Si. Augusiinus te Leaden. Op deze vergadering sprak ons medelid p. van der Velden over de Bioscoop. Na een historische inleiding, waarbij spreker liet leven rad van prof. Plateau, de beken de wondertrommel en de kinematograaf- boekjes noemt, schrijft spr. de enorme winsten, die de eerste maatschappijen maakten. Ongeveer 1,000,000 mensichen bezoeken per dag in Duitschland een bioscoop. De groote films zijn enorm duur.de honoraria der spelers eveneens zeer opgevoerd, het geen spr. met talrijke voorbeelden aantoon de. Daarna geeft spr. ons. een blik in de in gewikkelde zaken, die noodig zijn om een film samen te stellen. Spr. behandelt daarna de invloed der bioscoop op de kinderen, hunne zitplaats, den tijd, die zij daaraan besteden, de mis drijven die zij begaan om er voor aan geld te komen. De meeste kinderen prefereeren de griezelige of erotische drama's; voor fingstigen of hysterisch aangelegden vooral is het bioscoop verderfelijk. Nadat vrijwil lige controle niet bereikbaar bleek, werden gedWongcn controlebepalingen ingevoerd. In ons land begonnen Rotterdam en Sit- tard met bioscoopbepalingen en werden aparte kindervoorstellingen gelast. Ook noemt. spr. de resultaten der bisschoppelij ke conferenties te Fulda. Spr. wil verder gaan dan het ..behoorlijk geleide" fen acht alleen gewenscht geen toegang voor kinde ren beneden zes jaar en voor kinderen van 6—*16 jaar slechts kindervoorstellingen met streng gekeurde filmen. Daarna vermeldt spr. het paedagogisch nut der bioscopen en noemt de schoolbioscoop met de haar om schrijvende bepalingen. Voor het hooger onderwijs wordt de film reeds veelal gebruikt, gelijk spr. met voor beelden aantoont. In het tweede deel schildert spr. de avondvoorstelling. ,Ook hier levert de bios coop voornamelijk sensaties. De toelichtin gen zijn ook van niet zeer verheffenden aard. Verontwaardigd schildert spr. het geldbejag der maatschappijen, dat maar al te goed weet, wat het volk graag ziet. Het volk verliest geheel zijn schaamtege voel. Geen wonder, dat een nieuwe kruis tocht ontbrandde tegen den bioscoop! -Stel len we de vele goede zijden der bioscoop daartegenover, zoowel van wetenschappe lijke (historische) b.v. als van ontspan ningszijde. Spr. noemt het bioscoop-archief te Brussel, dat historische gebeurtenissen bewaart. De kunst heeft in de bioscoop nog weinig triomfen gevierd. Er was nog te veel sen satie. Al hebben de laatste jaren misschien iets verbeterd, het algemeen kwaad bestaat nog steeds. Verandering van den toestand is drin gend vereischt. Spr. bespreekt de huur- bioscopen, o. a. d>3 Witte Bioscoop te Amsterdam. Verder de actie der K. S. A., die materieelen steun behoeft. Met een op wekking hiertoe Beëindigt spreker deze beschrijving. Flinke wettelijke censuur wil spr.- voor alle bioscopen invoeren, maar het.voLk zelf moet medewerken. "Na zeer geanimeerd;.debat, bedankt de Voorzitter den spreker voor diens boeiende r Voordracht en sluit het eerste deel'der verr gadering. Hierna had de overdracht van de be stuursfunctie plaats. Het nieuwe Bestuur is als volgt samen gesteld: Nic. Beckers praeses. P. v. d. Veil den, vice-praeses, L. Niemöïler, aÓ-actis I. Mej. Langezaal, ab-actis II. J. v. Gennep, quaestor. Tot leden van de Leidsche R. S. B. Re dactie werden benoemd de heeren: E. Emonds (O. F. M.) P. v. d. Velden. W. van Wichen. Markten en Tentoonstellingen van vee. De