BINNENLAND. Uit Stad en Om geving. ALBERT RIEL MA&StS 36. nieuwe werken, hebben nooit iets ge zien, nooit iets gesnapt Hun verant woordelijkheid is groot De autoriteiten geven verschillende oorzaken op. De een zegt: Parijs is te klein en de circulatie te intern. Een an der geeft de schuld aan de rioleering. Het slot van 't liedje zal wel zijn dat er eerst weer breedvoerige rappor ten zullen opgemaakt worden met ge volg dat de zaak slepende blijft GEMENGD. De Koningin van Beieren licht gewond Ter gelegenheid van het bezoek van 'den koning en de ko ningin van Beieren aan Passau werd gisteravond een vuurwerk afgestoken. Een houtsplinter van een vuurpijl heeft de koningin aan de rechterzijde van het hoofd licht verwond. Aanvaring bij mist. Het Duit- sche stoomschip Kaiser Wilhelm II,he den uit Southampton naar New-York vertrokken, is bij mist in het Kanaal in aanvaring gekomen met het Engel- sche s.s. Incemore, dat aan den boeg boven de waterlijn zwaar beschadigd is. De Kaiser Wilhelm II, die midscheeps is aangevaren, maakt wat water. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. Tot herstel der averij is het schip naar Sout hampton teruggekeerd. De passagiers zlijn op de Imperator overgebracht. Militaire vlieger gedood. Kapitein Félix die te Chartres met een nieuwe vliegmachine proeven maakte, viel met zijn toestel, dat defect geraakte van een hoogte van 100 M. Hij was ter stond een lijk. Drankzuchten het Russi sche leger. De Russische Minister van oorlog heeft maatregelen openbaar gemaakt tot beteugeling van het drank gebruik in het leger. Als men weet dat de nederlaag tegen Japan juist te wij ten was aan het misbruik maken van sterken drank, zal men toegeven dat der gelijke maatregelen urgent werden. De Rijksmiddelen. Over de Mei-opbrengst der Rijksmid delen valt niet veel bijzonders te zeggen. Het totaal verschilde zeer weinig van dat, in Mei van het vorig jaar verkre gen en in de opbrengsten van de afzon derlijke rubrieken vertoonden zich voor het meerendeel slechts geringe schom melingen. Alleen de successierechten brachten een aanzienlijk bedrag minder in de schatkist dan het vorig jaar, doch die mindere opbrengst werd vergoed door een hoogere ontvangst uit bedrijfs en vermogensbelastingen. Per saldo was de totaal ontvangst nog iets hooger dan in het vorig jaar, n.l. f 19.071.085,29 te gen f 18.930.047,425 in Mei 1913. De geheele opbrengst bedroeg in de eerste 5 maanden 1914 f79.737.755,77, tegen f75.918.749.395 in hetzelfde tijd perk van 1913, zoodat het accrès tot nu toe bedraagt f3.819.006,375. Oneerlijke concurrentie. Het Bestuur van den Ned. Bond van R. K. Handelsreizigersvereenigingen St Christoffel, te dezer stede gevestigd, en in het ^geheel 700 leden tellende,, heeft in een adres aan de Tweede Ka mer instemming betuigd met het ont- werp-Aalberse, tot bestrijding der onr eerlijke concurrentie, en haar steun ge vraagd, opdat het ontwerp-Aalberse met bekwamen spoed moge worden be handeld en tot wet verheven. De vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" te Vlissingen heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden waar in verzocht wordt het wetsontwerp op de bestrijding van oneerlijke concurren tie van mr. Aalberse spoedig in behan deling te nemen en tot wet te verheffen. Majoor Thomson. De voorloopige commissie voor een huldiging van de nagedachtenis van ma joor Thomson, is reeds in overleg ge treden met mevrouw Thomson te Gro ningen en heeft de hoop te kennen ge geven dat het stoffelijk overschot te 's Gravenhage zou rusten. Mevrouw Thomson heeft echter, er kentelijk voor die sympathie, uitdrukke lijk den wensch te kennen gegeven, dat het stoffelijk overschot te Groningen zou worden bijgezet, aangezien het de wensch van majoor Thomson was, dat zij te Groningen zou blijven wonen. De commissie is thans doende om