TUINLAND nettetëëriingen bakkersleerling leidsche processie Gemengd Nieuws. Modes. BRIELLE OP MAANDAG 20 JULI. TE KOOP VRIJWILLIGE VERKOOPING overmaat van is, en dat is altijd ge-t wenscht, dan kan een groote hoop worden ingekuild, en dat geinsileerde voer geeft een ware uitkomst bij het uit gaan van den winter. Maar wie veel herfstgroen wil winnen, die moet intijds zorgen. Zoodra de oogst van het veld is weg gehaald, komen de akkers vrij. Wie zijn graan vroeg oogst, en dat i9 in ele omstandigheden bij gunstig weer niet verkeerd, die kan het herfstgroen ook weder vroeg zaaien. De groeitijd er van wordt daardoor verlengd en het weer is dan in den regel nog het meest gunstig voor een flinke ontwikkeling. Men heeft dan tevens gelegenheid eerst het veld eens ter dege te bewerken met ploeg en cultivator, ten einde het on kruid te verdelgen. Spurrie wordt dikwijls gezaaid zon der eenige bemesting. Die groeit op krachtig land wel zoo, maar met een' baal Chili per H. A. worden de groei en ontwikkeling toch sterk bevorderd. Voor stoppelknollen achten wij het be ter 250 K.G. super en 125 KG- 40 pet., kalizout uit te strooien en daarbij 150 K.G. Chili. Over stalmest kan men in dien tijd van het jaar gewoonlijk niet; beschikken of wel men bespaart dien, voor een volgend gewas. Daarenboven gaat de bemesting met kunstmest snel ler en... voordeeliger. Of men met het winnen van stoppel knollen er op uit is veel groen of veel knollen te oogsten, is een kwestie van voorliefde. In vele streken in België heeft men graag veel knollen, die dan worden opgekuild, evenals koolrapen en inangelwortels. Met het oog op de groot te knollen zaait men erg dun. Aangel- zien het overtollige knolgroen gemak kelijk geïnsileerd tkam worden en 'dit silovoer een pulk surrogaat is voor groenvoer, kan men gerust wat dikker zaaien. Een goed voorziene akker kan, in ieder geval een flinken oogst' leveren. Noodlottig ongeluk. Over 't vreeselijk ongeluk, dat Woensdagmiddag te ongeveer twaalf uur te Groningen) plaats had, bij de in aanbouw zijnde Friesch-Oroningsche beetwortelsuikerfa briek aan het Hoendiep, lezen wij nader in het Or. Dagblad. i (Van de nog niet geheel voltooide 70 Meter hooge schoorsteenpijp stortte een gedeelte van den versch - gemetselde,n kraag vermoedelijk door een rukwind naar beneden, waardoor vijf arbeiders jammerlijk getroffen werden. Toesnel lende aibeiders zagen ter plaatse een vreeselijk schouwspel. Onder een hoop steenen lag een vijftal personen bedol ven, hevig bloedend en luide kermend. Men ging direct de ongelukkigen te hulp en naar een van de loodsen vervoereïL doch twee yan de vijf waren reeds dood.» Met verbrijzeld hoofd en gebroken le dematen waren zij opgenomen. Het zijn J. de Noord, wonende te Aduard, pas getrouwd en F. Hofstee, vader van een groot huisgezin, wonende aan de Laan, te Groningen. Eenigen tijd geleden was hij uit het ziekenhuis ontslagen .waarin hij, ook tengevolge van een 'ongeluk bij deze fabriek, was opgenomen. .Beide slachtof fers werden per auto naar het ziekenhuis vervoerd, i ,De 3 anderen konden gelukkig spoe dig weer bij kennis worden gebracht. ,Dr. van Calcar en dr. van den Berg, die inmiddels waren gevraagd om hulp te komen verleenen, waren spoedig ter plaatse. Den drie gewonden werd een eerste verband aangelegd, waarna één hunner, F. Stuivenwold, te Hoogkerk, direct in den auto van dr. y. d. Berg naar het R. K. ziekenhuis werd vervoerd. Hij heeft een gebroken bekken. De beide andere gewonden, C. Zwerver, wonende aan den Peizerweg, en H. Schriemer, wonende in de Sledemennerstraat, aldaar werden inmiddels per rijtuig naar hun respectievelijke woningen overgebracht. De eerste heeft een wond aan het voor hoofd, terwijl de laatste er met een ge broken hand afkwam, i (Op de plaats, waar het