Franschy Duitsch, EngeBsch! Uit Stad en Omgeving. Aanbestedingen. Advertentiën, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 per ct. regel. AANVANG I APRIL a.s. Gij kent van deze talen niets en voelt het gemis hiervan, of gij hebt in uwe jeugd eu of meer dier talen geleerd, doch zijt het geleerde grootendeels vergeten. Gaarne wilt gij allé! nog eens grondig repeteeren. Misschien wilt gij na den oorlog een betrekking in het buiten, land zoeken, waarvoor taalkennis gewenscht is. Gij zijt echter te oud voor de schcolbankei geworden. Wat staat U nu te doen? PROEFNUMMERS aanvragen van „ONS STUDIEBLAD', weekblad voor zelfstudie. Voor elke taal een afzonderlijk weekblad. Prijs per maand f035 Proefnummers gratis en franco. A. F. G. LEIDERSTZ, D. H. SCHENK, Hoofdonderwijzers. De Clercqslraat 34, Amsterdam. Telef. Z. 4072. tecenfc te willen laten bekendmaken, dat een ieder zich op aanvrage van brood, be staande uit enkel ongebuild meel, of uit ongebuild en gebuild tarwemeel, tegen een door u te bepalen prijs, welke echter niet hooger mag worden gesteld dan 20 cents per K.G., bij de bakkers zal kunnen voorzien, en in uw gemeente een regeling te willen treffen, waarbij deze verkrijg baarstelling mogelijk wordt gemaakt. Niet bestemd voor vijanden lijke duikbooten. In het Engelsch Hoogerhuis verklaarde Lord Emmott met betrekking tot een Ne- derlandsch schip, dat in Januari Swan sea verliet met petroleum, dat de Admira liteit genoegen had genomen met de ver klaring, dat de petroleum niet bestemd was voor hot verbruik door vijandelijke duikbooten. De verschepers kregen een boete van 5 shilling wegens de versche ping van petroleum zonder certificaat. De steenkolenvoorziening. Naar aanleiding van het telegram om trent een uitbreiding van het Duitsche uit voerverbod tot steenkolen, anthraciet, bruinkolen, cokes enz. heeft het HbL ge tracht inlichtingen te verkrijgen. Aan de Steenkolen-handclsvereeniging, die, naar bekend is, voor ons land, het monopolie heeft van het Duitsche kolensyndicaat, was echter nog niets bekend van een be treffend uitvoerverbod. Ook de Duitsche douanebeambten hadden nog geenerlei instructie ontvangen. Het eerste schip. Uit IJmuiden wordt aan de Tel. gemeld: Het s. s. Grangesberg, dat Dinsdag van IJmuiden naar New-York in zee is gegaan, is het eerste schip, dat met het merk van de Nederlandsche Overzee Trust Maat schappij voorzien is, zijnde tusschen de masten een scherpe wit en groen geblokte kegel. De romp van de Grangesberg was geheel oranje geschilderd. De crisis en de varkens slagers. Het bestuur van de Varkensslachters- vereeniging Amsterdam", heeft met het bestuur van den Slagersgezellenbond een onderhoud gehad. Besloten werd het voor stel van 14 patroons om het loon met 1/3 te verminderen en de winkels vroeger te sluiten in te trekken. Door de patroons werd aangekondigd, dat de winkels zullen, worden gesloten, tenzij voor 23 Maart verbetering "komt in den huidigen toestand. De Franse hE ngelsche maatregelen. Over de vraag of, en in welke mate, de Fransch-Engelsche maatregelen betreffen de het vervoer van Duitsche goederen spe ling gedoogen ter tegemoetkoming aan neutralen, heerscht nog onzekerheid. Er is, door de beide gezantschappen in Den Haag, telegrafisch om nadere inlichting verzocht. Ontsnapt uit het Rijksopvoedingsgesticht. Men schrijft ons uit Warmond: Gisteren tegen den avond ging opeens het gerucht, dat een ontvluchte krankzin nige zich ophield in den Klinkenbe *ger- polder. 