in verband met de gebleken algemeene sympathie, van het door haar genomen initiatief, te trachten te 's Gravenhage een gedenkteeken op te richten ter eere van de nagedachtenis van den gevallen officier. Er is nader bepaald, dat het over brengen van het stoffelijk overschot van majoor Thomson van Durazzo naar het vaderland zal geschieden met Hr. Ms. oorlogschip Noord-Brabant, dat daartoe Vrijdag a.s. naar Durazzo vertrekt. Reuter seint uit Weenen: Keizer Frans Jozef heeft aan onze Koningin het volgende telegram verzon den: Ik stel er prijs op U. M. mijn op rechte deelneming te betuigen wegens het verlies dat het roemrijke J4ederland- sche leger heeft geleden door den dood van luitenant-kolonel Thomson. Ik verzoek U. M. te gelooven, dat mijn leger het heldhaftige gedrag van dezen dapperen officier en zijn voorbeel- digen moed ten volle waardeert. Eerste Congreganistendtg. Ingevolge het besluit, genomen op de groote vergadering der directeuren van Maria-congregaties, gehouden te 's Bosch, in 1913, zal dit jaar de eerste CongTe- ganistendag voor mannelijke congrega- nisten gehouden worden in de stad der Zoete Lieve Vrouwe, 's Hertogenbosch,, Deze Congreganistendag, die gehouden wordt onder de hooge goedkeuring van Z,. Dl H. Mgr. ,Wj. van de Ven, Bisschop van Den Bosch, die welwillend het be schermheerschap heeft aanvaard, zal plaats hebben op Zondag 26 Juli a.s. Aan dezen Congreganistendag kunnen deelnemen alle mannelijke Congreganis- ten boven de16 jaren en de besturen/ van de Maria-congregaties van jonge lingen beneden de 16 jaren. Om 11 Va uur "H„ Mis in de Kathe draal. Na den middag de groote veaigade- ring in het Concertgebouw,. Daarna Lof met vernieuwing der opdracht voor het beeld der Z,oete Moeder in St. Jan. Nadere regeling, ook voor den optocht met ontplooide vaandels, zal tijdig wor den gepubliceerd. Op Maandag 27 Juli d.a.v. zafl de directeurendag van alle Maria-congreiga- ties terzelfder plaatse worden gehouden. Opgaven van deelneming kunnen in gezonden worden aan den president der commissie: 'Hl Adeimeijer, Plebaan van SL Jan, ,te 's Bosch. Ziekelijk. Worden we niet hyper-sentimenteel? Dezer dagen kwam in het Haagsche „Vaderland" een groote annonce voor, waarin een inwoonster van de residentie aan de betrokken dierenvrienden dank bracht voor de geboden hulp bij de red ding van een tweetal... ezels. De dankbetuiging gold „mede na mens" de beide viervoeters, terwijl ten bewijze daarvan het portret der lang- ooren naast den tekst stond afgedrukt. In hetzelfde orgaan troffen we nu weer een ingezonden stuk aan, waarin een klaaglied wordt aangeheven over 't feit, dat men een paar bloeiende kastan jeboomen heeft omgehakt. En de in zender vraagt of men niet reeds lang wist, dat ter plaatse zou worden ge bouwd, zoodat men de boom en had kun nen wegruimen voordat de nieuwe lente ze in bladertooi stak. Een konterfeitsel van den beklagens waardige kaarsendragers blijft den lezer hier gelukkig gespaard. Met dat al lijken beide uitingen van den ziekelijken geest, welke in sommige kringen heerscht, ons teekenend genoeg, om er terloops de aandacht op te ves tigen. Het zijn wel krasse staaltjes van de moderne overgevoeligheid, merkt de „Msb." terecht op. Voor de Pestbestrijding. Tot 17 Juni is bij den penningmees ter van het comité tot steunverleening aan het Ned. Roode Kruis tot uitzen ding van verplegend personeel en mate riaal naar de peststreken in Indië aan giften ingekomen een totaal bedrag van f 177.270, waaronder een gift van f25000, vier giften van f 10.000, één gift van f 7500, vijf giften van f 5000, twee giften van f 3000, een gift van f2500, acht giften van f2000, 26 giften van f1000 en een groot aantal giften tot bedragen van f 1 tot f 1000. De in Den Haag gehouden straat collecte ten behoeve van de pestbestrij ding heeft ruim f 12000 opgebracht