p^aan allen ADVERTENTIEN. A. WAALS, Haarlemmerstraat 114, L. VALK J. van der Stok. Gemengde berichten. 15 jaar onderweg geweest. Te Kam pen ontving de heer W. deze week per post een nieuwjaarskaart uit Gouda, waar zij Januari 1910 was verzonden. De gelukwensch was dus bijna 15 jaar on derweg geweest. De „gewichtige" man. Zooals wij meedeelden, stierf te Nijmegen op 28-ja- rigen leeftijd, Dh. Emile Selbach, laatste lijk einenaar van het Café-hotel restau rant ..Valkhof", de man die, allerminst tot eigen genoegen door zijn buitenge woon lichaamsgewicht tot ver over onze grenzen bekend was. Nog het volgende meldt het „Centr." omtrent hem: Hij gold voor een der zwaarste men- schen van Europa en meermalen hebben wij zijn afbeelding dan ook in geïllus treerde bladen gevonden. Selbach, die ondanks den last van zijn dikte steeds opgewekt en gemoedelijk bleek, noemde zichzelf ,,den gewichtigsten hotelier van Nederland" en trok in zooverre profijt van de moeilijke taak, welke de natuur hem had opgelegd, om als merkwaardig heid bij een bezoek aan Nijmegen ook een kijkje in zijn caf- naar zijn kolossale persoonlijkheid te nemen. En weinig dagiesmenschen zullen er dan ook ge weest ziin die van hun uitstapjes naar Nijmegen niet tevens eene herinnering aan ,,den gewichtigsten hotelier" mee namen. Selbach woog voor eenigen tijd 586 pond. Een huiskuur deed dit enorme ge wicht met een twintigtal ponden afnemen, maar toen werd hij door een ernstig lij den neergeworpen en nam zijn zwaarte wederom toe, zoodat men gelooft dat hij de 600 pond wel overschreden zal hebben. Na een zeer smartelijk ziekbed moet de dood voor hem een verlossing zijn ge weest. De overledene was sinds een [«aar jaar gehuwd en vader. Diefstal. Volgens de ,,T.ct." bedraagt het ontvreemde bedrag te Tilburg f 8960, nml. 8 biljetten van f 1000, 1 van f 100, 7 van GO. 16 van 25 en 4 van f 10, te samen f 8960. De nummers der biljetten "zijn on bekend. Dit bedrag was geborgen in een hou ten kistje met drie verschillende sloten, dat was geplaatst in een lokaal der school. Er is Maandagmorgen onmiddellijk lijf inspectie op de soldaten gehouden, maar alles zonder resultaat. Verschillende man schappen waren in het bezit van sleutels welke ook op het geldkistje pasten. Ook dit was dus geen aanwijzing. Vermoede lijk is de diefstal gepleegd in den loop van Zondag en heeft de dader, mocht het een militair zijn, alle gelegenheid gehad om zijn schat ergens veilig weg te bergen. Een auto-ongeluk. De president van de Kamer van Afgevaardigden in Frank rijk, Paul Deschanel, is gisteren bij een autotocht door een ernstig ongeluk getrof fen. De auto, die met olie vaart reed, slipte en botste tegen een boom. Descha- nel werd in een nabijzijnden sloot geslin gerd en bewusteloos naar het ziekenhuis te Rambouillet gebracht. De drank. Een beschonken vrouw is te Tilburg in haar woning met de kachel omgevallen, waardoor haar kleeren in brand geraakten. In hoogst zorgwekkenden toestand is zij naar het ziekenhuis over gebracht. Door den trein aangereden. Men meldt ons uit Apeldoorn: Dinsdagmorgen omtrent 12 uur wilde de gep. officier van het N.-I.