Uit Stad e.i Omgeving. loosheid waarin, tengevolge van de te genwoordige verwikkelingen in Albanië, onze officieren verkeeren, niet alleen omj hunne taak, de inrichting der gendaf- merie te volvoeren, doch ook om, indien de noodige hulpmiddelen hun niet ver schaft worden, den bestaanden opstand te bedwingen, ten einde alsdan tot de inrichting 'der gendarmerie te kunnen overgaan. Mitsdien heeft de regeering de tusschenkomst dier zes Mogendheden ingeroepen ten einde aan de Interna tionale Commissie van Contróle en aan die regeering tie 'Dlurazzo de wenschelijkr heid te betoogen om, indien de tegen woordige omstandigheden ongewijzigd blijven, de Nederlandsche officieren van hunne taak te ontheffen. De Haagsche tramwegstaking. Naar wij vernemen, zijn door de Di rectie Van de H. T. M. gisteren aan lie den uit het oude personeel brieven ver zonden van drieërlei inhoud. Aan een groep van pl.m. 20 is bericht, dat ze in aanmerking komen Voor een' plaatsing tegen 1 Sept.; aan een twee de groep van pl.m. 20 is voorts bericht, dat ze waarschijnlijk weder zulten worden geplaatst tusscben 1 Sept en 31 Dec.eindelijk is aan een derde groep van pl.m. 30 bericht, dat ze niet meer voor plaatsing bij de H. T. M. in aan merking komen. Naar ons van arbeiderszijde wordt me degedeeld bevinden zich onder de laatste öroep alle bestuursleden van de afd. Den Haag van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel. Bij informatie bij de H. T. M. werd ons medegedeeld, dat de leiders van de laatste groep niet zijl* ontslagen als zoodanig, doch wegens hun gedrag ten opzichte van de Maatscliiappij. Nog vernemen we, dat in verband met den politieken toestand 120 man perso neel van de H. T. M. zijn opgeroepen.. Daar de maatschappij reeds over een overcompleet beschikte zijn bijzondere maatregelen overbodig. LEIDEN, 3 Augustus. Medeburgers! - Het Comité van het Nederlandsche Roode Kruis Voor Leiden en Omstre ken roept Uwe hulp in ter bestrijding Van de uitgaven, welke thans ingevolge der mobilisatie noodzakelijk zijn. Waar Zoo dikwijls gevraagjd en ruim geschonken werd ter bestrijding yan oor logsrampen in hét Buitenland, koestert het Comité groot vertrouwen, ditmaal nu het de verpleging van 's Lands zonen betreft, dat uwe bijdragen ruimschoots zullen toevloeien. Wel is waar mogen wij hopen, dat het tot geen treffen zal komen, toch. moeten er volgens opgave van den mili taire-geneeskundigen dienst Van de rond om Leiden gelegerde troepen allicht 400 zieken verwacht worden. Het militair-hospitaal kan nog slechts weinigen bevatten. De Zeevaartschool werd daarom reeds ingericht, andere ge bouwen zullen moeten (vojigen. HJet Rooide Krais heeft sinds leenige jarjen de igehsoele verpleging achter de gevechtslinie op zich genomen. 1 Elke gift, hoe klein ook is welkom. Eenige dames, die zich bereidwillig daarmede belasten, zullen Uwe giften ten Uwen huize morgen 'Dinsdag in ont vangst komen nemen. Het Comité Voornoemd 1 Prof. Dr. W). Nolen, Voorzitter. Prof. Dr. J. A. KORTEWlEG, vice-voorzitter. Dr. J. H. P, VAN KERCKHOFF, secretaris. G. GERLINGS, Penningmeester. Mr. J. G. VAN DER LIP, Wl. LEEMBRUGGEN. Jkvr,. F. VAN PANT|H|ALE|ON, Bar.sse VAN ECK. Dr. WL C. KLAASZEN. Van Kevelaar naar Leiden. (We vernamen van leen stadgenoote, die een kleine rondreis nret een bezoek aan Kevelaar besloot, dat zij in |de huidigd omstandigheden niet minder dan 28 uren noodig heeft gehad oim thuis te kpmen'. De terugreis ging al (lus: Vrijdagmiddag te 5 luur werd haar met nog een Hollandscbe reis'genoote te Ke velaar, waar per auto de moblisatie was bekend gemaakt, beduid, dat zij goed zouden doen snel terug te k'eeren. Een biljet naar Holland bleek echter aan 't station niet meer te krijgenja 't stond zelfs te bezien of er nog wel een trein dien kant uit zou gaan. Eindelijk kwam1 er een, maar