Uit Stad en Omgeving. STR00B0EDEN,.~"êz i cictuo i ui. Bcddenmagazijnen Groote sorteering KARPET- TEN, ZEILEN, VITRAGES. ZIE HIERVOOR DE ETALAGES. Haarlemmerstraat 134*136. naar Dordrecht vertrokken ten einde te bezoeken: de Nieuwe hHaven, aldaar, de zalmvisscherij op de Nieuwe Menve- de onder Dubbeldam en Lips' sloten- en brandkastenfabriek. LEIDEN, 24 April. Emma-bloem. De opbrengst van die Emma-bloem in Leiden en omliggende gemeenten be draagt f 1236.26 V2, ongeveer 50 min der dan het vorig jaar. jWiji laten hier de cijfers van eerilge andere plaatsen volgen. Te Rotterdam bracht het bloempje op f 5680, te Am sterdam f 6000, te 's-Gravenhage f 8000, te Arnhem f1050, te Delft f750, te Zaan dam 809, te Leeuwarden fl 296,51 V2, te Breda f S00, te Haarlem f 4100. „Lichaamsontwikkeling". Gisteravond vergaderde de gymnastiek vereniging „Lichaamsontwikkeling". De vergadering, oorspronkelijk op Maandag uitgeschreven, doch door bijzondere om standigheden verzet op dezen avondt was zeer goed bezocht De voorzitter opende deze vergadering op de gebruikelijke wij ze en heette allen welkom. Spr. zette in het kort uiteen, met welk doel vergaderd werd, mm. om een voorstel te bespre ken in zake een uitvoering, te geven met medewerking van de toneelvereeni- ging „Vondel", Dit voorstel werd door de leden met applaus begroet en allen beloofden de oefeningsavonden trouw te bezoeken. De voorzitter vroeg ook aller hulp voor den verkoop van kaarten. Spr. zeide, dat deze uitvoering gegeven zou worden om ,ten (eerste het (ledental ,tje doen stijgen en ook om financieel sterker te worden. Besloten werd om op xde uit voering uit te komen met ringen, rek- lstok en brug, terwijl ook ;vele standen zul len gegeven worden. Na nogmaals alle leden aangespoord te hebben om trouw de oefeningen bij te wonen, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze d'e vergadering. Allen gingen zich toen oefe nen voor de uitvoering, die waarschijn lijk 24 Mei zal plaats hebben. Debatigclub „De Hanze". 'Hét bestuur van s,De jHflnze" heeft den laatsten debatingavond' wieten te maliën tot een bijlzonder aangenamen, 'Inleider voor dezen avond was de weleerw. pater C. L. Zuidgeest, ien we behoeven voor ieder, die zich beweegt op liet vereeni- gingsgebied in Leiden en dus pater Zuidgeest reeds meermalen heeft hoeren spreken, niet te zeggen, dat de inleidiqg van den weleerw. pater insloeg door haar duidelijkheid, door de puntige en geestige zetten. De eerw. inleider besprak de or de, die er heerschen moet in heel het menschelijk leven, in alle menschelijke handelingen. De voorzitter van „De Hanze", de heer H. W„ Spendel, dankte dezen inleider en allen, die tot het welslagen van de debatingavonden hebben bijgedragen^ de verzekering gevend, dat het bestuur zal trachten een volgend jaar meer orde te brengen in de avonden, wat betreft plaats, tijd enz. Na dit nuttige gedeelte van den avond, dat trouwens ook aangenaam was, be gon het gezellige. De aanwezigen zetten zich neer aan kaart- of'domino-spel, of vermaakten zich aan den sjoelbak.^ Voor ieder der drie -spelen was gen prijs een kistje sigaren uitgeloofd, die na het middernachtelijk uur werd uitgereikt. Een zoer aangenaam slot van de reeks debatingavonden, waarvoor het bestuur der Hanze waardeering verdient. Het Rijks Ethnographisch Museum heeft van het Bataviaasch Genootschap van Kunsten en Wietenschalpjpen 125 eth- nographische voorwerpen uit landen bui ten den O.