Bloembollencultuur. Aan het kort verslag van de hoofdbe stuursvergadering van de Alg. Ver. van Bloembollencultuur in het orgaan der vereeniging is het volgende ontleend: Ingekomen was een schrijven van de H. IJ. S. M., in verband met het ver voer van bloembollen, in binnenlandsch landsch verkeer tusschen kweekers en exporteurs, gedurende het drukke han delsseizoen. Het Hoofdbestuur besloot tot publi catie van dit schrijven, aan welk be sluit eerlang zal worden gevolg gege ven. Ingekomen was een verzoek om in 1915 eene speciale keuring te houden van Poetaz-Narcissen. Het Hoofdbestuur meende, dat geene speciale keuring van deze Narcissen- groep gewenscht is, daar de gelegenheid tot inzending van Poetaz-Narcissen op de wekelijksche keuringen is openge steld. Vastgesteld wordt eene handleiding voor de aangifte van bloembollenkramen in de vermogensbelasting voor 1914. Eveneens werd het programma vastge steld voor de Decembertentoonstelling 1914. benevens de prijsvragen voor de prijsuitlovingen der vereeniging op de Spring Bulb Show der R. H. S. te Lon den in het voorjaar van 1915. Tot voorzitter van de Commissie ter bestrijding van bloembollendiefstallen, wordt benoemd de heer Wl G. Droog. Door den voorzitter worden mede- deelingen gedaan nopens de inzending der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, op de tentoonstelling te St. Petersburg, waaromtrent nadere mededeelingen t.z.t. in het Weekblad zullen worden gepubli ceerd. Voorts worden nog mededeelin gen gedaan in zake de prijsvraag voor eene bloembollenrooimachine. - IvORTL KRONiEK. Gisternacht is te Schiedam over leden de heer B. G. G. Verhoeve, redac teur van de „Nieuwe Schiedamsche Ct." De overledene is eveneens redacteur ge weest van de „Gelderlander". De heer Verhoeve was begiftigd met het eere- kruis Pro Ecclesia et Pontifice. CE1DÊN, 18 Juni. Circus Hermann Althoff. Gisteravond heeft het Circus Her man Althoff zijn intrede gedaan bij het Leidsche publiek en wij twijfelen er niet aan of het zal bij het publiek evenals bij ons een goeden indruk hebben gemaakt. Wij hebben wederom eens weer een circus wat inderdaad ook een circus kan genoemd worden, iets wat bij dergelijke inrichtingen, welke wij de laatste jaren zagen, niet altijd het geval was. Zel den zagen wij dan ook interessanter staaltjes van rij- en dresseerkunst als die welke wij gisteravond konden ge nieten. Het begon met de Russische blik sem en steppenrijder Iwanoff, die ster ke en verbluffende staaltjes van stout moedige rijkunst te zien gaf. Hierna verscheen Madamme Pierre Althoff, met eenige door haar gedres seerde volbloedhengsten. Eigenaardig is het te zien hoe deze dieren hun meeste res begrijpen, en haar bevelen op het geringste teeken met de meeste cor rectheid uitvoeren. Verder kregen wij nog dc „Doppel Jockey Act" een rijnummer uitgevoerd door een heer en een dame en de school- rijderes Madlle Louise Dio, die op haar paard geheel op de maat van de mu ziek verschillende dansen uitvoerde. Monsieur Henri had met zijn in vrij heid gedresseerde kameelen en olifan ten ook zeer veel succes. Als slotnum mer voor de pauze kregen wij de fietsen de en rolschaatsen rijdende beren. Enkele jaren geleden verbaasde men de wereld door het bericht dat een aap in het circus Busch te Berlijn eiken avond daar voor het publiek zijn kunst in het fietsen vertoonde. Thans kan men hier in Leiden het de beren zien doen. Het was waarlijk een frappant gezicht het logge beest het circus rond te zien rijden, zelfs door alle mogelijke hindernissen heen. En niet alleen op een gewone fiets maar ook op een tandem werd door een twee tal beren gereden. Dat dit nummer insloeg bij het pu bliek behoeft wel geen betoog. Een klein incident had bij dit nummer nog plaats.. Terwijl twee beren in een vliegende hollandei hadden plaats genomen, kan telde de wagen