00RLÖGS-VARIA. Advertentiën. De Sint-Barbara Vereeniging ttilcidel) optreden, doordien de smetstof terecht koint op den bodem, of in voedsel, b v. de melk, bij het gebruik waarvan de riekte kan worden overgebracht. ln het allereerste stadium bevindt zich ie smetstof in de bloedbaan en veroorzaakt jjij haar inwerking eerst verhoogde tempe ratuur en daarna verschijnselen van blaar- vorming. Treedt de laatste in, dan daalt de temperatuur, waaruit mag worden op gemaakt, dat do invloed der smetstof op Het bloed heeft opgehouden. Dat een aan jj en K. lijdend dier, vooral in het sta dium der blaarvorming, een groote hoe veelheid smetstof produceert en verbreidt, ligt voor de hand. Van de klauwen komt de smetstof op den bodem; de inhoud van de blaren in den mond, vermengd met speeksel, wordt op de standplaats van het dier verzameld, en bezoedelt het geheele dier en zijn omgeving. De huid i's met smetstof besmeurd; de blaren aan den te pel besmetten de melk. De mest wordt be smet door hetgeen uit den mond is door geslikt, maar bovendien door de blaren uit de darmen, indien die in het lijden betrok ken zijn. gr is dus alle gelegenheid om de andere dieren in den sial te besmetten, en dat geschiedt dan ook zonder uitzondering. Is eenmaal de ziekte bij één dier in den stal aangetroffen, dan is het niet meer moge- 11,v de andere te wrijwaren; als regel wor den ze allé, ziek. L)e tijd, die er verloopt tusschen de be smetting en het optreden der eerste ver schijnselen (het incubatietijdperk) is niet altijd nauwkeurig te bepalen. Men heeft waargenomen, dat bij inspuiting va.n smetstof; in de aderen de ziekte zich zeer spoedig ontwikkelt. Bij inwrijven in het slijmvlieë van den mond ontstaat zij soms na 48 tot 60 uren. Bij natuurlijke besmetting kan uit den aard der zaak dit tijdperk niet zoo nauw keurig worden bepaald, omdat het juiste tijdstip, waarop de smetstof in het lichaam geraakt, nooit kan worden vastgesteld. Al kan men dikwijls nagaan, wanneer ver moedelijk de smetstof in de nabijheid van de dieren is gebracht, zoo is dit ter bepa ling van het incubatietijdperk niet vol doende. Vandaar waarschijnlijk de groote ver schillen, die men aantreft in de opgaven ten opzichte van deze zaak. Men spreekt zelfs van een tijdperk van 29 dagen, ter wijl anderen een tijdsverloop van 11, 14. ja soms van 21 dagen meenen te hebben opgemerkt. Men dient echter wel aan te nemen, dat het incubatietijdperk bij kunstmatige en bij natuurlijke infectie (besmetting) kan verschillen en afhankelijk zal zijn van de hoeveelheid smetstof, die eventueel aan de besmetting deelneemt. C. B. Rechtzaken. Lotisico. De rechtbank te 's Gravenhage heeft gisteren io vorderingen van vier prijswlnners van Lo tisico tot bedragen van resp. ruimfSOO, ruim f4000 en f2000 toegewezen na verwerping van het beroep van de gedaagde maatschappij Lotisico op de op de conversie betrekking hebbende artikelen der overeenkomst in ver band met het uitstel van de trekkingen van tenige klassen der Staatsloterij. Be hoedenpennen. Gisteren waren weder tal van dames voor den Haagscben kantonrechter gedag vaard tea- zake van overtreding van he-t hoedenpennenverbod. Slechts enkele verschenen en dat waren degenen, die meenden nog wel door de ma zen heen te kunnen. Met veel gewicht lieden zij haar „snoes" van een hoed zien aan den kantonrechter, getooid met mooie veertjes en toonden ZEd. Achtb. dan aan, dat zij beslist ongevaarlijk waren, dat wil zeggen de hoeden, want de pen stak er maar een heel, heel klcdn puntje door. Zulks was den ambtenaar van het O.M. echietr onverschillig, voor de kleine punt jes werd f 0.50 en voor de groote re f 1 boete gevraagd. Siaten-Generaai. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren." Mond- en klauwzeer. Vermogens belasting. Een mond- en klauwzeerwetje; replie- krei over het ortewetfp vermogensbelasting en de aankondiging des voorzitters, dat de heer De Savovnin Lohman in zake het wdswoije een motie heeft ingediend, -wel ke nog voordat het ontwerp aan de orde koirut, gedrukt rondgedeeld en behandeld ml moeiten worden, ziedaar wat de dag bood. De inhoud der motte is nog niet hekend en wij zullen niet er naar gissen. Wij wachten met belangstelling op de sur prise. Het mond- en klauwzeerwetje werd wnder stemming aangenomen, iqaar niet dan nadat eenige critiek ge'uverd was. De jwgeeriiig zal de bevoegdheid krijgen te hevelen, dat, in fabrieken van melkpro ducten, de wei, welke straks weer a.!s vee voer moet worden gebruikt, zal worden gesteriliseerd door pasterurisiatie. De in- struinemten daarvoor zijn rifet goedkoop, vandaar dat kleine zuivelfabrickjes en ^asinakerijtjes nogal bezwaar koeste len, te meer omdat volstrekt niet vaststaat t het zeer door de wei kan worden overgebracht. De heer De Jong sloeg een ^tere methode voor, de heer Lieftinck yrco? nadere gegevens over liet nut van n P roef ma at i-egc 1Een duidelijk ant- vroord ontvingen zij niete De heer Bram- roeAainp bestreed cLe afmaakmeithode. iJr de bat ovier de Vermogenisbe- 2 werd een goed deel ingenomen °or de uitgebreide neipliek van den heer ooien. Em van zijn voorname bezwaren etir i hieF afgewehen wordt van het bij belasting gevolgde systeem, dat den ^Jmgschuldige voor zijn aongiüte een leiddraad geeft Waar het den grondslag van de huurwaarde betreft, worden hem gegevens evrstrekt op welke manier hij die moet bepalen. Hier ontbreekt elk ge geven. Het instituut van navordering zou hier dan ook buitengewoon onrechtvaar dig werken. De minister moest heed in den aanvang van zijn repliek zijn rede afbreken, zoo- dat zeker de geheele dag van heden nog wel aan de Vermogensbelasting besteed zal zijn. Vergadering van heden. Zonder beraadslaging of stemming wordlt aangenomen het wetsontwerp tot onteigening van eigendommen in de ge meente Lonneker, noodig voor het vesti gen van een inrichting tot reiniging van de Troekkelerbeek dooi" de gemeente Enschedé. Wijziging der wet op de Vermogens belasting. Voortgegaan wordt met de algemcene beschouwingen omtreini het wetsontwerp tot wijziging der wet op do Vermogens belasting. (Tweede termijn). Minister Treub zet zijn gister afge broken dupiliek voort. Hij betoogt nader dat de waardeschatting van onroerend goed naar de verkoopwaarde de meest aanbevelenswaardige is. De heer Patijn licht een amende- men toe om eveneens niet als vermogen te beschouwen do lijfrenten verkregen door betaling van een gelijkblijvende pre mie gedurende ten minste 10 jaren, of, in dien vóór het einde van den termijn de verplichting tot premiebetaling door den dood is geëindigd, gedurende kortef tijd. Spr. acht het onbillijk zulke lijfrenten, die met pensioenen zijn gelijk te stellen, in do belasting te betrekken. Het amendement wordt aangenomen mot 64 tegen 14 stemmen. Z. H. Paus Benedictus XV en de wereldoorlog. Het resultaat van de onderhandelingen, door den H. Stoel