-L Archipel gelegen ten ge schenke gekregen. Door dit hoogst belangrijke geschenk worden vooral de afd. Zuidzee, Mada gascar, Sceloc-eilanden, Mindanao, Siam, Voor-Indië cn Arabic op zeer gewenschte wijze aangevuld. 'Geïnventariseerd ,als se rie 1S77. Aan het Genootschap wordt de dank der Regeering betuigd. 2 Mei a.s. zal1 het veertig jaar gele den zijn, dat Prof. Dir. A. P. NL Franchir mont het ambt van hoogiéeraar in de Organische Chemie aan de Universiteit alhier aanvaardde. Voor het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Dec zijn benoemd tot assistent aan de Rijksuniversiteit alhier: voor de neus-, keel- en oorheelkunde tlr. C. J. A. van Iterson, thans assistent buiten be zwaar van te Rijks schatkist, alhier; voor de vergelijkende pathologie dr. j. Roos, thans assistent /buiten bezwaar van te Rijks schatkist, alhier; voor de pathologie G. O. E. Lignac, alhier. Gisteravond werd door de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier een bijeenkomst gehouden met het doel de toestand der Leidsche diaconale aangele genheden meer algemeen bekend te ma ken. Als sprekers traden op dr. J. Schok king, van hier, dr. J. H. Adriani, van Utrecht en mr. Briët, voorz. der Leidsche diaconie. Dr. Adriani sprak ojm. de volgende behartigenswaardige woorden „Als de leden der kerk het zout der aarde zijn, dan moet de kerkelijke armen zorg het zout der armenzorg wezen." De diaconie moet de armenverzorging voor materialiseering bewaren, zij moet boven alles in den arme den jnedemensch zien. Wanneer men in hem alleen den bedeelde ziet die enkel stoffelijke be hoefte heeft, dan doet men meer kwaad dan goed." In de commissie belast met het afnemen van de examens M. O. in het teekenen en in het boetseeren, die voor het jaar 1914 zitting houdt te Rotter dam, is o.a. benoemd de heer W. C. A. Ridderhof, leeraar aan de school van het genootschap „Mathesis Scientiarium Ge- nitrix" alhier. Men deelt aan de „Rotterdammer" mede, dat de toestand van onzen oud stadgenoot, Ds. R. J. Wl Rudolph te Amersfoort thans hoogst zorgwekkend is. De lichaams- zoowel als de geeste krachten gaan voortdurend snel achter uit. De lijder kan, menschelijkerwijze ge sproken, het maar kort meer maken. Op Dinsdag 28 April zal voor de Studentenvereniging voor sociale lezin gen alhier optreden di. Hans Wehberg redacteur van het Zeitschrift für Vol- kerrecht met het onderwerp: Die Auf- gaben der dritten Haager Friedensconfe- renz. De reserve-majoor |G. G. van Meurs van de 4e infanteriebrigade wordt van 20 Juli tot 29 Augustus a.s. ingedeeld bij de brigade Grenadiers en Jagers om aldaar werkelijken dienst te verrichten. De majoor L Ft C. Beijens, van de 4e infanteriebrigade is aangewezen om van 29 Juni tot en met 15 Juli een cur sus te volgen in den vestingoorlcg, welke te Amsterdam onder leiding van den com mandant der stelling van Amsterdam zal worden gehouden. Bij Ron. besluit is de heer J. G. Bosma, adspirant reserve-officier van ge zondheid bij het 4e reg. infanterie, be noemd en aangesteld bij het reserve-per soneel der landmacht tot reserve officier van gezondheid der 2e klasse bij het personeel van den geneeskundigen dienst en in verband met die benoeming onthe ven van de door htem