DONDERDAG 5 NOVEMBER. 1914. BUITENLAND. 6e JAARGANG. No. T542- BUREAU: STEENSCHUUR 15, LEIDEN. Interc. Telefoon 935. Postbus 6. DIT BLAD VERSCHIJNT ELKEN DAG, UITGEZONDERD ZON- EN FEESTDAGEN De ABONNEMENTSPRIJS bedraagt met GRATIS POLIS Ongevallen-verzekering en het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD voor Leiden 10 cent per week f 1.25 per kwartaal; bij onze nten II cent per week, f 1.45 per kwartaal. Franco per post f 1.65 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 21/, cent, met Geïllustreerd Zondagsblad 5 cenL De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt van 1-5 regels f0.75, elke regel meer 15 cent ingezonden mededeelingen van 1-5 regels fl.50, elke regel meer 30 cent, met gratis bewijsnummer. Bij contract aanzienlijke korting. Groote letters naar plaaisruimte. Aanvragen om Dienstpersoneel van 1-5 regels 50 cent, iodero regel meer 10 cent. Aanbiedingen van Dienstpersoncol, Huur- en Verhuur, Koop- en Verkoop (geen Handels-Advertentiën) van 1-5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent. Reclame. At is de sociaal-democratie door den drang der omstandigheden zoozeer van haar zoogenaamde beginselen afgeslagen, dat mr. Troelstra een inspectiereis moet gaan maken om de internationale organi satie weer bijeen te scharrelen, toch kun nen de roode he eren het reclame maken nog niet laten. Het bestuur van de sociaal-deraocratl- sclie partij in het Zwitsersche Parlement h(?eft volgens de „Vorwarts" den bonds president verzocht, de eerste stappen te willen doen, om gezamenlijk met de an dere neutrale staten, langs diplomatieken weg, pogingen te doen, om een wapen stilstand te verkrijgen. De bondspresident heeft de belofte daartoe gedaan. Wel, wel! Alsof niet sinds lang alle neu trale grootmachten: de Paus, de Presi dent der Vereenigde Staten, onze Konin gin en ook de president van Zwitserland, reikhalzend naar de eerste de beste gele genheid uitzien, welke kans biedt op be middeling. Bekend is, dat president Wilson reeds een poging heeft gedaan; te vroeg echter; de strijdlust was nog te groot. Maar 't ligt voor de hand, dat men te Washington op zijn qui vive is en wellicht in voortdurend contact met andere neutralen om toch maar geen kans op vrede te laten ontglip pen. En nu gaat daar het bestuur der Zwit sersche socialistische kamerfractie naai den president, om... Let op: als er wapen stilstand of vrede komt, zal die fractie zich nog de eer daarvan willen toeëigenen. En evenals het berichtje van de Vorwarts" zullen dan ook de roode loftuitingen door de pers de ronde doen. Laten wij daartegenover ons verstand gebruiken. De Duitschers in Frankrijk en België. De oorlogscorrespondent van de ,,Tijd" seint: De moorddadige gevechten in N.- West-België duren met onverminderde heftigheid voort en de verliezen worden steeds schrikkelijker. In Brugge Joopen de gewonden in beslijkte kleederen rond, en degenen, die aan de voeten gewond zijn loopen op de kousen. Het stationsempla cement is geheel door politie en militairen afgezet, daar een onophoudelijk vervoer plaats heeft van in het station aangekomen verwonden, waarvoor zelfs de eleclrische trams gerequireerd worden. De bevolking is zeer opgewonden; het is voor haar geen geheim kunnen blijven, dat de Duitschers langzaam voor de inundaties en het ruste loos vuur der bondgenooten hebben moe ten terugwijken. Bovendien hooren de menschen het kanongebulder eiken dag .nader komen en de vliegtuigen der bond genooten zweven voortdurend tot zelfs over Brugge, waar de Duitschers granaatkar tetsen afvuren op deze ongewensehte vo gels. Vóór eenige dagen was in Brugge een proclamatie aangeplakt^ dat in Nederland valsche praatjes verspreid waren, als zou