't Bleek echter een ontsnapte uit het Rijksopvoedingsgesticht te Leiden te zijn. Door politie en burgers achtervolgd, vluchtte hij door slooten en molentochten. Hij maakte het op die manier zijn achter volgers zeer lastig, terwijl het groote nies, waarmee hij gewapend was, wel wat ont zag inboezemde. Nu en dan, als hij weer door ©en water was gegaan, tartte en dreig de hij met de grootste verwcnschingen. Die wilde jacht heeft een paar uur geduurd en wat te verwachten was, gebeurde, n.L toen het totaal donker geworden was, raakte men zijn spoor bijster. De politie heeft een maal met de revolver op hem geschoten en een plotselinge greep naar zijn heup doet vermoeden, dat hij eenigszins geraakt is. Sommigen beweren dat ook de voort vluchtige van een revolver was voorzien, en er mee gevuurd heeft, vóór hij zich de eerste maal te water begaf. Men weet niet waar hij zich vannacht heeft opgehouden, maar vandaag zal hij zekc-r wel „geknipt" worden. Nader meldt men ons, dat de ontvluch te te Heemstede is gevat en dat het 9chot raak is geweest. Geslaagd. Te 's-Gravenhage zijn ge slaagd voor het examen nuttige handwer ken de dames G. J. Hoelcsma en A. C. B. Beenakker; te Rotterdam cl© dames E. M. Barnhoorn, M. D. C. Bamhoorn, B. C. F. Keuls en W. Verkoren. Jubileum. Heden herdacht de letter zetter J. Voorbij den dag, waarop hij vóóf 25 jaren in dienst trad bij de druk kersfirma E. J. Brill alhier. Hij werd door den directeur toegesproken en ge- lukgewenscht, waarna hem een enve loppe met inhoud werd overhandigd. Ook zijn mede-arbeiders lieten zich niet on betuigd. Na een toespraak en geluk wens© h van den chef werd hem een pas send geschenk aangeboden. ALPHEN. Gemeenteraad. Vergadering van hedenmorgen. Aanwezig 10 leden; er is een vacature. Voorzitter de heer C. Visser, Burgemees ter. De Voorzitter deelt mede, dat in gekomen zijn missives van Ged. Staten, en dat het uitvoeren van de verschillende bestratingen f 1000 beneden de begrooting is gebleven. Een circulaire van B. en W. van Culemborg over de kosten der gemeen telijke werkloozenfondsen .wordt voort kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van de circulaire van den Bond van vereenigingen van fabri kanten van en handelaren in materialen voor het bouwbedrijf over verbetering van den toestand, merkt de Voorzitter op. dat het Dagelijksch Bestuur meerdere ma len in dien geest voorstellen heeft gedaan, maar de raad daarop niet is ingegaan. De raad heeft derhalve ook nu deze circulaire te beoordeelen. De heer S p r e ij stelt voor de circulaire voor kennisgeving aan te nemen, daar de gemeente in verschillende werken getoond heeft de belangen te willen behartigen. De Voorzitter zegt, dat de heer Spreij besluiten op het oog heeft voor de mobilisatie genomen. Tijdens de mobilisa tie is de raad op niet één besluit aangaan de het uitvoeren van werken ingegaan. De beer S p r e ij geeft dit gedeeltelijk toe. Maar destijds heeft spreker en de heer v. d. Linden er op aangedrongen met de bestratingen te .wachten. Het voorstel van B. en W. om de onder- handsche aanbesteding van het bouwen eener ontijzeringsinrichting aan het pomp station der waterleiding te gunnen aan den laagsten inschrijver den heer H. Oudenes voor f 2319, wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. In verband met belangrijke toename van werk door de mobilisatie op de secretarie, stellen B. en W. den raad voor om te be sluiten tot