Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Tweede Blad, behoorende bij De Leldsche Courant van Woensdag 18Maart no. 1347 KAMEROVERZICHT. TWEEDE KAMEk. In de afdeelingen. De Tweede Kamer is gisteren bijeen gekomen om waarschijnlijk tot a.s. Dins dag in de afdeelingen te gaan. Daar valt in dien tijd zeer gewichtig werk te doen, noemen we b.v. Woning wetswijziging en vooral het ontwerp ou- derdomsrente-Treub. A.s. Donderdag zal worden besloten wat voor de openbare behandeling op de agenda zal worden gezet. In de zitting, die slechts een kwartier duurde, werd medlegedieeldl, dat Mr. Aalberse een voorstel van wiet tot be strijding van de oneerlijke concurrentie heeft ingediend. Na de gebruikelijke eedsaflegging werd zitting genomen door den heer Eerdmans. Nu afgewacht, of hij ook in de Kamer zijn geloovige, speciaal zijn Katholieke landgenooten zal hoonen. De domste bestrijding is te verwachten van dezen professor in de theologie. Opcenten-geestdrift. Men zal zich herinneren, zegt Het Centrum hoe indertijd een zware storm opstak, toen de minister van Fi nanciën in het Kabinet-Kuyper het plan opperde, om 5, zegge vijf opcenten, te heffen. Toen trad een liberaal Kabinet op en wij kregen 10, zegge tien, opcenten. Van Links kwam niet meer zulk een geweldige oppositie. Wel werd gespot en gehekeld, toen ook een Rechtsch minister van Financiën de opcenten niet geheel missen kon, maar de spotters krijgen nu hun trekken thuis, want, de'titularis van Financiën in het huidige Kabinet, wil de opcenten maar even tot 20, zegge twintig, ver- hoogen. Vijf opcenten vond men indertijd te veel, twintig opcenten aanvaardt men bijna met geestdrift. „Het geld moet er nu eenmaal we zen", zeggen de linksche bladen.^ Maar men zou het ook langs anderen weg kunnen krijgen, zooals de vorige regeering dan ook wenschte te doen. Het buitenland zou dan hebben mee betaald, terwijl nu alles neerkomt op on ze eigen belastingplichtigen, die toch reeds zoo zwaar worden gedrukt. Maar voor de liberale pers maakt dit blijkbaar niet veel uit. De vijf opcenten van minister Harte waren te erg. De 20 opcenten van minister Bert- ling wil men duizendmaal sapristi duizendmaal liever, dan een verhooging van het Tarief, ten bate der schatkist... Gezonde politiek. De A. R. Rotterdammer schrijft In zijn rede voor den Bond van anti revolutionaire kiesvereenigingen te Am sterdam besprak deJieer Heemskerk ook de vraag, hoe de nbuding der anti-rev. partij behoort te*zijn tegenover dit Ka binet. Hij omschreef die houding aldus: goedkeuren wat goedkeuring verdient, en afkeuren wat afkeuring waard is. De vergadering beantwoordde dit ad vies zoo op het eerste hooren met een gullen lach. Niet onbegrijpelijk, want het scheen zoo vanzelf sprekend. Toch school er in dit advies poli tieke wijsheid. Immers na een nederlaag, als wij het vorige jaar hadden te lijden, dreigt twee erlei gevaar. Vooreerst, dat er ontmoediging en ver slapping intreedt, en men alzoo geL neigd zou worden, om goed te keuren, wat geen goedkeuring verdient. Wij mo gen aan ons recht en aan ons beginsel in niets te kort laten doen. FEUILLETON. no) MAGNA. ,De kin van den „Geheime" hief zich ongewoon hoog uit den witten dasy toen de baron hem begroette; zijn oogen keken hem zoo koel van uit de hoogte aan en hij wendde zich zoo spoedig tot een volgenden gast, dat Biehrenberg geen1 twijfel omtrent zijn gezindheid kon koes teren. Daar juist oók Dornick binnentrad, kon hij bovendien nog gadeslaan, hoe des geheimraads aangezicht bij de be groeting van dezen weder geheel zonne schijn werd. Behrenberg kon zijn opmerkingen nóg verder uitstrekken, toen hij tamelijk een zaam in een der hoeken van den salon bleef staan. (Hoevelen van hen, die zich vroeger beijverd hadden met hem in aan raking te komen, gingen hem nu