waarvan de groote beer gebruik maakte om uit de manege te loopen en tusschen" het publiek door zijn stal trachtte te bereiken. Begrijpelijker wijze veroorzaakte dit heel wat conster natie, en werden er heel wat gilletjes gehoord,. A4aar daar bl/eef het bij' ,want spoedig was bruintje weer Ibdnnen de 'manege teruggebracht Clown Jack met zijn gedresseerde ezels en varkens en ganzen, die ook nog voor de pauze optrad, oogstte tevens veel bijval. Na de pauze kregen wij Mr. Nac Mart- ton, het levend aquarium. Een feit was het dat deze man een dertigtal volle glazen water leegdronk, en dit daarna ook weer tèn aanschouwe van het pu bliek te voorschijn bracht. Ook levende kikvorschen en goudvisschen werden door hem verslonden en daarna weder voor het publiek gebracht. Het was iets onnatuurlijks, maar be drog kan hier niet in het spel zijn. Hierna kregen wij nog de dubbele Voltige a la Richard, en eenige vrij- heidsdressuren van den heer Althoff zelf. Eenige grappige clowns zorgden voor de noodige afwisseling. Kortom het was een interessant pro gram, hetwelk een bezoek overwaard zal zijn. Openlucht-Zangavond. Een voortreffelijk idee van de Nat. Vereeniging voor den Volkszang, afd Leiden, om een Openlucht-Zangavond te organiseeren op het Sportterrein aan den Zoeterwoudschen Singel. En velen heb ben er van geprofiteerd. Het stroomde belangstellenden van alle kanten. Voor een kleine vergoeding mocht men op het afgezette terrein, maar daarbuiten ston den ook nog velen hun gehoor te scher men om iets van /den zang te kunnen opvangen, wat niet zoo gemakkelijk was, daar het koortje voor een openlucht-uit voering niet zeer sterk is* Een orkestje begeleidde den zang,. Het programma be vatte de meest bekende,* of liever ge zegd, de minst 'onbekende volkslied erens ïooals het aardige „Marleentje", het vroolijke ,,'k Heb mijn wagen volgela den", het forsche „Werkmanslied" en andere. Op deze wijze maakt de vereeniging flinke propaganda voor haaf mooi doel. Het plan bestaat om, mits B. en W- het goedkeuren, ook een dergelijke uitvoe ring te geven in het v„ d. Wjerf-park. Flink zoo Er moet ons naar aanleiding van het bovenstaande een verzuchting van het hart. Wat jammer, jammer, dat het in Leiden zoo slecht is gegaan met de R. K. Vereeniging voor den Volkszang; dat die vereeniging, nauwelijks verschenen;, weer zoo spoedig was verdwenen - In veel, b.v. in de keuze van verschillende liederen, hadden wij kunnen samenwer ken met de Nationale Vereeniging. Maar daarenboven hadden wij ook onze eigen [Roomsche liederen kunnen leeren. De socialisten s chreeuwen uit hun propagan- da-iliederen, ,de heidenen joelen uit hun vunzigheden van heidensche zedeloos heid, die 't is zoo diep treurig gorden overgenomen door ons, floor onze kinderen,... Dat er onder dc onzen mannen en vrouwen mogen worden gevonden, die den mooien durf hebben nog eens "in Leiden een poging te wagen om te ko- imen tot de oprichting van een R. K. Vereeniging voor den Volkszangt, De adsp. militie-officieren F. Hen- ke en D. T. Ruijs, van het 4e reg. inf. alhier, zijn benoemd tot vaandrig bij het korps. De le luit.-kwartierm. J. F. H. Israël, van het 2e reg. veld-art. alhier, wordt belast met den verplegingsdienst in het artilleriekamp bij Oirschot. Bij Kon. Besl. is de heer P. de Mooy, arts alhier, met ingang van 26 Juni benoemd tot officier van gezond heid de r2e klasse bij de zeemacht. Bij de gisteren te Tilburg gehouden kader-oefening voor de officieren van het He reg, 'infanterie is de kapitein J, Veth a Le va n dat korps van zijn paard gevallen en heelt daarbij een rib gebroken. De reserve le luitenant mr. dr. J. A. Eigeman, van het 4e reg, 'infanterie, is voor 41en tjjd van zes weken in werke- lijken dienst gekomen tot het bijwonen van oefeningen bij dat regiment. ROOMSCHt AGENDA. Zondag half 1. Vergadering van de R. K. Fabrieks-, Haven- en Transport arbeiders in het Bondsgebouw. Aller öp- komst verzocht. Maandag 8 tour Recollectie voor de oud-retraitanten. GOUDA. Bij Kon. Besl. van 15 de zer is aan J. H. van der Voort eervol ontslag verleend als leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Gouda. NiEUWVEEN. De heer K. G. J. Co praij behaalde gisteren te Zeist het di ploma als candidaat-gemeentesecretaris. NIEUWKOOP, Het getal personen uit deze parochie, dat dedneemt aan de bedevaart van het dekenaat Alphen naar Brielle, bedraagt 40l NOORDEN. 