B. VAN NOOUT INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 per cl. regel. „In den Vergulden Hoed". Afdeeling Hoeden en Petten Haarlemmerstraat Hoek Janvossensteeg. De Collectie Heeren-Hoeden is dit jaar bijzonder groot. Prachtmodellen in onze bekende Stijve Hoeden, van f 1.95, f2.45 en f2.95. Slappe Hoeden GROOTE KEUZE. Beslist het grootst gesorteerd Magazijn in PETTEN voor Heeren en Jongens Afdeeling Mode-Artikelen Haarlemmerstraat 157, naast do firma RAUMAN. De Nouveautés ontvangen in alle artikelen als: Overhemden Boorden Dassen enz. Groote Keuze in: DAMES-HANDSCHOENEN en KOUSEN. ZELFBINDERS Reuzencollectie. 1676 ALLES TEGEN DE MEEST LAGE PRIJZEN ZIET ONZE ETALAGES Als U onze Prijzen en Sorteering ziet is U over tuigd nergens beter te kunnen koopen. de leegte van den tegenslag in haar hart j-roeien. De eene illusie na de andere \Verd timed kapot geslagen. Viüg verslond ze nog den laatste der minnebrieven, en toen... smeet ze het heele loodje tegen de Wereld aari en barstte in #n schaterlach los. Want haar vroolijk ])umeur had haar in een enkel moment ffCer te pakken. Daar lagen ze.... Zes drukkers en zeven juweliers! Samen dertien... Het ongeluks getal!... Ze schopte ze met haar voet weg en toch boden haar allen in de meest hof. felijke en allerminzaamste termen en be woordingen... de eenen hun fraaie sortee- hog engagementsringen, de anderen de levering van hun.dito verlovings-, .onder trouw- en tróuwd ruk werken aan, als ze jaar Jacobus mocht hebben gevonden, waaraan... natuurlijk geen hunner twij felde. Twee dagen later kreeg ze .een postqui- tantio van f 5.60 voor geplaatste adverten- flên. Uit Stad en Omgeving. STEUNCOMITÉ LEIDEN. Oorlogstoestand 1914. Staat van ontvangsten en uitgaven tot en met Dinsdag 30 Maar 1915. Vorige opgaaf f 71.569.803. Sedert ontvangen van: Kon. Nat. Steuncomité restitutie op Huurbons f 356.32 .Wek. Collecte f354.45 f 710.7/ f 72.280.57s Pers. Automaat (24e bijdr.) 11.10., pers. HoogenstratenJ en Co., 29e bijdr.) f6.62, 30e bijdr.. f 6.90, Stadswerkers f 0.92s, gecollecteerd in 'de 'Mare Kerk f 1.Weekbijdra- gen f5.85. Te zamen f 22.39s. f 72.302.97. Uitgaven: le tot 29e week f68.212.58 f 30e weck f 3.422.53 f 71.635.11 Saldo f 667.86. Het bestuur verzoekt ons opname van het volgende: „Ons batig saldo ad f 667.86 spreekt voor 'zichzelf en illustreert voldoende, hoe ver sterking van onze kasmiddelen dringend noodig is! Wij komen reeds deze week voor een deficit te staan. Vestigen wij er de aandacht op, dat wij reeds f20.000 van hpt te Leiden bekende „Wasfonds" mochten ontvangen, en op meerdere hulp wegens gebrek aan Laten niet te rekenen valt, dan zal het geen ver wondering baren, dat wij weder een ernstig beroep op Se Lei d- sche. burger ij zullen Imoeten doen, in het vertrouwen dat alle Leid- sche ingezetenen, ieder naar draagkracht ertoe zullen willen bijdragen, dat wij onze moeilijke taak naar behooren kunnen blij ven voortzetten. Als data. voor de a.s. groote col lecte zijn vastgesteld 12 en 13 April a. s. Een ieder doe zijn plicht en drage bij zooveel in zijn of haar vermogen si" "Wij sluiten ons van harte aan bij dezen oproep van het bestuur en zouden allen dringend willen toeroepen: D.o e t uw plicht en helpt zooveel in uw vermogen is. Armenraad. Onder voorzitterschap van Mr. P. E. Briët, was