Gemened Nieuws. II. a. met het oogmerk om Albertus J. van der Post van het leven te beroo- ven, althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, opzettelijk een schot op de zen heeft gericht, door welk schot hij boven het linkeroog werd getroffen en zJoodanig verwond dat hij dientengevolge na een kort tijdsverloop is overleden; b. althans gemelden Van der Post op voorschreven wijze heeft mishandeld ten gevolge waarvan hij na kort tijdsverloop is overleden c. in elk geval zeer onvoorzichtig en roekeloos een schot uit het pistool i oft doen afgaan in de richting van mee ge noemden Van der Post. door welk s ot deze boven het linkeroog werd get rot', en en zoodanig verwond, dat hij na korten tijd is overleden. Als verdediger trad voor den beklaag de op mr. 1. Everts te Arnhem Door den officier van justitie waren 26 getui gen gedagvaard. Allereerst werd behandeld de verzet ting tegen de politie van J. Q., die te rechtstaat wegens het feit dat hij in den bewusten macht, toen ide politie hem ar resteerde, den inspecteur heeft lastig! gevallen. De officier van Justitie vraagt veroor deeling van beklaagde wegens weder- spannigheid tot 1 maand gevangenis straf. Vervolgens werd behandeld de zaak van J. A. M., te Ede, wegens opruiing. IDe officier van Justitie eischte '14 da gen gevangenisstraf. j Hierna werd behandeld de zaak tegen den inspecteur van politie Van der Meu- len» Rekl. erkent geen schuld aan een der hem ten laste gelegde feiten. Vervolgens werden de getuigen ge hoord. iDe officier van justitie, anr. v. Haren- carspel, herinnert daarna aan de algemeo- ne beroering, welke deze zaak heeft ge wekt. Het is de taak der politie onge lukken te voorkomen, preventief op te treden, en nu had iemand dier politie! zelf iemand van het leven beroofd, zon der dat hiervoor voldoende aanleiding was» Juist dat laatste veroorzaakte zulk een ontroering en onrust, aangewakkerd) door protestvergaderingen, artikelen in de pers, verhooren vjam getuigen op eigen/ houtje. Over de vraag, of met opzet is gescho ten, zijn verschillende lezingen. Getui gen hebben gezien, dat bekl. zijn wapen in de richting van den getroffene hield. Ook moet hij gewaarschuwd hebben te zullen schieten, zoodat hij heeft moeten willen schieten. Dit is echter voor spr. niet overtuigend bewezen, zoodat hij op zet niet aanwezig acht, maar spr. achtte het oogenblik voor bekl. niet gekomen toen hij zijn revolver trok. De taak der politie is' moeilijk^ imaar, wie die taak aanvaardt, moet aan hooge eischen vol doen. Dat bekl. het wapen te voorschijn haalde, zou vergeven kunnen worden, maar als politieambtenaar was hij ver plicht geweest, zich te overtuigen dat het wapen gevaarloos was, terwijl hij evenmin den vinger aan den trekker had moeten houden. Bij het eerste schot door bekl. gelost kan sprake zijn van onbewuste schuld, bij het tweede was bewuste schuld aan wezig; er was geen volstrekte noodza kelijkheid om te schieten. Bij de beoor deeling der straf moet er mee rekening gehouden worden, dat beklaagde han delde in de uitoefening van zijn ambt en met een wapen hem van ambtswege verstrekt. Spr. eischte veroordeeling van bekl. wegens primo het aan zijn schuld te wijten hebben van den dood van een an der en ten tweede het aan zijn schuld te wijten hebben van het veroorzaken van lichamelijk letsel, waaruit tijdelijke verhindering van beroepsbezigheden is ontstaan. Hij vraagt bekl.'s veroordee ling tot een gevangenisstraf vanzesmaanden. De zitting wordt geschorst tot des avonds zes uur. I In de 's avonds voortgezette zitting was het woord aan den