180 uur Catechismus; 2.30 Vesper; 7 uur Meditatie over het H. Lijden des Heeren. Maandag, Dinsdag en Woensdag de H. Missen te 7, 7.30 en 8.30 uur. Woensdagavond tem 7.30 uur Lof van den H. Josef met Te Deum lot sluiting van St. Josefmaand. Donderdag: ten 8 uur plechtig gezongen H. Mis en processie. 's Avonds te 8 uur overweging en gebeden tot sluiting van de Aanbidding. Vrijdag: te 7 uur uitstelling van het Aller heiligst© Sacrament; 8 uur de plechtig heden; 3 uur oefening van den H. Kruis weg. Zaterdag: 7 uur de plechtigheden; 8.30 uur gezongen H. Mis. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van dsn H. Victor. Zondag 7 uur en half 9 stille H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags 2 uur lof en Lijdensmeditatie. Woensdag: 7 uur Lof ter cene van den H. Jozef. a Donderdag half 9 gezongen H. Mis. 's Avonds 6 uur Lof en algemeene aan bidding. Vrijdag: 8 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament. 9 uur begin der plechtig heden. 's Namiddags 2 u. Kruisweg. Zaterdag: 's morgens half 8 begin der plechtigheden en daarna de gezongen Paaschmis. NOOTDORP. Parochie van den H. BarthoJomeus. Zondag 7 uur vroegmis met onderrich ting; 10 uur Hoogmis; Lied „Voor den Vrede". Na de Hoogmis wordt in de Pastorie' zitting gehouden tot het ont vangen der koop- en plaatorngelden van het 2de kwartaal. 11.30 uur Verga dering der Zelatrioen in de Pastorie. Geen Catechismus. 2.30 uur Vespers, daarna voor alle kinderen van 711 jaar voorbereidende oefening tot de Paasoh-Communie. G.30 uur Lof met Lijdensmeditatie. Maandag 7 uur -H. Mis in het St. Jo- sephgesticht; 8 uur in de parochiekerk. Te 9 uur voorbereidende oefening tot de Paasoh-Communie voor alle kinde ren van 7—11 jaar. Bichthooren: 10 uur voor de meisjes; 3 uur voor de jongens; 5 uur voor de volwassenen. Dinsdag: 7.30 uur H. Mis met toespraak, waaronder de pas 7 jaar geworden kin deren hun Eerste H. Communie zuilen ontvangen. 8.15 uur H. Mis tot danjt- zegging. 3.30 uur Catechismus voor de toekomstige aannemedingen. Vanaf 5 u. gelegenheid tot biechten. Woensdag: H. Mis te 8 uur, daarna Cate chismus voor de aannemelingen, in de kerk; 6.30 uur Lof ter eere van den H. Jozef en Te Deum, tot sluiting van de maand Maart, Lied no. 102. Heel den dag (behalve van 12.30—2.30) gelegen heid tot biechten. Donderdag: te 7 en 8 uur gelegenheid tot Commumioeeren; 9 uur gezongen H. Mis, daarna processie, en heel den dag uitstelling van 'm het H. Sacrament; 's avonds 7 uur gezamelijke Aanbidding en Kort Lof. Geen Catechtemus. Vrijdag: 7 uur uitstelling van het Aller heiligste; 8.30 uur de Kerkelijke plech tigheden, waaronder Collecte voor het H. Land; 's avonds 7 uur oefening v. d. H. Kruisweg Geen Catechismus. Zaterdag: 7 uur aanvang der verschillen de wijdingen, ongeveer 8 uur de gezon gen Paaseh-Mi.s. Heel den dag (behalve van 12.302.30 uu,r) gelegenheid tot biechten. Geen Catechismus. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Wiilibrordus. Zondag De H.H. Missen te 7 en 10 uur. Catechismus 1.30 uur. Lof 2.30 uur. Lijdensmeditatie 6.30 uur. Maandag, Dinsdag en Woensdag do H.H. Missen 7 en 8 uur. Bieolitihooren 's nam! 5.30 tot 7 uur. Dinsdag 6.30 uur Lof voor den vrede. Biechthooren van 5.30 tot 7 uur. Woensdag: Biechthooren 's morgens tot 11 uur, 's namidd. van 4 tot 9 uur. Lof tot sluiting der maand Maart 6.30 uur. Donderdag: 7 uur gezongen H. Mis, waar onder uitreiking H. Communie, daarna Processie. 7 uur Lof. v"i<fag: 7 uur Uitstelling van het H.H. sacrament. 