LI88E. R.-K. Kie8vereenlging. De R.-K. Kies- vereend^ing ïiieild gisteravond op de bo venzaal van „De Witte Zwaan" een ver gadering. De voorzitter, de heer J. Pijn- acker, opende met den ch ratel ijken groet, en betreurde de slechte opkomst; hij hoop te echter dat dit geen verflauwing ie van het politiek leven. Op de notulen waren geen aanmerkingen. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat naast een ontvangst van f 136.09 aan uitgaven viel te boeken f 70.01, zoodat een saldo viel te boeken van f 66.08. De bibliotheek had aan ontvangsten f 66.75'/, en aan uit gaven f 35.16, alzoo een saldo van f31.59'/,. Door de heeren C. Langeveld, S. Lange'.aan en H. Slootbeek werden dezen bescheiden nagezien en in de beste orde bevonden, zoodat op voorstel des voorzitters de penningmeester werd ge dechargeerd. De aftredende bestuursleden de heeren j, p. Engelhardl, P. van Bezu en M. Bee- len werden met overgroote meerderheid van stemmen herkozen. Tot afgevaardig den naar de Centrale te Haarlemmermeer werden gekozen de heeren C. Langeveld, A. Mulder en A. H. Schrama en tot plaats vervangers de heeren J. H. Westveen, L. Oudewater en M. van der Eist. Tot afge vaardigden naar den Prow.'Bond werden gekozen de heeren P. Warmerdam en L. Onderwater en voor KatwijkLeiderdorp de heeren L. Onderwater en J. P. Engel- hardt.. Uit de mededeelingen bleek, dat het bestuur er in geslaagd was Mr. van Wijnbergen als spreker op nader te bepa len datum te verkrijgen. Daar veel pro pagandisten onder de wapenen zijn zal de propagandaclub van den Volksbond assistentie verleenen. Nog werd besloten in 't vervolg de leden gelegenheid te ge ven voor verkiezingen van afgevaardig den candid<aten te stellen, welke lijst door 5 leden onderteekend moét zijn en waar bij een begeleidend schrijven, dat de can- didaat een benoeming wenscht te aanvaar den. Na de rondvraag werd de vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Woensdag a.s. verga dert de gemeenteraad. Aan de orde zijn: Ingekomen stukken. Onderzoek geloofs brieven benoemd raadslid. Benoeming van: a. Weeshuismeester, b. Commissaris der Spaarbank voor Noordwijk en omstreken, c. Commissie voor den HoofdeUjken Om slag 1915. d. Commissie voor onderzoek der gemeente-rekening en der rekening van de gasfabriek over 1914. Uit te keeren Weesgelden. Verzoek van het Steuncomité alhier om borgstelling voor een voorschot, te verstrekken door het Kon. Nat. Steun comité. Oprichting van een tijdelijk ge meentelijk weirkloosheidsfonds. Voorstel tot toepassing van art.. 2 der verordening, krachtens art. 7 der drankwet, op een verzoek om vergunning van N. den Hol lander. Voorstel tot het bouwen van een woning voor een politie-beambte te Noord- wijk aan Zee. Voorstel tot aankoop van een stukje grond van J. N. Baalbergen, voor verbetering van den Binnenweg. Vaststelling rooilijn voor de Sohiestraat. Regeling van uitgaven 1914 en 1915. Re clame HoofdeJijken Omslag. Bakkerspatroonsvereeniging. De te Noordwijk gevestigde Bakkerspatroonsver eeniging „Eendracht" maakt macht" hield gisteren haar jaarvergadering in „Zomer- lust" te Leiden, welke vergadering geleid werd door den voorzitter Dh. R. Kroon te Sassenheim, die bij de opening er aan her innerde, dat niettegenstaande de vele te genslag en moeilijkheden in het bakkersbe drijf de vereeniging, zeker er veel toe bij gedragen had om die moeilijkheden door te komen. De heer Dijsselbloem te Voorhout die als secretaris ook de notulen voorlas van de vorige vergadering, had in deze, zoo zeide de voorzitter, als altijd weer getoond de ziel der vereeniging te zijn, die door zijn optreden, tijdens de moeilijke dagen dan zich alles $an zich verplicht had, en hartelijk woord van dank daarvoor zeker toekomt. De heer D. Parlevliet te Katwijk aan Zee bracht