verdediger van den inspecteur van der Meulen, mr. I. Everts B.H.zn. Beklaagde heeft zich, aldus pleiter, aanvankelijk verdedigd met zijn gummi stok, en eerst, toen dat noodzakelijk! bleek, en toen het verzet heviger werd, trok bekl. zijn revolver, omdat de gum mistok niet meer hielp. Wanneer de officier van Justitie ?egt, dat de revolver niet noodig was, dan doet hij als de stuurman aan den wal. Ze was wel noo dig, omdat anders het gezag der poli tie zou zijn ondergegaan ten gevolge van het geweld der menigte. Er zijn twee schoten gelost, zonder dat bekl. de bedoeling had iemand te treffen. Van opzet is dan ook geen spra ke. PI. doet uitkomen, dat twee politie mannen stonden tegenover een menigte van 40 personen, die de politie vijandig gezind waren. Bekl. heeft zich niet aan roekeloosheid schuldig gemaakt PI. betreurt datvoor- .al door de pers en ook door anderen een onjuist oordeel over deze zaak is verkondigd. Gewoonlijk wordt van mis handelingen, welke politieambtenaren ondergaan niet, of in de laatste plaats melding gemaakt. Daarna bespreekt pl. den door het O. M. gestelden eisph van zes maanden gevangenisstraf. Pl. meent, dat in dit geval moet worden aangenomen, dat bekl. bij het lossen der schoten verkeer de in een hevige gemoedsbeweging, een gevolg van de ondergane aanranding.' Pl. doet uitkomen dat de ambtenaar van politie optreedt tot handhaving van het gezag, dat steeds moet worden gehand haafd, zelfs al kost het een menschen- leven. Uitspraak over 14 dagen. Klavervrouwke". De Rechtbank te Breda veroordeelde 7 Juli den 32-jarigen kaaskoopman G. Schrauwer uit Ruckphen tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek der 6 maan den preventief. Negen jaren was bij de le en bij de 2e behandeling der zaak ge- ei scht wegens poging tot diefstal met inklimming en poging tot doodslag al thans tot toebrengen van zwaar licha melijk letsel. Als verdediger trad op jhr. mr. J. WL G. Reigersman» Land- en Tuinbouw. Bloembollen. Men schrijft uit NoordWijk-Binnen Tot nog toe was de gladiolussoort „Pink Beauty" de vroegste in bloei. Deze heeft echter een tweetal soorten tot concurrenten gekregen. Voor eenigen tijd meldden we, dat de firma Alkemade alhier een soort had gewonnen, „Early Sunrise" gcheeten. Van dat soort had die firma, als alleen bezitster, maar een klein partijtje, waarvan enkele bollen, naar wij vernemen, voor eenige maan den aan het buitenland werden verkocht ad f60 per stuk. Thans staan nog voor de Pink Beauty van dit soort „Early Sunrise" bij bovengenoemde firma al planten in vollen bloei. De bloemen zijn donkerroode kelken op zeer lange stelen (ruim 1 meter). De tweede vroege gladiolus is de „Rembrandt", door de firma Van Dam gewonnen, die ook nu reeds rijk bloeit. Voor bindwerk zullen deze bloemen uit stekend kunnen dienen, terwijl ook. de bollen groote waarde hebben. Profiteert van de Vruchten! Wiij zijn weer in den vruchtentijd. De aardbeien komen eerst, dan volgen de bessen, frambozen en kersen, en straks worden ons de boomvruchten geboden. Die zijn gezondheid lief heeft, profiteer er van, zooveel mogelijk! 