BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Aanbestedingen. ALBERT RIEL vonden en gevangen genomen werden. Thans is aan de firma B., eigenares der hoot, daarvoor een boete van frs. 25,000 opgelegd, 'terwijl deze en andere firma's, die booten in de vaart op Luik hebben, een® borgstelling van frs. ,50,000 bij de Duitsche-rs moeten storten. De uitvoer van steenkolen. Gisteren werd te Berlijn het uitvoerverbod voor ko len, cokes en briketten beekend gemaakt. Door dezen maatregel zal het mogelijk worden, dat door terzelfder tijd opgerichte bemiddelingslichamen de kolenomzet voor het binnen- en buitenland geregeld en bil lijke behartiging van elks behoeften verze kerd wordt. De maatregel heeft dus niet ten doel de kolenverzorging van de neutrale landen te staken, maar veel meer zooveel mogelijk te bevorderen. Nederland en de Oorlog. Nederlandsch Comité tot steun van Belgische en andere slachtoffers. Te zamen met de vorige opgaven ont ving het comité thans een totaal van f 420,262.19Vè. Door de verschillende uit gaven is thans nog slechts een bedrag van ongeveer f 30,000 in kas. Voorschotten aan provin ciën en gemeenten. De minister van Financiën maakt in de Staatse! bekend, dat tot en met 13 Maart 1915 uit de opbrengst der Staatsleening 1914 aan provinciën en gemeenten uit 's Rijks schatkist rentedragende voorschot ten zijn toegezegd tot een gezamenlijk be drag van f 29,754,000, waarvan was uitbe taald of betaalbaar gesteld een totaal be drag van f 945,000. Certificaat van oorsprong. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt in de Staatsct. bekend, dat pakketten voor Engeland vergezeld moeten zijn van een door den inspecteur of ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen af te geven certi ficaat van oorsprong. Verlof aan tuinderspa troons. Naar aanleiding van een verzoek van het hoofdbestuur der Vereeniging West- land, heeft de minister van Oorlog aan 126 onder de wapenen staande tuinderspa troons uit 't Westland een verlof van 4 da gen verleend in de twee weken gedurende het tijdperk van 15 dezer tot 15 Mei. Werk voor vrouwen. Naar wij vernemen, is op initiatief van H. M. de Koningin een commissie samen gesteld, bestaande uit de dames: mevrouw van Biema-Hijmans, lid der sub-commis sie voor kleeding en dekking van het Ko ninklijk Nationaal Steuncomité, als fre- sidente, mevrouw Vening Meineszden Tex, presidente van het hoofdbestuur van de Algemeene Ned. Vrouwenvereeniging Arbeid Adelt, mej. Reyers, presidente van het hoofdbestuur van de Algemeene Ne- derlandsche Vrouwenvereeniging Tessel- schade, en mej. van Rijn van Alkemade, lectrice van H. M. de Koningin, als secre taresse, met het doel den alsnog beschik baren wolvoorraad, welke ten behoeve van het leger door H. M. werd aange kocht, tot sokken voor het leger te laten verwerken bij wijze van ondersteuning van vrouwen, die werk zoeken. Uitvoerkeuring van vleesch. Bij kon. besluit van 20 Februari 1915 werden alle landen van Europa aangewe zen als de landen, naar welke het verbo den is vleesch, hetwelk niet voorzien is van één of meer merken als bewijs, clat het bij een van rijkswege ingestelde keu ring voor uitvoer geschikt is bevonden, uit te voeren of aan eenig middel van ver voer tot uitvoer aan te bieden. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft thans ingetrokken zijn beschikking van 6 Maart j.l., waarbij ont heffing van dat verbod werd verleend voor: a. bevroren nieren en hersenen; b. gezou ten schild- en lymphklieren. Daarentegen heeft de minister ontheffing van bedoeld verbod verleend voor: a. bevroren organen; en b. gezouten organen. M ij ii e n. Sedert 28 Januari tot 10 Maart zijn be noorden Den Helder 46 mijnen in den grond geschoten en 34 op het strand ver nietigd. Daaronder waren 60 van Engel- ©ohen, 1 van Fransdhen en 1 van Duit- sohen oorsprong. Tusschen Den Helder en Hoek* van Hol land zijn er 17 vernietigd en 1 geborgen. Van deze waren 13 Engelsche mijnen, 4 Fransche en 1 Duitsche. Bezuiden den Hoek van Holland zijn er 39 mijnen in den grond geschoten, 25 ver- nlietagd, 9 geborgen en 2 bij aanspoeling ontploft. Van deze derde rubriek waren 28 Engelsche mijnen, 12 Fransche en 17 Duitsche. In totaal zijn er op onze kusten aange troffen sedert het begin van den oorlog (met mederekening van het in het laatst van Jannuari opgegeven aantal) 397 mii nen, waarvan 213 Engelsche, 53 Fransche, 22 Duitsche, terwijl 109 van onbekenden oorsprong bleven. Een nationale gedenkdag. Heden is het honderd jaar geleden dat Willem I tot Koning der Nederlanden en Hertog van Luxemburg werd geprocla meerd. Bij 't dreigend kanongebulder en wapen- ?;ekletter aan zijn zuidgrens staat Neder- and 16 Maart 1915, evenals voor honderd jaren, wederom gereed door het volgen van een-eerlijke, betrouwbare, Hollandsche politiek, onder de leiding eener voorb'-el- Aige regeering en steunend op do kracht vafi leger en vloot, onder de beveüai van een bekwaam opperbevelhebber, der gan- sche wereld te toonen, dat een klein land groot kan zijn in deugden en daden. Limburgsche Katholiekendag. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, bisschop van Roermond, heeft bepaald dat de uitge schreven Limburgsche katholiekendag op Pinkster-Maandag wegens de tijdsomstan digheden niet zal doorgaan. Mgr. Dr. A. H. L. Hensen. Naar wij met zekerheid vernemen, al dus de ,,Mabd.", is de benoeming van mgr. dr. A. H. L. Hensen, hoogleeraar aan het seminarie Warmond, tot directeur van het Ned. Historisch Instituut te Rome thans definitief en kan de officieele aan stelling eerlang worden tegemoet gezien. Zondagsrust. De algemeene vergadering van de Ne der! Vereeniging tot bevordering van Zondagsrust zal te dezen jare worden ge houden te Utrecht in de maand Juni op een nader vast te stellen datum. JDe gebruikelijke feestelijke avond bij een- komst zal echter ditmaal, wegens de be kende ongunstige tijdsomstandigheden, achterwege blijven. R. K. Midden9tandsver. „De Hanze". In de groote zaal van „Zomerzorg" hield ,,De Hanze" gisteravond een algemeene vergadering, welke goed bezocht was, de agenda was dan ook zeer belangrijk. De Voorzitter, de heer Spendel opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, en gaf het woord aan den heer Th. Stijn- man, ter voorlezing der notulen der vorige vergadering, welke onveranderd goedge keurd werden. Met een passende toespraak installeerde de voorzitter wederom verschillende nieu we leden, deelde omtrent de obligatiele ning mede, dat 80 aandeelen geplaatst zijn; en spoorde aan tot het nemen van aandee len. Vervolgens kwam aan de orde behande ling van de agenda van de 22ste vergade ring van den centralen raad te houdea te Alkmaar op Dinsdag den 23sten Maart te 11 uur voorm. in „Het Gulden Vlies" Koor straat. Omtrent de verschillende punten werd van gedachten gewisseld. Bij punt 11: Voorstel Rotterdam: De afd. Rotterdam overtuigd van het nut en de noodzakelijk heid van Dioc. Vakgilden, draagt het hoofdbestuur op, zoo spoedig mogelijk stappen in die richting