„Aan commandant, officieren, onderof ficieren en equinace vn.n Hr. Ms. „Korte- ïiaer", aangeboden door de Petroleum- Maat,schappij La Corona, als bewijs van erkentelijkheid voor door hen verleende hulp tijdens het verblijf van de „Korle- naer" in de Mexicaansche wateren van 20 April 1914 tot 29 Juli 1914, bij gelegenheid van troebelen In Mexico." Dit bewijs vap erkentelijkheid wordt zeer op prijs gesteld door hen, die gedurende het verblijf in de Mexicaansche wateren aan boord van Hr. Ms. ,,Kortenaeir" dien den en hun beste krachten gaven aan het behartigen der Nederlandsche belangen in Mexico. KERKNIEUWS. Uit do „Acta." De jongste aflevering der „Acta aposlo- licae Sedis" meldt de benoeming van den hoogeerw. Mgr. P. Mannens tot huisprelaat; die van de hoogeerw. heeren Mgrs. A. Schel- lekcns, J. Hopstaken, A. Hen sen, J. Graaf, L. Jansen, H. Tas kin, P. Thier, G. Wittert van Hoogland tot geheimkamerheerenen die van de hoogeerw. heeren Mgrs. B. Klönne en N. Smeulders tot eerekamerheeren van Z. H. Benedictus XV. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Wehl, den weleerw. heer A. J. S. Dillmanntot pastoor te Borculo, den weleerw. heer J. J. Kroottot kapelaan te Hengelo (O), (H. Lambertus), den weleerw. heer H. J. Croonen. Pator L. Hooning f In hetMissionshaus te Schledorff in Beieren» waar hij de laatste jaren rector was, is onver- wachts overleden pater Laurentius Hooning van de Hollandsche provincie der paters Dominicanen. Pater Hooning werd 27 Juni 1849 te Rotter dam geboren. Oorspronkelijk voor onderwijzer opgeleid voelde hij al spoedig roeping voor het priester schap. In 1872 legde hij zyn belofte af in de orde der Dominicanen en werd in 1878 tot priester gewijd. Ia de Katholieke schoolbladen en in tal van brochures heeft hij onder den schuilnaam van Br. Laurentius zich steeds een onverschrokken en goedbeslagen bestrijder getoond van het neutrale onclerwys en de ongodsdienstige paedagogie. Ook als historicus heeft hij tal van knap ge documenteerde artikelen en studie's in de oude jaargangen van de „de Katholiek" vastgelegd. RECHTZAKEN. Lotisico. De officier van justitie, hij de Haagsche Rechtbank, mr. J. Car6ten, heeft gisteren conclusie genomen in een zaak, ingesteld door een pryswinner tegen Lotisico. De officier was van meening, dat uit het verhand tusschen de op de convertie betrekking hebbende arti kelen der overeenkomst duidelijk blijkt, dat slechts een schorsing of verandering in de usantiën der Staatsloterij, tengevolge waarvan de grondslag van het risico verviel, of de gewone werkwijze van Lotisico onmogelijk werd, conversie meebracht. Dit nu is niet geschied, daar slechts de trekking van de 2e en dc volgende klassen der 406e Staatsloterij werd uitgesteld. Derhalve kon Lotisico zich niet op conversie beroepen en werd gecon cludeerd tot toewijzing van de ingestelde vor dering. Het vonnis werd bepaald op 23 dezer. Diefstal. De 41-jarige G. N., werkman op een papier fabriek te Waddingsveen, had zich op verschillende tijdstippen van 1914 eenig afval van koper en ijzer toegeëigend, ten nadeele van zijn patroon. Het O. M., bij de Rotterdamsche Rechtbank waargenomen door mr. Steenberghe, eisckte wegens diefstal f10 boete, sub6. 