slechts tot Kleef ging die1. Enfin, dat Was toch dichter bij huis, dus ingestapt. Te Kleef „aussteigen", Wat te onaan genamer was, wijl 't inmiddels laat in den avond was geworden. Wat nu? Ge lukkig kon na lang wachten een plaatsje bemachtigd worden in een electrische rami naar Beek bij Nijmegen. Goddank: >en waren onze landgenooten ten min- e op HollandsChen grond. Van Beek m erd met een andere tramgelegenheid gereden naar Nijmegen, waar te half 12 1 een hotel kan worden betrokken. Nu Zaterag. Het miliair vervoer had den treinenloop toen reeds zoodanig in beslag genomen, dat de reis naar Den Haag waar een der reizigsters woon de via Utrecht, Gouda duurde van 8 tot 5 uur, ;t Duurde uren voor er een trein vertrok, waarin plaats was, terwijl ook! aan de tussenstations slechts met groot tijdverlies overgestapt kon wordlen. En nu tdte tocht Den Haag—Leidep, Onze stadgenoote was zoo bang gewor den voor het treinenvefkeer, dat ze nu de tram koos. Maar aan edin Sichenkwieg miocht ze toen nog eens anderhalf uur wachten voor er een tram' vertrok, die haar eindelijk haar d^e Sleutelstad voerde, •waar zijftfce ongeVeer 8 uur aankwaml Dat was wel een pelgrimstocht 1 Fourageei en. Op het emplacement aan den Morsch- weg arriveerde gisteravond te 11 uur nóg een militaire trein met een paar hondera paarden. De begeleiders, „gele rijders" uit Arnhem, bleken ondenveg niet al te best gevoed te zijn, welk bericht als een loopend vuurtje door de buurt ging. En toen zag men van alle zijden etenswaren aandragen, welke door de officieren onder de manschappen werden verdeeld, 't Was een leuk tooneeltje. Wie vernamen overigens, dat de voe ding der troepen goed is geregeld. Het roode Kruis Bij de afdeeling v n het roode ruD alhier hebben zich beschikbaar gesteld, 22semi-artsen,voortsl 15 man verplegings- personeel en een aantal dames. Hospitalen zijn in gereedheid gebracht. Steun-c mité. De Burgemeester heett een op roep gericht tot tal van personen van verschillenden stand en richting alhier, om een comité te vormen, ten einde ge zinnen, die door den crnstigen toestand stoffelijk nadeel mochten ondervinden, zooveel mogelijk te helpen. De mobilisatie en onze stad. Het heen- en weertrekken van aan gekomen en vertrekkende militairen, het transport van militaire voertuigen geeft; nog altijd de laatste dagjen een groote bedrijvigheid in onze staid. De opleve ring van dienstpaarden beeft plaats ge had en voor de proyiandeering is gezorgd en is men nog druk aan 't Werk. Vooral Zaterdagavond en Zondag ver drongen de menschen zich voor de win kels, waar onze telegrammen voor de ramen waren gehangen. Toen gebulleti- neerd werd, dat de oorlog tusschen Rus land en Duitschland was uitgebroken en een Duitsch leger Luxemburg was in gevallen, was de jmdruk reusachtig. De ernst van den toestand begint tob de menschen door te dringen. Nu zoo vele kostwinners onder de wapenen zijn, ziet men verontruste gezichten en hoort men angstige vragen wat dat alles wel beteekenen moet en Waar het been moet. Ter geruststelling v)an velen zijn wij. gemachtigd mede te deelen, dat de ver goedingen, die ingevolge de artt. 84 der Militiewet en 15 bis van de Landweer- wet worden uitbetaald aan de gezinnen, Waarvan de kostwinners zich onder de wapenen bevinden, evengoed worden uitbetaald gedurende de mobilisatie, zoo als in die artikelen staat vermeld. De requesten voor het beko men van een dergelijke vergoe ding moeten tijdens de strijd macht gemobiliseerd is, n.ie.t worden gericht tot Üen minfis-; ter van oorlog, doch' (gerifcityt tot en ingediend bij den burge meester van de woonplaats van het gezin. i Ook hier in de stad heeft men gebruik gemaakt van de opwinding onder het publiek en 'heeft men buitensporige hooge prijzen laten betalen Voor levens middelen. Gedeeltelijk is hét publiek zelf, de