Minister van Landbouw heeft met ingang van 10 Februari verboden, het houden van markten en tentoonstellingen van vee in de. gemeenten, gelegen in de provincie Zuid-Holland, ten Noorden van den spoorweg van 's-Gravenhage via Gouda en Woerden naar Utrecht en be paald dat wanneer bijzondere redenen afwijking van dat verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toegestaan door den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland onder dè door den districtsveearts te. Lei den aan te geven voorwaarden. Naar aanleiding van dit bericht kunnen wij mededeeleu, dat Vrijdags en Dinsdags alhier geen veemarkt gehouden zal worden. Denkt aan de nieuwe kiezerslijst. Wij brengen in herinnering, dat tot en met Maandag, 15 Februari as., de gele genheid openstaat, zich voor de nieuwe kiezerslijst aan to gewen. Het is zaak, dat alle Katholieke man nen welke er voor in aanmerking ko men zich een plaats op die lijst verze keren. vooral in de huidige omstandig heden, nu wij ondanks de politieke rust van het oogenhlik, voor "velerlei verras singen worden gesteld. Men zij dus allerwegen op post, om de lijst, althans ten opzichte van de Katho lieke kiezers, zoo volledig mogelijk te doen zijn. Onder verwijzing naar de advertentie in dit -nummer, deelt 't bestuur van de R. K. Propagandaclub ,,De Jonge Garde" mede, dat gedurende deze week eiken avond ge legenheid bestaat, die inlichtingen om trent zijn kiesrecht in te winnen, welke men verkiest. Daartoe houdt voornoemd bestuur zitting 's avonds van 8—10 uur. Men kan dn de meening verkeeven, dat men wegens de tijdsomstandigheden zijn kiesrecht verliest, wat voor verreweg de meesten niet het geval zal zijn, doch dan dient men zich eerst te doen vergewissen, of er nog formaliteiten noodig zijn, voor 't behoud van zijn kiesrecht. Doet men dit niet, dan loopt men kans van de kie zerslijst te worden afgevoerd. Ook zij, die nog geen kiezer waren, doch dit jaar hiervoor in aanmerking zouden komen, dienen zich eens goed op de hoog-, te te doen stellen, of zij werkelijk op de kiezerslijst zullen komen. Men diene zich daartoe bij het bestuur aan. Het spreekt vanzelf, dat 't huisbezoek, dat vroeger geregeld en zorgvuldig placht te geschieden, dit jaar niet met dezelfde accuratesse plaats kan hebben, daar een zeer groot aantal onzer werkende leden wegens militiepl'ichten gemobiliseerd is. Krijgt men dus geecn huisbezoek, dan ver dient 't alleszins aanbeveling zich persoon lijk even naar den R. K. Volksbond te bege ven. ten einde de taak van het bestuur te vergemakkelijken. Liefst vóór Zater dag a.s. Schietwedstrijd L. S. V. C. Heden had voor de leden van het Leidsch Studenten Vrijwilligerscorps op de schiet banen te Katwijk een schietwedstrijd plaats, met den karabijn, waarmede zij zijn bewapend. De kapitein van het O.-I. leger J. Blom, commandant van de afdeeling was met de leiding van dezen wedstrijd belast. De wedstrijd werd o.a. bijgewoond door den majoor Muller Massis, hoofd der lie afdeeling van het departement van Oorlog, als vertegenwoordiger van Z.Exc. den mi- nistor van Oorlog en den territorialen be velhebber van Holland, kolonel Van Hoek. De prijzen bestonden uit: een verguld zil veren draagmedaille van den. territorialen bevelhebber kolonel Van Hoek; een zilveren draagmedaille van den commandant van het L. S. V. C. de kapitein van de infante rie van het