BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. ALBERT RIEL Hef bedoek zal inEnschen ee.i strikt particulier karakter dragen; de kroon prins zn! in het West-End-hotel lo- jgeeren. Na een dricdargschen fr:jd r.ij:i d: 'M a rol' k arm ach benden bij dc rivier Aric- lil verslagen en uiteengejaagd. Zij hebb:1e dooden en gewonden laten liggen. De Ru-.sische Rijksraed nam het \v etc ontwerp tot bevordering van de ma tigheid in alcoholgebruik a an, met dien verstande, dat jaarlijks 10 millioeu in plaats van de door dc commissie voorgestelde 20 inillioen daarverwor den uitgetrokken. De oude, uit de 13e eeuw datee ren de kerk te Altöbcm is een prooi der vlammen geworden. Het dak en het klokkenhuis stortten in; slechts de muren bleven staan. Omtrent de oor zaak van het ontstaan van den brand is nog niets bekend. Op vers ei rillen ie plaatsen van den staat Illinois hebben zware regen buien groote schade aangericht. Ver scheidene personen zijn omgekomen. In den omtrek van Michigan vooral is de omvang der verwoestingen zeer groot. Een loodskoster is in het kanaal van Bristol met het stoomschip „Star" uit Nicuvv-Zeeland in aanvaring ge komen. Vijf loodsen zijn verdronken. Op de lijn Nizza-Coni zijn bij de boring van een tunnel door ontijdige ontploffing van dynamiet een ar- beidei gedood en vier ernstig gekwetst. Ingevolge een verkeerde manoeu vre met het laagtestuur is de vlieger Lehugueur gevallen. Hij is ernstig ge kwetst. Middenstandstentoonstelling in Den Haag. Wij lezen in de Haagscne Kroniek van de „Nieuwe Gron. Crt." Met de plannen voor de Middenslauds- tentoonstelling in Den Haag in 1915 moet het uitstekend vloden. Naar ik hoor zijn voor het benosdigde waarborgkapitaal reeds zeer belangrijke bijdragen toege zegd en laat 't zich aanzien, dat weldra het geld er zal zijn. Men is dan ook druk in de weer met 't maken van teekenin- gen en met het ineenzetten van het pro- gra: ia in zijn onderdeelen. Het moet in de bedoeling liggen ,om, als het zóó ver is, den Prins der Nederlanden het eerevoorzitterschap aan te bieden, een onderscheiding, die Z. K. ,H. zeker wel zal aanvaarden, waar hij1 zich bereid heeft verklaard om ook in de volgende week de prijzen, op de landbouw-expositie van het vorig jaar behaald, in een feestelijke bijleenkomst aan de winners uit te reiken. LEIDEN, 14 Mei. Het Ziekenhuis. Bij' het afdeelingsonderzoek in de Eer ste-Kamer van het voorstel tot verhoo ging van hoofdstuk V der Staaisbegroo- ting voor 1914 werd gevraagd, waarom niet de provincie, evenals dit voor den bou.w van het ziekenhuis te Groningen en van dat te Utrecht was geschied, in de bouwkosten van dit ziekenhuis was betrokken. Immers zullen ook patiënten van elders en niet alleen uit de naaste omgeving, maar ook uit 's-Gravenhage en Rotterdam daarin worden opgenomen. Tiet provinciaal belang was hier dus niet minder mede gemoeid dan met den bouw van de beide andere genoemde zieken huizen. De opmerking werd voorts gemaakt, (dat uit de toelichting miet voldoende blijkt, hoe groot de kosten zijtn eenerzijds van de wetenschappelijke inrichtingen, de in richtingen ten behoeve van 'het hooger onderwijs, en anderzijds van het zieken huis, de inrichting speciaal voor de zie ken. Heden is in de Eerste Kamer het des betreffende wetsvoorstel in behande ling gekomen. De heer De Gijselaar betuigt als afgevaardigde van Zuid-Holland harte- lijken dank aan de Regeering voor dit wetsontwerp, waardoor aan een behoef te van Leiden en van de academie, lang gevoeld, zal worden voldaan. De Minister van.Binnenlan dd- sche Zaken, de heer Cort van der Linden beantwoordt de opmerking in de stukken gemaakt, dat de provincie niet bijdroeg. Men meende dat dit anders was geweest met de ziekenhuizen te Utrecht en te Groningen. Omtrent Utrecht is dat niet juist; al leen het Rijk droeg de kósten en wat Groningen betreft, daar