Uit de Pers. 128) MAGNA. Nier- en Blaaskwalen. Tweede Blad, behoorende bij De Leldsche Courant van Woensdag 8 April no, 1365. Een zwenking? Het Centrum schrijft: Er zijn in de afdeelingen der Tweede Kamer nogal bezwaren ingebracht tegen de voorgestelde verhooging der opcenten, wat wel niemand verwonderen zaL De Kamer staat intusschen voor een moeilijk geval, want waar zal het benoo- digde geld te vinden zijn, nu de Regee ring, of althans minister Biertling, in geen geval tariefsverhooging blijikt te willen? Eigenaardig in verband' hiermee is, dat men het thans van Links tracht te doen voorkomen, alsof imen daar toch niet zoo sterk ityegen indirecte belastingen is. ge kant I i. 'J I i De opmerking (werd gemaakt, (dat de in voering van de aangekondigde bieraccijins en tabaksbelasting kwalijk ware overeen te brengen met de verklaringen der lin kerzijde tijdens de verkiezingscampagne, dat de versterking der inkomsten uit di recte belastingen zou moeten worden ge vonden. Hierop werd, blijkens het V, V., geant woord, dat „niets minder waar is". Men heeft van den kant der Linkerzijde steeds een imeer juiste verhouding tusschen di recte en indirecte belastingen voorgje^ staan, zoo heette het, en geweigerd de noodige gelden zoo goed als uitsluitend uit indirecte belastingen te verkrijjgeiy maai nimmer is ontkend, dat ook de in directe belastingen haar deel zouden moe ten opleveren. ;Nu is er echter in het Concentratie program bitter weinig, oftewel geen spra ke van verhooging .der indirecte belas tingen. zoodat ,'idit verwieer allerminst sterk lijkt Evenwel, wanneer de linkerzijde ook de indirecte belastingen haar deel wil doen leveren, waarom is zij dan zoo he vig gekant tegen verhooging der invoer rechten'? Het wordt steeds raadselachtiger, dat zij juist op dit punt zich zoo doctrinair betoont. De „dessous" van de eerste lijkverbranding. Wiij lezen in de N. Haarl. Ct. In de liberale kranten heeft men kun nen lezen, hoe deze week op 1 April de eerste lijkverbranding heeft plaats gehad, of liever: de „plechtigheid" die aan de eigenlijke verbranding voorafgaat. •Nu, die is heel mooi geweest: er is or- gelgespeeld en gezongen, en onder de, tonen van Bach's „Andante" zonk de kist zoo heet het in de berichten plechtig naar beneden, naar den oven... De menschen waren er van aange daan, zoo mooi als 't was. 1 Maar daarna kwam toch eigenlijk pas de ivare „lijkverbranding", en dat ge deelte van de „plechtigheid", dat niet voor familie en genoodigden was be stemd, maar dat „sans fagons" werd uitgevoerd door expresselijk daartoe uit Duitschland overgekomen „monteurs", was veel minder mooi S 'We kunnen daaromtrent wat vertel len: een paar bijzonderheden die veel van al het moois wat er van de lijkver branding verteld wordt, wegnemen, zelfs voor de vurigste voorstanders ervan Een poos geleden we hebben het toen vermeld werd de eerste „proef- verbranding" gehoudenhet was een vet varken, dat die eer genoot, en dat inj een kist óók zoo plechtig „wegzonk" en in den oven jging. Maar het bleek toen, dat het nog niet in de perfectie ging: of het varken te vet was, of dat er wat anders aan scheeldemaar het lukte niet heel goed en met alle permissie ge zegd: 't stonk verschrikkelijk. Toen is men aan 't veranderen ge gaan. De oven werd verbouwd en de Duitsche monteurs hadden hard werk. Drie weken geleden kwam het tweede FEUILLETON. Wellicht had zij eenige tegenstribbe ling verwacht; Magna's gedachten wijl den echter nu elders,. Zelfs aan Tiny had zij niet kunnen zeggen, wat haar dezen tijd zoo drukte en vv^t zij steeds vreesde te zullen verraden, Zij doorleefde in den geest de ver schrikkelijke dagen, toen die brief kwamj Hiij had haar met smart en toorn ver vuld, maar».,,, hij was immers niet van hem geweest Een .geringe hoop had nog b.ij haar geleefd, dat