J. Meeuws Uit Stad en Omgeving. geroepen genèeskundige hulp, voorkwam erger. Vermist. Naar aan de Ct." wordt gemeld, wordt sedert eenige dagen te Breda vermist de heer V., procuratie houder bij den kassier Ingen Housz. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is over komen. Zijn boeken zijn in orde bevonden. BeroGving. De caféhouder L. de H., uit Antwerpen, is op den Schiedamschen dijk te Rotterdam van f 1400 berofd. Twee Bel gen, die in verband hiermede werden aan gehouden, zijn later weer in vrijheid ge steld. Doodgevonden. In de gemeente Oirs- beek werden deze week twee alleen wo nende bejaarde mannen dood op hun bed gevonden. Auto-Gngeluk. In de Bilderdijkstraat te Amsterdam reed Donderdag in den la ten avond een auto tegen een boom, waar door dit voertuig geheel defect geraakte. Een in den auto gezeten juffrouw werd door scherven van de gebroken glasruiten zoodanig aan neus, bovenlip en pols ver wond, dat overbrenging naar het Wilhel- mina-Gasthuis wenschelijk bleek, terwijl een mede in het voertuig gezeten heer, eenige schrammen in het aangezicht be kwam. De bestuurder, die van den bok was gevallen, had geen letsel bekomen. Brand. Donderdagmiddag ontstond te Oterleek brand in een boerenwoning be woond door drie gezinnen, doordat een rieten dak vlam vatte door vonken uit den schoorsteen. De brand kon bij den feilen Oostenwind eerst na veel moeite worden gebluscht. Verzekering dekt de schade. Sneeuwstorm. Men meldt uit Heeren veen: Door den geweldigen sneeuwstorm die sedert Donderdagavond over de provincie Friesland woedt is het trein- en tramver keer in die provincie zeer vertraagd. Twee treinen van Leeuwarden naar Zwolle zijn dientengevolge uitgeschakeld. De markttrein, loopende van Sneek naar Leeuwarden, bleef halverwegen steken, zoo dat de reizigers moesten uitstappen en zich te voet naar Leeuwarden begeven. Omtrent den sneeuwstorm in Friesland lezen wij nog in de „Leeuw. Ct.": Sedert Donderdagavond woedt een bij tusschenpoozen ernstige sneeuwstorm. Een dik kleed bedekte reeds gistermorgen de straten van Leeuwarden, waardoor het verkeer en dat op marktdag ernstig werd 'belemmerd. De dokterskoetsjes wer den door twee paarden voortgetrokken en ook de handkarren hebben extra bespan ningen gekregen. Door den wind is de sneouw op sommige plaatsen tot een hal ven meter opgehoopt. Ook het spoorwegverkeer ondervindt groote belemmering ten gevolge van het onklaar geraken der wissels. De treinen, die op „rechtspoor" stonden, konden gis termorgen vertrekken, doch daarna werd het een warwinkel. Met groote vertraging vertrokken de treinen en kwamen ze aan. De sneltrein van 6 uur 40 vertrok gister morgen ruim 9 uur naar Zwolle; die om 9 uur 5 moest vertrekken, werd opgehe ven. De treinen van omstreeks 1 uur zijn on geveer alle vertrokken, doch de markt- treinen werden opgeheven. De militaire trein stond gisternaraiddag 3 uur al één uur voor de wissels. Hij kon niet binnen komen. De soldaten verlieten den trein en kwamen loopende en sprin gende op het perron. Wanneer dc 3-uur-treinen zouden ver trekken was om vier uur nog niet bekend. ,Van een dienstregeling was geen sprake meer. De Belgische visch. Zooals men weet .was de Duitsche gouverneur van België vooral in den beginne zeer fel op alles wat verkeer tusschen de bewoners en de bui tenwereld kon bevorderen of onderhouden. Zoo is er een ware jacht gemaakt op dui ven en ten slotte was er geen duif meer in heel Brussel. Dit