had stad en provincie vooral behoefte aan een groot ziekenhuis, te Leiden is dit niet het geval en is het vooral iiet academisch onder wijs, dat de inrichting noodig had. Een andere opmerking, n.l. dat men niet genoeg onderscheid kan zien tus- schen de verschillende uitgaven voor het ziekenhuis en voor de laboratoria, beant woordt hij door naar de specificatie te verwijzen. m Zonder hoofd, stemming werd daar na het ontwerp aangenomen. Bij Kon. Besl. zijn: le. mr. Aert van der Goes, te Nijmegen, mr. Hendrik van der Goes en Lodewijk van der Goes alhier, met al hun wettige zoo manne lijke als vrouwelijke afstammelingen in den Nederlandschen adel verheven, met de praedicaten van jonkiieer cn jonk vrouw; 2e is Wiihc'tnina Francis:?» van der Ooe:, te Leiden, verheven in den Nederlandschen adel, met het praeriicaat van jonkvrouw. Met de „Siert,'* zijn verzonden de Kcnink!. goedgc!:er. dc statuten van de Ver. van Ambtenaren der R'jlouniversi- tcit. Door eenige R. K. Dames is opge richt een Dameszungv j. ee.iiging under den titei „Maris Stella". De v.rej.niging slaat onder leiding van mcj. A. C. de Vos. Hei bestuur is ais volgt samen gesteld A. Sarabcr, presidente, G. Heij- deoian, le secretaresse, J. Dingjan, 2e secretaresse, M. Kruifhooft, penning- meesteresse, M. Hoeks, bibliothecaresse. De Luitenant-Kolonel W. L. Over- duijn, Commandant van het 4e Reginient- lnfanterie, wordt belast met het toe zicht op de oefeningen van het 28e Bataljon Landweer Infanterie welke voor het Kader op 22 en 23 en voor Kader en manschappen van de Landweer van 25 tot 30 Mei in de legerplaats bij1 Kat wijk worden gehouden. De met ingang van 16 Mei a.s. bij het 22e Regiment-Infanterie tot Majoor benoemden Kapitein H. Koster van het 4eiRegiment-Infanteric wordt belast met het bevel over het le bataljon van eerst genoemd regiment. i ROOMSCHE AGENDA. Vrijdag Bondsgebouw 8 uur, Jaar vergadering R. K. ^-2C. Jongel:vereen. „St. Aloysius". Vrijdag 9l/± uur. Bcndrgebouw. Le denvergadering Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Dinsdag 8i/2 uur. St. Jozefsgezellen- gebouw. R. K. Kiesvereeniging. Katwijk en Domeinen. Aan de Tweede Kcir.cr zijn vanwege den minister van Financiën inlichtingen verstrekt op het adres van B. en W. van Katwijk, omtrent de verhouding van de gemeente Katwijk en het Domeinbestuur. De minister zegt o.a., dat feiten, welke aan de klachten van de gemeente Katwijk ten grondslag zouden liggen, in de ge wisselde d tukken niet genoemd worden en dat de met die gemeente gesloten contracten betreffende staatsgronden, de uitvoering dier contracten èn verdere aan vragen om afstand van staatsdomein vele en van allerlei aard zijn. Hij legt dan vervolgens de gevoerde correspondentie over, waarin van de zijide der regeering o.a. dezen raad aan het gemeentebestuur van Katwijk werd gegeven Uw college zou tot een spoedige be bouwing van den grond kunnen mede werken door: le. wegruiming van het door uwe gemeente in het leven geroe pen bedoelde bouwverbod, en 2e. ont eigening van den grond krachtens de Woningwet ten name van de genoemde Vereeniging voor Volkshuisvesting. Ik vestig uw aandacht er op, dat het bestuur de woningen voor den a.s. win ter zou wenschen gereed te hebben. De toezegging van mijn toenmaligen ambtsvoorganger in 1902, om een strook staatsgrond langs het PrinS Hendrikka naal voor f 10 ter verbreeding van dat kanaal aan uwe gemeente te verkoopen, wensch ik gestand te doen en wel in dier voege, dat c.q. de noordgrens van die strook zou samenvallen met het oost waarts verlengde der noordgTens van de thans bestaande haven ca. Vermits bij de behandeling van de mo tie-De Ruiter Zijl k er in de raadsverga dering, blijkens de door u overgelegde notulen, door genoemd raadslid zou zijn te kennen gegeven „te moeten gelooven. dat hij door het domeinbestuur verkeerd is ingelicht", en