giste ra vond, in d'e Raadzaal ten StacLhuize de Armenraad in vergade ring bijeen. Onder de belangrijkste pun ten der agenda kwamen voor de reke ning em verantwoording over 1914, die, na vóóraf reeds door het Dagelijiksoh Be stuur en Bestuur te zijn accoord bevon den, met algemeene stemmen werd vast gesteld om vervolgens ter goedkeuring aan den Raad der gemeente te worden ovenlegd. Na enkele andere punten, kwam de. rondvraag, en daarna werd het woord gegeven aan Jbr. Mr. P. W. C. van der Goes, ten einde ter bespreking in te lei óen het onderwerp „Alcoholisme en Ar moede". Na een korte inleiding wees spr. fr op, dat het alcoholisme een niéuw ver- Kliiinsel is. Volgens Gdde niet ouder clan 80 a 100 jaar. Met ontzetting aanschouw de men, de daaruit voortspruitende jam- Wanen de sociale toestanden grond- 'ftczaak van het alcoholisme (z.,g. ellende- theorie)? Drinkt men omdat men ellendig is of omgekeerd heeft de drank de ellende 'ós nasleep? De waarheid ligt in het mid den. Met sociale maatregelen, practische drankwetgeving, en vooral krachtige drankbestrijding is de strijd tegen het al- rnhoiisme begonnen. Wel met succes, -h de bevrijd itng van drankgebruik is 'oor den individu niet* in de eerste plaats m vraag van materieel' positie, maar j ooo vnaag van innerlijke bewustwording. Door de armoede en achteruitgang die j drankmisbruik medebrengt voor het ge- ®n, moet de Armenzorg steeds een epen on* hebben voor alles wat het Alcoholis- I betreft. %anaardng is daarom, dat, waar de jank heerseht, de Armenzorg zich ojit- van vozere hulp. Dit standpunt is ITIkla,r onverstandig en on- D -a!n'dersom moot geschieden, dit d'e kern van het betoog betrof, den breede uit, en lieht- <w toe met cijfers en voorbeelden. 3., ^ar dc Armenzorg zich onttrekt, om-. ,t os kostwinner drinkt, daar vindt zij -s bij dood of ziekte van den man een ffo'n ®root<ea- geslagen wond te heelen. d^aJiop zijn niet gering, want de Jiifers en sterftekiansen voor de al- zijn groot. ««KWttong mag zich niet onttrek ken. De Armenkassen leidden door de ge volgen van het Alcoholisme te zeer. Prof. Rolffs te "Osnabrück toonde aan dat daar 60 der armenkassen direct en indirect op rekening kan worden gebracht van drankmisbruik. Te Hamburg is dat onge veer 1 millioen Mark per jaar. Hoe moet de Armenzorg nu ingrijpen? Dooi- samenwerking vooral met drarik- bestrijdersvereenigingen; ook hier ter stede zou dat mogelijk zijn. Spr. noemt Prot. en R.-K. Drankbes ter. Vereenigin- gen en wijst op het werk der Bureaux van Consultatie en der Orde van Goede Tempelieren. Dit werd nog eens in den breecle uitgewerkt. Doch deze samenwer king, hoe goed ook, moet aangevuld t or den door medewerking van de Overneid- Asylsverpleging moet eventueel verplich tend worden gesteld. Familie zal tijde lijke ontmondigicg moeiten- kunnen vra gen, de Overheid die opleggen. Voorts subsi-die er ing en oontró'Je van die Sanatoria,. Steunen van particuliere initiatief, ten einde de samenwerking zoo groot mogelijk te maken. Doch dit Ligt m de verre toekomst, spr. weet dit. Maar langs deze lijnen zal het toch eens moe ten gaan. DAn alleen is krachtige strijd mogelijk. Iedere werkkracht aan de Maatschappij teruggebracht verhoogt het rruoreele en physieke peil van ons Volk. Het standpunt dat de Armenzorg thdns .inneemt is