ongeluk ge beurde, lagen groote plassen bloed, ter wijl lichaamsdèelen verspreid gevonden werden. Het was een verschrikkelijk too- neel. De vijf werklieden waren in de na bijheid van den schoorsteen "bezig ge weest, met het vervoeren van een lier, toen plotseling de massa steenen van de hoogte op hert neerstortte met het hier voor gemelde gevolg. ,Eenige Belgische werklieden, die bo ven in de pijp aarf het werk waren,, trachtten nog te waarschuwen, maar te laat. Er bevonden zich nog eenige anj- dere werklieden aan den voet van de pijp toen het incident gebeurde. Ze kregen gelukkig geen letsel. .Gistermiddag stelde de justitie ver tegenwoordigd door de heeren Mrs. Ma zel en Lohman, een onderzoek ter plaat se in. Een kudde olifanten. Aan een berichtje in de „SiUim.-Bode" wordt ont leend, dat bijl T]jeranti 'in de Kwaintan- districten eene groote kudde olifanten opdaagde, waaróp ide gansche bevolking er op uittrok, om de beesten door lawaaj te verdrijven. Hierbij bleek, dat de dieren niet in die streek thuis waren, want ze trokken af in de richting van een diep, moeras. Blijkbaar door het gTOote la waai. dat de bevolking maakte, zenuw achtig geworden, gingen de anders zoo voorzichtige olifanten het moeras binnen, waarin er zeven zijn weggezonken ep gestikt. De noodlottige instorting te Lichtenberg, Over een vreeselijkie catastrophe, die Woensdagmiddag te Lichtenberg nabij Berlijn in een fabridc van remtoestellen. plaats had, Worden de volgende bijzonderheden bekend: De fabriek, die vijf étages telde, was pas in gebruik! genomen. Een groot aan tal buitengewoon zware machines wa ren in het gebouw opgesteld. Plotse ling, zonder dat iets de catastrophe deed (voorzien, stortte de vijfde étage met donderend geraas in. .De zware machi nes, die in den val werden meegesleept, kwamen 'terecht op den vloer van de vierde étage, welke ook bezweek ien met de zich daar bevindende machines, plus die yan de vijfde étage naar beneden stortte. Het gevolg was, dat slechjtfs de vier muren bleven staan, waartusschen zich een groote massa machines, gebro ken balken, verbogen ijzerwerk en puin had' .opgestapeld en Waaronder een aan tal .arbeiders begraven .lagen. Gp het geluid van de instorting kwamen onmid dellijk een groot aantal arbeiders uit de naburige werkplaatsen, alsmede vele inwoners toesnellen. Met spoed1 begonf men aan het opruimingswerk, dat ech ter uit den aard der zaak met zeer veld moeilijkheden gepaard ging. Ondertus- s.chen had de mare van de catastrophe zich als een .loopend' vuurtje verspreid en weldra waren een aantal vrouwen' Voor de kantoren der fabriek verzameld' die opgewonden van angst en weenend naar de namen der slachtoffers kwamen vragen, vreezend, dat een echtgenoot, zoon of broeder bij de ramp omgeko men zou zijh. Geholpen door de brand-* weer, toog, men met vereende krachten aan den arbeid en in den laten namiddiagf was men er in geslaagd drie lijken on der de puinhoopen -te voorschijn tel ha len. Bovendien werden nog 30 gewondie arbeiders bevrijd, van wie zes zulke ern stige kWetsuren hadden opgeloopen, dat men voor hun leven vreest. Ook worden nog 26 arbeiders vermist, maar het Is volstrekt niet zeker, dat deze allen on der den puinhoop liggen, daar op het eerste geraas van de instorting verschei dene werklieden de vlucht hebben ge nomen. i Waar men wel eens meer aan mocht denken. De waarde van onzen intellectuee- len arbeicj, zoo schrijft het weekblad Moleschott", tneemt af, naar mate wij langer doorwerken. Wie verliezen dus niets, als we arbeid en rust laten af wisselen. iWianneer we voorovergebogen zitten te schrijven of te lezen, kunnen we maar zeer oppervlakkig ademhalen, terwijl toch diepe ademhalingen meer noodig zijn dan spijs of drank. Een slechte ge woonte is het ook lang met over elkaar