H. W. Riibenkamp Co. Laatste Week Groote Opruiming. 1000 2(50.® 600 «fssa. 300 I50.?sd00 - - 60 - - 15 VELO VELO. Beuzemaker Co., Pieterskerker. 2a Telef. 1215. B. G. Bahlmann. A. van Haasteren Goedkoopst adres voor 37 Bad- en Reisartikelen. Rijwielhandel Rijtuig- en Wagenfabriek Oegstgeest Waschmachines, llaat toont ontroering. Na afloop van ;t gezang vraagt hij „Mogen de kinde ren even meegaan Allien volgen hem' en bij één van de kramen zegt h;ij^ „Zoek allemaal wat uit, het mag voor elk een gulden kosten. Als ik de heeren niet "bel'eedig, zullen ze me verplichten1 iets voor zich en hun vrouw uit te zoe ken, 't is me onverschillig wat u be- jsteedt/" 1 i De verbaasde onderwijzers vragen! een Verklaring cn hooren dat ,de man zestiert jaar in Indië gewerkt heeft en nu dol verlangend was^ weer eens Hollandsche kinderen te hooren zingen. Hij betaalde en tpen allen Wilden .bedankten, weer die hij af, weigert zijn naam te zeggen, vraagt voor dank nog een liedje. Voj toewijding zingen de kinderen en 1 aan het slót is de gever verdwenen. Fietsendief. De kantoorbe diende C. L., liet gistervoormiddag zijn rijwiel o«p de Zuidblaak te Rotterdam) voor een bankinstelling voor een oogen- blik onbeheerd, staan. Toen hij het ge bouw verliet, zag hij juist een man op zijn fiets springen en wegrijden. Onder het geroep van „houdt den dief!" zette hij hem] na, Waarop de vervolgde van de fiets sprong en wegliep, de Nieuw- straat door en den Visscher9dijk jop. Daar werd hij gegrepen en aan de politie overgeleverd. De aangehoudene, zekere A. J. E. R. uit Mechelen, in België, heeft bekend, ook de vorige dagen rif- wielen gestolen te hebben op 'de Leu- vehaven en Zuidblaak, terwijl hij voorts mededeelde, hetzelfde gedaan te heb ben te Leiden en te Venlo. A u t o-o n g e 1 u k. Gisterochtend om half negen reed een auto der firma de Klein van Bergen op Zoom naar Tho- len. In de auto zatten behalve de chauf feur de heeren dr. H. A. A. van der Lek, leeraar aan de tuinbouwschool te Wa- geningenJ. van den Broek, leeraar aan de landbouwschool te Goes; De Bak, landbouwer te Wemeldingen, en J. A. 3toutjesdijk, te Tholen. Aan het Tholensche veer geraakte de auto, die gelukkig open was, vermoede lijk door oribekendheid van den chauf feur met den toestand aldaar of doordat de remmen niet voldoende werkten, plot seling te water. De chauffeur en de heer Stoutjesdijk sprongen direct uit de auto en konden zich gemakkelijk redden. Moeilijker ging dit echter met de andere inzittenden. De heer van der Lek, die eveneens uit de auto was gesprongen, werd door het sterk stroomende water meegesleurd, doch werd toen hij reeds dreigde te zin ken gered door den veermansknecht Schout, die met zijn roeiboot onmid dellijk te Jiulp was gekomen en het ge noegen smaakte ook de twee andere in zittenden, die op den kap Van den a,uto waren gesprongen, te redden. Na van droge kleeren te zijn voorzien, hebben de .automobilisten hun reis we der voortgezet. Droevig ongeluk. Donderdag middag had te Vlaardingen een droevig ongeval plaats. Terwijl een met netten geladen wagen op den Binnensingel wil de uitwijken voor een van de tegenover gestelde richting aankomende automobiel, haakten de op den wagen liggende net ten een op het troittoir staanden kinder wagen waarin een kind van 8 maanden lag, met het gevolg dat het 'kind onder den nettenwagen geslingerd en gedood werd. De nettenwagen had het hoofd [van het kind verbrijzeld. 