onjuist, en wat het ergiste is: Wij zijn niet verantwoord. Hierna werd door meerdere leden ge debatteerd. Spr. beantwoordt ze achter eenvolgens. De Voorzitter zegt Spr. lank voor diens voordracht. Nadat nog beslo ten was, in October een groote bijeen komst samen- te roepen, van allen dde be langstellen in bet vraagstuk der Arm verzorging, en dan voor dien avond een spreker uit te noodiigen, sfloot de Voor zitter de Vergadering, niets m>eer aan de orde zijnde. Grondbelasting. De uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en on gebouwde eigendommen betrekkelijk de grondbelasting is gedurende dertig dagen ter secretarie dezer gemeente nedergelegd. Maximum boter- en kaasprijzen. De burgemeester der gemeente Leiden brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de maximum-prijzen van boter voor de maand April geene wijziging is gebracht; dat de thans geldende maximum-prijzen van kaas ook voor de eerste helft der maand April 1915 van tóepassing zullen zijn; dat de voor de maand Januari verstrekte lijst van maximum-kaasprijzen voor den kleinhandel dus ook in de eerste helft der maand April in de winkels kan en moet blijven opgehangen. Leidsche Bouwvereenigiing. In de gis- ternamiddag gehouden vergadering van aandeelhouders der Leidsche Bouwver- eeniging wérden balans en winsit- eai ver liesrekening over 1914 goedgekeurd en het dividend over .dat boekjaar vastgesteld op 5 pa. Tot commissaris werd herkozen *3e heer Prof. Dr. IV A. de Jcng en. gekozen in de pla-ats van den üzer J. Harieveld Azn., aie bedankt» en van wijlen Dr. A. W. Kroon, opvolgend de heeren Mr. Egbert de Vries en Dr. C. J. A. van Iterson. Gelukkig zijn wij tot 'heden van oorlog vrij gebleven en daarom bracht spreker grooten dank aan Hem, die met zijne on eindige Macht en goedheid alles bestiert. Hierna werden de ntul-en. der vorige ver gadering voorgelezen en zon/der op- of aanmerking goedgekeurd. Als lid van den Raad van toezicht werd herkozen de heer J. van Lokhorst. Nadat de finan cierde commissie de uittreksels der ïeke- ndng en balans hadden onderzocht, werd bij monde van den heer J. VIas/man tot goedkeuring geadviseerd, waartoe bii. acclamatie werd besloten. In plaats van den heer J. Vlasman, welke zich niet herkiesbaar had gesteld, werd tot lid der commissie benoemd de heer J. van VlicA Uit lïe-t jaarverslag bleek dat de ingdlegen spaaigeLden ruim 29 duizend gulden meer bedroegen dan in 1913, toen er extra veeil was ingelegd. De uitgegeven voorschotten gingen ruim 20,000 gulden vooruit. De netto winst be droeg ruim f 1100. Een en ander toonde duidelijk aan, dat 1914- een buitengewoon gunstig jaar voor de B.L.B. was. De punten we-l'ke volgens de statuten verder werden behandeld, werden na een geanimeerde en vriendschappeJlijke cis- cussie aangenomen, in overeenstemming met de voorsteilen door den Directeur, namens beheerders ter tafel gebracht. Hierna dankte de voorzitter de leden voor de goede opkomst en sprak den wensch uit, dat de leden op de volgende algemeene vergadering elkander weder lin vrede en goeden welstand moohten ont moeten en sloot d'e vergadering. NIEUWKOOP. Militie. Voo-r vrijstelling van de mili- (tie wegens broeder dienst hebben zich aangemeld M. J. Nieuwenhuizen, C. Kra nenburg, B. Heeman, S. Vermeij, C. J. Damen, A. Kuijf en A. Leliveld; wegens