bij de brigade Gre nadiers en Jagers aangegane vrijwillige verbintenis. Qe in zijn rang bij het dienstvak der militaire administratie bij het perso neel der intendanten overgejpöaatste ka pitein L- J. de Wlolf van |de 4e infanterie- brigade, is bestemld' om ie worden werk zaam gesteld ondier de bevelen van den commandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie fe Utrecht De Badstraat te Katwijk. Naar aanleiding van een vraag in het Verslag nopens de onteigening voor de verbreeding van de Badstraat te Katwijk, schrijft de Minister van Binnenl Zaken, dat het niet op den weg der Regeering ligt te bevorderen, dat een verkeersweg breeder wordt gemaakt dan door het gemeentebestuur werd bepaald. AARLANDERVEEN. Gistermorgen zijin hier 48 stuks kerkschapen verkocht. De heer J. H. alhier werd kooper. De scha pen brachten f 32 per stuk op. ALKEMADE. De opbrengst van den verkoop van het EmmabToempje heeft in deze gemeente f 112.71 bedragen. (Oudewetering f 15.75, Roeloarendsveen f23.42, Nieuwwetering f 15.35, Rijpwe- tering f38.84 en Oudade f 19.35) Dit resultaat is waarlijk schitterend. Het co mité gevormd door de dames Blokker, Immens, Janicht, Krebberk, Roosendaal en Willinck, en den jongen dames, die zich met den verkoop der bloempjes hadden belast ,komt een woord van lof toe voor den in den dienst der Charitas verrechten arbeid. f Dat men op zoo'nsucces niet gerekend had, blijkt wel uit het feit, dat men bloemen te kort kwam, zoodat enkele jonge dames lévende bloemen gingen (verkoop en, en zelfs een zoover ging, dat zij de blloemen van haar hoed voor het goede doel' opofferde. BODEGRAVEN, Uitslag der verkie zing van twee leden voor |dén Gemeente raad: Uitgebracht 655 geldige stemmen. Hiervan verkregenJ. Beijer .(lib.) 228, J. J. Heusdens (lib.) 300, A. C. Leliveld (R.K.) 328, J. Ruting 228. Gekozen is de heer A. C. Leliveld' en herstemming tusschen ide overige idrie candidaten» GOUDA. De gemeente bezit in 'eigen dom een stuk land ten water, ter grootte van 3.18.30 H.A., gelegen onder de ge meente Reeuwijk, voor welk 'eigendom reeds tweemaal een bod is gedaan, resp. van f 3500 en f 4000. R en W. advi seerden tot verkoop over te gaan, doch ds raad volgde niet dit advies, hoofd zakelijk uit overweging, dat vervreem ding van gemeentegrond onder de tegen woordige omstandigheden niet was aan te bevelen. Thans hebben de aannemers D. A. Ver beek en j. M. van den Berg voor be doeld stuk land en water f 5000 geboden. Daar de gemeente voor haar eigendom, gelegen ver buiten haar grondgebied, slechts een jaarlijksche huur van f 95 ontvangt, meenen B» en W. en ook de commissie van bijlstand in het beheer dér gemeentewerken, den raad te mogen ad- viseeren, dit aanbod aan te nemen. KATWIJK. De Coop. Boerenleenbank vergaderde gisteravond in hotel de Ros kam. De voorzitter, die heer Jac. v. d. Gugten, opende (de vergadering, De isecrer taris, de heer J. v. dl. Perk, las de notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. Uit het verslag van den kassier kunnen we het volgende vermel den: Ontvangen spaargelden: saldo 1 Jan. 1913 f 17.060,96, ingelegd gedurende 1913 f 18.037,16, met inbegrip van f453,66 aan rente; totaal f35.098,12. Terugbetaalde spaargelden f20„62S,16. Schuldig dus op 31 Dec. 1913 f 14,469,96, In omloop waren tot 31 Dec. 1913 51 spaarboekjes, waarvan 13 