aanstelling van een tijjjelijken secretarieambtenaar op een salaris van f 70 per maand. De heer Smit vraagt of het rijk niet tegemoet komt in de extrakosten, welke de secretarie vraagt ten gevolge van de mobilisatie. De Voorzitter antwoordt ontken nend. De heer Sp r e y noodigt B. en W. uit met een voorstel te komen om de ambte naren ter secretarie een extra toelage te geven voor het vele overwerk op de se cretarie. De Voorzitter zegt, dat hij zeker met een voorstel zal komen, maar dat eerst de mobilisatie voorbij moet zijn om een overzicht te krijgen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen de voorstellen van B. en W. tot voorloopige vaststelling van een pensioengrondslag van eenige ge meenteambtenaren en tot wijziging der begrooting 1914 en 1915. Bij de rondvraag zegt de heer S p r e y in verband met het voedingsvraagstuk, dat de werkmansstand, nu de vleesoh- prijzen zoo hoog zijn ontstemd is, dat ten gevolge van het mond en klauwzeer het vee van Van den Akker zoo maar in den grond gestopt is, zonder te onderzoeken, of nog een en ander geschikt was voor de consumptie. Spreker vraagt daarom den burgemeester, de aandacht der autoritei ten hierop te vestigen. De Voorzitter zegt, dat de heer S p r e y verkeerd ingelicht is. De cfis- trictsveearts heeft een onderzoek inge steld, en gerapporteerd het vee in den grond te stoppen. Alles is overeenkomstig de wet gebeurd. De heer Sp rey vraagt nog hoe het komt, dat tot twee maal toe de broodprij zen verhoogd zijn. Spreker meende toch, dat door het crediet toegestaan voor in- koopen een uniforme prijs was vastgesteld tot 1 April. De Voorzitter zegt dat krachtens machtiging van den minister de prijzen door hem bepaald zijn. De prijzen zijn nog altijd onder den maximum prijs. Daaren boven gaat deze zaak den raad niet aan, alleen den burgemeester. In verband hier mede wil spreker echter gaarne den raad het rapport over deze zaak mededeelen van de commissie van het Steuncomité, belast met den inkoop. De secretaris leest het rapport voor en de heer Sprey bedankt voor de inlich tingen. Vervolgens worden in geheime zitting reclames H. O. dienst 1914 behandeld. KATWIJK. Statuten. Met de St.-Ct. zijn verzon den de Koninklijk goedgekeurde statuten van de Ver. tot Bestrijding van Tubercu lose voor Katwijk en omstreken. KATWIJK-AAN-ZEE. Bekeurd. Tegen a.s. Maandag zijn er tien schippers alhier voor den Leidschen kantonrechter gedagvaard, wegens het i iet overeenkomstig de wettelijke voorschriften bijhouden van het scheepsjournaal. NIEUWKOOP. Visschersvereeniging. Maandagavond werd In Het Vliegende Paard de jaarver gadering gehouden van de afdeeling Nieuwkoop—Noorden der Zoetwatervis- scherij. Aanwezig 22 leden. Na opening door den voorzitter, den lieer J. Pieterse, en lezing der notulen wordt ter tafel gebracht een schrijven van de afdeeling Aarlanderveen om toe te treden tot den Zuid-Holl. Bond van Visschers- vereenigtngen. Reeds in eene vorige ver gadering werd in beginsel besloten hiertoe over te gaan doch ook thans kon men tot geen definitief besluit komen. Vervolgens doet de penningmeester, de heer P. Tijsterman, rekening en verant woording van het geldelijk beheer over 1914. Uitgegeven werd f 70.50, ontvangen f 121.77, zoodat een batig saldo aanwezig is van f 51.27. De heer P. Tijsterman, aan de beurt van aftreding, wordt met op twee na algemee- ne stemmen tot bestuurslid herkozen. Ver volgens brengt de secretaris, de heer P. de