Delftsche Slaolie het zuiverste braadvet 3e Huis van af de Donkersteeg. Costumes L iÏliri ÏaW^,4,.C. J i Iff m met een lijnen smaak, gemakkelijke verteerbaarheid en groote voedzaamheid. Delftschc Slaolie is geen surrogaat of mengsel van iets anders, doch een zelfstandig, plantaardig product, uit de eerste kwaliteit arachidenoten geperst. Delftschc Slaolie geeft een heerlijken smaak aan de spijzen (geen oliesinaak) en wordt door ieder, die de proef neemt om haar in de plaats van andere vaste vetten of in combinatie met natuurboter te gebruiken, gewaardeerd als een bak- en braadvet bij uitnemendheid. Delftschc Slaolie bestaat uit 100 vet, en omdat dit vet reeds vloeibaar is, behoeft het bij het gebruik niet meer vloeibaar gemaakt te worden, zooals andere vaste vetten. Delftsche Slaolie bevat dus geen waterdeelen, die bij verhitting verdampen. Zij heeft geen onzuivere bestand- doelen, die eerst moeten worden uitgebakken. Zij spat niet en geeft geen onaangenamen geur. In verhitten toestand wordt zij dun als water en hangt daardoor niet aan. Dit alles, gevoegd bij een groot weerstandsver mogen, ook bij hooge temperaturen, maakt dat Delftsche Slaolie opvallend zuinig in het gebruik is. Delftschc Slaolie blijft, nadat er spijzen in gebakken zijn, helder, zoodat zij voor een tweeden, derden keer, enz., gebruikt kan worden. Ook daarom geeft zij bezui niging in het huishouden. Vooral in den tegenwoordigen duren tijd neemt het gebruik v;in Pclftschc Slaolie 'In i bevolking in groote mate toe Gevraagd: 400 500 korte JBoerentakkenbossen, door den Agent van „De Leidsche Courant" L. BOKST Pz. Hoogmade. 1363 ATTENTIE s. v. p.ü Voor alle die niet gesteld zijn op gemaakte Kleeding, waarvan de [be werking en het passen altijd te wen- schen overlaat, is geen voordeeliger adres voor U Kleeding naar maat als AMMERLAAN, Kleedermaker, Heerenstraat 139. Groote keuze in Fantasie en Zwarte stoften. Men vrage stalen. Beleefd aanbevelend. 1212 40 Kerkschapen. Door het R.K. Kerkbestuur te Nieuwveen zal op 25 Maart te 10 uur, bij de WED. BEZUIEN te Nieuwveen, Publiek worden verkocht 1210 40 Schapen. zal weder als vorige jaren rondgeleid worden, tegen een dekgeld van f 7.50 a contant. 1070 Ms. VAN WIERINGEN, ABBENES, Haarlemmermeer. Vraag! prijsopgaaf van aardbeienplanten, in verschillende soorten en prijzen. Verkrijgbaar bij ADR. SLINGERLAND, Boomlcwcèker Zoeterwoude. 1282 Te Huur aangeboden 3 of 400 roede Teelland met Schuur Te bevragen bij Wed. P. NOORD OVEN, Haven, Wassenaar. 1206 Te koop gevraagd een beste Melkgeit, tegen het lammen, door JAC. BER- BEE, Voorhout. 13S9 alle kringen de huismoeder haar la-lang ni'-el.n-ngl een llesrh Deli'tseh.- Slaolie steeds vuor direct gebruik in de keukenkast gereed te hebben. Als men den winkelier Delftsche Slaolie vraagt, zorge men, dat ook Delftsche Slaolie wordt geleverd, en wel in de kwaliteit, die men verlangt: Extra, Surfine of Supra, respectievelijk a. 1 gulden, 85 en 75 cent per heele flesch van 80 centiliter inhoud. Al de etiketten op de door onze fabiiek gecapsuleerde ?n geëtiketteerde flesschen bevatten ons _1404 Men kan bij vele winkeliers, die van ons Delftsche Slaolie in vaten of in bussen afnemen, ook wel dit artikel bij de maat en in door hen gevulde flesschen koopen, doch uit den aard der zaak kunnen wij er niet voor instaan, dat steeds geleverd wordt hetgeen door den klant gevraagd wordt. Absoluut zeker is men Delft sche Slaolie in de gewenschte kwaliteit te ontvangen, als men de van_ ons handelsmerk voorziene flesschen vraagt en de capsule ongeschonden is. Wie meer van de Delftsche Slaolie wil weten, vrage bij. de Afdeeling reclame der Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft het receptenboekje aan, wa tal van recepten van den kok der fabriek en wenken voor het gebruik voorkomen. Een bijlage betreflende het Delftsch PlantenvetDelfia is hieraan toegevoegd. Op aanvrage wordt dit boekje, dat niet bij winkeliers verkrijgbaar is, door de fabriek gratis en franco toegezonden. Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft en Heden ONTVANGEN Groote-, Nieuwe- Zendingen, wegens zeer vroegtijdige inkoopen, tot oude bekende goedkoope prijzen Zoodoende REÖZES^IKOOPJES in volgende artikelen. Heeren- en «Jongeheeren Pantalons en Kinderpakjes KLEEDING naar MAAT, Zeer Goedkoop. (Alléén verkoop van Kreijmborgs Kleeding. Alphen (Brugstraat) uw Dames- ItóHTELS Manfei-Costuums, Rokken, Schorten. Jurkjes. JAPONSTOFFEN, (Zwart, Creme en Gekleurd. Moussellnes,- Stoffen voor Mantelpakken enz., enz. B. G. BAHLMANN. Van alles wat. Weekpraatje. De Vrij Socialistenvereeniging te Leiden heeft in den afgeloopen winter enkele ver gaderingen belegd, meestal in samenwer king met de S. D. P. Onderwerpen waren Oorlog aan den oorlog". ,,De crisis en hoe het bewuste proletariaat moest ingrijpen" enz. Alle redevoeringen droegen een anti militaristisch karakter. Op een dier ver gaderingen werd zelfs door Wijnkoop be weerd, dat het leger maar naar huis moest gezonden worden. Had Duitschland zin om door ons land te trekken moesten we maar net doen als Luxemburg gedaan heeft. Wij voorkwamen dan tevens, dat ons land evenals België een prooi der verwoesting en ellende zou worden. De spreker vergat er bij te .zeggen, dat Enge land en Frankrijk ons land dan wel als operatiebasis zouden gebruikt hebben en ons land een groot slagveld had geworden. Dergelijke vergaderingen waren alt/ijd openbaar er werd propaganda voor ge maakt in bladen en in strooibiljetten en er verschenen verslagen van. Er waren ook vergaderingen, die niet openbaar wa ren, vergaderingen voor de ingewijden. Er werden tooneelstukken opgevoerd van an- ti-militairistische strekking; deze vergade rt neren woi-d-m nok ''oor militairen b>'- woond en als militair kon men ook intro ductio verkrijgen. Ofschoon een dergelijke bijeenkomst geheim werd gehouden had de politie er lucht van gekregen en de mili taire autoriteiten gewaarschuwd. Tenmin ste toen Woensdagavond wederom een bij eenkomst werd gehouden was op een ze ker uur ,.De Graanbeurs door militairen afgezet. Niemand mocht binnen. Toen de vergadering was afgeloopen mochten de burgers gaan en werden de namen van een 70-tal militairen genoteerd. Deze zaak zal wel tot gevolg hebben, dat dergelijke clubs in de Vrije Socialistenvereeniging zullen gesloten moeten blijven voor militairen. En dat is maar goed ook. Men kan over het militairisme denken hoe men wil. Dat de ideeën nu reeds een keer genomen hebben bewijzen de uitla tingen van Hugenholtz. Maar in deze cri- tieke tijden kan de overheid toch moeilijk dulden, dat op welke wijze ook propaganda gemaakt wordt tegen het leger en de vloot en daardoor een oproerige geest en verzet onder de troepen zou kunnen komen. Vele gemeenteambtenaren en alle ge meentewerklieden in de Sleutelstad zullen met spanning de eerstkomende vergadering van den gemeenteraad tegemoet zien, waarin B. en W. praeadvies zullen uitbren gen omtrent verschillende adressen waar in met het oog op de duurte van levens middelen enz. een toeslag gevraagd wordt. Of belanghebbenden tevreden gesteld zul len worden is moeilijk te beantwoorden. Er zullen stemmen opgaan om te betoogen, dat die ambtenaren en werklieden het zoo kwaad niet hebben vergeleken bij anderen, die geen vaste betrekking hebben, nu zon- of op half salaris of loon werken, of wier zaakjes door mobilisatie of andere oorza ken kwijnen of verloopen. Voor deze laat ste heeft ,,De Hanze" het in een adres op genomen en in een adres steun van ge meentewege gevraagd. Een ieder zal het er wel over eens zijn, dat juist in deze cri sis de Kleine Middenstand het meest in het gedrang komt. Vele kleine middenstan ders zijn onder de wapenen. Hup zaakjes kwijnen of verloopen. Andere kunnen dooi de buitengewone omstandigheden niet zooals zij willen. Maar die huisgezinnen, hoe moet het daarmede gaan? Enkele van die middenstanders zijn den weg van het Steuncomité opgegaan. Maar de meesten zullen het niet doen en liever gebrek lijden. En toch voor hen moet ook gezorgd wor den. Niet na de mobilisatie. Zeker na de mobilisatie kunnen zij met steun van re geering en particulieren geholpen worden om hun zaakje weder op den ouden voet door te zetten. Maar hoe lang kan de cri sis nog niet duren! En dan moeten zij en de huisgenooten toch ook den mond open houden. Wij hopen dan ook, dat B. en W. van Leiden in navolging van andere ge meenten middelen weten te beramen om ook die kleine middenstanders te helpen. PEDROSER. Gedachten. De dag van gisteren keert nooit weer. Wat toen verzuimd werd kan heden niet ingehaald worden. De schadepost blijft en geen wissel op morgen en overmorgen kan vergoeding geven. Velen voelen zich ongelukkig, omdat zij tot het besef kwamen, dat zij voorbijgin gen wat een schat bleek en opraapten, wat het bukken niet waard was. De herinnering van een braven vader en een lieve moeder is het wapen in ver zoeking en de staf in moedeloosheid.