12 dagen hechtenis. Hooge Raad. Dc Hoogo Raad deed uitspraak in de zaak van: G. P., metselaar te Nieuwkoop, door de rechtbaok te Utrecht veroordeeld tot f 20 boete of 5 dagen hechtenis, wegens 't maken van een stoep voor een woning in strijd met de verordening van Nieuwkoop. Dit beroep werd verworpen. SPORT. WATERSPORT. Nieuw leven to Warmond. Dat de watersport zich steeds in meer be langstelling mag verheugen en dat vele haar beoefenen, blijkt wel hieruit, dat thans te Warmond alleen een 150-tal jachten, zeil-zoo wel als motorjachten zijn gestationneerd. Ze worden allen gemeerd in of bij de jachthaven van „de Kaag." SCHIETEN. Kon. Ver. van Nod. Scherpschutters. Als bestuursleden van de Koninklijke Ver. van Ned. Scherpschutters zijn bij referendum herkozen de heeren S. J. v. d. Bergh van Ockenburgh te Loosduinen, thans voorz.lui tenant W. J. M. Linden te Leiden, thans secr. jhr. W. Bas Backer te Apeldoorn, thans vice- voorz., en L. J. v. Slochteren te Groningen. In de vacature van den heer du Rij van Beest Holle is voorzien door de verkiezing van den heer mr. W. W. Wichers Wierdama te Hilversum. De jaarvergadering der Kon. Ver. van Ned. Scherpschutters, zal dit jaar gehouden worden op Zondag 28 Maart, in het Z.-Holl. Koffiehuis, Den Haag. Ook moet uit het nu weer voltallige be stuur een voorzitter gekozen worden. Nederlandsch Gymnastiek Verbond. De Jaarvergadering van het Ned. Gymnas tiek Verbond zal gehouden werden op Zondag 14 Maart a.s. in het American-Hotel" te Amsterdam, des morgens om 10 uur. KORFBAL. De wedstrijd van het Amsterdamsche twaalf tal tegen het Zuid-Hollandsqhe twaalftal zal in het Amsterdamsche stadion worden houden en wel tegelijk met de militaire ath- letische wedstryden door de Centrale Spoit- commi6sie georganiseerd. Voorloopig is als datum 25 April vast gesteld. Een 24 uur-rit voor wielrijders. Er komt langzamerhand wear nieuw le- vtti in onze sportwereld. Ook d<e wielrijders zuilen nu htm 24-uur- rit >op deal weg hehbeai. Het comité dat tot de organisatie van dezen rit besloot, bestaande uit de hee ren: Ph. J. Adrian, voorzitter van den Nederl. Wiel er-Bond; jhr. G. Bosch van Drakesteyn, hij velen beter bekend als onze amateur-kampioen Ulysses; J. A. van den Bergh, Ad. Sturenberg en P. T. de Jong, le secretaris van den NederL Wieler-Bond, te Leiden, kan thans reeds omtrent de voornaamste bepalingen het een en ander mededeel en. Ziehier, waartoe voorloopig is besloten: De rit zal plaats hébben op Zaterdag 24 $n Zondag 25 April a.s., met afrit en aan komst te 's-Gravenhage, des middags te 2 uur. Het traject is verdeeld in 3 afstanden, welke met verschillende gemiddelde max. snelheden moeten worden afgelegd, name lijk: 's-GravenhageLeidenUtrechtEde Arnhem, pl.m. 130 K.M., max. 20 K.M. per uur; ArnhemApeldoornZutphen DeventerApeldoorn—'Harderwijk, pl.m. 110 K.M., max. gem. 17.5 K.M. per uur; Harderwijk Amersfoort UtrechtAm sterdamHaarlem's-Gravenhage, pl.m. 150 K.M., max. gem. 15 K.M. snelheid per uur. De geheele afstand bedraagt dan pl.m. 390 K.M., af te leggen in 24 uur, met een verplichte rust van 30 minuten te Arn hem en 30 minuten te Harderwijk. Het gemiddelde van de snelheid te- draagt dan I614 K.M. per uur. Voor elke minuut of gedeelte daarvan welke een deelnemer te vroeg of te laat aankomt aan de contröle-posten te Arn hem, te Harderwijk en te 'e-Gravenhage, krijgt hij één strafpunt. Ieder deelnemer diè den geheelen af stand aflegt zonder etrafpunten, ontvangt een verg. zilveren herinneringsmedaille; ieder deelnemer die dn geheelen afstand aflegt met een max. van 60 strafpunten een zilveren en ieder deelnemer die den geheelen afstand aflegt met een max. van 180 strafpunten, een bronzen hertnne- ringsmedaille. De deelneming is open voor leden van den Nederl. Wieler-Bond, van den Alg. Ned. Wielrijders Bond en voor alle mili tairen. De inschrijving is reeds van heden af opengesteld bij den heer P. T. de Jong, Donkersteèg 9, Ledden. Het inschrijfgeld bedraagt f 1, bij de inschrijving te voldoen. Gemengde berichten. 