BID-UUR BOELHUIS Donderdag 12 November a.s. Aanbesteding. ^iangYvcUkcpde, met groote aanlacht gc volgde voordracht. Maximum prijs van boter. Door de regeering is de maximumprijs v or botei >i den ehfcoshandel behaald 0p f 1.45 per K.G. voor de maand Novem ber. Op de waag alhier l.cp echter beden de prijs van de boerenboter tot 62 gld, en van de fabrieksboter tot 60 gld. Dit is resp. f 1.55 en f 1.50 per K.G? De ontduiking van de regeeringsbepaliiig is mogelijk doordat de verk ioper boven den maximumprijs den kooper nog 2 of 1 gld. vöor 't vat van 20 K.G. inhoud laaf betalen, welk vat tot dusverre onder den be dongen prijs was begrepen. Overplaatsing. De commies der Staats spoor, de heer G. Stegehuis, wordt op 1 December a. oveigoplaats' naar Tilburg. BODEGRAVEN. Benoeming. Bij K. B. is met ingang van 1 December,, benoemd tot directeur van het Post en Telegraafkantoor tc Purmercnd, J. Waale Jr., thans in gelijke betrekking alhier. HAZERSWOUDE. Buitengewoon opzichter. Door den mi nister van Waterstaat is tot buitengewoon opzichter bij de voorbereiding der werken van de Alaaskar.aii sa tie benoemd 'b liee». P. Duitenhuis alhier. HILLEGOM. De Harmonie-kapel. Gisteren was het 20 jaren geleden, dat de Hillegomsche Harmonie-kapel werd opgericht; Ofschoon de tijdsomstandigheden feest vieren niet wettigen, dient deze datum toch wel even ic worden herinnerd. De vereeniging telt thans 40 werkende leden, ofschoon een groot deel hunner tijdelijk onder de wape nen zijn. Gedurende de geheele 20 jaren leidde de bekwame Haarlemsche direc teur, de heer J. D. Schouten het corps en wat de harmonie, thans is, is gr.ootendeels zijn werk. Ook de president der vereeni ging, de heer W. N. v. d. Werf was onaf gebroken lid van het corps. De gemeente, goede muziek en een eigen kapel op prijs stellend, subsidieerde de laatste jaren, en handhaafd. De concerten bij feestelijke ge- hnadhaafd. De concertep bij feestelijke ge legenheden, maar vooral die op het Hof mogen zich immer in groote belangstel ling verheugen en gansch Hillegom hoopt dan ook, dat de Harmonie over 5 jaar met gepasten luister haar zilveren jubilé moge vieren. Steuncomité. Het steuncomité alnier besloot tot aankoop van het-Centraal Co mité ven 10 H.L. bruine boonen en 5 HL. erwten. NOORDWIJK. R.K. Timmerlieden. Men deelt ons me de, dat door bemiddeling van den heer Schrama uit Hillegom, propagandist van de R.K. Timmerliedenvereniging St. Jo zef", hier ter plaatse een comité is ge vormd,, dat zich ten doel stelt, de oprich ting voor te. bereiden en te bevorderen eener Afdeeling van b.g. vereeniging.' Bij deze vprceniging kunnen zich alle R.K. Bouwvakarbeiders aansluiten:" Eerlang zal het Comité een vergadering beleggen, waartoe alle R.K. werklieden in de bouw vakken zullen worden uitgenoodigd. Wij hopen, dat het comité in zijn pogingen zal slagen, en dat deze categorie van arbei ders moge inzien, dat, vooral ook onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden, hun heil gelegen is in het „Vereenigt U." Ned. R.K. Volksbond. Gisteravond hield de afd. Noordwijk van den Ned. R.K. Volksbond een drukbezochte verga dering in de zaal van de Erven Gordijn. De bijeenkomst -werd geleid door den waarn. voorzitter, den heer C. P. van Zeist Na opening door den voorz. werden eenige nieuwe leden geïnstalleerd. Vervol gens werd overgegaan tot de verkiezing van een afdeelingsvoorzitter. De heer J. P. Rijnders had als zoodanig ontslag geno men. Op voorstel van