PHILIPS &WATT 125 VOLT 1 GLAZEN Conserveeren van Groenten Vruchten. De Nationale Bank JUNI 1914. Leidsche Spaarbank. ALPHEN a. d. Rijn HAEMOFERRIN MAGAZIJN „DE STAD MAASTRICHT" Ziet onze Reclame-Etalages „In den Nieuwen Winkel" Magazijn Haarlemmerstraat 130 Leiden. Bijzondere aanbieding: 1 L. 7 L. 2 L. H L. J. van der Stok. INMAAKTIJD 1914 „wild" niet opnoemt „kievitten", zoodat nu het zoeken naar eieren van kievitten ook niet eüders is strafbaar gesteld, spe ciaal niet in art. 3 der Vogelwet van 1912, bij welk laatste artikel wordt ver boden het uithalen en rapen van eieren en nu het zoeken en rapen van eieren twee verschillende handelingen zijn (vol gens een arrest van den Hoogen Raad van 8 December 1913) het aan bekl. ten laste gelegde feit niet strafbaar is. Bekl. werd dus op dien grond ontslagen van rechtsvervolging. Gemengd Nieuws. Aangereden. Mej1. T. uit W"ijk- aan-DuLn, die, op een fiets gezeten, Zon dag van de vorige week door een auto aangereden werd,, is Zaterdag aan de bekomen verwondingen overleden. Verdronken. 1Gistermorgen is de 18-jarige werkman H. de Gi, te Gro- nigen bi| het baden in de gemeentellijlkle bad- en zwenmin richting verdronken. De G. leed aan toevallen en heeft vermoede- l'ijlk' in het water een toeval' gekregen. Zijn lijk is per ppïjttle-b'rancara naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Te Bergum is gisteren de 19-jarige Cornells Wes.selink, uit Wedde (Gr.) bij het baden verdronken. Zaterdag is de werkman P. vt Z. te Uithoorn van een schuit gevallen en verdronken. Zijn lijk is nog niet op- gevischt. Vermist. Te Landsmeer (Nlr H.) wordt sinds 6 dezer vermist de schipper J. S. aldaar; men vrees,t dat hem een ongeluk overkomen is. Branden. Te Enschede is. Za terdagavond een sinds eenige wéken leegstaand woon- en winkelhuis aan de Lipperkerkstraat, eigendom van den heer J. J. van Daal'en .uitgebrand. Verzeke ring dekt de schade. De oorzaak van den brand is niet bekend. In den afgelbopen nacht zijh te Klundert afgebrand een groote bouw- schuur en eenige kleinere schuren. Vier woningen, die reeds aan yt branden wa ren, ziijln grootendeells behouden. Oor zaak van den brand onbekend. l Onweer. Te Dirsbeek bij Sit- tard is Vrijdag een steenbakker door den bliksem gedood. De landbouwer A, v» <L Vonde*- voort uit Spoordonk (germOirschot) is onder een boom door den bliksem ge troffen en op slag gedood. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Hendrica d. van W. Springer en M. Bon. Hendrik z. van J. W. Jong en J. M. Flanderhiin. Alida Margareth8 d. van A. Ouwerkerk en A. van Zijp. Jan s. van J. van der Velden en A. J. Jasperse. Johannes Frederik i. van G. Knotter en J. M. Beekman.Pieter Johannes z. van J. W. van Staden en L. D. Verhoog. Johannes Wilhelmus z. van G. Dubbeldeman en M. Tuithoff. Wijnand z. van C. Schou ten en M. Voorzaat. Jan Hendrik z. van C. Bavelaar en H. Pardon. Pieter Thomas z. van P. J. van der Meer en C. M. Ouds hoorn. Johannes z. van M. Overduijn en J. Alphenaar. Maria Alida d. van A. Ver hoeven en H. M. C. van Santen. Cornelia d. van E. van Mourik en A. J. Kelderman. Cornelia Johanna d. van M. L. Heruer en C. Abrahams. Overleden: A. J. Groenen dijk, ongeh. v. 70 j. P. Dee, m. 55 j. H. Schaap, z. 2 jj. J. M. Kok, jm. 27 j. H. Stouten z. 16 j. P. Zitman, z. 22 mnd. J. Tuurenhout, jm. 20 j. M. van Blankers, ongeh. v. 79 j. M. J. Groenvan Selm v. 75 j. M. GaljaardPlu v. 40 i. M. E. Snjjeri—Wed, D, J, Meijslng, 76 j. Opgave van personen, die zich in Leiden gevestigd hebben. D. P. van der Klei, Witte Singel 447, modiste. J. de Boer en gez., Oude Vest 81, arbeider. B. J. J. van Ree, Langeburg J 9, onderwijzeres. B. J. M. Sluiter, Breestr. 