wellicht juist deze brief het ijs zou doen breken. Zijn ant woord echter, dat verschrikkelijke ant woord, had haar een laatsten stoot gege ven. Zij kon zich den inhoud nauwe lijks herinneren..,.!., zij wist slechts, dat zij zedelijk gebroken was, dat zij ge- wenscht had te sterven, om nooit, nooit weder aan die woorden herinnerd te wor den. Haar laatste handeling was geweest den brief weg te sluiten, opdat niemand dien ooit zou zien. Zij gruwde reeds als zij aan het vakje dacht, waar hij gebor gen was.. 7t Was zeker een goede bet- schikking geweest, dat Tiny juist in de- n tijd gekomen was, H|oeveel liefde 'd zij haar niet gewijld. Maar nu'kwelde varken aan de beurt: die proef slaagde, zoodat men nu gerust was als voor den derden keer de oven moest werken Dr. Vaillant kwam toen aan de beurt. Van een ooggetuige,' die bij de ver branding (wat iets anders is dan de plechtigheid boven!) daarbeneden inde „werkplaats" tegenwoordig was, verne men wij nu, dat het daarmee toch niet erg vlot ging. Om half twee had de „plechtigheid" plaats, maar het was al tien minuten over vijven, toen het eigenlijke verbran den pas gebeurd wa?: de oven was niet heet genoeg, of er mankeerde iets aan, kortomhet ging ondanks den mon teur uit Jena, die het zaakje opknapte, allesbehalve voorspoedig. Daarenboven leek het geval aan den ooggetuige, die ons inlichtte, allesbehalve een pieus werk. Er werden grappen verkocht, en eerbiedig ging het allesbehalve ver|- telt hij en het verhaal, dat zoo'n ver branding zonder vettige rook etc. plaats heeft, noemt hij een sprookje. Enfin,— ónze zegsman, die voor verbranding te voren wel iets voelde, moet er nu niets meer van hebben, nadat hij de „dessous" van het geval heeft gezien! Ons inziens begrijpelijk. Trouwens, deze zoo opgehemelde eer ste verbranding is nog in andere opzich ten een vreemde zaak geweest. Men meldt ons, dat de familie er sterk tegen was, en reeds de kist had besteld en het graf laten delven: voor een begraving was alles gereed, toen het hoofdbestuur van de lijkverbrandersvereeniging met een papiertje kwam, waaruit bleek, dat de overledene 'er sterk op gestaan had, om verbrand te worden en dit als zijn uitersten wil had te kennen gegeven. Noodgedwongen heeft toen de familie toegegeven. Men vraagt zich af, wat er toch achter kan steken, dat op deze wijze, 'zoo geheel tegen de publieke opi nie in, de lijkverbranding schijnt gepous seerd te moeten worden? Kerknieuws. JMgr. Schrijnen. Naar de „Tijd" verneemt, kan de Bis- sdhopsconsecratie op 1 Mei, St. Philip- pus en Jacobusdag, nog niet plaats heb- hen ;i de eerstvolgende aposteldag is eerst 11 Juni. Hoogstwaarschjijnlijk zal te Rpme dispensatie gevraagd worden in het voorschrift van de wijding op een aposteldag. Wprdt deze gunst door den H. Stoel' .verleend, dan zal de Conse cratie waarschijnlijk ;op den feestdag van St. Servatius, 13 Mei, te Roermond ge- isdhjieden. Het „Ctr." Verneemt, dat Zidh uit de meer dan dertig saeoul'iere priesters,ge boortig van Venllo en werkzaam' in het Bisdom Roermond, een Comité heeft sa mengesteld, dat hun .stadgenoot en bis- sco!p\ ieen stoffelijk huldeblijk in den vórm van een pyxis will aanbieden. 1 Met hetzelfde doel heeft zich een co mité gevormd uit de geestelijkheid van het Decanaat Kerkrade. Door de parochianen van 'Venlo zal aan M|gr. een salon-ameublement wor den aangeboden. Naar „de Tijd" meldt, is het Interna tionaal Liturgisch Congres, cfet onder bescherming van Kard. Bourne te Lon den zou worden gehouden van 2025 Juli en waaraan ook door liturgische kringen hier te lande medewerking was toegezegd, op verzoek van het Eucharis tisch Comité uitgesteld toji de lente van 1915. Sport. Oost-NederlandWest-Duitschland. Voor den wedstrijd tusschen Oost-Ne derland en West-Duitschland, welke op 19 April' te