zeer zeker nog in de toekomst kan wor den venvacht De eigenaar van het complex is de heer J. J. Nijssen te Oegstgeest Uit het bovenstaande, aldus B. cn Wi aan den Raad, zal u duidelijk zijn ge worden, dat wij aankoop van het com plex van ruim 23 H.A. voor den prijs van f 116.000 alleszins in het belang der gemeente achten. - C. de Oraaf, veehandelaar alhier, verzoekt vergunning tot demping van de poldersloot langs den Zijjldajk vóór zijne woning over een lengte van pirn. 100 M., welke sloot voor dc helft eigendom is van de gemeente Leiden. Adressant wil dan langs 'de gedempte sjoot steenen en houten afscheidingen n.aken, op de wijze als op de teekenlng is aangegeven, teneinde geschikte bengr ruimte te verkrijgen voor pulip en gier, welke meststoffen thans op 'de aangrenr zeude weilanden, doch op minder g&- schikte wijze, worden uitgestort. Aangezien door de te inaken afschei dingen de gemeentelijke sloothelft zal worden in beslag genomen, vraagt hij die helft te koop. Met de commissie van Fabricage zijn B. en |W). echter van mee rling, dat het de voorkeur verdient den grond ten gebruike af te staan tegen het gewone tarief,. Kunst en Wetenschappen. Het nieuwe Tweede-Kamer-gebouw. Vrijdag is het volgende adres ven zonden Aan de Tweede Kamer der Staten- G ene raai, Geven de ondeigeteek enden met ver- schuldigden eerbied het volgende te ken nen Niet zonder bevreemding en ongerust heid. hebben zij vernomen, dat voor het nieuwe gebouw voor uwe vergadering reeds oiitwcrpen zijn gemaakt door ijet bureau van den Rijksbouwmeester. Immers zij zijn van meening, dat waar het hier betreft wellicht het meest be langrijke monumentale bouwwerk, 'twelk in dezen tijd kan worden gezet, het amb telijke bureau, naar de ondervinding over tuigend heeft aangetoond, voor deze ont werpen in geen geval zonder eenige me dedinging aangewezen kan en mag wor den, en dat er, zoo ooit, nu aanleiding is om aan de Nederlandsche bouwkun stenaars de gelegenheid te geven een Nederlandsch monument te scheppen, Redenen waarom zij uwe Vergadering met den meest sterken aandrang verzoe ken het daarheen te leiden, idat de bouw van het nieuwe PaiHement aan een der beste Nederlandsche bouwmeesters wor de opgedragen. (Geteekend door)R. N|. Roland Holst, dr. A. Pit, dr. !H. E. van Gelder, Willem iKlioos, Jeanne Kloos—Reyneke van Stut je, mr. dr„ J, C. Overvoorde,, Hi. J. i ia verman, dr. A. Brcdius, dir. H;. Tj. Culi al i ander, Wouter Nijhoff, prof. dr. J^ Huizinga, Frits Lapidoth, C. L. van Bailen, j,. Fu AU Sterck, Mare. Emants^ prof), dr. a. W'„ Kernkamp, Ja* Veth, Cyriel lhuys.se, F,. I. ter Metalen, dr. mr. S. •Miijer Fzn., dr^ Jan Kali, Frederik van Leden, M, A. Bauer, K. Alberdingh Thijm, mr. II. P. L. Wiessing, mr. Frans Gocnen, Jac. van Looy, Herman Rob ber,, Albert Verwey, Henriette Roland Holst v. d. Schalk, J. de Meester, prof. dr. W„ Vogelsang. Sport. Vliegen. Gevaren van het vliegen. De ondervinding is de beste leermees teres, maar ook laat zij zich zeer goed betalen voor haar lessen. Hieronder volgt •een opgaaf van het aantal vliegers, de door ben afgelegde aantallen mijlen en J I aantal vliegers, dat gedood werd. Jaar Vliegers AfgeL mijlen Gedood 1908 5 1.500 1 1909 50 40.000 3 1.3 Si'O 920.000 29 1911 1500 3.000.000 78 1912 5S00 17.000.000 140 Dat wil dus zeggen, dat in 1908 er één vlieger per 1500 afgelegde mijlen ver ongelukte, in 1909 één per 14.000 mij- en, in 1910 één per 32^000 mijlen, in één per 40.000 