Graaf, het jaarverslag uit over 1914. Na overleg besluit men ditrjaar wederom een proef te nemen met het aankweeken van visch. Het vorig jaar mislukte deze proef wegens het ongunstig weder en het te laat in orde brengen van den vijver. Deed men de proef toen met edelkarper, thans zal men het proheeren met snoek. De visschers moeten zorgen voor een aantal snoeken van 2 tot 6 pond, en wel 10 tot 20 mannelijke en 20 tot 40 vrouwelijke, waar na de Heide-Maatschapp.ij een ambtenaar zal sturen, die de leiding over de broed- vijver op zich zal nemen. Vervolgens houdt de heer Penning de Vries, ambtenaar der Visscherij-inspectie, eene bespreking over de maaswijdte der verschillende netten. Na afloop hiervan sluit de voorzitter de uitstekend geslaagde vergadering. Middenstand. Zondagavond a.'s. des avonds te 7 uur zal in de R. K. Jongens school de heer H. Spendel, uit Leiden, op treden voor de R. K. Middenstanders uit Nieuwkoop en Noorden ten einde zoo mo gelijk te komen tot het oprichten van een afdeeling van de Hanze. NIEUWVEEN. R. K. Kiesvereeniging. De voorzitter, de heer N. Rekelhof opent de vergadering met den Christelijken groet. Hierna werd het woord gegeven aan den len secretaris,, den heer Copraij, die de notulen voorlas, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ook wordt een kort verslag over 1914 voor gelezen, in hetwelk vooral een woord van hulde wordt gebracht aan het overleden bestuurslid den heer J. A. Kiebêrt. Tevens wordt medegedeeld dat door dit overlijden een vacature in den gemeenteraad is ont staan, en er ook 2 aftredende leden in den raad zijn, n.m. de heeren F. Baud en J. Konst. Vóór deze verkiezing zal er nog een vergadering worden uitgeschreven, waar op waarschijnlijk een spreker zal optre den. Daarna brengt de penningmeester verslag uit over zijn beheer en blijkt, dat na inkomsten en na aftrek van uitgaven een batig saldo overblijft van f 22.91, welke rekening door een Commissie van toezicht, bestaande uit 3 leden, in orde wordt be vonden. Ten slotte gaat men over tot de verkiezing van 3 bestuursleden, aftredend de heeren J. Venne en C. Hogervorst en een vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. A. Kiebert. De aftreden de leden worden bij eerste stemming her kozen en in de vacature van den heer J. A. Kiebert wordt bij herstemming gekozen de heer S. Schetters. Jubileum. 20 Maart a.s. is het 12V& jaar geleden dat door den Eerw. Pater J. J. Stouten, thans als Missionaris werk zaam te Guntur in Brisch-Indië, zijn eer ste H. Mis werd opgedragen. Eenige dames hebben het besluit genomen, om hij de parochianen van Nieuwveen, een klein of fer te komen vragen voor de Missie van den Eerw. Jubilaris om hem als huldeblijk op zijn koper priesterfeest een klein ge schenk in geld te kunnen aanbieden uit Nieuwveen, zijn geboorteplaats. NOORDWIJKERHOUT. Statuten. Met de SL-Ct. zijn verzon den de Koninklijk goedgekeurde statuten van den Ned. R. K. Volkshond, afdeeling Noordwijkerhout en omstreken. SASSENHEIM. In botsing. Het zoontje van den heer H. P. N., kwam met een automobiel in botsing. De tram kwam aan, het baasje op de fiets, een hondenkar en een automobiel Deze wilden elkaa"r passeeren, met het noodlottig gevolg, dat Piet met zijn rij wiel onder de automobiel kwam en zich zeer ernstig aan de beenen verwondde. VOORSCHOTEN. Bouwvakvereeniging. Gisterenavond vergaderd© de Bouwvakvereeniging St. Gregorius. De voorz. opende de vergade ring, heette alle leden