in de commissie voor het examen B voor surnumerair der directe belastingen, in voerrechten en actajnzen Mr. A. S. Oppen- heim, buitengewoon hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit. Studentencorps. Bij enkele candi- daatstclbing is gekozen tot quaestor collegii van het Leidsche Studentencorps de heer j. H. L. J. baron Sweerts de Landas Wy- borgh, candidaat van het afgetreden col legium. Prtedische Faculteit. Het bestuur van de medische faculteit der Leidsche stu denten heeft zich als volgt samengesteld: G. Royer, praeses; mej. J. de Groot, ab- actis; J. M. Rombouts, quaestor; L. v. d. Perk, assessor I; S. A. Westra, assessor II; F. L. Oudéndal, assessor III, en A. sicgenbeek van Heukelom, assessor IV. —Commissie artsexamen te Leiden. Bij Kon. besluit van 13 dezer is: lo. aan dr. j, A. Korteweg, oud-hoogleeraar te Lei den, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als Lid der commissie, die te reke nen van 1 Augustus 1914 voor den tijd van één jaar te Leiden belast is met het afne men van de practische examens van arts, en zijn: 2o. van die commissie benoemd: tot lid, dr. J. H. Zaaijer, hoogleeraar te Leiden, en tot plaatsvervangend lid, dr. M. P. Kingma Boltjes, arts te Leiden. Pensioenen. Bij Kon. besluit van 16 dezer zijn, ingevolge de Pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913 en artikel 1 van het Kon. besluit van 1 December 1913 de volgende pensioenen verleend, als aan: P. van Polanen, desinfecteur bij de ge meentewerken f 127; L. Ouwerkerk, straat maker bij de gemeentewerken f 425. Stcunpennmg. In de etalage van de firma J. P. Driessen, juweliers Koren brugsteeg 5 alhier, is geëtaleerd ,,De Steunpenning", ontworpen door den kun stenaar J. C. Wienecke en uitgevoerd in de Koninklijke fabriek van C. J. Begeer Utrecht. Er liggen bronzen, zilveren en gouden penningen. De prijzen varieeren van f 0.15 tot f 250. De penning stelt op de keerzijde voor een vredespalm, geflankeerd door vruchtdra gende oranjetakken. Op de voorzijde is de kloeke, tot verweer bereide leeuw met den pijlenbundel uit den tijd der Zeven Provin ciën gegrift. Als randschrift prijkt het devies ,,Je Maintiendrai". De penning is inderdaad kunstvol. Wie haar koopt, wordt de gelukkige bezitter van een kostbaar kleinood. Meer nog, wie haar koopt stijft de kas van het Nationaal Steuncomité, helpt dus de nood lenigen van duizenden. En waar de prijzen zoo gesteld zijn, dat de penning in ieders bezit kan komen, daar hopen en verwachten wij, dat de Firma Drie&sen spoedig üitverkochit zal hebben. BODEGRAVEN. Pensioen. Bij Kon. besluit van 16 de zer is ingevolge de Pensioenwet voor de ge meenteambtenaren 1913 een pensioen ver-, leënd aan N. Eikèiehboorn, geb. 7 Februari 1897, kind uit liet huwelijk van wijlen den secretaris, ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand te Bodegraven D. Eikelenboom met Wijlen H. v. Straalen, 1228. HAARLEMMERMEER. Inbrekers. Bij den molenaar F., aan den Zwanenburgerdijk, dacht men des nachts toen alles in diepen rust was, in brekers te hooren. De dienstbode, die op den zolder slaapt, meende niet beter te kunnen doen dan door een zolderraampje in de dakgoot te kruipen om zoodoende de aandacht te trekken en om hulp te roepen. De andere bewoners hielden hun slaapka mer goed gesloten om althans de dieven