met de mogendheden, over reeds vele gewichtige aangelegenhe den gevoerd, bevestigt de opvatting, wel ke reeds spoedig na den oorlog o. a. door Engeland werd gehuldigd, dat n.l. een moreele machtsfactor als het Pausdom slechts tot eigen schade uit de politiek wordt geweerd. Daarom dan ook beeft Engeland de betrekkingen met het Opper hoofd der Katholieke Kerk, welke het voor eeu^ven had verbroken, weer aangeknoopt en een gevolmachtigd gezant bij het Va- ticaan benoemd. Dooh ook andera staten erkennen den Paus thans als princeps pacis. Het koninkrijk Servië liet reeds het voornemen blijken, ook zijnerzijds een vertegenwoordiger bij den H. Stoel aan te stellen. En Turkije, welks souverein eenige maanden geleden den apostolischen dëlegaat dn plechtige audiëntie met de hoogste eerbewijzingen ontving, heeft 'de kerkelijke twist in Armenië, die reeds meer dan vijftig jaren duurde, bijgelegd. De Turksche regeering heeft de billijke wen- schen van den H. Stoel erkend en toegege ven aan het verlangen, om een rechtmatige patriarch aan te stellen. Hiermede heeft Turkije aan Z. H. een nieuw bewijs willen geven, dat he.t ernstig meent, den heiligen oorlog binnen bepaalde grenzen te hou den. Anderzijds zal het, naar uit Rome ge meld wordt, den H. Stoel nu gemakkelijk vallen, het Fransche protectoraat over de katholieken in het Oosten los te laten, vooral daar dit meer nadeel dan voordeel opleverde en reeds tot een drukkenden last was geworden. Het Fransche protec toraat had immers een feitelijke suprema tie tengevolge in alle streken, waar het be- scheimingsmacht uitoefende. Het is niet te verwonderen, dat men ook in Frankrijk de fouten der atheïstische regeering meer en meer inziet en dat invloedrijke kringen aandringen óp de herstelling van de di plomatieke betrekkingen met het Vaticaan. Al worden ook niet alle wenschen des Pau sen hoe gegrond en hoe billijk zij ook zijn mogen, als b.v. de door hem voorge stelde wapenstilstand met Kerstmis vervuld, toch treedt, gelijk de bemoeiingen en de resultaten van den Paus aanduiden, ■de moreele beteekenis van bet Pausdom sterker naar voren en is het Pausdom dan ook op de geheele aarde in aanzien geste gen. Want alles, wat Benedictus XV per soonlijk door zijn onvermoeid'en arbeid voor de leniging in den oorlogsnood en voor het herstel van den vrede gedaan heeft, toont niet alleen zijn hooge wijsheid en zijn goedheid, zijn groote diplomatieke bekwaamheid en zijn ware onzijdigheid in den strijd der volken, doch in zijn invloed op de menschheid ook de innerlijke kracht en de wijding van het Pausdom, de waarde van de Katholieke Kerk en haar verdien sten voor de godsdienstige hernieuwing en zedelijke wedergeboorten der volken. Redmond over Ierland. John Redmond, de katholieke leider dei- Ieren, heeft dezer dagen in Manchester gesproken voor Ieren en Engelschen. Hij zeide, dat het feit alleen reeds, te spreken voor Ieren en Engelschen samen, een be wijs was van de algeheele wijziging der Iersche quaestie. Ierland had zijn eigen plaats nu ingenomen en in goed vertrou wen zou het land zijn plicht doen. In de laatste zestig jaren hadden meer dan vier millioen Ieren het land verlaten, twee der den van dit aantal was van weerbaren leeftijd. Daarom kon Ierland niet zóóveel bijdragen, als het land gewenscht had, in dien de economische, politieke en sociale voorwaarden de bevolking stationair had den kunnen houden. Hoewel Ierland een landbouwend