ie prijs: Zilveren sigarettendoos en ver guld zilveren medaille, .den heer Bouw man, met 74 punten. 2e prijs: Zilveren aschbak en zilveren medaille, den heer Van den Bergh, met 72 punten. 3e prijs: zilv. medaille alsmede een eere en zilveren medaille alsmede een cere- prijs, uitgeloofd door het Collegium Civ. Acad. Lugd. Bat. Supremum, den heer Do Nooy, met 71 punten. 4e prijs: Zilveren medaille-standaard e^ zilveren medaille, den heer J. Ramaer, met 69 punten. 5e prijs: Twee antieke kunstplaten, den heer Groeninx van Zoelen, met 68 punten,. 6e prijs: Ben Russisch zilveren zakpot lood, den heer v. Lijnden, met 67 punten. 7e prijs: Twee koperen kandelaars, den heer Van Beusekom, met 64 punten. 8e prijs: Zilveren fluitje, den heer Buschkens, met 64 punten. 9e prijs: Koper lantaarntje, den heer Muller, met 64 punten. 10e prijs: Ivoren sigaretten pijpje, den heer Kolff, met 64 punten. 11e prijs: Poedelprijzen: 1. kunstvoor werp den heer Wilbrenninck en een idem den heer Furnée. Prijzen voor dames: le prijs: Zilveren vaasje, mej. Grond- hout, met 41 punten; 2e prijs: Minerva- beeld, mej. Loeff, met 24 punten; 3e prijs: koperen medaille met lint, mej. Wijsman. Ten slotte werd de heer Groeninx van Zoelen, wegens zijn verdiensten voor het front der troep bevorderd tot korporaal. Debating Club „De Haflze". Gisteravond hield de Hanze in den Ver- guldon Turk alhier een debatingavond, waar de heer J. Hulsman het onderwerp zou inleiden getiteld „Moderne Wereldbe schouwing." Een viertal objecties werden door den spr. uiteengezet en uitvoerig verdedijgd. Ten eerste: De schijnbare verdraagzaam heid der moderne wereld en de z. g. on verdraagzaamheid der Kath. Kerk. Ten tweede:.De moderne beschaving der tech niek en de z. g. katholieke achterlijkheid. Ten derde: Moderne filantropie en Katho lieke Charitas. En ten vierde: De moderne wetenschap, in handen der ongeloovigen en de z. g. katholieke onwetendheid. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door eenige aanwezigen ge bruik gemaakit, welke door den spr. wer den beantwoord, waarna de voorzitter met een woord van dank dezen avond Bloot. Afscheid van de 1ste mitrailleur-afdeeling. Zaterdag zullen de troepen van de Ie di visie uit Den Haag, Leiden én omliggende^ plaatsen zich verzamelen op de Maaldrift. Aldaar wordt een défilé gehouden voor den divisie-commandant generaal-majoor A. L. Klerk de Reus, tot afscheid van de le mi trailleur-afdeeling die zooals in een vorig bericht is medegedeeld wordt ont bonden en bij de brigade grenadiers en jagers en de IVe infanterie-brigade (15e re giment infanterie) wordt ingedeeld als mitrailleur-peloton. Het recht van dezen oorlog. Op uitnoodiging van de juridische fa culteit van de Leidscbe Studenten zal op Woensdag 17 Februari 's avonds 8 uur 11 het klem auditorium opitreden Jhr. Mr. Dr. J. M. v. Evsinga, hoogleeraar in het volkenrecht mei het onderwerp „Het recht van dezen oorlog." Roode Kruis. Het comité voor het Duitsche Roode Kruis te Leiden heeft uit zijn bureau ten huize van Mevr. Ndeuwen- huisvan Uexküll, Jan van Go yenkade 44, opnieuw eetn 600 warme kleedingstuk- ken, cacao en tabak over Düsseldorf naar het Oostelijk front verzonden. Aan de der de zending wordt gewerkt. Kapitein Verberne. De kapitein J. P. J. Verberne, commandant