Uit de Pers. MAGNA. ben, anderzijds evenzeer 'ten onrechte, rente te onthouden aan Yelen^ die daar aan wel behoefte hebben. Van deze beschouwing ia naar onze meening de logische consequentie, dat men de begane fout herstelt en de ver leende renten doet vervallen. Voor zoover er behoefte bestaat, kunnen dan renten vólgens deze wet worden verleend. Overgangsmaatregelen kunnen waken tegen te vermijden wrijving en hardheid" De schr, begrijpt en billijkt voorts het financieele element voor de uitsluiting der bedeelden. Maar ook alleen op dezen grond „De nadere grond der regeeringschijnt ons niet alleen niet afdoende, maar zij bewijst o,. i. het tegendeel van wat zij bewijzen moet. Immers ook de 70-jarigen, voor zoo ver zij voor eene ouderdomsrente in aan merking komen, zullen voor een aan merkelijk deel, wordt geen ouderdoms rente verleend, door kerkelijke of parti culiere instellingen worden ondersteund. Neemt de staat die taak over door heft verleenen eener ouderdomsrente, dan worden deze instellingen door den Staat „teruggedrongen". De gelden, die anders voor deze onder steuning zouden worden uitgegeven, kunnen zij nu voor andere doeleinden besteden. Die Staat geeft dus ook hier een be dekt subsidie. Er bestaat naar onze meening geen principieel verschil tusschcn reeds be deelden en toekomstige bedeelden. Ware de argumentatie der regeering juist, wat o. i. niet het geval is, zij zou tot verwerping der geheele staat&pensio- neering moeten leiden." STATEN-GENERAAL. 'IWEfcüE KAA1ER. Pensioenen van militairen. Ingediend zijn twee wetsontwerpen om de pensioenen van militairen van land en zeemacht beneden den rang van offi cier te verbeteren. Wat de landmacht betreft, wordt voor gesteld wed. mili- en tair kind. Hoofdopzichter van forti ficatiën f850 f350 Opz. v. fortificatiën van de 1ste klasse 750! 300 Id. v. id. 2e klasse 700 275 ld. y. d. 3e klasse 650 250 Adjudant-onderoffic. 600 250 Sergeant-majoor (opperwacht meester) 500 225 Sergeant (wachtmeester) 400 200 Korporaal 300 150 Hospitaalbediende 280 125 Soldaat 240 110 iW,apen der marechaussee. Adjudant-onderofficier 675 300 Opperwachtmeester- 600 250 Wachtmeester '500 225 Marechausse leen 2e kl. 450 200 ld. 3e klasse 240 110 Als overgangsmaatregel wordt voorge steld, voor adjudanten-onderofficier, op perwachtmeesters en wachtmeesters van het wapen der marechaussee den tijd, ge durende welken 'zij vóór het in werking treden dezer wet bij dat wapen hebben gediend respectievelijk als opperwacht meester, wachtmeester en brigadier, te rekenen als te zijn doorgebracht in de rangen onderscheidenlijk van adjudant- onderofficier, opperwachtmeester en wachtmeester. Het opcenten-voorstel. Een wetsontwerp is ingediend tot het heffen van 20 opcenten op de aansla gen in de vermogensbelastingen en op die in Ide belasting op bedrijfs- en andere inkomsten. Voor de aanslagen wegens uitdeelingen door naamlooze vennoot schappen enz. worden 60 opcenten voor gesteld. De minister van Financiën schrijft in de toelichting, dat, waar de uitvoering van de artikelen 369 en 370 der Invar liditeitswet voor 1914 een uitgaaf eischt welke volgens de thans beschikbare ge gevens 00 f10,230.000 is te stellen, d.i. f7,400,000 meer dan aanvankelijk werd geraamd, hij zich uit den aard der zaak niet, evenals zijn beide voorgan gers kan beperken tot een voorstel tot heffing van 10 opcenten op de vermo gens- en bedrijfsbelastingen. Neemt men voor een oogenblik aan dat de raming van de middelen voor 1914- in werkelijkheid met een gelijk bedrag