mijlen en Ln 1912 één per 120.000 mijlen. Zoo doorgaande zal het vliegen spoe dig minder gevaarlijk zijin dar. het au/to ri Hen schrijft „De Kampioen", waaraan wij bovenstaande gegevens ontiieenen. Land- en Tuinbouw. Stand van landbouwgewassen op 8 Juni. Het hieronder volgende overzicht van den stand der Landbouwgewassen op 8 dezer is, onder medewerking van de Rijkslandbouwl eerarensamengesteld naar gegevens, verstrekt door de corres pondent en van de directie van den land bouw. De koude, regenachtige maand Maart werd «gevolgd door een periode van warm en- zonnig weer, met krachtige noordelijke en oostelijke winden in April waardoor de grond sterk uitdroogde. Ook in Mei viel betrekkelijk weinig re gen, in Zeeland zelfs de helft van de norma'.e hoeveelheid, doch ook in de ove rige deelen des lands bleef de neerslag btnede den normalen. De temperatuur w in deze maand aan vrij groote Tieli..^' onderhevig, doch door- genomen iéts beneden de normale. De laatste dagen van Mei en de eerste dagen van Juni waren zeer koud en don ker en in 't laatst ook regenachtig. Deze weersomstandigheden waren over 't geheel weinig gunstig voor de ontwikkeling der gewassen. In de week voor en in die na 1 Juni, dus in een tijdperk dat in normale jaren de gewas sen zich zeer snel ontwikkelen, stond de groei thans vrijwel stil. Zeer nadeelig is dit geweest voor den grasgroei. De weilanden zijn algemeen sterk ingekort, zelfs in die mate, dat vele landbouwers genoodzaakt zijn hun vee in het hooiland te drijven. Het hooiland zal maar een lichte sne de hooi geven. Het koude, droge voor jaar is voorts zeer ongunstig geweest voor de kieming van suiker- en voeder- bietenzaad, vooral op zwaren grond, zoo dat herhaaldelijk opnieuw gezaaid moest worden, en op vele perceelen de plant- tje3 nog nauwelijks of in 't geheel niet boven staan» Ook de andere gewassen zijn sterk in ontwikkeling teruggehou den. Bij spoedig intreden warm weer zullen de meeste gewassen zich echter nog grootendeels lomnen herstellen. Dit geldt echter niet voor het hooiland, daar de grassen reeds beginnen te schieten, zoodat met maaien moet begonnen wor den en op vele plaatsen reeds is begon nen. Ook het vlas laat maar een mati gen oogst verwachten, terwijl de bruine boonen en chicorei er mede ongunstig voorstaan. Ook nachtvorsten in 't laatst van Mei en zelfs in begin Juni hebben op meer dere plaatsen nadeel veroorzaakt, al kon directe beschadiging veelal niet worden geconstateerd. Tarwe. De stand der wintertarwe is goed op de klei, in Zeeland, Zuidholland Noordholland, Friesland en Utrecht, vrij goed tot in Groningen, Gelderland en Noórdbrabant, vrij goed in Limburg, als mede op veengrond, in Noordholland en matig op veengrond in Utrecht De zoinertarwe staat in Groningen en Zuidholland goed, in Noordholland vrij goed. Rogge. De rogge heeft in de oos telijke provinciën plaatselijk vrij wat van de nachtvorsten geleden. Zoo zijn in Limburg bij een nachtvorst op 1 Mei op vele akkers de roggearen geheel of gedeeltelijk bevroren; op somlmige plaat sen is een derde of de helft.geheel ver loren gegaan. t)ok in Overijsel en Gel derland is de rogge meer of minder door nachtvorsten beschadigd. Daarentegen is in Drenthe de stand van de rogge, on danks het weinig groeizame weer, over al goed tot zeer goed. Ook op de dal* gronden in Groningen en Drenthe is de stand der rogge goed. Overigens is de stand in de meeste streken vrij goed tot goed. Alleen in de Over-Betuwe