O. I. L., mr. P. A. F. Blom; een zilveren draagmedaille van den kapitein van het vrijwillig automobielcorps toege voegd aan den terr. bevelhebber Sweerts de Jong; een zilveren legpenning van de Ko ninklijke Vereeniging van Nederlandsche Scherpschutters, de leidende organisatie op schietgebied in Nederland, die van hare belangstelling in dezen wedstrijd deed blij ken door het' aanbieden van dezen legpen ning met het stempel der vereeniging, die jaarlijks op de banen van Ockenburgh (Loosduinen) een groote wedstrijd houdt: een zilveren portretlijst van den le-luite- nant-instructeur van het L. S. V. C., W. J. M. Linden van den staf der IVe infanterie brigade. Op het terrein had na afloop een lunch plaats en tevens de prijsuitdeeling, waarna een diner plaats vond, waaraan de territo riale bevelhebber, benevens de comman dant, de instructeur e. a. genoodigd waren. ALPHEN. Mond- en klauwzeer. Op de hoeve van óen landbouwer J. v. d. A. in wijk Hoorn alhier is gisteren mond- en klauwzeer ge constateerd. Dientengevolge werden 64 stuks rundvee, eenige varkens en schapen naar Rotterdam vervoerd om daar voor 's Rijks rekening te worden afgemaakt. LISSE. R. K. Middenstand. Maandagavond hield onze plaatselijke afdeeling van de R. K. Middenstands-Vëreeniging de .Han ze" een propagandavergaderihg in de Wit te Zwaan, toegankelijk voor alle R.K. Mid denstanders. De zaak was flink bezet. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet eri heette allen, in 't bijzonder den Eerw. Adviseurt den correspondent van de' Middenstandscredietbank,' den heer Dankelman en'den spreker van den avond, den heer Snijders uit Alkmaar; welke kwam spreken over het fonds U. B. O. welkom. Op welsprekende wijze zette spreker de werking van dit fonds uiteen en schetste het groote verschil tusschen dit fonds en de andere particuliere levensverzekërings- maatschappijën. Spreker wijdde uit over de soliditeit van die nuttige instelling en bepleitte de urgentie voor de leden om zich bij dit fonds te verzekeren. Ook de vrou wen en kinderen boven 18 jaar kunnen zich hierbij aansluiten. Door onderlinge samen werking kan op dit gebied veel verkregen worden. Spreker hoopte dan ook dat men hier te Lisse het nut er van moge inzien en dat het fonds U. B. O. een groot aantal le den sterker moge worden, waardoor zal worden ge.zien, dat 't een der nuttigste in stellingen is van de Hanze in 't bisdom Haarlem. Aan spreker werden naar aan leiding zijner rede enkele vragen gesteld, welke afdoende beantwoord werden. Met klem drong de voorzitter er op aan zich bij het U. B. O. aan te sluiten. De niet-leden spoorde hij aan zich aan te. sluiten bij de R. K. Middenstandsvereeniging, om alzoo te kunnen genieten van de voordeelen wel ke de Hanze biedt. De heer Snijders mocht het genoegen smaken velen bij het fonds in te schrijven. De heer Perquin uit Am sterdam zou komen spreken over de Coöp. Middenstandscredietbank, maar was niet aanwezig. De voorzitter gaf nu een korte inleiding over deze instelling. NIEUWKOOP. Werkverschaffing. Vrijdagavond a. s. wordt in het Hotel ,,Het Vliegende Paard" een ledenvergadering gehouden van de Nieuwkoopsche IJsclub naar aanleiding van een verzoek van het Steuncomité om een geldelijke bijdrage tot werkverschaffing. NOORDEN.