der le Mitrail- -leur-afdeeling, wordt in verband toet de opheffing van dit corps, ingedeeld bij den staf der le divisie, om toezicht te houden op de mitrailleurpelotons der le divisie. HILLEGOM. Een conflict in het bloembollenbedrijf te Hillegom. Men schrijft uit Hillegom aan de ,,N. H. Crt." Zonder eenige onder handelingen of waarschuwing is plotse ling door vijf firma's hier ter plaatse een uitsluiting van het personeel aangekon digd Terwijl de verhouding tusschen werkge vers en werklieden uitnemend was, heb ben nu de werklieden plotseling bericht gekregen, dat zij zich deze week bij de pa troons hebben aan te melden, om van de ze de voorwaarden om in dienst te blijven te vernemen. Gisterenavond hebben de besturen der werkliedenorganisaties vergaderd en be sloten aan de arbeiders te adviseeren: „dezen strijd, welken hun zonder eepig motief, zelfs zonder voorafgaande ken nisgeving wordt aangedaan, te aanvaar den." KATWIJK. Kerkkoor. Op den lsten Zondag van de vasten zal door het Parochiaal Zang koor de nieuwe uitspraak van het latijn gebezigd worden. Met Pascheai voor het eerst de nieuwe zangwijzè. Het plantsoen bij den tol. De af zan dingen voor het plantsoen bij den tol, een doortrekking van het vroeger reeds in orde gebrachte, zijn zoo goed als afgeloo- Den. liet terrein langs het fietspad tus schen den tol en Katwijk aan Zee, zal hierdoor in sierlijkheid zeer winnen. Levering. Bij de inschrijving voor.de levering van rundvleesch ten behoeve der 8 compagnieën millitairen alhier en te Rijnsburg was laagste inschrijver de heer D. Driebergen te Rijnsburg. LISSE. Contracteeren van doperwten. Door de Tuindersvereen. ,,De Eendracht" zal morgen een algemeene vergadering wor den gehouden. Het belangrijkste van de •genda, is wel het contracteeren van dop erwten voor bet volgende seizoen. OU DE WETERING. Botsing. Dinsdagnamiddag kwam een met varkens geladen wagen in botsing met een wagen van don graanhandelaar B„ met het ongelukkig gevolg dat het paard in bet water terecht kwam, en de wagen werd be schadigd, terwijl een der zusters van den voer man V., die op den wagen gezeten waren onder het voertuig geraakte en eenige kwet suren opliep. ROELOFARENDSVEEN. Maria-Vereeniging. De Maria-Ver eeniging hiald Dinsdagmiddag een pro- pagandavergaderingwaar als spreker optrad de Weleerw. heer Verhaar, kape laan te Medemblik, als oud-dorpsgenoot een goede bekende. Vele vrouwen en meis jes, leden en ook niet-leden hadden dan ook de Pancratiuszaal weer eens opge zocht De geesrtei. adviseur sprak een woord van welkom om ver-volgens het woord te geven aan kap. Verhaar, die ons in een aangename rede wees op de plichten der vrouw, vooral der katholie ke vrouw. Ieder lid der maatschappij, zoo sprak Z.E., moet strijden, ook voor zijn aardsch geluk, maar don steeds in onderwerping aan Gods H. Wil. Wij moeten echter gezamenlijk strijden legen de gevaren, dus ook tegen het alcoholis me. dat niet alleen ons lichamelijk, maar ook ons godsdienstig welzijn bedreigt. Spreker toont aan, waarom vooral ook de vrouw, met den heldenmoed der lief dezusters en tevens op een verstandige wijze moet meestrijden tegen het alcohol gevaar, en hoe zij dit weer moet doen in vereeniging met anderen, dus als lid van een Maria-Ver. De Katholieke vrouw