Circus Althoff MAC MARTTON het levend aquarium Gelbk't door den prachtig imooien zo meravond, waren tallrijlk'e .genoiodigden opgetemen naar den fraai aangellegden tuin om van dit zomerconcert ,te ge nieten. Precies half inegen werd het in gezet met de ,„Prinz WiHhelm-marschY, wel te door het aardige tempo onmid dellijk de stemming onder het publiek bracht Hierna kregen we een ouver ture van Suppé, B:a nd i ten st r eich e' *0 „Donau-Sagen", MiUisikale Tauschungen" enz., welke zeer correct ten gehoore wer den gebracht. Elk nummer oogstte dan ook een dankbaar applaus. Hierna zong de Werkl'iedenzangveree- niging „Kunst na Arbeid" $en viertal' liederen. Plechtig 'klonk door de avond stilte de zoo gevoelvolle „Hymne aan den Nacht" van Beethoven. De /zachte natuur en het koele windje vertolkten de gevoelvolle woorden: „God is goed Zijin liefde js nimmer moe". Oinder -ademl'ooze stilte werd deze hymne door het publiek aangehoord. Ook het „U prijst Almachtige"' van Boneschauscher, en 't 8i,'k Hioore tuitend' hoornen" van den Vl'aamsehen priester dichter Guido Gezelle, werden zeer goed vertolkt. Als slotnummer voor de pauze kregen Vijl „Woudgedachten" van Abt en de „Glimworm-Idylle" wan LinCke. Tijdens de pauze kwamen de drie be sturen van „Verbetering zij ons streven'J „Kunst na Arbeid", en „Werk'mans Wils kracht" in de koffiezaal1 onder een glas wijn bijeen. .De heer vC d. Blerg, voor zitter van de Brooddepöthoudersvereeni- ging „Verbetering z'ij! ons Streven" heet te daar de heeren welkom en dankt|e| de zang- en muziekvereenigingen .voor hare medewerking. De voorzitter der zangvereeniging „Kunstna Arbeid" toast te daarna en dronk op den blloei van „Verbetering Zij ons Streven", waarbij de Voorzitter der muziekvereeniging zich aansloot. Hierna werd het programma verder afgewerkt. Daar de muziek na elf .uur niet meer mocht speten, werd' het pro- gewijzigd en gingen de muzieknummers vooraf. Het was bij twaalven, toen de zang vereeniging dit Zoo uitstekend gestaagd concert stoot. De baten zullen besteed1 worden tot finantiëel'en steun bijl be smettelijke ziekten. Zooate wij gisteren reeds meldden zou heden in den loop van den middag de le mitrai 11 eurafdeeling onder leidfhg van kapitein Verberne uit den Harskamp alhier terug komen. De komst was echter vervroegd van wege de warmte over dag on daarom had men, om de paarden te sparen, besloten zooveel mogelijk den tocht in den nacht te doen. Zondagnacht 12 uur was men; uit de Harskamp vertrokken. De dag werd in Utrecht doorgebracht van waar men heden nacht 12 uur weder vertrok. Even voor 8 uur van morgen arriveerde de troep aan den Hoogen Rijndijk, waar de muziek van het 4e regiment Infante rie onder leiding van den kapelmeester de heer van Erp, zich had opgesteld. Onder de vroolijke muziek van de staf ging het nu de Hoogewoerd over, Bree- straat, Noordeinde naar de kazerne. De troep had heden nacht een afstand afge legd van 53 K.M. Zeker een kranige prestatie. Bij Kon. besluit van 13 dezer is aan de Rijksuniversiteit alhier benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid, om onderwijs te ge ven in de oud,-Christelijke letterkunde en de uitlegging van het Nieuwe Tes tament, dr. H. Wiindisch, privaat-do cent te Leipzig. De heer J. van Schaik, wien zeven weken .geileden .een automobiel-ongeval is overkomen, is weder volkomen her steld, en heeft heden zijn bezigheden hervat. Den heer J. F;, Teunis, Eersfel Deurwaarder bij de