Uit Stad eu Omgeving. De gronden, waarop de comgiissie tot dit besluit is gekomen, zijn ons niet medegedeeld. Donderdagavond 28 Mei hield het Centraal Bestuur wederom een goed bezochte vergadering en besloot met algemeene stemmen aar» de plaatselij ke kiesvereenigingen te advieeeren: le. om volgens het op de vorige verg., door de afgevaardigden geno men besluit en volgens de schriftelij ke overeenkomst met de anti-revolutio naire en Christelijk-historische partijen zich te onderwerpen aan het besluit der com. v. accoord; 2e om uitdrukkelijk te verklaren dat wij bij de eerstvolgende tusschentijd- sche ot' periodieke kamerverkiezing ge heel zelfstandig willen beslissen; 3e. om in verband hiermede te be- bedanken voor het lidmaatschap van den Alg. Bond v. R. K. Kiesvercen. in f Nederland. Teneinde de plaatselijk ereeni- gingen in de gelegenheid .e stellen zich uit te spreken over ons advies, roepen wij bij deze een buitengewone algemeene vergadering bijeen op Zon dag 31 Mei des avonds 7 uur in Hotel Rijnland te Leiden. De Kiesver eenigingen hebben dan nog de gele genheid Vrijdag of Zateravond te ver gaderen en desgewenscht een vast mandaat mede te geven omtrent be vinding van ons advies en omtrent de 3 volgende voorstellen, die wij noodig achten met het oog op den buitenge wonen korten tijd. a. dat op de vergadering van a.s. Zondag alleen toegang en stemrecht zulle:: hebben alle bestuursleden der plaatselijke kiesvereenigingen en alle afgevaardigden naar de 'centrale en hunne plaatsvervangers, en dal ge noemde personen door hun voorzitter of secretaris hiervan in kennis worden gesteld. b. dat die vergadering volledig be slissingsrecht zal hebben. c. dat voor deze keer buiten wer king gesteld worden alle hiermede strijdige bepalingen van ons regle ment. Namens het Centraal-Bestuur: Dr. A. KERVEL, Ioco-Voorz. C. P. PAARDEKOOPER, Secr. De Zesde Diocesane Katholiekendag in het Bisdom Haarlem Naar wij vernemen zullen op den 6n Diocesarien Katholiekendag, die op 15 Oct. e.k. te Rotterdam wordt gehouden, de volgende heeren optreden als voor zitters der afdeelingen en sprekers: (Het algemeen onderwerp voor dezen Katho liekendag is, zooals reeds is gemeld: De Katholiek in zijin optreden naar buiten.) Je Afdeeling. „De katholiek in het open baar godsdienstig leven." Voorzitter: Mr. C. H. M. Minderop, notaris te Rotterdam. Inleider: Mr. M. J. C. M. Kolkman, oud-Minister van Financiën te 's- Gravenhage. 2e Afdeeling. „De katholiek in het open baar maatschappelijk leven." Voorzitter: Dr. A. H. M. J. van Rooij, lid van den Gemeenteraad te Rot terdam. Inleider: Mr. R. B. Ledeboer, advo caat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden te 's Hage. 3e Afdeeling. „De katholiek in zijn ont spanning." Voorzitter: Mr. E. P. F. A. van den Bogaert, president van het Dioce- caan Bestuur van de Kath. Soc. Actie te Amsterdam. Inleider: Jhr. Mr. E. B. F. F. Wittert van Hoogland, Commies-Griffier bij de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal te 's Gravenhage. Algemeene vergadering. Spreker: Mgr. H. J. M. Taskin, presi dent van het Groot-Seminarie te War mond. Het Uitvoerend Comité van den Ka tholiekendag is samengesteld als volgt: Igr. P. A. F. Thier, deken, eere-voorz. A. J. A. Gilissen, voorz.Mr. L. E. oes, secretaris; P. Bredius, penning- .ester; J. Binkhorst, W>. C. A. van Eyck, A. H. M. de Groot, P. J. H. van 