te beletten daar hun opwachting te komen maken. Gelukkik ontdekt een voorbijganger de in duizend vreezen zittende dienstmaagd in de dakgoot, bibberend van kou. Spoedig wordt de veldwachter geroepen, die wel dra verschijnt. De bewoner van het huis, de dienaar van Hermandad en de voorbij ganger trekken de stoute schoenen aan en doorzoeken het huis. Bijgelicht door een hel brandende fietslantaarn, de revolver in de hand wordt de deur van de kamer ge opend, waarin zich het gespuis moet op houden. Immers, alle bewoners van het huis hebben duidelijk in die kamer hooren loopen! De deur gaat open. Aller blik verraadt de grootste spanning. En geen wonder. In de kamer loopt op en neer... de groote hond van den bewoner die men 's avonds bij vergissing daarin had opgesloten. Tableau! LEIDERDORP. »HeIp Elkaar". De Vereeniging „Help Elkaar" hield gisteravond in 't gebouw h'enen haar dertiende jaarlijksche leden vergadering. Door ongesteldheid van den voorzitter opende de heer K. Mol de verga dering met een kort toepasselijk woord, waarna den secretaris gelegenheid werd ge geven de notulen te lezen van de vorige jaarvergadering, welke onveranderd goed gekeurd werden, waarna het verslag aan gaande den toestand der vereeniging,- op boeiende wijze door den secretaris werd weergegeven. In het vorig jaar werden uit gereikt 400 L. melk, 400 Eieren en eenige «esschen wijn. Het aantal verplegingsartike en is 81, met de brancard werden 7 patiën- f r;n vervoer<*' De inkomsten bedragen 1503.29s, de uitgaven f 489.22%, alzoo een saldo van f 14.07. Tot bestuursleden wer den herkozen de aftredende heeren J. Rqnsburger, J. w. Koning Jwz., K. Mol en v. d. Valk die allen hun herbenoeming aannamen. Het bedrag tot aanschaffing JverPlegingsartikelen werd bepaald op NIEUWKOOP. Groene Kruis. In eene gisteravond ge- jouden vergadering van de afdeeling Nieuw- op, Noorden en Omstreken van de Zuid- mt i" Jrereen'ïPno „Het Groene Kruis" werden p a fpu Van bestuur herkozen de heeren van der Weijden en G. van Mid delkoop en m ue vacatures W. Veronrg en G. D. F. van Velzen, die beiden de gemeente verlieten, werden gekozen de heeren J. H. Battenberg en J. Slootjes. Slechts 13 leden waren aanwezig. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Voorzitter: Jhr. W. C. v. Panhuijs, bur gemeester. Afwezig de heeren Dr. Kervel en C. W. AAkemade. Er is één vacature. Bij de opening spreekt de voorzitter op deze eerste vergadering in 1915 den ge- bruikelijken nieuwjaarswensch. Spr- werpt een blik op den toestand der ge meente en constateert, dat de vele sombe re vooruitzichten bij het begin van den oorlog, niet zijn verwezenlijkt, hoe\velj moet worden erkend, dat de werkeloos heid vooral het bouwvak groot is. De militaire bezetting brengt levendigheid in ons dorp, maar strekt ook tot voordeel voor vele neringdoenden. Spr. herinnert aan het bezoek van H. M. de Koningin en herhaalt hier in het openbaar het koninklijk woord van dank tot allen, die op eenigerleiwijze hebben bijgedragen om steun te verleenen aan hen, die door den druk der tijden worden getroffen. Ingekomen stukken Eenige missives van Gedeputeerde Sta ten. Circulaire van den Bond van Vereeni- cingen van Fabrikanten van en Handela- ïen in Materialen voor het Bouwbedrijf. De circulaire geeft het gemeentebestuur in overweging