en volgend© dagen de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Dinsdag: 5.30 uur onderrichting voor de vormelingen. 6.30 uur .Lof voor den vrede Woensdag: 9 en 3 uur Catechismus. Bieeht hooren van 5.307 uur. Donderdag: 5.30 uur onderrichting voor de vormelingen; 6.30 uur Tof voor den vrede. Vrijdag: nam. van 5.30—6.30 onderricht voor de vormelingen. Bieehthooren nam. van half zeven tot half acht. Zaterdag: Bieehthooren na de H. Mis.. Catechismus naar gewoonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: Heden Beloken Pas dien. De H.H. Missen te 7 en 10 uur, waaronder schaalcoliecte voor 't gesticht de Goede Hendier; 2 uur Catechismus; 3 uur Lol. Bibliotheek tot hall vijf. Na d© Horg- mis T© Deum. In de week de H. Mis te half 8. Half negen Catechismus vóór de kinderen der 1st© H. Communie. Woensdag: half 8 Recollectie en Lof met toespraak. Zaterdag: van half 59 uur gelegenheid tot biechten. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen te 6.30, 8 en 10 uur; Te 7 uur H. Mis voor de Congreganis- ten. Te 2 uur Catechismus. Te 3 uur Vespers en Te Deum. 6.30 uur St. Ag nes-V ere en iging. In de wéék de H. Missen te 7 uur, 7.30 en 9 uur. Maandag: 9 uur Gez. Eerste Jaargetijde. Woensdag en Donderdag: 'te 9 uur Gez. Trouwmis. Donderdag moeten de kinderen, die vóór den lsten Mei 1916 zev©n jaar worden, ter Catechismus komen in de Zuster school. Zaterdag: IT. Missen 7 en 9 uur. Bieeht hooren van 49 uur. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag; Heden eindigt de Paasclutijd (be halve voor de zieken) en ook de „Beslo ten Tijd". Na de Hoogmis de lofzang „Te Deum". Na den middag te 1 uur Catechismus en te 2 uur Vespers; daar na zullen de kinderen, die hun Cate- chismustijd volbracht hiehben, van den Catechismus worden ontslagen. Dinsdag beginnen de voorbereidende Oefeningen -voor de kinderen, die a.s. Zondag hun plechtige H. Communie zul len doen. Woensdag: feest van de H. Liduina van Schiedam. Te half negen de TI. Mis voor den vrede, waarna de Litanie van Alle Heiligen zal worden gebeden. Donderdag: te half negen gezongen H. Mis met Uitstelling voor de Broed. v. Gedurige Aanbidding; daarna gedegen heid om te biechten. Zaterdag: vóór de H.H. Missen vanaf 7 uur, na de H. Mis van half 9, en na den middag van 4—8 uur gelegenheid om te biechten. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratiu9. Zondag; 7.30 uur 1ste H. Mis; 10 uur Hoogmis; 1.30 uur Catechismus en 2.3Óuur de Vespers met Lofzang „Te Deum". Woensdag: 's Avonds 7 uur Congregatie der H. Maagd. Zaterdag: 's Middags 3 uur bieehthooren; 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. Door de week de H. Missen ten 7.30 en 8.30 uur; 's avonds tot. en met Vrijdag van 68 uur bieehthooren. Van Maandag tot en met Vrijdag te 12 uur Catechismus. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. Na de Hoogmis de Te Deum Laudamus. Te 2 uur de Vespers. Te 7 uur de Con gregatie. Te 1 uur begint de voorberei ding .tot de plechtige Communie der kinderen. Maandag: De H. Missen te 7 en, 8 uur. Na de tweede H. Mis het Rozenkrans gebed. Te 11 uur conferentie en des middags te 4 uur voor de kinderen, cok Dinsdag en Woensdag. Dinsdag: te 8 uur een te zingen Jaarge tijde voor Joës Schuur. Te 9 uur een te aingen H. Mis met de trouwplechtig heid. Woensdag: De eerste TI. Mis te 8 uur. Na de H. Mis het Rozenkransgebed. Te 9 uur de Uiltvaart van Mej. Agatha van der Kolk. Donderdag: De eersite H. Mis te 7 uur. Te 8.30 uur de plechtige Communie der kinderen met geloofsbelijdenis. Te 7 uur 's avonds plechtig Lof en Doopbelofte, opdracht een Maria en plechtig toewij ding aan het ALlerh. Hant van Jezus. Vrijdag: De H. Missen te 7 en 8 uur. Zaterdag: te 7 uur de H. Mis in het ge sticht; de tweede H. Mis te 8 uur in de kerk. Vanaf 4 uur gelegenheid om te biech ten. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Lof met Rozenkrans. Half 2 Catechismus voor de aanneme lingen,. Maandag: 9 uur gezongen Uitvaart voor Joës v. d. Hulst. 12 uur Catechismus voor de aannemelingen en ore rig e da gen. Dinsdag en overige dagen 12 uur Cate chismus. Donderdag: 9 uur gezongen Jaargetijde voor Cornelia Oostdam. Zaterdag: 58 uur Bieehthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: te half 8 de Vroegmis; te 10 uur Hoogmis. Na de Hoogmis Bibliotheek. Des avonds te 7 uur plechtig Lof met den Lofzang Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd. Maandag: te half 8 en te 8 uur uitreiken der H. Communie. Te 9 uur gezongen Uitvaart. Te 10 uur gelezen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Dinsdag: de le H. Mis te 8 uur. Té~"10 uur de gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Zaterdag: des middags van 3 uur al ge legenheid om te biechten. Maandag is er geen Catechismus bij den Kapelaan, wèl bij dein Pastoor. Op de andere dagen de Catechismus naar ge woonte. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8, 9 en 10 uur; des namiddags 12 urn- Cat* ohismus; 3 uur Vespers. In deze week de Catechismus volgenj gewoonte. De H.H. Misseai om 7 en 8 uur. Dinsdag: De H. Mis om 7 uur; half 9 ge zongen Rouwdienst. Woensdag: De H.H. Missen om 7 en 8 u. Donderdag: De H. Mis om 7 uur; de ge- zongen II. Mis om 8 uur, maanddienst van het Broederschap tot lafenis der geloovige zielen alhier. Vrijdag: de H.II. Missen om 7 en 8 uur. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Des voorna, bieehthooren tot 10 uur, des nam. van 3—5 uur voor de kinde ren, vervolgens tot 8 uur. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag de H.H. Missen: gelezen te 7 cn 8 30 uur; de Hoogmis te 10 uur. Geen Catechismus. Te 3 uur Vespers. 6 uur Congregatie voor de Mannen; a.s. Zon dag te half 6 uur voor de Vrouwen. Maandag: slechts twee 1I.H. Missen te 7.30 en 8 uur. Dinsdag en overige dagen de H.H. Mis« sen te 7, 7.30 en 8 uur. Zaterdagavond: 7 uur Lof ter eere van Maria. Deze week Catechismus volgens ge- woonte; gelegenheid tot biechten bij elke godsdienstoefening, bovendien eiken dag van 67, Zaterdag van 4- half 9. A.s. Zondag sluit voor deze parochie do Paaschtijd. De vormelingen zullen deze week onder richt worden als volgt: Zondag te één uur, Dinsdag en Donderdag 's av. to 7 uur, de Jongens; Maandag, Woens dag en Vrijdag, telkens na de H. Mi» van 8 uur de Meisjes. A.s. Vrijdag begint de onmiddellijk voorbereiding tot de plechtige IT. Com munie, welke den 25en April zal plaat» hebben in de Hoogmis, dien dag te 8.30; Ide andere H.H. Missen, gelezen, zulla zijn te 7 uur en te half elf. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. 1 Zondag: 6.45 uur II. Communie; 7.30 uur Vroegmis; 10 u. Hoogmis met ,Ti Deum"; 2 uur Lof met Lit. v. alle Hei hgen. Lied 35. Maandag: en óverige dagen 7 u. H. Co» munie; 8 u. IT. Mis. Bieehthooren ie'deren dag vóór en m 'de IT. Mis. Zaterdagmiddag: 4, 6 en 1 u j ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: 7 uur Stille Mis; 8.30 uur plecK 1 tage Hoogmis, waaronder de kinderen hun plechtige H. Communie /.uilen doen. 11 uur een Stille H. Mis. 2.30 uur' plechtig Lof. 7 uur II. Familie. Maandag: de II. Missen 7 en 8.15 uur. i 12 uur Catechismus. 1 Dinsdag: de H. Missen om 7 en 8.15 uur, 7 uur Vimcentius Conferentie. Heden geen Catechismus. Woensdag: feestdag van de H. Lüduina De H. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Cal tecliismus. Donderdag: de IT. Missen om 7 en 8.15 t Vrijdag: de H. Missen om 7 en 8.15 hui i 12 uur Catechismus. 7 uur Lof. Zaterdag: de H. Missen 7 en 8.15 uur Bieehthooren om 4 uur. Voorzien van de laatste II. Sacranwfi j ten Margaretha Smitv. Leeuwen; Cop nelis Tunker; Alida Opdam—v. d. Hela ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding Zondag; 7.30 uur de II. Mis. 10 uur Hoogmis. 2 uur Vesper en Lof voor (k Wereld-vrede. Maandag en de overige dagen de H.H Missen om 7 en 8.15 uur. 8 uur oegi van de oefeningen voor de kinderen di 20 April hun 1ste plechtige IT. Coinuii nie zullen doen. Dinsdag: de II. Mis van 7 uur in het LW degesticht. 8 uur Catechismus en r.ing voor de kinderen. Woensdag: feestdag van de II. Liduin van Schiedam. 8 uur Catechismus e oefening voor de kinderen. Donderdag: om 8.15 uur gezongen H. Jfe 8 uur Catechismus en oefening der M» deren. Vrijdag: 8 uur Catechismus en oefenic der kinderen. Zaterdag: 7.30 uur oefening der hindert» 8 uur Catechismus. Na de H. Mis \6 8.15 en namiddags van 35 en 6-7 fj tegenheid om te biechten. Zondag ik 2de Collecte voor het gesticht van d" Goeden Herder en Vereeniging tot I* scherming der Meisjes. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP- Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: kwart voor 7 uur uitreiking W H. Communie. Dc H. Missen cm b* 8 en 10 uur. Catechismus. 3 u. Vesftfl en half 7 Lof. Maandag: de le II. Mis om hal? t half 9 gez. Uitvaart cn begrafenis vj Cornells Hulst. Dinsdag: dc II. Missen om half 8, 8 0 half 9 uur. 7 uur Lof ter eere van 8 Antonius. Woensdag: half 8, 8 uur cn half 9 Missen. Donderdag: de H. Missen om half 8,8e' en half 9, waaronder plechtige aam* miug der kinderen, 6 uur Lof. Vrijdag: half 8, 8 uur cn half 9 de H. W sen. Geen Lof. Half 4 biiechthooicn Zaterdag: half 8 en hall 9 de H. Mis* 7 uur Rozenhoedje.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6