staat de rogge slechts matig en op het zand in Utrecht matig tot vrij goed. Wi i n t e r g e r s t. Van de wintergra nen heeft de gerst het meest van het on gunstige voorjaarsweer te lijden gehad. Vooral in Groningen staat het gewas on bevredigend. De gerst is daar in sterke mate aangetast door de roest, hetgeen zeer nadeelig werkt op de groei en waarschijnlijk ook op de opbrengst. De stand is in deze provincie tot vrij goed. Voorts is de stand in Zeeland, Noord holland, Limburg, Oelderland en Noord brabant Wij goed en in de overige pro vinciën goed. Zomergerst. De stand is in Noord en Zuid-i lollend ea Zeeland vrij goed, in Groningen en Friesland goed. Haver. De haver heeft zich in de meeste kleistreken vrij normaal ontwik keld, vooral de vroeg gezaaide. De stand is over 't geheel goed. Alleen in Utrecht waar de larve der fritvlieg vele haver velden heeft aangetast; en 'in Gelder land is de stand van de haver opde klei slechts vtfj goed. Op het zand vertoont het gewas meer de gevolgen van het slechte weer en is de stand van de ha ver dooreengenomen niet meer dan vrij goed. Boonen. De waalsche, wierde-, de paarden- en duivenboonen zijn wel iets achterlijk, maar overigens gezond, zoo dat de stand dooreengenomen vrij goed tot goed te noemen is. Frwten. De stand is in Zuidholland matig, in Zeeland, Noordholland, Noord brabant en Limburg vrij goed, in Utrecht en Gelderland vrij goed tot goed, in Groningen en Friesland goed. Bruine Boonen. De bruine boo nen vertoonen sterk de gevolgen van het ongunstige weer. De stand is overal ma tig .behalve op het veen in Moordhol land waar hij Wjj góed is. Aardappelen. De aardappelen zijn o-p sommige zware kleigronden nogal onregelmatig boven gekomen. Op meer dere velden staan de planten nog nau welijks boven den grond, terwijl alge meen het gewas achterlijk is, doch ove rigens gezond. Op de dalgronden zijn hier en daar reeds verschijnselen van de bladrolziekte waargenomen, doch of deze ziekte schadelijk zal worden is nog niet te zeggen. In de oostelijke provin ciën hebben nachtvorsten eenige schade gedaan. De stand der aardappelen is vrij goed in Zeeland, Zuid- en Noordholland en Limburg en voorts op de klei in Gel derland en op het zand in Overijsel, elders is de stand dooreengenomen goed Suikerbieten. De stand van de suikerbieten is over het geheel ongun stig. Het zaad is gezaaid in een drogen grond en de gevallen regen was veelal te onvoldoende en de temperatuur te laag om de zaden te doen ontkiemen, vooral op zware gronden. Meerdere vel den heeft men een of meermalen moeten herzaaien, zonder dat de planten boven kwamen. Tot voor enkele dagen zag het er dan ook met vele perceelen bie ten op zwaren grond zeer bedenkelijk uit. De zaden liggen nog ongekiemd in den grond, terwijl op de lichtere gron den de bieten reeds open waren gezet. Na den in de laatste dagen gevallen re gen zal het gewas wel algemeen aan den groei kunnen komen, docht vruchtbaar weer is daarvoor thans zeer noodig. De stand der suikerbieten is in de Bomme- lerwaard slecht, op de klei in Noordhol- iand vrij slecht, in Zeeland, Zuidholland op het veen in Noord-holland, in de Betuwe, in Noordbrabant en in Limburg matig, in Groningen matig tot vrij goed, en in Friesland, Overijssel en in de Oeldersche Rijn- en IJsselstreek vrij goed. Uien. De stand is vrij goed in Zuid holland, Zeeland en Noordbrabant, ma tig in Noordholland. Wieiland. Het koude,, droge weer en de nachtvorsten in April, Mei en Juni waren voor den grasgroei zeer ongun stig. De weiden zijn algemeen kaal en vele veehouders hebben bij gebrek aan weide," het hooiland moeten aanspreken. De stand van het weiland wordt dan ook algemeen slechts matig genoemd, in verschillende streken is de stand zelfs vrij slecht, terwijl slechts zelden, en dan voornamelijk in het noorden de3 lands, wordt gesproken van een vrij goeden stand. 