den de Belgen, die terugkeerden, niet meer hunne families in Nederland mogen gaan bezoeken of afhalen. De Duitsche overheid sprak in de proclamatie die valsche ge ruchten beslist tegen en verzekerde, dat het op- en neergaan naar Nederland steeds vrij zou zijn. Nu echter het grootste deel van de bevolking in deze streek is terug gekeerd, is plotseling het bevel gekomen, flat niemand meer in- of uit mag en ster ke patrouilles veldgendarmerie zoeken daarvoor de grensstreken af. De Duitschers staan tot vlak onder Thourout, terwijl aan de zeekust de batte rijen even buiten Ostende staan, welke deelnemen aan den algemeenen strijd. Ook de Engelsche vloot is weer in volle actie. Van Thourout uit richten de Duit schers thans hun troepen over Hooglede en Rousselaere naar Yperen. De Duitschers hebben eveneens langs de Zeeuwsch-Ne- derlandsche grenzen groote troepenmas- sh's samengetrokken en een geheel nieu we verdedigingslinie gemaakt tusschen Zeebrugge en Dulzeele, waar buitengewoon veel veldgeschut staat opgesteld. Hoe angstvallig de bondgenooten hun stand van zaken vex-borgen houden, blijkt wel uit hun kennisgevingen, waai-in de toestand in België steeds ongewijzigd heet, ofschoon ze in werkelijkheid groote voor- deelen behaald hebben. Tot zoover genoemde coi-respondent. De linkei'oever van den Yser is zoo goed als geheel door de Duitschers verlaten. Zij hebben zicht op den rechtcroe-vor van dat x-iviertje teruggetrokken, na het scho-i" Veurne, met zijn mooi marktpleintje, zijn statige St. Walburgkerk, zijn prachtig stadhuis met de beide sierlijke gevels, te hebben gebombardeerd. Enkele plaatsen in de buurt van den Yser, die de Belgen hadden moeten prijs geven, het duindorp Lombaei'tzijde, van waar de Duitschers Nieuwpoort beschoten, het ten Z. van Nieuwpoort gelegen Ramscapelle, en het plaatsje Stuyvekenskerke aan den geka- naliseerden Ysei-, zijn door hen herno men. Weer komt het gerucht, dat Thielt dooi de Duitschers zou zijn ontruimd. Maar wij gelooven dit niet zoolang nadere bevesti ging ontbreekt. Indien Thielt, waar nog wel de generale staf gevestigd is, was op gegeven, dan zouden de Belgen niet nala ten daarvan aan den Yser gebruik te ma ken, en daarbij zou alles in hun voordeel zijn, zoodat een krachtig voorti-ukken hier dan vei-wacht mocht worden. En boven dien: enkele dagen geleden was Keizer Wilhelm te Thielt. Zijn raadsleden zouden zeker niet voor hun verantwooi-cling geno men -hebben, den obersten Ki-iegsherr tot het bezoeken van dit plaatsje te adviseeron indien het een zpo betwist punt was. De pogingen tot doorbi-eking van het front der Bondgenooten ten Z. van Ypei-en intusschen voi'deren óók niet, en zelfs deelt het altijd voorzichtige communiqué van Joffre ons mee, dat al zijn er in de bewegingen der Bondgenooten op dat ge deelte van het front ups and clowns te constateei'en. het algemeene resultaat is, dat men vooruitgaat. Bij Vailly, het dorp aan "de Aisne, waar een onverwachte aanval der Duitschers de Bondgenooten genoodzaakt had de stei le hellingen ten N. van het zijriviertje prijs te geven, zijn deze gedeeltelijk weer her nomen. Maar verder is het een verschuiven van de posities, zoo gering, dat het moeilijk zou zijn de winst en h<'-t verlies tegen el kaar af te wegen om te bepalen wat het grootst is. De Russen. In het Fransche middag-communiqué van gisteren wordt gezegd: In Oost-Pruisen blijven de Duitschers defensief optreden; de Russen hebben op sommige punten op het front in Polen vorderingen gemaakt; zij hebben zonder ernstigen tegenstand te ontmoeten Szadek Lask en Rosproza bezet. Ten Westen van Kielce hebben de Duitschers zich op Wlos- zoowa en Andreyef teruggetrokken. De Oostenrijkers die ten Zuidoosten van