land was met een bevol king, welke gestadig afnam tot het vorig jaar toe, heeft Ierland toch een aanzien lijk getal soldaten geleverd. Tot 15 Fe bruari waren er 99.704 Ieren in het leger en sindsdien komen er iedeTe maand on geveer 4000 bij. Van de ULstermen en de Iersche vrijwilligers zijn er 50.000 reser visten of recruten van het nieuwe leger. Den 3den Augustus had Redmond ver klaard, dat Ierland veilig ter verdediging aan zijn eigen zonen kan worden overge laten en hij deed een beroep op de Ulster vrijwilligers. Hij vroeg hun zich te verzoe nen met de Iersche vx-ijwilligers om geza menlijk het land te verdedigen. De bereke ning van den Duitschen keizer, die meen de, dat Engeland innerlijk verdeeld zou zijn, was verkeerd uitgekomen. Tien jaren geleden stond het anders; doch hij vergat dat het keizerrijk één was op dit punt de vrijheid. Strijdend voor het keizerrijk weten de Ieren, dat zij strijden voor Ier land. Ieder Iersch soldaat, die zijn leven geeft op het slagveld, sterft even goed voor Ierland als de Iersche martelaren van het verleden. Het levensoffer van een Bisschop. Een correspondent van de „Tijd" schrijft: De dood van den bisschop van Linz, dr. Rudolf Hittmair, even tragisch als glorievol, heeft in heel het land begrij pelijk de grootste ontroering gewekt. Er is een kerkvorst gestorven op 't veld van eer, zooals ,een veldheer viel op het slag veld. Neen, schooner was deze dood! Want op 't slagveld der liefde is deze groote zie lenherder gevallen, wiens levensleuze, blij kens zijn laatsten vastenbrief nog, „meer liefde" was. Hij bezocht de hospitalen der gewonden en der zieken, hij bezocht de krijgsgevangenen, Russen en Serviërs. Hij bracht hun het evangelie der liefde als een apostel der liefde al3 de apostel eoner Kerk. die voor alle volken en alle tijden is. Zijn komst schonk troost en opbeuring ook aan de krijgsgevangen vijanden van dit land. Hij was een vriend voor allen, een zielenherder voo^ allen, een trooster voor allen. Vermoeienis kende hij r:iet, vrees was hem vreemd, en zich zelf niet ontziende bii het bezoek der besmette zie ken onder de krijgsgevangenen, schonk hij het offer van zijn leven aan den even- mensch. 26 Februari werd de bisschop ongesteld. Men dacht aanvankelijk aan influenza. Maar weldra constateerde dr. Lindner, de geneesheer van den kerkvorst, vlektypnus, welke de hooge lijder had opgedaan bij zijn bezoeken aan de krijgsgevangen, Ser viërs te Munthausen. 2 Maart werd de ernst van den toestand bekend en snel volgde de dood. Mgr. Hittmair was, zooals ik hem nog kort geleden zag, een krachtige, echt man nelijke persoonlijkheid. Zijn voorkomen was nog jeugdig, zijn gelaat open en blij moedig. Onder de wenkbrauwen Keken een paar heldere oogen frank en vrij en vroolijk h aan,' en onder het borstelig op staande haar welfde zich een effen voor hoofd. Heel zijn wezen was blijmoedigheid, liefdevolle toewijding. Een volksbisschop in den edelsten zin des woords is gestorven in hem! Waar hij huip kon bieden deed hij het. Hij was nan van de edelmoedige daad tevens. Nog niet lang geleden bemerkte de bisschop op een zijner vele en lange wandelingen, dat een arbeider bij het wegruimen van ijsblok ken op een - zeer gevaarlijke hoogt© een ongeluk had gekregen. Niemand durfde den ongelukkige te hulp te komen. n- der aarzelen trad toen de bisschop naar voren, besteeg de hoogte en hielp den on gelukkige uit zijn benarden toestand, ca