TIJDINGZAAL ADVERTENTIEN. Wie een prachtig Nikkel Remontoir Horloge FATHÉ PLATEN en Machines steeds in RUIME KEUZE voerhanden. TIPPERARY is weder verkrijgbaar. *"^1 Aanbesteding. Land en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer. Sedert 1 Februari werd 1 geval van mond en klauwzeer waargenomen te Kampen op 2 Februari; het voorlaatste geval werd ge constateerd op 25 Januari. In Gelderland in de grensgemeenten Zevenaar en Wisch resp. 2 en 1 gevallen en voorts te Geldermalsen 1 geval. In Limburg 1 geval te Roermond. In Noord-Brabant te Lieshout, Leende, Heeze, Ginneken en Ter Heide elk 1 geval en een 6-tal gevallen, die in verband staan met de overige te Princenhage. In Utrecht te Soest 1 geval en in Zuid-Holland te Rotterdam 1 geval en 3 gevallen te Zoeterwoude, 2 te Stomp wijk, 1 te Voorschoten en 1 te Alfen. Financieele Berichten. Araste asche Beurs. Officieele Prijscourant. I V.K. L.K. IH.K S pCt. Nederl. Stnatsl. gr. st. 99"/J6 99»/ic P3/< 3 pCt. dito kl. stukken |9913/16j9913/i6|997/8 Koers van het ge Prolongatie 5 pCt. ld. SPORT. WIELRENNEN. Duitsche Wielrijders Bond. Zondag vergaderde in Berlijn de Duitsche Wielrijders Bond. Op deze vergadering wer den de wedstrijden voor het komende seizoen vastgesteld, waaronder een groot aantal weg wedstrijden. Ook de klassieke wedstrijd Ber lijnWeenen zal dit jaar worden gehouden. Het bestuur deelde mede, dat de voorbe reidingen voor de Olympische spelen in 1916 voortgezet zullen worden en de verschillende vereenigingeu werden uitgenoodigd, hiermede rekening te houden. De Duitsche Wieler bond had voor di$ voorbereiding 29 trainers in dienst genomen en besloot thans nog 3 bekende beroepsrenners als oefenmeeesters in dienst te nemen. Verder werd medegedeeld, dat 15,000 leden van den bond op het oogenblik onder de wa penen zijn. KORFBAL. Vitesse (H.)—Vitesse (L.) De wedstrijd Vitesse (H.)Vitesse (L.), die waarschijnlijk de beslissing zou bren gen omtrent het Zuidelijk kampioenschap, kon op 31 Januari LI. fe«en voortgang vin den. Als uitgestelde wedstrijd werd als nieuwe datum 14 Maart vastgesteld. Op verzoek van het bondsbestuur echter ver vroegde de competiti©leider dezen datum tot 14 Februari en schakelde daartoe de ontmoeting Vitesse (L.)O. S. C. R. uit, waartegen de Rotterdammers geen be zwaar hadden. Van Leidsche zijde echter kwamen wel bezwaren tegen deze regeling, zoodat de belangrijke ontmoeting tusschen de beide Vitesse's op a.s. Zondag niet kan gespeeld worden. Door het gemobiliseerd zijn van enkele spelers kan de Leidsclie ploeg niet op zijn. sterkst uitkomen. Nieuwe wisselprijzen. Reeds lange jaren is van Amsterdam- sche zijde aangedrongen op het uitloven van een stedelijken wisselprijs als men in Rottei'dam in den Maiasstadbeker bezat. Men had na Rotterdam-Amsterdam zoo gaarne ook een Amsterdam-Rotterdam-ont moeting gezien. Die mogelijkheid is er thans. HéCalgemeen bestuur van den Am sterdam sch en Korfbalbond heeft een wis selprijs uitgeloofd voor een jaarlijksche ontmoeting tusschen heft Amsterdamsch twaalftal en een telkens opnieuw uit te noodigen tegenpartij. Deze laatste bepa ling lijkt ons zeer juist. Na Rotterdam zijn Den Haag en Leiden vooral sterke korf balcentra geworden. Academienieuws. Leiden. Geslaagd voor het candidaats-exa- men in de rechtswetenschap de heer A. de Gidss (Pynacker). Leiden. Met gunstigen uitslag afge legd het doctoraal examen in de rechts wetenschap door de heeren L. H. Stout- jesdijk (Haarlem); J. J. van der Zweep (Amsterdam); J. G. S. N. Beckers (Den Haag). CORRESPONDENTIE. II. E. te