't Wordt meer en meer ingezien, dat fruit geen weelde is, niet uitsluitend een lekkernij, maar een absolute behoefte in de voeding van den mensch. Prof. M. E. Jaffa, die bij verschillende personen, mannen van ver schillenden leeftijd, vrouwen en kinderen op verschillende wijzen gevoed, langdu rige proeven heeft genomen, is daar door tot de erkenning gekomen van de hooge beteekenis, welke vruchten voor de voeding van den mensch bezitten. Die proeven hebben hem doen inzien, dat vruchten door en door verteerd worden en een hoogere voedingswaarde hebben dan gewoonlijk aangenomen wordt. „In dit opzicht is het zeker een dwaling vruchten te beschouwen als iets alleen van waarde door haar aangenamen geur of door haar hygiënische en medische eigenschappen, of ze eenvoudig te be schouwen als een toespijs bij een vol- ledigen maaltijd." De stem der wetenschap zegt ons dus „Eet vruchten 1" En laten we dus zor gen, dat we er niet alleen van kunnen genieten in den oofttijd, maar dat ook in den winter onze provisiekelder goed voorzien is. Wij geven op verzoek eenige recep ten voor het inmaken van vruchten. De beste methode, door ons sinds jaren ge volgd, is: de vruchten te steriliseeren. Daartoe behoeft men een Wieck's toestel (sterilisator) benevens de noodige gla zen. Deze methode heeft o.m. de voor deden, dat de vruchten (en groenten) hun oorspronkelijke kleur, vorm en geur behouden, dat vergiftiging buitengeslo ten is, etiquetten overbodig zijn, suiker niet behoeft te worden toegevoegd. Dit laatste is een groote besparing niet al leen, maar de vruchten en geleiën wor den niet, als anders vaak het geval is, door te zoeten smaak bedorven. Doch niet ieder past het zulk een toe stel met vele glazen aan te schaffen. Men kan dan de vruchten, evenals groen ten, die zuren bevatten, in flesschen (met wijden hals en beugelsluiting) inmaken. Zijn de flesschen zorgvuldig schoon ge maakt, dan zwavelt men ze, door er een aangestoken „zwavellint" even in te hou den, totdat ze met een dikken, witten damp gevuld zijn, en te sluiten met nieu we, uitgekookte kurken. Enkele minu ten vóór de vulling opent men de flesch, opdat de overtollige dampi kan uittrek ken: men zet ze daartoe omgekeerd bv. op een rekje. De vruchten, raw en met eigen sap of iets suiker en water, in de flesch gedaan, worden daarna gekookt Kersen, goed gewassen en van pitten en stelen ontdaan, kookt men een half uur; gekookt water wordt, zoo noodig bij gevoegd. Om het springen te voorkomen moet de kurk los op de flesch worden gezet en deze langzaam in het kook water afkoelen. Aardbeien en bessen be handelt men eender; de bessen worden na het wasschen gerist. De kruisbessen worden ontdaan van de verdroogde bloe-* sem en de steeltjes, ze behoeven slechts eenige minuten te koken, ze mogen n.l. niet stuk gaan. De flesschen worden na het kurken gelakt; men snijdt de kurk gelijk met de hals der flesch, waar na deze in gesmolten lak. en 'hars, van elk evenveel, wordt gedoopt Voor het koken van geleiën moet een pan gebruikt worden met geheel onbe schadigd email; voor het roeren dienen houten, te voren uitgekookte lepels. De De potjes wascht men met sodawa'ter, spoelt men met kokend water na, droogt ze niet om, doch zet ze omgekeerd weer op een bord of schotel. Na vulling dekt men ze met een wit papier, in alcohol gedrenkt, en sluit ze af met bevochtigd perkamentpapier. De geleiën moeten op een koele, frissche (luchtige) plaats be waard worden, en af en toe nagezien; ontdekt men schimmel of gisting, dan kookt men ze op. De toevoeging van suiker is bij aard beien, kersen, frambozen, boschbessen, bramen en rabarber 750 gram op 1 Kilo (1000 gram) vruchten; bessen-en appelgelei vragen meer: 1 Kilo suiker, dus evenveel als het gewicht der gelei. Bij bessen en rabarber voegt men nog 1/2 Liter water, bij boschbessen eit bra men 1 citroen of 10 gram citroenzuur, bij apepl-gelei 1/4 stokje vanille. C. B. H et zwakke geslacht. Bij het uitgaan van Pope's Metaaldraadlampen fabriek te Venlo kregen twee '18-jarige meisjes twist, welke zoo hoog liep, dat de een de werkster P. uit Baarlo, met de haren over den grond sleepte. Het erg toegetakelde slachtoffer bekwam he vige zenuwaandoeningen. De politie bracht het meisje terug naar de fabriek, waar Zit verbonden, gereinigd en ge kalmeerd werd. Een paar mede-arbeid sters begeleidden haar naar de tram naar Steijl. Onderweg herhaalden zich weer de toevallen. Ondertusschen was de laatste tram vertrokken en moest heft! meisje den weg naar huis te voet afleg gen. 