56 personen uit deze pa rochie vertrokken hedenmorgen, om ded te nemen aan de bedevaart'van het deke naat Alphen naar Bridle, NOORD WIJK a, ZEE. Gistermiddag' [werd onder groote belangstelling een oefening met de reddingboot gehouden. Op het strand waren tegenwoordig de fheeren jhr. Wl C. Panhui^ en E. de (Groot, respectievelijk voorzitter en se cretaris van het station Noordwijk van de Noord-Z|Uidho:l!larudische Redidinjgsm'aat- IschappiJ. Verder de heeren P. L. v. d. De ijl, E,. Smit en J. v. Kan, commissa rissen, Laatstgenoem-de maakte als naar gewoonte de tocht mee. Het vervoer naar het strand en het te 'water laten van de boot ging vlug, en vlot. De bemanning, onder leiding van den bootsman Dirk Admiraal, kweet zich uitnemend van haar taak. Toen de boot met kracchtige roeislagen door de vrij hooge branding was gevoerd, werd on geveer een half uur gemanoeuvreerd. Het landen en het bergen van de boot ging weder even vlot en'legde .wederom getuigenis af van de degelijke leidin|g en de groote geoefendheid der beman ning. Ten slotte werden nog eenige oefenin gen met het vuurpijltoestel gehouden. NOORDWIJK, St .Barbara, onderaf- deeling van den R. K. Volksbond, hield haar jaarvergadering in het verenigings lokaal aan de Voorstraat. Na opening door den voorzitter, de heer J, de Haas, werd het jaarvers>liag van den secretaris voorgelezen. Hieruit bleek, dat het aan tal werkende I-eden (dragers) niet groot genoeg Is en dus dringend versterking behoeft Op de afdeelingsvergadering, a.s. Zondag te houden, zullen de .Bondsleden worden aangespoord zich als drager op te geven,. De boeken van den penningmees të'r waren door de heeren Q. van Zeist en Ci. Rietmeijer nagezien en in orde bevon den. Het reglement werd na enkele kleine wijzigingen vastgesteld. Het zal aan het afdeetingsbestuur ter goedkeuring wor den voorgelegd). De heeren j. de ,Haas (voorz.), A. v* d. Berg (penningmeester) en G. Hoo- gervorst (le commissaris), die periodiek moesten aftreden werd en met afgemeene sitemimen herkozen. De voorz» deelde mede, 'dat a.s. Zon dag (ten 7 uur een H,. Mis zal worden opgedragen voor de ziel'erust van Joh. Vink, als lid Man St Barbara, en noo- digde de ledien uit om ter zijner intentie tot de H, Tafel te naderen. Hierna werd de vergadering gesloten. NOORDEN. In de Dinsdagavond ge houden algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank „Noorden- Nieuwkoop" waren slechts 2 van de ruim 100 leden zonder wettige verhin dering afwezigu Bij de opening merkt de voorzitter, de Iheer ThuMouris, op,dat de statuten oorzaak zijn van het beleggen dezer vergadering, daar men door omstandigheden genood zaakt moet overgaan tot wijziging der rente, hetgeen niet dan in eene leden vergadering geschieden kan. Voorgelezen wordt een schrijven van het bestuur der Centrale Bank te Utrecht, waarbij wordt medegedeejd, -dat tengevolge van den la- Ingezonden Mededeelingen A 30 cent per regel. MELBELMAGAZIJN gen rentevoet der laatste maanden het niet mogelijk is het huidige percentage te handhaven en mét ingang van 1 JuilU gesteld zal worden op 314 pCf. voor spaargelden en op 41/4 voor voorschotten,. Reden waarom het bestuur voorstelt ook het percentage aan de tocale Biank te ve'Cagen, echter althans tot 1 Januari 1915 slechts met 1/4 pCt(. De heer