-L. de heer G. C. Dijk zich per fiets over den niet afgesloten overweg bij den Sprengenweg begeven, toen hij op de rails gekomen, door een reeds remmende locomotief werd aangereden, ten gevolge waarvan de heer D. met ernstige hoofd wonden nederviel. Het gelukte den machi nist spoedig de locomotief tot staan te brengen en bereidvaardige handen brach ten den gewonde haar het Ziekenhuis over, waar terstond medische hulp werd verleend. Aangehouden. Op het Haagscheveer te Rotterdam is aangehouden J. A. v. d. G., die uit het Rijkskrankzinnigenge sticht te Medemblik was ontsnapt. Oorlog in het klein. Te Dinxperlo ontstond tusschen Hollandsche en Duit- sch'e grensbewoners, welke het druk' over den oorlog hadden, een zóódanige strijd, dat een der Hollanders, een militair van dc grenswacht, den koopman W. Gal, met zijn geweer zoodanig sloeg, dat diens sleu telbeen werd gebroken. Ontploffing. In de exercitieloods op het Schuttersveld te Rotterdam, welke tij delijk tot logies dient voor administratie troepen, had gisterenavond bij het opsto ken van de kachel een ontploffing plaats. De milicien J. G., bekwam ernstige ver wondingen aan hoofd en linkerarm en moest per brancard naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een andere milicien werd door leden van E. II. b. O. verbonden, doch behoefde niet naar het ziekenhuis vervoerd te worden. Afgebrand. Aan de Oldenzaalsche straat te Enschede is gistermorgen de verfwaren- fabriek van L. Leuven, toebehoorende aan I. Colien, afgebrand. Alles was verzekerd. Nog donkerder. Londen zal 's avonds nog donkerder worden. Tot nog toe moes ten winkelramen enz. nog verlicht zijn, als het geen sterk licht was; nu is elk licht verboden. Rijtuigen, karren en fiet sen moeten voortaan ook een rood licht achter hebben, aangezien ze in de don kere straten anders licht van achteren aangereden worden. Blijde geboorte. Uit een geboorte-ad vertentie in het ,,Berl. Tagebl.": Hurra! Ein Kriegsjunge!" Land en Tuinbouw. Mond- en klauwzeer. De minister van Landbouw heeft een uitvoerige kennisgeving gericht tot belang hebbenden naar aanleiding van het beer- schen van mond- en klauwzeer. Daarin wordt o. a. gezegd, dat er iets verontrustends is in het aantal waarge nomen gevallen, alsmede in het feit, cïat de meest veerijke provinciën als Fries land. Noord- en Zuid-Holland niet van besmetting zijn vrij gebleven. Verwacht wordt, dat het veeartsenijkundig staats toezicht in staat zal zijn de bestaande be smetting meester te worden en ook alle volgende invasies het hoofd te bieden. Ge rekend wordt op de medewerking en het plichtsgevoel der veehouders, om te voor komen. dat telkens en telkens weer nieu we smetstof van elders wordt ingevoerd. Men late dus geen veehandelaars en andere vreemdelingen in den stal toe. De beheerders van melkfabrieken moeten de nevenproducten der zuivelbereiding tot ten minste 88° verhitten, alvorens ze aan de veehouders terug te geven en de kan nen ontsmetten. Bij het nemen van strenge maatregelen zal een stal. waarvan liet behoud voor de instandhouding van het betrokken stam boek van het grootste belang is, zoo mo gelijk worden ontzien en andere b»atre- gelen dan afmaken worden overwogen, tenzij de eigenaar niet met de uiterste zorg zijn vee voor besmetting heeft be hoed. Faillissementen. Geëindigd: P. Kroezenga, te Nieuw-Buinen. Uitgesproken: C. dc Gier, aannemer te Benschopcur. mr. M. M. Schim van der Loc ff. J. van Bienne, .zaak drijvende te Rotterdam onder den firmanaam C. W. Betcke's speciale reclame; cur. mr. N. P. Zijderlaan. Opgeheven: J. K. Houdijk, koopman in vogels te Vlaar- dingen. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Carel Egbert, z. v. C. E. La Lau en M. Henzen. Catharina, d. v. J. de Ru en C. Selier. Willem Johannes z. v, J. Buys en W. Scherpenisse. Hen drik, z. v. P. van Houten en G.'v. d. Lelie. Jansje Gerardina, dr. van A. D. Lange- veld en J. Flippo. Lambertus Petrus, z. van J. M. H. Horikx en H. F. v. Dijk. l.aurentius Antonius, zn. van J. N. Overdevest en E. M. v. Berge Henegou- G e h u w d H. Ch. Kamps jm. en H., J. van den Berg jd. J. Th. van Loden- steijn im. en M. C. W. Pranger jd. L. Rhijnsburger jm. en J. M. Bertram jd. W. A. van der Kwast jm. en J. Taverne jd. D. de Bruin jm. cn C. E. van der Vos jd. Overleden: A. PosthumusVan den Noord, v. 38 j. II. A. van Es, d. 22 j. levenl. dochter van G. van Polanen en A. Bon. J. J. Brussce. m. 63 j. J. Suttorp wed. C. van der Zeeuw, 70 j. C. W. M. Colla, d. 14 m. L. W. van der Drift, d. 76 j. II. van Tongeren, w. 82 j. M. Thijs geb. Graus, v. 42 j. M. Tie- leman wed. J. Paauw, 84 j. J. C. de Haas. d. 19 m. I. Frankhuijzen, m. 49 j. H. N. Verkerk, z. 18 m. C. Berbee, z. 18 m. KATWIJK. Geboren: Simon, z. van B. Dubbe- laar en A. den Heijer; Gerrit, z. van G. de Mol en W. van Leeuwen; Cornelis, z. van C. Schaap en D. van Beelen; Tcunisje, d. van D. van Duijvenboden en P. Guijt; Pieter, z. van W. v. d. Oever en C. Ru waard; Willem, z. van A. Vooijs en M. van Egmond; Arie, z. v. A. van Rhijn en A. Schaap; Dirkz. v. C. J. Lugthart en A. Parlevliet; Jacob, z. v. J. van Duyven bode en T. Vlieland; Annetje, d. v. N. Hoek en J. Ouwehand; Hendrik Maarten, z. v. R. J. Tjebbes en J. van Zuilen; Jan Nicolaas z. v. C. Ouwehand en N. Rem merswaal; Cornelis z. v. B. Hoek en G. Haasnoot; Elisabeth z. v. J. Kuyt en W. van Duijn. Overleden: Klaas Dubbeldam, oud 71 j. echtgenoote van K. Verloop; Maartje Kraayenoord, oud 81 j. echtgenoote van K. van der Meij. Gehuwd: II. Parlevliet jm. en J. v. der Plas jd.; A .van der Marei jm. en P. Hus jd.; H. A. Gebuys jm. en A. Guvt jd. M. v. d. Marei jm. en G. v. d. Bent jd. Ondertrouwd: J. v. d. Plas jm. en A. Nijgh jd.; J. Nijhg jm. en L. v. d. Plas jd.; P. Ouwehand jm. en K. van Duijn jd. W. de Vreugd jm. en C. van der Boon jd. A. Schaap jm. en M. van Beelen jd.; J. van Rhijn jm. en K. Haasnoot jd.: C. de Jong jm. en K. Varkevisser jd I!lllll!liliIIIIi!ill!liliiIUIII!i!III L-OPRUIMING Telefoon 112. tegenover de D onkersteeg. UIT DE HAND TE KOOP Een ruim, hecht en sterk gebouwd WINKELHUIS, met erf en tuin, bevattende, beneden: groote Winkel, 2 Kamers en Serre; en boven een Voorkamer, 4 Slaapka mers en Zolder, zoomede een daar naast gelegen WOONHUIS, bevattende beneden: Gang, 3 Kamers, Kelder en Zolder. 0080 Een en ander te zamen groot 24 aren. en gelegen op den besten stand van het derp LEIiVIUiDEN. Voorzien van regen putten en doorloopende privaten en gas leidingen. Nadere inlichtingen bij H. VINCENT Makelaar te HOOFDDORP. R.-K. Dienstbode in een klein gezin. Brieven onder No. 6093 aan het bureau van De Leidsche Courant. Het Bestuur van. het St. Agne- Patronaat van de Parochie van O. L.V. Hemelvaart zoekt een betrekking voor een meisje van 14 jaar. 6060 Brieven 1c bezorgen bij Mejuffrouw C. GRüNDEMANN, Nieuwe Rijn 42. Gevraagdnoodhulp 6008 Zetter-Drukker ter drukkerij „Flora" Noord wijk. IEMAND zoekt een adres als woonplaats, om zich te doen inschrijven in deze Ge meente, doch blijft nog tijdelijk buiten de stad wonen. Brieven onder nr. G097 bureau van „De Leidsche Courant". Pulp. Aangeboden eenige scheepsladingen prima qualiteit gekuilde pulp in groote schepen a f3.60 per 1000 K. G. Fran co in open vaarwater geleverd. Aanbevelend, A. J. VAN NOORT. Wassenaar. Teleph no. 13. (5989). Wegens de aanhoudende stijging der Vleeschprijzen, hebben de Vleeschhouwers van KATWIJK AAN DEN RIJN en KATWIJK AAN ZEE, het Rundvleesch met 0100 10 ct. per K.G. VERHOOGD. Gevraagd: om terstond in dienst te treden een flinke Meid-Huishoudster, R.