als penningmeester het fi- nantieel verslag uit, waaruit bleek, dat de bezittingen der vereeniging benevens het kas saldo een gezamenlijk bedrag verte genwoordigde van f 1090. Door den alge- meenen plaatsvervanger, den heer J. Kloos van Noordwijk werd het jaarverslag uitge-* bracht dat wat vorm en inhoud betreft een model verslag genoemd mag worden, en waarvan wij eenige cijfers geven, die een overzicht makkelijk maken om den om vang van het gezamelijk werken te kunnen constateeren. Vooreerst werd er in herdacht het de vereeniging door den dood ontvallen lid de heer P. van Eeden te Noordwijkerhout, en werd melding gemaakt van het toetreden als lid van den heer A. Verloop, K. Lager- weij te Voorschoten, J. W. Claassen te Noordwijk-binnen en C. J. Spruit te Voor bout. In 't geheel waren er 63 leden, waarvan 36 geregeld de vergadering be zochten, die geregeld in Café „Zomerlust" la Leiden gehouden worden. Het door de vereeniging voor de leden aangekochte be stond uit 47.805 K.G. gist, 450 kisten Kwat- la. 24 vaten krenten, 2 kisten sucade, 7 wsten schaafsel, 119 kisten Déli-bruidsui- kers, inoo Purmerenderoventegels, 5 kisten Chr.coladereepen, 100 kwasten, 100 schie ters. 100 el broodkleedjes een en ander lot een totaal bedrag van f 17.360.30. Voor rekening van de leden was aange kocht 27 vaten krenten, 30 1/8 vaten na- tuurhotor 30 balen rijstemeel, 47 bus olie, bnp Honingzoet en 25 bus crème voor een gezamenlijk bedrag van f2880.50. Do gist aankoop, de aanvoer en de bezor- puig had ton gevolge van de mobilisatie SToote moeilijkheden gegeven, die echter overwonnen en zooveel en zoo goed moge- njR geregeld waren. Ook maakte het ver- ag melding van de te Sassenheim afge- «cnafton nachtarbeid voor het bakkerijbe- r i on de mislukte pogingen om tot aan sluiting hij den Nederlondschen bakkersbond geraken. Dat de voorz. den heer Kloos hartelijk dankwoord bracht, voor zulk •o» verslag en dat dit ten volle *Mdiend ig bewees de stemming in de vergadering en de bijvalbetuigingen, dit dit bevestigden. De bestuursverkiezing wegens aftreding van den heer W. v. d. Weerdt, te Valken burg, had tot uitslag, dat de aftredende met bijna algemeene stemmen herkozen werd. Met een tombola zonder nieten ging de vergadering hierna over in een gezellig samenzijn het nuttige van de vergade ring aan het aangename parend nog eeni- gen tijd door toevend. OEGSTGEEST. H. M. de Koningin op het afscheidsfeest der 1ste Mitrailleursafdeeling. Zooals de lezers reeds weten wordt de lste Be reden-Mi trailleurafdeeLing opge heven en het personeel gesplitst en inge deeld -bij het regiment jagers van het 15e regiment. Gisteravond nu bood de commissie uit Leiderdorp bestaande uit de heeren Ds. Cramer, Vdervant, Tukker, Stadhouder en De Graaf, met medewerking van de Mu ziek- en Toaneedvereeniging „Vondel", uit Leiden den scheidenden militairen een afscheidsfeest aan, waarop H. M. de Ko ningin zou verschijnen. Precies 10 minuten over negen arriveer de H. M. vergezeld van Freule Sloet van Marxveld, hofdame, baron J. Taets van Amerongen, kamerheer, jhr. Charles van Ufford, ordonnans-officier en luitenant kolonel Olrée, commandant van het 15e regiment in twee auto's. Onder het spelen van het Wilhelmus werd H. M. met Haar gevolg binnenge leid door den kapitein-commandant der lste Mitrailleurs-afdeeling, J. P. J. Ver- berne, waarop een driewerf hoera door de zalen van het oude Bisschopshuis weer klonk. H. M. onderhield zich op innemende wijze met de officieren, onderofficieren en minderen en vroeg hein over het gebruik en indeeling van het gebouw. Door den kapitein Verberne werd de heer Viervant Tukker aan H. M. voorgesteld, aan wien zij op belangstellende wijze informeerde naar de werking van de ontspannings- commissie. H. M. informeerde bij den di