overschreden wordt als de ra ming voor 1913 dus eveneens met f 10,832,000, dan zullen de gewone ont vangsten, in 1914 stijgen tot een bedrag van f228,846,000. Bij een cijfer der ge wone uitgaven, dat op f239,490,679.17 kan gesteld worden, zou er, nog een te kort op den gewonen dienst overblijven van f 10,644.000. Onder die omstandigheden stelt de minister voor de opcenten op de ver- vermogensbelasting en op de belasting op de bedrijfs- en andere inkomsten over het belastingjaar 19141915 te bepalen op 20. Wat de laatstvermelde belasting aangaat echter met uitzondering van het geen geheven wordt wegens uitdeelin gen door naamlooze vennootschappen, vereenigingen, enz. Ten aanzien van deze heffing kan het aantal opcenten, zonder bezwaar op 60 worden gesteld. Het ta- rief van de bedoelde uitdeelingen wordt dan in werkelijkheid 4 pet. In het ont werp inkomstenbelasting is veen percenta ge voorgesteld van 5. Door deze tijdelijke middelen ver wacht de minister over twee-derde jaar een extra opbrengst van f4.710.000. De minister vleit zich met de verwach ting, dat een wetsontwerp tot verhoo ging van den accijns op het bier, waaruit een grootere opbrengst van f 1.200.000 per jaar wordt verwacht en dat binnen enkele dagen zijn département zal verla ten, zoo tijdig tot wet zal kunnen wor den verheven, dat er ook uit dien hoofde nog 5 a 600.000 aan de middelen van het jaar 1914 ten goede zal komen. Kerknieuws. Mgr. Vuylsteke op Cura9ao terug. Omtrent de aankomst van Z, D. Hj. Mgr. Vuylsteke op Curasao, terug van zijn verlof in het moederland, op Wjoens- dag 28 Januari lezen wij in de„Amigoe di Curasao" Woensdagmorgen half acht stoomde de „Qriinewald" langzaam binnen, met Mgr. M. G. Vuylsteke aan boord. Mgr. werd verwacht, dat kon men van alle kanten zien. De gouverneur stond voor het be kende balkonraam om den Bisschop! bij het voorbijgaan te groeten, terwijl in het huis van den apostolischen vicaris vele geestelijken zich reeds verzameld hadden en het volk in troepjes op de J<ade stond. Alle huizen aan den Waterkant vlagden. De beide s ecretarissien van Monsieigneur gingen onmiddellijk per auto naar de Havenstraat en roeiden verder de„Grü- newald" tegemoet, die in het Schottegat gedraaid had en voor anker kwam liggen aan de Nieuwe Wierf om te kolen. Zoodra de boot stil lag, gingen de secretarissen aan boord om Monseigneur te verwel komen. Al heel spoedig verscheen ook de Jioogeerw. pater G. Wolsky, vicaris- provinciaal, niet de beide pastoors van de stad en eenige geestelijken. De heer H. Maduro Jr. bood onmiddellijk de motorboot aan, waarmee Monseigneur met zijn secretarissen en zijn reisgezel, pater B. van Everdingen, terugstoomden naar de Havenstraat en in de auto plaats nam. Middelerwijl hadden de paters zich verzameld in het huis van den Bisschop. - Een rijke schat van bloeman gaf aan de zaal een recht feestelijk aanzien, terwijl in de vestibule palmen en hoog opgaand geboomte ,Mgrr teeds bij hetlbinnentneden het welkom toeriepen. D'e weezen van Sancta Rosa kwamen des avonds, allen in hun mooi uniform, den Bisschop groeten en boden Z. Di. Hj. eene serenade aan. Die notabele Katho lieken, eenigen ,ook met hunne dames^ maakten tijdens het concert hunne op wachting bij Z,. Dl. Hj., terwijl een groote Tweede Blad, behoorende bij De Leldsche Courant van Woensdag 4Maart.no. 1335. De oorlog verklaard. Wij lezen in de Gelderlander: Van sociaal-democratische zijde is nu openlijk de oorlog verklaard aan het ka binet, dat weinige dagen geleden van dien kant nog ontzien scheen