8 uur plechtigheden, waar onder collecte voor het H. Land. 7 uur Plechtige Oefening v. d. H. Kruisweg. ïTi 7 uur Pl€ch'tighedem, daarna H. Mis. Biechthooren 's morgens tot u uur, 's nam. 49 uur. GUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. ZondagH.H. Missen te kwart voor 8 en Kwart over 10; 2 uur Lof. Maandag—Woensdag 12 uur voorberei- n? voor de Paasch-cocnmunie der Kinderen. "onderdag: Witte Donderdag. Generale raasch-Communie der kinderen. Van. 7 nüp en met Hoogmis van 9 uur oi/ri? d0< H" Cominunie ieder half bidding UU1 Gemeensc}iappelijke Aan- £af; Coede Vrijdag. Uitstelling van Z nSacrament te 7 uur. Plechtighe- iZrn Te 2 uur d« H. Kruisweg. a8- Paaseh-Zat&rdag. Pleohtigheden u. Biechthooren tot 10 u. en 2—8 u OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag; Heden Palm-Zondag. Vóór de oogmis wijding en uitdeeling der Pal- en Processie. Heden geen Cafce- ®Mmus. Begin van den Paaschtijd. Missen rte 7 en 10 uur. Te 3 uui* Inf. U a^nia bibliotheek apen tot half vijf. «"dag: de H. Mis om half acht. De H postunie wordt alle dagen uitgereikt zeven, zeven uur, en vóór on TOder de H. Mis. a®: H. Mis kwartier over 7. Te 8 w» Catechismus. Woensdag: De H. Mis kwartier over 7. Te 8 uur Catechismus. Biechthooren van vier uur tot half zeven. Half acht plech tig Lof tot sluiting der Jozefmaand met Te Deum. Voor het Lof de laatste Me ditatie. Donderdag; Witte Donderdag. De H. Mis te 8 uur, waarna processie met he.t H. Sacrament. Den geheelen dag aanbid ding- Des avonds half 8 luide Aanbid ding en Gezangen ter eere van het H. Sacrament Vrijdag: Goede Vrijdag. Zuivel en eieren verboden. Te 8 uur de plechtigheden. Het H. Misoffer wordt dezen dag niet opgedragen. Half drie oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag: Paosch-Zaterdag. Te 7 uur be gin der plechtigheden. Wijding van nieuw vuur, Paasch-kaars, wijwater en doopwater. Te 8 uur zingende Mis. Biechthooren van half vijf tot 9 uur. Na de Mis gedegenheid tot Communiceeren. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen te 6.30, 8 en 10 uur; te 12 uur voorbereiding der Catechis- muskindenen voor de Paasch-communie; 2 uur Catechismus; 3 uur Sint Agnes- Vereenigdng; 7 uur Lof en Lijdensme ditatie. Maandag H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur te 5 urn- biechten de kinderen der Dins- dagsche-, Woensdagsche- en Donder dagsdie leering. Dinsdag: als Maandag. Onder de H. Mis van half aclxt geza menlijke Paasch-communie der boven genoemde kinderen. Te 5 uur zullen de kleinste kinderen biechten. Woensdag: H. Missen te 7 en 7.30 uur, waaronder eerste H. Communie der kinderen; en 9 uur; te 5 uur biechthoo ren; des avonds te 7 uur plechtig Lof met Te Deum tot sluiting der maand Maart. Donderdag: Te 8 uur plechtige H. Mis, waaronder de H. Communie zal worden uitgereikt, daarna processie. Uitstelling van 't Allerheiligste tot des avonds 8 u. Vrijdag: Uitstelling van 't H. Sacrament te 6 uur. Tc 8 uur plechtigheden, des avonds te 7 uur Kruiswegoefening. Zaterdag: te 7 uur Wijding der Doopvont en Paaschkaars; de H. Mis ongeveer te 8.30 uur. Na de H. Mis uitdeeling van t gewijd water; 's namiddags 49 uur Biechthooren. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag^. Heden „Palm-Zondag"; vóór de Hoog-Mis wijding van palm en proces sie, daarna uitdeeling van palm. Onder de H.H. Missen 2de Collecte voor de armen. Na den middag te 1 uur Gatech., en te 2 uur Overweging over het Lijden des Heeren met Lof ter eere van den H. Josef. Met „Palm-Zondag" begint de Paaschtijd voor al degenen, die reeds plechtig zijn aangenomen,en die Paasch tijd duurt 2 weken. Aan den zij-muur bij lederen. Biechtstoel hangt een bus voor de Offertjes der Vasten-dispensatie Maandag en Dinsdag raag men 1 keer vleesch en spek gebruiken, doch meer malen gesmolten vet in plaats van bo ter; op de verdere dagen van deze 'eek mag men geen vleesch of spek of ge smolten vet gebruiken, en bovendien is op Goeden Vrijdag óók verboden het gebruik van eieren en van zuivel (d. i. van melk, boter en kaas). Maandag en Dinsdag te 11 uur de gewone Catech., en Dinsdag ook te 9 uur Ga tech. voor de kleintjes, die voor hqn 1ste H. Communie keren. Woensdag: vóór. de H.H. Missen vanaf 7 uur, na de H. Mis van half negen tot 10 uu,r, en na den middag van 48 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, genaamd „Witite Donderdag": gedachtenisviering der Instelling \an Ijet Allerh. Sacrament des Altaars. Volle Aflaat voor het'Aaj-tsbroed. van het H. Hart met het Aposft. des Gebeds en voor het Broed, van Ged. Aanbidding. Te hailf acht zal gelegenheid zijn om te Communiceeren; te 9 uur gezongen H. Mis/ waaronder 2de Collecte voor de sieraden der kerk, en ook de H. Com munie zal worden uitgereikt. Na de K. lyiis Processie, en verder-s blijft het Al lerheiligste den geheelen dag ter aan bidding uitgesteld, 's Avonds te 7 uur sluiting der aanbidding met eene korte Overweging. Vrijdag, genaamd „Goede Vrijdag", ge dachtenisviering van het lijden en ster ven des Heeren. 's Morgens te 7 uur Uitstelling van het Allerheiligste; te 9 uur de Plechtigheden, waaronder scliaalcollecte voor het H. Land; As mid dags te 2 uur -Oefening van den H. Kruisweg met vereering der Relikwie van het H. Kruis. Zaterdag, genaamd „Paasch-Zaterdag", 's morgens te half acht wijding van vuur, Paasch-kaars en Doopvont, en daarna omstreeks 9 uur de gezongen Paasch-Mis. Terstond na de Paasch- Mis tot 11 uur, en 's middags van af 3 uur gelegenheid om te biechten. Op het Hoogfeest van Paschen, tevens lste Zondag van de maand, te verdienen volle Aflaat. Onder de H.H. Miftsen 2de Collecte tot onderhoud van kerk en pasto rie. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 6.30 uur uitreiking der H. Com munie. 1ste H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10 uur Catechismus. 1.30 u. Meditatie en Lof 6 uur. Maandag: 7.30 en 8.30 uur H. Missen. 12 uur Catechismus. Dinsdag: H. Missen 7.30 en 8.30 uur. 12 uur Catechismus; van 12 tot 2 uur biechthoo ren voor de jongens, van 4 tot 6 uur voor de meisjes. Woensdag: onder de H. Mis van 7.30 uur de Paasoh-Communie voor de kinderen der Scholen. Woensdag tot 12 uur en 'e inamiddag-s van 3—9 uur biechthooren. Donderdag: 8 uur de plechtigheden; 4 uur aanbidding voor de kinderen, 8 uur openbare Aanbidding. Vrijdag: 6.30 uur begin der Aanbidding; 8.30 uur de plechtigheden waaronder collecte voor het H. Land. 8 urn- Oefe ning van den H. Kruisweg. Zaterdag: 7.30 uur begin der plechtighe den; 8.30 uur de Paasch-Mis; biechthoo ren tot 12 uur; 's namiddags van 3—9 uur. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentïus. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 1.15 u. Catechismus voor de jongens. 2 u. Meditatie. Na de Meditatie Cate chismus voor de meisjes. 