vooral moet strijden uit liefde voor haar kinderen, voor haar man, voor zich zelve en voor den naaste. Laat dus, zoo ein digde de Eerw. spreker, iedere Katholie ke vrouw, indachtig het woord van den H. Paulus: „De liefde tot Christus dwingt ons", uit liefde voor den evennaaste, een ijverig lid zijn der Maria-Vereeniging, en onder de schutse der H. Maagd Maria, strijden tegen die gevaren van den alcohol. Kap. Verhaai' had het luid applaus en het dankwoord van den geestel. adviseur ruimschoots verdiend, want reeds dade lijk gaven zich 15 nieuwe leden op. Beni ge kinderen der St. Anna-Vereeniging voerden vervolgens nogmaals het! too- neelstukje „Sneeuwwitje" op, dat zij ge leerd hadden voor het feestje dier ver eeniging, waarna deze welgeslaagde ver gadering gesloten werd met den Christel, groet. De Hanze. Vergadering van de Hanze- afdeeling Tuinderspatroons in de St. Pan cratiuszaal Maandag 7 uur 's avonds. Aan wezig 17 leden. De tijdelijke: voorzitter de Heer P. de Jong Czn. opent de vergadering met den Christelijken groet. Memoreert dat er ge- ruimen tijd is verloopen sedert de vorige vergadering en licht dat tijdsverschil toe. door er op te wijzen dat men het besluit had gemaakt reglement en statuten vast te stellen, dat het Bureau der K. S. A. had aangemoedigd oprichtingi Tuindersbond. Ten einde zekér te 'zijii in de goede rich ting te gaan had men nog het advies ge vraagd van Kap. Verhaar, die daarop met een schrijven heeft geantwoord en tot de oprichting aanspoort van Vakvereeniging. R. K. Tuinderspatroons, voort te gaan, pro-' paganda te maken. Ook een schrijven van prof. Aengenent bevestigde dit schrijven en zegt voortgaan. Spr. herinnert aan de tijdsomstandighe den, hoe het in den zomer van 1914 in de Veen er goed voorstond en hoe de oorlog} alle verwachtingen den bodem had ingeslagen en vraagt hoe zal het in 1915 zijn. Zal er vraag zijn? Hoe, het vervoer voor export enz. Naar sprekers meenïng ziet het er niet rooskleurig uit. Hij herin nert aan de tuinders die er nog slechter aan toe zijn, doordien zij als soldaat zijn opgeroepen, hun werkkring moesten ver laten. Hoe zal het land bewerkt worden? Spreker wijst op de ingezonden stukken in „De Leidsche Courant" en acht het denk beeld ih te grijpen niet onuitvoerbaar en schetst den financieelen toestand welken hij van dien aard acht, dat een 1911 zich her- hale, om staande te blijven. Spreker gaf als middel aan, dat elk hunner 1 dag in de 14 dagen op het land werke van de gemobili- seerden tot aan den oogst, dan zullen wij verder zien. Bij de vaststelling van het reglement zegt de voorz., dat de geest, advis. pastoor Herscheit als naam heeft aanbevolen „St. Benedictus", welke met algemeene goed keuring werd aangenomen. Achtereenvolgens worden nu de statuten en het huishoudelijk reglement door den voorzitter voorgelezen. Bij art. 11. Geen knecht in dienst te ne men die in het loopende jaar zonder be hoorlijke redenen zijn- arbeiders-verband verbrak, ontstaat een algemeene discus sie over het gebruik maken van 't ontslag- briefje. De heer Strijk acht het noodig beide partijen te hooren bij verschil en wil wachten tot de vereeniging sterker is. De termijn van bestuursbeslissing 3 maal 24 uren wordt besproken en opgemerkt dat het wel eens te kort kon zijn, aangezien