Enschedé wordt gespeeld, brengen de Duitschers de volgende spe lers in het veld Walter Fischer, Steinhauer, Bongartz, Bietgen, Quatram (allen van de Dluis- burger Spielverein), SChiimmelfeder (Bonn), Ludewig (Duisburg), SChwag- Magna de vrees, dat haar geheim haar mocht ontsnappen» Was het niet beter alleen, geheel alleen te zijn? Er zijn be- leedigingen, die doodlelijfker worden als eeh derde ze weet:. ,Tiny hield Magna's zwijgen voor af matting, maar nam toch aan, ,dat zij in haar afreis toestemde» Nadat .Tiny zich zachtkens verwijderd had, ging zij naar de kamer, waar haar zuster eens gewoond had. Hoe weinig geluk had dit, toen zoo prachtig en zorg vuldig ingericht vertrek gezien! Dornick's beeltenis hing nog boven de plaats, waar eens Gaby's schrijftafel stond. Tiny ves tigde haar oogen op de onloochenbaar schoone, sprekende trekken, ,W|elke macht hadden eens deze trekken op haar jong hart uitgeoefend en hoe ondankbaar was zij toen jegens God, dat Hij het anders beschikt had. Zij zou Dornick noch Ga by's onverschilligheid, noch Magna's on verzettelijkheid betoond hebben. Zij zou hem blindelings vertrouwd en hem in alle zijn dwalingen gevolgd zijn. Terwijl zij naar zijn beeltenis zag, was het haar of ,de trekken veranderden en een ander beeld stond haar voor den geest: een paar zachte blauwe oogen staarden haar zacht en treurig aan als wilden zij vragen, waarom zijl zich van hem afgewend had. Zij had toen haar meijer (Dussel'dorf), Franken (Bonn), Jansen (M.GIadbadi) en Hennes (Aken). Het Nederlandsch Oostelijk elftal is als volgt samengesteld: Doel: Göbel (Vitesse); achter: Wijn- veld (U. D.) en Holters (Vitesse); mid den: A. Meijer (Tubantia), F. van Heij den (Quick N.) en Wennekes (Vitesse) voor: jhr. Feith (Tubantia), Rodermond (Vitesse), H. Wassen (Z.A.C.) H. Ny- kof (Tubantia) en Jentink (Quick, te Amersfoort.) NederlandBelgië. In de gisteravond gehouden vergade ring van de elftalcommissie van den Ne- derlandschen Voetbalbond is het elftal dat 26 dezer in het Amsterdamsche sta dion tegen België zal spelen, ongew'ij- zig gehandhaafd. De samenstelling is de zelfde als tegen Duitschland, met dien verstande echter ,da.t D. Kessler rechts binnen en Buitenweg middenvoor zal spelen. Het Belgische elftal is als volgt sa mengesteld: DoelBrichaut (Racing Club van Brussel). Achter: Swartenbroeckx (Daring), Hu- bi n (Racing). 'Midden: Suetens (Antwerp F. C.), Schietse, (Racing Club van Gent), Thys (Union St. Gilleoise). Voor: Goetinck (F. C. Burgeois), Ni- sot (Leopold F. C.), Musch (Union St. Gilleoise), Vancant, (F. C. MalinOis), Hebden (Union St. Gilleoise). Invallers zijn: van Halen (Cercle Bru,- geois), Bragard (Verviers), Wertz, (Ant werp). Recordvlucht met 12 passagiers. Men meldt uit St. Petersburg: De ingenieur Sikorski heeft met zijn tweedekker een nieuw record gemaakt. Hij vloog met 12 passagiers, waaronder eenige Doema-Teden, en slaagde ler in een hoogte van 1560 meters te bereiken. Concours hippiques. De Min. v. Landb. en van Financiën brengen ter kennis lo. dat ten aanvoer van den invoer van paarden, bestemd voor het vanwege de Vereeniging tot bevordering der paar denfokkerij in Nederland, in Juni e.k. te 's Gravenhage te houden internatio naal concours hippique, afwijking var> de geldende verbodsbepalingen wordt toegestaan onder voorwaarde: a. dat aan het eerste kantoor worde overgelegd een door den secretaris, ge delegeerd-commissaris, van het concours- hippique afgegeven bewijs, dat de paar den voor genoemd concours hippique bestemd zijn; b. dat de paarden, voor zooveel zij na afloop van het concours hippique) hier te lande mochten blijven, niet in het verkeer worden gebracht, dan na door den districts-veearts te Leiden of een zijner plaatsvervangers te zijn gekeurd en gezond bevonden. 