door uw voorzitter, „dat de geschiedenis van deze motie een les moge zijn voor sommige raadsleden en ingezetenen, dat men moge inzien, hoe het domeinbestuur de leden en B. en W. tracht te misleiden", vertrouw ik, dat uiw college van dezen brief en van de daarin aangehaalde correspondentie tot het ver krijgen van een volledig inzicht in deze, inzage aan de raadsleden zal geven. Het antwoord op dien brief, welke in afschrift werd toegezonden aan Ged. Sta ten van Zuid-Holland, ontving de mi nister ifcot heden nog niet ■Wel is van Ged. Staten, in verband met een door hem aan dit college gericht schrijven, dezer dagen met voldoening het bericht ontvangen, dat in de door hem beoogde'medewerking ten behoeve van de Vereeniging voor Volkshuisves ting van de zijde der gemeente geen be lemmering zal worden ondervonden. NOORDWIJK. In de vergadering van de Mannenzangvereeniging „St. ürego- rius", oriderafd. van den Ned. R. K. Volksbond, werd tot voorzitter gekozen de heer A. C Caspers Hz., in de plaats van den heer J. P. Rijnders, die wegens zijn benoeming tot voorzitter der Af- deeling zijn functie had neergelegd. Verder werden de bestuursfuncties ver deeld als volgt: Dom. Caspers, secretaris, W. de Groot Thz., Penningmeester, Ger. Vink, Bibliothecaris, Adr. Krol, commis saris. Nog werd besloten gedurende de drie zomermaanden geen repetities te houden, omdat de meeste leden dan wegens druk ke werkzaamheden niet geregeld de oefe ningen kunnen bijwonen. Nadat nog een woord van dank1 was gesproken tot den scheidenden voorzit ter ,werd de bijeenkomst met gebed ge sloten. NIEUWKOOP. A.s. Zaterdag, 's voor middags te half elf ure .wordt in het Hotql „Het Vliegend* Paard" eene ver gadering gehoudenvan stemgerechtigde ingelanden van den Polder Nieuwkoop of zoogenaamde Droogmakerij1. Op 16 Mei a.s., des namiddags ten een ure, wordt in het Hotel „Het Vliegende Paard" eene vergadering ge houden van stemgerechtigde ingelanden van den Schi'kerpolder. NI EU WEEN. Gistermorgen is door onzen Z.Eerw. heer Pactoor op plechti ge wijze de eerste steen met inscriptie gelegd van de R. K. School. De Z.Eerw. lieer Pa-toci I s daarna de oorkonde soor en sprak daarhj .de wensch uit dat dit gebeuw m ge gebruikt worden tot eer van God; dat dc kinderen er in zullen opgroeien tot eer en deugd, en tot fiin- lcc staatsburgers wofden gevormd, die de belangen van de Maatschappij na ons zullen behartigen volgens christelijke beginselen. Daarna werd moor het kerkbestuur de eerste steen gelegd, waarna het jong ste kind van dc schooi ook 'n steentje legde. Hierna kwam het armbestuur aan de beurt, cn verder eenige belangstellen den en de twee hoogste klassen van de school en nog eenige kleintjes, die voor dit doel door hunne ouders waren ge zonden. Ook het hoofd der school, de lieer Copraij, legde een steen, waarbij de Z.Eerw. heer pastoor opmerkte, dat de heer Copraij juist dit jaar 30 jaar in de schooi was werkzaam geweest, en noode had gezien dat de oude school werd afgebroken, doch de pastoor ver trouwde dat de heer Copraij toch met vreugde deze eerste steen zou leggen voor de nieuwe school. De heer Co praij dankte den Z.Eerw. heer pastoor, stemde volkomen in met zijne woorden en sprak de hoop uit dat de nieuwe school een hecht en sterk gebouw mo ge worden, waarin hij en de andere leerkrachten hun best hoopten te doen om de kinderen te leeren, wat hun vormt tot goede Katholieken en goede staatsburgers.Hierna was de plechtig heid afgeloopen. WARMOND. In het verslag van de Volksbond-oprichting in het blad van gisteren, heeft de zetter een fout ge maakt. Er stond vermeld, dat alle 22 aanwezigen als leden toetraden dit moet zijnalle 82 aanwezigen enz. De secretaris van het voorloopig co mité deelde ons heden nog mede, dat, wanneer aller?, die lid waren, toen War mond nog aan de Sassenheimnche af deeling verbonden