sqhuld. Hadde men gedaan als op andere Zaterdagen, dan had alles zijn gewoon verloop gehad. Natuurlijk was een en ander wel duurder geworden, maar men had toch die hooge prijzen niet durven vragen. Niet genoeg te laken valt de handelwijze van sommigen, die gebruik maakten van de goed'geloovig- 'beid Van enkelen en bankbiljetheln be neden de waarde opkochten. f Wiij Voelen ons verplicht heft publiek er op te w'ijzen, dat de algetaeene ren naar de Neder landsche Bank voor het verzil veren van bankbiljetten niet den minsten zin heeft. De bank biljetten zijn en blijven precies even solide betaallmid\del a.Ls goud of zilver. Nu hebben de menschen de specie nutteloos in de huizen. Zij zijn oorzaak, dat op vele fabrieken niet uitbetaald kon worden en de menschen de banken be stormen. Het publiek moest wijzer zijn. Aan de Munt te Utrecht wordt dag en nacht gewerkt. De treinenloop van he denmorgen was oorzaak, dat niet direct aangevoerd kon worden en het agent schap van de Ned. Bank alhier een tijd lang niet verzilveren kon. Met betrekking lot het opdrijven van de prijzen der levensmiddelen zij ge meld, dat heden een wetsontwerp is aangenomen door de Tweede Kamer ter voorkoming van vasthouding en prijs opdrijving van waren. Het publiek kan er dus van verzekerd zijn, van af dezen dag de noodzakelijke levensbehoeften tot billijke prijzen te kunnen bekomen. Bij die wet wordt aan de burge meesters, indien werkelijk vasthouding of prijsopdrijving van levensmiddelen plaats heeft, het recht gegeven die levens middelen onmiddellijk en Kinder eenige formaliteit in bezit te nemen, teneinde ze ter beschikking te stellen van de be volking der gemeente of van aldaar be staande bedrijven. Aan de burgemeesters wordt daartoe miede opgedragen het instellen van een onderzóek naar de prijzen der levens middelen. Zij en door hen aan te wijzen ambtenaren hebben te alten tijde vrijen toegang tot alle plaatsen, waar rede lijkerwijs vermoed kan worden, dat zich levensmiddelen bevinden. HH. winkeliers, handelaren en ook particulieren worden daarom in hun eigen belang gewaarschuwd geen levens middelen, huishoudelijke waren, brand stoffen enz. achter tehouden, terwijl winkeliers en handelaren in het bijzonder gewaarschuwd worden de prijzen dier waren niet op te drijven. De Koningin Moeder in Leiden De Koningin Moeder en gevolg pas seerden heden in twee automobielen onze stad. De automobielen reden over Ho woerd, Breestraat, Noondeinde, Haagweg en verdwenen in die richting den Haag. Een vrijwilligerscorps van Studenten De heeren A. Loudon en S. L. Koster roepen alle leden van het L S. C. die niet onder de wapenen zijn geroepen op, ten einde over te gaan tot formatie van een Vrijwilligerscorps. fB 0 t s i n g, Heden morgen werd op het Rapenburg een paard bespannen voor een der militaire transportwagens schichtig. Het beest sloeg op hol ien be schadigde eenige instrumenten van de stafmuzikanten. Het paard werd spoedig tot staan gebracht en ongelukken kwamen niet voor. Geslaagd. Voor examen hoofdacte is te 's-Gravenhage geslaagd Mej. A. G. Wassink. Voor eindexamen H. B, S. met 5 j. c. zijn te Gouda geslaagd H. M. Dorre- paal, C. J. A. Vergouwen, M. J. Blom, G. L. Walther en D. de Visser, allen alhier. Te water. Op de Morschsingel ge raakte hedenmiddag een knaap al spe lenderwijs te water. Een korporaal die de toestand bemerkte waarin de jongen zich bevond, bedacht zich geen oogen- blik en sprong gekleed te water. Hij mocht het genoegen smaken den knaap behouden op het droge te brengen. Polderbestuur. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zuid-Holland: in het bestuur van den Zuidpolder (gemeente Barendrecht), tot dijkgraaf E. v. d. Gijp Barendrecht te Dordrecht, en tot heemraad J. Groenenboom Jz., te Barendrecht tot dijkgraaf van het waterschap De Oosthoeksche dijken, J. Reedijk, te 's Gravendeel tot lid van het bestuur van den polder Oude- en Nieuwe Struyten, A. Vijfwin»- kei Lzn., te Nieuwenhoorn tot hoogheemraad van het hoogheem raadschap van de Zwijndrechtsche Waard E. 