2e. dat ten aanzien van den involer van paarden, bestemd voor het vanwege de Wiest Brabantsche Harddraverij- en Concours-Hippique-vereeniging 1 Juni e.k. te Bergen op Zoom te houden in ternationaal concours hippique, afwij king van de geldende verbodsbepalingen wordt toegestaan. De voorwaarden zijn dezelfde als sub. lo., behoudens de keuring, die voor het concours-hippique te Bergen op Zoom moet geschieden door den districts-vee arts te Breda. In Johannisthal heeft een jonge vliege nier, de 20-jarige Ernst Edler Von Loeszl, op een Albatros-tweedekker getracht het hoogterecord van Linnekogel te verbete ren. Hij steeg te 61/4 uur omhoog, steeg zeer snel en na 45 minuten had hij reeds een hoogte van 4550 M. bereikt De strenge koude 25 graden onder nul deed den carburator bevriezen, zoodat hij genoodzaakt was te landen» Land- en Tuinbouw. Paaschtentoonstelling te Utrecht. Op de gisteren te Utrecht gehouden jaarlijksche Paaschtentoonstelling van hart niet willen laten spireken; zij was te kinderachtig geweest, om zijn een voudige en juiste inzichten te verstaan, en nu zij hem begreep, was het te laat Tiny verliet de kamer om zich langs den 'gang naar boven te begeven, waar haar een eigen vertrek ter beschikking was gesteld,. Zij kwam de tafel voorbij, waarop wat de post bracht wepd nieder- gelegd. Onwillekeurig viel haar blik daar op; ,weder lag |er ieen brief, doch deze toonde idütmaal 'IBlehrenberg's adres en- droeg 'den poststempel van Blerlijn, Het schrift van het adres was sierlijk en kon zoowel van een mannen- als van een vrouwenhand zijn. ,Tiny was overtuigd, dat het een vro.uw'enhand was, en zij geloofde wiel te weten van wie. H,et aanrollen van een rijtuig werd op dit oogenblik gehooijct Dietrich's vrooi- lijke stem riep den bedienden een groet toe en ook Bernards stem hoorde men» Tiny had groote lust zich te verschuilen, maar beiden traden reeds binnen en de knaap liep zijn tante jubelend tegemoet Ik kwam over Landskron naar huis, sprak Bernard, en ik heb «mijl veroorloofd1, Dity mede te brengen. Hij verlangde zoo naar zijln mama. Mag ik bij mama, als ik stil ben? vroeg de kleine, idle (reeds sinds eenigen tijd bij ide zieke toegelaten was. Ik maak mama volstrekt niet moede. stieren, koeien, kalVeren, varkens en sohapen werden o.m. de volgende be- kfroningen toegekend No. 1. De fijnste, beste koe, met meer dan 6 breede tanden, het meest geschikt voor de slachtbank, met hard voeder gemest. No. 15 gebr. Dorrepaal te Koudekerk le prijs. No. 7. De beste 2-jarige blaar- of witkopstier. No. 48, M. iC. Piek, te Ouds hoorn, le prijs. No. 8. De beste jrinkstier, niet blaar- of witkop. No. 57, le pr. A. Wi. Speel man te Bodegraven no. 58, Wi. Boer te Biodegraven 2e pr. no. 54, J. Langend- slag te Noorden bij Nieuwkoop, 3e pr. No. 9. Die beste blaar- of witkop pin'kstier No. 69, le pr. M. C. Piek te Oudshoorn, en no. 66 A. Veellenturf te Bodegraven, 2e pr. No. 10. De beste melkkoe, niet blaar- of witkop, gekalfd hebbende na Januari no. 70 'H. Wu Speelman te B|odegraVen, 2e prijs en no. 73 Ph. Hooigjenldoorn te Wperden 3e prijls. No. 11. De 'b'este blaar- of witkop melkkoe, gekalfd hebbende na Januari. No. 75, A. Veelenturf te Bodegraven, 2e prijs. No. 12. Die beste melkschot, nietblaar- of witkop, met hoogstens 4 breede tan den, gekalfd hebbende na Januari. No 78 Wi Boer te Bodegraven le prijs. No. 13. Die beste blaar- of witkop melksChot met hoogstens 4 breede tan den, gekalfd hebbende na Januari. No. 81 C. C. Breuking te Voorschoten 2e prijs. No. 15. !De beste melkvaars, niet blaan- of witkop, met hoogstens 2 breede ban den, gekalfd hebbende na Januari. No'. 82 H. W. Speelman te Bodegraven, le prijsno. 