rechtbank' te 's-Gra- venhage ,zijh standpl'aats alhier hebben de, is op zijin Verzoek met ingang van 1 Juli eervol ontslag verleend'. ALP HEN AAN DEN RIJN. 26 Jul'i a.s!.; zall het 25-jaar geleden zijin, dat de Eervv,. Zusters alihier het Sit Jozefs- Oesticht betrokken. In die l'ange jaren hebben zij! op verllei gebied Alphens in gezetenen in 't aligemeen en de Katho lieken in 't bijzonder vele dienstn be wezen. Blij ziekten, voorall in den tijd, toen alhier nog geene afdeeling van ;t Groene Kruis bestond, waren de 'Zus ters de toevlucht voor de zieken. En ook thans nog zijn zij steeds be reid bij1 zieken te waken, en bij bestn'ef- telijke ziekten nemen zij del verpleging! in de barak op zich. Het is dan ook wel! te begrijlpen, dat Al'phens Katholieken dezen dag niet on gemerkt zullen laten voorbijgaan. Tevens zal' een der Eerw. Zusters, zuster Hyacinth, dan een zeldzaam feest Meren. Het zal' dan 25 jaar geleden zijn, dat zij haar werk alhier begon. Op 29 Juli 1889 n.K. is de Eerw. Zuster Hyacinthdie nogs teeds met jeugdige ijlver haar kleintjes bewaart, aan het hoofd der bewaarschool! gesteld. -Blij de keuring voor de nationale militie werden te Alphen van de 58 l'otelingen 35 afgekeurd. Te Oudshoorn bedroeg het aantal af- gekeurden 12 van de 28. Te Aarlander- veen 12 van 26. De heer P. Boot slaagde Voor het 2e natuurkundig examen aan de gemeen telijke universiteit te Amsterdam, - ;D)en eerVoll ontslagen brievenbestel ler C. Zwaneveld is een pensioen ver leend van f 454 's jaars. KATWlIJK a. d. Rijn. De Tuinbouw- vereeniging Katwijk en omstreken hield gisteravond een drukbezochte ledenver gadering in hotel de Roskam. De voor zitter, de heer J. v. cL Perk, opende de vergadering met een woord van welkom. Daar het de eerste maal was, dat hij als voorzitter fungeerde, verzocht hij aller medewerking, met een weinig goeden wil kon veel tot stand gebracht worden. De ondervinding heeft dit bewezen. Het eerste jaar werd geveild voor een bedrag boven de raming, verleden jaar werd' dat bedrag verdubbeld. De wetenschap hiervan, meende hij, was voor de leden een aansporing om op denzelfden weg te blijven voortgaan. De secretaris, de heer Jac. Wassenaar, las hierna de notu len der vergadering, die dóór de belang rijkheid der vergadering, zeer uitgebreid waren. Ze werden goedgekeurd. Van een verplaatsbaar spoor in het Overrijn, ter vervoer van aardappelen enz., naar den goederentrein, kon niet veel komen, al dus deelde de voorzitter mede. De N. Z, H. had hier veel onkosten te makeji door verandering van wissels enz., en stelde daarom te hooge eischen. Het bestuur had echter geconfereerd met den heer Joh. v. d. Gugten Pz. en was tot een overeenkomst gekomen dat v. d. G. de balen vanaf het terrein naar den goederenwagen zou vervoeren a f.0026 per baal. Indien mogelijk zou het nog goedkooper gebeuren. Hiermede gingen de leden na eenige discussie accoord. De datum voor veilen werd vastgesteld op a.s. Woensdag 17 juni. Door een 12tal leden zullen dan als producten worden aangevoerd, balen aardappelen, manden dito, bloemkool. Het belangrijkste punt, waarover men in de vorige vergadering zich nogal had warm gemaakt, kwain nu aan de orde, en wel: zal men op zeke ren tijd de aardappelen uitschakelen van het verplichtend veilen? De voorzitter begon met te zeggen, dat het bestuur een voorstel had hiertoe over te gaan op 15 Sept. Er waren echter op vorige vergaderin gen al zooveel woorden aan verspild, dat