AMBACHTSSCHOOL Ingezonden stukken. Advertentiën. w Werd benoemd. Gedeputeerde Staten énen dat de patiënte als inwonende erderjarige dienstbode woonplaats had Hazerswoude, toen de rechterlijke mach- ,jag tot hare plaatsing in een krank7.in- rfngesticht werd aangevraagd. KATWIJK. Geslaagd. Als stuurman op zeilzeevïs- 'crsvaartuigen zijn te 's-Gravenhage Blaagd de heeren D. de Jong en M. ,yt alhier. KATWIJK. Grootc bedrijvigheid. Een groote be- iivi-heid heerscht er tegenwoordig naby den door de werkzaamheden aan den nieu- ►n verkeersweg ttreschen Katwijk aan den ;n en Zee. Ongeveer 50 man zijn daar be- met het afzanden van duingrouden en op- 0„cn van terreinen. Al is het er nog verre uJfdat dit werk geëindigd zal zijn, toch d men al eenigszins een denkbeeld krijgen u het worden zal. Vooral de daar liggende hffterreinen worden door dit werk produc- ef gemaakt. Nu reeds heeft men, wat na- irschoon betreft, voorbij den tol, al veel wonnen voor het visschersvolk, waarvan er ook velen werk vinden, en voor wien toekomst niet al te rooskleurig is, is het n uitkomst. In de dringende behoefte wordt bans hierdoor voorzien. NIEUWKOOP. Ongel uk. Toen gisteren een munitiewagen, BJir.ii'htcr een kanon, bespannen met twee jpjen den Ziendeweg passeerde, schrokken paarden voor de draaiende wieken van D dei' watermolens, waardoor bet gespan 5t de twee kanonniers in de Ziendervaart recht kwamen. Als een wonder waren de rsoneu niet gekwetst en konden zij zichzelf Ideo, alsmede de koppen der paarden boven atcr houden tot hulp kwam opdagen. NOGRDWIJKERHOUT. 't Zal je overkomen. Bij dein landbou- jrd N. v. d. B. alhier werden ee.rsft Za- rdagnacht zes -'kippen gestolen en daar- i Zcadaginacht een zak meel en een groot ntal lijnkoeken. Zal de dader(s) opgespoord worden? STOMPWIJK. Hond- en klauwzeer. Door dmi land- nwer M. van den Akker aan den uropwijkschen weig is voor de tweede de aangifte gedaan dat vermoedelijk jod- en klauwzeer onder zijn vee voor- ik Thans is echter door den distr.-vee ls nog geen rnond- en klauwzeer gecom- teord kunnen worden. Het vee van de eve van Van den Akker is nu verdacht Waard. WARMOND. Zwanburgerpolder. De vergadering r ingelanden van den Zwanburgerpol- r had gisteren plaats in de Stad Rome. rekening werd vastgesteld en goedge- urd op f 1443.32. aan uitgaven i 699.34. tig saldo f 743.98. De begroeting, even- is goedgekeurd, was vastgesteld cp 148.68, aan inkomsten en f 2003.30. Batig it 1140.38. De omslag voor dmt jaar werd paald op f 6 per Hectare. De heer C. v. ju, die als poldermeester periodiek af- dend was, werd met 35 van de 40 uitger ichte stemmen herkozen, oerenleenbank. In het verslag van Boerenleenbank is gecoupeerd, dat itgesteld werd, dat voortaan 4 pCt. voor lot en 5 pCt. op voorschotten wordt be- end. Het was in het verslag uitge- llen. Roomsche Agenda. OENSDAG. Leiden. 8 uur. Vergade ring R. K. Graf. Jong-Vereen. „St. Aloysius." flANDAG. 8 uur ledenvergadering van den R. Kv Vrouwenbond in de bovenzaaH van ,,In den Ver gulden Turk". Lezing van me vrouw P. LissoneWierdels over: „De oorlog en wat wij vrouwen van den oorlog kun nen leereaT'. I0ENSBAG Warmond. Vergadering van de Hanze. Spr. de heer Schneider uit Alkmaar. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afge- gi het candidaats-examen in ewis- en natuurkunde door den «r D. Coster (Leeuwarden). RECHTZAKEN. Dierenmishandeling. De Zesde Kamer der Rechtbank te Amster- M heeft gisteren den 22-jarigen melkrijder 11 Haarlemmermeer, die op 80 November op fj Sloterstraatweg het paiu d van den vracht- A. Bontjes te Sloten zoo ernstig mis- odclde, dat het afgemaakt moest worden, WOrdeelcI tot twee weken gevangenisstraf, Wenlcomstig den eiseh van het O. M. Hens veroordeelde de Rechtbank den be- tot het betalen eener schadevergoe- van f 107.50 aan den eigenaar van het >ud. ^vergiftiging aan den Koninginneweg. H-C. J. Wijnoogst, die door hetGerechts- I Ie Amsterdam tot tien jaar gevangenis- •f werd veroordeeld wegens poging tot )0ri' op zijn broeder Dirk, heeft cassatie "Ücteekend. Spionnage? vierde kamer dar Amstetrdamsche zitbank heeft gisteren tot 1 jaar en maanden gevangeaiisst-raf veroor- t'i met aftrek van twee maanden voor de hechtenis, een kantoorknecht bij Posterijen en telegrafie te Amsterdam, dat hij in strijd met zijn pdioht als "•tenaar zich had doecn bewegen, tegen aannemen van giften of beloften, tele- ■"nieji of afschriften, die voor een an- r bestemd waren, ter hand te stellen i.don Rotten!amschen koopman D. d. *>ch noemende Stetrn. t -het vonnis bleek, dat bckL met Rb overeen was gekomen, de teile- ,"Wo La witte of blauwe enveloppen Sd u' naar van hun belemgrijk- Hij 7.ou ze deponeerem aan den kiosk 6 vV estermarkt, waar de koopman ze afhalen. Lotisico. Gisteren is voor de Rechtbank te 's-Gra venhage in vier procedures ingesteld door polishouders, jerijswinners tegen Lotisico, die uitbetaling heeft geweigerd op grond van de plaats gehad hebbende conversie in 3 pCt. obligaties, naar aanleiding van het in Augustus j.l. door den minister van financiën bevolen uitstel van de 406e trek king der Nederlandsche staatsloterij, die Lotisico opvat als een schorsing, die vol gens haar polisvoorwaarden de verzeke ring in een obligatieleening conserveert. De strijd liep voornamelijk over den uitleg der artt. 4 en 5, luidende: art. 4. Ingeval van wijziging der hierboven bedoelde wet R- B. of urantiën, alsmede in geval van schorsing of afschaffing der daarop be trekking hebbende loterij, eindigt deze ver zekering stilzwijgend op den dag, waar op die wijziging, schorsing of afschaffing in werking treed of een aanvang neemt en wordt deze polis geconverteerd in een obligatie of een depositobewijs ten laste der vennootschap. Art 5. Tot een wijziging hierboven be doeld, wordt niet gerekend, alles wat op firantiee! of administratief gebied geen vóór- of nadeeligen invloed heeft op het door de vennootschap overgenomen risico. Mr. A. J. Frölich, advocaat te Amster dam wijst op het belang dezer zaak, waarbij tal van polishouders in het bin nen- en buitenland zijn betrokken en dui zenden de kans op een prijs niet wenschen voortgezet te zien in een vordering, waar van de opeischbaarheid onbepaald en de soliditeit twijfelachtig is. In Augustus jl. nadat de eerste klasse der 406e trekking was uitgespeeld brak de crisis uit, waarop de verdere trekking werd uitgesteld. In- tusschen ging het bedrijf der staatsloterij en dit moet men onder loterij in art. 4 verstaan door; de gelegenheid tot ver wisseling van de loten der le klasse in die der tweede klasse werd verlengd; nieuwe loten konden worden gekocht. Van schor sing was dus geen sprake, ook al nam men aan, dat dit met de 406e trekking het geval zou zijn. Ook beroept Lotisico zich op