1 Hooiland. Zooals reeds werd op gemerkt, zal de hooioogst dit jaar niet groot zijn. Algemeen wordt opgemerkt dat het ondergras zich zeer onvoldoende ontwikkeld heeft Ook is een niet ge ring deel van het oorspronkelijk hooi land bestemde land als weide in ge bruik genomen. Uit verschillende pro vinciën wordt bericht, dat ten gevolge van de geringe ontwikkeling van het ondergras, onkruiden, als boterbloem, en Zuring, buitengewoon welig zijn op geschoten. Daar de grassen reeds hal men hebben gevormd, l^an het maaien niet langer worden verschoven en is dit reeds op vele plaatsen in vollen gang In Friesland wordt, daar goed hooiweer uitblijft, reeds veel gras ingekuild. Een gelukkige omstandigheid is, dat vele vee houders nog een gedeelte van den groo- ten hooioogst 1912 hebben overgehou den. De stand van het hooiland wordt in de meeste streken vrij slecht tot ma tig genoemd. In het noorden is de stand over het geheel iets beter dan in hef overige deel des lands. Stcrt Gemengd Nieuws. Dorps-ede lach tb ar en. Het is gebeurd in een dorp in het land van Sit- tard. Einde vorig jaar was' de burge meester tevens gepromoveerd tot lid van het edelachtbare college van den ge meenteraad; doch de meerderheid des Raads scheen met den nieuwen collega (niet bijster ingenomen, zoodat herhaalde lijk in den Raad besloten werd de ge loofsbrieven van den burgemeester-lid van den Raad niet te onderzoeken. Dat gaf telkens aanleiding tot allerlei scè- netejs en herrie. Ten slotte hakte de Raad den knoop door en keurde de ge loofsbrieven niet goed. Doch de burge meester ging in hooger beroejp bij Ged. Staten, die het besluit van den Raad vernietigdden, en beslisten dat de bur gemeester als Raadslid zitting zou né men. De meerderheid keek natuurlijk 1 eel ijk op den neus, toen de voorzitter van den gemeenteraad het besluit van Gedeputeerden in de vergadering me dedeelde. Een der edeladitbaren was na de zitting nog zóó verbolgen, dat hij bij den burgemeester een ruit inwierp. Het ruiten inwerpen in bedoelde ge meente wordt als éen soort van sport beoefend. {Tijd) Een treurige trouwfllechtig^- h e i d. In de gevangenis te Utrechfl is Donderdag-namiddag een trouwplech tigheid voltrokken. Een gevangene, die nog eenigien tijld voor deborst heeft, wenschte in het huwelijk te treden. Vermoedelijk om1 de zekerheid te hebben, dat zijin bruid niet zou worden ingepalmd door een ander in den tijld, dat hij nog in eenzame afslui ting zal moeten doorbrengen. Vandaar de trouwerij! in de gevangenis. De ambtenaar van den Biurgelijken Stand ging naar de gevangenis aan het Wolvenplein, waap ook $le bruid ver scheen. De gevangene werd voorgeleid, teekende, groette zijn echtgenoote en ging weer terug naar de cel. De bruid mocht de deur voor zich ontsloten zien' en ging naar de nieuwe woning. l Een trouw met een droefgeestig ka rakter. Zonder zon en zonder myrrhet Misanthropie. Eenige yveken geleden is een der fantastische Enge- schen gestorven, die tot hoofdpersoon! had kunnen dienen van een aantal even fantastische novellen