met afgemeten groet voorbij; hoe menige ver baasde blik had hem reeds er aan her innerd hoe ongehoord zijn verschijning bier was. Dit kwam hem zelf_ thans ook zoo voor. En waarlijk, 'twas nu ook geen tijd van feesten voor een man van zijn inzichten. Die druk, die op de Kerk uit- coefend werd, deed zich pijnlijk ge- En omgekeerd mag niet worden afge keurd, wat geen afkeuring waard is. Geen opposition-quand-même, maar een loyale oppositie op grond van het be ginsel. Geen machtsstrijd naar Fransch politiek model, maar zakelijke, princi- pieele oppositie. Dat en dat alleen is gezonde politiek, die duurzame vrucht draagt. Zoo is ze onzerzijds steeds gevoerd en het booze voorbeeld, door links ons onder het vorig kabinet gegeven, mag bij ons geen navolging vinden. Gemeenteraad van Noordwijk. Vergadering van gisterenmiddag. Voorzitter jhr. W|. G. van Panhuijs, burgemeester. Afwezig de heer G. Paschier. Ingekomen stukken: Eenige missives van Ged. Staten. Ben der stukken behelsde de mededeeling van de Kon. goedkeuring van het raadsbesluit van 30 Oct. 1913, waarbij bepiaald werd, dat in de gemeente Noordwijk Hoofdi Omslag wordt geheven tot een maximum van f30.000. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 4 Maart 1914. In kas moest zijn en was ook f3169.44. In de kas der gas fabriek was toen f2544.265. Mededeeling van den heer Karei M. de Jong, dat hij zijn benoeming tot ac countant van het gasbedrijf aanneemt Verzoek van H. J. Bjerber, nachtwaker te Noordwijk a. Zee, om verhooging van zijn weekloon, dat thans f 8.50 bedraagt. Hiervoor moet hij eiken nacht minstens 6 uur dienst doen, zoodat zijn loon on geveer 20 cent per uur is. Dit verzoek wordt afgewezen. Verzoek van J. y. Rooijen, Jan Kroons- weg te Noordwijk a. Zee, om een stukje gemeentegrond, gelegen achter zijn wo- hing, voor billijken fprijs te mogen koopen. IDdt stuk wordt gesteld in handen van B. en Wu Adres van 18 belanghebbenden, met het verzoek aan den Raad, onderhan delingen te willen openen met de di rectie van de Leidsche Lichtfabrieken, om verlaging van tarief te verkrijgen voor 'levering van electrischen stroom te Noord wijk. De Voorzitter stelt voor dit stuk tf stellen in handen van B(. en ,Wj. ter fine van prae-advies. Aldus besloten. Verslag over 1913 van de Gezondheids commissie, zetelend te Katwijk. Het ver slag bespreekt ook het drinkwatervraag- stuk te Noordwijk, waarbij de commissie opmerkt, dat dit vraagstuk nog in het zelfde stadium verkeert. Thans kon niet worden vermeld, zooals in een vorig ver slag, dat de plannen, ter verkrijging van een waterleiding, iets dichter bij de uit voering waren. Het verslag wordt voor kennisgeving aangenomen en de rekenioig, sluitende met een voordeelig saldo van f1507.525, werd goedgekeurd. Verslag over 1914 over den toestand van het lager onderwijs, uitgebracht door de plaatselijke commissie van toezicht op het L. O. De commissie acht den toestand van het onderwijs over het algemeen bevre digend, hoewel het resultaat op alle scho len geenszins hetzelfde is. De commissie erkent met voldoening, dai hoofden en personeel een groote toewijding en groo- ten ijver aan den dag legden. Minder kan dit gezegd worden van het leiding geven gedurende de speeltijden op die verschillende scholen. Het onderwijs in taal en rekenen was goed, terwijl dat in taal en aardiijkskunde zelfs op een hoog peil staat. Wat meer toezicht op de hou ding, die de leerlingen bij het schrijven aannemen, acht de commissie gewenscht. Beschadigde leien werden op sommige scholen te lang gebruikt. Op de R. K. meisjesschool, waar men in 1911 bij wijze van proef de leien af schafte, heeft men thans definitief de lei buiten gebruik gesteld, ert de commissie vermeldt, dat reeds leerlingen van het 3e en 4e leerjaar van genoemde school fraai loopend