een wijziging der usantiën, op grond dat het vereischte trekkingsplan niet zou zijn gevolgd; het volgen van een dergelijk plan ligt in den aard der zaak en daarin kan men geen gewoonte zien. Dat men is afgeweken van den termijn, die gewoon lijk ligt tusschen de verschillende trekkin gen, kan men geen verandering der usan- tie, daar een veste termijn niet bestond. Bovendien is beweerd, noch bewezen, dat men voortaan een andere gewoonte zal volgen, hetgeen trouwens onmogelijk is; het ligt in de bedoeling der directie den achterstand in te halen, waarin men de zen zomer zal zijn geslaagd en dan weer op den ouden voet voort te gaan. Ook be twist pleiter, dat deze handelwijze aan Lotisico een voordeel zou hebben opge bracht. In de andere procedures pleitten Mr. P. Rits, advocaat te Amsterdam, Mr. A. W. Schippers, advocaat te Amsterdam en mr. J. G. Schürmann te Rotterdam. Mr. L. P. Lenekamp voor Lotisico optre dend, deelt mede, dat deze op gezonde basis in 1902 is opgericht. Het risico in iedere serie bedroeg het drievoud van het aantal polissen daarin, zoodat het was ge dekt door de rente der daarop gestorte premies ad f 100, mits 3 pCt. opbrengend, wat gemakkelijk ging. Bovendien betaal de een garantie-syndicaat f 3 voor ieder niet-geplaatst lot. Nadat de H. R. had be slist, dat slechts de eerste drie series wet tig waren uitgegeven, doch de latere onder de Loterijwet vielen, raakte men in de im passe, doordat de polishouders de premie-, betaling weigerden, zoodat het risico ge heel onevenredig werd aan de opbrengst der polissen en niet langer was gedekt. Waar de polishouders in geen schikking wilden treden, nam men zijn toevlucht tot dezen maatregel met de bedoeling zoo spoedig mogelijk weer polissen uit te ge ven in drie series pp normale risicobasis. Pleiter betoogt aan de hand van polis, wet en R. B., dat loterij in art. 4 betee- kent complex van 21000 loten; deze nu is geschorst nu het meest essentueele, de trekking voor onbepaalden tijd werd stop gezet. Ook moet men onder wijziging ver staan eenmalige verandering, moest men afwachten of de wijziging blijvend was, dan hing het tijdstip der convertie in de lucht. Het in kas houden van gelden acht pleiter, vooral in Augustus bij den hoogen rentestand, een groot voordeel. Wat de ongeldigheid van art. 8 betreft, vaststaat, dat men een 3 pCt. obligatie ontvangt, ter wijl de polis nog voorschriften geeft over verjaring, publicatie etc., in het overlaten van de nadere regeling aan een van par tijen s niets onredelijks te zien. Ook ont kent pleiter, dat de conversie in het belang van Lotisico plaats vindt, daar zij ook haar beslag krijgt, indien de wijziging in het oordeel der vennootschap zou zijn. Waar Lotisico hier gedaagde is, zou men het onduidelijke beding in haar oordeel moeten uitleggen. Volgden replieken. De rechtbank bepaalde in een der zaken de conclusie o. m. op 9 dezer en het von nis in de overige procedures op 23 dezer. Neutraliteitschennfs. Woensdag 10 Maart a. s. zal voor het gerechtshof te 's Hage behandeld wor den, het hooger beroep van den officier van justitie te Rotterdam, tegen het vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij geen straf werd opgelegd aan J. W. G. T., ge wezen directeur van de gasfabriek te Oude Tonge, die terechtstond wegens het in ge vaar brengen van de onzijdigheid van den Staat. (Buiten verantwoordelijkheid