85 H. van der Graaf, te Bo degraven, 2e prijs. No. 16. Die beste blaar- of witkop melkvaars met hoogstens 2 breede tan den, gekalfd hebbende na Januari. No. 93 H. van der Graaf te Bodegraven, 2e prijs. No. 17. De beste drachtige koe, min stens 6 maanden drachtig. No. 98 N. Huijsman te Zoetermeer, le prijs en no. 95 J. L. Wesseling te Woerden, 2e prijs. No. 18. De beste vaarkoe (melkge vende, niet gemest). No. 102 H. van .der Graaf te Bodegraven. No. 19. De beste kennelijke drach tige vaars, no. 106 H. van der Graaf te Biodegraven, 2e prijs. No. 21. Die beste blaar- of Witkop kuispink no. 117 H. van der Graaf te Blodegraven, le prijls. No. 26. Die beste ram1 (2-jarig of ouder). No. 138 gebr. Dprrepaal te Kou dekerk, le prijs, en no. 139 C. 'G» Bireu- kink te Voorschoten, 3e prijs. No. 29. De zes beste vette schapen. Np. 15*0 H. W|. ^Speelman te Blodegraven, 2e prijs. V. P. N. Dinsdagmiddag hield de Vereeniging tot bevordering der Pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland te Utrecht haar algemeene voorjaarsverga dering, onder leiding van den heer F. Posthuma, uit Den Haag. De bijeenkomst werd bijgewoond door den directeur-generaal van den Land bouw, den heer P. v. d. Hoek, en den inspecteur der zuivel controle, die door den voorzitter in het bijzonder welkom werden geheeten. Spr. wees er voorts op dat het arbeidsveld der V. P. N. zich elk jaar uitbreidt en meer een landbouw- vereeniging gaaf worden. Het jaarverslag werd onder dankzeg ging aan den secretaris, den heer J. Schuijleman, goedgekeurd, evenals de re kening en verantwoording van den pen- ningmeeste'r. De balans sluit op f 26781.83, en de exploitatierekening op f 26013.101/2-Het verliessaldo bedraagt f 5197.83. De penningmeester werd na eenige discussie over de wijze van boekhouding van zijn beheer gedechargeerd. De eierveilingen te Amsterdam en Rot terdam hadden dit jaar een kleineren om zet dan het voorgaande. Vergeleken met JHet zal haar «misschien teen heilzame verstrooiing zijln, imeen4e iTiny, terwijl die kleine reeds (van bet verkregen verlof gebruik (maakte ien henenging, Het zal goed zij|n, als Dity nu meer hij zijn imama is; daar ik vertrekken moet, ging ,'Tiny toen beslist voort Magna zou anders te veel eenzame uren hebben. Tiiny wendde zich naar het woonver trek, maar zag toch nog, dat Bern ar dj met zekeren haast naar den brief greep', die op ide tafel lag. De brief moet juist gekomen zijn, zoo beantwoord|de zij de vraag, die zij in zijln oogen meende te lezen. Laat ik ,u niet ervan afhouden dien te lezen. Een brief van Jitellbrinck, het heeft indertijd geen haast, sprak Bernard, den brief onverschillig bij zich stekend. Tiny wist nauwelijks waarom haar over deze oplossing een zekere vreugde aan greep. En toch, hoe dwaas! Mocht deze brief ook niet van Edith zijn, hij kon er nog een menigte bekomen. Frans Hellbrinck, die mij dit schrij ven zendt, is de voormalige bescherme ling van uw broeder, zeide Bernard, haar in de woonkamer volgendl De jonge man heeft een buitengewone loopbaan gehad... Bernard vertelde nog verder van Hell brinck; voor Tiny ging echter den zin zijner woorden geheel verloren. Zij kon er niet aan denken, dat zij hem van haar Ingezonden Me^edee'ingen h 30 een' 1 er regel. Velen hebben verschrikkelijke kwellin gen doorstaan tengevolge van nier- en blaaskwalen, waarvan zij geen hindei zouden hebben gehad, wanneer zij de waarschuwende eerste verschijnselen niet veronachtzaamd hadden. Hoofdpijn, pijn in den rug, pijnlijke ledematen, duizelingen, verstoorde slaap, een voortdurend vermoeid gevoel, koude handen en voeten, blazen onder de oogen rheumatische pijnen, urinekwalen van ve lerlei aard, dit alles zijn waarschuwin gen, dat uw nieren haar werk niet be hoorlijk verrichten. En van het werk der nieren, hangt de gezondheid van het geheele lichaam af, want de nieren fil- treeren de onzuiverheden uit het bloed. En als deze vergiften want het zijn vergiften in het bloed achterblijven, volgen