Uit Stad en Omgeving. OPROEPING HUISHOUDSTER. VERKÖÖPÏiNG Kerkschapen NELSON XI Een HUIS met TUIN Telefoon 112 Groote Sorteering NIEUWE KATOENTJES VICHY'S enz. De Keuze Keuken-en Pun- tasleschorten Is groot. Koioenen en Zwarte OlENJAPONNEN worden op maat spoedig en voordeellg geleverd. 1278 Zie Etalages. Haarlemmerstraat 134136. Met ingang van 1 Mei is bij den dienst der directe belastingen alhier aan gesteld de rijksklerk 3e kL Si. P. Nijidam, tot nu toe te Groningen. LEIDEN, 28 Maart.| Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven. De herstemming voor de verkiezing van 2 leden-patroons en van 1 lid-werkman van de Kamer van Arbeid voor de Bouw bedrijven zal plaats hebben op Vrijdag 3 April 1914. Het stembureau zal zitting houden op het Raadhuis (Kamer van B.. en iWL) van twaalf uur des middags tot twee uur des namiddags en van zeven uur des avonds tot negen uur des avonds. Deze week hebben de huisbezoe kers van de bakkersorganisatie „St. Hu- brecht" een flink resultaat gehad. Nog zoo'n weekje en het bestuur kan eeni- germate tevreden zijn. Allen die nog een handje helpen kunnen, worden daartoe uitgenoodigd. 'tPlan ligt, om na Pa- schen een groote openbare propagan- davergadering te houden met een twee tal sprekers. Onder voorzitterschap van prof. dr. J, R Kuenen heeft de vereeniging Open bare Leeszaal en Bibliotheek Reuvens gisternamiddag haar halfjaarlijksche ver gadering gehouden. Daarin heeft de voor zitter mededeeling gedaan van'de plannen tot uitbreiding van de leeszaal. Oorspron kelijk lag het in de «bedoeling, het woon huis van mej. Reuvend voor de uitbrei- breiding te bestemmen, maar later is men daarvan teruggekomen, omdat .eerst in de toekomst zal kunnen blijken, in welke mate de definiteve uitbreiding zal moeten geschieden. ROOMSCHE AGENDA. Maandag, half 9. Bondsgebouw, Vergadering van De Hanze. Dinsdag 83/4 uur Bondsgebouw. Jaarvergadering „De Jonge Garde". Donderdag 83/4 uur Vergadering Ned. R. K. Volksbond. Vrijdag 9 uur Vergadering Comité voorbereiding Encycliekfeest Bondsge bouw. i 1 1 Stierenkeuring. In Sassenheim voerde men 23 stie ren aan op de districts k euring» De col lectie droeg het stempel dat Sassenheim,1 nog pas de eerste stappen gezet heeft opljiet terrein der rundvee-fokkerij. Daar-1 om moet er kalm maar Zeker in de,goede richting doorgewerkt worden. Tusschen de mooie bloemenvelden past elite-rund vee, niet alleen om de stoffage van het landschap maar ook om door productivi teit van het vee de concurrentie tegen die altoos zich uitbreidende bollen hon ger vol te houden. I. Oude Stieren met afstamming Her man eigenaar W. v. d. Marei te Hille- gom. f75 of f30 indien de afstamming niet bewezen werd. II. Oude wilde Stieren: Frits, eige naar C.- Breukink te Voorschoten en Wilhelm eigenaar M. v. d. Zon te Lisse, ieder f 30. III. Jonge wilde Stieren: Jaap, eige naar Th. Hartveld te Sassenheim en Max, eigenaar J. van Noort, te Lisse, ieder .f 15.— HILLEGOM. Gisteravond vergaderde de afd. Hillegom van Bloembollencul tuur. De voorzitter, de heer H. Veld- huijzen van Zanten installeert met een waardeerend woord den heer F. Lom- me rse als nieuw lid van het bestuur. De heer F. Rijn veld sprak namens de leden der yereeniging een uitvoerige re de van waardeering uit voor den arbeid en de opoffering, die de heer H. Veld- huijzen van Zanten voor de vereeniging gegeven heeft en nu weer blijft geven door als voorzitter de vereeniging te willen blijven leiden. Als blijvend aan denken werd den voorzitter een njooi uitgevoerde eikenhouten boekenkast aan geboden. De voorzitter sprak een woord van dank voor dit blijk van erkentenis en voelde zich door deze uiting van waan- deering genoopt zijn functie met nieu wen