rigent van „Vondel" naar den aard van de gespeelde muziek en verzocht voor haar nog iets te spelen. Aan dat verzoek werd voldaan door het spelen van „La valse des Ombres". Een driewerf hoera deed daarna het oude gebouw dreunen en. onder het spe len en zingen van het Wilhelmus verliet H. M. het- gebouw, uitgeleid door den af- deelingscommandant. RIJPWETERING. Uitvoering. Voor een talrijjk publiek gaf de tooneelvereeniging, die zich noemt „Door Oefening Beter", j.l. Dinsdagavond haar eerste vastenavond-uitvoering in het café „De Vergulden Vos". Opgevoerd werd .JDe Doodgewaande", blijspel in drie be drijven. Daarna werden nog twee blijspe len en een paar voordrachten ten gehoore gegeven, welke alle zeer in den geest vielen. J.l. Donderdag is hetzelfde program opge voerd, voor een^ eivolle zaal. Beide avonden werden wij verrast door den heer G. C. Borst en zijn 10-jarig zoontje, die beiden op de viool, geaccomponeerd door den heer Oudshoom (piano), heel aardige nummers ten beste gegeven. De tooneelvereeniging kan met succes op deze beide avonden terugzien. STOMPWIJK. Mond- en klauwzeer. Maandagavond 7 uur zal ten huize van den heer W. van Esveld alhier, van wege de afd. Stomp- wijk en O. van de Holl. Maatschappij \an Landbouw een bespreking worden gehou den over „Mond- en klauwzeer". De vergadering van de leden der vei ling zal dientengevolge iets later begin nen. De leden van laatstgenoemde ver eeniging hebben tot de eerste vergadering ook vrije toegang. TER AAR. Jubileum. Op 1 Maart a. s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de Heer J. Hogenboom als secretaris dezer gemeente in functie trad. Nadat hij in zijn geboorteplaats Lei- muiden van 1 Augustus 1877 tot 1 April '82 als volontair en van 1 Apr. '82 tot 1 Maart '90 als ambtenaar ter secretarie werkzaam was geweest en zijn diploma van adspi- rant-gemeente-secretaris had verworven werd hij met algemeene stemmen door den gemeenteraad van Ter-Aar benoemd tot opvolger van den Heer Van Wichen, den tegenwoordigen Burgemeester- van Alke made. De heer Hoogenboom is bekend als een zeer bekwaam en accuraat ambtenaar en door zijn welwillendheid en hulpvaar digheid heeft hij zich de achting verwor ven van alle gemeenteambtenaren. Zeker zijn wij aller tolk als wij hem toewenschen, dat hij nog vele jaren met denzelfden lust en ijver moge werkzaam zijn en de goede God hem zegene in zijn persoon en in zijn huisgezin. ZEVENHOVEN. Voorzorgsmaatregel. Bij den landbou wer A. S. alhier, werd een rund verdacht van tongblaar. Een deskundig onderzoek heeft uitgemaakt dat geen tongblaar kon worden geconstateerd. Zanglust. Donderdag gaf de Zang- vereeniging „Zanglust" hare jaarlijksche uitvoering. De uitvoering was goed be zocht en de uitvoerders hadden een groot succes. Verboden in- en uitvoer. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft met ingang van 13 Febr. ingetrokken zijn beschikking van 29 Jan., waarbij werd verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens uit, naar of binnen een kring in de gemeente Alkemade. Voorts wordt verboden met ingang van dienzelfden datum hetzelfde vervoeren of doen vervoeren uit naar of binnen een kring omvattende de gemeenten Voorscho ten, met uitzondering van den Rijndijk, Zoeterwoude met uitzondering van den Rijndijk en den Hoogen Rijndijk; eindelijk nit, naar of binnen een kring, omvattend» het gedeelte van de gemeente Stompwijk, gelegen ten noorden en ten oosten van de Kniplaan en het verlengde daarvan tot aan den Zoetermeerschen Meerpolderdijk, met uitzondering van den Zoetermeerschen Meerpolder; wanneer bijzondere redenen afwijking van de verbodsbepalingen nood zakelijk maken kan zulks worden toege staan door den burgemeester der betrok ken gemeenten onder de door den districts veearts te Leiden aan te geven voorwaar den. Bestrijding Mond- en Klauwzeer. Naar aanleiding der besprekingen gis terenmorgen in Zomerzorg door den direc teur-generaal gehouden, hadden Boeren bond en Landbouwafdeeling te Hazers- woude gisteravond haar leden bijeen ge roepen ten einde hen aan te sporen de al gemeen aanbevolen voorzorgsmaatregelen tegen mond- en klauwzeerbeis-mebtiing toe te passen. Nadat de voorzatter de talrijk opgeko men leden begroet en het doel der verga dering uiteengezet had, noodigde hij een dergenen die 's morgens in Ledden de toe spraak van den dir.