3. VAN HOORT. „IN DEN VERGULDEN HOED". HOEDEN SOKKEN. BRETELS, OVERHEMDEff Dameskousen en Handsctiocnen Ingezonden stukken. zon" INGEZONDEN MEDÈDEELINGEN a 30 per ct. regel. Aid. HOEDEN en PETTEN HAARLEMMERSTR. 140, hoek JANVOSSENSTEEG. OKTVAJiGEK de HOUYEAUTÏ's In Heerenhoeden en -Petten, Kinderhoedjes en -Mutsen. In deze Artikelen beslist het grootst gesorteerde Magazijn hier ter stede. Onovertroffen zijn onze bekende a 11.95, 12.45 en 12.95. ar ZIE ONZE ETALAGE's vóór Uwe Inkoopen doet. Afdoeling MODE-ARTIKELEN HAARLEMMERSTR. 157, naast de Firma RAUMANN. Alle NOUYEAUTE's voor het VOORJAAR. SEIZOEN ONTVANGEN. Zie onze Dassen-Étalage. REUZEN60RTEERING enz., enz. Bizonder maken wij attent op onze nieuwe Artikelen: ZEER LAGE PRIJZEN. U in een ot ander artikel van ons 1314 ding per wekslijksch lesuur, zoowel vcor do gewone, als voor de buitengewone leeraren, eenige verhooging onderging, liet traktement van den rector eindelijk wemschten de Curatoren bepaald te zien op f 3500 's jaars, met 4 verhoogingen van f 250 na 3, 6, 9 en 12 jaren dienst als zoo danig, zoodat hei maximum zijner jaar wedde f 4500 bedroeg. Ook de commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs was en wel op na genoeg dezelfde gronden als door Curato ren aangevoerd van meening, dat de in 1902 overeenkomstig de rijksregeling vast gestelde jaarwedden niet meer voldoende konden worden genoemd en dat niet alleen in het belang der leeraren, doch ook in dat van het onderwijs en dus in dat der gemeente tot verhooging der salarissen moest worden overgegaan. Bovendien had de commissie ook nog bezwaren van prin- cipieelen aard tegen het stelsel der be staande regeling. De Commissie van Toezicht was van oor deel, dat het bestaande stelsel moest wor den verlaten en dat het in het belang der school en der leeraren zou zijn, wanneer aan hen eene vaste, met het aantal dienst jaren klimmende jaarwedde, werd toege kend voor alles, wat zij in het belang hun ner leerlingen verrichtten, d.w.z. een jaar wedde, die niet vermeerderde of vermin derde, wanneer het aantal lesuren werd vermeerderd of verminderd en die dus, binnen zekere grenzen, onafhankelijk was van het aantal lesuren. Eene regeling in den geest der in Haarlem, Dordrecht en andere gemeenten in de laatste jaren in gevoerde salarisregellng, moest dus vol gen© de Commissie ook hier worden vast gesteld. Met Curatoren en d© Commissie van Toezicht zijn B. en W. van oordeel, dat de bestaande salarisregeling voor de leeraren aan het Gymnasium en de Hoogere Bur gerschool voor Jongens niet meer voldoen de kan worden genoemd. De redenen, door beide commissiën voor de verhooging dier jaarwedden aangevoerd, achten zij alleszins juist en afdoende. Hoezeer B. en \V. het dan ook betreuren in de tegen woordige tijdsomstandigheden een voor stel te doen, hetgeen wederom jaarlijks niet geringe geldelijke offers zal vorderen, zoo achten zij zich toch, gelet op de groo- te belangen, die hier op het spel staan, niet verantwoord dit achterwege te laten. Over het stelsel, dat bij de nieuwe sala risregeling moet worden gevolgd, kunnen B. en W. na al hetgeen daaromtrent door Curatoren en de Commissie van Toezicht is in het midden gébracht, kort zijn. In principe en met het oog op de billijkheid sluiten zij zioh geheel aan bij het gevoelen van Curatoren. Nu deze echter uit vrees voor moeilijkheden en teneinde de zaak tot eene oplossing.te brengen, hun