moed te blijven behartigen. De rekening en verantwoording over 1913 sluit met een batig slot van f 86,48, bij een post van inkomsten van f 930,23. De heeren K. Velthuis en G. J. van Wjaveren, al's verificatie-commissie, ad- viseeren tot decharge van den penning meester voor zijn accuraat beheer. De vergadering besluit aldus. De heeren G. J. van Waveren en K. Velthuis worden benoemd als afgevaar digde voor de Algemeene Vergadering, als plaatsvervangers de heeren J. Jonk heer en F. Rijnveld. De afdeeling Hillegom is tegen het voorstel Beverwijk tot het instellen eener commissie van onderzoek voor het eigen beheer nemen en zal voor de eerstvol gende Alg. Vergadering het eenvoudige voorstel doen, het orgaan na afloop van het tontract in eigen beheer te nemen. Betreffende het voorstel Noordwijk over contributieheffing verklaart de af deeling zich daartegen en vereenigt zich met de meening van het Hoofdbestuur. Het voorstel Noordwijk tot het afstaan van 10 percent der meerdere contributie aan de afdeelingskassen werd verwor pen, terwijl de afdeeling het oorspron kelijke voorstel Hillegom handhaafde. Bij de rondvraag werd aan de afge vaardigden opgedragen de aandacht van 't hoofdbestuur te vestigen op de voor genomen heffing van meer opcenten op de grondbelasting. HAZERSWOUDE. In de Donderdag gehouden zitting van den Raad dezer gemeente was ingekomen een schrijven van den heer C. v,. d. iHee, waarin deze bedankt als lid van genoemd college, en verklaart, door mensch dijkte zwakheid wel eens woorden in den Raad gesproken te hebben, wélke niet aangénaam; waren, waarvoor hij zijin verontschuldiging aan biedt. De voorzitter merkte op, dat deze brief, bedoeld als ontslagneming, niet aan de wettelijke bepalingen voldeed en meer een afscheid inhoudt. Voor ontslag als raadslid zou er een nieuiw aidtes moeten inkomen. Ook was ingekomen een adres, waarin ouders verzoeken den leeftijd, om tot de openbare school te worden toegelaten, van 5 j. en 6 m. te veranderen in 5 ju en 3 m Na ampele discussie wordt besloten met 7 tegen 2 stemmen het adres voor kennisgeving aan te nemen. Tegen stem den de heeren G. Korte weg en Chr. de Bruin. Ingekomen was verder een ontslagaan vrage van den heer A. Dekker als op zichter der algemeene begraafplaats. Aan deze betrekking is ook het klokluiden Ver bonden. (Het gevraagde ontslag wordt gegeven cn tevens besloten het salaris te veranderen voor den opvolger. Het salaris voor den opzichter was f75; Voor het klokluiden f40. Er wordt minder gebruik gemaakt van het klok luiden, wat blijkt uit de opbrengst Daar om wordt het salaris van den opzichter gesteld op f 75 en dat van den kloklui der op f 25. Er was een oproeping aangeplakt voor nieuwe sollicitanten in de kom van het dorp. Daarop was ingekomen een sol licitatie van B, v. Elswijk, onderwijzer tot 1 April; J. Pleisier, tuinman, en J. J. v. d. Toorn, timmerman. Benoemd wordt de heer B|. v. Elswijk met algemeene s'temimen. Bij den landbouwer A. P. Straat hof, aan den Voorweg, is een schaap de gelukkige moeder geworden van vier zfwarte lammetjes. Als een bewijs hoe schaarsch de arbeidskrachten in deze gemeente zijn, kan dienen dat op het Dorp een hulp besteller van Leiden tijdelijk is werk zaam gesteld, in verband met de voort durende ongesteldheid van den postbode A. Derhoorn. NIEUWKOOP. De nieuwe kiezerslijst voor deze gemeente bevat: voor de Tweede Kamer 463 kiezers, waarvan 260 Kath. en 203 niet-Kath.voor de Prov. Staten 462 kiezers, 259 Kath. en 203 niet-Kath., en voor den Gemeente raad 396 kiezers, waarvan 200 Kath. en 196 niet-Kath. NIEUWVEEN. De op 23 Maart voor- loopig vastgestelde kiezerslijst voor 1914 '15 bevat de namen van 220 personen. Er zijn 220 Kamerkiezers