's Avonds te 11 uur werd zij in deerniswekkenden toestand te Steijl op den weg gevonden. De ontboden dok ter glelastte overbrenging naar het gast huis te Venlo. Per auto werd het meisje, begeleid door den veldwachter van Steijl en twee mannen, daarheen vervoerd. Ze stelde zich onderweg zinneloos aan. Daarom ook kon opneming in het gast huis te Venlo niet geschieden. Op het politiebureau werd raad gevraagd. De hulp van dr. Receveur, geneesheer der Popefabriek, werd ingeroepen, die een verzoek tot opname in het gasthuis ver strekte voor dien nacht. Het was on dertusschen al na twaalven geworden. De Eerw. Overste mocht evenwel niet tot opname besluiten, wijl de voorschrif ten van het huis verbieden personen, die niet bij zinnen zijn en de rqst van het gesticht verstoren, op te nemen. Daarom werd, ten einde raad, het onge lukkige meisje nachts om halftwee eerst naar haar woning te Baarlo ver voerd. De toestand is nog steeds zorg wekkend. (Limb. Koer.) Ontsporing. De locomotief van den trein die gistermorgen om 7.26 van uit Almelo naar Zwolle vertrok, is nabij Wierden ontspoord. Er hadden geen per soonlijke ongelukken plaats, doch de ma- terieele schade is vrij aanzienlijk. Het ongeluik ontstond doordat een wiel band van de locomotief sprong, waardoor deze ontspoorde. |Dle rails zijn over een, lengte van 200 JVL zigzagsigewijze verbo gen. Door overstappen in treinen uit Al melo en Zwolle wordt in den /dienst voor zien. Men tracht ide trein, welke op de vernielde rails staat, naar Nijverdal te vervoeren. Hoe de leugen in de krant kwam. Het „Utr. Dagibl." vertelt, hoe het aan het onware /bericht kwam, betreffende het overlijden van Wouter de Heus, die aan cfe spoorbrug te Cui- lemborg iemand uit de Lek had gered. Het blad had het bericht ontvangen van de mevrouw der dienstbode, die een zus ter was van den „overledene." De zuster kon het dus weten en had meermalen treurige verhalen gedaan aan haar mevrouw over het lijden van haar broer en ook diens overlijden aan haar mevrouw medegedeeld, en daarbij tevens telkens verzocht of ze eens naar Culem- borg mocht gaan kijken, hoe het er mee ging. Nu is uitgekomen, dat al die ver halen van de dienstbode verzonnen wa ren, om., naar Culemborg te komen. Gesnapt. Hé. Fransen!! Dus werd, naar het „Hbld." vertelt, Zater dagavond in de buurt van de Haarleml- merpoort te Amsterdam een ongeveer 20-jarig jongmensch aangeroepen. 1 De jonge man, inderdaad Fransen ge naamd, keek om en bleef staan wachten op de ongetwijfetd goede kennissen, die hem achterop kwameti. Naderbij geko men, ontpopten dezen zich echter als re chercheurs van politie, dié slechts geroe pen hadden om zich te vergewissen, dat het inderdaad de 20-jarige Fransen was, dien zij zochten. Dat was nu wel ge bleken en weldra zat Fransen aan een der politiebureaux. „Of hij zich- te Bloemendaal schuldig had gemaakt aan diefstal?" Neen, natuurlijk, daar wist hij niets van. Intusschen werden verschillende be zwarende feiten tegen hem in het mid den gebracht. Bij den bedoelden diefstal waren een aantal kostbare voorwerpen gestolen, o.a. een zilveren theeservies, een