het bestuur werd nu de heer P. Krol bij acclamatie tot voor zitter gekozen. Hierna kreeg het woord de heer Moerel van Oudewater met het onderwerp „Volks ontwikkeling en de Katholieke arbeidef". De heer Moerel, die voor de Noordwij- kers geen onbekende is, behandelde zijn onderwerp op de hem eigen prettige, on derhoudende manier, en wist zijn gehoor van het begin tot het eind te boeien. In den breede toonde spreker aan, dat volksontwikkeling in de tegenwoordige maatschappij noodzakelijk is. Die ontwik keling, volgens Roomsche beginselen, kan verkregen worden. lo. door lectuur (over godsdienstvragen, eigen vakstudie, de natuur om ons heen, enz.); 2o. door samenspreking (debatingclubs) 3o. ontwikkelingsavoriden met een spre ker; 4o. door kunstavonden ter ontwikkeling van het kunstgevoel. In den loop zijner rede "brak spr. een lans voor de geestelijke adviseurs onzer Roomsche vereenrgingen en toonde aan. dat onze geestelijkheid altijd en overal d. volksontwikkeling niet tegenwerken, maar bevorderen. .Spreker behandelde nog den grooten invloed die van den R. K. Volks bond ter ontwikkeling van den arbeider kan en moet uitgaan, en bracht hierbij ter sprake patronaten, vakonderwijs, enz. Ten slotte bracht de heer Moerel hulde aan die mannen, die den durf hebben om voor hun Roomsche beginselen den neu tralen Bond te verlaten, en plaats te nemen in de. gelederen van onzen Katholieken Volksbond. Aan het slot der vergadering deelde de voorzitter nog mede, dat de l erkelijke vie ring van het St. Willibrordusfeest is be paald op Zondag 15 November a.s. Hierna werd de vergadering gesloten. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Donderdag a. s. om 2.15 uur n.m. Ingekomen stukken. Benoeming Hoofd der School N. a/zee. Benoeming lid PI. Commissie. Onderh. aanbesteding vervoer- materialen, enz. 1015. Diepboring voor brandweer, aankoop brandweermateriaal. Rioleering gedeelte Woensd. Watering. Voorstel van de leden E. Admiraal Cz. en J. Went tot opheffing van de 'openbare lagere school te Noordwijk-aan-Zee. Verzoek concessie Drinkwaterleiding. Re geling uitgaven 1914. Geldleening. Gegroo- ting Gemeente en Gasfabriek 1915. Kohier schoolgeld Herh. onderwijs. OEGSTGEEST. Het jubileum van onzen pastoor. Zooals reeds vermeld, herdenkt de ZeerEerw. heer pastoor W. T. Roozen, morgen den dag, waarop hij voor 26 jaar tot pastoor do:;er aiochie werd benoemd. Te 10 uur zal Z.Eerw. een plechtige Hoogmis met as- iistentie opdragen uit dankbaarheid. WARMOND. i. Middenstandsvereeniging. Vaststelling der Statuten en Huishoudelijk Reglement, verkiezing van een president en bespreking cursus Boekhouden, waren de punten, die gisterenavond behandeld zijn in de vergadering van de hier opge richte Hanze-afdeeling. De vergadering werd voorgezeten door den heer F. Machen, voorloopig. president. HoogEerw. Heer Mgr. Smeuhlers vereerde de bijeenkomst met zijpe tegen woordigheid, sprak zijne ingenomenheid uit met de Hanze-oprichting en moedigde den Warmondschen Middenstand aan tot deze vereeniging toe te treden. Op de gebruikelijke wijze werden de reglements- en statuten-artikelen behan deld, aangenomen en.vastgesteld. De jaar contributie werd bepaald op 1.50. Bij de verkiezing van een president ver kreeg de heer F. Machen de volstrekte stemmenmeerderheid. Met een kort woord aanvaardde genoemde heer zijn functie. Wat den cursus Boekhouden betreft, moetene degenen, die dezen willen mee maken, binnen veertien dagen zich aan