geslagen knieën te zitten, vooral als daar bij nog één be.en tusschen het andere been en den onderkant van den lesse naar gekneld wordt. Sommige studeerkamers of kantoorlo kalen zijn in den regel veel te warm of worden te slecht geventileerd, terwijl de verlichting veelvuldig te wenschen over Iaat. Soms hangen de lampen zeer dicht boven de hoofden, der werkers en is de grond koud, zoodat de gulden regel: „warme voeten en een frisch hoofd" omgekeerd wordt. Een zittende levenswijze veroorzaakt nog al eens een lijden der buikorganen, waarvan aambeien en trage ontlasting bekende voorbeelden zijn. Meer no? vin den we hier de oorzaak van kleine, voortdurende, ongesteldheck a, die men in het dagelijksch 1 en j een ziekten noemt. Kinderen kunnen natuurlijk blij vend geschaad worden, men denkt aan ruggegraatsverkromming, bijziendheid, algemeene zwakte en groote vatbaarheid voor infectieziekten. Gelukkig heeft men beroepen, die met een zittend leven gepaard gaan, niet als gevaarlijk te beschouwen, daar men vol doende voorzorgsmaatregelen nemen kan Wie 's ochtends even voor 8 uur en even voor 9 uur door een groote stad wandelt, ziet een groot deel der straat bevolking zich In groote haast voortbe wegen. Gp een drafje ziet men dames, heeren en kinderen trams naloopen, of zij gaan, als ze een tram verlaten, er op een holletje van door. Komen zij langs een klok, dan worden daar angstige blik ken op geworpen en slaat de klok, dan wordt een extra pas genomen. Ieder wordt natuurlijk wel eens op gehouden, of verlaat zich wel eens op de een of andere wijze, maar waarom) wellicht 't grootste deel van hetikantoor- personeel en der schoolkinderen altijd „bijna' 'te laat is, is een psychologisch raadsel. Het eerste vereischte voor het ont bijt is „tijd". Geen voedsel kan verteren als het in haast gebruikt wordt, wan neer het niet gekauwd wordt en met speeksel vermengd is. De kinderen moe ten dus vroeg genoeg op staan. De ka mer waarin ontbeten wordt, moet geven- tiileerd, liefst reeds 4,aan kant" en des1 winters verwarmd zijn. Ook is het niet bevorderlijk voor den eetlust, het ont bijt op een blad op de slaapkamer te la ten brengen. Voor de dienstboden mag dit gemakkelijk zijn, flink eten doen de kinderen er niet door. Voedsel, met tegenzin gebruikt, ver teert zeer slecht Volwassenen gebruiken maar zelden, en dan nog zeer weinig spijzen, die hen niet smaken. Geeft dan ook de kinderen, voor zoover dit moge lijk is, zonder hen te schaden, dat voed sel, dat hun het beste smaakt en in dien vorm als hun het liefst is. Een of an dere meelspijs in melk gekookt, is voor het ontbijt der kinderen aan te bevelen. Lust uw kindjiever maizena dan gries- tneel, geeft dan maizena, ook al hebt ge hoo en zeggen, dat het griesmeel of een andere meelspijs voedzamer is. Mocht uw kind het griesmeel dat geklonterd of de maizena, die aangebrand is, wil len laten staan, dwing het dan niet de de pap te eten. Niet het kind, maar zij, die de pap roeren moest, heeft schuld. Het is eene op verkeerde bespiegelingen berustende dwaasheid, te meenen, dat hierdoor de kinderen verwend zouden worden. Zorgt ook voor afwisseling in de spijzen. Het gebruik van eieren is in de groei periode wenschelijk, maar nu moet men niet maanden achtereen gekookte eieren geven. Door telkens gedurende een week b.v. gekookte eieren, dan weer eens ispie- gel-eieren, omelette, enz. te geven, ver meerdert men den eetlust der kinderen en dus ook de spijsvertering en hun groei. Jonge kinderen moet men geen koffie ot thee geven. Deze genotmiddelen wor den eerst voedzaam door toevoeging van suiker en melk. Het is dus zeker een paskwil koffie of thee zonder suiker aan kinderen te geven. In minder mate, maar toch eenigszins, is dit het geval met brood en boter. Hoe voedzaam brood ook is, droog