nieuwe in 1913.Voorschotten saldo 1 Jan. L913 f 10.900; idoor 16 voor- schotnemers gehaald in 1913 f23.850; totaal f 34.750; terugbetaald in 1913 f7750; blijft over op 31 Dec. 1913 f27.000, met inbegrip van f850,50 aan ontvangen (interest. iLoopenidé rekeningen opgenomen door twiee id'eelnemers f1500'. Totaal bedrag aan ontvangsten in 1913 f60.796,43; totaal bedrag aan uitgaven f60.373,39; totaal omgezet bedrag in 1913 f 121.169,82. In 1913 is winst ge maakt f71,53; af verlies vorige jaren f 39,411/3; batig saldo f32,11 Vs- Aantal leden 31 Dec. 1912: 30; einde 1913: 41. In 1913 dus 11 nieuwe leden. Geboekt 281 posten. De heer Jac. Meijer Johz., die met dén heer N. Bos de rekening van. den kassier had nagezien, kon hier over een zeer gunstig verslag uitbrengen. Hij meende namens -de vergadering den kassier wel dank te mogen brengen voor diens nette en correcte administratie. Als lid van het bestuur werd herkozen de heer A. v. Paridon, tot liid van den raad van toezicht de heer Joh. v. d1. Gugten Pz. en tot plaatsvervangend bestuurslid de heer Joh. Meijer Fz. Voor het nazien der boeken van den kassier voor 1914 werden benoemd de heeren T. Noort en W. v. Beelen Gz. Het salaris van den kassier bleef als in 1913. Tot afgevaar digde naar de Centrale werd gekozen die heer E. Wassenaar. LEIMUI DEN. De raad vergaderde on der voorzitterschap van den burgemees ter, den heer Ninaber. Aanwezig waren alle ledien. Van de gemeente Alphen is een schrij ven ingekomen of de gemeente Leimui- den ér iiets ivoor voelt, aangesloten Je wor den aan de waterleiding, daar Alphen zijn water zal brengen tot aan de Ridder- buiurt in den Hieerenweg, B, en W|. 'heb ben geantwoord daar veel voor fe voelen. Het maximum van den te heffen hoof- delijken omslag wordt vastgesteld op f 4200. Inzake verbetering van den Geerweg is thans een nieuw schrijven met be- grooting ingèkófnen, wielke laatste is o>p- gemiaakt Idoor den Provincialen Water staat en waarbij de kosten van verbete ring geraamd zijin op f 10.800. De helft daarvan zal dé Provincie dragen en de andere Tielft zal dan ieder voor 1/4 ge dragen moeten worden door Leimuiden, Ter Aar, den Noordeindpolder én den Geeipolder. De baan zal dan 6 M- wor den (3.30 Meter behand en aan elke zijde 1.35 Meter berm),. Op voorstel van den Voorz. wordt be sloten medewerking te verleenen om "dit plan te verwezenlijken, mits het onder houd opgedragen worde aan een com missie van beheer uit de vier genoemde corporaties, die dan elk aan het onder- houd 1/4 zullen moeten bijdragen. Medegedeeld wordt, dat van de ge meente Alphen een voorstel is ingeko men om Leimuiden ook aan te sluiten aan de Alphensche hoogdruk-bronwater leiding. De bedoeling zou dan zijn te gaan langs Bilderdam, dorp Leimuiden, Nieuweweg naar de ringvaart De gemeente Leimuiden zal 'een ver bruik moeten garandeeren yan "10..950 kub. meter per jaar. JB.ij concessie voor 40 jaar zal dan jaarlijks aan Alphen be taald moeten worden f2430.24 en dus zal de kostprijs per kub. M- zijn 22 ct., aanleg, buizen enz. inbegrepen. Op voorstel van d;en Voorz. wordt dit adres in handen gesteld van B, en Wi voor prae-advies,. NOORDWIJK. Gisterenavond gaf de pymnastiekf en Séhermvereeniging ,,D'. O. S." een uitvoering voor een vrijl goed bezette zaal! in „Het Hof Van Holland'A Deze uitvoering, die onder lleiding