melden bij den secretaris, den heer Breu- gelmans. Na dezen termijn zullen verdere egelingen genomen worden. De bestuursfuncties werden onderling aldus verdeeld: voorzitter de heer F. Ma chen, vice-voorzitter de heer C. Zwetsloot, le secretaris de heer C. Breugelmans; 2e secretaris de heer H. Osendorp; penning meester der heer W. Heemskerk. Steuncomité. Het plaatselijke steun comité vergaderde gisterenavond in de Raadszaal, en heeft besprekingen gehou- derT, wat haar dezen winter, zal te doen staan, en hoe gehandeld zal moeten wor den. Apologetische cursus. Het bestuur in „Katholiek Leven" heeft in overleg met het dagelijksch bestuur van den Volks bond, afcl. Warmond, besloten, den Volks bond-leden gelegenheid te verleenen den Apológetischen cursus, die Maandag a.s. door Prof. Seijsener zal begonnen worden, te volgen, tegen betaling van f 0.25 voor alle leeravonden tezamen, volgens den zin van art. 4 van het huishoudelijk regle ment, laatste alinea. WOUSll'.'&GE. Oudermolon. Do Oudorroolcn v<lll den Oudendijkschenpolder is gisteren onder de hand des sloopers gevallen, do laatste spanten liet men vallen om ongelukken te voorkomen. Uitgezonderd den rietdekker, die zijn hand kwetste, is de afbraak van dezen molen zonder ongeval afgeloopen. De gedenksteen met opschrift van dezen molen is bereidwillig afgestaan aan een verzame laar van historische monumenten in ons dorp. ZEGWAART. Gemeenteontvanger. De gemeenteraad 1 oeft tot gc-.-iCUiteontvanger ocnoemd den lieer J. Feitsma te Apeldoorn, no. 2 dei- aanbeveling. ZOETERWQUDE. IJsclub. - Gisteravond werd de algemec- ne vergadering van deIJsclub „Zoeter- woude" gehouden. De voorzitter, de heer J. Schouten, opende de vergadering. Spr. ken met genoegen en dankbaarheid oor de óndervonden belangstelling vast stellen, dat het in het a#geloopen jaar ge lukt is de IJsclub er weer boven op te halen en dankt de heeren commissarissen voor iraü werkzaamx tden. Spr. "a»jsi nog op de tijdsomstandigheden waardoor werkverschaffing dezen winter zoo noodzakelijk kan worden. De secretaris penningmeester, de heer Jac. van Leeuwen Jzn., brengt verslag over het afgeloopen jaar uit. Daarin wordt mel ding gemaakt van het heuglijk feit dat H. M. de Koningin per schaats langs onze ba nen is gereden. Het ledental is 197. Ook be vat het verslag een inventarisstaat. Uit de rekening en verantwoording bleek dat de ontvangsten zijn f 244.31, de uitga ven f294,1, tekort f49.80 In kas is nog f 745,36. De heeren Los, De Blanken en Vlasveld worden benoemd tot het nazien der rekening, wut geschiedt, en waarna eerst genoemde verslag uit brengt van hujme accoord bevinding. De Voorzitter doet medcdeeling van «Je grenskwestie die in de IJsclub bestaat: of de korte Vliet tot het werkgebied van Zoe- terwoude of Voorschoten zou behooren. Het loon voor de winter 1914/15 wordt gesteld op f 1.20 per dag. De contributie zal voor 5 Dec. e. v. wor den geïnd en afgedragen. De aftredende bestuursleden de heeren G. Belt, Adr. v. Leeuwen en J. v. Leeuwen worden met resp. 26, 26, en 27 stemmen van re 29 uitgebrachte herkozen. Bij de rondvraag klaagt de heer E. Los over het onvoldoende afzetten van een wak. Hij verzoekt het bestuur vroeg te vergade ren opdat bij intredenden winter de werk zaamheden geregeld en spoedig kunnen worden aangevangen. Geklaagd wordt over de waaghalzerij als de IJsclub nog niet werkt, te gaan rijden, wat de IJsclub niet op haar verantwoording kan nemen. Over het eendenwak, Watertje, wordt