of slecht gesmeerd brood kunnen kinderen haast niet slikken en boter, d. i. vet, is ook noodzakelijk voor onze voeding. Wanneer men tijdig opstaat, niet over haast ontbijt en op zijn gemak naar het kantoor of school wandelt, en niet itramt, komt men daar toch veel prettiger aan. Men heeft dan gezonde lichaamsbewe ging gehad, juist noodig voor hen, die een groot deel van den dag zitten. Is op het kantoor de vloer koud, dan is dat door een kleedje, een voetenbankje, een zooltje in de schoenen, of door het aandoen van vilten pantoffels te verhel pen. Door goed te ventileeren en nu en en dan even op te staan, en een diepe ademhaling te maken, kan men zichzelf veel nut doen. Js in een lokaal geen goe de ventilatie en kan dat niet verholpen worden, dan kan men om de twee a drie uur eens even flink spuien, want ook hier is een half ei beter dan een leege dop. Heeft men een ganschen dag stil ge zeten, dan moet men 's avonds geen af leiding zoeken, waarbij de zenuwen worden ingespannen, waarbij veel alco hol gedronken wordt of waardoor men laat naar bed gaat. Na geestelijke in spanning heeft men meer rust en slaap noodig dan na lichamelijken arbeid. Om gezond te zijn en te blijven, moet men acht uur slapen, men moet dus iets langer op zijn slaapkamer zijn. De Zon- en feestdagen en de vacantie moet men niet besteden, zooals ge schiedt aan geforceerde wandel- of fiets tochten. Rust na arbeid. Men vermijde de eenzaamheid, ook zij „die zich alleen niet vervelen", maar men zoeke prettig gezelschap, zoodat men nieuwe gedachten krijgt eu zijn geest verfrischt Aanbestedingen. NIEUWKOOP. Bij de aanbesteding van een woonhuis met veestalling voor reke ning van J. H. Mulder werd ingeschreven als volgt: Timmerwerk: P. Stam f 1089.50; C. van der Helm f1017; P. Bodegraven f982 Wed. J. J. Valkenet f944. Metselwerk J. Damen f1089; G. Bodegraven f942; G. Pauelsen f925.87. SchilderwerkWed. N. Bongenaar f153: Wed. A. Blijleven f152; G. de Haan f 148. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Burgerlijke Stand. BOSKOOP. Geboren: Johannes, z. van P. Horsman en H. Spruitenburg. Hendrik us Theodorus, z. van D. H. Dorrestijn en G. M. de Frankrijker. Dirk, z. van W. van Kleef en A. J. van Leeuwen. Hendrika Johanna, d. van P. I. Ie Feber en H. J. Hemelop. On dertrouwd: Jacob Hortensius en Marijtje Akerboom. Getrouwd: A. Trimp, 28 j. en P. Koster 27 j. NOORDWIJK. Geboren Maartem z. van M. de Heus en K. van der Niet. Geratda Wilhelmina, d. van E. van der Horst en E. Haster. Jacobus Gerardus, z. van W. G. Vink en A. Leeflang. Cornelia, d. vanjac. van Beelen en W. van Vliet. Laatste berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) AARLANDERVEEN. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 14 JuJi, voormi. half elf. De agenda luidt: L Ingekomen strikken. 2. Aanbieding ge meenterekening. 3. Meeledeelingen be treffende aanleg drinkwaterleiding naar het dorp Aarlanderveen,. 4. Voorstel van Bf. en [W|. inzake overname van den eigendom van gedeelten openbaren weg,. 5. Opmaking voordracht van twee leden van het college van 'Zetters. 6. benoe ming onderwijlzeressen aan-de o. 1. school aan de Raadhuisstraat, ba. Voorstel aan vulling bouw- en woningverordening. 7. Vaststelling aanvullingskohier hoofd, om slag. 8. Vaststelling aanvullinfeSkohier be lasting op de hondetn. 