van wie 113 R. K., 217 Statenkiezers, van wie 111 R. K., 187 Gemeenteraadkiezers, van wie 81 R. K. Er komen 17 nieuwe-kie zers op voor, van wie 9 R. K. Er zijn 13 personen van de kiezerslijst afgevoerd, 2 wegens overlijden, van wie 1 R. K., en 6 wegens vertrek, van wie 1 R.K., 5 wegens onbevoegdheid, van wie 4 R.K. NOORDWIJK. Vele bewoners van ons dorp zullen met genoegen gezien hebben, dat er een brievenbus geplaatst is in de Molenstraat tegen het gebouw van 'de Coöperatieve Btroadbakkrij. Mis schien wordt een ander gedeelte van ons dorp namelijk de PiCkestraat en om geving ook nog wel eens met een derge lijk geschenk verrast SASSENHEIM. Gisterenavond hield de afdeeling Sassenheim der Zuid-Holl. Vereeniging „Het Groene Kruis" hare jaarvergadering in „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer J. Visser Vlas veld, opende de vergadering met een woord van wellen en sprak zijn vol doening uit over de opkomst (18 le den). „Het Groene Kruis" is op dit punt niet verwend. Vergaderingen met '8, 6 ja zelfs met 2 leden hebben (plaats gehad. Rekening en verantwoording werd gedaan door den penningmeester, de heer C. J. Komman. De rekeningen werden nagezien door de heeren L. v. Leeuwen en P. Moolenaar, die deze in orde bevonden. De ontvangsten bedroegen f 1.678.35, de uitgaven f 1.715.87. Naar aanleiding van dit verslag werd de vraag gesteld hoe het komt dat het ledental achteruit gaat en of er niet eens meer propaganda voor „Het Groene Kruis" gemaakt kan worden. Het tekort ont lokte veel discussie en door. allen werd gewezen op de noodzakelijkheid van ver meerdering der inkomsten. De Penningmeester zag de toekomst niet zoo donker in, omdat er nu dit jaar een tekort is, behoeven de ver strekking van melk en tieren nog niet te verminderen. Hij is er van overtuigd dat allen, die er van genoten hebben* het ook noodig hadden, en noemt het een geluk, dat we door onzen spaarpot nog zoovelen hebben kunnen helpen. Iets anders zou het zijn, als er elk I jaar een tekort was. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren J. Visser Vlasveld, C. A. J. Quant en C. G. Komman, welke herkozen wer den. Het bedrag der ondersteuning werd wederom bepaald op f2.50 per week Nu kwam aan de orde „Wijkverpleeg ster"1; het bestuur had deze zaak eens onderzocht en was tot de conclusie ge komen, dat een wijkzuster voor Sassen heim jaarlijks pl.m. f 1000 zou kosten, hetwelk een te groote kosten zou zijn. Bij het bestuur werd aangedrongen een lezing te houden, zooals het vorig jaar door Dir. Le Grand. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. NOORDWiIJKERIHiOUT. Naar wij ver nemen, is het bestuur van het Retraite huis door aankoop eigenaar geworden van een gedeelte bosch acuter den tuin, het zoogenaamde boschje van den pas toor. LJiermede zaï de bestaande tuin worden vergoot, 'terwijl li-et ge.,ed met een muur zal worden afgescheiden» De R. K. Bloemistwerkliedenver- eeniging „St. Isidorus" hield gisteravond! eene vergadering in café „v. Denzen"., De voorzitter opent de vergadering met den Chr. groet en zegt, dat allerwege in de Bollenstreek de eiscnen van "de Fede ratie betreffende loon en arbeidsduur zijn ingewilligd. Ook hoopt spr., dat men zoo veel mogelijk zal bijdragen voor de uit- geslotenen. Het derde putit der agenda houdt in eene bespreking over het voeren van actie. De voorzitter zegt, dat de men- schen hier over het algemeen tevreden zijn. (Bij ééne firma (nochtans is de arbeids duur langer dan elders. Daar wordt reeds vóór 6 uur gewerkt, terwijl d-e schafttijd 's middags maar één uur is. Besloten wordt, aan het hoofdbestuur van den Bond te verzoeken, pogingen te beramen om ook van deze firma een milderen arbeidstijd te