het bestuur ditmaal niet veel meer hier aan toe 'te voegen had. De heer P. Wi stelde voor de aard appelen vrij te stellen op 1 Sept., welk voorstel het bestuur overnam en met al- gemeene stemmen werd aangenomen. De voorzitter deed hierna nog eenige mededeelingen over het aan te koopen nieuwe veilingsterrein. Veel kon hij, om dat hij hiertoe eenigszins genoodzaakt was, niet zeggen. Het terrein ligt aan de Z,and!iaan Richter en naast den heer G. K. Gzn., en is op zeer gemakkelijke voor waarden te verkrijgen. Ook B. en Wl blijken de vereeniging zeer ter wille te zijn. Een stukje gemeentegrond, hier voor ook noodig voor overweg, spoor enz., is op buitengewoon billijke com ditiën verkrijgbaar. Na nog eenige be sprekingen van minder belang, sluit de voorzitter, nadat niemand meer 't woord verlangt, de vergadering met dank voor de groote opkomst en de goede mede werking. LISSE. 'Met ingang van 1 Aug. a.s. is A. M. Lambregts, comm.-tit. aan het post- en telegraafkantoor alhier, in ge lijke betrekking benoemd te Schiedam. NIEUWKOOP* De p'roef met 'den broedvijver voor visch is helaas niet ge slaagd. Deels wordt de mislukking toe geschreven aan de koude der laatste weken, deels aan den ongunstigeh grondslag. Later hoopt men nieuwe proeven te nemen. Ter Gem.-Secretarie is gedurende vijf maanden voor een ieder ter inzage' nedergelegd een afschrift van het pri mitief kohier van den hoofd, omslag. NIEUWKOOP. Door B(. J. Nieuwen- huizen i9 aan den Militieraad een ver zoek ingediend om herkeuring ten blei- hoeve van zijn zoon Jaaobus Martinus ingeschreven voor de lichting 1915. Ten einde uitbreiding der heer- schende besmettelijke ziekte alhier zoo veel mogelijk tegen te gaan is door den zorg van den Burgemeester op verschil lende plaatsen in de gemeeinte de waar schuwing aangeplakt: „Kookt uw melk en drinkwater!,"' NOORDWiIJKERHOUT. Zondag 21 Juni a.s., des avonds ten half acht uur, zal de ziekteverzekering Hulp en Zorg alhier een vergadering houden in het café van den heer J. Brama. Punten van "behandeling: Opening. Voorlezing notulen. Rekening en ver antwoording penningmeester. Mededee- ling. Rondvraag waarna sluiting. Na de sluiting bespreking brandstoffen. Ge trouwe opkomst wordt verzocht. VOORSCHOTEN. Mej. B. v. Wen sen alhier, slaagde gisteren te Amster* dam voor het examen ziekenverpleging. ZEVENHOVEN. Het 4-jarig dochtert je van den arbeider F. alhier, geraakte! all spelende te water. De moeder het ongeval ziende 'b'egaf zich te water en had het genoegen haar kind te redden. Het knechtje van den landbbuwer O alhier, moest met paard' en1 kar op 't dorp een waterfornuis hallen. Het paard ging op hol en kwam' zonder voerm'am1 met de kar achter zich de werf opge- lbopen. Geschilferde boomen en hier en daar een omgereden paal teekende het spoor van deze onstuimigen rit. Het fornuis was geheel vernield. Het knechtje is aan het been gewond, evenwel niet ernstig. ZOETERWOUDE (Dorp). Gisteren- vergaderde de R. K. Boerenbond in het café van den heer Ghr. Deckers. De voorzitter, de heer Pi Paardekooper, sprak een welkomstwoord, waarbij hij zeide, dat de heer Engels ons dezen, avond op de hoogte zal brengen omtrent het doel, nut en noodzakelijkheid van het organiseeren op Kath. grondslag. Volgens de presentielijst werden de aan wezige niet-leden verzocht lid te wor den; dit ter bepaling van het al of niet lid zijn bij eventueele stemmingen. Het reglement door de K. S. A. ont worpen, werd alsnu