uit den laatsten tijd. Naar aanleiding van. dezen dood, van mr. Ford Hugeres, die als kluizenaar en misanthroop leefde in een bouwval lig kasteel, ver van de menschheid, her innert men zich aan den vreemden men- schenhaat, van den Hertog van Portland die veertig jaar geleden stierf. Hij heeft gelijkenis van het merkwaardige ver haal van Villiers de l'lsle Adam: „The Duke of Portland." Hij had zich onder zijn prachtig kas teel van Wielbeek, onderaardsche ver trekken laten bouwen, pleinen en zelfs eene manége, want hij had, hoewel af- keerig van alles, zijn liefde voor paar den behouden. Hij wandelde in onmete lijke gangen, die met gas verlicht wa ren. Het besluit om zich zoo te begrap ven, was bij hem opgekomen naar aan leiding van een proces, dat hij verloren had; het gerecht had een openbaren verkeersweg toegewezen door een ge deelte van zijn parken, en genoodzaakt om het recht dat hij betwistte, te erken nen, liet hij zich een tunnel graven onder den publiek geworden grond om hem ongezien te kunnen oversteken. Lang zamerhand breidde de tunnel zich .uit tot eene aanzienlijke installatie, met een bibliotheek, schilderijgalerij, een salon, welke 't binnenste eener moskeer voor stelde. Alles was zoo ingericht, dat geen enkele zonnestraal kon doordrin gen, in deze soort luisterrijk getooide catacomben, waar slechts kunstlicht heerschte. De hertog gafP zijn knechts bevelen door middel van een telegraaf want niet er mee tevreden dat hij zei niet zag. wenschte hij ze ook ver van zich af. Het eten bereikte hem langs) een kleinen spoorweg en de ontvangst werd bericht door een korten fluitstoot. Wanneer het onvermijdelijk was, om zijn intendant te ontmoeten, moest deze zich bedekken met pij en masker en het on derhoud mocht niet langer duren dan 1 minuut.. Heel wat nijd voor eeö ver loren proces. Pinkpillen. Men schrijft aanDe Tijd: Er was een vader, iemand, dien men noemen kan een 'goeden „pater fami- lias't De man werd beroerd, ontzettend beroerd. Hij !had pijn in de lever, in de maag, of in den grooten teen. Waar het hem juist haperde, wist hij niet. Enfin, de Pink Pillen zijn het middel, waartoe men in dergelijke Igevallen zijn toevlucht kan nemen, als men ten min ste niet dadelijk naar een dokter wil loo- pen. De man in quaestie betrok een doos Pink Pillen en slikte ze. Hij bleef dezelf de. Niet beter, ook niet slechter. Hij zou het nog eens probeeren met een twee de doos ad f 6.50. Hij borg de doos in zijn gewone huishoudelijke kast. Twee had hij er jvan de nieuwe bezending ver orberd, en hij hefborg de doos weer zongvuldijg in dezelfde kast, reeds ge noemd. Zijn zoontje, een manneke van drie jaar, had de exercities Van vader met het doosje gezien. (Hij wou er het zijne Van hebben. En toen vader, die een groote fabriek bestuurt, naar zijn bezigheden was, schoof het kleine manneke, dat tusschen twee haakjes, zoo Igezond was als twee (vischjes in het water zijn stoeltje bij (de kast, 'bemachtigde het doosje pillen, en deed, [net als vader had igiedaan, met (dien Verstande, idat het baas je, in plaats van ,eejn of twee pillen te nemen, het heele doosje leegmaakte. Vader komt 's frnijddags jthuis, rwil, voor dat hij (gaat oineeren, eerst een pil ne men. Tot -zijn verbazing ontdekt hij, dat de doos verdwenen is. Een onderzoek wordt ingesteld en uit dat onderzoek blijkt, dat zoontjeliéf lustig speelt met de doos, die van haar kostbaren inhoud geledigd is, en dat het zoontje den hee- len