was, ook nu leden worden der onafhankelijke afdeeling Warmond, wat wel ïe verwachten is dan zal' het ledental 119 bedragen. Bij de merkwaardigheden uit de dierenwereld, die wij in den laatsten tijd hebben ücricbt, kunnen wij nog dit voegenIn hetKooibosch lag in een hoogen boom e£n kraai genesteld. Een wilde eend hééft den kraai verdreven en elf eieren in'het nest gelegd. Zooiets is nimmer gehoord, want een eend légt haar eieren steeds in het riet of in den lagen waterkant. De kuikentjes „in den dop" zijn ech ter reeds ten doode opgeschreven, want omdat ze terstond al heel vlug ter been zijn, maar nog lang niet kunnen vliegen, zullen ze spoedig over den rand tuime len en aldus met een salto mortale het jonge léven verliezen. Een onzer Raadsleden, die aan de uiterste grenzen van Warmond woont, aan dè overzijde van het Kagermeer, is thans zilveren bruigom. Daar zijn woning moeilijk en niet zon der varen te bereiken is, zijn de mede- vroede-vaderen gisteren gezamentlijk per motorboot van den heer Jac. Bruynen, ter felicitatie gegaan. Er stond een zeer sterke wind op het wijde water en men had nu nog eens gelegenheid kennis te maken met de moeilijke reis, die dat in-de-verte-wo- nend raadslid zich getroost, als hij, ruw heid van weer en winden trotseerend, met zijn roeibootje naar hier komt, om de vergaderingen van den Raad bij1 te wonen want alleen een orkaan zou in staat zijn hem thuis te doen blijven, wanneer het de belangen der gemeente geldt. Een knechtje van den heer Th. Z. hield het zoontje van zijn patroon eens boven het water om het kereltje eens bang te maken. Bij ongeluk liet hij hem vallen cn de jongen ging kopje-onder in den modderachtigen sloot. De bang- maker heeft hem nog bijtijds kunnen redden. Gisteravond vergaderde de afdeeling Warmond van den Diocesanen Bond van R. K. Bloemistenpatroons. Tot voorzitter voor het Hoofdbestuur werd met algemeene stemmen gekozen de heer Eldering. Tot afgevaardigden voor de a.s. Al gemeene Vergadering werd gekozen de heer G. Onderwater, als plaatsvervanger de heer J. Th. Kouwenhoven. Het reglement werd met enkele wijzi gingen goedgekeurd. Door de aanwezigen werd als voor- loopig besluit genomenZaterdag n.m. de werktijd te stellen tot 6 uur. ZOETERWOUDE. De commissie tot wering van schoolverzuim benoemde tot voorzitter den heer A. A. van Gil's en tot secretaris den heer C. Renes, beiden als zoodanig aftredend. ZOETERWOUDE (Dorp). Een on gewone drukte was er dezen morgen in de Weipoort. Reeds vroeg wapperde van de hooge molenwieken de driekleur, van de woningen in „de buurt" werden de vlaggen uitgestoken, Jleden was bet 26 jaar geleden dat onzen wethouder, den heer AA. Th. Kompier, inet mej. E. Klein, in hef hu- wei ijL trad. Vandaar die algemeene op gewektheid,- reden tot feestvieren. Om negen uur werd in de schoon ver sierde kerk van St. Joannes Onth. een H. Mis uit dankbaarheid aan God op-, gedragen door den H.Eerw. Deken. Deze plechtigheid werd bijgewoond door den Edelachtb. heer A. A. v. Gils, burgemeester en den heer C. J. Kap- tein, wethouder. Toen het jubileerende echtpaar en de familieleden ter kerk waren gereden, verrees voor de boeren woning door het ijverig werken vaneen tiental jonge en oudere buren een in modernen stijl gehouden eerepoort. Achter het witte latwerk was frisch dennengroen aangebracht. De bloeinen- bakken waren keurig gevuld met plan ten en bloemen. Gele en witte seringen en hangplanten, ons thans zoo mild door moeder Natuur verschaft, maakte deze poort tot een juweeltje tusschen Flo ra's schatten in de omgeving. De poort stond er als gegroeid, getuigde van veel zorg en was niet zooals dit vroeger zoo dikwijls werd gedaan, door papie ren en andere middelen bedorven. Naar wij vernemen zal heden de poort worden geillurnineerd en de laan naar de feestzaal leidende a la giorno wor den verlicht, wat zeker