Alkmaar. Wij ontvingen uw Ingezonden stuk. Wij hebben ons gewend tot verschillende veehouders, die ter ver gadering aanwezig waren. Zij prezen het verslag als zeer goed, ook in vergelijking mot andere bladen. Een ieder, die goed lezen wil, zal tot de conclusie moeten ko men dat het verslag als zoodanig geen aanleiding tot verkeerde gevolgtrekkin gen geeft. De uitdrukking „Waarmede de regeering rekening zal hebben te houden" beteekent niets anders als samenwerking van Regeering en Veehouders. Ingezonden stukken. Zouden ze dat vergeten? M. de R.l Ons Centraal Station we hebben nog twee andere: aan de Zijlpoort en.... aan de Witte Poort is den laatsten tijd op geknapt. Thans heeft men de urinoirs onderhanden, die up to date lijken te worden, zeker omdat H. IJ. S. M. en S.S. ze Ln gemeenschappelijk gebruik hebben en daarom een hygiënischen wedijver koesteren. Maar nu hoop ik toch dat men ook eens om den uitgang zal gaan denken. De ingangen zijn goed en practisch, maar die uitgang. Reeds de oude urinoirs wa ren nog beter, laat staan dus de nieuwe. Een vreemdeling krijgt er al aanstonds een zonderling idee door van onze stad, vooral als 't wat druk is en er maar één controleur staat. Komt, H. IJ. S. M. en S. S., nu nog even gewedijverd en ook dien uitgang verbeterd. De deur van het goederenlo kaal zit wel in den weg, maar naast de kap is nog ruimte genoeg. Weg met die onooglijke schuttingen, dan kan er een ruime doorgang komen. Een reiziger. Leger en Vloot. Hoofdcursus te Kampen. Naar wij vernemen zullen de sergeanten, leerlingen van den Hoofdcursus, die sedert het begin der mobilisatie bij de verschil lende Infanteriekorpsen waren ingedeeld, tegen 1 Maart a. s. weder naar Kampen terugkeeren. De lessen bij dien Hoofdcur sus .zullen op genoemden datum weder aanvangen. Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. K. S. Andringa, Nieuwsteeg 12. B. Voorzaat en gez., schoenmaker, Rijn dijkstraat 33. J. H. C. de Groot, Breestraat 147. J. A. Bakker, Lange Mare 76. T. P. van den Oord, onderwijzeres, Hee rensingel 62. J. Lankhaar, Rijn- en Schiekade 11. J. Koerse, surnumerair tyd Ind. P. en T., Nieuwe Rijn 50. J. D. A. Hellema, De Laat de Kanter straat 1. K. W. Paling en gez., spoorwegarbeider, Schelpenkade 51. P. W. de Leede, Breestraat 32. Th. J. B. Brinkel, winkelbediende, Be schuitsteeg 3. Wed. Uhlenbeck—Le Roux, Hooge- woerd 136. E. II. Kareis, gezelschapsjuffrouw, Zoe- terw. singel 19. L. A. van Diggele, Morschweg 38. P. Kaag, Rapenburg 78. J. J. van der Voort en gez., sigarensor- teerder, Kruisstraat 36. D. M. Colpa en gez., Nassaustraat 4. M. B. M. Vos en gez., los werkman, Kruisstraat 18. J. M. Wittiet, student, Morschweg 40 A. Wed. Van den Haspel, Hoogewoerd 122. H. V. Hogerzeil, Rapenburg 51. A. H. I. van Leipsig, kapelaan, Bree straat 139. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Wed. BoeschotenTinhoek, Den Haag, Koninginnegracht 26. J. G. Wolff, Den Haag, werkz. b. d. ELect?. tram. H. P. W. v. Veen, Haarlem, Anagang S0 A. M. Mulder, Alkmaar, Keimemor- Bingel 2. J. C. v. d. Mark, Aalsmeer, bij Fenema. Johs. Blansjee, Zwolle Thorbecbegr. 12. G. de Wit. Den Haag, Zuilenstraat bij Witmusch. J. H. M. Kesöler, Den Haag, Parkweg 9. A. Lepelaar, Leiderdorp, Bronkhorst- straat 39. H. Philippo, Leiderdorp, Bronkhorst- straat 37. P. C. v. Noord, Heemstede. C. M. v. Sillefvoldt, Oegstgeest, Morsch weg 100. C. J. van Ham, Gouda, Doelestraat 6. L. Kikkert, Den Haag, Kalvermarkt 9. E. M. A. v. Nieuwkerk, Amsterdam, Victoria-hotel. J. Karreman, Gennep, Rijksweg bij Karreman. Vrouw H. JanssenBos, Den Haag, Korte Koediefstraat 11. W. J. de Groot, Utrecht, Otter straat 21. Mej. W. A. A. Gorter, Groningen, Steen- fcilstraat 37. J. N. J. Steemers, Den Haag, Christ, de Wethstraat 37. H. Breedeveld, Groningen, Lnspecteur van Politie. W. F. Jas, Coevorden, Bentheimerstraat. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Magdalena CLasina d. v. P. J. van der Henst en W. H. de Haan. Gerard us Jacobus, z. v. G. Goekoop en H. J. Bunschoten. Pieternella, d. v. W. van den Berg en A. Slingerland. Adria- nus. z. v. G. Langver en M. Hoos. Jur- rikus Hendrik, z. v. H. W. T. Blöte en H. van Peer. Clementina Maria Louisa, d. v. C. J. W. Wijienburg en P. M. L. Peeze Binkhorst. Margaretlia d. v. J. L. M. Helvert en W. I. Stijnman. Dirk Hendrik en Thomas Frits, z. (2-ling) van H. C. van Hees en E. Urbanieth. Catha- rina Christina, d. v. W. Ie Mair en J. H. Boon. Jacobus, z. v. W. J. Lam an en H. Parmentier. Piater Johannes Jaco bus Cornells, z. v. J. J. Zaalberg en E. Sollie. Rudolf, z. v. N. Molenaar en M. M. Kreuger. Martje, d. v. F. Stikkelo- rum en C. M. Mulder. Johanna, d. v. dezelfde ouders (2-ling.) Louisa Marga- retha* d. v. A. Boekkooi en C. Boot Clara, d. v. P. Braamzeel en E. van Ros malen. Anna Maria, d. v. K. Kloos en A. M. Peek. Leonardus Jacobus, z. v. N. van der Kragt en H. Langezaal. Leonardus" Jacobus, z. v. J. C. Bakiker en J. Taverne. Maarten, z. v. D. van Eg- mond en J.. M. Tegelaar. Jacobus Jo hannes, z. v. E. J. Veldhuijzen en Z. A. Ouwehand. Gehuwd: F. E. van Nieuwkerk jm. en H. C. M. Beurze Jd. A. Uizi jm. en C. Holswilder jd. H. J. van Dijk jm. en J. S. Klaverwyden jd. W. F. Tekamp jm. en T. Hollebeek jd. T. J. Werte^? jm. en J. T. M. de Haas jd. L. C. J.i van Kampen jm. en A. D. van Iterson jd... B. Ouwerkerk w. en J. de Groot w. A. A. Griffioen jm. en W. van der Nat jd. M. Zaal jm. en M. W. Vink jd. -- II, S. Keuls jm. en P. W. M. MuurLink jd. Overleden W. M. C. Schadee, wed. A. W. T. Juynboll, 85 j. Levenl. kind van J. C. L. Stadhouder en B. J. Broekhuis. M. H. A. Starrenburg m. 57 j. J. E. A. Koning d. 7 m. M. van Helvert, d. 2 uren. A. J. van der Togt ongeh. v. 66 j. P. J. van Berkel z. 12 d. B. Burggraaf, z. 3 w. A. van den Boogerd, ongeh. v. 35 j. J. Holswilder m. 77 j. LEIDERDORP. Geboren: Jan, z. van W. van der Zijden en M. Wallaart. Celia, d. van G. L. Muijzert en C. A. Keij. NOORDWIJK. Geboren: Geertje, d. van D. Korbee en J. van der Zwan. Cornelis Pieter, z. van K. P. Barnhoorn en G. de Graaf. Grietje, d. van D. van Duijn en J. Heems- Ondertrouwd: G. S. Bulk 24 j. en M. Duindam, 22 j. Getrouwd: G. G. Knijnenburg 37 j. te Wassenaar en A. P. van der Meer 29 j. te Noordwijk. M. A. van Winsen :?3 j. wed Ti. van A. Vink, en Ida Plug 19 j. M. A. Romers 21 j. en M. C. Waasdorp 21 jaar. 9 Overleden: C. W. Splinter 33 j. ge huwd met H. Doorneveld. M. Zonne veld 81 j. wed. van J. P. Cleophas. VOORSCHOTEN. Geboren: Wilhelmus Theodoras, Z. v. A. C. Hoogendoorn en A. M. van der Ham. Nicolaas, Z. van P. v. d. Meij en M. Kooij. Gehuwd: C. J. van Haastrecht, 28 j. en H. M. Vieveen, 28 j. W. de Bruijn, 26 j. en D. C. M. van Swieten, 26 jaar. WASSENAAR. Geboren: Johannes Cornelis, z. v. D. Brandt en M. Remmerswaal. Gijsberta Maria Johanna, d. v. J. v. d. Spek en G, M. van der Werve. Vrouwtje, d. v. E. Wolthuizen en J. Planting. Johannes Gerardus, z. v. P. H. Goemans en B. E. Barnhoorn. Overleden: N. Th. Noordover z. 6 m. J. L. V. F. Halsberghe m. 46 j. J. E. de Kievit d. 4 m. ZWAMMERDAM. Geboren: Maria Johanna, d. v. G. Mumme en A. Westland. Marrigje, d. 