-gen. hadden bijge woond, uit om daarvan een kort verslag te geven. Nadat hieraan bereidwillig vol daan was, en anderen de gapingen in het verslag nog wat aangevuld hadden, vroeg de heer J. B. Wesselingh verlof om aan de vergadering enkele bladzijden te mogen voorlezen uit No. 1 der Verslagen en Me dedeelingen 1912, uitgegeven door de di rectie van den Landbouw, en handelend over de groote uitbarsting van mond- en klauwzeer in 1911. Deze brochure, gratis verkrijgbaar voor besturen van Landbouw- vereenigingen, voor commissies van waak zaamheid enz., bevat zooveel leerzaams over de schade door de ziekte veroorzaakt, over de uitbreiding der ziekte in de laat ste tientallen van jaren, over treffende voorbeelden van besmetting, van geslaag de en niet-geslaagde bestrijding, dat de voorlezer verklaarde door lezing van dat boek bekeerd te zijn van tegenstander tot voorstander der bestrijdingsmaatrege len, en dat zijn aandachtig gehoor hier van ook een heilzamen indruk verkreeg. Eenparig was men van oordeel, dat het plieht was het dringend verzoek van den dir.-gen. in te willigen en ieder voor zich en allen te samen al het practisch moge lijke te doen om besmetting te voorkomen, le. door allen uit den stal te weren, die daarin niet noodig hebben; 2e. door uit wonende arbeiders en anderen die in den stal moeten zijn, niet toe te laten dan na verwisseling van bovenkleeding, schoei sel en hoofddeksel of ontsmetting. Het verloop van de vergaderingen giste ren in Zomerzorg en in Ilazerswoude ge houden, is buitengewoon verblijdend en wijist op eene kentering in de vroeger al gemeen gangbare denkbeelden over mond en klauwzeerbestrijding. Eene kentering, waarover allen, die het goed met den boer meenen, zich ten zeerste verheugen zullen. Mocht ook de Eerw. ledder v. d. socialen cursus te Zoeterwoude eens kunnen be sluiten zijne hoorders ten spoedig ste bijeen .te roepen om ook in die ge meente, waar thans het gevaar zoo drei gend is, eens hartelijke medewerking bij de bestrijding te verkrijgen; ..want de be wering: Was er standsvertegenwoordiging, dan zou tegen de ziekte niet zoo streng worden opgetreden, gaat in 't geheel niet op. Neen, Eerw., de Nederlandsche boer mag zich verheugen in eene uitmuntende standsvertegenwoordiging. Hij wordt ver tegenwoordigd door den minister van Landbouw, een man als 't ware met de organisatie vergroeid. Hij word vertegen woordigd door den dir.-generaal, die zijn hoeren bemint als een vader zijn kinde ren. Hij word vertegenwoordigd door de geheele directie van den Landbouw, waar geen maatregel genomen, geen wet oor- bereid wordt zonder uitvoerige bespreking met- en voorlichting van de georganiseer de boeren. En ook de maatregelen tegen het mond en klauwzeer zijn aldaar reeds tweemaal besproken geworden met vertegenwoordi gers van alle landbouwmaatscliappijen en boerenbonden, terwijl de dir.-generaal en zijn ambtenaren staf steeds op elke be langrijke vergadering, waar ook gehou den, tegenwoordig zijn, als ze er genoo- digd worden en komen kunnen. Th. C. WESSELINGH. Gemengde berichten. Gezonken* Gisteravond omstreeks 9 uur een der booten van de firma Bus, varende van Amsterdam op Haarlem, in het IJ voor de Petroleumhaven gezonken, doordat zij tegen een drijvende boei liep, waardoor een gat in den voorsteven werd ge.