er leden de aandacht op vestigden, dat zij eerst heden de kennisgeving voor de ver gadering ontvingen, hoewel de stukken Zaterdagnamiddag gepost waren. Nog ontspon zich een breedvoerige dis cussie over het contract tusschen patroon en arbeider. Er wordt door den voorzitter een concept-contract voorgelezen. Ten ein de echter deze gewichtige zaak goed onder de oogen te zien wordt besloten het con cept te doen typen en aan alle leden voor studie toe te zenden en dan op de volgen de vergadering te bespreken. Punt 5. Verkiezing bestuur wordt aange houden tot aan den in uitzicht gestel den propaganda-avond- als wanneer wellicht meer tuinders zullen toetreden. Punt 6. Rondvraag. Voorzitter doet voor lezing van een contract te Leidschendam geldende tusschen patrooiïsveree-niging f arbeiders (arbeiders zijn daar ook georga niseerd), waaruit veel belangrijks verno men werd aangaande loon, ziekte, Zon dagsdienst. i De heer Strijk vraagt als hij als patro^ rekening-courant met de Hanze-bank openen of hij dan aan de bank te Leidt: moet zijn, wordt hem medegedeeld dat al hier een correspondentschap bestaat waar alles naar wensch voor rekeninghouders kan worden in orde gebracht, ofschoon men ook te Leiden klaar kan komen; aan bevolen wordt echter het correspondent schap. De heer J. van Berkel komt terug op het gesprokene door den voorzitter betreffende hulp aan gemobiliseerde tuinders. Hij vond het een sympathiek denkbeeld en ook een Christelijk sociale gedachte. Vele leden ne men deel aan de beschouwingen. Het einde der discussie is, dat een circu laire zal worden rondgezonden. Een com missie zal de zaak regelen, een soort ar- beidersbeurs voor tijdelijke hulp. Na eenige verdere bespreking sluit de voorzitter de vergadering met den christelijken groet. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester P. van Duij- vendijk. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de hee- ren A. van Leeuwen, J. W. van der Zalm en L. Hooijer. De secretaris leest de no tulen der vergadering van 16 Dec. 1914, die ongewijzigd worden goedgekeurd. Ge schiedt mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1, proces-verbaal van kasopname ten kantore van den gemeente ontvanger op 30 Dec. j.l./ waaruit blijkt, dat op dien daitum een bedrag in kas was van f 1185.22 en alles in de beste orde werd bevonden. 2. Missives van Ged. Sta ten, houdende toezending der goedgekeur de rekening 1913 en der gemeentebegroo- ting 1915, en de suppletoire kohieren Hoof dei. Omslag en Hondenbelasting 1914; 3. als voren, houdende mededeeling: a. dat de gemeente Stomp wijk gedurende het jaar 1912 een bedrag van f 41.67 te weinig heeft genoten wegens rijksbijdrage, inge volge art. 48 Lag. Onderwijswet; b. dat op 30 Dec. 1914 een bedrag van f 913.247a be taalbaar is gesteld wegens uitkeering in gevolge artt. 1—9bis der wet van 24 Mei 1897 (St.bl. no. 156); 4o. een schrijven van het bestuur der Tucht-Unie in zake de be vordering van het openluchtspel; 5. een schrijven van den heer L. M. Groenewe- gen, gemeenteopzichter, houdende dank betuiging voor zijne benoeming ais zoo danig. Worden voor notifdoatie aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat het B. en W. niet is mogen gelukken, de geldlee- ningen waartoe reeds vroeger werdbe sloten, respectievelijk groot f 2500 en f 2000 te plaatsen tegen 5 pet. Thans is echter door de Maatschappij voor Gem. Crediet te Amsterdam aangeboden de lee ningen aan te gaan, echter tegen 5 1/4 pet. B. en W. stellen mitsdien voor het rente type van 5 pet. te brengén op ten hoog ste 5 1/4 pet., zulks onder goedkeuring van Ged. Staten. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. wordt besloten. Wordt voorgelezen een missive van Ged. Staten, waarbij, onder terugzending der gewijzigde gemeenschappelijke regeling, betreffende het beheer der pétroleum- gaefabriek te Leidschendam, met betrek king tot deze eenige opmerkingen worden gemaakt. De Voorzitter ligt de opmerkin gen nader toe, waarna wordt besloten aan de gemaakte bedenkingen tegemoet te komen. In behandeling komt een adres van eenige bewoners aan den Westvliet, hou dende verzoek het daarheen te leiden, dat hunne woningen aan het gasbuisnet van Voorburg kunnen worden aangesloten, opdat zij ook in hunne woningen gas kun nen gebruiken. Op voorstel des Voorzit ters wordt besloten dit adres te stellen in handen van B. en W. om praeadvies. Vervolgens wordt besloten geringe ver hoogingen van eenige posten, alsmede enkele af- en overschrijvingen op de be grooting van 1914 en 1915 toe te staan. In behandeling komt een schrijven van het R.-K. par. Armbestuur van Leid schendam, waarbij wordt medegedeeld, dat voor de weduwe Bern. van der Meer, wder inboedel bij de op 26 Dec. j.l. plaats gehad hebbende brand, geheel in vlam men is opgegaan, zijn aargekocht de aller noodzakelijkste meubelen, en verzocht de helft der gemaakte kosten voor rekening der gemeente te nemen. Op voorstel des voorzitters wordt met eenparige stemmen besloten, aangezien het hier een geval betreft, dat hoogst zelden zal voorkomen, de helft der gemaakte kosten voor reke ning der gemeente te nemen. Daarna worden eenige verzoekschriften in zake Hoofd. Omslag in behandeling genomen. Mond- en klauwzeer. Bij den land bouwer Jac. v. R. is onder het vee mond en klauwzeer geconstateerd, tengevolge waarvan 4 pinken zijn afgemaakt, ter wijl door den landbouwer M. v. D. aan gifte is gedaan, dat zijn vee vermoedelijk aan mond- en klauwzeer lijdende is. VOORHOUT. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer v. Griethuyzen, bur gemeester. Aanwezig 5 leden. Afwezig de heeren v. d. Hulst en v. Reisen. Na voorlezing en goedkeuring der notu len deelt de Voorzitter mede, dat in gekomen zijn verschillende missives van Ged. Staten, welke voor kennisgeving wer den aangenomen. De Voorzitter deelt nog mede, dat de subsidies of bijdragen voor verbetering van den Rijnsburgerweg, nu juist niet rijkelijk binnenvloeien. Tot nu toe heeft alleen freule v. d..Pol een toe zegging gedaan van f 100. Nog wordt me degedeeld, dat op kosten van de gemeen te, J. v. Nieuwendijk in het krankzinnigen gesticht te Noordwijkerhout geplaatst is. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten wordt de verordening onder wijs in dien geest gewijzigd, dat alleen de helft van het salaris aan de onderwij zers zal worden uitgekeerd, wanneer zij langdurig in dienst worden geroepen. Ged. Staten hebben met betrekking tot de geldleening van f 2000 tot verbetering van den Rijnsburgerwteg, de opmerking ge maakt, dat de aflossing moet beginnen jin 1915 en de koersriehling muot worden aangegeven. De Voorzitter zegit, dat tegen het eerste geen bezwaar is, en bericht kan worden, dat de koers a pari is. In verband hiermede, zegt de voorzitter nog, dat f 2000 niet voldoende is om den weg te verbeteren. Er is meer puin noo dig, dan berekend is en de puinaanvoer kost betrekkelijk veel geld. In verband hiermede stoelt spreker voor de leening te brengen op f 3000; B. en W. kunnen nog niet zeggen hoeveel meer noodig is; wat te veel is kan worden teruggenomen. De heer v. d. Laan zegt, dat hij ge hoord heeft, dat iemand afgewezen is, die zeer goedkoop puin heeft willen leveren en aanrijden. De Voorzitter merkt op, dat Ik9 zachte puin betrof; harde puin is noodig; voor den weg. De heer v: d. Laan merkt op, dat hij mede kan gaan met het voorstel van B. en W. om het bedrag op f 3000 te brengen mits, aan Ged. Staten verzocht wordt, dat in 1915 niet behoeft te worden afgelost. Leenen en aflossen in hetzelfde jaar is on kosten voor niets. De Voorzitter zegt rekening te zul len houden met de opmerking van den heer v. d. Laar, waarna het voorstel met alge meene stemmen wordt aangenomen. Bij het laatste punt „Comptabiliteit" wor den de begrootingen 1915 en 1914 met ver schillende bedragen gewijzigd. De raad gaat nu in geheime zitting over tot behandeling van reclames H. O. VOORSCHOTEN. Mond- en klauwzeer. Bij den land bouwer H. op Huivenvoorde is het mond en klauwzeer uitgebroken. WARMOND. Statuten. De St. Ct. no. 35, bevat de Sta tuten van de R. K. Middenetandsvereeniging onder patronaat van den H. Mathias. St. Caecf>:ia. We zeggen niet te veel als we de Caecilia-uitvoering een zeer bij zonder succesvollen avond noemen. De Harmonie blies zuiver en beschaafd. Het vluchtelingetje, dat eenige weken ge len met haar „Schelde" zooveel succes oogstte, zong op algemeen verlangen weer dit lied, en „Mijn Vlaanderen", nam nu het publiek in, ofschoon een weinig heesch- heid van stem aan haar zang wel wat scha de deed. Beide liederen werden begeleid door vioolspel van den directeur en piano van den heer Hoogervorst te Oegstgeest. Het kluchtspel „Spionnen" bezit te wei nig mooie karakterteekening, en is zelfs dikwijls onjuist. Men heeft er echter nog iets heel aardigs van weten te maken. De Revue „Hebben we niets vergeten?" mocht een bijval genieten, zooals zelden gebeurd is. Het program bevatte aangaande dit nummer de bemerking: „Volgens sommige geschiedkundigen is het dorp Warmond gesticht door den Frankischen roofkoning Faramond, in de 3de eeuw na Christus. De naam Warmond en het Huis zouden aan hem hun oorsprong te danken hebben. De ze revue stelt Faramond en zijn veldheer Sigeric voor, terwijl zij eenige oogenBirk- ken te Warmond zijn teruggekeerd." Hoog op zijn troon zien we dan den grij zen Frankischen vorst en zijn veldheer, hem terzijde. Zij herinneren zich hun komst in deze onbewoonde gemeenten, hun nederzetting, ontginging van de wilder nissen, het bouwen van den burcht: „Mijn geest ziet weer mijn burcht, ginds [tusschen 't hoog geboomt, Waar de Elvenrei in 't mos haar zoetste [droomen droomt, En waar rondom den wal des avonds [schimmen dwalen Op eens wordt de poëtische beschouwing onderbroken door het bestuur van Vreem delingenverkeer, die heel nieuw Warmond zal