— Rente Waarborgfonds. Op Dinsdag 16 Februari, des voormiddags van 10 tot 12 uur zal het bestuur van de Gecombineerde Noordschebuurter en Noordijksche Pol ders ten huize van E. van Zoesveld te Ze venhoven zitting houden voor het uitbeta len der renten, in totaal f 1793,63 van het waarborgfonds, gevestigd op de eigen dommen in die polders. NOORDWIJK. R. K. Drankbestrijdersvereenigïng. Gisterenavond hield de R. K. Drankbe- strijdersvereeniging ,,SL Jeroen" haar tweede vergadering in de voorzaal van de Ei-ven Gordijn. Na opening door den voor zitter. den heer C. Verweij, en lezing der notulen, deelt de voorzitter mede, dat de Koninklijke en Bisschoppelijke goedkeu ring op statuten en huishoudelijk* regle ment zijn aangevraagd en dat tevens aan Z. D. H. den Bisschop verzocht is een geestelijk adviseur voor de vereeniging aan te wijzen. Omtrent een verzoek van ,,De Hanze" in zake het geven van verlof na sluitings tijd door den burgemeester wordt Besloten, dat onze vereeniging in deze zaak.nog niet zal optreden, omdat er volgens een dooi den voorzitter ingesteld onderzoek geen voldoende termen voor een dergelijk op treden aanwezig zijn. Nog komt in behandeling een in 1913 door de Noordwijksche Drankbestrijders- vereenigingen aan den Raad gericht adres inzake het verlagen van het maximum aantal vergunningen in onze gemeente. De Raad besloot toentertijd het verzoek te laten rusten tot Mei 1915 en indien dan mocht blijken, dat de in 1913 geconstateer de afneming van het drankmisbruik in onze gemeente niet was bestendigd, het b.s. verzoek weer in overweging te nemen. De vergadering besloot nu om in samen werking met de andere drankbestrijders- vereenigingen het b.s. adres weer onder de aandacht van den Raad te brengen. Nadat nog eenige besluiten waren ge nomen inzake de insignes e>n een drank bestrijdersorgaan, hield de heer Verweij een interessante causerie over „Het drin ken onzer Voorouders", waaruit bleek, dat onze voorvaders en zelfs ook onze „voormoeders" geduchte drinkers(sters) waren. De heer N. M. droeg hierna nog een boeiende schets voor van een type-dronk aard. zooals er helaas zoovelen zijn, waar in de ellendige gevolgen van het drank misbruik. niet alleen voor het individu zelf, maar ook voor zijn gezin, op pak kende wijze werden geïllustreerd. Naar aanleiding van een vraag van den heer H. Braun, deelde de voorz. nog me de, dat op de volgende vergadering de op richting van een Propagandaclub zal wor den besproken, waarna de vergadering werd gesloten. RIJNZATERWOUDE. Mond- en Klauwzeer. Maandag 8 Fe bruari vergaderde de afdeeling Rijnzater- woude der Holl. Maatschappij van Land bouw te Oude-Wetering. In deze bijeen komst werd besloten aan den roepstem van het Centraal Landbouwcomité gehoor te geven door het benoemen van een com missie van waakzaamheid ten doel heb bende; voorbehoedende' maatregelen te treffen tegen het mond- en klauwzeer. In die commissie hebben zitting geno men de heeren: C. Kempenaar, P. Roeloffs en J. Verwije, als adviseerend lid de heer G. J. Fros. De landbouwers, die willen medewerken de maatregelen toe te passen genoemd in de circulaire aan alle landbouwers gezon den of uitgereikt, kunnen zich opgeven aan den heer P. Roeloffs te Oude-Wetq- ring; liefst zoo spoedig mogelijk. SASSENHEIM. De R. K. Volksbond. De R. K. Volks bond herdacht Maandagavond zijn 13-ja- rig bestaan. De voorzitter, de heer A. Weyers opende deze feestvergadering met gebed en wenschtë de aanwezigen allen een, genoegelijken avond, Door ziekte