'n Deserteur. Een landbouwer te Wes- sem had een knecht in dienst genomen; deze beweerde e«n Duitsch deserteur te zijn; hij had genoeg van de gevechten aan het Yzerfront. Het desertéeren schijnt den Duitscbe'r in het bloed te zitten, want thans is hij ook weder bij den Wessem- schen landbouwer gedeserteerd. Dit is zoo erg niet, doch het geval wordt onaange namer voor den boer, als men weet, dat tegelijkertijd met den knecht de spaarpot van den baas deserteerde. Een groots snoek. De verzameling zoetwatervisschen in het aquarium der Nederlandsche Heidemaatschappij werd dezer dagen verriikt met een reuzensnoek. Het dier is ruim een meter lang en weegt 21 pond. Het werd in de Noordholland- schen polder gevangen, en in 'n vat water naar Arnhem vervoerd. Als 'm staaltje van de vraatzucht van dergelijke reuzen moge gelden, dat het dier korten tijd na zijn vangst, in hei kaar, waarin het bewaard werd, een karper van ongeveer 3V6 pond uitspuwde en een graat van een grooten brasem. Onder politietoezicht. Te 's-Heeren- berg (Geld.) zijn twee personen op bevel van het militair gezag onder politie-toe- zicht gesteld. Ze mogen tusschen 's avonds 9 en 's morgens 7 uur hun woning niet verlaten. Een kranig stukje. Men schrijft uit Goes: Hoe gevaarlijk het is brieven van en naar België te brengen ondervond de vorige week de schipper L. Pik, afkomstig van Goes. Hii had met zijn motorschip, waarmede de schelpen weggebracht waren, te Willebroeck een ligplaats gezocht, toen men ontdekte, dat hij in het bezit was van een tweetal in het Fransch gestelde brieven, welke men hem voor te Goes verblijvende vluchtelin gen had medegegeven. Hij werd gearres teerd en weggebracht en de 15-jarige knecht Thomas Kok uit Goes met een 9-jarig doch tertje van den schipper wachtten te ver geefs op zijn terugkomst. De jongen ging op onderzoek uit en vernam van den havencommandant te Ant werpen. dat de schipper in de eerste paar weken niet vrijgelaten zou worden. Tevens kwam hem ter oore, dat de moge lijkheid bestond, dat het 'schip in beslag genomen zou worden. Van den havencom mandant, voor wien de schipper wel eens een vaatje oesters meebracht, wist hij Don derdag verlof te krijgen, om de thuisreis te aanvaarden. Hij bracht oogenblikkelijk den motor op gang en waagde geheel alleen met het kleine meisje de reis naar Zuid-Beve land, op welke reis zij 4 mijnen passeerden. Zondag kwamen zij te Waarde aan, van waar het meisje door haar familie werd afgehaald. De dappere knaap bracht gisteren het motorschip behouden in de Goesche haven terug. Een oplichter. Het hotel ,,De Ros kam" te Nijkerk kreeg dezer dagen bezoek van een heer, die zich aan den eigenaar voorstelde als mijnheer Van Breugel, oud-burgemeester, thans ambtenaar bij het departement van Blnnenlandsche Za ken". In opdracht van minister Cort van der Linden moest hij in Nijkerk en om geving quaestie8 en moeilijkheden oplos sen, die zich onder deze tijdsomstandighe den hadden opgedaan tusschen het ge meentebestuur eenerzijds en den minister anderzijds. De heer Van Breugel vroeg en verkreeg logies voor een onbepaald aantal dagen. Hij was een welkome gast en werd op zijn wenken bediend. Na een verblijf van bijna een week is de gës&nt van den minister weggegaan en seinde elders niet te komen dineeren; den volgenden dag zou hij weer de gast van ,,De Roskam" zijn. Den volgenden dag stond het diner klaar, doch mijnheer liet op zich wachten en tot heden wacht de hotelier nog op hem met de rekening. Diefstal. Me<n melcjt uit Middelburg: Te Middelburg is uit Temeuzen aange bracht de Belg E. J. V., die zich daar op hield, terwijl hem 'het verblijf in het in staat van beleg verkeerend gebied was ontzegd. Daar uit Bergen-op-Zoom ver zoek was