't Hooft, te Hendrik-IdoAmbacht; tot hoogheemraad van Voorn e, L. J. Nieuwland, te Roekan je; tot heemraad van den polder Zuid- land, M. Blaak en B. Oosthoek, beiden te Zuidland; tot heemraad van den polder Vel- gersdijk, I. Zoeteman, te Zuidland. OEGSTGEEST. De fabriek van rollend materiaal van H. Rübenkamp Co. is tengevolge van de mobilisatie gesloten. SASSENHEÏML Eenige exporteurs op Amerika, die Zondag begoninem waren te pakken, heblbieo oip' het bericht van! öjoriog tussühen Dpitschland en Rusland! de werkzaamheden stop gezet (Onder voorzitterschap van den Bur gemeester onzer gemeente, vormde ziCh gisterenavond alhier een sub-oommissie van het comité voor Leiden en Omstre ken yan „Het jRoode Kruis'*, bestaande uit alle leden van onzen .gemeenteraad en alle bestuursleden van de afdeeling Sassenheim van „Het Groene Knuist Als dagelijksCh bestuur zullen optreden de heeren: P. Biesselaar, Eere-Vporzit- terCL A. J. Quant Voorzitter; J. Wlf Koning J.W.z. C. G. Kornmann, Secre taris-Penningmeester. Verschillende ingezetenen, bevreesd voor hongersnood, deden reusachtige in- koopen, waarVan winkeliers profiteer den om hun prijzen te verhoogen, som migen zelfs niet 100 pCt Zondagmiddag liet de Burgemeester bekend maken, dat, indien door de win keliers de prijzen der levensmiddelen onnopdig worden verhoogd, de winkels van overheidswege gesloten zouden wor den, wat hedenmorgen alle winkeliers is aangezegd. VOORSCHOTEN. Voor eindexamen H. B. S. met 5-j. cursus is te Oouda geslaagd E. J. W. Diephuis, alhier. WASSENAAR. Met het oog op de keuring der paarden voor 't leger is de Raadsvergadering verdaagd tot Donder dag des voormiddags te half tien STATEN-GENERAAL. TWEKDK KAMI P. De Tweede Kamer vergaderde heden ander voorzitterschap van Mr. Goeman Borgesius. Alle Ministers waren tegen woordig. De tribunes waren tjokvol. De voorzitter wlijst er op, dat de hoogst- ernstige en ongunstige tijdsomstandig heden, waariu wij verkleeren, de spoed- bijeenikomst der Kaïnier noodzakelijk heb- 1 ben gemaakt De oorlog tusschen de grootmachten, sinds eenigen tijd zoolang gevreesd, maar die onmogelijk scheen door de kolossale verantwoordelijkheden daafaAU verbonden, is droeve werkelijk heid geworden en daardoor worden zelfs afschuwelijke moorden, als in den laatste tijden en zeer onlangs te Parijs Zijn voorgevallen, op den achtergrond gedrongen. Spr. wees er daarna op, dat hoewel Nederland hopelijk voor oorlog bewaard en gevrijwaard zal blijven, de spanning, die in ons land op economisch en 'financieel gebied in deze omstandige heden gewekt werd, alleen reeds het bijeenkomen der volksvertegenwoordi ging noodzakelijk maakt om met terzijde- stellen van allen partijstrijd onverdeeld en eendrachtiglijk samen te 'werken en daardoor zooveel mogelijk het aanzien van de geheele natie te 'beveiligen jen te beschermen. Moge het gelukken, aldus spr., in den kortst mogelijken tijd de dingen tot stand te hrengen, die de omstandigheden in dit uur noodzakelijk hebben gemaakt Die afdeelingen benoemden /tot rap porteurs over de ingediende spoedont- werpen de heeren Patijn, Loeff, de Mees ter, van Raalte en van Doorn. De vergadering wordt ten 2.3*0 her opend De voorzitter deelt mede, dat over de vele ontwerpen, reeds eindver slag is uitgebracht, waaruit blijkt, dat onder deze omstandigheden, ten 'einde de vertraging te voorkomen, geen vragen in de afdeelingen zijn gesteld of op merkingen gemaakt De Commissie van Rapporteurs acht dus de behandeling der ontwerpen dus voldoende voorbe reid. Allereerst komt uu in behandeling het wetsontwerp omtrent het verb odvan Uitvoer van sommige artikel en. Het wordt aangenomen zander hoofde lijke stemming. 