paar dito bonbonnières, enz. De Amsterdamsche recherche werd met deze vermissing in kennis gesteld en. kwam er achter, dat een paar dezer voorwerpen bij een koopman waren aan geboden. Met het signalement dat ver strekt werd van den persoon, die de voorwerpen aanbood, begaf de recherche zich naar Bloemendaal, en daar bleek, dat het ongeveer beantwoordde aan dat van een 20-jarig behanger, die eenige dagen had gewerkt in het huis, waar de diefstal had plaats gehad. Vandaar de vriendelijke uitnoo'diging aan Fransen, die sedert uit Bloemendaal was verdwenen, om mee te gaan. Zoo als gezegd, aanvankelijk ontkende hij iets niet den diefstal uitstaande te heb ben. Verschillende voor hem bezwarende omstandigheden werden echter bijge1- bracht, en ten slotte legde de man een volledige bekentenis af. De zilveren bon bonnières had hij reeds te gelde gemaakt doch was er niet in geslaagd het zilve ren servies van de hand te doen. Dit had hij zpo lang veitoorgen in een soort moe ras tusschen het riet bij Sloterdijk. In/- derdaad heeft de recherche de voorwer pen, ter waarde van ongeveer f250, daar nog zoo goed als ongeschonden terugge vonden. Verdronken. Te Ossendrecht is het oudste zoontje van dr. van der Lek bij het baden in de Kil verdronken. Zijn lijkje is nog niet gevonden; ver moedelijk is het bij het spuien de Schel de ingedreven. Bessen. Te Tynje (Fr.) heeft een jongentje van de bessen van de W;e- gedoorn gegeten en is kort daarna ger storven» In een tobbe. Te 2de EpcLoër- mond is Maandag het 11/2 jarige kind van den winkelier B. in een tobbe met kokend water gevallen en aan de gevol gen overleden. Den dood ingerold. Op een treurige wijfce is te Duisburg eeql grondwerker aan zijn einde gekomen., Hij had zich aan den kant van een bag*, gergat te slapen gelegd. In zijn slaap rolde hij van de helling af en verdween in de diepe watergroeve. Eenige uren later haalde men zijn lijk op. f Viervoudigemoord. Uit Blue Island in Illinois (V. S.) wordt gemeld: Alhier werden zekere Mesleska, zijn, vrouw, dochter en tweejarig kleindoch tertje met gespleten schedel dood in bed gevonden. Een met bloed bedekte bijl werd in het huis gevonden. De politie zoekt naar den echtgenoot van de ver moorde dochter, Ansfield geheeten, die den moord gepleegd heeft. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Anna d. van J. Pennen- burg en E. C. van Weeren. Elisabeth d. van J. Heymans en J. I. van den Bos. Geertruida Stoffelina d. van I. J. Kandel en S. de Jonge Maria Suzanna d. van P. Petiet en M. S. Brak hoven. Cornelis Pieter z. van H. Leemans en D. Wervelsman. Franciscus Johannes Wilhelmus z. van J. Raaphorst en J. E. Hakkaart. Adrianus z. van J. L. C. Perquin en J. M. Knijnenburg. Jacob z. van A. W. H. Teeuwen en C. v. Weeren. Simons Johannes z. v. Th. W. van Egraond en W. van Zandwijk. Maria Anna d. van C. de Rijk en M. A. Plug. Overleden: C. J. van Valderen w. 68 j.J. van Leeuwen wed. van I. Florijn 88 j. A. Perquin z. 14 uren. M. C. C. M. van der Poel d. 7 j. AARLANDERVEEN. Geboren: D. van M. van Dolder en Schouten. Z. van J. v. d. Stouwe en Koetsier. Z. van A. van Gemeren en Zuidervaart. D. van E. Heem- rood en Verzaal. Z. van J. M. de Roos en de Groot. Overleden: A. Hoogeveen wed. P. van der Kwaak, 62 j. W. v. d. Horst, d., 2 j. ALKEMADE. Geboren: Hendrik Nico- laas, z. van H. S. Penning en J. v. d. Salra. Leonardus, z. van D. Elstgeest en A. van Gerven. 