-K. van goede getuigen voorzien. Brieven franco onder No. G071 bureau „Leidsche Courant". Er biedt zich aan door omstandig heden een R.-K. Huishoudster, van de beste getuigen voorzien. Br. onder No. G092 bureau van De Leidsche Courant. die in deze treurige en schrale tijden vooral niet te veel willen betalen voor hun bedden, dekens, karpetten, enz., wordt ten zeerste aangeraden om vooral in den Goedkoopen Bedden- winkel te komen kijken op de Haarl.siraat 239, naast den koekwinkel van den Heer TIMP. Daar worden wegens veel te grooten voorraad, alle Veeren- en Kapokbeden, Wollen, Gestikte en Moltondekens, honderden 1ste qualiteit Karpetten, voor een schijntje opgeruimd. Onze wereldberoemde Veerenbedden, com pleet met Peluw en 2 Kussens, alles prima, prima gevuld en solide Tijken, reeds vanaf 416.50. Onze werkelijk goedgevulde Kapokbedden, thans f 8.75! Zeer solide Zeegrasmatrassen f4.25. Prima Kapokmatrassen die nooit wegslinken f 8.70. Onze zware bekende Stroomatrassen 11.35, 11.85, f2.25, 82.65 per paar. Moltondekens zijn weer afgeslagen, thans reeds voor 22 ets. Groote partijen groene Wollendekens geven wij thans extra goedkoop. Betaal in deze tijden vooral niet te veel. Alleen tiaar den Goedkoopen Beddenwinkel op de Haarl.straat 239, naast den koekwinkel van den Heer TIMP. 6098 Met 1 Mei gevraagd, een flinke R.-K. Boerendienstbode bij L. v. VLIET, Landbouwer, Zoeter- woude Westeinde. 6074 GEVRAAGD gedurende dc winter maanden, om mest te varen, een Baggerbok of groote Praam, door C. VAN TEIJLINGEN te Oud-Adc. 609 Electrische Pianofabriek Breestraat o/h. Stadhuis. HeDEN is in mijn Magazijn voor belangstellenden te zien en te hooren een MERKWAARDIG STUK WERK op PIANO-GEBIED Ik heb voor een bepaald doel geconstrueerd een IJZEREN PIANO, zonder dat door het zware en plompe van het buitenwerk de toon ook maar iets minder is dan van welke andere Piano ook. NEEN hij is zelfs grooter. L. VALK. De Administratie van „De Leidsche Courant" belast zich met het plaatsen van Advertentiën in alle bladen. Zonder prijsverhooging. Te koop aangeboden 1 H.L. witte Pronkboonen, bij A. VAN SCHOOTEN, Voorbout, Zandsloót. 6090 Hangende en staande GLOEIKOUSJES per dozijn 10 korting, zoolang de voorraad strekt. Verder Lampenpitten 6095 en Cristaigiazen voor alle bekende branders. J.L.CREYGHTON AALMARKT 25. HaarlcmscijS Courant Voor Haarlem en omstreken het aan gewezen DAGBLAD voor advertentiën. - Vraagt Proefexemplaar. - HAARLEMMERSTRAAT 130 MARE 70 Intercomm. Telefoon Nr. 314. Het verdient aanbeveling zich ruim te voorzien van: Gloeilichtkousjes, Lampenkatoen voor petroleum, Lampenglazen voor gas en petroleum, Zuigspeenen enz. voor de kinderen. Bovenstaande Artikelen worden nog voor de oude lage prijzen geleverd zooiang de voorraad strekt. Gogs LUCIFERS (echte Zweedsche). Voor dit Artikel worden bestellingen aan genomen om in de eerste week van Januari te leveren, tegen iets verhoogden prijs. Wegens groote schaarschte in dit Artikel doet men goed tijdig te bestellen daar ik maar een beperkte partij heb kunnen koopen.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 4