te doen, zette het bestuur bij monde van den voorzitter uiteen, dat, om tactische, en practische redenen, men eerst moest ko men tot gewestelijke vakgilden om dap over te gaan tot het oprichten van Dioc. Vakgilden. Verschillende meeningen wer den gehoord. Ten slotte werd de meening van het bestuur belichaamd in een motie welke op de vergadering van den centra len raad zal voorgesteld worden. Overigens kregen de afgevaardigden omtrent alle andere punten een vrij mandaat. Vervolgens kwam aan de orde „Verkie zing" Kamer van Koophandel". Hulde werd gebracht aan het bestuur en de com missie voor de wijze, waarop zij tot nu toe in deze aangelegenheid gehandeld hebben. Een overzicht werd gegeven van het ver loop. Het bestuur was van meening, dat, waar do zaken op het oogenblik zoo staan, dat twee onzer leden, de Kamer v. Koop handel uitmaken het plicht was hen te helpen en te versterken en daarom aan de eerstvolgende verkiezing deel te nemen. Er volgde een aangename discussie. Ten slotte werd in beginsel besloten aan de verkiezing van de Kamer van Koophandel deel te nemen en het bestuur vrij te laten in de wijze van handelen. Door den voorzitter werd nog een zeer belangrijke zaak ter tafel gebracht, de toestand, waarin de kleine middenstand zich op het oogenblik bevindt. Die toestand is allesbehalve rooskleurig, er zijn kleine middenstanders, die den weg naar het Steuncomité hebben moeten begaan. Spr. wijst op de vergadering, die Zaterdag in ,,De Rolzaal" te 's Gravenhage in tegenwoordigheid van Hare Majes teit de Koningin gehouden is. Men wil den kleinen middenstander helpen, maar vooral na de mobilisatie, het betreft hier dus kleine middenstanders, die onder de wapenen zijn. De kleine middenstand moet ook echter direct geholpen worden. In Den Haag heeft de gemeente steun ver leend en wel op groote wijze. Het bestuur heeft gemeend zich ook tot de gemeente Leiden te moeten wenden met 't verzoek om financieelen steun voor den kleinen mid denstand. Na een korte discussie werd het bestuur gemachtigd een adres te richten aan den gemeenteraad, waarin van ge meentewege steun gevraagd wordt voor den kleinen middenstand. Aan het bestuur wei d overgelaten de wijze van steun nader aan te geven. Ten slotte wees de Voorzitter nog op de annexatieplannen van Leiden en het groote belang van den middenstand om t" weten en te onderzoeken of die an nexatie werkelijk in het belang van de gemeente is. In verband hiermede drong spreker er bij allen op aan den Debating- avond op Woensdag 24 Maart bij te wo nen. Een kundig spreker zal alsdan een inleiding houden over de annexatieplan-, nen. Na de rondvraag, waarvan door enkele le den werd gebruik gemaakt, sloot de voor zitter deze vruchtbare vergadering met den christelijk en groet. Verkiezing Kamer van Koophandel en Fabrieken. Op Dinsdag 20 April 19f5 des namiddags van twee tot vier uren zuLlen ten Raadhuite de verkiezingen plaats habben van vijf le den van de Kamer van Koophandel en Fa brieken in deze gemeente, om af te treden op 1 Januari 1917 en van twee leden dier K%mer, om af te traden op 1 Januari 1919, zulks ter voorziening in de vacatures, ont staan door de ontslagname als lid dier Ka mer door den heer A. de Koster Jr. en de niet-aanneming hunner benoeming als zoo danig door de heeren A. Couvee P.Jzn., A. L. Reimeringer, M. H. W. A. van Rossum du Chattel, W. F. Verhey van Wijk, B. J. H. Haitink en M. H. van Waveren. KatwijkLeiderdorp. De jaarvergadering van de R. K. Cen trale Kiesvereeniging