behandeld. Art 1, waar de patroonheilige wordt aangegeven door den naam der vereeni ging: R. K. Boerenbond St Ludwinus, gaf de Wieleerw. kapelaan aanleiding het woord tot de vergadering te richten. Z.Eerw. zegt dat het een verlangen, is geweest van den Deken, St. Ludwi nus te kiezen tot patroonheilige, om geschiedkundige redenem St. Ludwinus was de patroonheilige der oude kerk van Zoeterwoude iV-oor de Reformatie. St. Ludwinus heeft ons H, Geloof verkon digd aan de IJselstreken in de 7e eeuw* zijn naamdag wordt gevierd 12 Nov. Tot eerevoorzitter wordt, op voorstel van den Voorzitter, onder applaus der vergadering benoemd de Hoogeerw., Deken F. C. X. Mosmans. Art. 5 wordt gewijzigd tothospitant- leden kunnen worden niet-katholieken, die in christelijken geest, God^ huisgezin en eigendom erkennen. Na dit reglement, artikelsgewijze te hebben behandeld, ontstond een debat over art. 6, dat aan donateurs geen stemrecht verleent Aan dit debat door den Edelachtb. heer A. A. van Gils ge opend, werd deelgenomen door den Wiel Eerw. kapelaan, de heeren Engels en de Boer. I Het artikel bleef ongewijzigd ge handhaafd, ook omdat volgens de heer de Boer bij eventueel toetreden van een, niet-Katholiek als donateur het stem recht niet kan verleend worden. Het reglement wordt goedgekeurd. Besloten wordt na de Bisschoppelijke goedkeuring de Koninklijke goedkeu- aan te vragen. De contributie wordt vastgesteld op fl. De heer Engels vangt zijn rede, op verzoek van den voorzitter aan. In aansluiting vanTietgeen door den wel eerw. heer kapelaan is gezegd over het verbinden van den naam van den Boerenbond, met dien van een Neer- landsch groote heilige St. Ludwinus, noemt spr. het een zinrijke gedachte,, die ons moet voldoen. De H. Ludwinus die voor ons H. Geloof zooveel heeft gedaan, zal onze patroonheilige zijn, de heilige van wrcns leven en werken zulk een groote kracht is uitgegaan, zal ons tot voorbeeld worden gesteld. Ik sta hier Voor u, zegt spr. uit naam van den Bisschop, omdat de K'. S. A. is opgedragen in het diocees Haarlem; de Roomsche Bóerenbonden te helpen oprichten. Spr. brengt hulde aan de kloeke daad: het oprichten van den Roomschen Boerenbond. Deze daad hebt ge, zooals het flinke boeren be taamt, gedaan door de handen flink aan de ploeg te slaan; deze daad eert u. Spr. gelooft stellig dat deze daad in de toekomst schoone gevolgen zal hebben. Het begin door Zoeterwoude in dezen gedaan, beschouwt spr. als het uitgangspunt voor het diocees van, Haarlem. Van het goed recht, de nood zakelijkheid, de groote gevolgen en het groote nut van de Kath. organisatie zal spr. trachten de aanwezigen 'te overtui gen. In een kort woord verklaart spr. het streven der organisaties, dat streven ont staan door de maatschappelijke wanver houdingen, ontstaan door het Liberalis me. Overal is een streven ontstaan van ordelievenden om de sociaal-democratie tegen te gaan, tot stand te brengen'. Toen zijn we komen te staan voor een, misvatting in de organisatie, het inter- confessionalisme: de verschillende be lijdenissen in één organisatie. Men meende daarmede beter, sneller het socialisme te kunnen bestrijden, een misvatting die zich op de Kath. wreekt. Een blik op Duitschland door spr. gedaan, doet de gevolgen zien van in terconfessioneel organiseeren. Spr. toont aan dat het duidelijk is dat de godsdienstige en zedelijke ver volmaking als voornaamste doel door den Boerenbond moet beoogd worden. Spr. doet dit