te zullen worden, omdat het immers de „zaak waarnemer" der S. Di. A. P. heette. Eerst was het nog maar Treub's be knibbeld „staatspensioen", wat de roo- de broeders ergerde. De uitsluiting der bedeelden vonden zij „ongehoord"; het was een „caricatuur en een hoon", en wat ook de gevolgen mochten zijn, „het Volk" verklaarde aan dat „gemorrel" aan de ellende der ouden" niet te zul len meedoen. Dat klonk al allesbehalve1 vriend schappelijk en minister Treub kon zich voorbereid houden op wat hem van die zijde te wachten staat. Maar nu in het jongste nummer van „het Volk" gaat de oorlogsverklaring niet tegen Treub alleen, doch tegen het heele kabinet. Eerst krijgt Cort van der Linden te hooren dat hij al veel te veel aan rechts toegegeven heeft door de instelling der onderwijscommissie, die een formule moet vinden om art. 192 van de Grond wet te verlangen. (Van socialistischen kant is/anders beweerd dat men ook daar voor de pacificatie op onderwijsgebied was). En dan begint h^t pas voor goed, dan heet het: „dat hij in tal van opzichten met zijn kollega's een politiek voert, die de socialisten en zelfs burgerlijke de- mokraten tegen de borst moet stuiten. De militairistische uitspattingen van Bosboom; de aanstaande dreadnought van Rambonnet; de manier waarop Treub het Staatspensioen behandelt; het optreden tegen den Bond van Ma rinematrozen de brute afscheping van de onderwijzers deze en meer an dere punten duiden op een zonder linge opvatting van de regeertaak, wij zen op een kijken naar de oogen der- rechterzijde, op den wil om te regelaren zonder de sociaal-democraten." Regeeren, zonder de sociaal-democra ten en dat voor een kabinet, dat hun zaakwaarnemer moest zijn. Dat wil meteen zeggen, gaat „het Volk" voort, dat het ministerie zich van de rechterzijde afhankelijk maakt, en dat is voor de beide punten, die de volks wil óór alles tot stand wil zien ge; bracht: het algemeen kiesrecht en het staatspensioen, hoogst gevaarlijk. Volgt een verwoede bedreiging met een formidabele uiting van dien „volks wil" den vorm van twee „reuzenbe- toogingen", die de S. D. A. P. weer op touw zet. Het kabinet Cort van der Linden, weet nu dat het de roode partij vijandig tegenover zich heeft staan. De oorlogs- D verklaring is er. De vrijzinnigen en de vlootplannen. J Het Huisgezin schrijft 1 In de „Vrijzinnig-Democraat" schrijft z dr. Bos, in verband met de vlootplannen, j dat de vrijzinnigen waakzaam mogen zijn. j Waakzaam tegen een minister en een kabinet van hun kleur en van hum naaksel. Komt de heer Bos, die een staatsman a s en het president-ministerschap van lichtbij heeft gezien, met zijn vermaning liet wat laat? b Hadden de vrijzinnigen, niet vóór de f [embus tot een klare uitspraak omtrent e vlootpolitiek moeten komen, in plaats van al wat de militaire vraagstukken be- t trof te verzwijgen en dood te moffelen? Ging het aan, bij een vraagstuk, dat ;g een levensbelang raakt, de oplossing van 1(j liet toeval te laten afhangen? Mag men in een dergelijk geval kruis 1 of mu;it spelen? i ^'FEUILLETON. De enveloppe was spoedig gevonden,. Er is nog iets in, tante. Gij hebt iog een blaadje vergeten,, 2,00, kind? Die «schrik, toen ik de lerste bladzijden las, heeft mij in de rs vvar gebracht Lees eens, wat erop staat, k heb voor u geen geheimen,. Magna keek erin en haar bleek gelaat oi Verd met een gloeiend rood overtogem 1 Lees toch. Het maakt mij zoo ang- als gij zwiijjgt, drong de oude aan, d Maria is toch niet ziek? i Neen, zij spreekt slechts een ver- e Soek uit 0 Magna