oorspron kelijk voorstel hebben laten varen, mee- nen ook zij, dat het in de gegeven om standigheden het beste is niet vast te hou den aan de salarieering per lesuur, dcch een stelsel te kiezen in den geest van de re gelingen, die in de' laatste jaren in de zoo- even genoemde gemeenten zijn aangeno men. Volgt het stelsel, dat wij om zijn uitvoe righeid niet weer kunnen geven. Bij aanneming der door B. en W. voor gestelde nieuwe salarisregeling zullen na genoeg alle leeraren in traktement voor uitgaan. De meerdere kosten tengevolge der nieu we salarisregeling zouden, berekend naar den toestand op 1 Januari 1915, over het geheele jaar 1915 bedragen: voor het Gym nasium f 4234.13 en voor de Hoogere Bur gerschool voor Jongens f 3665.87 of teza men f 7900. Van dit bedrag wordt echter van het Rijk terugontvangen 50 an f 4234.13 f 2117.061/6, zoodat voor reke ning der gemeente blijft f 7900 f 2117.06^ f 5782.937a. In verband met het voor stel van B. en W. om de nieuwe regeling eerst op 1 Juli a.s. in werking te doen tre den, komt hiervan ten laste van den dienst 1915 slechts f 2891.47. Onder verwijzing naar de in de Lees kamer liggende stukken, de gegevens om trent de salarissen in verschillende ge meenten en vergel ij kingsstaten, geven B. en W. den raad in overweging over te gaan tot vaststelling van de nieuwe ver ordeningen. Staten-Generaa!. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Voorwaardelijke strafopschorting. Als verdedigers van het regeeringsont- werp voerden het woord de heeren Lim burg (V. D.), Van Raalte (U. L.) en Hu- genholtz "(S. D. De heer Scheurer (A. R.) meent, dat het hier niet alleen een juridi- Bche quaestie geldt maar veeleer een prin- cipieele quaestie. Volgens spr. is de straf, volgens de ordening Gods ingesteld tot versterking van het recht en tot wreking van de geschonden gerechtigheid. Het paedagogische element treedt daarbij op den achtergrond. Wij mogen, aljjus deze spreker, de taak der overheid niet verwar ren met die der kerk. Met deze woorden van den antirev. afge vaardigde kunnen wij ons tot op zekere hoogte vereenigen, maar wij kunnen er niet de conclusie uit trekken, dat een voor waardelijke strafopschorting niet geoor loofd zou zijn. Zeker de straf is ingesteld tot versterking van het recht, maar zal het recht verslappen bij een nu en dan toege paste voorwaardelijke strafopschorting? De straf is ingesteld tot wreking van de geschonden gerechtigheid, maar volgens de meening zeer veler Katholieken al leen in zooverre als die wreking n o o d i g is tot handhaving van het recht. Te straffen enkel en alleen om het kwaad te wreken, is niet de taak van de burgerlijke overheid. De burgerlijke overheid straft om te voorkomen, dat dat recht met voeten wordt getreden. En dit doel wordt ook bereikt, als de overheid nu en dan onder bepaalde voorwaarden de straf opschort met dien verstande, dat leze, als die voorwaarden binnen zekeren tijd worden vervuld, ïs kwijtgescholden. Heden wordt de behandeling van dit ont werp voortgezet. (Buiten verantwoordelijkheid van de Red.) De cokee-c|ua£9tte. M. de R.j U heeft groot gelijk, dat u de quaestie der levering van cokes door onze gasfa briek eens in 't licht heeft gesteld, want die is niet van moeilijkheden ontbloot. 