'v. J. Kastelijn en P. Hofman. Anthonia d. v. P. Kuijf en C. Lubbers. Overleden: D. van Laar 4 mnd. J. Molenaar 6 mnd. M. J. Cloes 10 mnd.. Ondertrouwd: J. Joustra 27 j. en E. Niesing 23 j. Getrouwd: J. Kersbergen 28 j. en J. van Maaren 22 j. ALLEEN voor LEIDEN en OMSTREKEN: H. Q. VAN LUMKEN, Nieuwe Rijn 87. - Telephoon 35. Heden overleed alhier, in den luderdom van 30 jaren, voorzien van de H.H. Sacramenten de Heer PETRUS SCHOTTEN, bouwkundig Opzichter. W. HERSCHEIT, Pastoor. Roelofarendsveen, 8 Febr. 1915. 673 Uitvaart en begrafenis op Vrij dag 12 Februari te 9 uur alhier. Openbare Verkooping op de Stadswerf aan het Gal gewater ie Leiden, op Vrijdag 19 Februari 1915, des v.m. 10 uur door den deur waarder H. VAN DER WOUDE te Leiden, van buiten dienst ge stelde voorwerpen als: Eene Brandspuit, partijen ge geten, geslagen en plaatijzer, vijlen, schoppen, ledige tonnen en eeiie massa brandhout. 703 Boomenveiling. te Leiden. De Deurwaarder P. H. VAN TH IEL, zal op Vrijdag 12 Febru ari 1915, 's morgens 10 uur, pre cies, te beginnen bij No. 1, in het Van der Werfpark, te Leiden, publiek öl contant verkoopen: 55 lepe Essche en Beukeboomen waaronder zeer zware, voorts eenige ABEELEN en ESCHDOOR- NEN, allen (genummerd) staan de in het Van der Werfpark en in het Plantsoen te Leiden. (641) Mevr. WIJTENBURGHOFSTEE, Wasstraat 8, vraagt een 702 R.K. Dienstbode. Onderling Prijsjassen en Biljarten. Maandag 15 Februari prijsjassen en Dinsdag 16 Februari prijsbiljarten om luxe-pryroLi. Aanvang 2 uur n.m. by S .LN cKA tij, Leimuidea. 684 De Commassae vain Beheer over „Endegeest" en „Rhijngeest" zal op Maandag 15 Februari 1915, des voormiddags elf uren, op het Raadhuis te Leiden, in het open baar aanbesteden: De levering van 500 Hectoliter AARDAPPELEN, in twee kwa liteiten, voor het tijdvak 1 Maart—30 Juni 1915, te leveren fn maandelijksche afleveringen. De voorwaarden dezer aanbe steding en levering liggen eiken werkdag van 104 uur op „En degeest" ter lezing. De monsters voor de te leveren Aardappelen moeten den 13en dezer aldaar zijn bezorgd, terwijl de inschrijvingsbiljetten, mede onderteekend door de boegen, een uur vóór de Aanbesteding moeten worden ingeleverd ten Raadhuize. 699 De Commissie van beheer: N. C. DE GIJSELAAR, Voorzitter. J. DRAAI JER, Secretaris. PIET ZWETSLOOT. Gediplomeerd aan hetKonink- lijk Conservatorium te 's-Gra- venhage, geeft les In het piano spel. Adres: HEERENWEG170, Warmond. 454 Een tweejarige, drachtige geit te koop, te zien LEVENDAAL 181. Haariemsche Courant Voor Haarlem en omstreken het aan gewezen DAGBLAD voor advertentiën. - Vraagt Proefexemplaar. - ADVERTEERT IN ,DE LEIDSCHE COURANT.' 99 Rijwielhandel Telefoonn. 1215. Agent der Simplex- en Vierkleur- Rijwielen en Motorrijwielen. Prijscouranten gratis verkrijgbaar. Aangekregeneen flinke voorraad Buiten- en Binnenbanden, uitslui tend prima kwaliteit, als Bakkers, Dunlop, Condor, Hevea, Bates, enz. enz. Voor reparatie en schoonmaken en grondig nazien van Uw Rijwielen komt nu de beste tijd. 706 Iste kl. Verhuur- en Reparatie-Inrichting. N.B. Uitsluitend Hoekhuis, ook de werkplaats. PIETERSKERKGRACHT 2a. BONDSRIJW! EL HERSTELLER. cadeau wil hebben, gaat in de van de „LEIDSCHE COURANT" kijken naar de voorwaarden. De Administratie van „De Leidsche Courant belast zich met het plaatsen van Advertentiën in alle bladen. Zonder prijsverhooging. Katholieken, koopt niet in winkels waar onzedelijke artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stations-boeken kasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 4