KatwijkLeiderdorp op 25 Maart zal niet, zooals door ons ge meld, aanvangen te acht uur, doch te half acht. R. K. Huisvestingscomité. Mevr. Kel- lenaers is hedenmorgen te Roozendaal aangekomen met 93 noodlijdende kindertjes uit België. Ze zullen bij particulieren wor den ondergebracht. Universiteit. Bij beschikking van den minister van staat, minister van Binnen- landsche Zaken is dr. D. H. Wester, apo theker te 's-Gravenhage, tot wederopzeg ging toegelaten als privaat-docent bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de artsenijbereidkunde. Polïtiedïploma. Na gehouden examen te Rotterdam is het gewoon politiediploipa toegekend aan B. Broers alhier. Geslaagd. Voor examen nuttige hand werken zijn te Rotterdam geslaagd de da mes H. F. Kraanevelt, A. H. Joustra, M. Scholting, M. Maartenze; te 's-Gravenhage de dames J. J. Anteny, M. Jasperse, H. P. Landzaat en G. L. C. Falke, allen alhier. Geslaagd. Voor examen nuttige hand werken is te 's-Gravenhage geslaagd mej. D. v. d. Spiegel. Bevordering Politie. Op voordracht van den commissaris van politie zijn door den burgemeester bevorderd tot agent le klasse de agenten van politie 2e klasse v. Appel, v. d. Voort, F. Boon en Mulder. Inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de pakhuizen van de Firma Hoogenstraten, Dolhuis- steeg, alhier. Een kist was geforceerd, maar deze was niet naar gading want zij was leeg. Vermoedelijk zijn de inbre kers gestoord, want andere 6poren van inbraak waren niet aanwezig. De recherche heeft een onderzoek ingesteld. Een kostbare lading. Gisteren reed in het Noordeinde een transportwagen bela den met zakken zemelen. Op een gegeven oogenblik kantelden eenige zakken van den wagen en kwamen terecht op een wagentje beladen met flesschen melk. De flesschen werden verbrijzeld en de kost bare inhoud vloeide rijkelijk over de straat. De schade werd door den eigenaar van den transportwagen vergoed. Aangereden. Op de Haarlemmertrek vaart werd gistermiddag een vierjarig meisje aangereden door een wagen. Het kind bekwam eenige lichte ontvellingen en kwam met deen schrik er af. KATWIJK-AAN-ZEE. Concertavond 1ste klas. Den gan- schen Zondagavond werd ons K. Mil. Tehuis alhier vergast op hoogst denkbaar kunstgenot In onze mooie zaal, tot het uiterste hoekje vol militairen, traden op vier af gezanten uit het 6ferenri)k van Hooge Kunst. Zij waren „Bram van der Stap" uit Delft. Zijn naam klinkt dit zij genoeg! in de kunstwereld als een slagwoord! Mej. Clasina van Starrenburg, sopraan. Men lette niet op haar smaakvol toilet; luisterde alleen met ingehouden adem naar die sterren-heldere stem die opsteeg uit die diamant-flikkerende buste, met een sonoriteit en zuiver gearsticuleerde kracht of stille zoetheid die ons aller soldaten zielen lievig beroerde. De heer Van den Weesel vereert zijn cello als zijn moeder. Schertsend spreekt hij van zijn instrument als van zijn schoonmoeder! Doch de nog jonge artist weet als een geniaal kind zijn geniale moeder de innigste kinderliefde te betoo- nen, zijn hart aan het hare, zijn ziel aan de hare te binden. De heer Anton Limb ach, pianist eis wei nigen, accompagneerde met zulk een mees terschap dat hij den welverdienden lof in- oogstte der artisten zelf. Zijn spel was even verrukkelijk ais dat zijner mede-con- certeurs. Meer dan twintig zeldzaam schoone nummers, allen eersten rang, boeiden de eivolle zaal die doodstil was, alsof zij leeg ware. Zóó werkt ware kunst op 't hfcrt van den mensch, giet stil geluk zelfs in 't woeste