Kiel ce zijn tei-uggedreven, houden zich thans slechts ten Noorden van Sandomir op. Bij den benedenloop van de San hebben de gevechten een gunstig verloop voor de Russen gehad, die de xïvier zijn overge- ti'okken. Het Duitsche hoofdkwai'tier is naar Czentochowa bij de Silezische grens ovei-gebracht. Een officieel telegram uit Petersbui-g d.d. gisteren luidt: De Duitschers ti-ekken thans op het Oost-Pruisische front terug. De Russen hebben Bakalai-ejo veroverd, alsmede een groote hoeveelheid munitie. De terugtocht der Duitschei-s bij den Weichsel duurt voort. De Oostenrijkers zijn uit Kielce, dat door de Russen is be zet, gedreven. Ook hebben de Russen be sliste successen behaald op de Oostenrij kers bij Sandomir, waar deze in wanorde terugtrokken. De Russen hebben Sando mir genomen, dat een belangrijk strate- gisch punt is. Uit Berlijn wordt geseind: Uit Warschau wordt gemeld: Tengevol ge van de laatste gevechten heeft de resi dentie van den Tsaar zeer geleden. Op den spooi-weg WarschauSkierniwi- ce hebben de Russen drie-en-twintig brug gen doen springen. Eveneens zijn de spoor- wegen in de voorsteden van Warschau vernield. Uit de bovenstaande telegrammen mag men besluiten, dat de Russen èn in Oost- Pruisen èn in Galicië succes hebben. Aziatisch Turkije. Nu ook Turkije zich geworpen heeft in den oorlogsbajert, mogen hier eenige cth- nografische gegevens over het Aziatisch gedeelte van Turkije volgen, ontleend aan de „Tijd". Volgens de jongste schattingen (daar Turkije geen geregelden burgerlijken stand heeft, bestaat in deze geen zeker heid) telt het Ottomaansche Rijk in Azië ongeveer 10 millioen Arabieren. Dezen belijden nagenoeg allen den Islam, doch vragen zich af, waarom de Kalief der geloovigen steeds een Turk moet zijn, ter wijl zij dat verheven ambt liever toever trouwd zagen aan een kalief van Arabi- schen stam, die dan in het heilige Mekka of Medina zetelen zou. Op politiek gebied sti'even de Arabieren naar decentralisatie, wat juist tegen de sterk centraliseeren- de Ottomaansche politiek der Jong-Tur- ken strijdt. De eigenlijke Bedoeïnen dei- woestijn zijn nog min of meer onafhan kelijk, hoewel hun positie door de Hedsja- spoorbaan van Damascus naar jYlekka verzwakt is. Ten slotte zullen zij evenwel allen bereid zijn om te strijden voor do Turkscho heerschappij. Deze Turksche heerschappij wordt uit geoefend door 4 millioen Turken. Dezen hoewel de veroveraars en „heeren" des lands, staan dus numeriek tegenover de Arabieren in de minderheid. Zij gevoelen zich tegenover de niet-Turken boven hen verheven, en vooral de Jong-Turken ex- ploiteeren dit lioogheidsgevoel zeer. Met de Turken komen ln fanatisme overeen de 4 millioen Koerden, woeste, moordzuch tige stammen, die naar Christenbloed hunkeren en in den oorlog geduchte tegen standers zijn. Zij zullen in Transcaucasiê aan de Russen den meesten last veroor zaken. Doch Rusland kan eenigen indirecten steun verwachten van de 2 millioen Ar meniërs en het zelfde aantal Grieken, dat Aziatisch Turkije bewoont. Deze Christen volkeren (meerendeels schismatiek) zijn voor den Turkschen handel en de industrie eenvoudig onmisbaar, doch, zooals men weet, sympathiseeren zij in geen enkel op zicht met de Turksche regeering. Om eenigszins aan hun rechtmatige verlan gens tegemoet te komen, zijn door de groo te mogendheden twee liooge commissaris sen benoemd (een Hollander en een Noor) om de belangen der Christenbevolking te beschermen. Het zal voor deze commis sarissen thans in Klein-Azië een zeer moei lijke positie worden, daar het te verwach ten is dat de Christenen zijlingschen steun zullen bieden aan rle Russen, die reeds voorlang propaganda maakten onder de Armeniërs. De weinige