door den heer de Blanken geklaagd. Besloten wordt terstond aan de Prov. Waterstaat een aanvrage te zenden om het nieuwe Rijn- en Schiekanaal in beheer te mogen nemen. Aan de spoorbrug zal een bord worden geplaètst met' dfe naam der IJsclub om de vaart voor Leidsche baanvegers te vrijwa ren. De vergadering wordt daarop gesloten. Baldadigheden. Denzelfden avond waarop de pomp werd vernield, is in de brievenbus staande bij de R. K. Kerk in de Zuidbuurt een brandende lucifer geworpen. Slechts een der daarin liggende brieven was beschadigd. 't Is te hopen, dat de politie de flauwe grappenmakers te pakken krijgt. Roomsche Agenda. MAANDAG. Warmond, Vergadering „Ka-, tholiek Leven'-': WOENSDAG. Alphen. R. K. School, 7 uur, vergadering van do R. K. Mid dens tand-vereeniging. o__ Leiden. „In den Vergulden Turk", 8 uur, vergadering R.K. Dioc. Vrouwenbond. Faillissementen. Uitgesproken: A. Koster, winkelier, laatst te Haarlemmer meer, nieuw-Vennep, thans zonder bekende woonplaats; cur. mr. M. Slingcnberg, te Haar lem. L. van Heest, laatst te Heemstede, tlrans zonder bekende woonplaatscur. mr. M. Slin- genberg, te Haarlem. C. J. Verkerk, vrachtrijder te Nessesluis, ge meente Vinkeveen; cur. mr. H. A. J. Reumcr, te Utrecht. J. A. Hagen, handelsreiziger, te Rotterdam cur. mr. M. Koderit6ch. Opgeheven: H. J. van Logchem, bankwerker en diens echtgenoote S. Sakkers, ventster manufactu ren. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigen uitslag afgelegd bet Kandidaats examen in de Nederl. letteren door den heer C. W. Klomp (Hillegersbcrg). de volledige droging in een tweeden cy linder plaats. Aan het proefstation te Halle heeft men tal van monsters dezer gedroogde blade ren onderzocht en de hooge voederwaarde erkend, daar 100 K.G. van het voeder de volgende hoeveelheden verteerbare voe dingsstoffen leverven: 6.90 K.G. aan albu- mine; 0.61 K.G. aan vet; 1-1.27 K.G. aan ruwe celstof; 40.15 K.G. aan koolhydraten; 2.60 K.G. aan amjden. In Duitschland wordt deze wijze van bewaren reeds door velen toegepast. inneming van. Tsingtao hebben 2 com pagnieën infanterie en een afdeeling' genie omstreeks middernacht het centrale fort van de voornaamste verdedigingslinie genomen en 200 gevangenen gemaakt. Land en Tuinbouw. Voedering met Bietenbladeren. Mangelwortel- en suikerbietenbladeren zijn als voeder het'meest geschikt voor volwassen runderen en dus ook voor melkvee. De bladeren alsmede de koppen vormen een zeer waterig voér, waarvan de droge stof veel eiwit en weinig ruw- vezel bevat. Het moet ontraden worden ze afzonderlijk te voederen, daar zij vrij wat éemakkerijk oplosbare verbihdingen be vatten, welke aan organische zuren z,ijn gebonden, o.a. aan oxaal- of zuringzyur. Dit zuur verbindt zich gaarne met kalk tot een onoplosbare verbinding. Met het oog hierop is het noodig, dat nevens de bladeren voedering voedsel wordt ver strekt, dat in zijn samenstelling meer kalk heeft dan bietenbladerep, dewijl, anders te veel kalk aan het lichaam van het dier zou worden onttrokken^'1 i-.