't Zal u bekend wezen, dat handelaren in brandstoffen als groot© afnemers een contract met de fabriek kunnen aangaan voor de levering van een daarbij vastge stelde hoeveelheid cokes per jaar. Zoolang de hoeveelheid nog niet verbruikt is, moet de fabriek leveren tegen den over eengekomen prijs. Maar hoe nu te handelen, als de contrac- tueele hoeveelheid geleverd is? Wanneer de fabriek ookee te veel heeft, ontstaat geen bezwaar; wie dan komt kan krijgen wat hij behoeft. Maar wanneer er schaarschte is, gelijk nu, wat dan? Tegenover alle miet-contractueele aan vragers moet m. i. de gemeente zich in dat geval plaatsen op dit standpunt: wie 't eerst komt, 't eerst maalt waarbij zij echter ook hierop moet letten, die wie er 't vroegst bij Is niet alles krijgt, zoodat de anderen immers ook belastingbetalers achter 't net visschen. Werd hier niet op gelet, een groothan delaar, die heel wat bergen kan, zou een voldoenden voorraad kunnen inslaan, ter wijl een kleinhandelaar met leege handen zou moeten vertrekken om van particu lieren niet eens te spreken. Zulk een .toestand ware beslist niet goed, zelfs al zou de gemeente den handel een verkoopsprijs voor de cokes voorschrijven we hebben zoo iets meer gezien in den laatsten tijd want wie geen cokes had kunnen bekomen zat toch op zwart zaad. De gemeente kan dus al niet veel anders doen dan de ingekomen aanvragen ponds pondsgewijze toestaan. Nu voel ik er met u, M. de R., veel voor, dat handelaars in brandstoffen aan den gang kunnen blijven, maar de gemeente kan hen toch niet boven andere belasting betalers gaan bevoorrechten, evenmin als zij hen bij dezen mag achterstellen. Wat dan te doen? Zou 't niet zoo kunnen: dat de hande laars bij de fabriek komen met natuur lijk bona fide bestelbriefjes van hun klanten. Bij pondspondsgewijze cokesver strekking kwam dan ieder tot zijn recht, terwijl de handelaars .uit het bezorgloon hun winst konden vinden. Gaarne geef ik iritusschen mijn denk beeld voor beter. Dankend voor de plaat sing. Een Cokes verbruiker. Noot van de Redactie. Wij zien niet in, dat de gemeente, als zij zorgt, dat handelaars in brandstoffen aan den gang kunnen blijven, dezen op on billijke wijze bevoorrecht boven an dere belastingbetalers. Zij geeft door aan deze r personen alleen te leveren hun een bevoorrechting geheel overeen komstig de positie van handelaars, die zij in de maatschappij bekleeden, terwijl zij van den anderen kant tegenover niemand eenige verplichting in deze heeft. Zoo de geachte inzender met de bestel briefjes bedoelt, dat particulieren alleen op deze wijze aan cokes kunnen ko men, dan juichen wij natuurlijk zijn idéé onvoorwaardelijk toe. Zoodoende zijn de handelaars als tusschenpersonen volko men erkend. Leger en Vloot. Eerbewijzen. De minister van Oorlog heeft bepaald dat voor den Opperbevelhebber van Land en Zeemacht de volgende eerbewijzen zul len worden gegeven: De wachten zullen in het geweer komen en het geweer presenteeren, de daarbij ingedeelde officieren zullen met hun zijdgeweer salueeren, de tamboers zullen vier roffels slaan, de hoornblazers \ier- maal „Geeft Acht" blazen. De schildwach ten zullen het geweer presenteeren» Landstorm-uniform. Bij K. B. is de uniform van de tot den Landstorm behoorenden, voor zoover niet voorzien van de voor het Leger vastge stelde uniform, als volgt vastgesteld: De veldmuts van olijfkleurige stof, mo del als voor het leger vastgesteld; rcod gebiesd, aan de voorzijde van den rtnd een geel metalen kokarde met oranje hart. De pet voor officier en onderofficier van dezelfde