'n Woedende koe. 1Gistermor gen is te Middelburg de 11 -jarige Laan- dert Broodman door een woest gewor den koe tegen een boom gedrukt en een half uur later in de ouderlijke woning overleden tengevolge van de bekomen zware inwendige kneuzingen. G.eVaarlijk! spelletje. Men tmjeldt uit Bergen aan de „Alknx Crt.": Hoe gevaarlijk het is lichtvaardig m'et vuurwapenen om te gaan, bleek Woens dag wederom. Bij I. M., aan den Bergweg, alhier, zijn eenige soldaten ingekwartierd. Woensdagavond waren zij in vredelie vende stemming bijeen. Een hunner [votnd op het erf een buks. Hij haalde de haan over. Het gaf geen knal, 'zoodat gedacht werd, zooals voor de hand lag, dat de buks niet geladen Was. Gekscherende zeide hij daarna tegen zijne kameraden: „nu gaan jullie er an" of zoo iets. Hij legde aan en een schot Viel. Een kame raad werd in het gelaat onder het oog getroffen, zoodat de patiënt hevig bloed de. Er werd een 'noodverband gelegd, Waarna men ijlings naar den üokter iging. De getroffene is daarna naar het hospi taal van de Cadettenschool te Alkmaar overgebracht. De persoon die geschoten heeft is zeer onder den indruk van dit ongeluk. Kerkbrand.... De „Dordr. Ct." schrijftDonderdagavond halfnegeneen troepje menschen in de Grootekerks- buurt, scherp turend naar het Zuider transept van onze Groote Kerk. Gut ja, je kon het duidelijk zien, daar kwam rook uit de kerk, geen twijfel aan. Waar? vroeg een oud mannetje, dat niet al te scherp van gezicht meer was. Déar, bij die steenen vSés! klonk het gelijktijdig uit veler mond. Waremr pel, daar bij die massieve hardsteenen peer op het Zuidertransept was een licht wolkje, 't Wierd &1 grooter en grooter en kens kon je duidelijk het dwarrelen van den rookpluim zien.... Daar kwam een hoofdagent van po litie aangewandeld, kalm en waardig. !Met een half oog had hij het geval over zien en onmiddellijk liep hij naar den koster van onze prachtige, nu zoo be dreigde Groote Kerk. De heer Van der Hum was zich niets van het gevaar bewust, hij zat gezellig zijn krantje te lezen. Nieuwsgierig hok ten jongens vóór de conciërgewoning samen, imet spanning den uitslag van het onderzoek afwachtend. i De concierge had den hoofdagent on middellijk aan het verstand gebracht, dat er geen brand kón zijn, omdat er nie mand boven was geweest, en de werk lieden van de restauratie aan de voorzij de nooit rookten. I Koster en hoofdagent naar buiten, voor de menigte ijzingwekkend langzaam naar de samenscholenden, die steeds ze nuwachtiger werden. Talrijke gestrekte armen wezen in de richting van de massieve hardsteenen peer van het Zuidertransept, waar de verdach te rookkolom zich afteekende. Koster en hoofdagent stelden de men schen gerust, dat het niet kón, doch de tegenspraak bleef niet uit Eén van de m'enigte had immers ali vonken .uit do véas zien vliegen! De loodgieter Reinhardt en een agent van politie eerste klas, een ouwe rot, voor iniets en niemand vervaard, leverden [de proef op de som. Ze klommen (naar (de zolders. Reinhardt, behendig klauteraar, als vakman, slingerde zich langs den gevel naar buiten en was spoedig bij hardsteenen peer. Ja, toen zagen ze het duidelijk bene den, jeen hééle rookwolk. ^Reinhardt en de politieman zagen het ook, maar nóg beter.... een dichte zwerm muggen, die om de peen dwarrel den in de zoele avondlucht. Beneden bleef de stemming zenuw achtig, ook né de tijding der twee on derzoekers. Ze wilden het niet gelooven. En toen de heer van der Hum betoogw de, dat, als er iets aan de hand was van wat zij dachten, hij niet zoo kalm bij hen zou staan, had dit wel overtuigings kracht, maar toch, zie je, kijk, daar bij die vaas dan toch! De heer van der Hum naar huis, de hoofdagent eerste klas weg! De me nigte nog een kwartiertje napleitend toen was de kalmte teruggekeerd en Onze Lieve Vrouwe of Groote Kerk stond in haar heerlijken luister in den zomerschen avond, ongedeerd, j Op de tram springen. Gister middag wilde de 76-jarige vader van den stationschef te Egmond aan Zee op de reeds in beweging zijnde tram stappen. Hij stapte mis en beide beenen werden hem afgereden. Even later i9 de oude man overleden. jEen pechvogel. Dat men bij een examen