175. G. Meerleveld en gezin, Clarasteeg 21.I.J. Schornagel, R.-K. Weeshuis, St. Jacobsgracht, naaijuffrouw. J. Karstens en gez., Oude Vest 111a, handelsreiziger. A. Crama en gez., Wittelaan 5, fabrieksarbeider. Th. van Griensven, en gez., Waardgracht 119, sigaren maker. - Wed. de Kier en gez., Morsch- straat 14. E. F. Weinberg, Hoogewoerd 177. Th. J. Langendorff en gez., Stations weg 29a, zetkastelein. Wed. J. H. Hamann, Oude Rijn 20 K. W. Schwencke, H. G. Weeshuis, meisjesmoeder. J. de Jong, Korte Hansenstr. 8, machinebankwerker. A. P. de Kroon, Hooigracht 50, arbeider. Wed. A. Vijlbrief, Magd. Moonsstr. 46. A. L. van Putten, Aalmarkt 2, teekenaAr. J. F. P. H. Secrève, Heerensingel 33, gepens.-onderofficier. H. Scholting en gez., Hoogl. Kerkgr. 36, brievenbesteller. Mr. E. J. M. H. Bolsius, Haarlemmerstr. 2, advocaat en procureur. J. de Groot en gez., Moriaansteeg 7, agent van politie. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. H. Steenbergen, Delft, Geerweg 112. G. P. v. Rijn, Woerden, Voorstraat 36. W. F Nidelstein Walter, Amsterdam, Roetersstr. A. van Alphen, Rotterdam, St.Jacobsgr 23. W. M. J. van Dooremalen, Bennebroek Leidschevaart 292. L. P. Knage. den T Beeklaan 350. Mej. C. S. Kok, Apeldoorn Soerensche weg 11. Mej. M. H. Dirkzwager Rotterdam, Boezemsingel 220. L. G. Brou wer, Groningen, Stoeldraaierstr. 11. C. Car ton, Amsterdam, Wijtenbachstr. 102. J N. M. Voogd, IJmuiden, Bik en Arnoldskade hoek Duinstraat. N. v. d. Mark, Noordwijk Voorstraat 137. D. H* de Neef, Gorinchem Hoogstraat 131. W. A. G. Creutzberg. Echteld, Pastorie. Mej. Varekamp, den Haag, Bleiswijkstr. 27. P. v. d. Raad, Voor hout, Spoorhuis 41a, Mulleystraat. Mej. E B. Cohen, Rotterdam, Coolsingel 6. F. W Schuurhuizen, Delft, J. Compier, Voor hout, Mej. E. Volkers, Noordwijk, Voor straat 102J H. A. Rob, Amsterdam, Am stelveensche weg 69. J. Ramoer, den I Willem de Zwijgerlaan 34. Mej. H. C. Marei den Haag, Valkeboschplein Nieuwestr. C. J. Posthumus, Breda, Nijverheidsingel 15b. D. Piket, Gouda, Lange dwarsstr. 22. Mej. J. H. Schrijver, Hof v. Delft, Singelstr. 17. E. E. V. Brouwer, Zwolle, Rijnvis Feithlaan 5. H. A. Verhoog, Nijmegen, Burghordt v. d. Bergstraat 151. Joh. Arbouw, Apel doorn, Spoorlaantje 12. Opgericht door het Departement Leiden' der Maatschappij tot Nut van t Algemeen, den lOtlen October 1818. Kantoor: Oude Rijn n° 56. Zittingen ter cntvangst en terugbetaling der geiden Elkea werkdag 's morgens van lOi-Ili nor en bovendien Maandag en Zaterdagmiddag van 13-1 Dinsdag en Vrijdagmiddag 1-3 Woensdag en Donderdagavond 8-9 De rente k 3 pCt» gaat in den laten en lóden van iedere maand. HO Busjes, om het sparen van Iriehw bedragen 1b tads te vergemakkelijken, zijn op elke zitting verioljgbaat. bericht hierdoor dat de Zitdagen te Roelofarendsveen Zaterdag 20 Juni zullen aanvangen. Het kantoor is geopend Woensdags en Zaterdags van 10—1 uur. .-642 DE DIRECTIE. (STAALHAEMATOGEN) Een aangenaam smakend bij uitstek bloedvormend versterkingsmiddel, in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht en alle daaruit voorkomende zwakte toestanden. Prijs per H Literflesch, voldoende voor ongeveer 20 dagen, f 2. Dr. H. NANNING's Pharraaceutisch- Chemische Fabriek. DEN HAAG. Haarlemmerstraat 130, LEIDEN. TELEF. INTERC. 