hart, reopt de ziel wakker, doet het oog verstarren. Wij kunnen niet dat rijke repertoire be spreken. Noemen we slechts het aller schoonste. Mej. Clasina van Starrenburg en haar aria uit „Reine de Saba", dat an dere onvergetelijke uit „Samson en Dalilah". Haar duo met Bram van der Stap uit Hamlet. De leider zelf won ons onmiddel lijk met „Vaderland" en hield ons nog meer gevangen met „Terugkomst" van Ver huist, „Hemelhuis" en het nieuwe lied „Neutraal", zang van vaderlandschen heldenmoed met heldenkunst gezongen. De heer Van den Weesel sleepte ons in vervoering mee met zijn „Traumerei" van Schumann en deed ons den „Zwanezang" van St. Saens (la Cygne) meesterven. Kortom, de avond is onvergetelijk en on vergelijkelijk, zooals de Eenv. Aalmoeze nier het in zijn dankwoord uitdrukte. Of er dan niets valt af te keuren?.... neen! Of er dan niet iets althans nog beter kon gedacht worden? Ik antwoord weer zonder dralen.... neen! En als u, lezer of lezeres, dit niet wilt gelooven, vrayg het aan wiien ook der hon derden militairen die, in de zaal en bui ten voor de ramen, met ingehouden adem luisterden en ieder zal met mij instem men. Begrijpelijk brengen wij hier openlijk onzen innigs ten dank voor het gesmaakt kunstgenot door vorsten in de kunst ge geven, waarvan H. M. onze beminde Ko ningin even gretig zou genoten hebben als thans haren kloeken, trouwen zonen- landverdedigers ten deel viel. Nog een woord ten slot. Het gezelschap dat ons zulke schitterende kunst bood, en wier optreden wij aan een onzer militairen vrienden te danken hebben, vergenoegde zich met als eenig honorarium onzen dank. Die dank sprak zich welsprekend uit in ons aller vochtig oog, gevoelvol zwijgen of daverend handgeklap, maar ndet in klinkend metaal, helaas! Des te meer zullen hunne namen, welke tijden wij ook doorleven of zeeën oversteken, als kunstenaars groot van genie en groot van ziel in onze harten blijven opgeteekend. Mogen zij nog lang gelukkig zijn door met hun kunst anderen gelukkig te ma ken! Hebt allen, onsterfelijke kunstenaars, dank! (T. K.) NOORDWIJK. R. K. Volksbond. Gisterenavond hield de afdeeling Noordwijk van den R. K. Volksbond een goed bezochte vergadering in de zaal veua de Erven Gordijn. De voorzitter, de heer P. Krol, opende de vergadering met gebed, waarna de notulen der twee vorige bijeenkomsten werden gele zen en ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat zich 17 nieuwe leden voor den Bond hadden opge geven. De aanwezige nieuwe leden werden plechtig gdïnstalleerd en met het insigne getooid. Tevens werd ter kennis der ver gadering gebracht, dat de Bond thans S5>8 leden telt. Nog werd medegedeeld, dat de kassen van Bond en Ziekenkas door de verifier teurs in orde waren bevonden. Tot bode van den Bond werd voorgoed aangesteld de heer Van Kesteren. De voorzitter wekte de leden op om zich aan te sluiten bij de Mannenzangvereeni- ging van den Bond, omdat anders het ge vaar bestaat, dat beide zangvereenigingen, ook de Dameszangvereeniging, opgeheven moeten worden. Spr. deelde ook mede, dat Zondag 28 Maart het jaarfeest van den Bond kerke lijk zal worden gevierd. Spr. hoopt, dat dan alle leden, met het insigne getooid, tot de H. Tafel zullen naderen. Besloten werd, dat het Encycliekfeest in het begin van de maand Mei zal worden gevierd met een uitvoering. Eindelijk nog werd met algemeene stem men besloten, den secretaris en den pen ningmeester een klein douceurtje in den vorm van een klein cadeau toe te kennen. Na bespreking van eenige zaken van minder belang werd de bijeenkomst geslo ten met gebed. OUD-ADE. Tier Lammeren. Bij Koos Heemskerk in Zevenhuizen bracht een schaap vier lam meren ter wereld; een aardig en prachtig gezicht. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 18 Maart, des voormiddags te 10 uur. Punten van behandeling: Ingekomen stukken. Benoeming twee leden commis sie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding. Toetreding Ver eeniging van kleine gemeenten. Herbe noeming gemeente-opzichter, alsmede vaststelling instructie. Vaststelling ko hier Hoofdelijken Omslag dienstjaar 1915. Idem kohier Hondenbelasting. Comp tabiliteit. Wat verder ter tafel zal wor den gebracht. Rondvraag. WASSENAAR. Onbewoonbaarverklaring. In de giste ren gehouden vergadering van Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland heeft jhr. mr. De Geer gerapporteerd over het beroep van de Gezondheidscommissie te Katwijk in zake de niet-onbewooribaarverklaring van de woning Achterweg no. 5 te Wassenaar. De inspecteur van de volksgezondheid adviseerde tot het alsnog uitspreken van de onbewoonbaarverklaring. De burgemeester van Wassenaar, de heer Storm van 's-Gravestande, zette uit een de redenen, waarom niet tot onbe woonbaarverklaring werd overgegaan door het gemeentebestuur, n.l. omdat onbe woonbaarverklaring niet strikt noodzake lijk werd geoordeeld in verband met de omstandigheid, dat de onverwerpelijke wo ning door het aanbrengen van verbeterin gen in goeden staat zou zijn te brengen voor het kleine gezin, waardoor ze wordt bewoond. Vanwege de gezondheidscommissie en door den inspectehr werd evenwel volge houden, dat door het aanbrengen van de gedadhte verbeteringen geen goede toe stand is te verkrijgen. ZOETERWOUDE. Brand. Gisterenavond is door onbekende oorzaak een groote schuur, op den Haagweg nabij de Vink, toebeboorende aan den teelder Schild te Leiden en gevuld met landbouw producten, tot den grond toe afgebrand. De Zoeterwoudsche brandweer was niet aanwezig. De brand was tot op grooten afstand te zien en lokte van allerlei kanten groote drom men menschen, die verschrikt door de roode lucht, minstens meenden dat half Voorschoten in vlammen opging. Verzekering dekt de schade. Leiden. Bij de door de Commissie van beheer over de gestichten Endegeest, Voor geest en Rhijngeest gehouden aanbesteding van levensmiddelen enz. ten behoeve van die gestichten gedurende de maanden April, Mei en Juni a.s. was ingeschreven als volgt: Gebuild melkbrood en ongebuild tarwe brood: Leidsche Broodfabriek f 0.21.76 en f 0.17.26; Z van der Meij f 0.18 en f 0.14.25 per K.G.; a. rundvleesch •voorvoet; b. id. achter voet; c. id. vet; d. kalfvleesch voorvoet; e. id. achtervoet; f. id. vet: J. Zanclvoort a. f 0.98, b. f 1.29, c. f 1.25, d. f 1.28, e. f 1.65, I. f 1.28; L. A. Werner a. f 0.88, b. f 1.24, c. f 1.—, d. f 1.17, e. f 1.49, f. f 1.15 per K.G.; Spek en reuzel: Is. Zandvport f 1.19 en f 1.80 per K.G.; ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. DENKT OM 85 MEUBELMAGAZIJN MARE 36. a. soeprijst; b. tafelrijst; c. gort; d. brui- ne boonen; e. groene erwten; f. copucij- ners; g. boekweitgrutten: G. J. de Jong en Co. a. f 0.19, b. f 0.23 per K.G., c. f 17.49 d. f 19.49, e. f 19.99, f. f 21.