van een der acteurs kon het dramp, niet worden opgevoerd. Doch het bestuur der ;tooneel- vereeniging had flink ingegrepen. Een 7-tal, dames en eenige heeren.zongen geduren de de verschillende pauzen op verdienste lijke wijze eenige liederen uit het welbe kende boekje „De L^euwjerik". Uit het applaus dat zij behaalden bleekwel, dat de zang in de smaak van het publiek viel. Onze tooneelvereeniging heeft hare oude roem flink gehandhaafd. Opgevoerd werd het blijspel „Janus de Wonderdokter" wat vlug en flink gespeeld werd. Door het vervallen van het dramr* werden door eenige leden nog eenige voor drachten gegeven, welke allen zeer in den smaak vielen, vooral „Dat heeft Jantje ge daan", en „De twee boertjes van het plat te land." Tot slot kregen wij „De Antipo den", wat een uitbundig applaus behaalde. Ook de grimeering van den heer v. d. Heijden van Noordwijk, viel weder zeer te roemen, zoo ook de muziek. VOORSCHOTEN. R.-K. Volksbond. -Maandagavond ver gaderde de afd. Voorschoten van den Ned. R.-K. V., bijgewoond door den Zeereerw! Pastoor Géést, Adviseur. Na opening door den vice-voorzitter, den heer B. Lamboo, bracht de secretaris het jaarverslag uit. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer Th. Bergman en tot voorzitter dq heer B. Lamboo, die met een toepasselijk woord door den Geest. Adviseur werd ge ïnstalleerd en hartelijk geluk gewenscht. Tot vice-voorzitter in plaats van den heer Lamboo werd gekozen de heer J. de Groot. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert op Vrijdag, den 12den Febr., des namiddags te 8 uren. Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Benoe ming leden Stembureaux. Raadsbesluiten comptabiliteit. Voorziening water aan de gemeente Wassenaar. R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kies vereniging vergadert op Donde-rdag 11 Februari, 's avonds te 7 uur in het Ver- eenigingsgebouw. Punten van behande ling: Opening der vergadering. Lezing der notulen. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Verkiezing van be stuursleden: aftr. de heeren A. Doeswijk, J. J. Smit en C. O. de Vroomen, vacatur Koot. Verkiezing voorzitter. Verkiezing voor een lid van het Centraal Bestuur. Be noeming afgev. Provinciale Bond. Rond vraag. Verloting. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester J. Schölvinck. Afwezig de heer L. Papót (met kennis- geving). De Voorzitter opent de vergadering en de secretaris leest de notulen, die goedge keurd worden. De voorzitter spreekt een korte rede uit, naar aanleiding van deze eerste vergade ring in 1915. De goedgekeurde ingekomen stukken worden voorgelezen en kennis ge geven van eon kasopname bij den gemeen teontvanger, hij welke gelegenheid alles in volkomen orde kon verklaard worden. Tegen de uitbreidingsstratpnplan zijn verschillende adressen ingekomen, o. a. van bewoners en eigenaars van den Vrouw- Bakkersdam, tyelmansdam, Scheepmake- rijdam, Wagemakersdam. Zooveel moge lijk is, zal aan de verlangeng van de be langhebbenden worden voldaan. 