9. Vaststelling* aanvullingskohier schoolgeld. Het Haagsche Tramwegpersoneel. Het bericht dat van wege de Haagl- sche Tramwegmaatschappij niet zal wor den geantwoord op de loon- en andere eischen van haar personeel, wordt ons volkomen bevestigd, maar dit besluit'is niet genomen wegens gebrek aan tijd, om de voorstellen te overwegen, doch na een langdurige vergadering van den Raad van Beheer, die tot middernacht gisteren duurde. Aan het Staatsspoorwegstation te 'sGravenhage zijn maatregelen genomen om, mocht het morgenochtend tot een staking van het Tramwegpersoneel ko men, een buitengewonen dienst van den stoomtram der Staatsspoor te kunnen on- ganiseeren. Men schrijft ons nader: Jnzake de dreigende tramwegstaking acht de Directie der H. T. M- het "iet wenschelijk om tactische redenen, zich over den stand van zaken uit te laten. Komt het Zondag tot een staking, dan zal men zoo mogelijk en voor zoover dat gaat, beproeven den dienst te onder houden. Echter erkent de Directie, dat verreweg het grootste gedeelte van het personeel is aangesloten bij de samen werkende vereenigingen. Zoo mogelijk zal bij staking met behulp van nietsta- kend personeel de dienst nog worden' onderhouden. Het aantal dienstaanbie- biedingen waarover de Directie beschikt bedraagt pl.m. 400. De samenwerkende organisaties heb ben een oproep verspreid, waarin het personeel krachtig wordt aangespoord tot bijwoning der vergadering van he den nacht, waarin de beslissing vallen zal. detachementen marechaussee's komen met verschillende treinen aan; de politie neemt uitgebreide maatregelen, die 'he den vastgesteld worden in verschillende conferenties van den waarn. hoofdcom missaris met autoriteiten en politie-af- deelingschefs. ,De Haagsche Tramweg Maatschappij heeft hedenmiddag tusschen 2 en 3 uur het volgende antwoord aan de samen werkende organisaties doen toekomen: „Gnder verwijzing naar de vroeger gevoerde correspondentie heb ik de eer u mede te deelen, dat Uw schrij- yen niet in overweging kan worden genomen. De Directeur: i w.g. Van 'Stiprian Lusicius. De Holl. Officieren in Albanië? |Aan het Departement van Gorlog is uit Wialona het volgende telegram ont vangen van Generaal de Veer: Snellen, Doorman en Malinckrodt zijn hier gisteren avond aangekomen. Allen zijn in goeden welstand. Ook de andere officieren maken het goed. 1 Qoéteru'0 en 'Sprvie. Van ingelichte Zijde krijgt het ktNeue /Wiener Tagblatt" bevestiging van hef bericht, dat de mogendheden van die drie voudige entente door hunne gezanten te Belgrado een vriendschappelijken stap bij de Servische regeering gullen doen, om te wijzen op de noodzakelijkheid tot het treffen van maatregelen, geschikt om de anarchistische elementen aan tanden te leggen, Deze stap is onmiddellijk te ver wachten. (Men heeft grond aan te nemen, dat genoemde gezanten 'tevens op de wen- sdielijkheid zullen wijzen, dat Servië ,die maatregelen treffe, teneinde de opwin ding in iGostenrijk-iHongarije te doen bedaren. Maiktberichten. LEIDEN, 11 Juli. Korenbeurs. Zaken heden tamelijk verlaten. Door den kleinen vraag is de stemming zeer lusteloos. Als volgt zijn te noteeren: Tarwe f 7.80 a f 8.80 per 80 Ko. Rogge f5.50 k f6.per 75 Ko. Haver f 7.90 a f 8 40 per 100 Ko. Gerst f 5.50 a f 5.80 per 65 Ko. Erwten f9.50 a f 10.03 per H.L. Botermarkt. Aangevoerd 380, 18 achtste 34 zestiende vaten, wegende 7940 K.G. Prima fabrieksboter (controle) f 55 a f 57. Goede fa- brieksboter f 49 a f 54, prima boeronboter f52 a f55, boerenboter f49 a f51. Handel vrij vlug. Eiercnveiling. De eieren zijn gestem peld L. E. V. Aanvoer 7728 stuks. Kipeieren f 4.25 tot f 5.40. Eendeieren f 4.50 a f 4.80, Kalkoeneieren f 8.— a f 9.— per 100 stuks. Handel vlug. T u r f. Lange 000.000. f 4.—. k f 4.25. DELFT, 11 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd 67 stapels kaas, wegende te zamen 16270 kilo. Prijs f 49.— a f 58.