pech kan hebben is geble ken bij het exjamen voor toelating tot hef le studiejaar van den cursus bij de infanterie, waarvoor de eischen heel ma tig gesteld zijn. Onder de niet-geslaag- den Is een korporaal in het bezit van, het diploma... eind-examen H. 0. iS. 5-j. cursus. Zuinig en plichtgetrouw. Men meldt aan de „Msbd."; In een industrie-stedeke Werden een paar Duitschers zonder middelen Van «be staan en zonder papieren Voor den goed- moedschen burgervader geleid, om ze langs wettelijken weg naar dasz jgrosae Vaterland te expedite ren. iZ|ijbEdelAcht- bare wist bij1 rijpe ondervinding, dat dit wegens noodige en onnoodige forinali- teiten lang duurde; en in dien langen tusschèntijd bleven zijn gasten op kos ten der burgers bij hem logeeren. Daar om! glunderde zijn bezorgd 'gezicht van genoegen, toen de vreemde logé's ver lof vroegen om een cigarette kaufen zu igehen; welk verlof onvoorwaardelijk en bliksemsnel werd toegestaan, in stille hoop, dat de ongenoode lieverds dan te vens wel zouden ecclipseeren. Eilacie..|. een jonge eerstebroeksch-agent bood zich Vrijwillig aan, de Duitschers der en her te leiden, ën begreep niet de 'herhaalde betuigingen des burgemeesters: dat het niet noodig was, dat hij zijn gasten wel op d'r woord'om! te retourneeren, [Ver trouwde.... Na eenigen tijd beklommen, onder ge leide des plichtsgetrouwen dienaars van, Hermandad de stevig-dampende logé's wederom de stadhuis-trappen Voor het after-noon-tea.... op kosten der gemeeri- tenaren. Burgemeester woest: oogen karbon kelen; plotseling een idéé; er zou géén after-noon geserveerd worden; met zijn metalen stem, vol begrijpelijke depres sie, donderde hij den vergrijsden agent toe en o zaligheid het Hermandad's kind begreep hem „Laat de heeren wat frisschen lucht happen op de vrije buitenplaats". En de heeren gingen ■zonder toezicht frissche lucht hap pen, maar hapten die, Volgens burgejV- vader's stillen wensch, ook Tbuiten de buitenplaats...., en er behoefde geen af ter-noon geserveerd te worden...., op kos ten der gemeentenaren. Ingezonden Mededeelingen 4 30 cent per regel. Gevoeligheid voor weers verandering. Gevoeligheid voor weersverandering Is evenals duizeligheid, prikkelbaarheid, slar petoosheid, vermoeidheid bij het opstaan, urinestoornissen, en voornamelijk rug pijn, een kenteeken, dat de nieren nie|Ü meer de schadelijke stoffen uit het bloed terughouden. Hen dezer stoffen, het uri nezuur, zet zich af iin de weefsels en ge wrichten, en kan elke beweging moei lijk maken en pijn in de ledematen, de zijden, en schouders veroorzaken (rheit- matiek, heupjicht, jicht,, zenuwpijnen) of wel het kan zich als neerslag in de urine vertoonen en tal van urinekwalen ver oorzaken. Bij gebrek aan zorg worden de nieren steeds meer aangetast en eeni eenvoudige, verwaarloosde rugpijn kan de ernstigste gevolgen met zich brengen en leiden tot niersteen, waterzucht, sui kerziekte, Bright's ziekte, albuminerie enz. Men kan derhalve niet spoedig genoeg zorg dragen voor de nieren, zoodra zich de eerste verschijnselen vertoonen, en des te meer, wanneer men verschijnselen als suizingen in de ooren, aandoeningen van het gezicht, hartkloppingen, koude der ledematen, benauwdheden, zwellingen onder de oogen of der ledematen er bij opmerkt, die het ras naderend gevaar aanduiden. Doordat Foster's RugpHn Nieren'Pil len aan de nieren en blaas haar gezond heid en werkzaamheid teruggeven, dra gen deze organen voortaan volkomen zorg voor het filtreeren van het bloied 4en het afvoeren der onzuiverheden, waar door de gezondheid van het organisme verzekerd wordt Te Leiden verkrijgbaar bij D. M. Kruisinga, N. Rijn 33, Reijst Krak, Steenstr. 41 en D. de Waal, Mare 56. Toezending geschiedt franco na onvt. v. postwissel 4 f 1.75 vopr één, of f 10. voor 6 doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van ne- i1 »»'U vens( handelsmerk. 