1 ugt, H. G. M. van der Vijver, H. A. Wert. Patronaatscongres. Op het te Utrecht te houden Patro- raats-congres zullen ale sprekers optre den: Den eersten dag Mr. P. J. M'. Aalbers.e ver „de zorg der kerk voor de school- je jeugd"kapelaan A. v. d. Venne, roermond, over „de organisatie der 1 oomsche schoolvrije jeugd"; pater H. Manken, O.M.R., Roermond, over „de prichting en inrichting der jongenspa- tr.maten"A. de Wagenaar uit Aalst (België) over „de patronaten in België". Den tweeden dag: pastoor A. Mut- ojrs, Den Bosch, over „de godsdien- ige ontwikkeling en vorming in het I itronaat"; de heer Chr. L. WesseliJ%, cheveningen, over „de maatschappelijke ntwikkefing en vorming in het patro- „at"mr. baron Van Wijlnbergen op de lotvergadering. KORTE KRONIEK. Naar „Het Nieuws" meldt, is de oud- minister, ds. A. S. Taltna, beroepen tot Jikant bij de Ned. Herv. gemeente Bennebroek, LEIDEN, 29 Mei. Gemeentelijke Gymnastiek-Uitvoering. Z. K. H. Prins Hendrik heeft een zilveren medaille geschonken voor de op a.s. Ataandag alhier te houden gewes telijke gymnastiekuitvoering. Wij herinneren hier nog eens aan het verzoek, door de desbetreffende commis sie aan de inwoners var» Leiden gedaan, om door het uitsteken der vlag een fees telijk vertoon aan onze stad te schenken. Actie onder de Textielarbeiders. De actie onder dc textiel-arbciders wordt gestadig voortgezet. Nauwelijks is op de eene fabriek de actie geëindigd, op een andere neemt zij een aanvang. Nu is de fabriek van de firma S. L. le Poole aan de beurt. Het schijnt echter -daar niet tot een conflict te zullen ko men. De directie toch heeft reeds aan. een deel der arbeiders een loonsver- hoogïng van 0.75 cent per week toege kend» Met betrekking tot het deel der zoogen. vaste werkers worden de onderhandelingen nog gevoerd. Doch men twijfelt van arbeiderszijde ni:t of ook voor hen zal langs vreedzamen weg inwilliging der eischen worden verkre gen. Te Haarlem is geslaagd voor het onderwijzers-examen de heer W. J. v. Rooyen. Bij Kon. besluit is aan Kirsopp Lake, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoogleeraar in de vaculteit der godgeleerdheid aan de Rijksuniversi teit alhier, met dankbetuiging voor de: door hem in die betrekking bewezen, diensten. Prof. mr. S. J. Fockema Andreae, sinds 1 October 1877 hoogleeraar in het Vaderlandsche recht en zijn geschie denis, zal a.s. Donderdag 4 Juni den 70-jarigen leeftijd bereiken en dus in gevolge de Hooger Onderwijswet bij het einde van den loopenden cursus zijn ambt moeten neerleggen. Zijn ambtge- nooten bij de rechtsgeleerde faculteit zul len prof. Fockema Andreae op dezen dag komen gelukwenschen en hem daar bij een passend huldeblijk aanbieden. Ook tal van oud-leerlingen hebben zich tot een commissie gevormd, en zullen eveneens door de aanbieding van een huldeblijk van hun hoogachting en sym pathie jegens den jubilaris blijk geven. ROOMSCHB AGENDA. Vr ij dagavond Bondsgebouw 9 uur vergadering R. K. Drankbestrijders Prop. Club „Dr. Ariens.". ALPHEN. Woensdagavond te half 9 gaf de nog jeugdige gemengde R. K. Zangvereeniging „St. Cecilia" hare eerste uitvoering in de zaal der St. Josephs- vereeniging, uitsluitend voor donateurs en genoodigden. De Z%E. heer Deken en de Eerw. kapelaans en vele donateurs hadden aan de uitnoodiging gehoor ge geven en waren vol verwachting over deze eerstelinge van „Sb