katholieke stam men in het Libanon-gebied verborgen in de laatste jaren hun Fransche gezindheid in geen enkel opzicht; openlijk propageer de men onder de Maronieten voor bezet ting van Syrië dooi-Frankrijk. Doch deze stammen zijn weinig talrijk, en daaren boven omringd door fanatieke Muzelman- sche krijgers. Hoe de zaak voor Turkije zal afloopen weet natuurlijk nog niemand, doch zeker is dat voor Turkije zijn bestaan als mo gendheid op het spel staat althans, wanneer na een eventueele overwinning van Rusland, er geen ruzie met Engeland ontstaat over de verdeeling van den buit. Verschillende Oorlogs berichten. Uit Leuven. Men schrijft aan le ,,Tijd": Eenige kloosterlingen, die bij het bombardement uit Leuven gevlucht zijn. werden door de Duitsche militaire over heid uitgenoodigd om terug te keeren. De zusters van Maria hebben nu haar moe derhuis in de stad weer betrokken. Eveneens werden de paters Dominica nen, die als vluchtelingen in het klooster der Duitsche paters te Venlo vertoefden, door een Duitschen Roode Kruis arts uit genoodigd, naar hun klooster te Leuven terug te keeren om 25 gewonden te verple gen. Ilun werd de verzekering gegeven dat zij veilig zouden zijn. Aan het verzoek hebben de paters voldaan. De Duitschers weer te Achel. De Duit schers kwamen Zondag weer te Achel aan en bezetten opnieuw de Kluis. De aan wezige Paters en Broeders weken uit naar de boerderij op Hollandsch gebied, maar werden door de Duitschers verzocht te rug te keeren. Plots verscheen in den namiddag een koe rier met een brief voor den commandant.. Direct daarop werden aanstalten tot ver trek gemaakt. De Fransche regeering en het Katholi cisme. Aan een ..Semaine religieuse" ia dezer dagen verboden een lijst te publicee- ren van priesters, die in den oorlog zijn gedood. Niettemin bevatte de Temps" wel een lijst van de leeraren van het hoog» middelbaar- en lager onderwijs. De klein zieligheid van de Fransche regeering blijkt hier wel duidelijk. Oostenrijkers en Serviërs. Officieel be richt van Oostenrijksche zijde; Van het Zuidelijk oorlogstooneel wordt het volgende gemeld; Bij het verder voortrukken zijn onze troepen ten Zuiden en Zuidwesten van Sabac opnieuw op den vijand gestuit; de aanstonds plaats hebbende aanvallen hebben een gunstig verloop. In de gevech ten bij Romanja zijn in totaal 7 officieren en 647 manschappen gevangen genomen, terwijl 5- kanonnen, 3 munitiewagens, 2 machinegeweren, veel munitie en oorlogs materiaal werden buitgemaakt. Aan de Montenegrijnen die meer dan 1000 stuks vee, uit Bosnië geroofd, wilden medene- men, werd hun buit afgenomen. De vijandelijkheden tusschen Rusland en Turkije. De Russische troepen in Kau- kasië hebben de Turksche grens overschre den en na de Turksche troepen te hebben verslagen, Kara Kilisse cn andere plaat sen bezet. De Japansche minister van oorlog. Ge neraal Oka, de minister van oorlog, is ern stig ziek. De groote Duitsche kruiser Yorck gezon ken. De groote kruiser ,,Yorck" is gis terochtend in de monding van de Jade, bij Wilhelmshaven, op een havenmijnver sperring gestooten en gezonken. Volgens tot dusver ontvangen opgaven zijn 382 manschappen, meer dan de helft der be manning, gered. Het reddingswerk werd door een dikken nevel bemoeilijkt. (De Yorck is een der groote kruisers van de Duitsche vloot. Zij is gebouwd in 1004, had een waterverplaatsing van 9500 ton en was bewapend met 4 kanonnen van 21 c.M., 10 van 15 c.M., 14 van 8 c.M., 4 mitrailleurs en 4 onderwater-torpedolanceerinrichtin- gen. De bemanning was 616 man.) De Koopvaart in de Noordzee. ,,Mor- genbladet" schrijft naar. aanleiding der door Engeland aangekondigde Noordzee- versperring, dat deze een ongehoorde schen ding van het volkenrecht is. De Engelsche Regeering heeft de belanghebbende Staten daarover van te voren niets medegedeeld, en óok niet onderzocht, hoe de sluiting der Noordzee door de Regeeringen zou worden opgevat, wier meest vitale belangen hier door geraakt worden. Wij stellen de vraag, schrijft het blad, of niet spoedig de tijd zal aanbreken, voor een gemeenschappelijk op treden der neutrale Mogendheden. Naar de stem der kleine landen luistert niemand; FEUILLETON. In 's levens maalstroom. (Het auteursrecht van deze vertaling ir, voorbehouden). 