stond van den Diiredteur, den heer C. J. Hel'K mann, mag uitstekend geslaagd heeten. En dat terwijl' zij gegeven werd onder minder 'gunstige omstandigheden, ver oorzaakt door de ziekte van een vijftal! werkende leden, zooals vooraf wérd me degedeeld. De oefeningen aan rek' en brug wer den kranig ten uitvoer gebracht en gei- tuigden van flinke oefening en degelijke leiding. Öok de athletische standen na de pauze liepen uitstekend van stapel en oogstten veel bijval, terwijl de plasti sche standen aan het slot keurig waren verzorgd en zeer in dén smaak vielen. Een groot deel van het succes van Tleze stan den was te danken aan de .kunstvaardi ge hand van onzen tooneelkapper den heer v. d. Heijden. Achtereenvolgens werden vertoond: Twist, Sport, 'tLaat ste schot, Claudius en Drusus, Trouw aan de Vlag. Tusschen de verschillende nummers, werden voordrachten gegeven door den heer Elfrink uit 'Haarlem, die het pu bliek uitstekend amuseerde. NOORDWIJK a. ZEE. Te Haarlem is geslaagd voor de acte 1. o. de heer H. H. de Boer. VOORSCHOTEN. Naar wij vernemen, worden alhier pogingen aangewend tot het oprichten van een coöperatieve wo ningbouwvereniging. Onderhandelingen moeten reedj zijn aangeknoopt De rederijkerskamer „St. Genesius" zal bij gelegenheid van het Encycliek- feest opvoeren „De §nakerijjen van Hans", blijspel in drie bedrijven. ZOETERWOUDE (dorp). Gisteren avond vergaderde in het café van den heer Dolle, de Coöperatieve Boerjen-, Spaar- en Leenbank. De vergadering was niet zoo druk bezocht ate vorige jaren doordat deze jaarvergadering niet op boete verplichtend is. De presentiel ijlst bevatte de namen van 51 léden. De Voorzitter, den heer M. Th. Kompier, opende de vergadering met een hartiejliijk welkom'swoord. 't Vorig jaar heeft spr, bij de aanvaarding van rijn voorzitten- schap de médewerk'ing en steun der be stuursleden mogen ondervinden, waar- Voor hij hen van harte dank brengt. De notulen worden door den secretaris, den heer C. H. de Boer, gelézenzij worden onveranderd goedgekeurd. Het verslag (dér vereeniging over het' afgeloo- pen jaar 1913 wordt door den kassier, den heer A. A. van pils, uitgebracht. In het Bestuur kwam geen verandering; de heer C. H. de Boer heeft zich bé- l'ast met het secretariaat Negen vergade- riungen werden gehouden. Het ledental bleef vooruitgaande. Zeven nieuwe le den traden toe; het lédental is nu 169. 1068 posten werden geboekt. Sedert de oprichting zijn 612 boekjes uitgegeven. Het nuttig spaarwezen is door den Bank dus bevorderd. Vroeger is dikwijls ge klaagd over het niet op tijd aflossen en rente betalenhet bestuur hedft ech ter dit jaar geen reden tot klagen ge had. Nog sléchts f74 achterstallige zijn te vorderen. De Conclusie van het ven- slag is in het kort: 1913 was teen gun stig jaar. Op het verslag volgde applaus en dank van den voorzitter. Aan de nu aan de orde zijnde rekening en ba llans over 1913 hebben wij de volgende eindcijfers ontleend. Ontvangen spaan- gelden f 166.309.14; terugbetaalde voor schotten f 19.380.50; Centrale Bank f72.740.72; medeleden f 12.601.89; te- fugbetaalde spaargelden f 179.750.96; begeven voorschotten f31.200.uitga ven Centrale Bank f50.491.66; mede leden f I6.752.52V2, Balans uitstaanrié (voorschotten f 140.190.821/2 tegoedCen- trale B;ank f 49.747.841/2tegoed leden f 17.397.85; Resteerende