stof, model als voor het leger, de rand van dezelfde stof als van de pet, on der en boven gebiesd voor officieren met goud, voor onderofficieren met rood. De band aan de voorzijde voorzien van eene geborduurde kokarde voor officieren en adjud. onderoffic. van gouddraad met een hart van oranjezijde, voor de verdere onderofficieren van gele zijde met een hart van oranjezijde. De veldjas van olijfkleurige stof met 1 rij knoopen en liggende kraag en rood ge biesd op eiken schouder een vaste schou derbedekking met uniformknoopje. Op de jas worden gedragen de afzon derlijke onderscheidingsteekenén. Pantalons van dezelfde stof, voor offi cieren en adjudant-onderofficieren rood gebiesd, zwart schoeisel met heenwindsels van grijze wollen stof. Gemengde berichten. Een 100-jarige. 20 Maart a. s. viert de heer W. Beunk te Utrecht zijn lOOsten ver jaardag. De krasse grijsaard, die nog flink ter been is, en zelfs nog zijn stem plicht vervult, hoopt dien dag te Lochem, waar hij tot het vorige jaar woonde, te mfdden zijner vele vfierfden en bekenden door te brengen. Postzegelnieuwa. Naar wij vernamen, zal de Belgische regeering binnenkort overgaan, tot de uitgifte van een vierde serie Roode Kjruiszegela» 01 deze serie de laatste zal zijn7 Gestikt. Te Anna Pauwïowna heeft men den bejaarden Hendrik Waiboer ge stikt in een moddersloot gevonden. Tusschen Hemel en Aarde. Men meldt uit Nieuwendijk aan de 's-Hert. Crt.: Ter wijl de arbeider C. van Krimpen het wa termolentje van den heer J. Snoek stop. zou zetten, raakte hij met zijn kleeren tus schen de rol, met het noodlottig gevolg, dat hij bijna drie uur tusschen hemel en aarde bleef Langen, In deze benarde positie werd hij door den heer S., meer dood dan levend, ge vonden. De ontboden geneesheer ver klaarde, dat zijn arm gebroken was en en hij op verschillende plaatsen kneuzin gen had. De lente in aantocht. Te Wychen vond een arbeider hij 't omspitten van een tuin een levende meikever. Ontrold. In Den Haag is aangehou den de commissionnair S. G. Hij werd in het bezit gevonden van 12 bankbiljetten elk van 1000 franc en een bankbiljet van f 100, welk geld aldaar van een Belgisch heer uit Gent ontrold was. Deze oommiseionnair is naar het huis van be waring overgebracht en ook vrouw E. B. •die aan den diefstal van het geld mede plichtig wordt geacht. Verdronken. De visscher Jac. Mossel, van Vollenhove, is, zoo wordt aan de „Zw. Crt." geméld, Zaterdagnamiddag, toen fcij met zijn broer een vracht haring raar Kampen zou brengen, bij den ingang van het Keteldaep, bij hét omgooien van het zeil, over boord geslagen en verdronken. Hij laat een weduwe met 6 kinderen achter. Lijk gevonden. Zaterdagnamiddag heeft de politie in het Haagsche Bosch bij de societeitstent, het lijk van een 80-jari- gen houthakker gevonden. Gearresteerd. Zaterdagmiddag heeft, naar de „VI. Crt." meldt, een agent van politie te Vlissingen een vreemdeling ge arresteerd en naar het bureau gebracht, die zonder vengunning fotografische opna men nam. Dit is bij verordening door Ten territorialen bevelhebber verboden. Branden. Maandagavond is brand onftstaan op de hoogste verdieping!, van het hotel-restaurant De Poort van Cleef te Nijmegen. Die verdieping is over de helft van het dubbele perceel uitgebrand. Te Hendrik Ido Ambacht is Maandag avond brand ontstaan, vermoedelijk door het omvervallen van een lantaarn, in de hofstede van de wed. H. Maaskant. De