13ij de vaststelling der wijzigingen in de bouw verordening in verband met het uitbrei dingsstratenplan, doet de heer Heemskerk een voorstel, dat na besprekingen wordt goedgekeurd. Dit voorstel is de verorde ning, die 6 Meter straatlijn bij 10 M. bouw- lijn voorschrijft te veranderen in 6 bij 8 M., omdat men anders veel te veel achteruit moet bouwen, en dit is, zooals de heer Van Stijn het voorstel Heemskerk steu nend, zeide, een onbillijkheid tegenover hen, die met veel inspanning eenig eigen dom zich hebben weten te verschaffen, en nu door één greep van het gemeentebe stuur worden belemmerd. Over het verzoek tot demping en riolee- leering op Gemeentekosten van den sloot vóór de Protestantsche bewaarschool ontstond een zeer langdurige, heftige woor denwisseling. D e heer Van S t ij n o. a. maakte een vergëlijk tusschen dit geval en de demping van den sloot bij de R. K. Parochiale school, daar deze laatste sloot op kosten van de school zelve is gedempt. De Voorzitter maakte er den heer v. Stijn op attent, dat de rioleering aldaar toch door de gemeente was bekostigd. De heer Heyl bracht de werkverschaffing ter sprake. Nu was er werk te geven. Andere leden beweerden, dat-er geen werkloosheid was in de gemeente. De heer Heyl maakte de opmerking dat er nooit iets was verzocht van Protestant sche zijde, aan de gemeente. De heer De Vetten zeide, dat dit ook van Roomsche zijde nooit was gedaan, en dat daarover de quaestie niet liep. De heer DeVroomen zeide, dat kar weien.als slooten dempen door de particu lieren moeten worden bekostigd, omdat an ders zeer velen, de gemeente zullen verzoe ken dit te doen. De Voorzitter wees er bij herhaling op, dat verbetering bij de Bewaarschool toch zoo noodig was, en dat het dorp aan merkelijk er door zou worden verfraaid. De heer Heemskerk stelt voor de riolen, die de besproken sloot vervuilen niet naar achteren te brengen, maar langs den overliggenden dam naar de Leede te voeren. De Voorzitter wijst op het durabele hiervan. De heer Heemskerk echter zegt, aan sluiting op gemeentekosten te bedoelen. Eerst wordt daarna gestemd de aan vraag aan te houden; een stemming hier over beslist echter, dat het dadelijk worde behandeld. Met vier tegen twee stemmen wordt het voorstel Heemskerk aangehouden. De bewoners en eigenaars van de Rade- makersdam (bij den heer Koppen) verzoch ten afvoering van dien dam van den legger. Deze aanvraag wordt verworpen, maar wanneer Gedep. meenen, dat zooals adressanten aanvoeren het ook noodig is voor de veiligheid van verkeer, heeft het gemeentebestuur geen bezwaar, als ten minste bewoners recht behouden om op dien dam te rijden. Tot hersehatterdranklocaliteiten wordt de heer Kuiper herbenoemd. De diverse cQmmissiën worden onder ling verdeeld of. omgewisseld. Op voorstel-van den heer Van Stijn zal de gemeentebegrooting voortaan circulee- ren bij de raadsleden, opdat elk meer in de finesses der zaken zou kunnen doordringen. Kohier schoolgeld wordt voor dagschool vastgesteld op f 18.10, voor avondschool op f 17.—. Een af- en overschrijving ad f 147.87 wordt eveneens goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Van S t ij n hoe het gesteld is met de lantaarn verplaatsing op Lockhorst, waarop de Voorzitter antwoordt, dat die twee meter achteruit wordt geplaatst. Op verzoek van den heer Heyl zal een onderzoek worden ingèsteld naar den draai achter het seminarie, daar deze dikwijls openligt, terwijl er geen ketting is, om den plank over te halen. De Voorzitter sluit de vergadering, om met gesloten deuren deze voort te zetten. WASSENAAR. Auto-ongeluk. Een ernstig ongeluk heeft gisternamiddag plaats gehad ender Wassenaar, nabij den Deijl. Een auto uit Den Haag, waarin één persoon, naar men meent n.