gekomen V. aan t^e houden we gens diefstal vaaj f 60, wiilde de politie hem daarheen overbrengen, maar eerst werd hij voor den, officier vap justitie ge leid. Deze zond hém niet naar Bergen-op- Zoom, maar deed h^™ in het huis van bewaring te Middelburg opnemen, daar hij ook verdacht wordt van diefstallen te Temeuzen en t.e Vüssingen. Haardief. Een meisje te 's-Hertogen- bosch, die van de les uit deoi handelscur sus kwam, werd aan den Koninginneweg door «en individu aangehouden en van haar haarvlechten beroofd. Tot nu toe heeft men den dader niet kunnen vatten. Misdaad. Onder Tegelen, bij Venlo, is uit de Maas het lijk van een mannelijk persoon van ongeveer 35 k 40 jaar opge- vischt. De armen waren met een louw aan de voeten vastgebonden, zoodat bier naar alle waarschijnlijkheid aan misdaad moet worden gedacht. Geen moord. Bet gerechtelijk onder zoek heeft uitgemaakt, dat er bij den dood van een soldaat te IJmuiden naar alle waarschijnlijkheid niet aan een moord, maar aan eigen onvoorzichtigheid met het geweer moet worden gedacht. Kind overreden. Men meldt uit Nij megen: Gisteravond om half acht is een kind van den koperslager B., wonende in de Bloemerstraat ter hoogte van de St. Janssitraat onder de electrische tram geraakt en onmiddellijk gedood. Uit een auto gesprongen. Men meldt uit Amsterdam: Vermoedelijk in een ooganblik van verstandsverbijstering is gisteravond op de Nassaukade bij de Kin kerstraat een dame uit een in volle vaart zijnde auto gesprongen. Zij bleef een oogenblik liggen. Toen ze werd opgetild, bleek zij een wonde aan het hoofd te heb ben. Zij werd binnengebracht an het po litieposthuis aan de Nassaukade, waar ze spoedig weer bijkwam. Door een broeder van den Geneeskundigen Dienst werd de dame, die uit Brussel afkomstig bleek te zijn, verbonden en met de ziekenauto naar het gasthuis gebracht. Een heer, die mede in de auto zat, sprong haar na, doch kreeg geen letsel. Vluchthuizen voor schipbreukelingen. Zoowel op de Boschplaat, Jnsschen Schier monnikoog en Rottum, als op de Enge's- manplaat, tusschen Schiermonnikoog en Ameland, zullen tsVee vluchthuizen voor schipbreukelingen, op palen, gebouwd worden. Er wordt in elk huisje een sein- toestel aangebracht, terwijl tevens voor verduurzaamd voedsel en drinkwater ge zorgd zal worden. Afschuwelijke moord. In een vlaag van krankzinnigheid, veroorzaakt door fi nancieele tegenspoed, heeft j.l. Zaterdag te Brunswick (in Georgië), de vroegere burge meester van die stad Monroe Phillips op afschuwelijke wijze gemoord, die indertijd lid was geweest van het Huis en later van den Senaat. Dien Zaterdagmiddag vertoonde Phillips die natuurlijk in de stad zijner inwoning een algemeen geachte persoonlijkheid zich met een repeteergeweer op straat. Hij ging regelrecht naar het kantoor van Henry Dumvoody, een gezaghebbend advocaat en politicus, wien hij zijn geldelijke verliezen voor een groot deel weet. De advocaat werd zonder omhaal neergelegd; en den doode den rug toekeerend, ging Phillips weer de straat op, waar hij begon te vuren op wie maar in zijn gezichtslijn kwam. Twee politieagenten, die hem wilden on schadelijk maken, werden morsdood gescho ten en de menigte die zich alras verzameld had vluchtte naar alle richtingen. Phillips tracteerde de vluchtende menschen op gan- zenhagel. Twee werden er gedood en vijf-en- dertig gekwetst! In geheel dus 40 slachtof fers (w. o. 5 dooden). Toen de paniek het hoogst was gestegen verscheen een oud vriend van Phillips, zekere heer Rutts, ten tooneele. Deze begaf zich, gewapend, op Phillips toe om hem tot bedaren te brengen. Maar de zinnelooze schoot ook op Rutts, doch mistte. Hierop vuurde