boerderij is totaal afgebrand. Het vee werd gered. Verzekering dekt de schade. In Cabérg bij Maastricht zijn 4 wo ningen, bewoond door 4 huisgezinnen, af gebrand. Veel vee en meubelair Is ver brand. De bewoners waren laag verzekerd. Letteren en Kunst. De Bisschops-Staf van Mgr. Diepen. In de „Köln. Ztg." van gisteravond tref fen wij de beschrijving van eene tentoon stelling in het aartsbisschoppelijk museum te Keulen, waar een keur van kunstwer ken van den edelsmid Bernard Witte is uitgestald. Een opmerkelijk prachtstuk zegt het blad is een in zilver vergulde bisschopsstaf in de rijke vormen der laat- gothiek. Deze staf is bestemd voor den coadjutor-bisschop Mgr. Diepen uit 's-ller- togenbosch in Holland. Uit de met.mala- chiet-steentjes ingelegde greep groeit krachtig de sieTlijk gebogen kromstaf, wel ke een fijn-bewerkt beeld draagt van de H. Maagd Maria. „Tijd". Een Pater Redemptorist bekroond. De letterkundige afdeeling, onder presi dium van prof. Chaniepie de la Saussaye, hield een vergadering, waarin door prof. Hartman, den bekenden Leidschen latinist, verslag werd uitgebracht over de Latijn- sche verzen, ingezonden voor den prijs Hoeufft. In boeiend Hollandsch werden de La- tijnsche gedichten besproken. Van de 23 komen 10 in aanmerking om, indien de inzenders hunne toestemming verleenen, in de handelingen der Academie te worden gepubliceerd. Onder deze tien zijn er twee, waaraan lof werd gebracht: zij munten uit door in houd en vorm. Het eene „Pueri ludenïes" schildert het spel van kinderen; het andere „Mnemosyon" geeft in dichterlijken vorm uiting aan de herinneringen, bij een Roomsch priester gewekt door het getij denboek, geschenk zijner moeder. Gaarne had de Academie beide gedichten bekroond, doch daar het legaat Hoaufft slechts één prijs kent, werd bij meerderheid van stemmen besloten tot toekenning van het eere-metaal aan den dichter, van „Mnemosyon". Nadat dit verslag was uitgebracht, werd het naambriefje geopend. De schrijver van het bekroonde gedicht bleek te zijn Fran- ciscus Xaverius Reuss uit Rome. Naar wij vernemen i9 de bekroonde een Duitsche Redemptorist, secretaris van den Pater Generaal, resideerende te Rome. „Tijd". RECHTZAKEN. Cacaovervalsching. Voor het kantongerecht te Maastricht hadden zich te verantwoorden winkeliers in koloniale waren, wegens het verkoopen van verval-sohte of ondeugdelijke levensr middelen, in hoofdzaak cacao. Er was hier sprake van gewone losse cacao, niet in bussen, die per ons wordt verkocht. In de meeste gevallen was het vetgehalte te laag. Dit wisselde af van 11.23 tot 2-1.6 pCt. Waar het velgehalte hoog genoeg was, bleek de cacao echter vervalscht met oker en zaten er schillen en doppen in. Van één monster beweerde de deskundige, dat er geen spoor van cacao in zat, maar dat het samengesteld was uit bestanddeelen van plantaardigen oorsprong, die niet thuis te brengen was. De winkeliers, die blijkbaar de firma, waarvan de cacao betrokken werd, niet konden of durfden opgeven, waren thuis gebleven en werden bij verstek veroordeeld tot 20 en 25 gld. boete. Weer anderen, die cacao betrokken van die bakende firma's, waar alleen het vetgehalte wat te laag, maar de cacao overigens deugdelijk was, kregen f 2 boete. Diefstal. De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren veroordeeld: G. N., 40 jaar, werkman op een papier fabriek te Waddingsveen, wegens diefstal van koper- en