hartelijk welkom en verzochden,secretaris de notulen voor -te lezen welke onveranderd werden goed gekeurd. Over twee ingekomen stukken werd afwijzend beschikt. De penningmees ter klaagde over ongeregelde contributie betaling wat hem moeilijkheden bezorg de voor de geregelde administratie en de goede harmonie met het hoofdbestuur. De voorzitter beloofde eenige leden aan te manen. Voorts werd nog een en ander be sproken, waarna de voorzitter de vergade ring sloot met den Christelijken groet.. WASSENAAR. Het Groene Kruis. Van de ruim zes honderd leden waren behalve het Bestuur in de zaal van 't Café Lempers aanwezig 8, zegge acht personen, 'leden van het Groene Kruis. De verschillende verslagen van de subcommissies bewezen, dat de Vereeniging steeds in bloei toeneemt. De penningmeester had een flink slot, en werd gedéchargeerd. De voorzitter deelde mede, dat dit jaar een post zou worden uitgetrokken voor vacantie kolo nies en sanatoriumverpleging. Eén dei- leden verklaarde zich hier niet tegen, doch hij zou wenschen, dat de ouders zelf kon den bepalen naar welke kolonie hun kin deren zullen worden gezonden. Dr. v. Praag deelde nu mede, dat het in de be doeling lag, lid te worden van de Ned. Ver. voor Vacantiekolonies en dat de kin deren naar een kolonie dezer vereeniging zullen worden gezonden. Het lid, meende, dat vele ouders, om principieele redenen, zich hier tegen zul len verzetten. Dr. Van Praag meende, als de ouders er zich tegen verzetten is 't uit. De eerste spreker dacht, dat dit aan leiding tot tweespalt zou geven. Waarom kunnen sommige kinderen wèl en andere niet worden uitgezonden? Ds. Klomp pre ciseerde de woorden van dit lid nog eenigs zins,-waarna besloten werd, wel lid van de straks genoemde vereeniging te wor den, doch de ouders vrij te laten in de keuze van de kolonie. Het aftredend be stuurslid, de heer C. Munnich, werd bij acclamatio herkozen. Tot afgevaardigden voor de alg. verg. werden benoemd de heeren A. v. Hoboken en Dr. F. v. Praag. De geheele premie voor levensverzekering der pleegzuster komt voortaan ten laste der Vereeniging. Besloten werd aan de Zuster een gratificatie toe te staan van f 50 en het salaris van den magazijnmees ter werd op voorstel van het Bestuur met f50 verhoogd. De begrooting voor 1915 werd goedgekeurd. Ze bestaat uit de vol gende posten: Wijkverpleging f 1050. Be strijding tuberculose f 650. Huiszorg f 450. Linnenkast f75, Magazijn f 300. Ontsmet ting f 50. Onvoorziene uitgaven f 125. Nog altijd wordt geklaagd over de slechte be handeling der magazijnartikelen en de slechte terugbezorging. Naar aanleidfing van de post Huiszorg ontspon zich een minder aangename discussie. De Commis sie belast met Huiszorg verklaarde meer te hebben gedaan, dan ze wellicht mocht, en dat de persoon in kwestie steeds dank baar is jjeweest. De voorz. deelde nog mede, dat wellicht drt jaar nog een aan vang gemaakt zal worden met den bouw van 't Wijkgebouw. WOUBRUGGE, Geen mond- en klauwzeer. De Tijks veearts deed heden onderzoek bij den vee houder Oudshoorn alhier, die aangifte ge daan heeft van mend- en klauwzeer, doch het vee bleek lijdende aan een andere ziekte. ZOETERWOUDE (Hoogc Rijndijk). Markt. Hedenmorgen ""had bij het Café „Ik leer nog" bij Mej. de Wed. Pijn akker een verkooping plaats van versche koeien. Er werden er 21 aangevoerd, de handel was vlug, spoedig waren alle ver kocht. Zeer zeker een aanmoediging voor de volgende keer. Vrijdag a. s. zal