verkrijgen. Medegedeeld wordt, dat B. P. Mense door het bestuur tot tweeden voorzitter is benoemd. Besloten wordt, het regle ment te doen drukken. (Hierna wekt de voorzitter de leden op, deel te nemen aan de Retraiteclub en lid te worden van de Propagandaclub, waar deze laatste ook veel goeds voor de on der af deeling kan brengen, Daar niemand van Ide rondvraag gebruik maakte, dankt de voorzitter alle leden voor hun opkomst en sluit de vergade ring» VOORSGH,OTENw De verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad, vacatune- G, H|. Schmal, zal plaats hebben op Dins dag 7 April e.k» Zjj, die wenschen deel te nemien aan de Floralia-tentoonstelling, moeten zich vóór 4 M§i aanmelden bij een der bestuursleden van de Koningin Wilhel- mina-vereeniging. De verkoop van ^6 schapen ten bate van de R. K. kerk heeft opgebracht de som van f 1399. GEWESTELIJK C'MTNCP. Gistermiddag is op de Breestraat te Leiden een wielrijder in botsing ge komen met een 12-jarig meisje. De aan- geredene kwam te vallen en bezeerde zich aan de knie. Een dokter constateer de dat het wondje niet van ernstigen aard was. Het wielrijdende meisje be kwam geen letsel. Gisterenmorgen is op de Breestraat tf Leiden een paard, dat voor een kaai. wagen bespannen was, op hol' geslagen, Een agent bradht het dier tot staan. Er deden zich geen ongelukken voor. In het ziekenhuis te Leiden is aan bloedvergiftiging overleden de heer J. V. van Bodegraven, die bij het verbranden van het lijk eener koe, gestorven aan miltvuur, gifts tof in een wondje aan hel gezicht had bekomen. Academienieuws. Met gunstigen uitslag afgelegd het kandidaats examen in de Nederl. letteren door Mejuffrouw C. W. Roldanus (den Haag) het doctoraal examen in de rechten door de heeren S. van Houten (Scheveningen) en P. A. van Holthe tot Fchten (den Haag). Burgerlijke Stand. NOORDWIJK. Geboren: Jerona Maria» d. van G. Wiering en G. v. d. Ploeg. Pe trus Leonardus, z. van H. F. Heerlings enO M. Dickhoff. Wilhelmina Theodora, d. van N. de Ridder en A. C. v. Stein. Overle den: Engeltje v. Duin, 21 m., dochter van Jacpb v. Duin en J. Plug. Helena Catha- rina Eymer, 74 j., wed. van H. Gordijn. - Jacoba Hoek, 6 m., d. van M. Hoek en N, Passchier. Cornelia Noppe, 3 m., d. vanj, Noppe en M. Dijkman, Laatste berichten? (Gedeclte'ij'k gecor^Td.) De Koningin bracht hedenn antiek dag bezoek aan de kweekerij van A. M. Velders, Warmoezier en Vrucht?!», kweeker aan den Klatteweg te VHage, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verri.iu in den morgen iv/r 28 Maart 1014, medegedeeld laar hel Kon, Nederl. Meteorologisch Instituut te De HM, Hoogste barometerstand 772.2 Seydisfjord. Laagste barometerstand 752.3 Memel. Verw.T hting tot den avond van 29 Maad: zwakke tot matige veranderlijke later zuidelijke tot oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog wker, kans op nachtvorst, ids zachter overdag. Marktberichten. LEIDEN, 28 Maart. Korenbeurs. - Stemming kalm met matigen omzti; Dooi benoodigden hadden eenige consumptie inhoo* pen plaats. Speculatie-geest was gering. Als volgt zijn te noteeren Tarwe f "6.70 a f 8.60 per 80 Ko. Rogge f5.25 a-f5.70 per 75 Ko. Haver f 7.30 a f /.SB per 100 Ko. Gerst f 5.20 a f 5.75 per 65 Ko Erwten f 8.40 a f 9.25 per H.L. Botermarkt. Aangevoerd 307 achtste 56 zestiende vaten, wegende 6700 K.G. Prima fabrieksboter (controle) f 56 a f58. Goede fa- brieksboter (controle) f53 a f 55. Prima Boeren- boter f54 a f56. Goede boerenboter f 50 f53. Weiboter f Handel vlug. Eierenveiling. De eieren zijn gestem peld L. E. V. Aanvoer 10591 stuks. Kipeieren f 4.05 tot f 5.25. Eendeieren f 4.20 a f 4.60. Kalkoeneieren f 0.— a f 0.— per 100 stuks, Handel zeer vlug. Turf. Lange turf 90.000 stuks. Laagste prijs per 1000 stuks f 4.