Rutts en doodde den ander. Brand te Delft. Het niet verbrande gedeelte van de kazerne aan de Paarden markt te Delft zal, zoo spoedig mogelijk in orde worden gebracht voor de huisves ting van" de soldaten, die in het daar het vuur verwoeste gedeelte waren onderge bracht. Uitgebreide voorzorgsmaatrege len zullen worden genomen ter voorko ming van brandgevaar. Brand op de „La Touraine". Over brand op de Fransche mailboot ..La Tou raine", die op weg was van New-York naar H&vre, met 74 passagiers aan boord en een lading, die ongeveer 5000 kisten patronen bevatte, lezen wij in de .„Times'" eenige bijzonderheden. De boot was ongeveer 900 mijl van haar bestemming, in den Noord-Atlantischen Oceaan, toen Zaterdagmorgen vroeg brand uitbrak. Draadloos werd om hulp geroe pen en een aantal schepen, waaronder' de groote boot der Holland-Amerika-lijn de „Rotterdam" (24,000 ton), stoomde naar de ,,La Touraine". Het laatste nieuws is, dat er voor de boot geen onmiddellijk gpvaar was. De „Rotterdam" bleef in de nabijheid, om als het noodig was de passagiers over te ne men. De „La Touraine", een schip van 8 423 ton, in 1890 te St. Nazafre gebouwd, be hoort aan de Compagnie Générale Trans- atlantique; de snelheid is 19 knoop. Den 28en Februari verliet het schip New-Yorii voor H&vre. Het eerste nieuws van den brand kreeg men door een draadloos bericht aan het Valentia-station. Om 6 u. 55 min. 's mor gens brak de brand uit; de poBitie van het schip was 48° Noorderbreedte en 20° Wes terlengte. Behalve de „Rotterdam" kwamen nog mqer schepen tér assistentie opdagen. Gezagvoerder „Caussin" zond het vol gende draadlooze bericht aan de „Com pagnie Générale Transatlantique": „Keer terug naar H&vre onder eigen stoom, ge ëscorteerd door de „Rotterdam". Onder de passagiers zijn vijf Amerikaan- sche doktoren en tien verpleegsters voor de Fransche slagvelden. De bemanning be- st&aat uit 200 koppen. Aardsohuivrng. Weer heeft er in de Culebra Doorsnijding een aardschuiving plaats gehad, die het Panamakanaal tij delijk voor diepgaande schepen onbruik baar maakt. Men vreest nog een aard schuiving, maar is niettemin van oordeel dat de verkeersstremming niet van langen duur zal zijn. 00RL0GS-VARIA. De gezamenlijke vijand. Een Russisch soldaat is van zijn regi ment afgedwaald; hij komt in een der dichte bosschen terecht, daar aan de duis tere grens van Polen. Hij dringt al zoe kende steeds verder. Hij durft niet te roe pen, omdat de vijand in de buurt moet zijn. Hij hoort eenige takken kraken. Hij staat stil, loert, spiedt. Het is een Duitsehe soldaat Beiden ontdekken elkaar op het zelfde oogenblik. Zullen ze op elkaar af stormen? Maar geen van tweeën heeft pa tronen in de tasch. En in plaats van de blanke wapens te trekken, bedenken ze zich. Ze bevinden zich in eenzelfden toe stand, beiden zijn verdwaald. Waarom zullen ze elkaar hier in het eenzame bosch vermoorden? En nu gaan ze gezamenlijk op den zoek naar een uitweg, om den zoom van het bosch -te bereiken. Ze slagen er echter niet in. Het begint te duisteren; de nacht valt snel. Van wat takken weten ze zich een soort van schuilplaats te bouwen den nacht door te brengen.. Want het is koud. Dus zal de een de wacht houden, terwijl de ander slaapt. De Rus heeft het eerst de wacht. Hij staat daar nog geen half uur terijde van zijn rustig slapen- den kameraad, of hij ziet vreemde lichtjes in het dichte duister flikkeren; het zijn er vele, van alle kanten gaan en komen de vreemde lichtvonkjes. En ineens weet de soldaat wat het zijn: de wolven naderen! Hij wekt den slapenden Duitscher, deelt hem met enkele woorden het gevaar mede. Maar ze hebben immers geen patronen