-ligen. De opvarenden werden gered door den kapitein en den stuur man van de motorboot Vogelnoor I, van de firma Vogelspoel en Noorwegen. Eon baard van vflf Motor. Volgens de Times is te Tunbridge Wells een 84-jarige ge storven, met name Richard Latrer, die een baard had van zestien voet d. i. nagenoeg vijf meter. Hij droeg hem in vlechten. De juist betitelde. Uit de Star: French is een Engelsch generaal. Langlois een Fransch generaal, Francois een Duitsch generaal. De eenige juistbetitelde is generaal Roessky. De aardbeving in Italic. 24.200 Slacht offers. In de streek waar Avezzano (I aliö) kort geleden door een aardbeving vernield werd, is men gereed gekomen met de telling der slachtoffers. Het aantal dooden was 24.200. Slechts een paar honderd behoorden niet tot het district Avezzano. Van de inwoners van Avezzano zijn 96 pet. om het leven gekomen. Dat is een veel hooger percentage dan bij de ramp van Messinatoen kwamen 50 pet. van de inwoners om. Kerkdiefstal. Gisternacht rijn in de R. K. Kerk te Haarlemmerliede drie van de vier offerbusBen opengebroken. Laatste berichten. LEIDEN. Afscheid van de 1e Mitrallleur-afdeeling. Heden om 11.25 v.m. waren op de Maal drift verzameld de troepen behooremde tot de le divisie. Wij zagen aldaar opgesteld de divösiestaf, de brigade grenadiers en jagers met de muziek van de Koninklijke Militaire Kapel, de IVe infamterie-brigade met hare muziek, de le mitrailleur-aJ- deeling, 3e regiment huzaren, 2e regiment veld-artillerie, veldpioniers en troepen van de telegraafafdeeling. Langs verschillende wegen waren deze troepen te voren naar de Maaldrift opge marcheerd, alwaar ze in carré werden opgesteld. Te 10.45 v.m., terwijl de troepen lang zamerhand de Maaldrift naderden, was een stafofficier aanwezig om de verschil lende plaatsen aan te wijzen en de op- marsch te regelen. Klokke half twaalf ver scheen de generaal-majoor A. L. Klerk de Reus met zijn staf op het terrein en werd aldaar ontvangen door den kolonel J. W. P. van Hoogstraten, adjudant in B. D. van H. M. de Koningin en commandant van het 2e regiment veld-artillerie, die, als oudste der aanwezige hoofdofficieren, de parade commandeerde. Nadat de troepen waren opgesteld, reed de opperb. en de C. I. D. langs de gelede ren. Daarna werden alle bereden officie ren verzocht een carré Ce formeeren om de le M. A. Daarna hield de divisie-com mandant een rede, waarin hij verzocht het gesprokene over te brengen aan de troe pen en waarin hij deed uitkomen, wat voor belangrijke waarde het optreden van de M. A. vooral onder kapt. V. had gehad. Evenwel had hoogerhand besloten verandering hierin te brengen en begreep spreker dat het iedereen zou spijten den kapt. Verberne van zijn commando te zien ontheven. Hij bracht warme hulde aan den commandant voor hetgeen hij had ge daan voor de opleiding van officieren, ka der en manschappen, en het uitstekende voorbeeld. Spreker eindigde met een: Jeve de Koningin! Toen nam de opperbevelhebber het woord, die ook hulde bracht en meevoel de met het leedweoen dat kapt. V. moest bezielen over dezen maatregel. Waar ech ter het landsbelang voorging boven de instandhouding dezer afdeelingen, had men er toe besloten. Dat het gebeurde, lag zeker niet aan de heldere en scherp zinnige betoogen, die kapt. Verberne had geschreven voor de instandhouding en al leen het overgroote belang van verhooging van de kracht voor de regimenten infan terie had er toe doen besluiten. Spreker las toen voor een officicele tevredenheids- betuiging aan den commandant van de bereden Mitr. Afd. Daarna dankte kapt. Verberne voor de waardeering en bracht ook dank namens de afd. en eindigde ook met een: leve de Konigin! De lste Divisie