schrift leveren. voelen. Die meest op den voorgrond tre dende kerkvorsten waren in hechtenis ge nomen; overal moesten de geestelijken voor hun trouw jegens de Kerk boeten door inhouding van hun traktement, door verbanning en door plagerijen van allerlei soort; overal waren de gemeenten zon der herders.,.. Neen, 'twas geen tijd voor feeststem ming, maar 'thad hem geprikkeld, de politieke opinie nu eens het hoofd te bieden; het had hem geprikkeld, eens te zien, hoe ver ;men in gezelschap wel gaan zou. Een handig opgesteld- briefje, dat de uitnoodiging vergezelde, had het zoo hartelijk uitgedrukt, dat men zich geen vrees moest laten aanjagen en had op zijn komst als een bewijs van oude vriendschap aangedrongen. Een rozenkleurige wolk kwam op hem aangezweefd en hem aan zijn mistroos tige gedachten ontrukken. Een kleine hand strekte zich naar hem uit, een lief lijke stem noemde zijn naam. Hoe dankbaar ben ik u, dat gij gekomen zijt; ik vrees alleen, dat gij mij een offer hebt gebracht. Het was mij echter al lang een groote vreugde, juist u hedenavond de rozenvilla te toonen. De rozenfee is in haar rijk, ant woordde hij, hartelijk een blik op haar werpend. De commissie i9 van oordeel, dat bij het zangonderwijs, althans in het laab ste leerjaaruitsluitend notenschrift dient onderwezen te worden, en dat er meer eenheid moet gebracht wor den, daar de onderwijzers nu te veel' vrijheid .hebben in de keuze van noten- of cijferschrift. In herinnering wordt gebracht, dat de Commissie verleden jaar aan de leerlin gen van het vierde tot en met het zeH vende leerjaar van alle scholen een exemplaar van het bekende zangbun deltje „Kun je nog zingen, zing dan meejheeft uitgereikt, daartoe in staat gesteld door een particuliere bijdrage. Het verslag houdt hier een keurig be toog voor veredeling van den volkszang. „Een mooi lied werkt reinigend en louterendspontaan tot het goede vormt hart en karakter; werkt opwek kend veredelt het huiselijk leven ver hoogt het arbeidsvermojg'en en de energie van iden mensch !"i In yerband met het feit, dat sommi ge kinderen in een klasse zaten, Waarin zijl beslist niet thuis behoorden, dringt de commissie er nogmaals op aan, dat het overgaan van de eene klasse naar de andere moet gebaseerd zijn op de rapporten der leerlingen, dat er meer overleg moet worden gepleegd tussdhen de londerwijzers van twee opeenvolgende klassen, -en dat men zich niet moet laten beïnvloeden door vertoornde ouders, die dreigementen uiten, omdat hun kind „bleef zitten''. i 1 Verder wijst de Commissie op de ver derfelijke gewoonte van jaoketi van de minste soort sigaretten en sigaren on der nog jeugdige kinderen, waaraan naar het oqrdeel' der commissie terecht de achterlijkheid van sommige kinderen moet worden toegeschreven. De commissie meent, dat alleen de volle medewerking der ouders in deze verandering ten goede kan aanbrengen. Hoewel het getrouw schoolbezoek nog te wenschen overlaat, wordt het toch niet minder. Tengevolge van te veel schoolverzuim mochten in 1913 de jaar- lijksche schoolfeesten niet bijgewoond worden door: 5o/o der leerl. op de O. L. School te Noordwijk-binn en. 5 0/0 op de Christelijke School te N. aan Zee. 60/0 op de R. K. Meisjesschool1. 7 0/0 op de O. L. School te N. aaan Z. 16 0/0 op de R. K. Jongensschool' te N oordwijk-binn en. Dit hooge percentage moet gesteld op rekening van het verderfelijke „land- bouwverl'of", waarvan vooral de leerlin gen van de R. K. Jongensschool veel vuldig gebruik maken, wat op het onder-' wijs aan die schoot zeer storend moet w^erken. Het verslag, dat getuigenis aflegt van veel zorg wordt voor kennisgeving aan genomen. Op voorstel' van B. en Wi. zal den heer Eindhoven worden bericht dat de raad (genegen is op de door hem gestelde Voorwaarde {doortrekking van de rio- leering) in