o.a. met de Encycliek Re- rum Novarum en de woorden van Kar dinaal van Rossum. Het Landbouwvraagstuk mag als het naaste doel beschouwd worden in den Boerenbond, daarbij mag echter niet uit het oog verloren worden de sociale kwestie. Willen wij de groote fout weg nemen, dan moeten w-ij terug naar het oude onvervalschte christendom: het ka tholicisme. „Toen is er voor arbeiders en alle standen een welvaart geweest als nooit te voren", woorden van een Engelsch socialist. Een Kath. organisatie staat niet vij andig1 tegenover een andere. Ons le ge bod is God li,ef te hebben en onzen maas- ten als ons zeiven. Wiat de R. K. Boerenbond moet doen? Wat de neutrale deed en nog veel meer. Krachtig dringt spr. er orp «an dat de landbouwer zich zal ontwikkelen, op dat wij ons beter kunnen laten gelden, w*ij toch tellen in ons landje millioenen wij zijn twee vijfde der natie. Wlij moeten naast de liberalen, flinke roomsche boeren zetten. Spr. besluit zijn overtuigende rede met een opwekking, om weer te gaan leven en werken, als in de eeuwen van voorheen, met uitscha keling der Reformatie. De voorzitter zegt de tolk der verga dering te zullen zijn, en brengt spreker dank voor zijn schoone rede. De Wieleerw. heer kapelaan brengt sprek^ zijn dank, ook namens den De ken voor het gesprokene. Als echte zoon van den H. Ludwinus, die in uw ge boortestreek heeft geleefd, aldus spr.,, hebt ge als hij deed met evangelieboek' en kruis het heidendom aangevallen. Spreker betreurt de geringe opkomst, doch spreekt de hartgrondige wensch uit dat de aanwezigen de woorden van den, heer Engels zullen medenemen en aan, anderen mee zullen deelen. Na een korte rondvraag, werd de ver gadering gesloten. OJIWESIELIJK 'GD. Gisteravond omstreeks half negen ge raakte in de Haarlemmertrekvaart te Le id en spelenderwijs het zoontje van den heer v. B. te water. Gelukkig dat een bewoner van de Musschenbroek- straat, den heer 'SÜeker, het ongeval be merkte, en oogenblikkelijk zich te Wa ter begaf. Hij mocht het genoegen sma ken den drenkeling behouden op het droge te brengen. Door de politie te Leiden zijn he denmorgen een tweetal mannen in hech tenis genomen, die, nadat hun nachtver blijf was verschaft, nog een paar dagen gevangenisstraf bleken te goed te heb ben. Ingezondeu Mededeelingen 30 ceni per regel. Wie drinkt tot honderd glazen bier; Wie slikt levende goud- vlsschen Wie iaat levende kik- vorschen in z'n maag verdwijnen en weder levend te voorschijn komen het wonder der 20ste eeuw Verschillende Professoren te Utrecht, Berlijn, Parijs en Londen hebben hem onderzocht en staan verwonderd over dit raadsel, (3627) 's middags naafl |Sian Giovanni di Medua vertrok om 1000 Mirdieten naar Duraz- zo te brengen. Op dringend verzoek van den Mbret zullen 2 Oostenrijksche tor pedobooten naar iWiaJlona |en [San 'Giovanni dii Medua gaan, om de bevelen van den Mbret over te brengen aan de daar ge concentreerde Albameesiche troepjen* iWlEENEN, 16 Juni. Ook de bladen van heden wijden aan Thomson prijzende ar tikelen. Zjj beschouwen zijn dood als een groot verlies voor Albanië* Uit bovenstaand telegram .blijkt dus, dat Durazzo nog niet in handen der op standelingen is. Gisteren is op een der wol fabrieken te Leiden door een 19,-jarige arbeid ster een kous ontvreemd. Pirooes-verbaal) is opgemaakt 1 Gisteren is op de Oude Rijn te Lei den het negenjarig zoontje van H. S. al spelende te water geraakt Een agent van politie slaagde er in