laten zien en begint met het voorstel len van de Warmondsche vereenigingen: 40 in getal 1 Ruim dertig verschijnen ten tooneele, „elk naar zijn aard en staat." Het was een lachsucces, maar hoe vleiend dit ook was voor vervaardigers en spelers, toch zijn veel woorden onverstaan baar er door geworden. De heidensche Faramond nam afscheid met een optimistische verwachting: „Dus reikt elkaar de hand en Warmond [is vereenigd"! Publiek en acteurs zijn beideDi 2eer te vreden over den goeden afloop van dit veel-werk-kostende stuk. En over den grimeur den heer Osendorp, zijn ze zeer tevreden, want zooveel verschillende typen te schminken is geen kleinigheid. Spel en dans, waarbij de heer Hoogervorst, de man van de piano was, besloot dezen plei- zirigen avond. De zaal was zeer vol. WASSENAAR. Nog een doode. De chauffeur uit Roto terdam, die bij het auto-ongeluk op den Leidschen straatweg ernstig verwond werd, is in de Roode Kruis-kliniek aan de Jan van Nassaustraat te 's-Gravenhage, waar hij ter verpleging werd opgenomen, overleden. Roomsche Agenda. DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG houdit „De Jonge Garde" van 810 uur zitting in het ge bouw van den Ned. R.-K. Volksbond, tot het geven van inlichtingen betreffende de kiezenskweek. ZONDAG. St Lodcwijkskerk 6.30 uur. Ge zongen H. Mis met algemeene H. Communie voor de St. Jo zefsgezellen. Laatste berichten. Bommen op Vlissingen. Hedenochtend heeft een vliegtuig, ko mende uit Zuid-Westelijko richting bom men laten vallen boven Vlissingen. Een daarvan is in het water terechtge komen en een op een steenen glooiing van gea w.> "-n .v Tm.de Daarna is de vliegenier nog eenige oogen blikken in Oostelijke richting blijven doorvliegen, is toen gokeerd on in Wes telijke richting verdwenen. Het vliegtuig is vermoedelijk van Fran- sche afkomst. 407e Staatsloterij. Trekking van Donderdag 11 Februari. 5e klasse, 8e lijs-t. No. 3148, f25,000. No. 9592. f1500. Nos. 4, 4516, 4587, 9273, 11512, ieder f 1000 No. 11916, f400. Nos. 8053. 11451, 19144, 19446, ieder f200. Nos. 44. 385, 1157, 1507, 4995, 6293, 8679, 10900, 10906, 11686, 11857, 14197, 19421, 19656, ieder f 100. Prijzen van f 70.—. 84 102 193 565 589 627 731 816 938 946 1076 1096 1108 1191 1206 1270 1343 1447 1479 1744 1751 1823 1913 2265 2435 2464 2539 2888 2891 2936 2947 2949 3123 3155 3222 3277 3299 3343 3354 3375 3406 3495 3565 3597 3683 3745 3749 3808 3836 3902 3927 3935 3967 4000 4148 4243 4312 4423 4459 4562 4633 4787 4854 4855 4905 4942 5061 5146 5276 5342 5383 5521 5670 5681 5693 5771 5937 6016 6028 6109 6314 6321 6455 6532 6610 6734 6769 6849 6963 7054 7119 7282 7319 7428 7508 7528 7569 7687 7869 7909 7934 8140 8161 8286 8374 8460 8692 8735 8821 8845 8916 9097 9231 9489 9761 10113 10147 10403 10470 10617 10648 10677 10777 10910 10915 10950 10967 10973 11181 11376 11409 11577 11667 11687 11854 11924 12063 12081 12096 12317 12370 12383 12446 12598 12652 12713 12866 13153 13185 13186 13589 13597 13686 13629 13686 14259 14321 14353 14386 14522 14630 14657 14748 14850 14860 14962 15004 15054 15194 15535 16051 16118 16120 16136 16148 16169 16196 16326 16685 16775 16776 16808 16821 16908 16998 17006 1706<f 17138 17366 17394 17855 17947 17996 18037 18121 18213 18221 18317 18333 18481 18526 18549 18716 18993 18802 