te gaan, zoodat de koop Van een stukje gemeentegrond ten bedrage van f 3,300 als gesloten beschouwd kan worden. Voor de benoeming van een boekhou der-kassier voor het gasbedrijf (salaris f 350.boden ~B. en ~Wl na gepleegd overleg met de gascommissie de volgen de aanbeveling van drie personen: Wi. A. P. M. Peters, T. H. van Spanje, J. D. P. Vermeulen. Benoemd werd de heer T. H. v. Spanje met 7 van de 12 stemmen. Op den heer Peters waren «5 stemmen uitgebracht De „Schoolcommissie" had de vol gende voordracht ingezonden ter ver ruiling der vacature-C. G. J. Alkemade: D. Webster en L A. "Roozen. "Benoemd werd de heer L» A. iRoozen met 6 van de 11 stemmen (een ongeldig). De heer Webster had 5 stemmen ,op zich ver- eenigd. f Aan de orde kwam daarop de regeling van uitgaven. Deze werden zonder wij ziging vastgesteld. Na eenige voorloopige mededeelingen van den Voorzitter betreffende de ,H,oofd. In haar sierlijk gewaad van rose stof, rozen in haar corsage, op de borst en in het haar,: verdiende zij met recht dien naam. t— En de fee is niet te trotsch, uw compliment zeer hupsch te vinden, hoe wel zij het ten deele reeds vroeger ge hoord heeft, antwoordde zij overmoedig. Gij hebt dus bemerkt, ging zij voort, terwijl zij met hem de zaal doorwandelde, dat de roos de ^grondslag vormt voor alle ornamentiek en ook de kleur dier bloem bij de keuze der verf heeft geleid. 1Gij bleeft in alles uw schoon be ginsel getrouw, (ZeideiB|ehrenberg lachend, en gij hebt uw vereering voor het groot- sche en ernstige hier op het opgewekte en bevallige overgebracht.*.. En gij herinnert er mij daarbij weer aan, dat het schoone slechts bijzaak is, vooral in onzen tijd. Mag men een woord van deelneming tot u richten? Dat ik in ongenade gevallen ben? Ja, ik was er hevig kwaad om.,.. Later moeten wij daar toch nog eens nader over spreken, voegde zij er zacht- kens bij, daar nu, bij de eerste tonen der muziek, v£n alle zijden aanspraak op de dochter des huizes gemaakt werd. Zult gij in 'tgeheel niet dansen, baron? vroeg zij, toen Behrenberg zich terugtrok. Den souper-wals voegde zij er bij, hem haar Omslag ln deze gemeente, spr. Dr. Ker vel er zijn bevreemding over uit, dat de H. O. van f17.500 opeens verhoogd is tot f25.000. Dit beteekent een plot selinge stijging van 50 pCt Spr. vraagt er de oorzaak van. De Voorzitter zegt, dat deze stijging aan verschillende oorzaken moet worden toegeschreven. Spr. deelt mede, dat dr. Kerv-el zelf aan de begrooting heeft medegewerkt, zoo dat hij wel eenigszins van den financi- eelen toestand der gemeente op de hoog te zal zijn. Dr. Kervel dringt er nog op aan, dat er een memorie van toelichting zal worden opgemaakt, waaruit zal blijken welke oorzaken tot deze stijging geleid hebben. Hierop vestigt de Voorzitter er nog de aandacht op, dat ide begrooting ter inzage zal worden gelegd. Spr, noo- digt den Raad uit, veertien dagen voor de volgende gemeenteraadsvergaderinig 't kohier na te gaan om eventueele bemer kingen in de volgende zitting ter sprake te kunnen brengen. De openbare vergadering wondt hierna ongeveer drie kwartier geschorst. ;Na heropening wordt het besluit van den Raad medegedeeld, betreffende de adressen van de heeren Berber en J. v. Rooijen, zooals wij hierboven reeds ver meldden. De vergadering wordt daarop gesloten. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag Ï7 Maart. Aan de orde in de begrootingvan financiën. De heer F erf (U. L.) bespreekt het geen de minister in de miemorie van ant woord heeft gezegd naar aanleiding van het aangevoerde nopens de grondbelasting. Spr. betreurt, dat de minister heeft be paald, dat onroerende goederen op hun verkoopwaarde worden geschat Een onrecht acht spr. het, dat de staat dubbel van den grond zou trekken, eerst door een deel van de opbrengst aan zich te brengen, dan door de ongebouwde eigendommen te belasten. De verhooging van de successiebelas ting heeft zijn sympathie, ook in de rechte lijn. De heer V e r h e ij e n (R. K.) waar schuwt tegen het steeds zwaarder maken van de belastingen voor de meer gegoe den met het voorbeeld aan te halen van de gouden kip, die geslacht werd. Die heer Van WassenaarvanRo- sande (Chr. H,.J verklaart zich ook te gen de schatting van onroerende goede ren op hun verkoopwaarde. |De minister van Financiën, de heer Bertling, blijft het onbillijk vin den, dat men bij de schatting van de waarde van den onbebouwden eigendom geen (rekening houdt met de opbrengst. Hij hoopt op dezelfde welwillendheid! jegens de verhooging van de successie belasting bij de andere leden van de Eerste Kamer als bij den heer Ferf. Spr. overweegt, of voor de kosten van ouderdomsrente enz., b.v. de suikerpot niet moet worden aangesproken. Heel het stelsel brengt overigens mede, dat uit de directe belastingen het grootst mogelijke bedrag daarvoor moet worden gehaald. Ten slotte wordt de begrooting van financiën zonder Tioofd. stemming aan genomen. Aan de orde is daarna de be groot i n g van marine. De heeren Van Kol (S. D. A. P.) en Polak (S. D, A. P,) varen als naar gewoonte uit tegen de z.g. opdrijving van kosten. Een si'echte moeder. Eenigen tijd geleden werd door een firma in ma-- nufaeturen, kantoor houdende op den N. Z. Voorburgwal1, een bankbiljet van f 1000 vermist. Onmiddellijk, toen de verdwijning ontdekt was, werden de be dienden van het kantoor gefouilleerd, doch zonder resultaat. Niemand hunner had het biljet bij zich. Dien patroon restte niets anders dan van de vermis sing bij de politie aangifte te doen. Op balboekje voorhoudend, (Dat is bijna geen dans te noemendat is een gelegenj- heid om te praten. fDaarop had ik niet durven rekenen, waar zooveel aanbidders u omringen, antwoordde hij opgewekt. Feeën moeten toch voor de ver volgden genadig zijn, sprak zij op een vroolijken toon, zich nu tot een heer wendend, die zijn rechten kwam doen gelden. Bernard volgde met den blik Edith's lieflijke gestalte, die nu in steeds stij gende bekoorlijkheid daarheen zweefde. Het kwam hem voor, of zij zelfs in 't voorbijdansen den blik tot hem wendde en het gaf hem een verheugend gevoel, als hij er aan dacht, hoeveel hulde en vriendschap dit liefelijke, verwende kind der wereld hem door alle wendingen des levens heen wijdde. (Hoe had toch het luimige gelaat al zijn gaven zoo plotse ling overgereikt aan dit schoolmeisje uit den dom van Brückhoven! Was het dan al zoo lang geleden sinds hij haar ginds had aangetroffen en zich door haar ver standig gekeuvel tot haar aangetrokken gevoelde! En toch als hij haar zoo omringd zag door de pracht en de vleierijen der wereld, deed het hem leed, dat dit alles zoo voor haar gekomen was. Zou de Ingezonden Mededeelingen 4 30 cent per regel. Nierzand, Niergruis, Nier- en Blaassteen. Wanneer de nieren niet in orde zijn, .kan het zich voordoen, dat het urine zuur, hetwelk dan niet uit het lichaam wordt verwijderd, zidh afzet in de nie ren of het nierbëkken. Naar gelang van de grootte dezer afzettingen spreekt men van nierzand, gruis of steen. Zoo lang de nieren niet goed werken, vermeerdert de afzetting op de reeds gevormde stuk jes voortdurend en kunnen deze zich tot een aanzienlijke grootte ontwikke len. Nierzand en Jgruis kunnen met de urine het lichaam verlaten. Grootere stukjes blijven dikwijls in de blaas achter <en vorm en blaassteen en. Ook kunnen zij verstopping der urinewegen veroorzaken en menigmaal wordt een operatie nooïN zakelijk. j Het is daarom van veel gewidht in te grijpen, zoodra gij verschijnselen van Bovengenoemde ziekte opmerkt, alls een gevoel van zwaarte en drukking in de lendenen, zoodat men te dezer hoogttq