M, (Hpogendocrn vraagt, of de voorschot ten niet V2 pCt verlaagd kunnen wor den. Na eenig beraad zegt de voorzitter, dat het bestuur genegen is hiermede een proef te nemen, hetgeen de algemeene instemming verwerft van de vergadering. De kassier tevens secretaris, de heer J, van den Berghe, verkrijgt het woord om mondeling te memoreeren eene be schuldiging, door den heer A. J. d!en iHartog in de vorige vergadering inge bracht t egen een niet genoemd bestuurs lid wegens schending van geheim,. Spr. meent, dat die beschuldiging zonder di rect bewijs niet had moeten geschieden in eene ledenvergadering, waarom zij ook niet in de notulen is opgenoimen. Op aanzoek van het bestuur heeft de heer Den Hartog schriftelijk de namen medegedeeld, doch op een schrijven met betaald antwoord aan den persoon, wien eenig geheim zou 'zijin medegedeeld, om opheldering en staving van het medege deelde was geen antwoord ingekomen, waaruit de secretaris besluit, dat de be- schuCdigngi onbewezen is, en alzoo niet had behooren te geschieden. De vergadering is echter algemeen van oordeel-, dat de beschuldiging nog vol strekt niet onbewezen isi. Meerdere per sonen mengen zich in het debat en 'men acht voor de waardigheid van het be stuur een streng onderzoek noodzakeOijk;. Met algemeene instemming wordt een commissie benoemd, toelast mét dit on derzoek, bestaande uit de heeren Thu Mouiis, A. J. den Hartog en Wj. Pijper. B,ij de rondvraag zegt de heer P. van Velzen, dat hij voor eene geldelijke aan gelegenheid aan het bestuur .eene mon delinge aanvraag indiende bij den kas sier, welke niet door dezen werd aange nomen, omdat z'j op schrift moest zijn gesteld. Hieraan tegemoet gekomen, krijgt spreker het antwoord, niet schrif telijk, doch mondeling, zelfs niet recht streeks, waarom spr. vraagt, of hierom trent voorschriften bestaan. De voorzit ter zegt, dat aanvragen en mededeelingen zoowel mondeling als schriftelijke door het bestuur worden geaccepteerd,. \De kas sier verklaart, dat de heer Van Velzen de toedracht niet juist heeft weergege? ven, hetgeen aanleiding geeft tot een on verkwikkelijk debat}. De hper 'Pijper vraagt, of voor gewei gerde aanvragen ook gelegenheid bestaat tot beroepi, waarop "de voorzitter zegt, dat men 'in beroep kan gaan bij den raad van toezicht en bij de legen verga- de ring. De heer W- N. Ketel vraagt, met het oog op de -iocaliteit. in het vervolg al leen te vergaderen in het café van de wed. Nieuwendijk. De voorzitter 'en ook de Vergadering imeenen echter, niet met de gewoonte te moeten breken omi 'de vergaderingen om de beurt bij1 de wed). Veenman en b'ij de wed. 'Nieuwendijk te houden. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Woensdagavond hield de R, K. Volksbond de verplichte ver gadering. De voorzitter, de heer A. W,eij- ers, opende de vergadering met gebed, waarna de notulen gelezen werden en onveranderd goedgekeurd. Uit het drie- imaandelijksch verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 317.43, de uitgaven f230.85y alzoo een saldo van f 86,.58. Hierna bracht de penningmeester van Hulp in Nood verslag uit, waaruit bleek, dat er in de afgeloopen drie maanden een saldo van f 5,38 viel te constateereiL, De voorzitter spoorde de aanwezigen aan, toch zooveel mogelijk'te sparen voor het retraitenfonds, opdat onze afdeéling met een flink aantal leden van den win ter aan een retraite kunnen deelnemen,. Ook spoorde hij aan, om voor eigen voor deel toch gezamenlijk brandstoffen en aardappelen in te koopen, en daar nu reeds voor beginnen te sparen. Ook werden allen opgewekt 19 Juli een bloempje te koopen ten voordeel? van Herwonnen Y •venskracht "Mochten er jonge dames zijn, die zich voor dit goede doel beschikbaar ijvillen stellen, jdan kunnen zij zich bij den voorzitter aan melden.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2