—, g. f 16.49 per H.L.; D. A. Kelder en Zn. a. f 0.20, b f 0.24 per K.G.; a. boter; b. Goudsche kaas; c. Leidsche kaas: P. van der Most van Spijk a. f 1.55 b. f 0.95, c. f 0.791/2; Z. H. Smeele, Den Haag, a. f 1.43V6, b. f 1.09, c. f 0.89 per K.G.; C. Langeveld, Lisse, a. f 1.41 p. K.G.; Eieren: J. Fisher f 5.80 en f 5.30; J. H. Smeele, Den Haag, f5.38; D. Wam f5.10 per 100 stuks; Margarine: N. V. v/h. Jurgens Co., Osc-h, f 0.70; Fa. van den Bosch, Alkmaar f 0.62 per K.G.; a. Santoskoffie; b. Javakoffie; c. Chin, thee; d. Java-thee: D. A. Kelder en Zn. a. f 1.06, b. f 1.10; Van Seuren en Smit, Delft, a. f 0.89, c. f 1.70, d. f 1.46; Schiltmeijer en Buijs, Amsterdam, c. f 1.70, f 1.75 en f 1.80, d. f 1.45, f 1.50 en f 1.55; G. J. de Jongh en Co. a. f 0.99, b. 1.19, c. f2.—, d. f 1.70; J. H. Draaijer, Delft, a. f 0.93.8, b. 11.18.5, c. f 1.56, d. f 1.48 per K.G.; Witte suiker en basterdsuiker: G. J. d« Jongh en Co. f 0.50 per K.G.; a. rooktabak; b. sigaren; c. pijpen: H. Weckwenth a. f 0.58, b. f 12.50, c. f 2.70 per gros; J. H. Draaijer, Delft, a. f 0.57 per K.G., b. f 12.45 per 1000 stuks. Zooverre geen woonplaats vermeld, zijn de inschrijvers metterwoon gevestigd te Leiden. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd het candidaatsexamen in de rechten door den heer H. A. de Braijn Kops (Deventer). Stoomvaartberichten. Stoomvaart Mij. Nederland. Bawean, thuisreis, passeerde 12 Maart Perim. (Verb.) Flores, van Santos naar Amsterdam, vertrok 12 Maart van Vigo. Grotius, thuisreis, vertrok 14 Maart van Genua. Kambangan, thuisreis, vertrok 14 Maart van Colombo. Karimoen, uitreis, arriveerde 15 Maart te Genua. Rembrandt, uitreis, vertrok 14 Maart v. Colombo. Riouw, vertrok 14 Maart van Amsterdam n. Cardiff en pass. 15 Maart den Noord- Hinder. Vondel, uitreis, pass. 15 Maart Dover. Rotterdamsche Lloyd. Dj ember, thuisreis, arriveerde 12 Maart te Londen. Goentoer, thuisreis, passeerde 13 Maart Kaap Finisterre. Kediri, uitreis, vertrok 13 Maait van Huelva. Madioen, uitreis, arriveerde 14 Maart tfi Padang. Malang, uitreis, vertrok 14 Maart van Port Said. Merauke, uitreis, passeerde 15 Maart Finesterre. Tabanan, uitreis, passeerde 13 Maart Sagres. Ternate, thuisreis, passeerde 14 Maart Kaap Blanc. Holland-Amerika Lijn. Amsteldijk,* arriveerde 14 Maart van New-York te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, van Rotterdam naar New-York, werd 13 Maart 4 u. nam. 162 mijlen West van Scilly gesignaleerd. Potsdam, arriveerde 15 Maart van New- York te Rotterdam. Soestdijk, van New-York naar Rotterdam passeerde 14 Maart 12 u. 's middags Praw- lep 0 int. Waaldijk,^ van Philadelphia naar Rot terdam, pass. 13 Maart 6 u. 45 Lizard. Zuiderdijk, van Rotterdam naar New- Orleans, vertrok 14 Maart van Havana. Kon. Holl. Lloyd. Frisia en Tubantia, arriveerden 15 Maart van Buenos Ayres te Amsterdam. Gelria, arriveerde 11 Maart van Amster dam te Buenos-Ayres. Salland, uitreis, vertrok 13 Maart van Pernambuco. Zeelandia, thuisreis, vertrok 13 Maart van Bahia. Kon. West.-lnd. Maildienst. Amor, thuisreis, vertrok 12 Maart van van Porto Barrios. Prins Willem I, arriveerde 13 Maart V3fl Amsterdam te Paramaribo. Stella, uitreis, vertrok 14 Maart van St Thomas. Marktberichten. HAZERSWOUDE, Eierenve>iling van 15 Maart. Aangevoerd waren 4020 kipeieren 14.55—15.40 per 100. 116 Eendeneieren f4.95—f5.10 per 100. BODEGRAVEN, 16 Maart. Aangevoerde- partijen kaas. 1ste Göudsche f 42 f 2de Goudsche f 39 f 41. Zwaardere Goua- sche f 44 k f 47. Handel vrij vlug. ROTTERDAM, 16 Maart. Vee. Paa™7 121, ezels veulens 5, vette runderen mag. runderen 1550, vette kalveren J; nucht. kalveren 21, gras kalv. 7df 3e nuch. kalv. 21, varkens 2, biggen 139, n«

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2