van de Red.) Aan de R. K. Middenstanders van Voorsohoten. Donderdagavond 4 Moa/nt a.s. zal eene vergadering worden belegd te 7.30 tuur in jtet verecni giitg^gebo uw alhier, voor R. K. middenstanders, om le komen tot de defi nitieve oprichting van eene afdeelicig van „De Hanze". Reeds meermalen heeft eene vergadering plaats gehad, waarin de heer H. W. Spem- del uit Leiden "tegenwoordig was om die instellingen van de Hanze bij de inwoners van Voor&hoten bekend te maken. Deze twee gehouden vergaderingen ge tuigden niet van overgroote belangstel- Steng van de K. K. middenstanders in deze gemeente. In één der vergaderingen is ge kozen een commissie van drie leden. Eén dier leden heeft gemeend na eernd-gen tijd als commissielid te moeten bedanken. Uit gebrek aan belangstelling van vele midden .standers, doch heeft naar het gerucht gaat zijn ont slag ingenomen op herhaald verzoek van andere personen. Middenstanders van Voorsohoten! Hoe menigmaal hebt gij niet reeds ge hoord en gelezen, dat het de wensch is vain de Kerkelijke overheid, van onzen be minden bosschop Monseigneur Cahier, dat ook de middenstand zich zal veieenigen op zuiver R. K. grondslag. Is u het gezegde van Monseigneur niet bekend .toen Z. D. H. sprak over den middenstand: „Odk de middenstanders zijn gevolgd en ik moet zeggen luisterrijk". Geldt dit ook voor Voorschoten? Het ant woord is aan u, R. K. middenstanders. Wat baat het of de commissie al werk zaam is en geene genoegzame medewer king ontvangt van u? In verschillende dorpen onder den rook van Leiden zijn in dezen wón ter afdeellm- gen der Hanze opgericht met 20, 30, 40 le den, reeds dikwijls bij die eerste vergade ring. En in onze gemeente? Op de 2e vergadering beschikte men over 9 leden, zegge negen! Tliains is het aantal leden, naai- ik heb vernomen, gestegen tot vijftien personen. Nog reel te weinig voor eene parochie als Voorschoten, maar enfin, we gaan vooruit. Men is niet verplicht, al wordt men lid der Hanze, een aandeel te nemen van de C. C. Bank, wanneer men daar geen behoefte toe gevoelt. Deze mee ning schijnt zich echter bij sommigen vast te zetten, doch is geheel verkeerd. Alleen zij, die zaken willen doen met de Bank, d. w. z. die zich op eene gemakkelijke wijze geld willen verschaffen voor hunne be drijven, dat zij somstijds noodig hebben voor een zekeren tijd en niet toereikend zijn zioh zelf te helpen. -je rin-s vrij, ook al wordt men lid van de Hanze, zulk een aandeel zich aan isell al ten of niet. Komt dus allen, gij R. K. middenstanders, ter vergadering en laat u inschrijven als lid der Hanze. Ver leent allen uwe medewerking om te stichten eene 'afdeeling van de Hanze, die in de toekomst wat praesteeman kan, om aldus de algeirueene belangen van den R. K. middenstand dn ons vaderland onder de hoede der Kerk te behartigen, zoowel stoffelijke als zedelijke belangen. De ge hoorzaamheid aan het geestelijk gezag ge&dt niet slechts voordo werklie den alleen. (Wanneer ik spreek over R. K. Middenstanders, zijn ook hier wel degelijk onder begrepen de bloemist an, tuinders enz, w.ant men schijnt die mee ning te zijn toegedaan, dat de Hanze wondt opgericht enkel voor neringdoen den en axnbachtspatnoons, doch die zoo denken, hebben het echter mis, dus ook gij R. K. bloemisten en tuinders behoort u te scharen onder het vaandel van de Hanze.) Landbouwers en hoogere standen