~iea.ien hoe door heih eerét proeVen waren geno men met ;bietenloof en Juetenkoppen als bij voeder ook in de weide waarbij een aanzienlijke stijging der vluchtige melkzuren in de melk plaats had; bij voortgezette proefnemingen bleek, dat niet zoozeer het loof dan wel de koppen der bieten dien invloed uitoefenden. Door verschillende landbouwkundigen, o.a. door prof. Lehmann te Gëttingen wordt de voederwaarde van 100 K.G. bie tenbladeren op ongeveer 70 cents geschat. Een dagportie voor een koe mag hoog stens 25 K.G. bedragen. Overmatige voe ding kan tot ziektegevallen met doodelijken afloop leiden. Versche bietenbladeren laten zich vooral bij regenachtig weer moeilijk bewaren, waarom men gebruik heeft gemaakt van te kuilen om ze later te vervoederen. Met dat inkuilen werd nog al eens onhan dig te werk gegaan, zoodat er soms niet veel van terecht kwam. Intusschen ook bij een zorgvuldig inkuilen is deze wijze van bewaren niet het geschikste middel om de voederwaarde van het ingekuilde op de zelfde hoogte te houden. De bietenblade ren toch ondergaan tijdens het inkuilen door gistingen en omzettingen een belang rijk verlies, niet zoozeer door het verdwij nen van voedende bestanddeelen dan wel door omzettingen daarvan in stoffen wel ke voor de voeding van mindere beteekenis zijn. Dat is het geval vooral met de eiwit stoffen, welke veranderen in amiden, wel ke voor de voeding geen hooger waarde bezitten dan de koolhydraten. Volgens onderzoekingen van dr. Leh mann worden met het bewaren der bieten bladeren door middel van inkuilen belang rijke verliezen geleden en wel aan: Verteerbaar eiwit tot 73 procent; ver teerbaar vet tot 45 procent; verteerbaar koolhydraten tot 56 procent. Bij ingekuil de nietenbladeren, tot begin Mei bewaard, was nog aanwezig per 100 K.G.: 0.37 K.G. eiwit; 0.11 K.G. vet; 3.11 K.G. koolhydra ten. Vergeleken bij het eerste staatje van versche bietenbladeren wijst dit dus op een groote vermindering van voederwaar de: op 70 ets, per 100 K.G. gesteld, was de waarde na de bewaring nog ongeveer 27 ets. Al worden de bietenbladeren meestal niet tot Mei bewaard, het verliescijfer is zoo aanzienlijk, dat het voldoende aanwijzing geeft, dat er ook bij kortere bewaring veel verloren gaat. Dit heeft er mede toe geleid om een an dere wijze van bewaren te zoeken. In Duitschland zijn reeds enkele jaren proe ven genomen met hét drogen der blade ren, waardoor ook een bruikbaar veevoe der wordt verkregen. Op verschillende ma nieren wordt dit toegepast. Aan den in vloed van warme lucht blootgesteld, kan men ze reeds gedeeltelijk drogen. Daarna komen ze in een toestel (van Würtemha- gen), dat de halfgedroogde bladeren met koppen fijn verdeelt en vervolgens heeft Inbeelding. In het Maandblad tegen de Kwakzalverij schrijft J. C. Hertstein, arts te Nijmegen, het volgende artikel: In verband met onzen strijd, het artsen monopolie betreffende, gevoel ik mij ge drongen op een aan artsen herhaald ver zoek te voldoen eo al datgene mede te dee- len, wat zich in onze functie voordoet en betrekking heeft op dezen strijd. De kwakzalver Sonsbeek alhier, korte lings veroordeeld wegens onbevoegde uit oefening der geneeskunst, u wel bekeDd, gaat nog steeds door, zijn verboden hand werk uit te oefenen. De wijze waarop hij zijn zieken geneest moge blijken uit het volgende verhaal: Het geval betreft een dame van circa 45- jarigen leeftijd. Voor een paar maanden geleden werd ik bij.haar ontboden en vond ik het slachtoffer te bed. Stel u voor: een bloedlooze vrouw, doodsbleek met witte lippen en een vies vale gelaatstint, met allerslechtste hartswerking en uiterst zwak. Als patiënt kende ik haar niet, ech ter zag ik haar vaak in de buurt van dc Kwak, n.l. bij het café, waar 't gevaarlijke mensch zijn practijken uitoefende, 'k Ver nam, dat ze reeds voor 8 dagen zoo'n enorm bloedverlies gehad had, dat ze daardoor flauw is gevallen. Toen wist de Kwak- er geen raad meer op en werd ik geroepen. Het bleek dat het hooggeprezen wondermiddel den kwakzalver eenvoudig in den steek liet en hij door zijn „Vital" (een slappe geoxydeerde ijzer-suikeroplös- sing) geen genezing brengen kon. 