— a f 4.25. UTRECHT, 28 Mrt. Op de weekmarkt w.iren heden 1150 stuks vee aangebracht. De prijzen waren voor stieren f 170 a 230, voor var.rzen f 180 a 240, voor pinken f 105 a f 165, voor melkkoeien f180 a 290, voor kalfkocien f190a 3 0, voor vaarkoeien f170 a f280, voor vette koeien f190 a 310, voor 614 nuchtere kalveren 8.— a 20, voor magere kalveren f 0—a- voor 140 magere varkvns f 50 a f95 voor I8i biggen f 7.— a f 17.—6 vette schapen, 115 a f 30. ALKMAAR, 27 Mrt. Kaas. Aanvoer 179 jU- pels Wegende 12 035 kilo. ij.; voor f uriM- f35.50 boeren- f34.—, volvette t—o imltM boerenk. f 35.^ middelb. dito f f/. 0 Handel goed. UTRECHT, 27 Maart. Op de kaasmarkt waie*. aangevoerd 10 wagens kaas wegende- 20 0 kilo. Üe prijzen waren le kw. f 63—ö6 2e kw. f59 a 62 per IOC kilo. Handel redeifjk. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, voorzien van de H. H. Sacra menten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter, Behuwddoch'er, Zuster Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw Wilhelmina Jacomina Devilé, geb. SELIER, in den ouderdom van 39 jaren. Uit aller naam: 1867 B. A. DEVILEE. Leiden, 27 Maart 1914. Prinsessekade nr. 1. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden onze geliefde" Echtgenoot, Vader en Behuwdvader de Heer Gerardus, Wilhelmus Griindemann in den ouderdom van 62 jaren. Wed. G. W- GRüNDEMANN- Bots. G. A. GRüNDEMANN. J. GRüNDEMANN-TeulinGS. Arnhem. A. M. GRüNDEMANN, Religeuse. Roosendaal (N.-B.) F. A. M. GRüNDEMANN. J.A. GRüNDEMANN hofman. C. C. M. GRÜNDEMANN. F. M. P. GRüNDEMANN. J. M. J. GRÜNDEMANN. ALETTA GRÜNDEMANN. AGNES GRüNDEMANN. Leiden, 28 Maart 1914. De uitvaartdiensten zullen ge houden worden in de Parochie kerk van O. L. Vr. Hemelvaart op Dinsdag 31 Maart ten 7^, 8 en 10 uur plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis zal plaats hebben. 1877 Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 76 jaren, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JACOBUS HOOGEVEEN. TH. HOOGEVEEN. C. HOOGEVEEN- v. Eeden. Oud-Ade. J. HOOGEVEEN. A. HOOGEVEEN- Brugman. J. v. EEDEN— hoogeveen. h. C. v. EEDEN. H. HOOGEVEEN. J. HOOGEVEF.N— Streng. L. HOOGEVEEN. C- HOOGEVEEN v. d. kleij. C. P. HOOGEVEEN. Hazerswoude. P. HEEMSKERK- hooqeveen. J. HEEMSKERK. 1896 C. HOOGEVEEN. Noordwijk, 28 Maart 1914. Allen die iets te vorderen heb ben van, verschuldigd zijn aan, borgtochten ten laste van of titels en bescheiden onder zich hebben behoorende tot den boedel en nalatenschap van Mejuffrouw Maria Conelia Slangen, in leven z.nder beroep, gewoond hebbende in het St. Jozef-Gesticht te Alphen aan den Rijn en over leden aldaar den 22en Maart 1914, worden verzocht daarvan spoedig, uiterlijk 4 April 1914, opgave, betaiing *f afgifte te doen aan Notaris R. VAN DEN BERG, 1844 te Oudshoorn. Voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden ge durende de ziekte en het over lijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer lzAAK Rossdorff, betuigen wij bij deze onzen har- telijken dank. Uit aller mam Wed. I. ROSSDORFF 1860 van der Valk. Leiden, 28 Maart 1914. Hoefsiraat 67. Eenvoudige R.K. JUFFROUW 34 jaar oud, met alle voor komende huiselijke, bezigheden bekend, biedt zich aan, voor nu of later. 1838 Brieven franco aan J. DE BRUIN, Capellestraat Oudewater. Huizen Roelofarendsveen. op DINSDAG 14 April e.k. 