1 Vervolgens het ontwerp van het lan ger in dienst houden Van de militie. Aangenomen zonder hoofde lijke stemming. Daarna het ontwierp tot het langerindienst houden Van de landweer. Het wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Vervolgens het ontwerp betreffende de i n 1 ij v i n g der lichtingen 1914. Eyenzoo zon der hoofd stemming aangenomen. Daar na het ontwerp tot het gnder de wa penen blijven der dienstplich tigen. Vervolgens het ontwerp, waarbij 50 bill! oen Wordt aangeVraaig^i als oorlogscrediet, Daarna het ontwerp betreffende het tegengaan van ophooping en prijsopdrijving van levensmid delen. Vervolgens het ontwerp tot wijzi ging van het Banfcoctroai. Eindelijk! dat betreffende de inlij ving van lichtinigeu yam! 1915. Allen zonder hoofd, stemming aan genomen. Hierna deelde ds Voorzitter mede, dat enkele sprekers het woord hebben gevraagd. De heer Lohman (CJL) spoort aan om de verantwoordelijkheid thans te laten aan degenen, die deze Verantwoor delijkheid hebben te dragen, alles wat naar partijbelang zweemt, te Vermijden, en omi Eet leger, dat sen zware taak te gemoet gaat, te steunen. De heer de Visser (C.EL) brengt hulde aan wat de Regeering tot op (dit oogenblik deed. Echter Vraagt hij, of de Regeering geen plgiemeen moratorium zou kunnen instellen. Is zij niet bij machte op dit oogenblik hierop te antwoorden, dan zal hij op geen antwoord (aandringen. De heer Troelstra (S.D.deelt het standpunt mede, dat de soc.-dem. Kamer fractie inneemt ten opzichte der stappen, door de Regeering gedaan en mogelijk nog te doen. Wjat de militaire maat regelen betreft, sluit spr. zich aan bij( den heer Lohman, dat het zenden van het leg,er naar de g(rens een vredelieven de bedoeling heeft. Omdat die zending naar de grenzen niet de bedoeling heeft een oorlog te voeren, maar ons land te vrijwaren voor een oorlog, juicht hij toe Wat de Regeering deed en staan de sociaal-democraten principieel aan de zijde der Regeering. Hij hoopt echter, dat de Regeering niet verder zal gaan dan de noodzakelijkheid eischt, en hij eikent, dat de noodzakelijkheid der mo bilisatie zelf op dit oogejiblik alleen ien uitsluitend door de Regeering kan wor den beoordeeld. Voorts hoopt hij, dat de Regeering zoo goed mogelijk zal zorgen Voor de economische gevolgen van de mobilisatie. Met het oog op een en ander is voor critiek op dit oogenblik geen plaats. Spr. meent, dat op dit oogenblik de nationale gedachte moet overheer- schen. Hij hoopt, dat ook zijn partijge- nooten, die thans onder de wapenen zijn, zich daarnaar zullen gedragen. De strijd, dien de socialisten steeds tegen het mili tarisme zullen voeren, moet op dit oogen blik blijven rusten, om hem echter na den oorlog te hervatten. (Bravo's). (De vergadering duurt voort) Laai -Ge <*rnvi»t4 icdecltèlijk geenn gecrdJ De Marine v r hepeiisioiH mie offcum der Marine hebben zich tot dienstaanmelding bij de vloot aangeboden De Koninklijke familie. Heden was dezelfde run op het ge bouw der Ned. Bank te 's Hage als jl. Zaterdag. Men zag daar vele dames en de lange rij der wachtenden op een vouwstoeltje zitten, Tegen 10 uur ver scheen H, M. de Koningin voor het ven ster van den vlak tegenover fte Bank gelegen paleisvlieugel, eerst alleen, daarna met de kleine Prinses. Moeder en doch ter werden hartelijk toegejuicht, gelijk later de Koningin-Moeder, toen zij in de koninklijke auto naar "Spestdijk terug keerde, vanwaar Hare Majesteit weldra met tie 4 kinderen van de (Vorstin van Urbant, het paleis Voorhout komt be trekken. Het Roode Kruis. In de bureaux van het Roode Kruis heerscht een ontzettende drukte. In de vele werkzaamheden regeling en voorbereidingen neemt de Prins van 's morgens vroeg tot 's avonds laat een actief deel Prijzen der