Cecilia". Het programma was rijk voorzien en niet alle- daagscli, zcodat men zeide: „die jonge zangvereeniging durft wat aan". Maar zij heeft de verwachting, die het programma deed koesteren, niet teleurgesteld. Ce Quatre-mains van de dames M. v. Hof wegen en A. Ponsicen waren een schocne inzet van den avond. Gezongen werden vóór de pauze „De Koningsvrouwe" en „Op het Kerkhof" van A. Spoel, „Her innering" door G.Schellekens en „Avond lied" door Fr. Abt. Heerlijc vooral klon ken de koren „Op het Kerkhof" en het zachtvloeiende „Avond.ied" van Fr. Abt. Voor afwisseling werd een komische ope rette gegeven door de heeren Y. Pon- sioen, A. v. Vliet, C. v. d. Bosch en Th. Rozestraten. Het tweede gedeelte van den avond ^erd wederom meteen Quatre- mains door genoemde dames geopend. Hierna werden nog gezongen „Boete lied" en „Gods grootheid in de natuur" door L. v. Beethoven, „Groet aan 't Woud" door Brandts Buijs, „Natuur genot" door A. Mosmans, „Ave Verum" door Mozart, „Barcarola" door G. Beyerle en „Nieuw lied van een meisje en een schipper" dcor H. J. den Hertog. Het programma was prachtig verdeeld, de slotnummers vooral waren goed gekozen. Vastheid en zuiverheid van toon waren vooral de goede eigenschappen der zan gers en zangeressen en ofschoon geen uitvoering zonder feilen is, mag tocli een woord van hulde niet onthouden worden aan de jeugdige vereeniging en haren voor zijn taak welberekenden directeur, Iden heer J. y. d. Poel, voor hetgeen. 2ij den donateurs te genieten hebben gegeven. Na afloop dankte de voorz Ker, jd'e heer C. v. d. Bosch, de donateurs en riep hun niet een vaarwel, maar een tot weerziens toe. De Z.E. heer Deken sprak uit naam van alie donateurs een woord van hartelijiken dank voor het muzikale genot, hun dezen avond ge schonken, en wenschte de vereeniging geluk met het groote succes van dezen avond. Z.E. hoopte, dat de donateurs nog menigmaal zouden mogen genieten van de uitvoeringen van „St. Cecilia",-en dan Sempre Crescendo. HOOGMADE. In den loop dezer week hielden 3 polders hunne zomer vergadering, waarin de volgende beslui ten werden genomen. Voor den Voorofschen polder werd vastgesteldde Rekening met een batig said ovan f 83.481/2 i de begrooting voor 1914 aan inkomsten en uitgaven op f 675.80, waarvoor noodig is een om slag van f 9' per H.A. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. v. d. Meer, met 18 van de .21 uitgebrachte stem men. Voor den Boschpolder werd vastge steld de rekening met een batig saldo van f 81.OI1/2; de begrooting voor 1914 aan inkomsten en uitgaven op f 1382.60. waar voor noodig is een omslag van f 9 per H.A. Tot bestuurslid werd gekozen de lieer H. v. d. Aleer Lz: In de vergadering van den Doespolder waren vertegenwoordigd 29 van de 38 stemmen, die kunnen uitgebracht wor den. De rekening over 1913 werd vast gesteld met een batig saldo van f43.93. De begrooting voor 1914 aan inkomsten en uitgaven op f 585.021/2 waarvoor dient een omslag van f 6 per H.A. Tot bestuurlid werd herkozen de heer R. Kroes, met 23 van 29 uitgebrachte stemmen. KATWIJK. Morgen, na afloop van de oefeningen, in den loop van den namid dag, zullen de landweerplichtigen van het 28e en 29e Bataljon Landweer In fanterie, die thans alhier gekampeerd zijn, weder met groot verlof huiswaarts gaan. Het opruimen van het Kamp zat geschieden door een detachement mili tairen van he 4e Regiment-Infanterie, onder