om de werkloosheid in het bouwbedrijf tegen te gaan, hetzij door het doen uitvoeren van openbare werken, het zij door medewerking te verleenen tot het krachtig uitvoeren der Woningwet, hetzii door den particulieren bouw te bevorde ren. De circulaire gaat vergezeld van een aanbeveling van het Koninklijk Nationaal Steuncomité. Verzoek van de afdeeling Noordwijk en Omstreken van de Holl. Mij. van Land bouw om f 215 subsidie voor haar Land- bouwwintercursus. Gesteld in handen van B. en W. om advies. Tot leden van de Commissie, belast met het nazien van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid, den heer C. v. d. Niet Dz., werden door den voorzitter aangewezen de heeren C. J. L. v. d. Meer, P. Admiraal Cz. en Verloop. Na onderzoek deelt de commissie mede, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevon den en stelt voor den nieuwbenoemde als raadslid toe te laten. In de vacature J. de Groot Jnz. wordt uit een voordracht, bestaande uit de hee ren P. de Groot Jz. en W. de Ruijter, ge kozen de heer P. de Groot Jz. Vooraf wijdt de voorzitter eenige waar- deerende woorden aan de nagedachtenis van den hieer J. de Groot Jnz. Tot commissaris van de Spaarbank voor N. en O. (vacature J. de Groot Jnz.) wordt met 7 van de 10 stemmen gekozen de heer J. Kloos. De voordracht, door commissarissen op gemaakt, luidde aldus: 1. Jacob de Groot Jz.; 2. Jan van Eeden Pz.; 3. Jan Kloos. Tot leden van de commissie voor den Hoofd. Omslag 1915 worden gekozen de heeren Th. van Went, C. Passchier en C. Wassenaar. Tot leden van de commissie voor onder zoek der gemeenterekening en der reke ning van de gasfabriek over 1914 worden gekozen de heeren G. Kruijswijk, C. W. Alkemade en Balkenende. Vervolgens komt in behandeling een ver zoek van het Steuncomité alhier om borg stelling voor een voorschot van f 3000, te- verstrekken door het Koninklijk Nat. Steuncomité. In overeenstemming met het praeadvies van B. en W. wordt goedgun stig op het adres beschikt. In zake het adres van het Bureau van de R. K. Vakorganisatie te Amsterdam be treffende de oprichting van een tijdelijk Gemeentelijk Werkloosheidsfonds spréékt de Raad zich in beginsel uit voor de op richting van een dergelijk fonds en draagt Li. en W. op hier oor de noodige stappen te doen. De voorzitter deelt mede, dat punt 7 van de agenda is vervallen, omdat de heer Den Hollander zijn verzoek heeft ingetrokken. Hierna komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot het bouwen van een woning voor den politie-beambte te Noordwijk aan Zee boven een der lokalen van de open bare school te N. a. Zee. De kosten worden geraamd op f3250. Bestek en teekening zijn op de vergadering voor de leden ter inzage. Bij de beraadslaging hierover acht de heer v. d. Meer het raad.zaam om met het oog op de tijdsomstandigheden met het bouwen nog een paar jaren te wachten. De voorzitter deelt mede, dat er voor den beambte te N. a. Zee geen geschikte wo ning is te vinden; dat hij zijn tegenwoor dige woning met 1 Mei a.s. moet ontrui men en dat het noodzakelijk is, dat één der politiebeambten te N. a. Zee woont. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. met 9 van de 10 stemmen aangenomen. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad vervolgens tot aankoop van een stukje grond, gelegen te N. aan Zee, ter verbree ding van den Binnenweg, van den heer J. N. Baalbergen voor den prijs van f 2 per c.A. Bij de rondvraag dankt de heer v. d. Meer het Dag. Bestuur voor het in orde brengen van den Voorweg, waardoor naar de meening van den spreker een groote verbetering in den toestand is ontstaan. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. R. K. Debatingclub. Gisteravond ver gaderde de R. K. Debatingclub ,,Dr. Schaapman". Tegenwoordig waren alle le den op één na, die buitenslands vertoeft. In het bestuur werd wijziging gebracht door dè verkiezing van den heer W. A. P. M. Peters in de plaats van den heer N. M. Alkemade. De heer Peters zal als secreta ris-penningmeester fungeeren. Als inleider trad op den heer N. M. Alke made, die als onderwerp had gekozen: „De uitbetaling van arbeidsloon in verband met de rentabiliteit van het bedrijf." Spreker Verdedigde een tweetal stellin gen: lo. Het loon van den werkman moet gelijk gesteld worden met hetgeen hij pres teert, afdalende tot een minimum, benoo- digd voor levensonderhoud. 2o. Door den patroon moet als minimum een loon wor den uitgekeerd, benoodigd voor levenson derhoud, ook al laat de rentabiliteit van het bedrijf zulks niet toe. Verschillende leden traden met den inlei der in debat. NOORDWIJKERHOUT. Invaliditeitswet. Bij beschikking van den minister van Financiën is wegens ver trek de aanwijzing van C. A. M. van Etten als tusschenpersoon van de Invaliditeits wet vervallen. In zijn plaats is aangewe zen J. H. v. Gotum, ambten, ter secretarie. OUDSHOORN. Benoeming. Bij Kon. Besluit van 13 dezer is met ingang van 24 Febr., benoemd tot burgemeester dezer gemeente de heer W. L. ten Harmsen v. d. Beek. SASSENHEIM. Holl. Mij. v. Landbouw. Door de af deeling Oegstgees_ten Omstreken van de HoLlandsche Mij. van Landb. is gister avond een vergadering gehouden in het Bruine Paard te Sasseiiheim. De voorzitter der afdeeling, de heer Marbus te Sassenheim, opende de verga dering en leidde de besprekingen in om trent het verhandelde over mond- en klauwzeer in de vergadering in Zomer- zorg, uitgaande van de Hegeering, onder voorzitterschap van den heer P. v. Hoek, Dir.-Gen. v. Landbouw. Spreker ging in den tfreede na hetgeen daar was verhandeld, en verklaarde, dat al bleef hij het afmaken van vee uit me nig oogpunt betreuren, na de uiteenzetting van Regeeringswege, was hij wel eenigs- zins van denkwijze veranderd. Althans was spreker ook van meehing dat er veel te weinig gedaan werd om het gevaar vóóraf te bestrijden. Hierin moesten de boeren medewerken. Het bestuur had ge meend dat reeds van nu af voor deze streek moet begonnen worden om de raad gevingen van regeeringswege en voorbe hoedmiddelen reeds nu aan te wenden. Aan de hierop volgende besprekingen werd deelgenomen o.a. door de heeren v. Marei, Hillegom; Verdegaal, Lisse; Rijs, Gerritsen en Verkleij, Sassenheim. Eerstgenoemde zou wel eens wenschen te weten wat de voorzitter," al was 't ten deele, had bekeerd, of 't was de gemoede lijke spreker, of de doorslaande bewijzen en argumenten. De voorzitter zeide, dat zoowel het een als het ander daartoe had den bijgedragen. Door den heer Verdegaal wordt betoogd, dat het gerVaar door de be strijding niet gekeerd zal Worden, 't Kon er !wel eens door gerekt worden, waar door over enkele jaren nóg