inhoud (der doos heeft geslikt. Goede raad is duur. Wat zal er van te recht komen? Een gezond Imanneke van diie jaar met een heele doos Pink Pillen in zijn maag!.... Alen wacht af, in groote spanning. Een uur verloopt. Het jongetje begint zeldza me teekenen van levenslust en vroolijk- heid te geven. Zóó (hadden (vader )en (moe der hem nog nooit gezien. Ze observeer den hem (met de jmeest strikte nauwkeu righeid, maar.... er volgde niets anders dan dat 1de jongen uitbundig vroolijk bleef, totdat (hij ten slotte naar zijn bedje werd gebracht. Hij sliep als een roos. Den volgenden morgen stonden vader en moeder, bezorgd, zooals vaders en moeder zijn, aan zijn nestje. Hij werd wakker en lachte.... Toen vroeg moeder„Manneke, waar om heb 'je zoo'n pleizier sinds gisteren middag?" Lachend en vroolijk herhaalde het manneke, klappend (in zijn (handjes0,Omi dat ik net heb gedaan als vader' en zijn heele dooske heb leeggesnoept...." Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: T. Zirkzee, jm., 25 j. en J. Lepelaar, jd., 22 j. A. Lamers, jra., 32 j. en H. Pardon, jd., 34 j. N. Kerkvliet, jm., 24 j. en D, Hoekstra, jd., 20 j. J. A. Warmerdam, jm., 27 j. en M. A. van Veen, jd., 22 j. - W. Hoogenstraaten, jm., 25 j. en H. G. van der Worm, jd., 28 j. H. Beijer, jm., 28 j. en A. van As, jd., 25 j. A. J. de Cler, jm., 27 j. en J. J. Valentgoed; jd., 25 j. D. Kalkhoven, jm., 21 j. en A. J. de Meij, jd., 22 j. W. Schouten, jm., 23 j. en B. E. Tiele, jd., 23 j. G. W. H. de Groot, jm., 30 j. en J. C. Kres, jd., 21 j. P. van Rosse, jm., 20 j. en J. E. R. van Heuzen, jd., 20 j. Mr. A. J. ter Kuile, jm., 25 j. en A. Enklaar, jd., 26 j. M.J. M. Markx, jm., 26 j en M. J. Gillet, jd., 33 j. J. Rijsdam, jm., 23 j. en A. W. J. Weeber, jd., 23 j. C. J. Stol, jm., 18 j. en N. van Overmeire, jd., 18 j. J. Onderwater, jm., 24 j. en J. Cornet, jd., 22 j. ALPHEN. Geboren: Willem, z. van W. W. v. d. Kwaak en W. v. Leeuwen. Ja cobus, z. van C. Boot en M. Blom. Mar- gareta Adélc i ouise, d. van K. Kuipers en L. M. J. de Greef. Anna, d. van P. van Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. Ziekten van de Urinewegen. Suikerziekte, Eiwitziekte, Nierziekte, Blaasziekte, Verstopping, Aambeien. Volkomen en snelle genezing door pianlenaffrtksels. Vraagt onder aan duiding voor welke ziekte een der brochures No 07 met attesten van ge nezing aan Dr. DAMMAN, Rue duTrone 76, Brussel, België of aan VAN TUYLL, Paleisstraat 13, A'dam. J713 Diemen en M. J. v. d. Linden. Andries z. v. B. J. Zweekhorst en B. M. v. d. Werf. Ondertrouwd: W. Piek en W. M. J. Spruijt. Overleden: J. v. Wilgen, jm., 9 jr. KATWIJK. Geboren: Wijntje d. van S. van der Meij en A. Verdoes. Neeltje d. van H. van Duijn en C. van der Plas. Bartholomeus z. van J. H. de Bruin en H. Zandvliet. Martinus Cornelius z. van J. B. van den Berg en H. Koelewijn. Johannes z. van J". C. Swanenburg en L. Riethoven. Ondertrouwd: L. de Best jm. en G. van der Gugten jd. Getrouwd: Jac. Petit jm. en K. Schaap jd. Jac. Plokker jm. en N. van der Plas jd. Overleden: Jannetje de Vreugd 72 j., eebtgen. van M. Duij venbode. NOORD WIJK. G e b o r e n Petrus Cor nells z. van P. Koster en C. M. den Elzen. Cornelis Hendrikus z. van H. Hoogervorst en W. van der Meer. UITHOORN. Geboren: Martinus z. v. M. Gozems. Johannes Christiaan z. v. M. Plasmeijer en A. H. Meijer. Simon Antho- nie Maria z. v. H. M. v. d. Zijden en A. v. Slingerland. Getrouwd: G. den Brave en J. Kareis. H. J. v. Dam