'k Behoefde niet veel te vragen, een op pervlakkig onderzoek deed mij direct een z.g. vleeschboom kennen, d. i. een spier achtig gezwel aan- de baarmoeder, t Ge zwel was circa 2 vuist groot. Een chirurg, in consult genomen, beaamde de diagnose en stelde, zoodra de omstandigheden van de patiënt het toelieten, een operatie voor. Patiënt wilde van geen geneesmiddel we ten en ze waren ernstig noodig, om herhaling van 'thevige bloedverlies zoo veel mogelijk ,tegen te gaan. Alleen tpen haar gezegd werd, dat ze dan de heele ver antwoordelijkheid alleen had te dragen, stemde ze toe, doch voor hoelang?Voor een dag!.... Geen redeneering hielp; alleen een oliedom gebazel met verheerlijking van den Kwak was het antwoord. Die man alleen wist het, ziin wondprpn waren piet telle" weien er niets \nn, schrij ven. maar een receptje en vooicn niets Voor de patlïïntëri. Is 't niet treurig, dat zoo'rl vrouw, dooi de suggestie van een Kwak, jn de duivel sch.e klauwen van leugens is gevallen. Na 5V2 wéék had de operatie plaats, die goed verliep. Volgens patiënt, is dat goede.vér loop te danken aan „Vital". Patiënt bleef steeds ontevreden, tot ze eindelijk een stille verzuchting slaakte. Och! Had ik mijn middelen van Sonsbeek maar hier, dan zoudt u eens zien, hoe spoedig ik beter was. Dat hiervan niets kon komen spreekt van zelve. Men ziet hieruit dat zelfs in die gevol- n, waarin het bedrog van den kwakzal ver zeer duidelijk aan het licht komt, waar blijkt dat hij van het geheele ziekte geval niets heeft begrepen, het vertrouwen van de zieke nog niet is geweken, de sug gestie nog blijft voortbestaan. Deze vrouw die door den kwak op den rand van het graf is gebracht en die haar leven en gezondheid zal te danken hebben aan het tijdig ingrijpen van geschoolde gen<vs- heeren, blijkt toch nog niet in staat dit te beseffen blijft getrouw aan het eenmaal ingenomen nietswaardige middel. Zij blijft reclame maken, niet voor den chi rurg die haar het leven redde, maar voor den Kwak, onder wiens suggestie zij zich nog bevindt. Hoe zeiden Mr. van Hamel c.s. het ooli weer? Beweerden zij niet dat ons volk zelf kon waarnemen waar ernstige behandeling ophield en bedrog begon? Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 Novelnbèr 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste barometerstand 768.4 Memel. Laagste barometerstand 759.0 Haparanda. Verwachting tot den avond van 8 November: Zwakke tot matige winden uit Zuidelijke richtingen nevelig tot zwaarbewolkt weinig of geeu regen, zelfde temperatuur. Zondag. Zonsopgang 7.01, Zonsondergang 4.18. Licht aan lietsen enz. 4.48. Advertentiën. LEIDEN, 7 Nov. Botermarkt. Aangevoerd 295/S 10/16 vaten, wegende 6090 K.G. Prima fabrieksboter (controle) f 58 A 60. Goede fabrieksboter f 56 A f 57, prima boerenboter f 60 A 62, boerenboter f 56 A f 58. Handel matig. Turf. Lange 90000 f4.