ijzerafval, tot MO boete subs. 10 dagen hechtenis. J. F. Th. B., 28 jaar, los werkman te B 1 e i s w ij k, recidivist, wegens diefstal bij herhaling, van een paardentuig, tot één week gevangenisstraf. Vrijgesproken werd: J. L. v. d. S., 26 jaar, koopman te B 1 e i s- w ij k, beklaagd geweest van heling. SPORT. ZEILEN. Zeilen tegen den wind In. Het is al enkele maanden geleden, dat in de „Leeuwarder Courant" eeii uiterst geheimzinnig artikel verscheen over het zeilen tégen den wind in. De1 „'Waterspört" ging op deze quaestie in, maar bracht weinig anders dan eenige historische bijzonderheden over zeilwagens onder het motto: „niets nieuws onder de Ook dit bracht weinig nieuwe gezichts punten. Nu heeft de heer G. S. Vlieger, redac teur van „Schuttevaer", een onderhoud gehad met den uitvinder Elzinga; de heer Vlieger fs in het geheim genomen, en heeft verklaard dat de demonstratie zijne verwachtingen verre heeft overtroffen. Nu heeft de zaak een culminatiepunt van mysterie bereikt. Het korte verhaal van de uitvinding is als volgt: Elzinga fietste, naar hij mededeelde, op zekeren dag tusschen Leeuwarden en Oen- kerk, toen hij op geringen afstand van den weg een schip zag zeilen, 't Vaarwater liep als alle Friesche waterwegen nogal bochtig en in een van die bochten kreeg ihet schip den wind op den kop. De zeilen begonnen te klapperen, werden ge streken en het schip „viel", zoo men dat noemt, tegen den wal. Onze Elzinga meende plotseling op het idee te komen: Als die schipper nu 'djn zeilen zóó plaatste, dan zou hij ook tegen wind in kunnen zeilen. Met die gedachte thuisgekomen, zette Elzinga zich aan den arbeid en binnen vier dagen had hij een scheepje gereed, waarop dan de zeilen zóó, zooals hij 't be doelde, gespannen waren. Een nachtelijke proeftocht werd gehouden, het roer werd vastgezet en en 'it scheepje karde lijn recht tegen den wind in. Om de proef te volmaken kreeg het „tegen-den-wind- schip" een met keisteenen bevrachte plank op sleeptouw en neg liep 't flink tegen den luchtstroom in. Eureka! Ten slotte beantwoordde de uitvinder een elftal vragen, die veel practische waar de van het systeem aantoonen, maar wei nig over den aard ervan. Alleen in één der antwoorden is iets te vermoeden: Hebt gij brandstof, petroleum, benzine, cokes of dergelijke noodig? Antwoord: Neen, de wind is mijn drijf kracht; als 't stil is, kan mijn apparaat niet werken. De overige kosten bepalen zich tot een weinig smeerolie. Smeerolie, dit wijst op een rotatie van metaal in metaal! Vermoedelijk hebben wij hier dus te doen met een reprise van de reeds sinds 1896 genomen proeven met een veelbladige luchtschroef, gekoppeld aan een water- schroef. Wij herinneren ons echter, dat deze proeven niet doorgezet werden. Een glijboot zonder motorische drijf kracht is nog niet vertoond. Maar wie weet, wat de Friesche uitvinder, die in dertijd zijn vernuftig mechaniek „SaJomo's rechtspraak" placht te vertoonen, ons voor een ei van Columbus geproduceerd heeft. Burgerlijke Stand. AARLANDERVEEN. Geboren: Z. van Van Muiswinkel cn Voor Moeders. Wat is gelukkiger voor een moeder dan om haar kinderen gezond te zien opgroeien- Een zwak en kwijnend kind doet de moeder steeds in de grootste zorg en angst leven- Veel meer kinderen dan oppervlakkig ver moed wordt, lijden aan nier- en blaasaan- doeningen; in vele gevallen worden deze kwalen overgeërfd en tenzij zij behoorlijk behandeld