de uitvoer te lijden zal hebben. Ook de heeren Verkleij en Rip voerden hierop het-woord. De eerste deelde nog een en ander mede, van de gisteren door hem bijgewoonde verga dering van de fok vereeniging. Nu echter niet te verwachten is; dat het afmaak-sy- steem voorloopig zal worden stopgezet is werkzaam zijn, zaak. Na rijp beraad werd overgegaan tot het in het leven roepen van een commissie van waakzaamheid, waarvoor werden aangewezen voor Hille gom de heeren Heemskerk en v. d. Marei; voor Oegstgeest, Breedijk en Hooijmans; Voorhout, P. v. d. Hulst en J. Janszen; Warmond, Meerburg en G. Hartveld; Sassenheim, Verkleij en Rip; Lisse, A. van Schie, J. Verdegaal en F. v. Ruiten. Deze personen zullen ieder voor eigen ge meente een commissie zijn van advies en taxatie met het oog op waardevol fokvee, waarvoor zooveel mogelijk een lid der fok- vereemiging zitting heeft. Er op aange drongen werd, dat ieder op zich zelf èn voor zich zelf, waakzaam zal zijn en door het bestuur zal aan de Burgemeesters der betrokken gemeenten kennis worden ge geven van de oprichting van deze com missie en de personen uit zijn gemeente, opdat bij eventueel voorkomen van ge vallen daarmede rekening kan gehouden worden. WASSENAAR. Gemeenteraad. De raad vergadert Vrijdag 19 Februari 's voormiddags 10 uren. De agenda luidt: Ingekomen stukken en mededeelingen; Kohier Hondenbelasting 1915Wijziging kan tooruren Burgerlijke Stand; Gratificatie veld wachter De KoekkoekRioleering Schelpsloot Bespreking Uitbreidingsplan; Meerdere aan koop van Tarwe; Geldleening; Wijziging Be grooting. Mond- on Klauwzeer. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft: A. met ingang van 18 dezer het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verboden uit, naar of binnen een kring omvattende de gemeenten Zegwaard en Zoeter meer; B. bepaald, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van het sub. A bedoelde verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den betrokken bur gemeester, onder de door den districts-veearts te Leiden aan te geven voorwaarden. Staten-Generaal. EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. De vleeschuttvoer. Bestrijding van het Mond en Klauwzeer. De Eerste Kamer heeft de begrootings-ar- beid afgedaan. Wij vermeldden gisteren needs wat minister Poslhuma bij de land- bouw-begrooting inzake de twee boven genoemde zeer belangrijke kwesties heeft medegedeeld. De minister wees er op, dat men, wil men rekening houden met de toekomst en voor den lateren tijd de voortzetting van de vleesehproductie verzekeren, zorg moet dragen, dat het fokken van varkens loo- nend blijft. Welnu, als de uitvoer werd verboden, zouden, aldus de minister, de prijzen in die mate dalen, dat het fokken zijn aan trekkelijkheid verloor, door de lage ver dienste, er aan verbonden, of misschien zelfs door het gemis van verdienste. Inzake de bestrijding van het mond- en klauwzeer gaf de minister als zijn vaste overtuiging te kennen, dat niet het iso- leeren van de besmette stallen, maar het afmakeu van het besmette vee noodzake lijk is. Hij verwacht daar de goede resul taten van, die zich reeds beginnen af te teekenen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Eenige wetjes. De Tweede Kamer heeft gisteren enkele kleine wetsontwerpen aangenomen. Een traCtaat