- Ook al schending der neutraliteit? De commandant van het Nederlandsche leger in Indië heeft aan de militaire mu ziekkorpsen verboden om Tipperary te spelen. De bladen maken dit verbod be-' lachelijk. Stijlbloempje. Uit een Gemeenteraadsverslag: Wil men de zaak ophangen aan den kapstok der werkeloosheid, dan zal die breken. „Een gezonken duikboot". (Tel.) Dit bericht schokt ons niet. Evenmin als wij zouden getroffen worden, als wij lazen van een vliegtuig waarmede gevlo gen was. Onze aandacht zal eerst getrok ken worden, als wij lezen, dat een vliegtuig in zee gezonken is, of dat men met een duikboot het Kanaal overgevlogen is. Voor onze Meisjes en Vrouwen, die nog niet gehuwd zijn. Een dertiger, die waarschijnlijk geen gelegenheid heeft om met het vrouwelijk geslacht in aanraking te komen, heeft in het Zondagsblad van de „Tijd" de volgende ontboézeming neergeschreven om „Langs den meer en meer gebruikelijken weg...." Een jongeling, knap van lijf en leden, Daarbij zeer forsch en kloek van bouw, Zoo juist de dertig ingetreden, Die zoekt langs dezen weg... een vrouw!! Een meisje; 't liefste een brunette. Of een blondine of oogen blauw, Daarbij volstrekt geene coquette. (Want, opschik haat hij in een vrouw.) Zacht van humeur; (want moet hij kijven. Hij bleef dan liefst alleen.) Zij moet Vooral, let wel!!! geen verzen schrijven; (Want dat 's voor oude vrijsters goed.) In 't koken moet zij zijn ervaren! (Want naar den rook en aangebrand, Zoo at hij meer dan vijftien jaren, En heeft daaraan fameus het land.) Ook moet zij handig, zuinig wezen, En daarenboven netjes t'huis; (Want slordigheid, was dat te vreezen, Dan werd zijn vrouw hem tot een kruis.) Uitgaan, moet haar niet amuseeren, Want naar concert- en schouwburgzaal Des winters 's avonds te flaneeren. Dat vindt hij, rond gezegd: fataal! Die in den echt met hem zal treden, Behoeft niet rijk te zijn. o nee, De steller is volmaakt tevreden, Brengt zij een' halven ton slechts nïee Wie op zijn vraag mocht regardeeren, O! schoon geslacht! dan is zijn bee, Dit per couvert te adresseeren. Bureau der krant, met letter W. Zeer zeker zal menige jongedochte- gaarne met bovengenoemden jongeling ij? het huwelijksbootje willen stappen en niet schrijven op de volgende advertentie, die dezer dagen in een der plaatselijke bla den was te lezen: „Een heer van gevorderden leeftijd, oud zakenman, met rijke levenservaring, kern gezond, ijzer-sterk gestel, van hoogst ern stige doch opgewekte levensbeschouwing, oorspronkelijk, door geboorte en opvoeding behoord hebbende tot de Herv. Kerk, doch sedert vele jaren overtuigd Spiritist (geen „Séances-jager"), in een prachtige bosch- streek bij. Haarlem een modem, klein ge zellig huis met tuin bewonend, wenscht kennis te maken met een financieel onaf hankelijke, eenvoudige Dame, eveneens kern-gezond, zonder lichaamsgebreken, pl.m. 50 jaar, hoogst beschaafd, veelzijdig ontwikkeld, van opgewekt karakter en stemming, huiselijk van aard en degelijk huishoudelijk, aangename, echt vrouwelij ke persoonlijkheid, van overeenstemmen de beginselen, genegen om, bij gebleken voldoende wederzijdsche sympathie, zijn» kleine huishouding te besturen, deze on geveer samen te bekostigen en door een en ander beiden 'n aangenaam, huiselijk, gezellig leven te leiden. Eveneens alleen staande dames, die, op grond van 't boven omschrevene tot nadere kennismaking ge neigd zijn, worden beleefdelijk uitgenoo* digd te antwoorden, liefst onder bijvoe ging van haar welgelijkende foto, onder 't No. 4 dezer advert Adres:..." Bepaald gemakkelijk is die oude heer niet.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2