zijn gehoorzaamheid en eerbied verschul digd aan de Kerk en hare bedienaren. Dit bedenke men wel. leder behoort lid te zijn van de vereenigmg^ waarin hij krachtens zijn beroep of ambt thuis behoort, doch en d. i. het voornaamste, op zuiver R. K. grondslag. Weg dus met de zoo hoog geroemde neutraliteit! De R. K. middenstanders lid van de Han ze, de R. K. landbouwer lid van de R. K. Boerenbond. Ziedaarjhet ideaal dat moet worden verwezenlijkt in de toekomst. Komt dus, gij middenstanders, allen ter vengadeiing; verleent allen uwe mede werking. Een R. K. middenstander van Voorschoten. Voorschoten, 2 Maant 1915. Toeslag op het Loon. Waar het brood met 50 pCt. is gestegen, waar aan groenten voor een arbeidersge zin geen aankomen is, evenmin aan vet of spek, daar mag wel eens gevraagd wor den of de tijd niet gekomen is, dat ons gemeentebestuur met een voorstel in den raad komt om toeslag te geven op de sa larissen der lagere beambten en werklie den. De leden van den raad zullen dit voor stel wel zonder hoofdelijke stemming aan nemen, waar zij voor»eenigen tijd aan een der hoofdambtenaren een weddeverhoq- ging van f 400 toekenden. Wij kwamen tot deze gedachten, toen wij een artikel over „De Tijdsomstandig heden" lazen in „De Politiebode" waar wij volgende typeerende voorbeelden aantrol- fen. Op een vergadering van politieagenten te Leiden, de voorzitter mede, dat hij in een posthuis op rust was geweest in ge zelschap van een anderen collega. Terwijl de voorzitter zijn medegenomen boterham at, kwam ook ter sprake de dure tijd. De collega deelde toen mede, dat hij 's mor gens zijn woning had verlaten, zonder te hebben gegeten. Er was geen brood thuis. Misschien zouden zijn kinderen nog één boterham kunnen krijgen, voor zij naar school gin gen. Hij hoopte nu maar, dat de vrouw nog één middel, de bank van leening, misschien?) had kunnen vinden, dat ook hij nog een boterham kon krijgen. Toen was het 12 uur en was hij nog npchter. Bij het naar hui9 gaan, te ruim 3. uur, vroeg de voorzitter dien collega of zijn vrouw hem nog brood had gebracht, waarop met tranen in de oogen, ontken nend werd geantwoord. Een der aanwezige leden, met talrijk gezin, dealde den vergaderden mede, dat hij het rantsoen boterhammen voor zijn kinderen had moeten verminderen. Er wae thans aan brood geen aankomen. Bestuur werd opgedragen, zich met den burgemeester te verstaan en deze op genoemde treurige omstandigheden te wijzen. Het gemeentebestuur weet er dus van. Het zal met mij van oordeel zijn, dat poli tieagenten met een leege maag moeilijk hun taak kunnen verrichten. Aan zulke treurige toestanden moet een einde ge maakt worden. SPEURDER. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken- A. Kool, Oegstgeest, Rijnstraat 6. L. Chr. Betgen, Rotterdam, Batavierstr. Wed. VierlingPeretta, Den Haag, Jan Hendrikstraat 6a. Mej. P. J. de Keijzer, Amsterdam, Frans Halsstraat 30. L. Rombaut, Leiderdorp, Bronkhorst- straat 33a. J. M. de Ru, Voorburg. Mej. M. L. de Kievit, Den Haag, Zuid Binnensingel 25. H. C. Schouten, Tiel, Waterstraat C 48. Th. v. d. Graaf, Arnhem, Bouwmeester straat 4. A. Broersma, Roelofarendsveen, Sta tionsarbeider. J. J. de Koning, Vlissingen, brievenbe steller. J. H. E. de Vries, Den Haag, Sweelinck- straat 7. B. J. v. Kooperen, Woubrugge, A. 167. A. Schrama, Bukel (N.