3t5. Heden begint de jaarlijksche goed- koope aanbieding en opruiming van diverse Artikelen. Witte Waschstellen 5 deelig, vanaf Gekleurde Wasch stellen 5 deelig, vanaf Gekleurde Ontbijt serviezen (12 per sonen) 19 deelig, vanaf Gekleurde Ontbijt serviezen (6 per sonen) 10 deelig, vanaf Gekleurde Tafelser viezen (12 pers.) 67 stuks, vanaf Gekleurde Tafelser viezen 6 (pers.) 24 stuks, vanaf Prima qualiteit Ta felmessen, H. Her der, per dozijn Prima qualiteit Des sertmessen, H. Herder, per dozijn lste qualiteit Bern- dorffer Alpacca Lepels en Vorken, 1 X gebruikt en nieuwopgemaakt, per dozijn van I 5.40 voor Dito Dessertlepels en Vorken, per do zijn van f3.60 voor Mooie Kristallen Wijnglazen, vanaf Mooie Kristallen Rijnwijnglazen vanaf 0.95 1.15 4.— 2.25 4 15.- 5.— 1.80 1.50 2.40 0.10 0.15 Groote partij gebruikte Messen, Lepels en Vor ken, in zeer goeden staat voor f0.10 per stuk. Emaille "loiletem- mers Citroenpersen Glazen Puddingvor men Groote partij kris tallen Compdte- schalen, in bui tengewoon lage prijzen. Wit porseleinen Kop en Schotel, lste Qualiteit, per doz. Dito, met modern décor, per dozijn Waterkaraf m. Glas Fijn Japansche Kop en Schotel, van f3.60 per dozijn voor Groote keuze Provi- siepottèn met di verse opschriften. Wit pors. Eierdop- pen, per dozijn Wit pors. Blakers Terracotta Bloem potten en Bloem vazen, tegen onge kend lage prijzen. Glazen Bloemvazen vanaf 1.25 0.06 0.85 1.20 0.13 0.25 0.13 0.04 PORCELEINEN THEESERVIES 16 stuks met modern décor Theepot, Suikerpot, Melkkan, Spoelkom, 12 Kop en Schotel, alles te zamen f I.SO. Aanbevelend, J, van der Stok. Alare 70, Leiden Recla m eaanbieding. Gedurende 14 dagen Tentoonstelling van meer dan 50 soorten Theetafels, welke tijdens deze Tentoonstelling tegen fabrieksprijzen worden verkocht. Kristallen Schemerlampjes met Kapje geheel com pleet vanaf f0.33. BUITENGEWOON AANBOD. Groote Japansche Theetafel met compleet porselei- len Theeservies met 12 Koppen en Schotels in'2 moderne patronen, alles te zamen i 2.95. ZIET ETALAGES. Aanbevelend, J. VAN DER STOK voor het Ruffiapatentglazen staan volkomen gelijk met de andere soorten, als Weeke. a. De prijs der Ruffiaglazen is echter bijna 30 pCt. goedkooper. Wij houden voorhanden: in smal en wijd model. Steriliseerketeis, Gummi Ringen, Borstels om de fles- schen schoon te maken. Gratis Receptenboek voor het conserveeren van Appelen, Appelmoes, Sinaasappelen, Abrikozen, Ananas, Peren, Braambessen, Aardbeien, Boschbessen, Frambozen, Roze- bottels. Aalbessen, Kersen, Mirabellen, Perziken, Reine Claudes, Kruisbessen, Druiven, Groene "Walnoten, Kwet sen. Alle soorten Sappen, Bloemkool, Boonen, Erwten, Komkommers, Worteltjes, Mixed Picles, Rabarber, Spruit jes, Roode Kool, Zuurkool, Selderij, Asperges, Spinazie, Tomaten-Purée, Witte Kool, Savoye Kool, Paddestoelen,. Truffels, gebraden Vleesch, Haas, Konijnen, Gevogelte en Vleeschgelei. Aanbevelend, Was er verleden jaar groote schaarschte aan Inmaak- potten doordat de groententeelt alle verwachtingen over trof, dit jaar hebben wij ons verzekerd, door reeds in Januari te koopen om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. Evenwel is de prijs dit jaar aanzienlijk hooger, aan gezien vanaf het begin van dit jaar de gezamenlijke fabrikanten van dit artikel hun prijzen met 25 pCt. ver hoogden. Door onze tijdige inkoopen echter, maakten wij nog voordeelige contracten, en laten nu daarvan onze Cliënteele profiteeren. Alleen gedurende de maand IUNI verkoopen wij de BRUINE en BLAUWE Inmaakpotten voor de OUDE PRIJZEN. Dus met 1 Juli a.s. wordt elke pot naar gelang der grootte 20, 40, 60 ets. hooger. 3640 Aanbevelend, J. Vatl der Slok.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 6