rente f75.40. Balans schulden. Saldo spaargelden f217.922.13; leden schuld f 2.698.691/2 reservefonds schulden f 7.363.751/2 Sal do winst f290.041/2- De rekening wordt goedgekeurd en de Voorzitter brengt den kassier dank voor het beheer der zaken. De bestuurs verkiezing (aftredend is de heer A. "A. van Gils) is aan de orde. Waardeerende woorden spreekt de Di recteur, den heer C. Lagerberg, tot den aftredenden kassier. Met bijna algemeend stemmen wordt de heer van Gite herko zen. pe Voorzitter vraagt of de Kassier zijh herbenoeming aanvaarden wil'. Dé heer van Gite zegt het bestuur gaarne ter wille te zij'n en zal daarom1 zijn her benoeming aanvaarden, den leden dan kende voor het in hem gestelde vertrou wen. (applaus). Het lid van het bestuur, de heer de heer Joh. v. Diemen, wordt bij' accla matie herkozen, waarvoor hij den léden dank brengt. Het lid van het bestuur, den heer C. H. de Boer, wordt eveneens bij aCcla- taiatie herkozen. Bij de rondvraag wordt besproken de Hechte opkomst ter vergadering. Die Voorzitter brengt ten slotte harte lijke dank aan den Raad van Toezicht en de bestuursleden voor alles wat voor den Bank is gedaan, en de leden voor hun .opkomst ter vergadering, waarna de sluiting volgt. ZEVENHOVEN, jln pe (R> JO. (parochiale school alhier \verti Zondagavond de eerste les van den cursus in de uitspraak van hel Latijn voor Nederlanders gegeven door iden heer van Tol, organist en koor- directeur te Amsterdaimi. Dez eouirsus zal gevolgd wonden door heeren koordirec- t-euren, organisten en zangers uit de ge meenten Uithoorn, de Kwakel, Nieuw- veen, Aarlanderveen, Nieuwkoop, Noor den en Zevenhoven. De belangstelling en opkomst der deelnemende parochiën valt te roemen. Dje knecht van den landbouwer R. alhier, met een imet twee paarden be spannen met graan geladen wagen rij dende, moest uithalen voor den meel- wagen van den molenaar H., van Nieuw- veen. Hij geraakte te diep in ^len kant, de wagen zakte weg en kwam' in het water terecht. De paarden bleven op dén kant staan evenals de voerman. Eenige zakken graan waren nat. Verder geen schade. De verkoop der Emimabloem in de gemeenten Zevenhoven en Nieuwveen door de 13-jarige jongejuüfr. K. Jonker en W. Slingerland Uit deze gemeente heeft f 17,33 opgebracht GEWESTELIJK GEMENGD, het boefje. Gistermorgen werd door de politie te Noor dw ijkerhout naar Haarlem overgebracht dezelfde jongen, die voor een paar dagen in Zoeterwoude was aangekomen en daar vertelde, dat hij door rijn stiefmoeder achtergelaten was. Woensdagavond werd hij in deze ge- Ingezeild it vy.d de !:ug a 3d eeni per regel. t£. V. JU DfcN VEKGULDtN HOED" Haarl.straat hoek Janvossensteei Wederom ontvangen: Nieuwe soort,, HEEREN-HOEDEN en PETTEN. g Zwarte stijve Hoeden in de bekende prijzen f 1.95, f 2.45 en f 2.95. ZEER LAGE PRIJZEN. meente aangetroffen en bijl den veld wachter gebracht. Daar vertelde hijfft zelfde leugens, die hij overal eldiers h» verkocht, ,met het grootste gemak. He» werd nachtverblijf verleend, terwijl fo ■gistermorgen werd ondervraagd door d-c burgemeester, wien hij' ten slotte van zin verschillende reisjes verhaalde, De jong,' doet zich zoo beleefd' en netjes voor, da men zijn leugens gemakkd.jk gelooft, bi is van fatsoenlijlke afkomst en zijn oude: zijin heel goed voor hem. 