7 u. Congre gatie voor de leden der H. Familie. Maandag en de twee overige dagen de H. Missen te 7 en 8 uur. Catechismus voor de kleinen te 9 uur en voor de grooteren te 11 uur. Dinsdag: Catechismus voor de kleinen en de grooteren te 11 uur. Woensdag; Te 11 u. Catechismus. Biecht hooren van 4 uur af. Te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag: Witte Donderdag. Ten 8.30 uur te zingen H. Mis. Daarna processie en den geheelen dag uitstelling van het Allerh. Sacrament. Ten 7 uur luide aanbidding. Vrijdag. Goede Vrijdag. Des 's morgens uitstelling van het Allerh. Sacrament; ■ten 7 uur. Ten 8.30 uur de plechtigheden, Collecte voor het II. Land. Ten 2 uur de Kruisweg. Zaterdag: Ten 7 uur de plechtigheden. Daarna de II. Mis. Biechthooren van 4 uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis, daarna Catechismus. 1.30 uur Bij belles Catechismusleeren. 2.30 uur Lof en Lijdensmeditatie. Maandag: 12 uur Catechismus. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Woensdag: 12 uur Catechismus. 7 uur Lof ter eere v. d. H. Joseph met Te Deum tot sluiting van de St Joseph-maand. 58 uur Biechthooren. Donderdag: 7, 7.30 en 8.30 uur uitreiking H. Communie; 8.30 uur Hoogmis, pro cessie; 8 uur openh. Aanbidding. Vrijdag: 7 uur uitstelling; 8.30 uur plech tigheden; 2.30 uur Kruisweg. Zaterdag: 8 uur wijding Paaschvuur; 8.45 uur Paasch-Mis; biechthooren tot 11 uur en vanaf 4 uur. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: De H. Missen te half 8 en te 10 uur. Half 2 Catechismus. Vóór de Hoog mis wijding en. uitdeeling der Palm. Te 6 uur vergadering van St. Aloysius. Te 7 uur Lof met Meditatie. Na de Hoogmis Bibliotheek. Maandag en Dinsdag; De H. Missen te half 8 en te 8 uur. Woensdag: le H. Mis te 8 uur, de 2e te 9 uur, vóór en na de H. Missen en des middags van 3 uur af gelegenheid om te biechten, 's Avonds half 8 plechtig Lof t.er eere v. d. H. Joseph met den Lofzang Te Deum tot besluit van de maand Maart. Donderdag: Witte Donderdag. Te 8 uur de gezongen H. Mis met Processie, 's Avonds te half 8 luide Aanbidding. Vrijdag: Goede Vrijdag. Des morgens te 7 uur uitstelling van het Allerheiligste. Te 8 uur begin van de plechtigheden, waarbij ook Processie. Onder de plech tigheden schaalcollecte voor het H. Land. Te half 3 oefening v. d. H. Kruis weg en vereering der relikwie van 't H. Kruis. Zaterdag: Paasch-Zaterdag. To 7 uur be ginnen de plechtigheden. De gezongen H. Mis te half 9. Na de H. Mis en des middags van 3 uur af gelegenheid om te biechten. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: half acht Vroegmis; 10 uur Palm- wijding, daarna Hoogmis: half één is de Bibliotheek open. Half twee Cate chismus; 3 uur Kruisweg; half zeven Lijdensmeditatie. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. In deze week Catechismus enkel Maan dag en Dinsdag. Maandag en Dinsdag is vleesch- en vet- gebruik geoorloofd. Dinsdag: De H.H. Missen om 7 en 8 uur. De vier laatste dagen der Goede Week is vleesch- en vetgebruik niet geoor loofd. Woensdag: de H. Mis om 7 uur op de Kapel; half acht uitreiking der H. Com munie; 8 uur H. Mis in de kerk. Des voorm. tot 10 uur en 's nam. wn 49 uur gelegenheid te biechten. 7 uur I of met Te Deum. Donderdag: Op Witten Donderdag de Hoogmis om 8 uur. Des avonds 7 uur Meditatie en oefeningen van Aanbid ding. Vrijdag: Op Goeden Vrijdag de plechtig heden om 8 uur. Des avonds half acht Kruisweg. Zaterdag: Paasch-Zaterdag. De plechtig heden om half acht; Hoogmis om 9 uur; des voorm. tot 11 en des nam. van 35 uur voor de kinderen en tot 9 uur ge legenheid om te biechten voor een ieder aan drie biechtstoelen. WASSENAAR. Parochie van den H. Wiilibrordus. Zondag de H.H. Missen: gelezen te 7 en 8.30 uur. de Hoogmis te 10 uur. Te 2 u. Catechismus, te 3 uur Kruisweg. Te 5.30 uur Congregatie voor de Vrouwen; den volgenden Zondag te 6 uur voor de Mannen. Na den Kruisweg Roz. voor Jacoba Kortekaas—Knijnenburg, als lid van de Westl. Proc. Maandag: de H.H. Missen te 7.30 en 8 uur. Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen te 7, 7.80 en 8 uur. Woensdag: 's Avonds 7 uur Lof fer eere van den H. Jozef, met „Te Deum" tot sluiting van de St. Jozef-maand. Donderdag: Witte Donderdag. 7 uur ge zongen H. Mis, waarna processie; het Allerh. blijft ter aanbidding uitgesteld; 's avonds half 8 algemeene Aanbidding. Vrijdag: Goede Vrijdag, 7 uur uitstelling van het Allerh.; 8 uur de plechtigheden; 3 uur Kruisweg; 7 uur Lof met Lijdens meditatie. Zaterdag: Paasch-Zaterdag. Te 7 uur van gen de plechtigheden aan; ongeveer 8 uur begint de H.Mis, gezongen; 's avonds geen Lof. Deze week gelegenheid tot biechten volgens gewoonte, bovendien Woensdag en Zaterdag 's morgens tot 11 uur en na den middag van 4 tot 9 uur. Op Witten Donderdag en Goeden Vrijdag wordt geen biecht gehoord. Catechismus alleen Dinsdag. De tijd om Paschen te houden is voor deze Paro chie van heden tot en met den 2en Zen dag na Paschen. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: V.m. kw. vóór 7 u. H. Communie. 7.30 u. Lit. v. a. Heiligen, Vroegmis: 10 u. PaJmwijding, Hoogmis; 2 u. Lof met meditatie. Lied 96 (6 v.) Maandag: 7 u. H. Communie. 8 u. H. Mis. Half 12 u. Catechismus. Dinsdag: 7 u. H. Communie; 8 u. Gez- Rouwmis. Woensdag: 7 u. H. Communie. 8 u. H. Mis. 's Avonds om 7 u. plechtig St. Jo zeflof met Te Deum. Lied 73. Donderdag: 7 u. H. Communie. 8 u. Ge zongen Mis, Processie, 's Avonds 7.30 u. Luide Aanbidding. Vrijdag: 7 u. Begin der Aanbidding; 8 u. Plechtigheden; 2 u. Kruisweg met reli- kwievereering. Zaterdag: 7 u. Plechtigheden; 7.30 u. Paasch-Mis, waarna H. Communie. Deze week gelegenheid tot biechten liederen dag vóór en na de H. Mis. Zaterdag alleen na de Mis. Donderdag en Vrijdag geen biechthooren. Woens dag en Zaterdagmiddag van 48 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: Palm-Zondag. De H. Missen 7 u. en half 9; half 11 Hoogmis; half 2 Cate chismus: half 3 Lof; 7 uur H. Familie. Na de Hoogmis Bibliotheek. Maandag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Dinsdag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. 7 uur Vincentius-Confe- rentie. Woensdag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 4 uur biehthooren. 7 uur St. Jozef-Lof met Te Deum tot sluiting van de maand Maart. Donderdag: Witte Donderdag. 8.30 uur gezongen H. Mis. Aanbidding den ge heelen dag. 7 uur Aanbidding. Vrijdag: Goede Vrijdag. 7.30 uur Aanbid ding. 8.30 uur die plechtigheden. 2.30 u. Kruisweg. Zaterdag: 7.30 uur plechtigheden. 8.30 u. Gezongen H. Mis, daarna biechthooren tot 12 uur en na den middag van 2 uur af. Voorzien van de laatste H. Sacramen ten Margaretha Smitv. Leeuwen; Hen drik a SebelKnippersluis; Wilhelmus v. d. Hoeven; Cornells Tunker. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag: Palm-Zondag. 