ï. de heer L., bouwkundige uit Den Haag, zou ge zeten hebben, kwam in botsing met een auto uit Rotterdam, waarin drie of vier personen waren gezeten, den chauffeur mede-gerekend; en bij die botsing kwam een wielrijder, de heer A. M., woonach tig aan de Prins Hendrikstraat te Den Haag, in het gedrang, met het gevolg dat deze wielrijder overleed, terwijl de chauffeur van de Rotterdamsche auto, J. O. genaamd, zeer ernstig verwond werd. Deze is ter verpleging opgenomen in de Roode Kruiskliniek aan de Jan van Nassaustraat te 's-Gravenhage. Roomsche Agenda. WOENSDAG. Leiden. 9 uur. In den Vergulden Turk. Debating club der Hanze: „Moderne Wereldbeschouwing". Inleider de heer J. Hulsman. Jonge Garde. Woensdag-, Donder dag-, Vrijdag- en Zaterdagavond houdt „De Jonge Garde" van 810 uur zitting in het gebouw van den Ned. R.-K. Volks bond, tot het geven van inlichtingen be treffende de kiezerskweek. St. Josefsgezellen. Zondag in de St. Lodewijkskerk te 6.30 uur gezongen H. Mis met algemeene H. Communie. Marktberichten. STOMPWI.TK, 9 Febr. Eieren. Heden- werden ter eierenveiling aangevoerd 1626 kip peneieren, die verkocht werden X f 5,65 a f 6.45 de 100 stuks, benevens 52 eenden eieren, die f5.40f5.45 opbrachten. '407e Staatsloterij. Trekking van Woensdag 10 Februari. 5de klasse, 7de lijst. No. 1549. f 10,000. Nos. 1115, 7443, 110$4, 11493, 17480, 18180 ieder f 1000. Nos. 9147, 10440, 1513G, 17557, ieder f 400. Nos. 309, 6690, 18565, ieder fSOO. Nos. 35, 396, 3402, 4396, 4434, 5258, 7250, 7864. 11881, 11958, 12314, 13070, 18803, ieder f100. Prijzen van f70. 25 133 339 405 523 783 882 939 1072 1201 1213 1218 1227 1300 1321 1367 1418 1453 1622 1645 1690 1706 1769 1782 1890 1S9Ö 2039 2053 2174 2197 2201 2444 2470 2611 2656 3036 3149 3158 3237 3252 3315 3326 3656 3690 3788 3833 3929 3980 398-4 4087 4154 4444 4513 4573 4636 4690 469G 4730 4865 4891 5019 5188 5355 5530 5557 5597 5602- 5608 5619 5673 5750 5784 5892 6041 6042 6055 0228 6307 6326 6399 6534 6813 7143 7228 7403 7564 7777 7795 7807 7890 7981 8037 8179 8267 8359 8391 8473 8584 8702 8712 8748 8792 8889 8906 9029 9195 9245 9291 9406 9475 9-187 9636 9731 9751 9780 9810 9907 10121 10130 10198 10230 10314 10315 10413 10467 10485 10503 10527 10542 10575 10628 10804 10881 10957 10970 11123 11161 11241 H464 11539 11990 12159 12259 12402 12437 12829 12916 13218 13296 13744 13801 13860 13869 13946 13951 14033 14055 14095 14096 1424t> 1*288 14360 14465 14583 14773 14880 14968 14993 15013 15116 15154 15176 15204 15400 15433 15542 15621 15814 16098 16126 16158 .'6369 16389 16502 16564 16628 16061 16730 16801 16933 16992 17048 17149 17271 17339 17365 17374 17459 17522 17564 17576 17625 17717 18229 18316 18607 18885 18916 19060 19095 19162 19519 19586 19647 19824 19828 20044 20063 20196 20198 20227 20348 20582 20648 20656 20703 20744 20940 20941 20942 NIETEN 8 24 31 33 115 135 141 148 178 209 217 265 338 363 371 400 410 415 464 517 518 529 534 563 571 679 771 779 788 790 843 904 915 941 972 975 1004 1050 1124 1144 1185 1217 1220 1251 1301 1310 1467 1499 1502 1607 1629 1637 1656 1699 1735 1775 1802 1855 1829 1841 1853 1855 1865 1872 1878 1949 1988 2024 2038 2049 2070 2075 2143 2179 2194 2205 2217 2243 2251 2252 2278 2280 2287 2301 2325 2327 2345 2520 2526 2554 2638 2691 2711 2742 2803 2825 2849 2865 2866 2873 2912 2917 2960 2965 3044 3064 3080 3194 3198 3240 3289 3306 3313 3344 3416 3425 3426 