in zake de ongevallenver zekering met Dultschland is goedgekeurd. Nu zullen Nederlanders in Duitschland ook als zij in Nederlandsche onderne ming werkzaam zijn vallen onder de Duitsche wet en omgekeerd Duitschers in Nederland onder de Nederlandsche. Een tijdelijke afwijking der onteigenings wet is voorgesteld, ten einde de gemeenten in de gelegenheid te stellen gemakkelijker te kunnen.overgaan tot werken ter bestrij ding der werkloosheid. Laatste berichten. Onze Regeering en de handelsoorlog ter zee. Ter aanvulling en gedeeltelijke verbete ring van de mededeeling omtrent de resul taten van de besprekingen tusschen de mi nisters van Marine en van Buitenlandsche Zaken met vertegenwoordigers der groote stoomvaartlijnen in ons land, kan nog wor den medegedeeld dat minder juist is dat de regeering zich zelfs zou hebben onthouden van het geven van ook maar eenigen wenk met betrèkking tot de door de scheepvaart te volgen gedragslijn. Immers, naar ons thans nader is geble ken, heeft de Regeering aanbevolen om den gezagvoerders der schepen op te dragen om, zoodra zij een onderzeeboot op hun weg ontmoeten, te stoppen en zich gereed te hou den voor het geven van alle inlichtingen omtrent schip en lading. 'Jen tweede heeft de Regeering de direr- tie i in overweging gegeven silhouetten te doen vervaardigen van hunne sc'.i -pen en die op uitgebreide schaal verkrijgbaar te stellen. Van het bij een der conferenties ter sprake gekomen denkbeeld om de schepen van sommige onzer vaste stoomvaartlijnen te doen convoyeeren door Nederlandsche oor logsschepen, heeft de Regeering afgezien, voornamelijk op grond van de overweging, dat daardoor het risico van de niet-gecon- voyeerde schepen aanzienlijk grooter zou worden. Senator v. d. Biesen. Het eerste kamerlid van den Biesen heeft hedenochtend het It. K. Ziekenhuis te 's Gra- venhage verlaten en zich naar zijn woonplaats Ginneken b'egeven. CORRESPONDENTIE. Abonné, De korte samenvatting van de Vastendispensaties gisteren door ons gegeven is juist: Heden en Zaterdag mag gesmolten vet in plaats van boter, meermalen daags, worden gebruikt. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 18 Februari 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.5 Memel. Laagste barometerstand 742.5 Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 19 Febr. Meest krachtige, tijdelijk wellicht storm achtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Betrokken met regen, later wellicht opklarend. Dezelfde temperatuur. Marktberichten. SCHIEDAM, 17 Febr. Montwijn f19,Je never f 23,—, Commissie f 18.75. Stemming vast. Spoeling f2,10, Graanspiritus f24,50, 25,50, Melasse Spiritus f20,50f21.50 Ruwe Spiritus f12.75. SlOMPWIJE, 17 Febr. Eieren. Heden werden ter eierenveiling aangevoerd 2485 kip- reneieren, die verkocht werden d f 5,60 a 6.de 100 stuks, beneveus 106 eenden eieren, die f5.40f5.76 opbrachten. DELFT, 18 Februari. Toe. Vette koeien le qual. f250 a 415, dito 2e qual. f150 a 250, kalfkoeien 1 qual. f275 a 375, dito 2e qual. f150 a 225; vaarkoeien le qual. flSO a 290, dito 2e qual. f100 a 180; vette kalveren le qual. f75 a 115, dito 2e qual. f50 a 75, vette schapen le qual. fa dito 2e qual. f a schapen met lammeren le qual.