'Wilhelmina Maria, d. van P. van Klink en W. van Klink. Leonardus Hen- dricus, z. van G. J. Pouw en C. Olijenkoek. Paulus Petrus Maria, z. van P. C. G. van Dooren en P. C. M. F. Krugers. Getrouwd: J. Leijten 21 j. en J. M. Boogmans 33 j. D. G. v. d. Voort 30 i. en W. M. Vrijburg 24 j. Overleden: C. M. Warmerdam 17 m. G. Gort echtg. van G. J. v. d. Spaak, 72 j. ALPHEN. Geboren: Antoinette Theo dora d. van D. Kroon en A. Uithol. Cor nelia Johanna Maria d. van C. van Holstein en M. Vlasveld. Hugo z. van T. van der Oest en M. Zijlstra. Maria d. van J. Heij en M. Verweij (won. te Rotterdam) Onder trouwd: C. A. de Geus en B. den Hol lander wed. A. Keizer. Overleden: E. Broeder 65 j. M. van Vliet vrouw van H. van der Hoog 53 j. C. C. Koenekoop vrouw van J. Vergunst 53 j. BODEGRAVEN. Geboren: Sijmen, z. v. P. Dexel en M, Arends. Catharina Lucia, d. van S. Korse en H. W. M. van Vree. BOSKOOP. Geboren: Anna Maria en Theodora Hendrika dochters van C. Ver bij en A. van den Nieuwendijk. Maria Christina, d. van P. K. G. Loef en M. C. Boom. Hendricus Anthonius Johannes, z. van J. J. Wessendorp en E. M. van der Woude. Aebe Atze z. van J. D. Schepers en A. A. M. ten Raa. Sophia Johanna d. van D. Verburg en J. Akerboom. Willem Antonie z. van P. Boer en A. E. Schipper. Onder trouwd: Jacobus Jan van Oostrom en Ja- comina Janna Vermeulen. HAZERSWOUDE. Ondertrouwd: J. Hassefras, jm. 28 jr. en J. Kraan, jd. 24 jr. KATWIJK. Geboren: Arie, z. van A. van Rijn en A. de Mol. Jan, z. van A. v. d. Plas en C. J. de Jong. Willem Leendert, z. van J. Kuijt en A. van Duijn. Johannes Martinus, z. van A. Houwaart en M. van der Vlis. 'f z. van R. Harteveld en L. van Rijn. k J--rt Jacob, z. van Jac. Vliegent- hart en J. van Delft. Ondertrouwd: P. de Krijger, jm. en I). van Duijn jd. G e- trouwd: Jan Ouwehand, jm. en L. van der Valk, jd. W van der Marei, jm. en K. Noordwest, jd. Overleden: Jan Cornelis Hendrikus Schrama, 5 w. Gijsbert v. Duijn, 75 j. echtg. van E. Vooijs. LISSE. Geboren: Hendrina Petronella, d. van M. Beelen en J. C. Horstman. Wilhel- Ingezonden Meledeeüngen 30 cent per regel. Maag- en ingewandskwalen. Een goede spijsVerteering is alleen dan mogelijk, wanneer de maag, lever en ingewanden gelijktijdig samenwerken en het meerendieel der aandoeningen van deze organen vjndt ^i|n oorzaak in ve:rr stoptpiïng. 'W&nneer de stoelgang nief geregeld plaats vindt, worden de achtergebleven stoffen hard, zij hoopen zich op en be lemmeren een vrije werking der lever, en de gal,, die niet meer vrij in de inge wanden kan vloeien, verspreidt zicli in het bloed (geelzucht). Onder de verschijnselen, die gewoon lijk het eerst optreden, noemen wij: hoofdpijn, een beslagen tong, duizelig heid, een slechte adem, koorts. Diaar- na vertoonen zich maag- en buikkraïnL pen, pijn in de maag, een bleeke of gele gelaatskleur, benauwdheden, brakingen, enz. Gij wordt mager en gevoelt u ge drukt, zenuwachtig en moedeloos" Het bloed wordt scherp, hetgeen zich vaak vertoont door huiduitslag. En als ge volg ,van verstopping noemen wij de dikwijls eruit voortkomende aambeien. Hetgeen noodig is om verstopping en haar verwoestende werking op het ge stel te overwinnen is een zeker en zacht werkend laxeermiddel. Foster's Maag- pillen zijn het resultaat van .jarenlange ondervinding. Zij wekken den eetlust op, vergemakkelijken de vloeiing der gal, en verschaffen de noodige -en onmisbare vochten voor een goede spijsvertering. Foster's Maagpillen zijn te Leiden ver- krijgb. bij D. M. Kruisinga, N. Rijn 33, ReijstenKrak,Steenstr. 4l,enD.de Waal, Mare 56, a f 0 65 p. flacon, of f 3.6U per zes flacons Eischt de echte en weigert elke flacon, die niet voorzien is van nevenstaand han delsmerk. 