veel bekijks zal hebben. Zonder dat de feestvierenden iets wisten, was deze hulde aangebracht. GE'- GEMENGD. Zware brand. Gisteravond omstreeks tien minuten over half tien bemerkte een op de Haar lemmerstraat te Leiden s,urveilleerende agent, dat er een begin van brand ont stond op de bovenverdieping van het perceel 2830 van de firma Kruijfhooft, welke verdieping wordt gebruikt voor magazijnen en werkplaatsen. Onmiddel lijk waarschuwde de agent de personen, die nog in den winkel bezig waren, doch aan biusschen viel niet meer te denken. De opgestapelde manufacturen en beddegocderen boden een uiterst ge schikte stof aan de voortwoekerende vlammen, zoodat liet spoedig een vuur zee was, die zich hel tegen de lucht afteekende en zeker tot ver in den om trek is waargenomen. De wind sloeg de vonken her- en derwaarts, zoodat de belendende perceelen veel gevaar liepen. De brandweer onder commando van den heer Stam was betrekkelijk vlug met veel materiaal (twee stoombrand- spuiten) ter plaatse en wisjt het vuur te beperken tot liet genoemd perceel' 2830het daarnaast gelegen perceel van dezelfde firma en de aan de andere zijde gelegen Roomsch-Katholieke M. U. L. O.-Scholen voor meisjes bleven ge spaard. Wij hoorden de bemerking, die- als een grief werd geuit, dat men eerst te half elf begon het brandende perceel aan de achterzijde te bespuiten, docli of deze grief gegrond is, laten we buiten beschouwing zeker ver dient de brandweer hulde voor het zeer tactvol cp.reden, waardoor, ondanks den wind, de belendende perceelen zijn be houden. De politie zorgde spoedig op een uitstekenae wijze voor het afzetten der straten. Gelukkig, dat juist dienzelfden dag de Haarlemmerstraat, die eenigen tijd is opengebroken geweest voor het leggen van riolen, op de hoogte van het bran dende perceel weer was dichtgelegd anders was het blusschingswerk veel moeilijker geweest. De waterschade in perceel 26 van de firma Kruijfhooft is enorm, zoowel in de boven- als benedenverdieping. Het Zusterschool heeft echter zoo goed als niets geledenalleen eenige niet noe menswaardige schade aan het dak. Hedenmiddag was men onder toezicht der bouwpolitie bezig het benedenge deelte van perceel 2830 alleen de bovenverdieping is afgebrand omver te halendat gedeelte van de straat was aan beide zijden afgezet. De oorzaak van den brand, die, zooals gezegd, ontstond in een der v. erkpl'aat- sen, is onbekend. Verzekering dekt de vrij aanzienlijke schade. Kerknieuws. Plechtige Bisschopswijding van Z.D.H. Mgr. L. Schrijnen. Met buitengewonen luister hadden gis teren de plechtigheden plaats der wijl- ding van Z. D. H. Mgr. Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond. Reeds voor 8 uren trok van af de Kathedraal een stoet naar het bisschop pelijk Paleis, waar zich de bischoppen en andere hoogwaardigheidsbekleders bevonden, gereed om op te gaan naar de kathedraal. De stoet werd afgewisseld door een drietal heerlijke groepen Leerlingen van het pensionaat St. Louis droegen het beeld van St. Lauren tius, den patroonheilige van den nieu wen bisschop. Verder droegen een aan tal leerlingen van de scholen der Zus ters van Liefde, in fraaie kieedij gedost, de zinnebeelden van het priesterschap. Eu door de derde groep, gevormd door de studenten van het Roermondsche Bis>- schoppelijke College werd het fraai ge schilderd wapen des bis^chops gedragen. Onder machtig klokgelui begaf men zich naar de kerk, die door 'een groote menigte was gevuld. Tot in de kerk aanwezige autoritei- Jen beho,orde,n Jlir, Mr. G. Ruys yie Ingezonden Mededeelingcn ;i 30 cent per regel. DENKT OM B MEUBELMAOAZUN Bcercnbrc. ck, commissaris, der Korr igin de heeren Sanders, bivgemeerter van Roermond, met wethouders en raads leden, Hoffmans en M. Bongaerts, leden van Eerste en Tweede Kamer, de garni- zoenscomm. ndant, de mi'iriecommissaris en de commandant