ongetwijfeld ziekten van zeer pijn lijken en verwoestenden aafd als nier steen (nierkoliek), jicht, rheumatiek, wa terzucht, ischias, uremie (urinezuurver- giftiging.) Het heeft geen. doel om de plaatse lijke verschijnselen te behandelen. Werkt onmiddellijk in op de oorzaak van uw kwaal de nieren door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wel ke rechtstreeks op de nieren werken en haar opwekken, versterken en genezen. Zij hergeven aan de nieren haar oude kracht en gezondheid, waardoor de oor zaak van uw kwalen wordt opgeheven. Te I eiden verkrij^b. bij D. M. Kruisinga, N. Rijn 33, Reijst en Krak, Steensir. 41, en de Waal, Mare 56. 2088 Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel f 1.75 -ijffi jL voor doozen. Eischt JKËde echte Foster's Rug- jdgjTfqfBjgV pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van ne- MAPCUi venst. handelsmerk. 1912 ging de omzet aan eieren der Am sterdamsche veiling met 200.000 achter uit en verminderde de opbrengst met f 900. 'De middenpirijls steeg echter met f0.35 per 100 stuks. De omzet der Rot - terdamsche veiling verminderde bij 1912 vergeleken met ongeveer 200.000 stuks aan gestempelde eieren, doch vermeer derde aan ongestempelde met 180.000. Olp voorstel van het hoofdbestuur werden eenige regelen vastgesteld voor het erkennen van verkoopgelegenheden van pluimveeproducten als erkende in stellingen der V. P. N. en voor de eier- controle der V. P. N. De vergadering verleende het H. B. machtiging om de instelling eener voe dercontrole voor te bereiden en te rege len. Voorts vereenigde de vergadering zich met een voorstel van het H. B., om' het met 1 Januari verschenen weekblad in eigendom over te nemen en o^p Tien bestaanden voet voort te zetten. In de plaats van den heer Schep, die uit het hoofdbestuur trad, is opgetreden de heer Westerman, te Hees. Medegedeeld werd dat in 1916 een in ternationaal Pluimveecongres zal wor den gehouden. Aan het einde der vergadering sprak de directeur-generaal van den Landbouw zijn dank uit voor de uitnoodiging tot bijwoning dezer vergadering. Spr. ver klaarde zich bereid met het hoofdbe stuur in overleg te treden tot bestrijding der "hoenderziekte, en uitte zijn beste wenschen voo.r den bloei der V. P. N. Daarna werd de vergadering gesloten. Afloop Verkoopingen. BODEGRAVEN. De uitslag der verkooping door Notaris Krüseman, van de Hofstede Bloemhof" z. z. alhier, groot 20 H.A. 45 A 90 c.A., geveild in 8 perceelen, is als volgt Perc. J in bod gebr. A. Dorrepaal Jz., Hazers- vertrek spreken moest 'Of bij hare aan kondiging van (daareven niet verstaan) had? Of zou het hem mogelijk geheel schillig zijln? Wilt giji zof> 'goed zijn, mij den trein te .noemen, die de beste aansluiting heeft begon zlij wedieri. 'Overmorgen zal de beste dag zijn, en ik 'sprak er Magna reeds van,. Bernard stond daar zwij'gend en zag naar den grond, als zocht hij zijn ge dachten te verzamelen, die zich blijikbaar ergens mede bezig hielden. Overmorgen zeide hij dan en zijn stem klonk mat. Freule, mag ik ópen- hartig met u spreken, wilt gij mij een oogenblikje gehoor schenken Vrees niets, ik zal u niet verschrikken, giingj hij voort, toen hij zag, dat Tinv ver bleekte het scheen hem zelfs, dat zij een schrede teruggeweken was. Nadat Tiny in een kleinen armstoel had plaats genomen en hij zich voor haar had geplaatst, s prak hij: Het betreft haar, die wij beiden beminnen. Waarom er doekjes om te wan den Mijn nabijheid, mijn oponthoud hier is u lastig; ik had dit al .laing moeten, inzien. Het zal' u echter, hoop ik, gerust stellen, dat ik in ieder gevat overmorgen voor goed naar Berlijn denk te gaan. Wilt gij dan mijn zuster nog een korten tijd de weldaad uwer tegen*- woordigheid schenken? (Wprdt verv.)

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3