-.fa dito 2e qual, fa vette lammeren f aweilarameren f a magere varkens f 15 a 36, Biggen f 5,a 15, nuchtere Kalveren f 5,a 32,Paarden f 50a 260,stieren f af Rundvleesch f 1,a 0,90 a 0,80,Vet Kalfs- vleesch fl,20 a 1,10 a 1,schapenvleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Aanvoer 217 Runderen; 3Paarden11 vette Kalveren; 268 magere Kalveren; 82 Schapen of Lammeren, 322 Varkens; 379 Biggen; 4 Geiten of Bokken. Graan. Rogge fTarwe f 16,50 a 17,50, Chevaliergerst f aWinter Gerst f 13,90 a 14,10, Haver f 14,50 a 14,75, Paardenboonen faBruine Boonen f 13,a 15,Duivenboonen f a. Groene Erwten f a Mixed Mais 12,a per 100 kilo, Koolzaad f a per H.L., Lijnkoeken f 15,a 16,^, Boter f63,a 71,per Vi vat van 40 k.g. Aanvoer 70/8 35/16 wegende samen 1750 k.g. DELFT, 17 Februari'. Ter vette varkens- markt waren heden aangevoerd 278 stuks Prijs f0,76 a f0,93 per kilo lichte, f0,00 a f0,00 per kilo zware. ZOETERWOUDE, 18 Febr. Eierenveiling. 1661 kipeieren f5,205,65. 407e Staatsloterij. Trekking van Donderdag 18 Februari. 5e klasse, 12e lijst. No. 12361, f50,000. No. 16723, f1500. Nog. 10263, 17551, ieder f 1000. Nos. 1038, 4984, 15597, 18381, teder f 40G Nos. 1426, 1966, 2941, 9961, 13398, 13929, 15854, 20346, ieder f200. Nos. 1291, 2692, 3432, 4142, 0929J 95IB, 9682, 104-18, 13982, 14052, 15487, ieder f 100. Prijzen van f70. 73 198 323 352 416 526 615 673 840 927 949 977 1018 1138 1181 1324 1326 1356 1358 1433 1904 1943 2027 2060 2102 2155 2298 237G 2572 2580 2635 2673 2869 2875 2883 2987 3060 3187 3335 3436 3515 3620 3642 3665 3887 4092 4139 4298 4589 4836 4852 4940 4950 4953 5108 5277 5285 5317 5359 5477 5559 563 5577 5593 5612 5788 5799 5803 6091 6110 6219 6236 6325 6-498 6761 6834 7057 7102 7159 7180 7340 7512 7584 7670 7707 7736 7756 7790 7982 8068 8208 8331 8415 8439 8530 8671 8706 8928 8966 9001 9026 9072 9257 9460 9482 9503 9595 9811 9834 9895 10109 10136 10168 10299 10312 10373 10383 10436 10509 10528 10560 10847 10852 10862 10895 11153 11173 11235 11276 11484 11505 11519 11526 11534 11546 11760 11827 11867 12034 12289 12324 12457 12557 12636 12743 12845 12852 12902 12969 12999 13052 13060 13231 13371 13438 13512 13544 13690 13713 13734 13814 13876 14016 14032 14042 14216 14450 14574 14604 14679 14895 14945 15034 15045 15283 15466 15485 15498 15507 15641 15730 15912 15988 15992 15994 16030 16145 16269 16311 16334 163-13 16411 16427 16444 16461 16483 16565 16739 16837 16884 16886 16895 16901 16956 17094 17182 17252 17261 17269 17382 17506 17588 17653 17654 17858 17897 17915 18018 18030 18081 18176 18235 18244 18274 18303 18367 18550 18552 18580 18627 18661 18826 18852 18900 19051 19058 mm 19108 19175 19385 19402 19416 19429 19560 19748 19890 19921 20042 20164- 20289 20421 20485 20603 20978 NIETEN. 23 39 70 119 156 252 268 280 317 321 332 336 353 360 392 394 409 414 421 444 452 493 510 516 530 559 626 630 688 798 874 980 1009 1081 110S 1129 1141 1156 1165 1222 1316 1336 1343 1372 1374 1411 1417 1460 146?