kostwinnerschap L. van Dam en H. Schel- lliingerhout. Gezondheidscommissie. Blijkens het verslag over het jaar JL914 van de bevin dingen en handelingen der Gezondheids commissie voor het ressort Bodegraven bedroeg het percentage der geboorten per 1000 zielen, voor deze gemeente 34.62, dat voor het rijk 28,19, dus wel een mooi cij fer. Het percentage der overlijdens 17.83, dat van het rijk 12,33 welk percentage dus minder gunstig is. Voorts wordt in het verslag over deze gemeente geconstateerd dat in de slooten een dikke laag kroos lag, waarbij de vraag wordt gesteld of dit kroos schade lijk voor de reinheid en zuiverheid van het water is waarom deze vraag niet van belang ontbloot is. Kroos kan als mest stof benut worden, maar het opvisschen geeft veel arbeid en is weinig loonend, om dat het spoedig slinkt. De Commissie komt het gewenscht voor deze quaestie in een volgend jaar ter hand te nemen en na te gaan, wat tegen deze watervervuiling kan gedaan worden. Kiezerslijst. Op de kiezerslijst. van het personen, waarvan 496 voor den raad./ Geschrapt worden wegens overlijden of vertrek uit de gemeente 14 namen, waar van 12 van raadskiezers. Zeven personen zijn van het kiesrecht geschorst wegens militieplicht. Op de suppletoire lijst ko men de namen voor van 42. personen, waarvan 38 kiezers voor den raad. Het aantal kiezers voor den raad bedraagt thans na aftrek mede van hen die ge schorst zijn 516, waarvan 260 katholiek en 256 niet-katholiek. Aldus eenzelfde Room- sche meerderheid als in het vorig jaar- NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Voorzitter: de Burgemeester. 1 vacature, afwezig de heer Habermehl. Na voorlezing van gebed opent de voor zitter de vergadering. De notulen der vorige vergaderingen worden gelezen en onveranderd vastge steld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de erven M. Erkelens om teruggave van 't gedeelte van 't vergun ningsrecht, wat wordt toegestaan. Missi ve Ged. Staten dat aan gemeente, ten be hoeve van 't Onderwijs zal worden uitge keerd de som van 1400 gld. Vervolgens geeft de Voorzitter kennilsl van 'ft bedrag aanvullingskohier ten bedrage van f 172.74. Bedrag van 't primitief kohier belast baar inkomen 1916 bedraagt f 1594.09 waardoor het procent hetzelfde blijft. r Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving begrooting 1915. Voor de betrekking van doodgraver had den zich twee sollicitanten aangemeld, na melijk C. Rietdijk en H. van Amerongen. Na gehouden stemming bleek Van Ame rongen de meeste stemmen op zich ver- eenigd te hebben. Omtrent liet verzoek van P. Egberts reeds de vorige vergadering ter tafel ge bracht, deelde de voorzitter mede, dat bij nadere overweging is gebleken dat geen huurpenning noodig is in de bouwveror dening. Aan belanghebbende zal tot nader opzegging, toegestaan worden een ijzeren hek te plaatsen voor zijn woning, en wel 1.20 M. uit^ den voorgevel gemeten. De voorzitter stelt als nu voor in deze een beslissing te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vervolgens werd medegedeeld, dat 'de reclame commissie op de volgende recla- v. d. Laan, J. van Tol L. van 't Kruis en me's afwijzend beschikt heeft n.l. van J. Abr. van Leeuwen. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter de vergadering sloot. OUD-ADE. Verkoop schapen. Gisteren werden de kerkschepen verkocht voor f41,25 per stuk; nooit voor zulk een som verkocht. OUDSHOORN. Droevig ongeluk. Terwijl ee<n meisje in het Nutagebouw bezag w<as met het smelten van was, sloeg eensklaps de vlam dn de pan. met het gevolg, dat de kleeren vain hieit meisje vlam vatite. Op 't ge schreeuw nikten ijlings toegeschoten per sonen de kleeren van het lichaam; de in middels ontboden geneesheer moest ech ter constateeien, dat het meisje met he vige brandwonden overdekt was. Haar toestand is zeer ernstig. SASSENHEIM. Veiling. Op de gisteren alhier gehouden veiling waren aangevoerd 150,000 snijbloemen. De prijzen waren voor Golden Spur 11 a 12 ct. per 100, voor Princeps 8, 9 en 10 ct. De handel was vlug. VOORHOUT. Brievenbesteller. Met ingang van 1 April is benoemd tot brievengaarder te Buitenveldert gem. Nieuwer Amstel de Heer J. Bleekendaal. Overleden. Hedenmorgen is alhier overleden de heer J. van der Hulst, sinds 1905 gemeenteraadslid, lid van het Paro chiaal Kerkbestuur, en van de Comm. tot wering van schoolverzuim. Statuten. Dc „St.Crt." no. 77 bevat de statuten van het R.-K. Jongenspatronaat, ge vestigd alhier. Laatste berichten. Hofbericht. Naar wij vernemen, zal de Koninklijke Familie, Dinsdag 6 dezer het Paleis in het Bosch betrekken. Van het Oostelijke gevechtsterrein. ST. PETERSBURG, 31 Maart. Mede- deeling van den generalen staf: Op het gevechtsterrein ten westen van de Njemen duren de gevechten voort. In de omstreken van Krasnopolo vorderen onze troepiin met succes en dwongen de Duitschers gisteren tot een overhaasten terugtocht, waarbij wij ongeveer 200 man met 2 officieren gévangen maakten en 2 mitrailleurs vermeesterden. In de Karpathen werd ons offensief voortgezet. Maandag hebben wij opnieuw 38 officieren en ongeveer 1750 man gevan gen genomen en 5 mitrailleurs buit ge maakt. Gevonden voorwerpen. 2 .paar witte wollen kinderschoeaiitjes; •oorknopje met steentjes; 2 damieskaartem voor „Toonkunst"; 3 paren handschoenen; ronde broche met steentjes; sleuteltje; damesmantel; bruine portemonnaie met eenig geld en postzegels; gouden dames- ring met steentje; groen fluweelen redicu-i le; zwart kanten sjaal met wit metalen lovertjes; damesparapTuie met gebogen gedeeltelijk verguld handvat. (A/11 es ge vonden in de electrisc'he tram.) Bruin glacé handschoen; sleuteils; wagienmoer- sleu-tel; portomonnaie met inhoud; Frank ische schoolboekjes; lederen zak met gold en sleutel; gekleurd zijden dasje; heeren rijwiel; lederen fietskap; damesparapluie; 1 groene en 1 zwarte ceintuur; oude da mesmantel; pakje met een schortje en een slabbetje; koperen kraan; nieuwe overschoen; bankbiljet van f 10; nikkelen heerenhonloge met diitcf ketting; slob kous; staalboek van kurkgramdet; band van een kinderwagen wiel; staart van een bont; blauwe zak met riem inhoudende sokken enz.; voltmeter in étui; herinne- nïngsmedadlle mobilisatie 1914; zilveren armband; broche met 9 steiemtjes; R. K. kerkboek; bril. in étui; gouden oorbel met zwart steentje.; top van een iepenboom; wag.enm.oier; ledig bruin houten koffertje; rose kindertaschje met koralen; eenig los zilvergeld; zilveren halsketting met bedel- stukjes; Ordelintje (blauw met geel) op een knoop; pl.m. 6 ei overlooper; gouden heeeenring met zwarten steen; zwarte da meshandschoen; honeften (1 