14) Vrouw Galin zeide niets meer. Zij ver liet kalm den winkel, de drogiste aan haar lot overlatend. Zij kende haar sedert lang en wist, dat een slecht humeur niet lang bij haar duurde. In plaats van naar huis te gaan, richtte de waschvrouw zich naar de beurs; daar nam zij de omnibus voor Pansy. Aan de rue la Pompe stapte zij af, iiep een klein eindje en belde aan het hek van een kleins villa, die achter in een buurtje ge legen was. Een oude dienstmaagd kwam opendoen Is de juffrouw thuis, vroeg vrouw Galin. Kom maar binnen, antwoordde de meid. Zij trad den netten tuin binnen. HOOFDSTUK XII. Uitkomst voor Marcelle. Het huis behaagde al bij het binnen treden. Reeds in de breede gang, die lot antichambre diende, was alles zin delijk en helder tot in kleinigheden toe. Zonderlinge voorwerpen, die aan andere geslachten herinnerden, sierden de muren en prijkten op consoles. Een struisvogelei, getooid met zijden haakwerk, hing af van de^ zoldering en diende tot lantaarn. Op eeh glazen étagère, die op een tafeltje gij van zoover vergeefs gekomen zijt. Maar stond met een schrijfstel, waren, zorgvul dig gerangschikt en afgestoft, geëtaleerd schelpen, kleine gebeeldhouwde voorwer pen, blijkbaar herinneringen van een man uit Brest of Toulon, en tal van andere snuisterijen, wel zonder bijzondere waar de, maar die door hun eigenaar klaarblij kelijk als merkwaardige curiositeiten wer den beschouwd. De waschvrouw behoefde er niet l«ng naar te kijken; ze kende die p e t i t s r i e n s trouwens al van ouds. De oude dienstbode kwam spoedig terug en deed haar binnentreden in een klein, met twee vensters verlicht salon, waar nabij een klein kolenvuur een dame op leeftijd gebo gen zat over een groot borduurraam. Goeden dag. juffrouw Galin, zeide z.ij zonder het hoofd op te heffen. Wacht even tot ik klaar ben met tellen... vijf, zes, zeven... ziezoo. Zij richtte zich op, stak haar naald in het stramien en toonde de waschvrouw haar rond gelaat met volle wangen, grijze, jeugdig schitterende oogen en regelmatige, witte kleine grijze krulletjes, wier non chalance een coqette symetrie niet uitsloot. Een muts van Valencienne-kant met licht blauwe banden bekroonde het niet alle- daagsche, zeer aangename en goede ge laat. Vrouw Galin groette met onderscheiding vermengd met zekere vertrouwelijkheid en zette zich op een stoel neder, terzelfdertijd, dat haar gastvrouw zeide: ,,Ga zitten." Gij hebt mijn mutsen thuisgebracht en komt mijn kanten halen, wed ik, zeide de dame. Ik heb echter nog geen tijd ge had ze bijeen te zoeken, 't Spijt mij, dat j aarde dame vond de quaestie ernstig ik zal aan Roza zeggen, dat zij u eenige boordjes.... Daar hen ik niet voor gekomen, juf frouw, en ik heb u ook niets gebracht, zeide vrouw Galin met een vrijmoedig ge baar, om de hand tegen te houden, die reeds naar het schellekoord uitstrekte, maar zich nu terstond terugtrok. Ik heb een geheel ander idee in 't hoofd en zoo u mij een weinig geduld en vertrouwen wilt schenken, zal ik openlijk met u spreken. Ga uw gang; gij zijt de beste vrouw, die ik ken. Ondanks die aanmoediging aarzelde de waschvrouw nog, zoodat juffrouw 3eau- renom op vriendelijke wijze