bracht eenige rust aan de gemoederen en... een politieagent op een goed idee. Op zekeren morgen ging hij naar een Duitschen schildwacht en klampte hem ge heimzinnig aan met de woorden: „Wanneer ge mij beloven wilt niets te zeggen, zal ik u iets zeer belangrijks openbaren." De schildwacht zwoer plechtig geheim houding. „Welnu, luister", fluisterde de agent. „De menschen hier in Brussel bedotten uw gouverneur erg. Zij hebben lak aan die duivendooderij, want ze hebben nu iets veel beters gevonden. In de Avenue Louise is een aquarium en de talrijke visschen daar in zijn sedert weken gedresseerd om brie ven of depêches over te brengen. De zeer 'dunne strookjes worden aan den staart ge bonden der visschen, die in de Senne wor den vrijgelaten en dan direct naar de Schelde en zoo naar Antwerpen zwemmen. Daardoor komen er nog steeds berichten dóór. Maar om 's hemels naam, vertel 't niet over." Den volgenden dag kon men een gewa- penden post, bajonet op het geweer, zien staan voor het aquarium in de Avenue Louise en mocht in dat gebouw niemand meer in of uit gaan, zonder nauwkeurig gevisiteerd te zijn! Een mooi Pijporgel. Wie morgen een oogenblik tijd heeft, loope even de zaal van het gebouw van deal Ned. R.-K. Volksbond binnen, hij zal getroffen en bewonderend staan over een mooi stuk werk, een pijporgel, vervaar digd door een knap werkman, den heer C. Heijkoop. Het orgel was bestemd voor de Tenr toonstelling van Handenarbeid. Het is jammer voor den vervaardiger, dat zij niet is doorgegaan. Het pijporgel zou zon der twijfel met de hoogste onderschei ,.g bekroond zijn. De heer Heijkoop heeft tusschen de be drijven door aan dit kunstwerk twee ja ren gearbeid en mag het genoegen smaken, dat zijn werk de bewondering trekt van kunstkenners en mannen van vakkennis. Het orgel Is als geheel kunstvol afge werkt. De trappers zijn afgesloten en de trapperij is zonder geruisch, een groot voordeel op andere orgels. Het pijporgel heeft een buitengewoon mooien klank en geeft voor het kleine bestek, dat het inneemt, een buitengewoon klankrijk geheel, wordt zeer gemakkelijk bespeeld en is gemakkelijk verplaatsbaar. Het timbre der verschillende registers doet den heer Heijkoop alle eer aan. Voor huiselijk gebruik en zelf voor con- certgebruik bij Zangvereenigingen kan het groote diensten bewijzen. Het zou een juweeltje zijn in Iedere ka pel en een groote aanwinst voor kerkjes in binnen- en buitenland, vooral missie- kerken. Wie verrast de een of andere be hoeftige kerk met dit pijporgel? Ver. tot Bestrijding, van do Tuberculose. Onder voorzitterschap van prof. dr. W. Nolen is gistcrnamiddag in het Nuts- gebouw de jaarvergadering gehouden van de Ver. tot bestrijding van de Tuberculose. Het jaarverslag werd uitgebracht door dr. C. J. van Iterson, het financieel ver slag door den heer Reimeringer. De rekening van het Weldadigheids fonds sluit met een bedrag aan ontvang sten en uitgaven van f 2112.50. Het batig saldo is van f 642 geslonken op f 14. De staat van ontvangsten en uitgaven van de vereeniging zelve wijst aan, met inbegrip van het kapitaal ad f7800, een bedrag van f 14,240. Aan contribution werd ontvangen f 836; het rijk verleende een subsidie van f 2425, de provincie van f 300 en de gemeente Leiden van f 1250. Het batig saldo is toegenomen met f 120 en bedraagt f 1943. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren A. L. Reimeringer, prof. dr. L. van ItalLie en prof. mr. v. d. Vlugt. Aan het slot van de vergadering deelde prof. Nolen nog mede, dat de vereeniging Donderdag haar 10-jarig bestaan heeft herdacht en dat het op 13 October 10 jaar zal zijn geleden, dat het consultatiebureau in werking werd gesteld. Voor zoover de omstandigheden het ^'nten zal deze dag feestelijk worden gevierd. Rectificatie. In het verslag over „Cheque en Giroverkeer" staat „croned" cheque, de aandachtige lezer zal begre pen hebben dat dit „crossed" cheque moet zijn. ALKEMADE. Herijk. De herijk van maten en ge wichten zal dit jaar plaats hebben te Oudewetering (in het Café Van den Bosch) op 9 April van 9S12 uur en van 14'/2 uur te Roelofarendsveen (in het café Wage naar) op 7 April van 9S12 uur voorm. en van 13 uur nam.. e<n op 8 April van 912 voorm. en van 12^uur nam., en te Rijp- wetering (in het café Zoetemelk) op 6 April va/n 9 uur voorm. tot 123 uur nam. HAZERSWOUDE. Ontslag. Mej. Gregoire onderwijzeres aan de R. K. School dorp, heeft tegen 15 Mei a. s. ontslag aangevraagd. 40 jaar bestaan. De vereeniging „On derling Hulpbetoon" heeft a. s. Maandag 40 jaar bestaan. De vereeniging telt 175 leden. HILLEGOM. De eersten. De snijbloemenhandelaars hebben gisteren de eerste snijbloemen (narcissen) naar het buitenland verzoo den. KATWIJK. Overleden. In het Sint Willibrordus- college alhier is gisteren, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 75 jaren overleden de Eerw. Broeder Mathias de Wildt S. J. LISSE. Contracten levering doperwten en capu- cijners. De Tuindersvereeniging „de Eendracht" heeft met drie verschillende fabrieken van verduurzaamde levensraid- delen gecontracteerd, om in het a.s. sei zoen doperwten en capucijners te leveren. Gingen voor eenigen tijd onder de tuin ders de geruchten dat vanwege den ge ringen aanvoer van blik, de fabrikanten niet wilden contracteeren, gemeld kan worden dat bovengenoemde vereeniging in 't minst geen moeite heeft gehad om U> verkoopen. Door verschillende koopers aangezocht, konden ze op voordeeliger voorwaarden en hooger prijzen contrac teeren dan het vorige jaar. NOORDWIJK. Rijkslandbouwwinterschool. In een lo kaal van de Protestantsche bewaarschool aan de Voorstraat, had gisteravond de eindles plaats van den rijkslandbouwwin terschool, opgericht door de afd. Noordwijk en Omstreken van de Holl. Mij v. Land bouw. Deze eindles werd bijgewoond door het Bestuur der afdeeling, den Rijksland- bouwleeraar. den heer Neeb, een vertegen woordiger van het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem., den heer Marbus, terwijl ook het Bestuur der afd. Noorwijk van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur ver tegenwoordigd was door Voorzitter en Secretaris, de heeren N. M. Alkemade en C. Verweij. OEGSTGEEST. Veiling. Op de gisteren gehouden vei ling van afgesneden bloemen (narcissen) waren de prijzen f 1.tot f 1.20 p. duizend. Deze veiling ging uit van de Veilingsver. „Ons Belang" alhier. R. K. Kiesvereeniging. Op Dinsdag 23 Maart, des avonds te halfacht is er verga dering der R. K. Kiesvereeniging in de Par. School. Od de agenda komen onder meer voor: Rekening en verantwoording van den penningmeester. Verslag van de vergaderingen van den Prov. Bond en van de Centr. Kiesvereeniging. Verkiezing van 2 leden van het bestuur. Verkiezing afge vaardigden en plaatsvervangers. Verkiezing van een lid in het Centr. Bestuur. OUDSHOORN. Naar de Missie. Onze vroegere genoot den heer C. Rozestraten, thans Eerw. Broeder in het Missiehuis St. Char les te Esch, hoopt 5 April aanstaande te vertrekken naar de Missie van Algiers (Noord Afrika). Benoeming. Door den minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter G. J. C. de Klein, bij de Rijks- vegen in Zuid-Holland. SASSENHE'IM. Verkoop Schapen. Bij de gehouden verkooping brachten de 27 schapen van de R. K. Kerk od f 964.en de 17 schapen van de R. K. Armen f 595,50. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Gemeenteraad ver gadert op Donderdag 25 Maart 1915 des voormiddags ten 10 uren. Agenda: Mede- deeling ingek. stukken. Wijziging besluit geldleening. Vaststelling Kohier honden belasting. Comptabiliteit. Verhuring stem bureau. Benoeming reclamecommissie. Adres Tuindersvereeniging. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Vergadering van gister avond. Voorzitter de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heer P. Bakker met kennisgeving. Na voorlezing en goedkeuring der no tulen van de vorige vergadering deelt de Voorzitter mede, dat ingekomen zijn de volgende stukken: Eenige missives van Gedeputeerde Sta ten welke voor kennisgeving worden aan- gnomen. Verslag van den directeur der Gasfa briek waaruit blijkt, dat het gasverbruik is toegenomen met 3.84 pCt., dat- in 1914 verbruikt is 26,971 M3. gas en dat 17 ge wone meters en 28 muntgasmeters zijn Verslag van de Waterleiding-Mij. Voor deze gemeente komen 531 huizen in aan merking voor het aanleggen van water leiding. Aangesloten waren op 1 Januari 1915 438 huizen, zoodat nog niet zijn aangeslo ten 92 huizen. Een adres van het bestuur van de Ver eeniging van handelaren in bouwmateria len, wijzende op den ernstigen financiee- len toestand, waarin het bouwbedrijf ver keert, en waarin genoemd bestuur eenige middelen aangeeft, waardoor aan dezen noodtoestand kan tegemoet gekomen wor den, o. a. door de bevordering van den bouw van openbare werken van land, provincie en gemeente en den bouw van arbeiderswoningen en voor den midden stand. Wordt voor kennisgeving aangenomen^ Een missive van het bestuur van de Ambachtsteekenschool, waarin genoemd bestuur zijn dank betuigd voor de geno ten subsidie. Verzoek van C. J. Kuneken óm vermin dering van de betaling van schoolgeld v/egens mindere verdiensten tengevolge van de mobilisatie. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten Later hierop terug te komen bij den stand van oninbare posten. Een verslag van de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs betref fende het instituut Wullings en de Am bachtsteekenschool wordt voor kennisge ving aangenomen. Een verzoek van W. v. d. Oort om resti tutie, wegens vertrek, van retributiegeld ten bedrage van f 30, van de H. B. o. te Leiden wordt toegestaan. Tot nazieners van de rekeningen der Gemeente over 1914 worden na 2 vrije en 1 herstemming gekozen de heeren C.. Eg- gink, P. Bakker en J. de Graaf. Inzake de verzoeken van het „Groene Kruis" en de R. K. Wijkverpleging, ivordt besloten het voorstel om aan het Groene Kruis subsidie te verleenen nog aan te houden, aangezien met 1 Mei a.s. de ver pleegster vertrekt en er dan zal getracht worden een minder kostbare verpleging daar te stellen, en aan de R. K. Wijkver pleging een subsidie te verleenen van f 50. Het voorstel om aan te sluiten bij de Vereeniging van kleine gemeenten wordt na een kleine uiteenzetting van den Voor zitter, waarin hij mededeelt, dat de con tributie bedraagt Vè ct. per inwoner en per jaar en het