bevel van den le Luitenant M. van Lokhorst. LEILcCHENDAM. Tc Haarlem is geslaagd voor het onderwijzers-exa men, de heer AL P. Vrij. NOORD WIJK. Gisterenavond hield de R. K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" een drukbezochte vergade ring in de zaal van den heer P. H. v. d. Voort. Aan de bestuurstafel hadden ook plaats genomen de beide Weleerw. den voorzitter werd de vergadering ge- heeren kapelaans. Bij ontstentenis van opend door den tweeden voorzitter, den heer N. AL Alkemade. De notulen van drie vorige vergaderingen werden geie- zcii en onveranderd goedgekeurd. Hier na bracht de heer C. Verweij namens ue afgevaardigden, achtereenvolgens ver slag uit van de vergaderingen van de vergaderingen van den Prov. Bond van van R. K. Kiesvereenigingen in Zuid- Holland en van de R. K. Centrale Kies vereeniging. Ka t w ijk-Lei derdorp. Na deze werkzaamheden nam de voor zitter, Dr. A. Kervel, die inmiddels ter vergadering was verschenen, de leiding over. Aan de orde was thans de bespre king- over de candidaatstelling voor het Kamerdistrict Katwijk. De voorz. zette het verloop der geschiedenis uiteen, waarvan de slotsom was, dat decentrale Kiesv. besloten heeft zich te onderwer pen aan de uitspraak van de commissie van Accoord. De voorz. deelde nog me de, dat het Centraal Bestuur, hetwelk ook gisteren in den vooravond te Leiden vergaderde, het volgende heeft besloten: le. Het Centraal Bestuur adviseert aan de plaats, kiesv. om zich voor deze verkiezing neer te leggen bij het be sluit van de Commissie van Accoord. 2o. dat het bij een eerstvolgende pe riodieke of algemeene verkiezing zich het recht voorbehoudt van beslissing, in. a. w. zich niet meer zal onderwerpen aan de uitspraak van de C. v. A. In verband met dit laatste besluit neemt de Centrale Kiesvereeniging ont slag als lid van de Alg. Bond van "R. K. Kiesvereenigingen. De vergadering gaf haar instemming te kennen met.dit advies van het C. B. Verder deelde de voorz. nog mede, dat nu het wegens het korte tijdsverloop onmogelijk is de zaken precies volgens het reglement te behandelen, het vol gende voorstel doet aan de plaats, kies vereenigingen: Op den len Pinksterdag wordt er een algemeene vergadering gehouden te Lei den. Op die vergadering komen alle be stuursleden, de afgevaardigden en de plaatsvervangende afgevaardigden van de plaats, kiesv. Deze zullen bij meer derheid van stemmen uitmaken, 'of wij ons al of> niet zullen onderwerpen aan de uitspraak van de C. v. A. Uit de discussie, die hierop volgde, bleek de groote meerderheid der verga dering overtuigd te zijn in de gegeven omstandigheden niet anders te kunnen handelen, dan het advies van het C. B. aangeeft. Eenige leden betreurden, en de ver gadering was het hiermede eens, dat de C. v. A. geen argumenten had gegeven voor haar uitspraak. Ten slotte werd be- besloten een motie bij de Centrale ver gadering in te dienen. Zie voor den inhoud hiervan de ru briek „Binnenland". Nog werd zonder stemming besloten, dat de afgevaardigden, Zondag a.s. zul len stemmen vóór het advies van het C. B. Mocht onverhoopt dit advies ver worpen worden, dan helpben de afge vaardigden een vrij mandaat. Aan het einde der vergadering sprak de voorz. zijn genoegen ui't over de aan gename wijze, waarop de discussies wa ren gevoerd. Spr. hoopte, dat de correcte houding van de R. K. Kiesvereeniging te Noordwijk een voorbeeld mocht zijn voor het geheele district. Hierna werd de vergadering gesloten. Wij vernemen, dat onze vroegere plaatsgenoote, Alej. Everdina Krol, gis teren geslaagd is voor de Acte L. O. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteren middag kwam een motorfiets in de Huis terduinstraat in botsing met de electri- sche tram. De berijder bekwam geen noemenswaardig letsel, rtiaar de fiets werd deerlijk gehavend, j VOO» 0 HO 1 EN. Te 's-Gravenhagc is geslaagd voor het onderwijzers-exa men, .mej. W. J. Kwak. De R. K. kiesvereeniging zal he denavond vergaderen, ten 8 uur. Aan de orde is o.m. mededeeling van de candi daatstelling omtrent de Tweede Kamer verkiezing. WOUBRUGGE. In de vergadering van ingelanden van den Oudendijkschen polder is besloten aan J. Kroon toe te staan zijn zomerhuis bij zijn molen te blijven wonen en aan H. van Horten f 200.te geven voor het gemis van zijn molen beide molens worden geamo- veerd. De wegwerker J. Stoof, is be noemd tot machinist van den polder. De heer C. ATolenaar Jz. werd met alge meene stemmen benoemd tot heemraad in plaats van de heer H. van der Boom, die bedankt had. De uitgaven over 1913 beliepen de som van f21.301.54, toch hield de penningmeester nog f2979.9S5 in kas .De begrooting over 1914 is be paald op f9130 in ontvangst en uitgaaf en de omslag op f9.59 per hectaren. ZOETERWOUDE. De zes brandspui ten zullen op de hier volgende datums 's avonds te zeven uur worden beproefd. De spuit aan het Raadhuis 3 Juni, in den Zuidbuurt 4 Juni, Vliet 5 Juni, Weipcort 8 Juni, Rijndijk 9 Juni, Gel- derswoude 10 Juni. GEWESTELIJK GEMENGD. Brand. In den afgeloopen nacht, om onge veer vier uur, is te Leiden brand uit gebroken bij den heer A. Riel, in het materialen-magazijn met de daarboven gelege., c.Mnz 1 der, gelegen tusïchen den winkel cp de Lange Mare en de werk plaats aan de Koddesteeg. De brand weer, door den heer R. direct opgebeld, wist den brand te beperken tot bedoeld magazijn en zolder, die echter geheel uitbrandden. De oorzaak moet waarschijnlijk ge zocht worden in het feit, dat 's avonds eenigen tijd voor het eindigen der werk zaamheden, een der knechts met een brandenden pijp in zijn mond is boven geweest en er toen wellicht vonken zijn terecht gekomen in de crainvoorraad. Verzekering dekt de schade. Gemeenteraad van Leiden. (Vervolg.) 17e. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Rij'k inzake de beschikbaarstelling van de Idioten af deeling „Voorgeest", tep behoeve van het onderwijl in de psychiatrie en de neurologie aan de Rijks-Universiteit te Leiden. Wordt aangenomen. 18e. Verzoek van de Leidsche Stu denten Roeivereeniging „Njord" ter be koming in eigendom van een gedeelte van het perceel, gemeente Oegstgeest, Kad. bekend onder Sectie E no. 537. De heer v. d. Eist heeft vernomen, dat het br' van „Njord" teleur is gesteld wat bctre»ft den prijs van f5 per M2. Wethouder Fischer antwoordt, dat die prii'-. voor den grond aldaar niet te duur '12. De heer Fokker vaagt, waar om de gemeente het terrein voor goed afstaat. Kan het terrein niet in erfpacht worden gegeven Wethouder Fischer meent, dat d" ""v~ie°ntc aan dat drie hoekje afzonderlijk niets heeft, invoeren van het erfpacht-stelsel vindt spr. niet wenschelijk. Ten slotte wordt het verzoek zonder debat of hoofd, stemming aangenomen. 19e. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de meerdere kosten van vernieuwing der Driegatenbrug. D-e heer H o o g e 11 b 00 m verdedigt de handelwijze van Rijnland. D'e heeren Reimeringcr en v. d. Pot merken op, dat B. en W., zoo zij meenden, dat Rijnland een irrationeel gebruik van haar bevoegdheid maakt, d:or van Leiden een grootere bijdrage in de kosten van ver nieuwing der Driegatenbrug te eischen, dat B. en W. dan hadden moeten voor stellen in hooger beroep te gaan bij Ged'. Staten. Zij zijn het er echter niet mee eens, dat er door Rijnland een irrationeel gebruik is gemaakt van hare bevoegdheid, en toonen dit verder aar.. De heer Car- pentier Alting merkt op, dat de heeren Hoogenboom en v. <1. Pot langs het praeadvies van Bi. en W. heenpraten. B>. en W. zeggen niet, dat Rijnland in strijd handelen met een of andere wets bepaling, maar in strijd met wat zij billijk achten. In hooger beroem gaan, is dus hier niet geplaatst. Verder uit spr. als zijn meening, dat Rijnland onb: jk heeft gehandeld. Onder applaus stelt spr. voor, met het voorstel van Bi en W,. mede te gaan, aan Rijnland toe te geven, en de mooiste partij te spelen. De heer Per a wil ook nog constateeren, dat Rijnland onbillijk heeft gehandeld. De heer v. d. Pot verdedigt nog eens de handelwijze van Rijd: Dc Voorzitter sluit zich namens B. cn W. aan bij het betoog van den lieer Carpentier Alting. Zonder hoofdei, stemming wordt het voorste! van B. en W. aangenomen. 20e Verzoek- van den Al. Ned. Wiel- rijdersbond, Toeristenbond voor Neder land, om alsnog te besluiten tot ver nieuwing van de verharding van den La gen Rijndijk tusschen de Zijlpoortsbrug en de Spanjaardsbrug over de volle breedte. De heer Roem stelt voor, dat de gemeente zich in verbinding stelt met den Alg. Ned. Wielrijdersbond, teneinde van deze een bijdrage te vragen voor een rijwielpad. D|e lieer H,oogenboom zou de veidkeien-Mst: «ting in het ge deelte van Leiderdorp door klinker-be strating willen vervangen, <Èan is er tevens een rijwielpad» De heer Fischer ant woordt srp., dat vooral de weg binnen Lagen Rijn-du!; een rijwielpad niet toe laat. Aan den heer Hoogenboom ant woordt srp., dat vooral de weg binnen de gemeente moet worden verbeterd, en dat gebeurt, als de ourthe-keien door klinker-bestrating worden vervangen, en de ourthe-keien worden gebracht binnen de gemeente Leiderdorp, waar 1111 veld- keién zijn. De heer Fo kker vraagt, welk gemeente-belang is gemoeid met de be strating in Leiderdorp D-e Vo o r z i 11 e r zou het voorstel van den heer Hoogen boom, om binnen <k gemeente de oiiTthe- keien te in Men, en, om aan een oude verplichting te voldoen, in de gemeente Leiderdorp klinkers te leggen, dwaas vin den. Het aanleggen van een rijwielpad buiten de gemeente acht spr. ook niet in het gemee.de-belang. Zonder hoc'del. stemming word het voorstel van B. en W.. aangenomen. 21e. Verzoek van de Vereeniging tof Bevordering der Bouwkunst inzake de goedkeuring der gevels van op te richten gebouwen en de instelling van een z.g. Schoonheidscommissie. B. en \V. praeadviseeren, het verzoek niet in te wili.'