met een zweep den jongen drenkeling weder op het droge te brengen. Deze had oogenschijn,- lijk geen letsel bekomen. Academienieuws. LEIDEN. Na verdediging van een acade misch proefschrift getiteld: >De theorie van het geld in het Nederlandsche geldwezen", werd heden bevorderd tot doctor in de staats wetenschappen, de heer Mr. Herman Frijda, geboren te Amsterdam, wonende te 's-Graven- hage en na verdediging van Stellingen" tot doctor in de rechtswetenschap de heer Floris Marinus Pleijte, geboren en wonende te Am sterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen genees kunde, Mej. E. M. van Gurp (Rotterdam); theoretisch geneeskundig examen, de heer J. Bijtel (Leiden)doctoraal examen in de Staats wetenschappen de heer rar. L. Carsten, Alkmaar. Mtt gunstigen uitslag afgelegd het Eind examen voor den Ned. Ind. administratieven dienst door den heer J. A. Ruijs, den Haag. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan de N.V. »De Leidsche Courant" is vergunning verleend tot het oprichten van een drukkerij en zetterij in het perceel Sieenschuur no. 15, Sectie G. no. 1686. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den mar gen va 16 Juni 1914, medegedeeld door het Kon. Neuerl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.7 Horta. Laagste barometerstand 759.2 Breslau en Munchen. Verwachting tot den avond van 17 Juni: Zwakke tot matige noordwestelijke tot noord oostelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk eenige regen met geringe kans op onweer, iets koeler. Laatste Iberictiten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Wjij vernemen uit goede bron, dat de Nederlandsche regeering zal zorgen, voor de overbrenging naar Nederland van Thomson's lijk. In de heden gehouden vergadering van de Tweede Kamer werd medege deeld dat waren ingekomen de geloofs brieven van den heer Dr. J. Th. de Visser, nieuw benoemd lid in het kies,- district Katwijk. Deze stukken werden gesteld in han den eener commissie, bestaande uit de heeren Jannink, Teenstra en de Monté verLoren. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft óp een voor stel van den heer Duymaer van Twist! me/ 35 tegen 33 stemmen beslbten voor het reces niet meer te behandellen de suppletoire marine begrooting, aai, be treffende opleiding minder marine-perso neel, en besloten tot toelaftting van De Visser alls afgevaardigde voor KatWijlk. De str ij dom Durazzo. Men meldt uit Durazzo: De strijd om Durazzo duurt nog steeds voort en speelt zich af in de onmiddellijke nabijheid der stad. Men kan, het ge vecht van de straten en huizen uit zien, Men ziet rookwolken en hoort schieten. Verschillende huizen zijn getroffen en ook toeschouwers moeten gewond zijin,. De ATbaneesche regeering heeft een Oostenrijksch Lloyd-schip gecharterd, dat Oriéféentand en Turkije. Men seint uit Athene dd* 16 Juni: H;et kabinet heeft telegrammen nikt Klein-Azië ontvangen, waarin wordt ge meld, dat |de vervolging van |d!e Grieken óponrustbarende wijze toeneemt* JZjeJÊs on der de oogen van Jalaat bei woiiden de Grieken vervolgd en mishandeld!, (Het antwoord van de Porte op de Grieksche nota is nog niet aangekomen. De toestand blijft ernstig* KONlSTANTIiNOPEL, 16 Juni. In de politieke kringen teKonstantinopell is mem pessimistisch geworden* Dit is voornar imelijk veroorzaakt dootti We tijiding, dat gevochten is bij Menimen en Fokia (ten Noorden van (Smyrna),. Er moeten een 40 inwoners van Menimen bij de verde diging van de stad zijn gediood en ge wond. (N. R. Ct.) Marktberichten. LEIDEN, 16Juni.Vette Varkensraarkt Aanvoer 248 stuks. Vette varkens 214 stuks f 0.48 a f 0.47, licht soort 34 stuks, f 0.46 a 0.