en moedig als eens de huidige aartsbisschop van Weenen Kardinaal Piffl.een, op hol geslagen span paarden tot staan bracht en aldus menschenlevens redde. Sinds het uitbreken van den krijg «vijd- de zich de bisschop van Linz geheel aan den naar ziel en lichaam hulpbehoeven den evenmensch, vriend en vijand! Als ik nog een jonge man was, dan werd ik krankenbroeder" placht hij te zeggen. Ilij stelde zich niet tevreden geregeld de ge wonden, de zieken en gevangenen te ver eeren met een kort bezoek, neen, hij wilde ook verplegen, deed dienst als nederig ver pleger, stond er op, op zijn beurt ook de nachtwaken te vervullen. Men begrijpt, wat dit alles van het overigens krachtige gestel van dezen man vorderde, op wiens schouders nog de zware last van een heel diocees lag! Zijn nachtrust offerde hij op en zoo vond de dood geen weerstand in dit lichaam. De gestorvene was voortgekomen uit zijn diocees: hij was 24 Juli 1859 te Mat- tinghosen geboren, arbeidde vooral als professor van het Seminarie te Linz en werd in December 1908 tot bisschop be noemd. Het stoffelijk overschot wordt, gezien de droevige tijdsomstandigheden, zonder eenige praal bijgezet in den Dom. Uit de Pers. De nieuwe soldaten. Met instemming nemen wij over uit de „N. II. Crt." Ook de lichting 1916 zal straks moeten opkomen om ons leger tie versterken. Terecht merkte dezer dagen een der bla den op, dat bij de huidige verhoudingen cleze oproeping merkwaardig genoeg ge heel onbecritiseerd is gebleven: de over tuiging heerscht alom, dat hoe sterker ons leger is, des te grootier is onze kans op een blijvende onzijdigheid. Intuisschen is toch wel in één opzicht deze maatregel aan gegronde critiek te onderwerpen: aid. 6 van het Wetsontwerp zegt, dat „de tijd van inlijving en alles wat verder op de inlijving betrekking heeft", door Koninklijk besluit of door een autoriteit daarvoor aan te wijzen, aal worden geregeld. Omtrent het tijdstip dus van inlijving zijn wij volkomen in het duister, terwijl het wetsontwerp voorts inhoudt een af wijking van art. 45 der Militïewet (in welk artikel de tweede zitting van den Ministerraad op den eersten Maandag in Augustus wordt vastgesteld). Te onderstellen is dus, dat de inlijving zeer zal worden vervroegd. Welnu: wij meenen dat nadere inlich tingen vanwege de Regeering in dezen hoogst gewenscht zouden zijn. Daar zijn tal van bedrijven, die door het plotseling oproepen van de militie- en landweerplichtigen in Augustus j.L in verlegenheid raakten, maar toen kon het niet anders. Nü evenwel zijn wederom v*V3 jongelie den van de lichting 1916 werkzaam her en dèr, en ais ook zij vrij plotseling worden opgeroepen, verdubbelt zich de ongelegen heid. Daarbij komen dan degenen die exa mens hebben te maken, en nu óók niet weten hoe ze ermee aan moeten. De regeering zou zoo concludeeren wij velen verplichten door hetzij uit eigen beweging, hetzij op vraag van een der Kamerleden, spoedig mede te deelen, wanneer zij de lichting 1916 en den nieu wen landstorm zou willen inlijven. Laatste berichten. GOUDA. Propagandaclubs. «De Halfjaarlijksche algemeene vergadering der Federatie van R. K. Propaganda-Clubs in het Kamer en Statendistrict Gouda, wordt gehouden op Maandag 5 April 1915, 's namiddags te 6 uur (precies), in het gebouw der R. K. Leesvereeniging, Westhaven alhier. De agenda vermeldt o. a. een lezing van den heer J. C: Rietveld, Voorzitter der „Federatie" met het onde,Vwerp: ,,;De noodzakelijkheid van R. K. VolksLeesbi- bliotheken". Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Per Hollandsche Spoor van 9 u. 52 m. vertrokken hedenochtend Hare Majesteit de Konigin, Z. K. LI. de Prins met Prin ses Julina naar Amsterdam, tot het bren gen van het vroeger aangekondigde, niet officieele bezoek van eenige dagen aan de Hoofdstad. De Vorstelijke personen werden naar Amsterdam vergezeld door: jonkvrouwe Van de Poll, dame du Pal-ais honoraire, belast met de opvoeding van II. K. II. de Prinses; baronesse Sloet van Marxveld, hofdame; baron Siriema van Grovestins, grootmees/ter; baron BentLnck, opperstal meester; jhr. Boreel, hofmaarschalk; ba ron Van Geen, kamerheer en particulier secretaris; le-luitenant jlir. Backer, adju dant van Z. K. II. den Prins. Gedurende heit verblijf te Amsterdam zal van Hr. Ms. Militaire Huis atwisse- lend dienst gedaan worden door de adju danten kapitein ter zee jhr. Hooft Graaf land en geneiaal-majoor baron Van Tuyll van Serooskerken en de ordonnans-officie ren jhr. Quarles van Ufford en jhr. Wiit- tert van Hoogland. De referendaris van het Kabinet der Koningin, jhr. Stoop, zal gedurende Hr. Ms. verblijf te Amsterdam ten Paleize aanwezig zijn. De Vorstelijke personen stapten vóór het Koninklijk Paviljoen in toot gereed staande eigen salonrijituig van Hare Ma jesteit, hetwelk daarna werd gekoppeld aan den gewonen reizigerstrein, waarin 't gevolg reeds had plaats genomen. De Koningin droeg een langen mantel en de Prins was gekleed in klein-gene- raals-tenue. De Maatschappij Zeeland. Men meldt, dat er met de mailbooten der Maatschappij Zeeland geen Belgische, Fransche, Engelsche of Russische mannen van 1845 jaar meer worden vervoerd. Bijzondere omstandig!)iedeai voorbehou den, zal er weer vleescih naar Engeland vervoerd worden op 2 en 5 April. Vliegtuigen. Uit ViLisisangen meldt men: Hedenmorgen 7 uur vloog over onze stad, op groote hoogte, een Taube, die door een tweedeik er achtervolgd werd. De vliegtuigen waren spoedig uit toet gezicht verdwenen. Uit Nieuw-Namen (gemeente Hulst): Hedenmorgen hail lacht zijn hier drie vliegtuigen waargenomen, die van den kant van de Schelde kwamen. Zij koer sten door het Zuiden en verdwenen in Westelijke richting. Engelsch vliegtuig gedaald. Hedenochtend is een Engelsch vliegtuig wegens motordefect neergedaald te Krui- ningen. Liet vliegtuig is gemerkt no. 1001. Het is onder bewaking gesteld en de zich er in bevindende officier B. Crosseley Meates zal worden geïnterneerd. De vlie genier is niet gewond. Het vliegtuig kwam uit de richting van Antwerpen. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON, uitreis, arriveerde 22 Maait tc Immingham. NIAS, uitreis, is 21 Maart Gibraltar ge passeerd. ROTTI, uitreis, is 22 Maart Quessant gepasseerd. TIMOR, uitreis, arriv. 22 Maart te Padang. VONDEL, uitreis, arriv. 22 Maart te Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BESOEKI, uitreis, passeerde 22 Maart Dungeness. GORONTALO, van Java naar New-York passeerde 22 Maart Sagres. INSULINDE, uitreis, vertrok 22 Maart van Colombo. PALEMBAN<X thuisreis, arriveerde 22 Maart, te Gravesend. RINDJANI, uitreis, arriveerde 21 Maart te Gravesend. HOLLAND-AMERIKA LIJN. AMSTELDIJK, naar Baltimore, is 22 Maart Bevezier gepasseerd. ROTTERDAM, naar New-York, is 22 Maart Cape Race gepasseerd. RIJNDAM, arriveerde 23 Maart van New-York te Rotterdam. VRIJBERGEN, van New-York naar Rot terdam, pass. 22 Maart des nam. 4 u. 40 n.in. Dungeness. WAALDIJK, van Rot^rdam r.. New- York, pass. 22 Maart 3 u. nam. Prawle- point. KON. HOLL. LLOYD. DELFLAND, thuisreis, vertrok 21 Maart van Vigo. FRISIA, uitreis, arriv. 