-gen. D-e heer Roem vereenigt zich met de meening van Bi. en Wi. Hij kan zich echter niet vereenigen met dat gedeelte van het praeadvies van B. en W,., waarin zij zeggen, dat p, Meslieren inlichtingen om trent gevel-ontwerpen u-it aesthetisch oog punt kunnen inwinnen bij eene commis sie, bestaande uit den ingenieur van ge meentewerken en den'inspecteur van het bouw- en woningtoezicht. Spr. vindt, dat gemeente-am btenaren een dergelijk werk niet moeten doen. De heer Carpentier Alting had gehoopt, dat B. en W. zou den voorstellen, dat ieder bouwplan aan het oordeel van B. en W. moest worden onderworepn. De heer v. d. Eist merkt op, dat gevel wedstrijden z. i. weinig nut hebben. Pe gemeente st-eke echter eerst hand in eigen boezem. Spr. wijst op den afschuwelijken gevel van de Stadsgehoor zaal. De heer v. d. P o t zou gaarne zien, dat prof. Carpentier Alting een voorstel indiende in dm geest.van het door hem gesprokene.D-e heer Hoogenboom sluit zich aan bij den heer Roem en wenscht de gemeente-ambtenaren niet te belasten met werk voor particulieren. De heer Boter mans wil eerstens op merken, dat men toch rekening moet houden met iinancieele bezwaren. Het bouwen wordt steeds moeilijker gemaakt. Vervolgens is de smaak zso verschillend. Wat de een mooi vindt, vindt de ander leelijk. De Voorzitter zegt, dat hij hel betoog van den heer Botermans zeer sympathiek vindt. Hij is het er volkomen mee eens, dat de smaak zeer verschil lend is. Er moet geen officieele smaak gevormd werden. Spr. zal volgens voor stel van den heer v. d. Eist aan den in genieur van gemeentewerken en -den in specteur van het bouw- en woningtoezicht vragen jaarlijks een verslag uit te bren gen van de door hen gegeven adviezen. Het voorstel van B. en W. wordt ver volgens aangenomen met 21 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Roem, v. d. Pot, Hoogenboo-m en de Boer. 22e. Vaststelling van het kohier der, plaatselijke directe belasting, dienst 1914. De Raad gaat over in geheime zitting. Na een zitting met gesloten deuren werd het kohier der plaatselijke directe belasting, dLnst 1914, vastgesteld tot een totaal bedrag van f 9.779.690 en het ver- menigvu.IdigingscMer, bedoeld in de be- lastiiigverordbepaald op 5,5. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- examen in de godgeleerdheid 2e ged. de. heer G. van Duijl (Wormerveer). De heer De Buck slaagde gisteren voor het candidaatsexeftnen in de Godgeleerdheid, en verkreeg het praedicaat cum laude. Kerknieuws. De Zeereerw. heer Binnewiertz, pas toor te Scheveningen, gaat goed voor uit. Hij heeft reeds eenige dagen het ziekenhuis verlaten en doet thans een nakuur van rust en lucht in Beek bij Nijmegen. Er bestaat alle hoop op een volkomen herstel. Mgr. Callier. Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haar lem, viert h eden zijn 65sten verjaardag. Mgr. J. Aelen. Blijkens te 's-Hertogenbosch ontvan gen bericht is Mgr. J. Aelen, aartsbisH schop van Madras, Dinsdagochtend j.l'. gezond te Brixen aangekomen. Vandaar, reist mgr. heden Vrijdagochtend naar. Keulen, oin dan morgen, Zaterdag, om 8.42 v.m. te Boxtel aan te komen. Van Boxtel reist mgr. naar 's-Hertogenbosch, waar Z.D.H. op Mariënburg verblijven zal. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Mei 1014medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut ie De Bildt. Hoogste barometerstand Tf4.4 Horta. Laagste barometerstand 741.7 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 30 Mei Zwakke tot matige meest Noordoostelijke tol Wwestelijkc wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, wellicht enkele regenbuien, zelfd« temperatuur.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2