-Br.), landbouwer. A. J. G. Verster, Den Haag, Lubeck- straat 15. Mep. J. J. Mallée, Den Haag, Brandt- straat 44. Wed. SchumacherNiemands Verdriet. Oegstgeest, Bloemluststraat 42. Mej. C- M. Braggaar, Den Haag, West- landschestraat 37. J. H. Klom, Haarlem, Groot Heilig land 81. Mej. M. Hulsman, Schiedam, Hoog straat 172. J. Hollebeek, Den Haag, Noordeinde la. Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. A. A. Haase en gez., sergeant-majoor, Koningsstraat 26 A. W. E. Nierstraz, Hópital Wallon. M. J. Exalto, Nieuwe Rijn 49. A. van der Nagel en gez., machinist H. IJ. S. M., Joubertstraat 1 A. A. C. Penning de Vries, Noordeinde 50. B. Schildmeijer en gez., venter, Katten- poort 11. J. Buis, Roodenburgerstraat 5. II. G. Koopman, onderwijzeres, Rapen burg 131. D. van Woerkom, Nieuwe Rijn 10. C. J. de Lange, Breestraat 3. J. Dekker, fotograaf, Varkensmarkt 15. W. J. HoU, fotograaf, Varkensmarkt 15. W. M. Brijnen, ass.-apothekeres. Turf markt 7. J. de Kort, Botermarkt 34. R. G. de Vos, slagersknecht, Hooge- woerd 79. A. S. C. Meijer, Boisotkade 1. G. Ph. Zweedijk en gez., fourier infante rie, Beschuitsteeg 5. C. Kampwart, Galgewater 4. Laatste berichten. Het Haagsche Bosch. De reden, waarom bet Staatsboschbe- heer geadviseerd heeft den breeden weg voor snelverkeer dwars door het Haagsche Bosch te leggen en niet gelijk door te genstanders van dit plan is aanbevolen aan den Noordkant van het Bosch is naar wij uit goede bron vernemen hier in gelegen, dat met het voor het behoud van het Haagsche Bosch gevaarlijk achtte het aan den Noordkant, waar het 't meest aan de stormen is blootgesteld nog meer te ontblooten door het vellen van hoornen voor wegverbreeding. Dit zou, vreesde men, bij nieuwe stormen, tot algeheelen ondergang van het Bosch kunnen leiden. Mijnen. Op 1 an 2 Maart zijn in het Zuiderfron- tier 30 mijnen aangetroffen, waarvan 12 in den grond werden geboord en twee bij aanspoeding sprongen (de eene bij de ha venmonding van Zierikzee met bet be kende noodlotttige gevolg en de andere bij Westkapelle). De overige mijnen van dit dertigtal zijn aangespoeld en onder bewaking gesteld^ ten einde zoo spoedig mogelijk te worden onschadelijk gemaakt. Ook in het Noorderfrontier zijn verschei dene mijnen aangetroffen, waar omtrent het getal is op dit oogenblik nog geen nauwkeurige opgave te doen. Van het Westelijke gevechtsterrein. PARIJS, 2 Maart. Officieel bericht van 11 uur 's avonds: Tusschem de zee en de Aisne hebben airtil 1 erie-gevecluteai plaats gehad, die een voor ons gunstig verloop hadden. De vijand heeft hedenmorgen langs het géheele front van den sector van Reims .aangevallen. De aanvallen werden ge makkelijk afgeslagen. Wij maken nog steeds vorderingen tus schen Souain en Beau Séjour. Wij hebben vasten voet gekregen in de bosschen en terrein gewonnen voorbij den heuvelkam, welks top wij onlangs hebben bereikt. Een hevige tegenaanval werd afgeslagen. Al onze aanwinsten van gisteren in Apgorme en de streek van Vauquois sijn behouden. Eon nachtelijke aanval op het bosch van le Prètre bij Pont-è-Moussen mis lukte. De duikboot-oorlog. LONDEN, 3 Maart. De Daily Chronicle meldt, dot een passagier van de gisteren in Engeland aangekomen Prinses Juliana verteld heeft, dat gedurende de reis een groote Duitsche duikboot was gezien, die de Juliaaia echter niet deed stoppen. Stoomvaartberichten. Transatlantische lijnen. e. Rotterdam vertr. 