's avonds 7 uur, in het logement van den heer Bakker te Koelof- arendsveen, van: de Huizen, door vijf gezinnen bewoond, met Schuurtje, benevens twee Pakhuizen in gebruik bij de Stoomboot-Mij.en „W. Bus" en „Carsjens", een en ander op de Kade, bij de Sluis te Roeiof- arendsveen, behoorende aan de Erven van wijlen den heer E. J. Rodewijk Sr. 1642 Te veilen in drie perceelen, omschreven bij biljetten, verkrijg baar ten kantore van Notaris VEENSTRA, te Oudewetering. Voor de bewijzen van deel neming betoond bij hét overlijden van onze dierbate Echtgenoote Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder. Mej Hendrika Schipper, overleden in h t St. Jozet-Gestichi te Alphen a d. ijn, betuigen wij onzen hartdlijkeu dank. Uit aller naam 1842 G- CASTEL IN.- Alphen a.d Rijn, 28 Maart 1914. Het R.-K. Parochiaal Kerk bestuur van L SSE maakt bekend, dat de Verkooping van Schapen zal plaats hebben op Woens dag 1 April, des morgens 11 uur.' 1639 Het Kerkbestuur. De Hengslenvereeniging „Sloter- weg" te Haarlemmermeer stelt ter dekking bij den heer C. M. VER- KUIJLS te N. Vennep den zwaren Oldenburger Goudvos, Stam- en Premiehengst in N.-Brabant en Z.-Holland be kroond met meer dan f 2600 aan prijzen en aldaar beroemd om zijn prima afstamming. Alleen 's morgens vóór 8 uur en Don derdags thuis beschikbaarde overige dagen wordt deze hengst rondgeleid door Haarlemmermeer. Dekgeld f 10 contant, her dekking na 3 weken. JB. DE GRAAF, Voorz. 1661 C. KOOIJ Jz., Secr. hlouscnnaaisters. Bekwame Blousennaaisters ge vraagd voor vast werk, flink loo en vergoeding van spooi. Schrit- el ke a nmeldinu a.d U-rr-cc e Ateliers der N. V. v.h. J. H. M. VAN OGTROP, Stationsweg 79, s-Gravenhage.1859 Openbare Verkooping te NOORDWIJK AAN ZLE. De Deurwaarder J. F. TEUNiS, te Leiden, zal op Woensdag 1 April 9l4, des voormiddags te KP/j uur, wegens faillissement, in het Hotel en Café-Restaurant Terminus", te Noordwijk aan Zee, publiek a contant verkoopen een. Hotel en Café-Restaurant Inventaris, waarbij Buffet opstand en Toon bank met toebehooren, nikkelen Koffiekan, Koffiehuistafeltjes, 53 Rottingstoelen, 86 Klapstoelen, en andere Stoelen, Salonameuble ment. eiken Buffet, Spiegels, Gor dijnen, Linoleum, Glas- en Aarde werk, Keukengerei, Kookgasfor- nuis, diverse Linnengoed, Ledi kanten met Matrassen, verder een goed werkend NATIONAAL KASREGlSTl R, voorts nog 3 groote Markiezen, een partij Wijnen en Limonade, een Hammond Schrijfmachine No. 12, en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. 1879 Te zien Dinsdag a.s. van 12—4 nur. HUWELIJK. Een nette R. K Boerenzoon van 34 jaar, die weldra een boeren bedrijf kan overnemen, wenscht in kennis te komen met een nette Botrin of Burgerdochter met cenig ver'nfogen. 't L eist brieven met portret, geheimhouai. g ver zekerd. Brieven o der no. 1830 aan 't bureau Vin „De Leidsclie Courant". TE HUUR aan den Heerenweg te Warmond. Huurprijs f 3.per week. Brieven aan het bureau van „De Leidsche Courant'* onder no. 1771. Notaris J. A. GVlKMLER, te Nieuw-Vennep, zal op Wo nsdag 1 April 1914 bij Gpbod en op Wueus- d g 8 April 1914 bij Afslag, telkens des voormiddags II uur, in het Café van den Heer J. Sneeboer te L e i m u i d e n, in het open baar verkoopen Eenige perceelen WEILAND gelegen aan en bij den Drecht, in den Vriesekoopschen Polder te Leimuiden, ten kadaster bekend Gemeente Leimuiden, Sectie B, nos. 776, 237, 238, 240, 250, 246, 248, 249 en de nos. 239 en 245 gedeeltelijk, te zamen groot 12.66.48 H.A. Te veilen, behoudens recht van samenvoeging, in vier perceelen. Alles in eigen gebruik bij den Heer G. VAN LEEUWEN. Belastingen vanaf 1 Jan. 1914. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen 27 Mei 1914. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden No taris, alwaar tusschen veiling en toewijzing verhoogingen worden aangenomen tegen genot van 20% der verhoogsommen, tot en met daags voor den toeslag tot des namiddags 4 uur. Alles breeder bjj billetten oi^ schreven. om-

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2