geister en 1 herdershond). Terug te bekomen en Inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don- dirdag en Vrijdag, van één tot drie uur n.m. ten politiebureele aider. ALPHEN a.d. RIJN. Boerenleenbank. Maandagavond weïxl door de afdeeling A'Lphen en om streken van de Boerenleenbank een ver gadering gehouden. De voorzitter, de heer P. van Bergen, opende de vergade ring, welke door 110 léden weTd bijge woond, met 'n hartelijk welkom, en wees op de afwisselingen, welke in den gang der zaken hebben plaats gegrepen, en die vooral ontstondJen door den oorlog in naburige landen en de daardoor noodig geworden mobilisatie onzer - weerbare mannen. Dat de daardoor ontstane pa niek de gang der zaken schokte en voorafl het werft van beheerders dezer zaak en niet het minst dat van den kassier heeft bemoeilijkt, behoefde zeker geen, betoog. ZOETERWOUDE. Verkoop Schapen. Gisteren zijn de schapen door de landbouwers in de pa rochie van den H. Joannes Onth. geweid ten voordeele der Kerk en het Zusterge- sticht verkocht. De vórige zomer waren 101 lammeren gekociH; ecui di,w. Kca Kot met een mond- en klauwzeer besmette veestapel onteigend, een schaapje was gestorven. De 99 schapen brachten te samen op f3574.—, d. i. gemiddeld f36.10. De laagste twee die verkocht werden be- somden samen f 91. ZOETERMEER-ZEGWAART. Vitacentiu8-bibliotheek. Zondag werd de Vincentius Bibliotheek gesloten. In dezen winter maakten 738 personen gei bruik van de bibliotheek en haalden er 1101 boeken. RECHTZAKEN. GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Onjuiste opgave. In liooger beroep heeft tere* htgestaxn een metselaar en rijwielhandelaar uit B xlegraven, die indertijd, op verzoek van éen zijner schuld- eischers uit de metselaarszaak failliet was verklaard. Toen de curator, rar. P. Fuhri Snethlage, inventaris ging opmaken, verzweeg de man, dat hij ook een rijwielzaak had. De curator boorde achteraf, dat dit wel geval was en onder de stukken, het faillissement betreffende, vond bij rekeningen tot de rij wielzaak behoorende, De gefailleerde had eerst opgegeven, dat de zaak aan een derde behoorde. Er is, nadat deze verklaring onwaar bleek, een nieuwe inventarisatie opgemaakt, maar daarbij had de gefailleerde het bezit van eenige motor fietsen, die bij zijn winkel stonden, ontkend. Hij had gezegd, dat de motorrijwielen aan derden behoorden en dat hij ze in reparatie liad. Naar aanleiding van deze onjuiste opgave is bekl. op 15 Februari, ter zake van bedrie- gelijke bankbreuk, door de rechtbank te Utrecht veroordeeld, tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De procureur-generaal, mr. baron Van dor Feltz, vroeg vernietiging van liet vonnis wegens vormgebrek, doch eischte dezelfde straf, r aarden smokkelen. Dat paardensmokkelen niet malsch wordt gestraft, blijkt uit een pas geveld vonnis der Bossche rechtbank, waarbij A. J. H. Jennes- kens uit Weeze (Duitschlend) wegens het smokkelen van paarden naar Duitschland veroordeeld werd tot twee maanden gevange nisstraf en twee maal tweehonderd gulden boete, subsidair twee maal drie maanden hechtenis. De man had twee boerderijen, eene op Duitsch en eene op Hollandsch gebied en zeide permissie te hebben om met de paarden, die bij voor de boerderij op Plollandsch gebied bezigde, oolc zijn akker in Duitschland te