—, a f4.25. Eierenveillng. Do eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 1235 stuks. Kipeieren f 10.10 tot f 10.50. Eendeneieren f7.45 A f7.95, Handel zeer vlug. LEIDEN, 7 Nov. Stemming vast. Tarwe met matig aanbod tot hooge prijzen. Rogge niet verhandeld, Gerst goed gevraagd en hooger, per 65 kilo f8.75 a f9,50 Haver vast. Naar kwaliteit per 100 kilo, van f 12.25 a f 12.75. Erwten met kleinaaubod f 12.60 a f 13.50 per H.L. DELFT, 7 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 35 stapels kans, wegende te zamen 7344 Kiló. Prijs: f 58.a 66.50 per 100 Kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Nov. Veiling Tuinbouwver. K. en O. Manden ronde aard appelen f 0.a f 0.Eigenheimers klei p. HL. f 0.a 0.en dito zand f 2.60 a f 27.0, Peen, f 2.a 0.Uien per baal f 2.50 a f 3.G0, Bloem kool I f3.75 a f7.50 dito II f. 1.— a fl.75 roode kool f 0 a 6.— savoije kool f 5.25 a 6.25 Aangevoerd 87000 bloemkoolcn. Handel vlug. Uien veel vraag. Voortaan Dinsdagen Vrijdag veiling. 1889. 1914. Den 20sten November, hopen Q onze geliefde Ouders Petrus Nicolaas Zonneveld Cornelia van Rijn, hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. 5457 Hun dankbare Kinderen. Wassenaar, 7 Nov. 1914. 0 Q Q «i Laatste berichten. Tsingtao gevallen. TOKIO, 7 November. Officieel: Tsingtao heeft zich overgegeven. TOKIO, 7 November. Officieel: Vóór de Op den loden November hopen onze geachte Oom en Tante WILLEM H00GZAAD en MARIA HOOG ZAAD ZIJP hunne 12l/2-jarige Echtvereeniging to herdenken. 5458 Hun dankbare Neven en Nichten Zijp. LEIDEN. LEIDEN. TENTOONSTELLING van Kerkgewaden en Altaarsieraden bestemd voor R.-K. Arme Kerken cp Dinsdag 10 en Woensdag 11 Nov. in de zaal van de pastorie van de Kerk van O.L.V.O. Ontvangenis aan de Harte- brug. Voor een ieder te zien van 's morgens 10, tot des 'namiddags 4 uur. 5453 HET BESTUUR. Afd. „ST. BARBARA" V. d. R.-K. VOLKSBOND, LEIDEN. voor de afgestorvenen, IEDEREN ZON DAGMIDDAG van de maand November, in de kapel op het R.-K. KERKHOF aan den Zfjlsingel. oho Toegang vooralle Katholieken Die iets tc vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van Mevrouw AMALIE KAUFMANN, weduwe van den Heer MICHAEL CAHEN, overleden te Leiden, den 16den October J914, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Mr. H. M. A. COE- BERGH, Notaris to Leiden voor of op den 15den November e.k. 5462 Notaris J. F. W. van der HEIJDEN te Mijdrecht zal op des 'smorgens om 10 uur op de hof steden te Zevenhoven, bewoond door den heer C. P. v. d. KROON, om contant geld, publiek verkoopen: 20 Melkkoeien met Kalf, 6 Klam-vaarzen m. Kalf, 1 Zwart Merrie-paard (aftands) Schapen, Varkens, Landbouw- en Melk- gereedschappen, Utrechtschwaaentje, Breach, Landwagens, zoomcffe70000 pond hooi.5355 Op Maandag, den 23stcn November 1914, des voormiddags te elf uren, zijn Burgemeester en Wethouders der gemeente LEIDEN, voornemens op het Raadhuis aldaar, aan te be steden: (Bestek no. 19) Het leveren en bedrijfsklaar monteeren van den Electri- schen aanleg in de Hoogere Burgerschool aan den Hoo- gen Rijndijk, in aansluiting op het kabelnet der Stede lijke Electriciteitsfabriek. (in één perceel). Het bestek, en -de tcckcningcn lig gen' ter inzage en overname op het Bureau van Gemeentowerken op eiken werkdag de besteding voorafgaande van 's morgens 9 tot '9 middags 4 uren en, zijn aldaar per stel :l f2.50 verkrijgbaar (franco per post f2.65) zoolang de voorraad strekt. Verdere inlichtingen verkrijgbaar eiken werkdag tusschen tien en twaalf uren, ien kantore dor .Stedelijke fa brieken van gas en electriciteit, na vooraf en tijdig aldaar gedaan schrif telijk verzoek. 5415 Een netto weduwe vraagt beleefd een wasch aan huis, opgeplakt'thuis; inlichtingen by JAC. VAN VLIET, Alphen l.z. 542&

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 5