defileerde daarna voor de scheidende afdeeling, terwijl uit dui zenden kelen een luid hoera klonk. De troepen marcheerden vervolgens naar hunne standplaatsen terug. Aan den opperbevelhebber was toege voegd de sous-chef van den generalen staf, kolonel Du four. Druk Bezoek. Naar wij vernemen heb ben de kook, bak en braaddemonstraties vanwege de Oliefabriek te Delft een groot aantal bezoeksters tot zich getrokken. De Graanbeurs toch werd bezocht door 830 vrouwen en meisjes. Gisteravond alleen zijn een drie honderd dienstboden het kunstje komen afkijken. Brand. Tegen twaalf uur ontstond een begin van brand in het perceel Steen straat 1. Voorbijgangers zagen rook en sloe gen de ruiten in. Zij bemerkten dat de gor dijnen in brand stonden. Spoedig was het vuur echter gebluscht en werd erger voor komen. Waarschijnlijk heeft een vierjarig kind, dat te voren met lucifers gespeeld had, onb'ewust den brand veroorzaakt. Brandwonden. De 28-jarige dienstbode B. A., was hedenmorgen in de woning van haar meestér J. F. Rz., wonende Kort Ra penburg 18 bezig met messen ie poetsen. Zij bevond zich vrij dicht bij den branden den kachel. Hoe dan ook, in een oogenblik stonden haar rokken in lichten laaie en deelde zich het vuur mede aan haar rech terbeen en rug. In haar angst snelde zij de straat op. Een agent van politie, die ter plaatse was, wierp het meisje op den grond en bluschte met de beide handen het vuur. Binnengedragen in het gebouw van het Noord Hollandsch Landbouwcrediet was dr. Schreuder spoedig ter plaatse en con stateerde, dat zij zich deerlijk verbrand had aan liet rechterbeen en eenigszins aan de rug. Per politiebrancard werd zij ver volgens naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Ofschoon het meisje ernstig gewond is, is haar toestand niet gevaar lijk. Een woord van hulde aan den krani- gen politieagent, is hier wel op zijn plaats. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer v. Wissen. Na voorlezing en goedkeuring der notu len der vorige vergadering deelt de V o o r- z i 11 e r mede, dat ingekomen zijn eenige missives van Ged. Staten inzake werke loosheid- Voorts leest de Voorzitter een adres voor van het R. K. Armbestuur, waarin dank betuigd wordt voor de subsidie van f 50 over 1914 inzake wijkverpleging, met verzoek deze subsidie ook wederom in 1915 beschikbaar te stellen. Wordt gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. Voorgelezen wordt een adres van de be woners van de Rijndijk met het verzoek, dat door het gemeentebestuur stappen zullen gedaan worden, dat de Electrische tram langs de Vink kome. Gesteld in had den van B. en W. Aan deo WelEerw. heer G. M. A. Beukec» wordt op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid van de commissie van toezictó op het M. O. Het adres van de Nat. Chris. Ont. Ver. om aan S. Deurloo geen vergunning te ver leenen wordt gesteld in handen van den burgemeester. In behandeling komen een brief van den minister van Financiën waarin de ge meente verzocht wordt over te gaan tot oprichting van een tijdelijk werkloozen- fonds en een adres van het bureau van R. K. Vakorganisatie met het verzoek over te gaan tot stichting van het werkloozenfonds. Na eenige discussie wordt besloten aan beiden mede te deel en 't genomen raadsbe sluit in deze van de vorige vergadering en de rede mede te deelen, waarom dit besluit genomen is, n.l. dat er op het oogenblik in Voorschoten geen werkloozen zijn en geen steuncomité. Tot leden van het stembureau 1915 wor den gekozen de heeren L. II. v. Wissen en P. H. Bakker; tot centr. lid de heer A. W. Kwak. Tot plaatsvervangers de heeren C. de Graaf, C. M. v. Kempen en II. Koot. Vervolgens worden eenige af- en over schrijvingen goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Mens of de tijd niet aan begint