behoefte aan steun heeft bij het l'oo-l pen en zitten. De urine laat een fijn zand achter en de nachturine is dik en bevat een rood bezinksell Het water komt soms druppelsgewijze, onophoude lijk heeft men aandrang en een brande-i rige pijn in den rug van boven naar beneden en geridht naar de bl'aasstreek. B,egint nog heden met het gebruik van Forster's Rugpijn Nieren Pillen, het spe ciale niergeneesmiddel, hetwelk aan de nieren haar oude kracht hergeeft en haar in staat stelt om onzuiverheden, welke uw lijden veroorzaken, af te voeren. Zij grijpen uw kwaal in haar wortels aan. Te I eiden verkrijgb. bij D. M. Kruisinga, N. Rijn 33, Reijst en Krak, Steensir. 41, en L). de Waal, Mare 56. 1575 Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel A f 1 75 voor één, of i 10.— voor 6 doozen. Eischt de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van ne- venst. handelsmerk. haar beurt stelde zij nog eens een on derzoek in, doCh ook dat leverde niets ,op. Men bleef intusschen een oogje in het zeil1 houden. De bedienden werden eenigszins in hun doen en laten en hu,iJ sel'ijke omstandigheden gadegeslagen. Zóó is het inderdaad ten slotte mogen gelukken, aldus meldt het „Hbld." den dader van den diefstal op te sporen. Het viel' n.l. op, dat korten tijd na de vermissing van het bankbiljet door de moeder van den jongsten bediende een sigarenwinkeltje werd overgenomen in de Marnixstraat. Ook, dat zij den aan-* wezigen voorraad sigaren aanmerkelijk wist uit te breiden.Er werd eens ge polst hoe de juffrouw toch wel aan de middelen was gekomen om dat alles te doen. Haar man, een eenvoudig tim merman, wist van niets. Naar zijn vrouw hem had medegedeeld, zou zij het geld hebben gekregen van haar pleegouders. Nu werd de juffrouw nog eens met wat meer klem ondervraagd. De waarheid kwam nu spoedig aan den^dag. Het 14- jarige joggie was met het biljet van f 1000 thuisgekomen en vertelde, dat hij het gevonden had. En de moeder, in plaats van als mensch en opvoedster haar plicht t e doen, had het biljet voor zich gehouden.... Een werk van barmhartig heid. Er heerscht groote consterna-i tie qnder de arme bewoners van dè Val-1 kenburgerstraat e.o. te Amsterdam. Het gerucht schijnt n.ll bewaarheid, dat de depothouder van de broodfabriek de Haan, ..Barmhartigheid" genaamd met de kasgelden de wijk heeft genomen naar Londen. Zooals men weet, heb-1 ben de broodklanten dezer dagen recht op uitkeering van .het „percentengeld"' van het geheel'e bedrag voor brood ln het afgeloopen jaar besteed, hetgeen nogal aanzienlijk is. wereld met haar verstrooiingen niet de schoone richting harer ziel veranderen? Zou het ernstige streven, dat haar des tijds bemerkte, niet spoedig in deze wereldsche omgeving [vervliegen Kou hij, wien zij zooveel vertrouwen schonk, er niet wat toe bijbrengen, dat de besite trek harer ziel onverlet tot rijpe ontwik keling kwam? Het is een gevaarlijk iets van het hart van een man, als hij zich een bescher mer gevoelt. ,B;ernard van Behrenberg had tot dusverre geloofd, dat die eene groote liefde en ontgoocheling, welke hij onder vonden had, hem tegen alle nieuwe in drukken gehard had. Nu koesterde hij nog slechts den wensch, het lieve kind uit den tuimel der wereld te redden; hij wist, dat hij haar schutse en hulp bieden kon, waardoor het edelste in haar tot gehoon en bloei kon geraken... Maar Zij was ook nog jong genoeg, dat haar liefelijkheid invloed op hem uitoefende. Hij gaf er zich zelf geen rekenschap van en toch was voor hem het bonte menschengedwarrel, dat hem omgaf, plotseling verdwenen en stond hem nog slechts ééne gestalte voor oogen. Uit de zee van stemmen, die rond hem gons den, hoorde hij slechts één stem, en slechts één beeld beheerschte zijn ver beeldingskracht (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 5