27 F'ebr. van New- York naar Rotterdam. Amsteldijk verte. 27 Fébr. van New- Yonk naar Rotterdam. s. We&terdijk anr. 27 Febr. van Rotter dam te Baltimore. s. Andijk van Rotterdam naar Cuba Mexico en New-Orleans vertr. 25 Febr. van Nèw-Orleans. s. Zaandijk arr. 28 Febr. van Rotterdam te New-York. e. Helena vertr. 27 Febr. van New-York "naar Rotterdam. s. Frisia van Bu«nos-Ayres naar Am sterdam pass. 28 Febr. Teneraffe. e. Tub anti a van Buenos-Ayres naai* Am sterdam verte. 28 Febr. van Peraambuco. e. Ze-elandia, van Buenos-Ayres naar Amsterdam verte. 28 Febr. v. Montevideo". s. Delfland van Buenos-Ayres naai* Am sterdam vertr. 27 Febr. van Santos. s. Vard arr. 28 Febr. van Rotterdam te New-York. Prins Maurits arr. 25 Febr. van Pa ramaribo. s. Karimoen vertr. 1 Maart van Amster dam naar Java. s. Gooiland arr. 1 Maart van Buenos- Ayres te Amsterdam. s. Cornells van New-York naar Rotter dam pass. 28 Febr. Praiwlepoint. s. Karige an van Amsterdam naar Java pass. 28 Febr. Perim. s. Bank a van Java naar Amsterdam arr. 1 Maant te Marseille. e. Radja arr. 1 Maant van Amsterdam te Sabang. s. Koningin Emma pass. hedenmorgen 8 uur 15 m. Vuurschip Noordhindei*. Alles wel e. Oranje van Amsterdam naar Batavia verte. 1 Maart van Colombo. s. ZeéTaridia arriv. 1 Maart van Amster dam te Buenos-Ayres. a Wilis van Rotterdam naar Batavia pass. 1 Maart Perim. s. Madioen van Rotterdam naar Java pass. 1 Maart Perim. s. Samarinde van Rotterdam naar Java am*. 1 Maart te Batavia. s. Malong van Rotterdam naar Java pass. 1 Maart Lizzard. s. Rindjani van Java naar Rotterdam pass. 1 Maart Lizard. Telegrafisch Weerbericht. volgens "waarnemingen verricht in den morgen van 3 Maait 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hóógste barometerstand 772.4 Haparanda. Laagste barometerstand 755.1 Neufahrwasser. Verwachting tot den avond van 4 Maart. Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien. Dezelfde tem peratuur. Marktberichten. AMSTERDAM, 3 Maart Vee. Aangevoerd 156 vette kalveren, le qual. fl.05 a 110 2e soort fl.02, 8e idem, f0.98 per kilo 176 nuch tere kalveren f12,a 16,694 vette var kens Hollandsche le soort 93 a 96 et., idem 2e en 3e soort 91 a 93 ct., per kilo. BODEGRAVEN,2 Maart.Kans. Aangevoerd 69 partijen kaas le soort Goudsche f 41.a f44 2e soort f38,a f40, le soort Derby fa f2e soort f,afle soort Edammer fa f2e soort fZwaardere Goudsche f43a f46. Handel flauw. WOERDEN, 3 Maart. Kaas. Op de kaasmarkt waren heden 29 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudsche kaas 1ste soort f 41,a f 44,50, dito 2de soort f 36,a f 40,dito zwaardere f 45,a f46,dito rijksm. fa fper 50 kg. Handel traag. Heden overleed na een kort stondige ongesteldheid voorzien van de H.H. Sacramenten der stervende mijn innig geliefde Zuster Johanna Fransina van ROOYEN, in den ouderdom van bijna 89 jaren. Wed. L. van ES, van Rooyen. Leiden, 2 Maart 1915, St, Jakobshof No. 1. 1015 Eenige en algemeene kennisgeving. te Leiden. De INSCHRIJVING van NIEUWE Leer lingen is geopend van 1 tot 15 Maart 1915, op eiken werkdag van 10—12 uur in de school a. d. Haagweg. VAN ACHTERBERG, 898 Directeur. Een flinke Juffrouw gevraagd, R. K. als hoofd van een filiaal, bekend met het manufacturenvak en prima ver koopster, v. g. g. v. Niet be neden 25 jaar. Br. bur. van De Leidsche Courant onder no. 1016

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3