meer! Dan neemt de een zijn geweer, en de andere trekt de sabel. En zoo stellen ze zich te weer. De wolven hebben een kring gevormd om de plaats, waar de twee mannen staan. Eén der roofdieren is vooruit gesprongen. De bajonet dringt het dier in de borst; huilend tuimelt het temidden der andere. Die storten zich nu gezamenlijk op hun prooi. Maar woedend .vechten de twee soldaten om hun leven; en zóó slaan ze om zich heen, dat de wol ven weer tot op een behoorlijken afstand terugdeinzen. De Duitsehe soldaat is ge wond één der wolven heeft hem de tanden in den arm geslagen; de Rus ver bindt de wond met zijn zakdoek, terwijl de ander zijn wapen op den dreigendeh kring gericht houdt. Zoo brengen de twee soldaten den verderen langen nacht door, slapeloos, de hernieuwde aanvallen dei- wolven afslaand. Maar ze redden elkaar telkens weer het leven. Tot de ochtend langzaam gaat gloren. Dan trekken de wolven terug, sluipen h'et Bosch in. De twee verdwaalden leiden daaruit af, welke richting ze moeten volgen om uit het bosch te geraken. Eindelijk bereiken ze den woudzoom. Nu zijn ze weer vijanden, Rus tegenover Duitscher. Maar ze reiken elkaar de hand. De één wendt zich naar links, de ander naar rechts, om hun loop graven weer te bereiken. Straks gaan ze elkaar beschieten.... Meel van stroo. De „Lokal-Anzeiger" schrijft het vol gende over het nieuw-uitgevonden gerecht, brood-uit-stroo, waarvan wij dezer dagen melding maakten. Een Berlijnsch privaat-docent dr. Hans Friedenthal, heeft een middel gevonden om voeding te maken van een zeker goedkoop materiaal. Dit materiaal is het stroo. Stroo is vol voedende bestanddeelen, maar deze lagen slechts te goed voor ons verborgen in onverteerbare celhuidjes. Als het ge lukte die te verwijderen, dan was het pro bleem opgelost. Dr. Friedenthal doet dit op uiterst een voudige wijze. Hij maalt het stroo tot meel, Deze ontdekking is natuurlijk niet uit de lucht komen vallen. Langdurige proefne mingen met het breken van groentecellen, die de wetenschappelijke wereld kent, gingen aan deze ontdekking vooraf. Maan den lang heeft Friedenthal in zijn labo ratorium proeven genoemen met de meest verschillende molens. De voedingswaarde van stroomeel is zeer groot. Een kilogram bevat niet min der dan 700 calorieën. Het bevat 1.2 pro cent eiwit, aan zetmeel, suiker, dextrine, plantenzuur 13 procent. Van de 22 pro cent ruwe vezelstof is een derde bruik baar. Dit bevat cellulose, suikersoorten, en vooral de voor den bouw van het lichaam zoo gewichtige minerale zouten èn asschen. Dr. Friedenthal heeft uit zijn stroomeel voor de gasten in zijn laboratorium brood gebakken en het smaakte als goed rogge brood zoo ongeveer als kummelbroodjes. Hij heeft het gekookt met zout en vet, daar pap en brei van gemaakt. Deze pap en brei hadden geheel de smaak en geur van versche groente. Vijftig kilogram haverstroomeel kosten gemalen ongeveer drie mark. Terwijl ha ver, die bijna niet te krijgen is, ongeveer dertien mark kost. Velen hebben een Nieraan doening, doch weten het niet. Velen hebben een nieraandoening, doch weten het niet, omdat deze dikwijls zoo sluipend zich verder ontwikkelt. Uiterlijk schijnt de patiënt een goede gezondheid te genieten, behalve dat hij nu en dan last heeft van rugpijn en een zwaar, dof ge voel. Doch reeds spoedig en plotseling kan hij er last van hebben, dat scherpe pijnen door zijn lendenen en rug trekken, het water kan bewolkt zijn en neerslag achterlaten, sorns heeft hij voortdurend aandrang tot urineloozing, het kan ook zijn dat de loozing moeilijk en pijnlijk ge schiedt. Voorts kunnen zijn ledematen opzwellen door water (waterzucht), het hart schijnt