- 1490 1505 1512 1561 1597 1635 1641" 1677 1678 1712 1720 1739 1740 1807 1813 1895 1900 1908 1914 1929 1936 1961 2020 2110 2170 2176 22202 2213 2329 2346 2362 2382 £409 2437 2481 2498 2503 2505 2524 2557 2574 2626 2639 2642 2644 2658 2669 2676 2698 2722 2762 2792 2827 2834 2968 2970 2975 3019 30-10 3057 3074 3189 3202 3215 3219 3250 3269 3273 3340 3407 3417 3492 3498 3536 3538 3554 3590 3713 3753 3799 3805 3875 3900 3905 3992 4077 4140 4170 4179 4191 4327 4339 4382 4463 4534 4567 4568 4606 4620 4652 4728 4735 4740 4765 4774 4795 4798 4831 48^9 4863 4874 4908 4919' 4927 496Ö 4961 4971 5054 5076 5109 5133 5175 5178 5197 5229 5237 5310 5329 5380 5409 5429 5509 5510 5526 5551 5554 5668 5709 5741 5749 5800 5811 5830 5839 5861 5893 5923 5985 5942 5963 6062 6098 6099 6134 6135 6158 6192 6197 6299 6331 6353 6362 6373 6464 6470 6492 6518 6530 6557 6567 6573 6689 6691 6692 6751 6773 6898 6910 6930 6933 6952 6959 6985 7056 7096 7169 7193 7202 7206 7221 7239 7348 7353 7379 7418 7427 7440 7472 7626 7630 7689 7739 7784 7877 7924 7965 7971 7983 7992 8001 8119 8123 8180 8214 8300 8322 8323 8327 8345 8350 8405 8-438 8444 8464 8477 8496 8537 8540 8573 8598 8601 8605 8608 8622 8636 8677 8829 8838 8867 8872 8921 8926 8960 8998 9017 9063 9084 9183 9189 9201 9205 9212 9229 9243 9274 9357 9376 9404 9420 9477 9500 9525 9596 9620 9654 9659 9697 9723 9767 9814 9845 9863 9910 9936 9948 9959 10048 10094 10120 10131 10155 10262 10272 10291 10342 10361 10433 10499 10530 10539 10561 10580 10589 10645 10650 10686 10693 10736 10810 10815 10832 10886 10892 10940 10966 10979 10980 11008 11021 11035 11040 11043 11019 11061 11141 11198 11253 11332 11371 11372 11427 11430 11442 11520 11613 11627 11652 11669 11671 11674 11682 11700 11775 11790 11798 11847 11874 11968 11987 11995 11996 12043 12088 12089 12107 12120 12265 12276 12282 12297 12300 12313 12342 12358 12363 12431 12543 12456 12469 12483 12487 12515 12536 12585 12600 12604 12609 12618 12633 12637 12649 12658 12686 12702 12711 12712 12789 12823 12937 12946 12970 13033 13034 13040 13107 13122 13125 13164 13171 13201 13211 13242 13287 13318 13319 13330 13354 13366 13413 13486 13509 13552 19666 13662 13676 13687 13689 13720 13728 13729 13772 13794 13856 13888 13944 13953 14013 14069 14071 14138 14156 14180 14234 14311 14334 14342 14347 14356 14389 14424 14431 14461 14527 14551 145555 14614 14668 14682 14697 14743 14/53 14757 14825 14827 14849 14884 14898 14911 14913 14920 14927 14955 14986 15009 15010 15033 15046 15073 15076 15078 15082 15115 15166 15258 15264 15367 15380 15415 15482 15518 15521 15541 15638 15639 15674 15749 15820 15824 15864 15865 15898 15929 15978 15991 16097 16106 16124 16157 16177 16201 16217 16238 16254 16262 16362 16416 10475 16499 16551 16569 16612 16629 16638 16673 16757 16763 16766 16815 16847 16856 16861 16929 16951 16965 16966 16989 17023 17086 17128 17131 17222 17244 T7248 17249 17297 17302 17344 17441 17449 17451 17170 17508 17632 17636 17682 17686 17693 17711 17770 17824 17825 17829 17857 17881 17898 17938 17976 17987 17997 18090 18110 18122 18126 18149 18153 18155 18207 18210 18222 18331 18343 18359 18402 18420 18425 18452 18456 18343 $8369 i8402 16420 18425 18462 18466 18463 18001 18677 18717 18750 18840 18919 18053 18097 19034 10043 10044 10MC,1 10079 19105 19118 19165 19176 19182 19336 19339 19363 19100 19407 19438 19452 19403 19491 19507 19512 19613 19617 19661 10716 19750 19752 19754 19782 19794 19796 19820 19829 10831 19835 19864 19881 19889 19934 19949 20085 20090 20127 20132 20157 20244 20318 20362 20399 20116 20450 20569 20615 20722 20777 20786 20861 20879 20908 20925 20927 20935 20960 20969 20980 5e klasse, 11e lijst: 19539 f 70 m. z. 19538 f70.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3