en M. M. G v. d. Zijden. WASSENAAR. Geboren: Johanna Wil- helmina, d. v. J. Heemskerk en M. Barnhoorn. Cornelis Johannes, z. van C. Noordover en C. Hogewoning. Petrus Adrianus, z. van J. van der Lely en F. C. J. Mielard. Cornelis Lucas, z. van L. D. M. van Ginkel en A. H. Slikker. Gertruda Wilhelmina Jacoba An- tonia, d. van P. J. A. Wolters en J. P. Lamers. Ariaantje Gerritje, z. van W. Zegwaard en S. van Barneveld. Maria Antonia Francisca, d. van N. F. Vosse en A. M. A. Ogier. Willem, z. van H. Blankespoor en W. G. Schuitvlot. Cornelis Hubertus, z. van W. G. Westgeest en C. M. van der Krogt. Jo hannes Cornelis, z. van G. Noordover en W. van Niel. Overleden: J. Rijnders, v. 65 j- G. B. H. F. Alphert, m. 50 j. W. Oosterveer, v, 72 j. J. Beijersbergen, v. 73 j- C, J. Hardonk, m. 75 j. A. J. v. d. Bijl, v. 67 j. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan C. J. van Velzen is vergunning verleend tot het uitbreiden van de brood- bakkerij in het perceel Rijndijkstraat no. 4 Door Gijsbertus Meerleveld is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank,voor gebruik ter. plaatse van ver koop, in de voorkamefl (vaji 'het perceel Cla- resteeg ,ai. Door P. Van Haasteren is om vergun ning verzocht tot |oprichting van een zuivel- inrichting in het perceel Clarensteeg no. 24, waarin geplaatst zal worden een elec tromotor van 11/2 pk. tot het aandrijven van een karnffi&chine en een mélkontroo- mer. f Door L. H. Becherer is om vergun ning verzocht tot uitbreiding van de druk kerij in het perceel Steenschuur no. 5 door het maken van een aanbouw, waarin geplaatst zal worden een electromotor van 2 p.k. tot het in beweging brengen van eene drukpers. In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. dK'n" Totaal 7 Juni 8 n Zondag 30 10 40 Maandaq 41 10 51 9 Dinsdag 41 10 51 10 Woensdag 45 10 55 11 Donderdao. 43 10 53 12 Vrijdag 46 10 56 13 Zaterdag 46 10 56 Faillissementen. Uitgesproken: De nalatenschap van G. van den Heuvel, in leven koopman, te Werkendam, cur. mr. W. Ph. Groeneveld, te Werkendam. H. A. Brunklaus, koopman in manufacturen te Alkmaar, cur. mr. J. Verdam. W. A. Venrooy, koopman in manufacturen, te Grootebroek, cur. J. W. Woestenburg, te Hoorn. L. J. Boogert, bakker, te Nijmegen, cur. mr. F. J. A. Hijink, te Nijmegen. L. Everts, koperslager, te Tilburg, cur. mr. G. E. Passtoors, te Tilburg. Opgeheven: S. van Vlissingen, zonder beroep, te Ginniken. Geëindigd: G. F. Busch, koopman en winkelier, te Zutphen. P. Koppe, te A'dam. Uitlotingon. LOTEN VAN ANTWERPEN 2 pCt. k fr. 100 van 1903. Trekking van 10 Juni 1914. Betaalbaar 1 Mei 1915. 29 Series 332 2950 5304 5706 9340 11072 11940 12361 16012 17449 19805 2121U 22641 '23302 '25135 26127 26388 27697 29870 29967 31581 33932 34374 34489 35052 36243 36598 37U33 37913 Hoogste prijzen Serie nr. fr. Serie nr. fr. 17449 5 1000 21210 15 100000 22641 2 2500 33932 14 500 33932 17 500 De volgende nummers met fr. 200: Serie nr. Serie nr. Seiie m. serie nr. 5304 10 5706 22 9340 13 11072 23 11940 24 12361 0 22641 9 226,41 12 23302 25 L6388 24 315 1 8 33932 4 34374 6 36248 16 97033 4 De volgende nummers met fr. 150: Serie nr. Serie nr. Serie nr. Serie nr. 5304 1 9340 17 123 1 7 '01 '4 19805 21 21210 11 226,41 I 2 5 26,3.38 1 29870 1 3158» 15*1 7 31581 11 31581 15 35052 2 3.-2 "8 1 31248 10 36598 19 37 i33 10 37033 20 De overige nrs. vervat in bovenstaande seiies met fr. 110.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 4