3444 3464 3491 3502 3550 3569 3621 3625 3641 3666 3679 3703 3704 3725 3783 3866 3930 3963 3972 3982 3986 4026 4062 4109 4185 4216 4231 4232 4300 4328 4342 4345 4356 4368 4408 4438 4449 4499 4529 4566 4629 4644 4664 4681 4723 4754 4826 4999 5024 5065 5093 5147 5220 5302 5303 5360 5417 5448 5490 5504 5537 5555 5663 5678 5739 5746 5997 6066 6155 6180 6191 6198 6227 6243 6248 6270 6294 6323 0335 6413 6441 6442 6456 6499 0501 6503 6517 6564 6602 6603 6607 6638 6681 6710 6736 6781 6851 6903 6940 6998 7002 7010 7011 7045 7089 7093 7161 7171 7186 7190 7226 7227 7251 7252 7259 7294 7324 7360 7382 7451 7465 7503 7551 7561 7653 7684 7709 7759 7771 7891 7929 7942 7978 8003 8017 8018 8024 8030 8069 8099 8113 8156 8170 8242 8254 8297 8302 8324 8337 8354 8369 8417 8427 8449 8487 8494 8495 8527 8543 8618 8753 8836 8837 8861 8908 9848 8959 8997 9047 .9092 9113 9114 9117 9124 9127 9145 9162 9163 9188 9261 9361 9368 9435 9450 9473 9527 9575 9619 9649 9725 9743 9748 9792 9794 9799 9866 9896 9912 9930 9968 9991 10002 10115 10207 10229 10241 10264 10284 10304 10308 10329 10333 10348 10415 10427 10429 10438 10439 10517 10552 10573. 10592 10597 10632 10659 10663 10718 10722 10724 10801 10822 10841 10976 10994 11083 11106 11215 11231 11248 11270 11305 11310 11314 11406 11435 11441 11541 11547 11603 11605 11623 11684 116% 11771 11772 11773 11777 11780 11781 11855 11933 11948 11975 11983 12014 12019 J2060 12067 12074 12103 12133 12149 12171 12175 12179 12193 12208 12244 12251 12271 12330 12339 12440 12448 12463 12512 12576 12694 J2722 12741 12760 12764 12800 12802 12851 12864 12888 12950 130a5 13101 13130 13138 13149 13208 13214 13274 13300 13303 13342 13362 13384 13408 13434 13445 13466 13490 13497 13515 13533 13553 13608 13625 13632 13661 13691 13700 13708 13736 13759 13760 13815 13966 13972 14082 14103 14111 14135 14182 14205 14213 14252 14274 14296 14307 54331 14364 14374 14383 14398 14474 14477 14483 14499 14548 14566 14577 14590 14602 1461 k 14665 14G92 14744 14749 14769 14784 14748 14858 14862 14871 14914 15005 15061 15091 15112 15158 15189 15205 15219 15223 15225 15228 15273 15333 15346 15405 15408 15411 15425 15428 15457 15468 15520 15594 15595 15599 15613 15622 15709 15717 15755 15807 15821 15832 15835 1588-4 15887 15894 15920 15945 15948 15953 15957 15996 15998 16021 16242 16060 16062 16090 16092 16107 16212 16275 16316 16337 16380 16394 16486 16537 16567 16633 16651 16678 16697 16762 16787 16903 16913 16915 16934 16945 17040 17044 17092 17116 17147 17159 17177 17236 17277 17315 17329 17375 17424 17458 17492 -17199 17512 17539 17740 17764 17794 17804 17830 17901 17999 18040 18093 18128 18143 18171 18313 18334 18374 18399 18404 18409 13132 18473 18485 18500 18524 18577 18613 18722 18737 18768 18777 18824 18834 18841 18860 18875 18908 18932 18973 19024 19129 19133 19135 19148 19149 19181 19192 19194 19198 19245 19248 19256 19274 19276" 19375 19408 19409 19456 19471 19488 19501 19521 19525 19582 19593 19653 19659 19663 19682 19686 19724 19732 19757 19765 19778 19815 19880 19882 19910 19922 19933 19940 19945 20048 20058 20061 20066 20139 20156 20199 20202 20222 20264 20270 20299 20334 20337 20384 20419 20-452 20486 20520 20564 20589 20607 20616 20668 20690 20808 20814 20860 20917 20924 20945 20949 20976 20981 5e klasse, 6e lijst: 9302 niet m. z. met i 170; 15136 m. z. 5136.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3