18804 18817 18893 19035 19047 19096 19215 19341 19401 19418 19561 19605 19833 19837 19873 20229 20345 20405 20424 20507 20568 20573 20660 20718 20781 20823 20832 20854 20911 NIETEN 20 85 117 125 155 182 214 226 256 258 267 377 435 494 505 548 580 588' 600 646 649 665 697 828 870 920 943 1030 1051 1059 1120 1123 1154 1175 1186 1231 1272 1285 1312 1320 1327 1371 1401 1403 1424 1450 1465 1506 1513 1560 1563 1596 1603 1610 1668 1675 1692 1776 1784- 1789 1800 1846 1880 1903 1907 1973 1981 1996 1998 2072 2123 2184 2189 2219 2240 2304 2328 2335 2353 2387 2407 2451 2472 2491 2530 2586 2589 2631 2633 2717 2759 2779 2806 2848 2850 2864 2962 2983 2988 2990 3085 3117 3124 3139 3199 3205 3246 3270 3272 3310 3411 3522 3537 3561 3650. 3673 3702 0700 ÖTfcO 3739 3751 3817 3819 3810 3844 3877 3882 3908 3925 3943 4017 4059 4060 4107 4113 4122 4174 4201 4220 4226 4275 4295 4311 4331 4351 4373 4389 4398 4422 4447 4452 4461 4480 4503 4530 4540 4638 4678 4685 4692 4706 4769 4886 4912 4013 5021 5029 5056 5130 5138 5155 5190 5238 5272 5289 5299 5314 5370 5323 5390 5391 5443 5445 5487 5498 5502 5542 5547 5650 5656 5675 5742 5764 5836 5854 5866 5868 5911 5919 5934 5979 5983 6059 6090 6114 6130 6165 6221 6250 6264 6292 6350 6351 6437 6440 6451 6-187 6588 6595 6606 6620 6630 6641 6684 6747 6793 6795 6802 6827 6869 6877 6886 6891 6901 6906 6911 6917 6918 6920 6931 6937 6978 7019 7068 7087 7108 7128 7147 7148 7150 7243 7268 7272 7389 7400 7426 7445 7546 7598 7600 7608 7702 7731 7745 7750 7791 7803 7809 7902 7910 7936 7941 7949 7975 7976 8063 8089 8116 8145 8158 8165 8183 8187 8188 8193 8265 8276 8304 8320 8349 8394 8421 8440 8-145 8461 8493 8498 8503 8508 8588 8ti35 8686 8691 8714 8716 8778 8781 8X06 8819 8888 8897 8940 8981 9060 9075 9095 9120 9177 9221 9233 9237 9252 9266 9282 9283 9299 9334 93»tf 9394 9414 9438 9499 9531 9537 9546 9000 9656 9728 9770 9822 9841 9862 9870 9885 9887 9900 9919 9992 10026 10029 10063 10067 10095 "100% 10110 10119 10164 10202 10213 10216 10217 10313 10343 10357 10392 10524 10535 10555 10733 10737 10751 10819 10905 10942 10956 10999 11069 11124 11129 11147 11168 11193 11210 11214 11229 11213 11283 11311 11317 11341 11345 11357 11366 11387 11396 11397 11425 11502 11566 11572 11629 11647 11699 11717 11722 11751 11779 11822 11894 11917 11931 12018 12028 12041 12091 12094 12101 12169 12186 12211 5e klasse, 7e lijst: 12330 m. z. 8330. Marktberichten. "VOORSCHOTEN. 10 Febr. Eieren. Vrije vei ling 630 eieren f 6,60 a f 0,80. Veiling V.I'.N.840 eieren f 5,80f 6.60. WOERDEN, 10 Fcbr. Vcc. Op de vee-varkens markt waren heden dc prijzen van varkens f15—16, biggen f5—8 per stuk. W OERDEN, 10 Febr. Kaas. Op dc kaasmarkt waren heden 33 partijen aangevoerd. Men besteedde voor Goudsche kaas lste soort f44r- a f 46,50, dito 2de soort f41,u f 43,dito zwaardere f 45,a f 49,- dito rijksm. f af—, per 50 kg. Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 11 Februari 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Do Bi lelt. Hoogste barometerstand 765.9 Hernoesand. Laagste barometerstand 749.8 Hamburg. Verwachting tot den avornl van 12 Febr. Zwakke tot matige wind aanvankelijk mt zuidelijke richtingen. Tijdelijk opklarend, later wellicht weer regen. Dezelfde temperatuur.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3