4058 Officieel rapporteerde de sluwe mai- re: „Twee Duitschers, zonder middelen van bestaan en papieren die 26 Juni in den voormiddag werden aangehouden, zijn in dienzelfden namiddag..* heime lijk ontvluchtl" VISCHJVIAHKT 12-13. Telef. Interc. S30, Bekendmaking. Voortaan zal de zaak ZONDAGS GESLOTEN zlln, Rijwielen kunnen gehuurd worden van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen voor 1 GULDEN. 4053 ALLEEN HOEKHUIS. "9lf Bondsrljwielhersteller. levert in den kortst mogelijken tijd alle soorten Wagens voor elk bedrijf. Speciaal luxe Transportwagens Catalogus met attesten franco op aanvrage. VOORHANDENUitgebreide voorraad Jachtwagens, Tilbury's, Omnibusbreacks, Victoria's, Landoulette, met en zonder gummi enz. enz. Aanbevelend, H. W. RÜBENKAMP, Oegstgeest. der KOOPJES - KOOPJES KOOPJfcS Alphen a, R, Schitterende resultaten heeft het gebruik van Sanguinose opnieuw geschonken in een ernstig geval van zenuwzwakte en bloedarmoede. Mejuffrouw C. D. KROMMIE geb. Godschalk, West- landsche straat 18, Den Haag, verklaart „Door de schitterende resultaten, verkregen door het gebruik der Sanguinose, rust op mij de plicht u mede te deelen, wat mijne ondervinding is. „Ik ben lang geteisterd geweest door bloedarmoede en zenuwzwakte. Ik had geen eetlust, leed ernstig aan slape loosheid, zag tegen alles op had geen levensmoed meer. Door het trouw gebruik der Sanguinose, Is dat alles overwonnen, ik ben er heel dankbaar voor. De resul taten bij mij zijn prachtig. Ik geef u het recht om deze verklaring te publiceeren. Mej.'C. D. KROMMIE geb. Godschalk." Wanneer gij dezelfde kwalen hebt als deze lijderes, en gij geen baat vindt bij uwe tegenwoordige behandeling, neem dan ook eens geregeld de Sanguinose I „De resul taten zijn schitterend", dat getuigen honderden gebruikersl Prijs f 1.50; 6 tl. f 8.—, 12 tl'. f 15.-. 2 maal daags een lepel is voldoende. Bij alle eerste Apothekers en voorname Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK Den Haag, de Riemerstraat 2c/4- VAN DAM Co. Te Leiden bij D. M. Kruisinga, Reijst eri Krak, firma J. H. Dijkhuis, S. A. Broerse, Gebr. Christiaanse. 4057 Handel in Brandstoffen en Aardappelen Oude Rijn 91, bij de Hecrengracht LEIDEN. Telefoon 633. Dagelijks versche 2anvoer van beste Westlandsche Aardappelen 3963 Beleefd aanbevelend. (met 2 jaar garantie.) (In prijzen van af f 22.50) zijn BESLIST de BESTE. 4 contant es op afbeta ling; op proef te bekomen en In werking te rlen iederen Dinsdag van 25 en Zaterdag van II—2uur in bet DepOt der Velo Waschmachine Maat" Nieuwstraat T OblJ d«n Burcht) Wacht U voor min derwaardige namaak. LET op het MERK Firma VAN DER LINDEN (L. P. VAN DER DRIFT) OUDE RUN 76, Telefoon 227. 30 LOOD. en ZINKWERKER Aanleg van Gas- en Waterleiding. Lei-, Houlcement- en Cement-Masti*. Dakbedekking met véeljarige garantie Telefoon 1023. 'EZOI noojajaj. Helder waschgoed 2 ets. droog toegeslagen. 2'/, ets. gemangeld. 1728 S toom wasschcrl) „MOLENZICHT", li. J. A. FOL. Mare Singel 71a. WAARSCHUWING! Daar de verpakking onzer KINADRUPPELS veelvuldig wordt nagebootst om Kinapree- paraten van andere herkomst aan den man te brengen, wijzen wij er op, dat roode doozen, zonder den naam Dr. H. Nanning, doch voorzien van het woord „Kina druppels" of anderszins, NIET uit onze fabriek afkomstig zijn. Men eische daarom steeds Dr. Nanning's Kinadruppels 1 Alom verkrijgbaar f 0.7S. 16/ 2-s.iic oïiatcuuu «f *.iju vuigcuB uc ucpaiuigen vermeiu op ae uit te reiKen polissen, tegen ongeiuKKen verzeKera voor De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Nede't, Ongevallen- Ver zekering-Maatschappij „FATUM" te 's-Gravenhage, RIet GULDEN j bij verlies var elk andere vinger.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 10