22 Maart te Falmouth. HOLLANDIA, uitreis, vertrok 22 Maart van Bahia. Financieele Berichten. Amsterdamscbo Beurs. Officieele Prijscourant. Ncd. 1911 5 f 100—200 dito f 5001Ó0C Haarlem 1915. Koers van het geld. Prolongatie a pCt. V.K. L.K. 9»»/IB 99 W» 91% 991/.. 10L'% lUW/, 101% II. K. 99 Va 99 Va Marktberichten. PU RM ER END, 23 Maart Kaas. Aangevoerd 62 stapels, 141—46,5 de 50 K.G. Boter. Aangevoerd 1126 K.G., fl,4ö1,55 per K.G. Yee. 534 runderen vet vee, £0,S2—0,95 per K.G.; 20 paarden; 83 vette kalveren, i"0,951,15 per K.G.; 1416 nuchtere id., f1224 per stuk; 98 vette varkens, f0,900,96 per K.G.; 38 magere id. f2030 per stuk; 159 biggen, f 816 per stuk1401 schapen en lammeren. SNEEK, 23 Maart. Boter. Aangevoerd 1/4 v. Prys le keur f58,50. Fabrieksaanvoeren 2/3. 3/6 f62. Noteering van de commissie der vereeniging voor boter- cn kaashandelaren ir. Friesland: le soort f62. Yee. Aangevoerd 15U koeien (32 vette), 4 kalveren, 81S nuchtere, f000, 141 schapen. 0 lammeren, 78 varkeus en biggen. Prijzen van vet vee per K.G. Varkens 3037 c.; Biggen voor Londen 2300 c. Melk- en kalfkoeien prijsh., vette koeien gewild, handel in kalveren en biggen behoor lijk, varkens matig, schapen stil. AMSTERDAM, 24 Maart Vee. Aangevoerd 170 vette kalveren, le qual. f 1.12 a 114 2e soort fl.08, 3o idem, fl.02 per kilo 246 nuch tere kalveren f 12,a 17,867 vette var kens Hollandsche le soort 94 a 96 ct., idem 2e en 3o soort 92 a 94 ct., per kilo. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Maart 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.5 Memel. Laagste barometerstand 760.0 Skagcn. Verwachting tot den avond van 25 Maart: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuid oostelijke wind, meest zwaarbewolkt niet tijde lijke opklaring, kans op regen ol" onweers buien, iets warmer. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der ster venden en na eene liefderijke verpleging in het Pius-Gesticht alhier, onze innig geliefde Echt genoot, Oom, Broeder, en Be- huwdbiocder, de Heer MATTHEUS VAX DER VELD, in den ouderdom van 62jaren. Uit aller naam: WED. M. VAN DER VELD— 1507 Belt Dc uitvaartdiensten zullen ge houden worden in de parochie kerk van St. Agatha te Lisse op Zaterdag 27 Maart a.s. te 7V2 81/2 en 9V2 uur, te 8V2 do plech tige H. Mis van Requiem. Lisse, 23 Maart 1915. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Moeder, Béhuwd-Moeder en Grootmoeder MARIA ZANDVLIET, weduwe van Hugo van dek Salm, in den ouderdom van 77 jaren. Uit aller naam: Th. P. van der Salm. C. P. van der Salm, Pr. Oude Wetering 20 Maart 1915. (1464) Hiermede betuigen wij onzen liar- tclijken dank voor de vele blijken van belangstcllling ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgenootc cn Moeder Mej. CECILIA NELEMAN. A. LELIVELD. J. DE JONG. E. M. H. LELIVELD. H. M. LELIVELD. II. LELIVELD. Bodegraven, (Meye). (1498) Vergadert op Vrijdag den 16den April, in het Patronaatsgebouw te Zoeterwoude a.d. Rijn. 1505 HET BESTUUR. Gevraagd een 1513 net Meisje, beneden de 15 jaar, van '6 morgens 8'tot '8 middags 5 uur. Adres HAAR LEMMERSTRAAT 252. Tevens een paar netto Leerlingen voor het Atelier.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3