be werken. Nu bleek echter, dat de paarden, die hij van Nederland naar Duitschland bracht, vandaar niet meer werden teruggevoerd, doch ginds over de grenzen verhandeld werden. Ycrboden optocht. Naar wij vernemen hebben zoowel de amb tenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht als de heer J. J. van Langen, secretaris van den Haagschen Bestuurderabond, hooger beroep aangeteekend van het vonnis van den kantonrechter waarbij laatstgenoemde terzake van het houden van een werkloozen optocht zonder vergunning tot f 1 boete werd veroordeeld. In de Zwarte Zee. ST. PETERSBURG, 31 Maart. Mede- deeling van den grooten generalen staf: Onze vloot in de Zwarte Zee heeft Zoen- gqcWnK, Rutio, nilliii'iir en -Aiugri ge-* Dombtrdeerd. Een reeks krachtige ont ploffingen en branden was daarvan het gevolg. Aan het bombardement van de Turksche havens aan de Zwarte Zee is behalve door oorlogsschepen, ook door watervliegtui gen medegewerkt. De mist, die de laatste drie dagen heeft geheerscht, belette een bombardement van den Bosporus. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 April 1915, medegedeeld door net Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 München. Laagste barometerstand 749.3 Bodoe. Verwachting tipt- den avond van 2 April. Meest Matige westelijke tot zuidelijke wind, licht tot halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer. Zachter. Marktberichten. ZWOLLE, 31 Maart. Boter. Aangevoerd 000/8 110/16 v. en 720 stukken wegende samen 13,460 kg. prijs 1/8 vat f 281/2-301/2 per kg. f 1.30 a 1.45. Yee. Aangevoerd 678 Runderen, waarvan op de stallen 100, 195 Kalveren, 15 schapen, 57 varkens, 489 biggen. Handel in neurende en kalvende koeien tamelijk vlug; in vette runderen, door de Israël, feestdagen weinig aangevoerd, rede lijk; in kalveren minder. Men besteedde vöor het vee per Kg. runde ren f0,760,92, kalveren f 0,901,15, schapen f1838.p. stuk, varkens f0,55.0,57. DELFT, 31 Maart. Ter vette varkens- markt waren heden aangevoerd 130 stuks. Prijs f0,70 a f0,94 per kilo lichte, f0,00 ,a f0,00 per kilo zware. SCHIEDAM, 31 Maart. Moutwijn f 13,50 Je never 119,50 Commissie fl4V2- Stemming willig. Spoeling f2.10, Graanspiritus l'24l/z Melasse Spiritus f22.f 23l/2- Ruwo spiritus f12. S10MCWIJK, 31 Maart. Eieren. lieden werden ter eierenveiling aangevoerd 4737 kip peneieren, die verkocht werden a f 4,90 a f 5.35 dc 100 stuks, benevens 665 eenden eieren, dio f 4.70f 5.40 opbrachten en 15 gan zeneieren A 10 cents per stuk. WOERDEN, 81 Maart. Kans. Op de kaasmerkt waren heden 184 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudschc kaas 1ste soort f 4i f 44(dito 2do soort f 37,— a f 40,dito zwaardere f 42,a 1'46,dito, rijksm. f43 a f45, pcröOK.g. Handel matig. YOOR SCHOTEN, 31 Maart. Yrjjo veiling. 2063 eieren f4.90—5.50. Yelling Y. P. N. 2640 eieren f4.C0—5.5a Zoeterwoudc, 31 Maart. Eicronveiling. 1968 kipeieren f 5.20f 575. 857 eenden eieren f 4.80f 5.45. Zoetermeer, 31 Maart. EloronvciKng. 'Aangevoerd 4903 kipeieren in 27 partijen. Prijs f 4.70 1 5.20. 4 Kalkoeneieren, pnjs 7 ceait. 195 eendeeicren, prijs f 4.9u A f 5.20. Politie. Bij het gisteren te Rotterdam gehou len examen voor het politiediploma, werd het gewone diploma toegekend aan den heer B. Jaasma alhier.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3