er een varkensmarkt plaats hebben. Spoorlijnen Haarlemmermeer. De minister van Waterstaat heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat de lijnen AalsmeerAmsterdam en Bovenkerk Uithoorn waarschijnlijk met 1 Mei a.s. in exploitatie zullen gebracht kunnen wor den. Van de lijn AalsmeerNieuwersluis, waarvan het gedeelte tot Uithoorn sedert 1 Juli 1914 in exploitatie is, zal het baan vak UithoornNieuwersluis, behoudens onvoorziene omstandigheden, vóór het ein de van dit jaar voor den dienst kunnen worden geopend, terwijl voorts de lijn UithoornAiphen, ten aanzien waarvan de door een Duitsche fabriek aangenomen bovenbouw der brug over den Rijn bij Al phen aanmerkelijke vertraging moest on dervinden, omstreeks Juli a.s. gereed zal zijn. Noordwijk. Bij de gisteren door B. en W. gehouden aanbesteding van: het bou wen van een bovenwoning op twee school lokalen te Noordwijk aan Zee waren in schrijvers: N. v. d. Wiel f 4450. C. v. Duin f 486G. J. A. Imthoorn f3267. K. Verwey f 4250, allen te Noordwijk. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. En bij de eveneens gisteren gehouden aanbesteding van: het maken van een watervoorziening voor de brandweer te Noordwijk-binnen waren inschrijvers: B. A. Eijmer, Noordwijk f 265. V. Reekers, Wassenaar f205. F. J. Schreuder, Noord wijk a. Zee f 217. H. Reekers, Noordwijk f 175. Biersma en Hollander, Leeuwarden f 360. Aan den laagsten inschrijver ge gund. Letteren en Kunst. Emiel HuIIebroeck. De vertolker van het Vlaamsche lied heeft gisteravond in den Schouwburg nieuwe lauweren geoogst. Maar behoeven we dit feitelijk nog te zeggen? Waar Hul lebroeck optreedt, daar is liet succes van te voren verzekerd. Reeds hij zijn vorig optreden te Leiden hebben wij een uitvoerig verslag gegeven, zoodat wij kunnen volstaan met te zeggen, dat de Schouwburg slecht bezet was hetgeen niet te verwonderen is in .-lezen tijd en hij aan het einde van den welge slaagden avond het mooie lied van „De Vlaamsche Leeuw" deed hooren, dat door allen staande werd aangehoord. Tevens wekte hij op tot deelneming aan de collec te, welke bij den ingang zou gehouden worden ten bate van de arme kinderen in de vluchtelingenkampen. Bij het begin van den avond hield Hul lebroeck een korte, vaderlandslievende toe spraak, waarin hij een woord van innigen dank bracht aan de Nederlanders, voor de wijze waarop de Belgen in Nederland wa ren ontvangen en den wensch uitsprak, dat de vriendschapshanden tusschen Bel gië en Nederland nog nauwer worden aan gehaald. En tot hulde aan onze Koningin hief hü met zijn mooie, welluidende en buigzame" stem het Koninginnelied aan; het mooie lied van Lambrecht Lambrechts. Faillissementen. Uitgesproken: M. van der Schaar, weduwe van G. van Kempen, zonder beroep, te Nijmegen; cur. mr. B. C. ^an Veen, te Nijmegen. Geëindigd: D. van der Werf, te Steenwijk; N. V. Modelmakerij v.h. L. H. J. Etmams, in liqu. te Sloterdijk; H. Mid dendorp, te Leiden; J. G. Versmoren, bouw ondernemer, te Rotterdam. Marktberichten. AMSTERDAM, 17 Maart. Vee. Aange voerd 174 vette kalveren, le qual. f 1.05 1.08, 2de qual. f 1.03, 3de qual. f 0.98. 286 nuchtere kalveren f 10 f 16, 570 vette varkens: Hollandsche le qual. 96 98 c. idem 2de en 3de qual. 94 d 96 ct. STOM PW IJK, 16 Maart. Heden werden ter eierenveiling aangevoerd 4210 kippen eieren, waarvan de prijzen bedroegen f 4.90 f 5,25 de 100 stuks; benevens 430 eendeneieren, die f 4.80 f 5.20 opbrach ten. WOERDEN, 17 Maart. Aanvoer ter kaas. markt 22 partijen. Prijs Goudsche kaas lste soort f 43f 46. 