levensmiddelen. Naar wij vernemen, waren hedenmor gen aan het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel reeds de noodige maatregelen getroffen, waardoor verze kerd wordt, dat zoodra het ingediende ontwerp betreffende aanvulling van de onteigeningswet, ter voorkoming avn vasthouding en prijsopdrijving van wa ren tot wet verheven, eene zoo spoedig en zoo afdoend mogelijke toepassing is gewaarborgd. Te dien einde is bereids aan al de burgemeesters des lands he doeld ontwerp toegezonden, voorzien van eene handleiding tot toepassing, bene vens eene lijst van eenige der meest voorkomende artikelen met daarvoor voorloopig aangenomen maximum prij zen, zoodra in eenig gemeente verhoog de prijzen in de lijst genoemd overschre den worden, of zich gevallen voordoen, dat voorraden worden teruggehouden of verzameld worden in zoodanige mate dat de toestand naar het oordeel van een burgemeester ernstig genoeg is om in grijpen te wettigen, dan zal deze daar toe onverwijld telegrafische machtiging van den minister van landbouw, nijver heid en handel vragen. Aangezien het wetsontwerp reeds morgen in werking zal treden is het publiek er dus van ver zekerd vanaf dien dag de noodzakelijke levensbehoeften tot billijke prijzen te kunnen bekomen. Wij vernemen verder, dat op de lijst van artikelen met maximumprijzen ,die aan de burgemeesters is toegezonden, de prijsbepaling van suiker op 55 p. kilo is bepaald, van brood 18 tot 22, zout op 9 cent per kilo, boterolie op 69 cent, flesschenrijst op 25 cent per kilo. Ook komen op die lijst verschillende andere levensbehoeften tegen ongeveer gewone prijzen voor. Duitschland en België. Duitschland heeft aan België een en tente voorgesteld, waarop hedenmorgen om zeven uur geantwoord moest zijn. De koning van België en de ministerraad hebben vanaf gisteravond tot heden-mor gen vier uur vergaderd en het antwoord vastgesteld. 1 Duitsche troeepn waren gistel en te Visé aan c^e Maas, even ten Zuiden van de Hollandscbe grens. Te Luik is alarm Boven Brussel zijn drie Duitsche vlie geniers gezien. Engeland niet onzijdig? Volgens de Fransche ochtendbladen, moet de Engelsche gezant te Parijs ver klaard hebben, dat Engeland in het con flict tusschen Duitschland en Frankrijk niet onzijdig kan blijven. Volgens „Le petit Parisien" zou een Engelsch leger onder generaal French gereed staan om Frankrijk te hulp te komen. Dé Engelsche vloot zou voorloopig niet aan de actie deel nemen. Wij geven dit bericht zooals het is. Nader woiidt gemeld: Die Engelsche regeering heeft besloten de vloot en het leger te anobiliseerert en een expeditie pit ,te ruisten onder be vel van generaal French,. H.H. Correspondenten gelieven ons geen berichten toe te zenden omtrent het optrekken der troepen, daar elke publiceering daaromtrent vanregee- ringswege aan de pers is verboden. Marktberichten. ROTTERDAM, 3 Augustus. Vee. 135 run deren, 375 varkens, 94 vette kalveren, 2 nuch tere kalveren en 185 schapen. Door den abnormalen toestand kan men door groote schommelingen der prijzen van alle soor ten van vee worden bedongen, geen noteering dier prijzen vastste len. Enkele soorten, zooals koeien en ossen wer den duur verkocht; voor export was geen vraag, kalveren onverkoopbaar, voor het leger werden veel runderen genoteerd. Van graan geen noteering. Belgrado op den kritieken Zaterdag. De volgende beschrijving van den *oe stand in Belgrado, Vóór verleden Zater dag "het antwoord op de Rosternksche nota gegeven (werd, en^an .de omstandig heden, die tot dit antwoord hebben ge leid, is zóó levendig, dat ze ook heden nog wel actueel schijnt. Vooral, omdat de invloed van Rusland op het besluit der Servische regeering daar duidelijk in uitkomt. Het artikel is Zaterdagavond door dr. Reppmann te Belgrado aan de

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3