der marechaussees, Mr. Bolsius, president der Rechtbank, en bijna a'!e leden der Arrondis:cruents*- rechtbank en van het kantongerecht, ver der de hoofdambtenaren van rijks- en gemeentedienst. De aanwezige ridders! van Malta waren Mr. dr. G. baron van Hugenpoth tot Aerdt, Utrecht, schat meester, Z. baron van Dordt tot Medler Duiven en Mr. baron v— Möve!l tot Westerflier, Culemborg, kapittelridders., De bekende pianist, de he?: Jos. Luv- ten, bespeelde bij het binnentrekken van den stoet het machtige or^el'. Onmiddellijk namen nu de plechtig heden een aanvang. Na den zang van het 4-st. Ecce saeen- dos van E. France" P-^-dl-ecteur der Kathedraal) voerde koor r»er Kathe draal, versterkt door het Mannenkoor der Kapel in 't Zand, op zeer verdienst- volle wijze de driestemmige mannenmis van Perosi uit. Op het altaar geschiedden intuc rhen de .treffende liturgische oefeningen, welke haar hoogtepunt bereikten in de oplegging der handen e~ ril'Lge zal- ving, gedurende de H. Mis nog gevolgd door de zegening en aanbiedl g van staf, ring, mytcr en handschoenen. Treffend is het oogenblik, waarop de nieuwe bisschop door de beide assi- steerende bisschoppen begeleid, al zege nende door de kerk schrijdt. Daarna, terwijl de gewijde bisschop op zijn troon had plaats genomen, wordt het Te Deum aangeheven. Thans zongen de vereenïgde drie kerki koren der stad van Kathedraal', Munster kerk en Kapel in 't Zand, onder leiding van den heer E. Franssen, het S-jfern*- raige Te Deum van Hub. Cuypers. Op het einde der plechtigheid brengt de nieuwe bisschop a°n den wijbisschop tot dank den groet „Ad multos annos'* nog vele jaren! De Pontificale Hoogmis werd gece lebreerd door Z. D. H. Mgr. v. d. We tering, aartsbisschop vin Utrecht. Ge-; Jijktijdig begon de Wijdeling de H. Mis aan het O L. '«'rouwe-altaar. De aartsbisschop werd geassisteerd door prof. Jos. Keuller, hoogleeraar aafl het Groot-Seminarie, als aarts-diaken en den Hoogeerw. Heer L. le Bron de Vexela, deken van Roe.mond, als aarts- subdiaken. Als presbyter-assistens fun geerde de Hoogeerw. Heer Mgr. Dr. P. Mannens, president van het Groots Seminarie diaken en sub-diaken van dc H. Mis waren resp. de Weleerw. Heeren A. v. d. Venne en K. Receveur, kapen laans der kathedrale kerk. Ook de Wel eerw. Heeren Kapelaans der AAunster.-, kerk assisteerden. Als ceremoniarius fungeerde de Wel-i eerw. Heer Kissels,. De assistenten van Mgr. Schrijnen wa ren de professoren van het Groot-Se minarie, Dr. W. Baudin, en H. Everts1. Mgr. A. J. Callier als eerste assistent-f bisschop, werd geassisteerd door de sö-1 cretarissen der bisdommen Haarlem en Roermond de Weleerw. Heeren van Dam en W. Linsaen. I Mgr. Hofman, al's tweede asspstens-l bisschop, werd geassisteerd door Prof. P. Geurts en Rector J. Theunen. Mgr. Schrijnen begaf zich na de Wif' ding met de overige bisschoppen door de versierde Swalmerstraat, naar zijne voorloopige woning, die door de zorgi van de buurt uitwendig fraai is versicrdj. Daar werd van 1 tot 2 uur door den nieuwen bisschop receptie gehouden. Vele geestelijken, militaire- en burger lijke autoriteiten, maakten hiervan ge-' bruik, oin Monseigneur hunne geluk wen-' schen aan te bieden. Na de receptie volgde in het Grooit Seminarie het diner. Mgr. Schrijnen presideerde de tafeï, welke met tcer-groene varens en violette irissen w as versierd. Naast hem was ter rechterzijde gezeten Mgr. Callier en naast dézen Mgr. Meeuwissien ter lin kerzijde had Mgr. Hofman plaats geno men. Tegenover Mgr. Schrijnen zat de Aartsbisschop, rechts van Mgr. Van de Wetering was de plaats van Jhr. Mr. G. L. AA. H. Ruys de BeerenbronCk', Commissaris der Koningin, links die van Mgr. Dr. P. Mannens. Aan het dessert werd allereersj- dooc Mgr. Van de Wetering een speech uit-» gebracht op den nieuw ge wijden jBjs-j

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2