— per 100 kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 Juli. Veiling Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstreken". Balen aardap. Due of York f 2.20 a f0. dito ronden f 2.00 a f2.20, manden dito f 2.05—f 2.10 dito kleine f 0.95 a f 1.00, manden ronden f 180 a f 2.20, dito kleinen f 3.80 a f 0.95, peen f 2.50 a f 3.00 per 100 bos. Bloemkool i f 8.00 a f 8.50,dito II f 1.75 a f 2.75 per 100. Handel manden aardappelen vlugger met flinken aan voer. UTRECHT, 11 Juli. Op de weekmarkt waren heden 303 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 190 a 280, voor vaarzen 1180 a 240, voor pinken f 110 a f160, voor melkkoeien f190 a 270, voor kalfkoeien f210 a 300, voor vaarskoeien f180 a f260, voor vette koeien f210 a 290, voor 76 nuchtere kalveren 9.— a 20, voor 47 magere kalveren f 30 a 50 voor 71 magere vark.ns f 40 a f80, voor 114 biggen f 6.— a f 13.-, 8 vette schapen, f 19 a f 31. 8 Lammeren f 13 f 16. AMSTEkDA v\, 11 Juli. aardappelen. Andijker blauwe f4.50 k f5.—, dito muizen, groote f 3.— a f4.—, idem klei e 1 1.20a f 1 60, Wes'landsche runde t .>.4 a t 3.60, dito muizen f 3.-4U a I >.60, Rijper muizen f 2.60 a f 2.8U, Noord-Holl. muizen f4.— a f4.20, Fiie chedito f 2.9U a 13.duo burgers f 2.80 a f3.— Schoolmeesters f .60 a f 3.50 per mud. Aanvoer 9 ladingen. Heden gewerd mij de droeve tijding, dat mijn innig geliefde Broeder, de Zeereerw. Pater Angelus Wijtenburg Ord. Carm. na een kortstondige ziekte in den ouderdom van 27 laren te 8nntos razllifii in den Heer i» overleden. Mede n mens <le familie, M. W. A. WIJTENBURG, prof. Warmond, '0 Juu 1914. 4070 gevraagd, uitsluitend voor het Kinderhoedenvak. Zich in per soon aan te melden bij Maison H. MART1NOT, Maarsmanssteeg, 's avonds na 7 uur. 4082 Met 1 September wordt, ge vraagd een flinke of HALFWAS, van goede getuigen voorzien ver eischte. Brieven franco of in persoon te vervoegen bij M. OUT, Brood- en Banketbakker, Hazerswoude-Dorp. 3943 NAAR Uit de hand te koop 1000 R. roeden best Tuinland (veensche teelt) ook zeer geschikt voor Warmoezierderij, Glascultuur, Aardbeien, Komkommers, enz. Zeer gunstig gelegen voor alle vervoer, zoo Spoor als Scheeps gelegenheid in onmiddellijke na bijheid der veilingsterreinen van groenten en tuinvruchten. Prachtige gelegenheid-ook voor Woningbouw. Brieven franco onder no. 4071 bureau „De Leidsche Courant". van HUIZEN en ERVEN aan de Schoolstraat te Wassenaar, ten overstaan van den te Wassenaar standplaats hebbenden Notaris C. MUNN1CH, in het koffiehuis van den heer A. W: BEIJERSBERGEN te Wassenaar, op Woensdag 22 Juli 1914 bij inzet, en Woens dag 29 Juli 1914 bij afslag, beide dagen des avonds te 7 uur, te weten Nummer 1. TWEE HUIZEN en ERVEN te zamen groot 1.74 A., kadaster gemeente Wassenaar, Sectie F, nummers 1288, groot 23 c.A., 1289 groot 18 c.A. en een Noordwestelijk gedeelte van 2297 voor het geheel groot 2.44 A. Te zamen verhuurd voorf2.50 per week. Nummer 2. DRIE HUIZEN en ERVEN te zamen groot ongeveer 2.75 A. kadaster, gemeente Was senaar, Sectie F nummers 2299, groot 40 c.A., '2298 groot 38 c.A., een Zuidoostelijk gedeelte van 2297 voor het geheel groot 2.44 A en een Zuidoostelijk gedeeltë van 2302 voor het geheel groot 8.80 A. Te zamen verhuurd voor f 3.75 per weck. Nummer 3. TWEE WONIN GEN met KOESTAL, te zamen groot ongeveer 3.62 kadaster gemeente Wassenaar Sectie F, nummers 2301 groot 45 c.A., 2300 groot 1.42 c.A. en een Zuid oostelijk gedeelte van 2302 voor het geheel groot 8.80 A. en Nummer 4. Een stuk OPEN GROND met WAGENSCHUUR, waartegen eene gemetselde stook plaats, groot ongeveer 6.19 A., uitmakende een Noordwestelijk gedeelte van het perceel kadaster gemeente Wassenaar Sectie F. nummer 2302 voor het geheel groot 8.80 A. 4063 Met perceel nummer 3 te zamen verhuurd voor f 3.fc0 per week. Grondlasten over 1914 f 16.16. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen vóór of op 29 Augustus 1914. Dagelijks te be zichtigen. De perceelen zijn op het terrein afgebakend en uitstekend geschikt voor bouwgrond. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, Langstr. 92.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 7