7.30 uur de Vroeg mis; 10 uur wijding en uitdeeling der Palmen, daarna Hoogmis; 1 uur Cate chismus, 2 uur Meditatie; 6 uur Patro naat van den H. Aloysius. Maandag: 7 en 8.15 uur de H.H. Missen; vóór de Mis van 7 uren wordt de H. Communie uitgereikt; 8 en 9.30 uur Ca techismus. Dinsdag: 6.45 uur uitreiking van de H. Communie; 7 uur II. Mis in het Liefde gesticht; 8.15 uur H. Mis in de Kerk. 8 en 9.30 uur Catechismus. Woensdag: 6.45 uur uitreiking van de H. Communie; 7 en 8.15 uur de H.H. Mis sen; 8 uur Catechismus; 2 uur Lof en Te Deum tot sluiting van de Maart oefeningen ter eere van den H. Joseph. Gelegenheid om te biechten 's morgens tot 11 uur en namiddags van na het Lof tot zeven uur. Woensdag 10 uur verkooping der scha pen voor het Liefdegesticht en de scho len geweid. Donderdag. Witte Donderdag. De gedach tenis van de instelling van het Aller heiligste Sacrament, te verdienen volle aflaat. 7.30 u. en ook onder de H. Mis van 8.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Na de II. Mis van 8.30 uur Processie en uitstelling van het Aller heiligste. 's Avonds 6.30 uur plechtige Aanbidding. De baldekijndragers en andere assisten ten bij plechtige processieën worden verzocht Donderdag en Vrijdag hun eerepost hij het Allerheiligste getrouw te vervullen. Vrijdag: Goede Vrijdag: bijzondere ge dachtenis aan 's Heeren bitter lijden en sterven, 's Morgens om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste. 8.30 uur de plechtigheden, waaronder de Collecte voor het H. Land en het weeshuis te Bethlehem, door Z. H. den Paus voor geschreven. Om 2.30 uur namiddag de plechtige oefening van den Kruisweg. Zaterdag: Paasch-Zaterdag: '6 morgens 7 uur de plechtigheden; omstreeks 8.15 <le Paaschmis. Niet onder maar n de Paasohmis kan men gewijd water bekomen. Zaterdag van 's morgens negen uur af tot 's avonds zeven uur gelegenheid om te biechten, behalve van 123 uur. Van Zaterdagmorgen 9 urn- tot 's avonds zal nog een derde biechtvader aanwezig zijn. Maandag en Dinsdag is nog het gebruik van vleesch en vet geoorloofd. Woens dag en de overige dagen der Goede Week, ook Zaterdag, geen vleesch of vet in plaats van boter. Op Goeden Vrij dag is bovendien het gebruik van zuivel en deren verboden. Zondag in de H.H. Diensten van 7.30 en 10 uur de 2de col lecte voor de R.-K. Parochiale Jongen»» school. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: De H. Mis^gn om half 8 en tien uur. Uitreiking der H. Communie kw. vóór 7 uur. Catechismus, 3 uur Vesper; half 7 Meditatie. Dinsdag: Gezongen St. Antonius Mis. Geen Lof. Woensdag: 's Avonds half 8 Lof ter ecra van den H. Jozef en Rozenhoedje. Van 5 tot 7 u. gelegenheid om te Biech ten. Donderdag: De H. Mis om half 9, waarna de uitreiking der H. Communie. 4 uur Rozenhoedje met overweging. Half acht Lof en Korte Meditatie. Vrijdag: 8 uur uitstelling van het H. Sa crament; halt 9 de plechtigheden; 2 uur biechthooren der kinderen; half 8 Mo- ditatie. Zaterdag: 7 uur de plechtigheden; half 9 de 1J-. Mis; 3 uur gelegenheid om te biechten. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Afd. Leiden en Omstreken. Maandag, 910 uur Brandstoffenconrmissie. Donderdag, Geen Best aura vergadering. Zaterdag, 89 uur Bibliotheek; 910 uur Spaar- en Voorschotbank. Zita-Vereeniging. Zondag, geopend vanaf 12 uur; van half 4 tot half u uur Zangles, van half 5 tot half 6 uur godsdienstonderricht voor alle meisjes van het Patronaat. Van half 6 tot half 7 ont spanning. Spaarkas, Bibliotheek Patronaats meisjes. 's Avonds tot 10 uur gezclligo bijeenkomst in de lokalen der winkeljuf!', en dienstboden. Maandag, geen Kookles. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddags en van 89 uuFs avo nds arbeidsbeurs. In lichtingen voor verschillende betrekkingen; De knipcursus is geëindigd. Van 8—972 uur Herhalingsonderwijs Patro naatsmeisjes. "Woensdag-avond van 810 uur, gezellige bijeenkomst voor dienstboden; Spaarkas en Bibliotheek van 89 uur, (ook nict-lcden kunnen worden toegelaten). De Costume- cursus is geëindigd. Heden is de Paaschva cant ie begonnen welke duurt tot 11 April. Donderdag. Geen Kookles. De zaal geopend voor Dienstboden. Yrydag Van 71/?9Va u. Gezellige bijeen komst van meisjes, Afd. Vrouwenbond. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, is de zaal open van 12V22y2 en van 57 uur voor do leerlingen; van 8-10 uur verpl. bijeenkomst voor do Gezellen, ten 83/d kegelclub ,,Hout of Fout". Maandag, en Dinsdag, is de zaal beschik baar voor do Gezellen. Dinsdag, ten kwart voor 9 Gecombineerde vergadering van Commissarissen der Gezel len. Woensdag, ten 9 uur rep. Gymnastiek. Zaterdag, zitting spaarkas en bibliotheek op de gewone uren. De Kerkvervolging in Mexico. In onverminderde hevigheid duurt de vervolging in Mexico voort. Een bericht uit Washington meldt, dat een 180-tal priesters m het land zijn gevangen gezet. De plannen der zoogenaamde regeering blijken het duidelijkst uit het feit, dat zij belooft de gevangen priesters tegen een losgeld van een half millioen te zullen vrijlaten, buitenlandsche priesters hebben last gekregen, onverwijld het land te ver laten. Omtrent hetgeen er in Mexico plaats grijpt, geeft ook een pas verschenen bro chure van den katholieken priester C. Kelley, president der vereeniging voor verspreiding van het katholieke geloof in de Vereenigde Staten, opmerkelijke voor beelden. Daarin leest men o. m.De con- stitutionalisten in Mexico hebben drie vierde, zoo niet meer, van het werk der katholieke kerk in hun land ten gronde gericht. Ze deden het met voorbedachten rade en volgens vooropgezet plan. Ze de den het onbarmhartig en gruwzaam, zo verdreven alle katholieke bisschoppen uit Mexico, zetten hen gevangen of dwongen hen, wanneer zij hun leven wilden redden, zich te verbergen. Van degenen, die in het land bleven, oefent slechts één onge hinderd zijn ambt uit; deze bevindt zich in het door Zapata bezette gebied, die zich niet aan Carranza's opperleider on derworpen heeft. Van de overigen, dio nog in Mexico verblijven, houden zich, gelijk ik zeker weet, drie verborgen, en een bevindt zich in de gevangenis, zonder reden tot acht jaren' gevangenis veroor deeld. Daarbij komt, dat tal van priesters en liefdezusters, religieuzen van verschillen de orden, in ballingschap gedreven zijn; zij zijn deels Mexicaansche onderdanen, deels burgers van andere Staten. De constitutionalisten eigenden zich verder allerlei eigendommen toe, zelfs eigendommen, die door particuliere per sonen beheerd werden, alleen omdat zij tot godsdienstige doeleinden benut wer den. Ze plunderden kerken, verwoestten bibliotheken, wetenschappelijke laborato ria, colleges, scholen, musea, waardevolle handschriften en woonhuizen. Ze verniel den Mexico's Beste inrichtingen voor 1 oo- ger onderwijs. Ze zetten priesters en leeraren gevan gen, martelden en doodden hen. Zij be dreven d© afschuwelijkste schanddaden aan meisjes, vrouwen, zusters, wier leven gewijd was aan den dienst van Gocr. Zij verboden onder doodstraf de openlijke uit oefening van den godsdienst. Zij matigden1 zich kerkelijke jurisdictie aan, door, voor zoover nog van de Kerk was overgeble ven, mannen naar hun welgevallen te be noemen voor kerkelijke beambten. Om met eenigen schijn van reden deze dingen te kunnen verrichten, verspreiden zij nietswaardige leugens tegen de Kerk en de geestelijkheid. I

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 9