te breken om de tijdelijke agenten af te schaffen. De V o o r- z i 11 e r zegt, dat hij in een volgende ver gadering met een voorstel daaromtrent hoopt te komen. De Raad gaat vervolgens over in gehei me zitting ter behandeling van „Voorzie ning water aan de gemeente Wassenaar." Het stoomschip Laertes. Van betrouwbare zijde wordt ons nog omtrent liet gebeurde met het stoomschip „Lertes", van de Ocean Maatschappij, medegedeeld, dat het schip de Nederland sche viag reeds gehesche.n had toen het op de hoogte van het eiland Wight en bet Engelsche Kanaal voer. In elk geval is het schip IJmuklen bin nengekomen onder de Engelsclie vlag. De plaats waar de ontmoeting met de Duitsche duikboot en hetgeen 3aarna. volgde plaats had is dit staat onom- stootelijk vast gelegen ver buiten onze territoriale wateren. Overigens heeft het incident plaats ge had in hoofdzaak op de wijze waarop liet reeds m de pers is weergegeven. De zaak wordt naar aanleiding van bet rapport., uitgebracht door de daartoe be noemde, gisteren vermelde commissie, thans ambtelijk verder behandeld Waarschuwing der Duitsche Legatie. De Dui(8clie legatie verspreidt opnieuw een dringende waarschuwing aan neutrale lian- delssohepon, om vanaf 18 Februari zich niet te begeven binnen, door Duitschland tot ge vechtsterrein verklaarde Engelsche en Iersche kustwateren, de vaart noordelijk van Schot land wordt niet door mijnen in gevaar ge bracht. Stoomvaartberichten. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. 8. Lydio arr. 10 Febr. van Rotterdam te New-York. s. Tubantia van Amsterdam naar Buenos- Ayres vertr. 10 Febr. van Santos. e. Rotti arr. 11 Febr. van Batavia te Am sterdam. s. Knngean van Amsterdam nnar Batavia pass. 10 Febr. Oueseant. s. Zeelandia van Amsterdam naar Buenos- Ayres vertr. 10 Febr. van Lissabon. s. Oosterdijk arr. 10 Febr. van Rotterdam te Baltimore. s. Noordwijk van Baltimore naar Rotter dam pass. 11 Febr. Scilly. s. Vondel van Batavia naar Amsterdam vertr. 10 Febr. van Port-Said. 8. Dj ebree van Rotterdam naar Java arr. 10 Febr. te Cardiff. Financieele Berichten. Am sterdam sc he Beurs. Officieele Prijscourant. pCt. V.K. 1 L.K. H.K. Oblig. N. W. S. (met stor- tingsbew.) v. f 100/200 5 99 ?/s 99"/J699»»/16 dito dito van f500/1000 5199iVrc99 i/a I y^'/jo Koers van het geld. Prolongatie 4n/.i pCt. Marktberichten. WASSENAAR, 12 Febr. Peen per ben f 0,20 boerenkool per 100f0,801' 1,25 bruine boonen per HL. f0,16f0,18, spruitkool f0,40f0,42, groene savoyekool fl,fl,25, groene erwten f 12f 15 per HL. Eieren per 100 f7,f7,15 Konijnen per stuk f0,20 f0,30. LEIDEN, 13 Februari. Korenbeurs. Inlandsche granen werden heden prijshou dend of hooger verkocht. De stemming was vast, doch omzetten waren niet van groote beteekenis. Als volgt zijn te noteeren Tarwe f 13,25—f 13,90 per 80 Kilo. Haver per 100 kilo f 15,a f 15,70, Gerst per 65 kilo f9,a f9,70; Erwten per H.L. f 14,u f 15,20. LEIDEN, 13 Febr. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f63 a f65 goede fabrieks- boter fa fprima boerenboter f63 a 1' 65, goede boerenboter f af Aangevoerd 106/8, en 18/16 vaten wegende 2300 K. G. Han del stug. Tnrf. Aangevoerd van 8 toten met)3Febr* 180.000 Lange turven, van f5,tot f5,25. Eiercnvelllng. Dc eieren zijn gestempeld V. P. N. Aanvoer 6318 stuks. Kipeieren f 5,60 tot f6,15. Eendeneieren f6,05 A f6,40. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Februari 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilut. Hoogste barometerstand 756.0 Munchen. Laagste barometerstand 745.7 Vlissingen. Verwachting tot den avond van 14 Febr. Meest matige, tijdelijke krachtige zuidoos telijke tot zuidwestelijke wind. Betrokken met regen, later tijdelijk opklarend. Overdag iets zachter.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 5