entreegeld f 1 per 1000 in woners, dus voor deze gemeente resp. f 18 en f 3, dat reeds 177 kleine gemeenten in beginsel zich bereid hebben verklaard toe te treden, dat de vereeniging zich thans interesseert voor het oprichten van ge meentelijke vischafslagen, met algemeene stemmen aangenomen. Aan do orde Is thans een voorstel van B. en W. om het maximum aantal ver gunningen op 11 te handhaven. De Voorzitter deelt mede, dat bij Koninklijk besluit van 1905 het maximum aantal vergunningen was vastgesteld op 11, in 1910 werd dit getal gehandhaafd; thans moet opnieuw besloten worden of bij de Kroon aangevraagd moet worden dit getal, door de vermeerdering der bevol king mag het aantal vergunningen 14 be dragen, uit te breiden. De heer Kwak vraagt of het niet wen schelijk zou zijn het aantal vergunningen te verminderen en wel daar zulks in het belang der gemeente zou zijn. De Voorzitter zegt, dat de heer Kwak een voorstel in dien geest kan doen. De heer Kwak stelt voor aan de Ko ningin te verzoeken het aantal vergun ningen met 3 te verminderen en alzoo te stellen op 8, en wel in 't belang der Ge meente, de Zondagsheiliging en Zondags rust. De heer Eg gin ik vraagt inlichtingen hoe het zal gaan met de vergunninghou ders, wanneer het voorstel wordt aange nomen, waarop de Voorzitter mee deelt, dat oude vergunningen, voor 1904 opgerichte zaken, zoogenaamde oude we duwen hun vergunning behouden, terwijl den z. g. jongen weduwen hun vergunnin gen worden ontnomen. De Voorzitter en Wethouder Van Kempen kunnen zich met het voorstel vereenigen, vooral daar in deze tijd 't treu rige feit voorkomt dat zoovele werklieden een groot gedeelte van hun geld in de kroegen verteren. De Voorzitter deelt mede, dat de meerderheid van B. en W. met het voor stel hun instemming betuigen, maar te gen de te groote vermindering zijn daar dan groote kans bestaat, dat klandestiene in richtingen als paddestoelen uit den grond zuilen verrijzen. Spreker heeft den indruk gekregen, dat alle herbergen in deze ge meente kwijnen. De heer Van Mens, gezien de groote uitgebreidheid der gemeente vindt het geen bezwaar het oude maximum te hand haven en stelt voor het eerste voorstel van B. en W. te handhaven. De heer Van Wissen betuigt zijn jnstemming. De heer Kwak gelooft, dat wanneer er 11 vallen staan men meer muizen zal vangen dan in 8, zoo is het ook met de herbergen. Men moet hier niet alleen aan zich zelf denken, inaar ook aan zijn medemenschen, dc zwakken, die aan de verleiding geen weerstand kunnen bieden en die door den drank, lichamelijk, gees telijk en financieel achteruitgaan. De herbergiers maken het den jongelui zoo gezellig mogelijk en dat doen zij al leen ten voordeele van hun zelf. Spreker hoopt dan ook, dat de leden van den Raad, die zich de Vroede Vaderen noemen, daaraan zullen denken en aan het leed dat door zoovele vrouwen en kin deren onschuldig wordt geleden. Tusschen deh heer Kwak en Mens volgt nog een langdurig, dikwijls heftig dispuut, waarop de Voorzitter voor stelt de debatten te sluiten en over te gaan tot stemming. Het voorstel van den heer Kwak komt in stemming en wordt verworpen met 7 tegen 3 stemmen, zoodat het eerste voor stel van B. en W. om het maximum aan tal vergunningen op 11 te handhaven wordt aangenomen. Voor stemden Wethouder Van Kempen en de heeren C. Eggink en Kwak. Door de bewoners van den Rijndijk en den heer C. v .d. Graaf was een adres aan den Gemeenteraad ingediend inzake de verlegging