'De jong, schijnt echter belust te zijn op een reisje Gevallen. De 18-jarige landbouwerszoon A. y. 4 S., wonende nabij Hoofddorp, h* het ongeluk bij het leeren van een jojw paard er af te vallen. Hij kwam juis op zijn hoofd terecht en wel met zooï kracht, dat hij bewusteloos werd binnen gedragen. De dokter constateerde hersen schudding en achtte zijn toestand ems% Brand. Bij den arbeider Bogaard aan den Sb terweg bij den Kruisweg te FUarlea m er meer brandde een bij het hii staand schuurtje af, waarin al rijn gereed schap en verschillende knidere zaken w» ren geborgen. Niets werd gered', terwij de schade ook niet door verzekering gedekt Oorzaak nog onbekend, doch vernwtd wordt, dat vuur uit een brandende pijp de oorzaak wel geweest zal zijn. Gisteravond omstreeks half elf braken binnenbrand uit bij iden winkelier H., op den hoek van Paul Kruger- en Morsdi- straat te Leiden. De brand! ontstond doordat ide man, die een petroleumlamp in de hand', viel. Gedienstige buren a voorbijgangers hielpden dien brand Nib ischen met (het water uit jeen ,didh.tibijf zijnde sloot Om kwart over elf was de bram gebluseht. De schadie is nogal belangrijk, maar wordt ti'oor verzekering gedekt Kerknieuws. Bisschopswijding te Roermond, Bij pauselijke machtiging zal de bis schopswijding van Z, D. 1H1. Mgr, Lam Schrijnen plaats hebben op 13 Mei a.s, St Servatius-dag. De H. wijding zal wor den toegediend door Mgr. 'dien Aartsbis schop met assistentie van HiH|, DD. HH Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haar lem en Mgr. J. Hofman O. F. M., tit Bisschop van Telmesso -en oud vic. apos; van Zuid-Chanst Het St. Joseph Studiehuis te Tilburg. Men meldt uit Tilburg aan die „Msb." Gisterenmorgen werd alhier de eerste steen gelegd van het St. Joseph Studie- huis> dat aan dé Tongerlooscbe Hoel straat gebouwd wordt door de Fathers der St Joseph-Congregatie van Mill-Hill RoosendaaL Het nieuwe studiehuis is bestemd on jongens op te leiden voor ,de Missiën der Congregatie van Mill-Hill, welke ongfr veer 150 Nederlandsche priesters onder hare leden telt, in alle deelen der weré werkzaam. De studenten volgen de lessen aan het R. K. Gymnasium der Congri- gatie van O. L- Vrouw en Moeder van Barmhartigheid te Tilburg. De Weleerw. pater Benvenuitus Poell O. F. M-, 'die, na acht jaren als missio naris werkzaam te zijin geweest, verleden jaar in zijin vaderland hersbei voor zijne geschokte gezondheid' kwam zoeken, zal den 17en Juli a.s-. wieidierom naar de mis sie in Brazilië vertrekken. Als nieuwi missionarissen zullen hem' vergezellen d< Weleerw, paters Minderbroeders JHilarioJ Verheij van Den Haag; Blasius Bertei van Arnhem en Constantius v. Eijk, val Alkm'aar. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde heden tot arts de heeren J- H Oudsteijn (Rotterdam) en W. S. van den den Berg (Delft)tot semie-arts de heereji W. C. Aalsmeer (den Haag) en J. M. A. li- van den Bergh (Leiden). Sport. Betrouwbaarheidsrit. Gisteren was het, zooals wij reedi meldden, voor de automobielen en motor- carren de zwaarste route: 305 K.M,, 0VJ Arnhem, Nijmegen, Roermond, Eind hoven, Tilburg, Breda, Dordrecht, RoI|er' dam en Den Haag. Vóór zevenen n°i> kwamen de wagens gisteravond op het Buitenhof voor de bureaux van 4e ^on" Ned. Automobielclub te den Haag achter eenvolgens binnen. Het stond er zWi"

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2