worden, valt het soms moeilijk haar te genezen. Een der meest bekende verschijnselen van nier- en blaaszwakte hij kinderen is bedwateren. Ook gedurende den dag heeft het kind dikwijls moeite om de urine op te houden. Het voelt zich niet sterk en opge wekt, maar prikkelbaar en hangerig. Vaak doen zich ook andere verschijnselen voor als pijn in den rug en buik, hoofdpijn, enz, Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen veilig door kinderen gebruikt worden vol gens de gebruiksaanwijzing, die iedere doos vergezelt. Spoedig zult gij een merk bare verbetering in den gezondheidstoe stand en de opgewektheid van het kind kunnen opmerken, en tal van dankbare moeders spraken hare tevredenheid over de werking van dit geneesmiddel uit. Te Leiden verkrijgb. bij D. M. Krui- singa, N. Rijn 33, Reijst en Krak, Steen straat 41 en D. de Waal, Mare 56. 1304 rj. Toezending geschiedt L 4*f franco na ontv. v. post- wissel 11.75 voor één, of f 10.voor 6 doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie- ren PiNen> weigert iOflou(^^m^a^p^lelke doos, die niet Btpnliipiimi voorzien is van ne- venst. handelsmerk. Meerburg. Z. van Van Deuréh en Loog- man. D. van Van Braak en Van Rijn. Z. van Hoogeboom en Bunnik. Z. van Idema en Sibering. D. van Graaf land en Van Vliet. D. van De Lange en Van Rijn. D. van Boekhout en Van Es sen. Z. van Mol en Schild. ALPHEN. Geboren: D. van Oudijk en Van Vegten. Z. van Tiessen en Froeling. Z. van Beider en Bauer. Overleden: A. van Laar, jd. 17 j. BOSKOOP. Geboren: Johannes Josefius, z. van A. J. Straver en C. A. van Leeuwen. Willy Marijtje, d. van S. Geers en G. M. Dillo. Pieter, z. van J. Th. Boer en A. M. Hooftman. Tonie Comelis, z. van L. P. de Moor en I. de Loos. Overleden: Levenloos aang. z. van J. C. Vermeulen en H. Erkelens. KATWIJK. Geboren: Arie, z. v. J. van der Meij en W. de Lange. Geertje, d. v. A. van Duijn en C. Schaap. Cornelia, d. v. P. van Rijn en A. Hasenoot. Jannetje, z. v. H. van Duijri en C. de Jong. Arie z. v. P. Zuijderduijn en G. de Jong. Dirk, n. v. J. de Jong en D. van der Plas. Arie, z. v. P. Zuijderduijn en G. de Jong. Dirk, z. v. J. de Jong en D. van der Plas. Arie, z. v. L. Schaap en A. Varke- visser. Adriana, d. v. H. Guijt en N. Vlieland. Jacaba, d. v. Jac. Hoek en J. Hoek. Comelis, z. v. J. L. Sazef en J. de Vreugd. Overleden: A. van Rijn, 58 j., vr, v. B. Verdoes. LISSE. Gehoren: Petrus Joseph, z. van A» Th. Schoone en J. van der Drift. Overleden: J. van Elk wed. J. van Schooten 84 j. J. Boot 4 m. W. Ver boom, echtg. von J. C. van der Meel, 66 j- OUDSHOORN. Geboren: Z. van De Jong en Smit. Z. van De Jong en Pietersma. D. van v. d. Hoorn en Keijzer. D. van Bout hoorn en Van Leeuwen. Z. van v. Wa- geningen en Sprokkerief. Overleden: A. W. den Hertog 19 J- M. F. Koks 30 j. goh. met J. Ver haar. STOMPWIJK. Geboren Gerardus Comelis, z. v. C. van Zanten en E. Stoet. Albertus Marie, z. v. J. de Groot en A. van den Akker. Margaretha Adriana, d. v. W« Vermeer en N. Molenaar. VEUR. Geboren Josina Hendrika Maria, d. v. Th. C. Holterhout en A. M. Salters. Catharina Cornelia, d. v. B. G. Remmers waal en C. J. Tetteroo. Petros Johan nes Adrianus, z. v. C. C. Mooijman en G. A. van Leeuwen. Marinus, z. v. W. Hijsiger en Z. Verschoor. Jacoba Jo hanna, d. v. K. F. Heynen en J. G. l.uy- nenburg. Overleden: L. P. Haring, 67 J- C. A. Blokland. 11 Bind.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2