— BODEGRAVEN, 16 Juni. Aangevoerd 194 partijen kaas. le Goudsche kaast 31— f34—, 2e Goudsche f 29— A f 30—. Zwaardere Goudsche f 34^-36 le Edammer f Derby f32. Handel vlug. HAZERSWOUDE, 15 Juni. Aangevoerd 40 par tijen. 2925 kippeneieren, prijs f 4.20 a f 4.75. 50 eendeieren f 4.65 a 4,85 p. 100. Handel matig, ROTTERDAM 9 Juni. - Veemarkt. Aan voer 61 paarden0 veulens0 ezel830 magere runderen432 vette runderen250 vetten kalveren; 545 nuchtere kalveren 1 vaikens; 2 schapen; 176 biggen; 3 bokken. Prijzen per K.G. Koeien en ossen 33-38-43 stieren f 34-37kalveren 52)^ 5757 Vt; melkk. f 140-250, kalfk. f 150-280, stier, f 120-341 ,vaaizen f 100-150. paarden 150-250, slachtp. f 100-130; hitten f 100—200; pinken f 60-100; biggen f 7 a 15.fokkalveren f 20 a 40; slachtkalveren f9 a 16; biggen per week f 1.50-1.60. Vette koeien en ossen aanvoer flink, handel langzaam, prijzen iets lager. Stieren aanvoer ruim, handel traag, prijzen iets lager. Men kocht voor België en Duitschland. Vette kalveren aanvoer behoorlijk, handel langzaam vooral in de mindere soorten prijzen iets lager. Magere melk- en kalfkoeien aanvoer behoorlijk, handel traag, prijzen liepen iets terug. Buitenland kocht bijna niet. Jong vee aanvoer klein, handel zeer traag, prijzen terugloopend. Nuchtere slacht en fokkalveren prijzen hoog, ook voor Londen, werk- en slachtpaarden aanvoer gewoon, han del langzaam, prijzen vrijwel onveranderd. Biggen aanvoer goed, handel langzaam, prijzen iets lager. Boter. 73/8 en 20/16 vt. Stukken van K.G. 176. 1ste kw. f 0.54, 2e kw. f0.50, 3e kw. fu.48. Stukken van H K.G. 70-75 c. Eieren. Aanvoer 69050 kipeieren f 3.75 f 5.05. Eendeieren f 4.50 a4.90 eieren in handel f 3.80 a 4.00 ganzeneieren f 00.— a —.00 kal koeneieren f 7.50 a 8.00, parelhoenders f 4.50. AMSTERDAM, 15 Juni. Buitenlandsche granen, op de conditiën van de Amsterdam- sche Korenbeurs. Mais. La Plata dlsp. f 146, stoomende f 145, 144, 142, Juni f 144, Juli f 135, Aug. f 131, Sept./Dec. t 129, Java loco stoomende mixed f 136, f 135J4, dito witte f 135, f 134, mixed Mei/Juni f 135, Juni/Juli, Juli/Aug. f 134J4 Aug./Sept. f 135, wiite Mei/Juni, Juni/Juli f 134 Aug./Sept. f 135. GORINCHEM, 15 Juni. Vee. Aanvoer 145 runderen, 27 nuchtere kalveren, 27 vette varkens 1038 biggen, 2 schapen en 6 lammeren. De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien, f 270 a 310, melkkoeien f ">40 a 270, kalf- vaarzen f 180 a 210, guiste vaarzen f 0—aO— 2J^-jarige ossen falH-jarige ossen f a f pinken f 90 a 130, graskalveren f 40 a 50, nuchtere kalveren f 18 a 23. Vette varkens 23— a 24— c. per half kilo, biggen f 7.— a f 14.—, schapen f a en lammeren f a per stuk. OUDEWATER, 15 Juni. Kaas. Aange voerd 58 partijen 3055 stuks, wegende pls.m. 15.395 k.g. le soort van f30 tot f32.50, 2e soort van f 26 tot f 29, gestempelde zw. f 30 tot f 32, idem licht f 30—33. Handel vlug. UTRECHT, 15 Juni. Op de heden alhier ge houden paardenmarkt waren 1301 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen beliepen voor: weeldepaarden f 500 a 6.25, werkpaarden f 135 a f 4.65, oude paarden f 40 a f 95, 1-jarige veulens f 110 a 215. 2-jarige dito f 175 a 295, jjnge dito f 60 a t 90, hitten f 45 a f 95.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3