van den nieuwen electrischen tramweg. Door die verlegging zijn ongeveer 600 inwoners van den Rijn dijk uitgesloten van verkeer daar de nieuw aan te leggen tram weg niet langs de Vink zal gaan, wegens de. groote technische be zwaren daaraan verbonden. De heer C. v. d. Graaf stelde in zijn adres voor, dat de Raad zal zorgen, dat de tram 1 maal per uur langs de Vink en 3 maal per uur langs den nieuwen weg gaat. Gedeputeerde Staten hadden een verzoek van de Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen aan den Raad gestuurd ter verkrijging van concessie. De Voorzitter zegt, dat B. en W. overtuigd zijn van de groote verbetering, die wordt verkregen wanneer in plaats van stoom, electriciteit als drijfkracht wordt gebezigd. Evenwel gaat het niet om de bewoners van den Rijndijk uit te sluiten, want men kan hier spreken van verkregen rechten. B. en W. stellen dus voor, dat de Raad bij den Minister van Waterstaat en Ged. Sta ten er op zullen aandringen als nu nog te zien verkrijgen, dat de bewoners van den Rijndijk het bezit krijgen van de Tram. De heer Mens vraagt of de Raad Ged. Staten van Advies dient of dat de Raad de concessie-verleening tegen kan houden. De Voorzitter zegt, dat het moeilijk zai gaan, die concessie niet te verleenen, daar de Tram. Mij. de lijn geheel buiten het dorp. kan aanleggen. De Voorzitter zegt, dat wordt er bij de Gemeente concessie gevraagd, dan kan de Raad weigeren; maar 't wordt dan moeilijk, daar alleen de weg door 't Dorp aan de Gemeente bühoort. Er ziin reeds plannen geweest, waarbij 't heele dorp werd uitgeschakeld. De raad zal kracht moheten uitoefenen bij Ged. Staten en Minister. De Minister kan voorwaarden opleggen dat ze hebben te zorgen voor den Rijndijk. De heer Overkleeft zou de lijn wil len laten loopen lot dc Vink en dan over de spoorbrug naar Leiden. De heer C. Eggink vindt het moeilijk om te zeggen zóó en zóó en zou voorstellen den ouden weg te volgen. De Voorzitter zegt dat er dan een vaste brug over den Vliet komt. Ook heeft de burgemeester een samenkomst gehad met B. en W, van Zoeterwoude, die ook bij Ged. Staten zullen aandringen ten be hoeve van den Rijndijk. Bij de rondvraag klaagt de heer Mens over 't slecht loonen der dorpsklok. De Voorzitter zal er over spreken en er een klokkenmaker bij laten komen. De heer R. Eggink klaagt over den weg tusschen Jhr. Paap en Roodvoets. De Voorzitter had gedacht dat er verbetering zou komen als daar gebouwd werd; dat laat op zich wachten. Men zal het contract met de Tram-Mij. nazien, in hoe verre de Mij. voor den weg moet zorgen. Mond- en Klauwzeer De Min. v. Landb. heeft met ing. van 20 Maart ingetrokken het verbod van het vervoer van herkauwende dieren en var kens uit, naar of binnen een kring resp. in de gem. Zoeterwoude, Wateringen, Voorschoten en Rijswijk. Roomsche Agenda. ZONDAG. Leiden. Sint Jozefsgezellcn- Vereeniging. 5 uur vergade ring van het Eucharistisch Apostolaat, en 8% uur: Ver kiezing van Commissarissen Afd. Gezellen. ZONDAG. Warmond. Vergadering van „Kiesrecht is Kiesplicht", in Hotel „De Zon." WOENSDAG. Leiden. Vergadering De batingclub der „Hanze" des avonds te 9 uur in „In den Ver gulden Turk". Onderwerp: Een beoordeeling van Leidens an nexatie-plannen. Ingezonden ttiededeeiingen a 30 cent per regel. Jicht. Jicht, gewoonlijk beschouwd als het uit vloeisel van een zwaar leven, vindt dik wijls haar onmiddellijke oorzaak in het urinezuur, hetwelk door de verzwakte nieren