aangedaan, de handen en voeten zijn rillerig, hij kan last krijger, van rheumatiek of jicht. Het is noodig in te grijpen, voordat uw •pieren ernstig ontstoken worden. Een goede kuur niet Foster's Rugpijn Nier er* Pillen dient de ontsteking en overwerk', heid der nieren op te heffen en de natuur lijke werking der nieren en blaas te her stellen. Dit geneesmiddel werkt spoedig en recht streeks op de nieren en herstelt haar goede werking, .waardoor het bloed vol komen gezuiverd wordt, ten gevolge waar van de oorzaak van uw lijden wordt weg genomen. Te Leiden verkrijgt), bij D. M. Krui- singa, N. Rijn 33, Reijst en Krak, Steen straat 41 en D. de Waal, Mare 56. 1148 Toezending geschiedt franco na on tv. v. post wissel a f 1-75 vo' één, of f 10.voor doozen. Eischt de eciue Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert telke doos, die niet voorzien is van ne- venst. handelsmerk. Ingezonden tóededeeiingen a 30 cent per regel. De schrijver van het artikel wijst op de mogelijkheid om stroomeel met meiassen te verwerken en het dan in den vorm van koeken aan de varkens te geven. Ver.'ter kan men er als men het de noodige Hard heid geeft kunstmatige korreltjes voor kippen en paarden van maken. Marktberichten. PURMERENB, 9 Maart Kaas. Aangevoerd 48 stapels, f4345 de 50 K.G. Boter. Aangevoerd 1137 K.G., 11,40l,o0 per K.G. Vee. 304 runderen vet vee, r0,800,9b per- K G. 21 paarden26 vette kalveren, f 0,95—1,15 per K.G.1340 nuchtere id., f12—24 per stuk: 308 vette varkens, f0,92—0,98 per K.G.117 magere id. f2050 per stuk; 189 biggen, fio—19 per stuk1162 schapen en lammeren. Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. M. A. van der Burgh, huisschilder, Heijn- siusstraat 7. W. C. Lichtenbelt, Mariénpoelstr. 25 A. M. J. C. A. W. Verbeek, Hópital Wallom M. L. C. d'Haene, bediende, Hoefstr. 50 A« J. Bruins, Iloogewoerd 165. W. Wassink, kleedermaker, Speksteeg 15„ C. H. A. van den Broek, dienstbode, Was- straat 1. J. J. llabraken, 5e Binnenvestgr. 14. M. C. S. van Egmond, verpleegster, Dia- conessenhuis. A. M. Frederikse en gez., semi-arts, Iloo gewoerd 167 A. A. J. Sanders en gez., Kaiserstraat 20. F. E. van Nieuwkerk en gez., kellner, Heerensingel 12. Th. J. L. A. Post, Korte Mare 11. B. Nierstrasz, arts, Aead. Ziekenhuis. II. W. Nijhof en gez., teekenaar, Haar lemmerweg 73. B. H. Dormans, Vliet 38. J. P. van der Bom en gez., schipper, West-Havenstraat 1. M. de Vries, dienstbode, Zoeterwoudsche Singel 8. D. A. van Dalen, Korte Mare 18 A. A. Kok en gez., schoenmaker, Konings straat 35. Doorenbos, onderwijzer, Hansen straat 42 A. J. Vermeer, arbeider, Haven 11. A. L. de Grebber, passementwerker, Clft- resteeg 11. L. van Wijk en gez., rijksopzichter, vai- dezstraat 8. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. J. Buize, Groede (Zeeland). G. A. v. d. Reijden, Oegstgecst, Rijn straat 20. G. Luitjes, Den Haag, Steijnlaan 2o. Mej. M. J. Mong, Den Haag, Willem de Zwijgerlaan 71. A. Vis, Oegstgeest, Pieterstraat 5. C. Wiepjes, Zaandam, Kalverstraat 39. Mej. N. M. v. d. Eijk, Den Haag, Zout manstraat 57. Mej. J. Voorzaat, Zoeterwoude, Haag- weg G 100. B. v. Halderen, Zoeterwoude, Giseue- straat 1. B. F. A. Kohschulte Wrolihares, Arnhem, firma Mühlen, Rijnstraat. Mej. W. Konijmans, Harderwijk, Don kerstraat 58b. A. G. P. v. d. Mark, Den Haag, Famu# Scholtenstraat 6. IT. W. Korthof, Amsterdam, Iblrlcrciijh straat 181. D. Nolen, Rotterdam, Spaansche kade i- Mej. W. F. Schouten, Rotterdam, Rosier Faassenstraat 21a. C. H. v. Gcmert, Amsterdam, Rapenburg bij de "Wit. Mej. D. Vroegh, Herwijnen. Mej. M. de Kort, Haarlem, Licfdezusw

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2