4026 mus Johannes, z. van C. van der Reep en M. Mosseveld. Neeltje, d. van J. A. Knetsch en H. Buurman. Antonius Johannes, z. van J. Kops en A. Trouwen. Willemijntje Agatha, d. van G. van der Welf en J. Slinger. Overleden: A. van Pijpen, d., 15 j. J. van der Laan, m., 91 j. Levenloos kind van M. van der Vlugt en C. C. Prins. Leven loos kind van J. Kops en A. Trouwen. NIEUWKOQP. Ondertrouwd: N. Kra nenburg, 36 j. enM. Zwart, 30 j.O ver lede 11: H. J. Versluis, 3 j. W. van der Voorn, 91 j. Levenlooze dochter van C. Sijs en J. Bader. J NOORDWIJK. Geboren: Jan Piet, z. van D. P. Barnhoorn en A. Hoek."-— Cornelis. z. van A. v. d. Zwan en N. v. Duin. Eimert, z. van S; Visser en D. Vlasveld. Maria, d. van J. Kloos en M. Onderwater. Klaas, z. van J. Meijrink en W. Bonte. Jan, z. van J. Plug en D. G. Heemskerk. Jan, z. van P. Spaanderman en S. Klinkenberg. Onder trouwd: G. Filippo, 23 j. en E. Volkers, 22 j. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Jo hannes, z. van R. Janssen en P. v. d. Berg. Overleden: P. van Eeden, 61 j. SASSENHEIM. Ge.boren: Cornelia Jo hanna. d. van A. Bergman en J. v. Voorst. Johanna Esther, d. van N. Bergen en A. G. Schier. Ondertrouwd: J. Langeveld jm. 25 j. van Lisse en J. C. van der Star jd. 19 j. S TOMPWIJK. Geboren: Lodevicus Ni- colaas, z. van S. Wortel en J. L. Romeijn. Helena Aplonia, d. van G. Q. Niéuwenbroek en H. Lelieveld. Petronella Maria, d. van L. Oosterlaan en M. A. Janson. Anna Geertruida Antonia, d. van J. Th. P. Haman en E. J. Slots. Anne, d. van M. Wijtzen en P. Kootstra. Gerardus Christiaan Maria, z. van G. van der Zon en C. de Koning. Johanna Antonia, d. van J. H. van den Berg en A. C. v. d. Kleij. Bernardus Johannes, z. van J. M. Boeleboom cn F. v. d. Meer. Adrianus Gerardus, z. van G. M. Heijnc en C. C. v. d. Nouweland. Marinus Leendert, van M. Adriaanse en PI. Heketee. - Jo hanna Helena, d. van J. Massaar en E. M. Wetselaar. Lijntje, d. van J. Roos en L. S. v. d. Weijden. Overleden: A. C. van der Meijden, echtgen. van A. J. Halverhout. A. Bakker, wed. v. A. van Ingen, 88 jr. J. Th. van Dijk, 11 maanden. VEUR. Gebaren: Theodorus Gerardus, z. van L. A. van der Zalm en G. W. Halver' hout. Overleden: G. van Niel, 88 jr. VOORHOUT. Geboren: Agnes, z. v. D. Knetsch en P. Blankert. William Godefri- dus, z. van P. T. Kortekaas en M. A. E. Uven hoven. Petrus Johannes, z. van A. J. van der Poel en C. Kapstijn* Johannes Corne lis, z. v. H. Kortekaas en B. P. Boere. Ge trouwd: B. van der Lans jm. 30 j. en A. H. van der Meer, j.d. 31 j., beiden van Voorhout. VOORSCHOTEN. Geboren: Maria Helena d. van P. van Rijn en A. C. van Spronssen. Adrianus Gerardus, z. van N. Schrama en C.J. Alkemade. Ondertrouwd: J.J. van der Kleij, 24 j. en B. C. de Bruijn, 24 j. Getrouwd: D. Limburg, 24 j. en J. J. Basting, 25 j. Overleden: H. Solleveld, d., 1 j. WOERDEN. Geboren: Féraminus z. v. J. Jut en C. J. den Daas Wijnanda Wil- helmina d. van G. W. van Rooijen en Th. G. H. Gebbink Wijntje d. v. A. Nap en A. M. Lekkerkerker. Krijntje d. v. A. J. Blonk en M. C. den Hoedt. Getrouwd: Johannes Martinus Kleijnenberg 23 j. en Cornelia de Vries 25 j. Gerrit Radix 31 j. Jacoba de Zeeuw 29 j. Overleden: Joannes Hubertus Marie Janssen 77 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Cornelis, z. van H. Vlaardingerbroek en N. M. van der Kaaij. Harm., z. van S. Bennink cnj. Tijs. Getrouwd:}. C. Mooijman, 25 j. en C. M. H. de Jong. 24 j. ZWAMMERDAM. Geboren: Aagje d. van J. Zwaneveld en E. Kaptein. - Wijnanda d. van B. de Bie en W. de Waal. Karei z. van R. J. Bloos en H. van der Bunt.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 4