voortging. Hebt ge soms een weinig geld noo- dig. Ik zal u gaarne helpen. In geenen deele, mejuffrouw, ant woordde de goede vrouw, maar ik dank u er toch hartelijk voor. Meer aangemoedigd door het geldelijk aanbod dan een vloed van woorden had kunnen doen, vertelde zij de geschiedenis van Marcelle, vanaf den dood van Marie Montfort in het park Montholen tot aan het laatste tooneel, dat zij had bijgewoond. Juffrouw Beaurenom werkte gestadig door en verloor noch een steek van haar bor duurwerk, noch een woord van het ver haal, dat haar ged'aan werd. Welnu? vroeg zij, het hoofd opheffend toen haar bezoekster gereed was. Dit is alles, mejuffrouw. Toen ik dit had bijgewoond ben ik terstond ner om nibus hierheen gekomen, om uwen raad te vragen. Wat moet er gedaan worden? Juffrouw Hermine zoo heette de be genoeg om haar arbeid even te laten rus ten en achterover in haar fauteuil te gaan leunen. En de vader? vroeg zij, na geruimen tijd te hebben nagedacht. Dat is juist, wat mij ook zooveel be lang inboezemt, mejuffrouw. Wanneer men in het begin ernstige nasporingen had gedaan, dan, ik ben er van overtu'gl, zou de vader wel gevonden zijn, zelfs wan neer hij, wat ik niet geloof, werkelijk moedwillig de moeder verlaten had. llij weet nu immers niet, dat deze dood is. en dit had toch zijn plannen kunnen veran deren. Welk een vreemd lot! riep juffrouw Hermine melancholisch uit. Die vadsr en die dochter, die elkaar misschien harts tochtelijk liefhebben, gescheiden door den breeden Oceaan en door een nog breedere zedelijke kloof. Vrouw Galin antwoordde hier niet op. Die lyrische ontboezeming ging de gewone uitingen van haar conversatie te boven. U begiijpt, hernam zij na een behoor lijke poos te hebben stilgezwegen, dat de positie van dat arme kind in het huis van vrouw Tarrot onhoudbaar wordt. Tot dus verre ging het nogal, maar nu zij behan deld wordt als een ondankbare, zal het wel niet goed meer gaan. Bovendien komt Louise over eenige maanden thuis, en dif zal een nog belangrijker plaats willen in nemen dan eertijds. Het kamertje zal te klein worden; ik voorzie, dat mijn arme Marcelle te.veel zal zijn en daar zij een welgeplaatst eergevoel heeft, is zij er toe in staat.... Waartoe? Tot alles! Om te vluchten b.v. en op zekeren avond op straat te staan, nog ar mer dan voorheen. En hoe haar kleine, arme ziel er onder lijden zal, dat is alleen den goeden God en mij hekend. Als ik haar dan nog maar teiug kon vinden! Maar zij zal in dat oogenblik aan mij niet denkenl Wie weet? Is het een lief kind? vroeg juffrouw Hermine, haar arbeid hervattend. Ik vind haar lief. Haar mond is wat groot en haar kin wat kort, maar haar cogen zijn zoo zacht, haar figuurtje zoo slank, haar tint zoo blank, als men maar verlangen kan. En dan heeft zij een eer lijk, openhartig karakter. Gij moet haar eens bij mij brengen, zeide juffrouw Hcrminc plotseling. Zij was verzot op kinderen. Ik zal 't beproeven, juffrouw. Vrouw. Tarrot is zeer ijverzuchtig, zooals gij weet, maar ik zal mijn best doen. Zeg haar, dat er iemand is, die het kind goed zal doen, sloeg de goede dame voor, in den strik gevallen, dien de waschvrouw haar gespannen had. Een reden te meer, waarom zij mij niet zou vertrouwen, hernam vrouw Ga lin, wier tegenwerpingen juffrouw Hermi- na 't moest aanwakkerden om naar de vervulling harer wenschen te stroven. Wat, sluit men haar op? riep deze uit. Maar dat is monsterachtig. Men heeft niet het recht zijn eigen kinderen op te sluiten laat staan die van andoren, 't Is verfoeie- lijkl Men laat haar wel boodschappen doen, verbeterde vrouw Galin, die hang was te ver te zijn gegaan. E n f i n, ik zal zien, wat ik doen kan. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 1