en blaas niet uit het lichaam wordt afgevoerd. Het kan zich als een on oplosbare stof in de gewrichten nestelen en wel dikwijls in die van den grooten teen. Ongelukkigerwijze gaan aan deze kwaal niet altijd waarschuwende ver schijnselen vooraf, zooals rugpijn, slech te spijsvertering, roodgekleurde c.rine met een bezinksel gelijkend op stof van baksteen, geneigdheid tot buikloop of ver stopping, hoofdpijn. Gewoonlijk komt de crisis des nachts, de patiënt ondervindt dan een onhoud bare pijn in den grooten teen, pijn alg van een hevigen beet, gloeiend. Deze cri- sis kan overslaan op het hart en zeer vaarlijk worden. Het is daarom noodzakelijk bij optre den van verschijnselen als de bovenge noemde om onmiddellijk in. te grijpen, teneinde gevaarlijke gevolgen te vciinij- den. Foster's Rugpijn Nieren Pillen her stellen dc gezondheid en kracht der nie ren cn blaas, zoodat het urinezuur gere geld wordt verwijderd en veriiir.derd wordt, dat het kristalliseert en onoplos baar wordt. Te Leiden verkrijgb. bij D. M. Krai- singa, N. Rijn 33, Reijst en Krak, Steen straat 41 en D. de Waal, Mare 56. 1405 Toezending geschiedt franco na ontv. v. post wissel f 1.75 voor één, of f 10.voor 6 doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van ne- venst. handelsmerk. Breestraat 111, Zoeterwondsche Singel 2, Teleph. Interc. 32. Teleph. 921. Zooeven ontvangen de nieuwe zendiny Camembert, Roquefort, Gruyere, - Parmezaan, - Zwitsersche Kaas. 145é St. Jozefsgezellenvereeniging. Zondag is de zaal open van 12.302.30 ei van 57 uur voor de Leerlingen; van 8—1'. uur verpl. bijeenkomst voor de Gezellen; tr 5 uur vergadering van het Eucharistisch Apostolaat; te 8.45 uur Kegelclub Hout of Fout; ten kwart voor 9 uur verkiezing van nieuwe commissarissen der Gezellen. Maandag, Dinsdag en Donderdag is de zaal beschikbaar voor de Gezellen. Woensdag repetitie Gymnastiek te 9 uur. Donderdag Kegelclub afd. geh. Gezellen Alle negen. Zaterdag zitting spaarkas en bibliotheek op de gewone uren. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot deken van het dekenaat Zwolle den ZeerEerw. lieer G. B. Eekwie* lens, pastoor to Hoino. Monument ter nagedachtenis van Z. H. Paus Pius X. De Redactie van St. Bavo verantwoordt in het laatste nummer aan giften voor bo vengenoemd monument f 352.50. Particulieren zoowel als Roomsche Ver- eenigingen, patronaten, scholen enz. wor den verzocht huune bijdragen te adiessee- rean aan: „De Redactie van Sint-Bavo Huize Bijdorp" tc Voorschoten. Academienieuws. LEIDEN. De bevordering gisteren van den heer J. H. Wieten, van Amsterdam, tot doctor in de klassieke letterkunde, ge schiedde met het praedicaat „cum laud e." SPORT. Voetbal. De wedstrijden tusschen den Goudschen, den Leidschen, den Dordtschen en den Rotterdamschen Voetbalbond zullen op den tweeden Paaschdag gehouden wor den op het terrein van Fortuna te Vlaar- dingen. Rechtzaken. Verboden handel in Engeland. Joh an Metz, de 27-jarige lederhandelaar van Amsterdam, die te Londen heeft te recht gestaan wegens „poging tot han deldrijven met vijandelijke staten", is to* 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De 54-jarige Johannes Aria Ro-oda, agcnt van Nederlandsohe firma's, die zich voor hetzelfde feit had te verantwoorden, vrijgesproken. Stoomvaartberichteru STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BAWEAN (thuisreis) vertrok 17 M11" van Port Said.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2