2de soort f 40f 42. Zwaardere f 47.Alles per 50 Kilogr, Handel matig. Laatste berichten. Geen zeeslag aan onze kust. In kringen te 's-Gravenhage, waar men het zou moeten weten, is tot heden niets bekend geworden van een zeeslag of eene ontmoeting ter zee, welke zóó dicht nabij onze territoriale wateren zou moeten h& ben plaats gehad, dat het aanhoudende kanongebulder, hetwelk men te IJmuiden vernomen heeft, van zulk een treffen op zee afkomstig zou moeten zijn. Wel is het gebulder ook duidelijk door onze kustwachten vernomen, maar zeer vaak worden door de kustwachten zwart slagen, kanongebulder of iets dergelijks gehoord, soms eenige malen per week. Waaraan deze geluiden dan zijn toe t« schrijven, blijft meestal onopgehelderd. Het is uitteraard mogelijk, dat door vreemde oorlogsschepen schoten gelost worden op verdacht lijkende, in zee drij vende voorwerpen, welke aanvankelijk worden aangezien voor mijnen of peris- copen van duikbooten, die achteraf blij ken van onschuldigen aard te zijn. Ook is de mogelijkheid niet uitgesloten, ofschoon de waarschijnlijkheid niet gicol is in dezen tijd, dat in volle zee schiet oefeningen worden gehouden op drijven- de doelen. Gehéél onmogelijk lijkt dit in- tusschen niet, als men weet, dat nu en dan wel eens voorwerpen op onze kusten komen, aandrijven, welke de blijken dra gen, dat zij tot schijf gediend hebben. De Maatschappij Zeeland. De Britsche autoriteiten hebben de vaart van de mailbooten van de Zeeland naar Folkestone stop gezet. De hedenmor gen vertrokken boot Prinses Juliana is no reeds naar Tilbury docks vertrokken. De schroefbooten zullen voorloopig des morgens 6 uur van Vlissingen naar Til bury docks vertrekken, terwijl de dienst met de raderbooten gestaakt wordt. Nederlandsch-lndische leening. Van- de imeest bevoegde zijde melclt ma ons, dat in Nederlandsch-Indië voor de Nederlandsch-tndische leening gisteren r®eds meer dan de helft was ingeschre ven. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sacramenten der sterven den, onze beminde Echtgenoote, Moeder, behuwd Moeder, Groot moeder en Overgrootmoeder DOROTHEA JOANNA DE GRAAT, geb. Stakenburg. in den ouderdom van 80 jaren. Leiden: J. M. P. de Graaf, H. C. Langezaal, M. Langezaalde Graaf en kinderen. Jac. J. P. de Graaf, D. M. A. de GraafLagerwey, kinderen en kleinkinderen. Delft: J. J. de Graaf, Pr. Alkmaar: H. J. Wanna, D. Wannade Graaf en kinderen. Ned. Indië: Zr. Zerafina, (C. de graaf). Leiden: B. Strotmann, A. Strotmannde Graaf, en kinderen. L. M. Terheyden, E. Terheyden—de Graaf en kinderen. Leiden, 17 Maart 1915. Lage Rijndijk 2. (1349) Vóór de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het over lijden van onze geliefde Moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Fam. GODDIJN. Kalvermarkt 5. 1332 Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader betuigen wij onzen oprechten dank. C. P. J. PAARDEKOOPER. Aa. Ma. PAARDEKOOPER. P. C. PAARDEKOOPER. Zoeterwoude, 17 Maart '15. 1360 Een Winkeljuffrouw! GEVRAAGD. Flinke verkoopster, v. g. g. v. F. L. WENNING. Breestraat 175. Kantooor Voor kantoorwerkzaamheden WORDT GEVRAAGD een jongste Bediende, een goede hand schrij vend, leeftijd ongeveer 14 ia^r' Dadelijke in dienst treding. Cfie* ven eigenhandig geschreven aafl het Bureau van „De Leidsche Ct- onder No. 1321.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2