deed haar best kalm te blijven Ij las jj „Men zegt hier algemeen, dat neef \rthur thans bij de Regeering zoowel als I'J den Keizer zeer in aanzien staat en in :der geval heeft hij vele connectiën^ Laat em toch door Magna vragen, een goed 'oordje voor ons klooster te willen doen, Pdat wij met rust de contracten kunnen pzeggen en nieuwe sluiten. Wij moeten fch de leeg geworden gebouwen zoeken e besturen of te verkoopen, daar wij wders te groote schade lijden. De Re- Fiad dr. Bos, toen de vorming van een vrijzinnig-socialistisch kabinet onder zijn presidium, waarbij de vlootkwestie veilig ware geweest, mislukte, niet naar een concentratiekabinet onder zijn lei ding moeten streven, teneinde verder felijke vlootplannen te keeren? Heeft hij, die het bijltje er bij neer legde en den weg effende voor wat hij beschouwen moet als een militairistiscb kabinet, het recht, thans de vrijzinnigen tot waakzaamheid te vermanen? De Vrijzinnigen alsof niet een sterke fractie onder hen de vlootplannen van minister Rambonnet -wanmgenegeni is. Zoo wreekt zich, ook op dit geoied, de onoprechtheid, waarmee de concen tratie den verkiezingsstrijd heeft gevoerd. Nu moeten de vrijzinnigen óf dr. Bos een roepende laten zijn in 'de woestijinj, óf de moeilijkheden voor het bevriende kabinet met eene vermeerderen, welke een gevaarlijke crisis-kiem in zich bevat. Zonderling. Het is toch zonderling, zegt het Cen trum. Daar heeft de liberale pers een for- meelen stormloop ondernomen op den oud-minister Regout, wijl deze 't waag de, het ontwerp ouderdomsrente te cri- tiseeren, en bij voorbaat te verklaren, dat hij daaraan zijn stem niet zou kunnen geven. Dat noemde men politiek, partijpoli tiek, een zoeken en dringen naar strijd, een onverzoenlijk standpunt. En men juichte over de geduchte „af straffing", welke de minister, naar men meende, aan den heer Regout, had toe gediend. Wat zien wij nu echter geschieden? Dat Links de bezwaren tegen het ont werp van den minister zich opstapelen, dat met name de uitsluiting der bedeel den op den meest beslisten tegenstand stuit, en dat mr. Troelstra het ministe rieel product betitelt als een spot en een hoon. Had mr. Regout dan wel zulk een groot ongelijk met zijn critiek? Ging het aan, hem deswege van in- transigentie te beschuldigen, van een op treden dat duidelijk „bewees" hoe „ver politiekt" hij was? En had het zin, zoo lyrisch den lof te zingen van den minister, op wiens eerste proeve van wetgeving van alle kanten, ook door hen, die het Kabinet nabij staan, zoo hevig wordt gevuurd? Het „zoogenaamd" Staatspensioen. Mr,. Hi. J,. Tasman bespreekt in zijn „Soc. Kroniek" in de Vragen dels T ij d s ook het ontwerp Ouderdomsrente van Min. Treub. Een paar interessante passages lichten wij daaruit: „Die renten, volgens art. 369 en art. 370 der Invaliditeitswet toegekend, blijven doorloopen. Men kan deze renten, ook al hebben de betrokkenen ze niet noodig, niet intrekken. jZ|e hebben daarop een ver kregen recht volgens de memorie van toelichting. «Deze bewering heeft ons ten zeerste verbaasd. Wij zien niet in, waarom de wetgever niet bevoegd zou zijn, deze eenmaal ver leende rechten weder op te heffen. Wiij zouden integendeel meenen, dat er met het oog op de algemeen .betreurde mis bruiken alleszins 'reden is, daartoe over te gaan. Mr. Treub heeft er op gewezen, hoe de invaliditeitswet, zelfs waar de rente verkregen is door valsche opgaven, geen gelegenheid geeft «eene eenmaal ver leende rente weder in te trekken. Tegen dit euvel geeft, zooals wij zagen, zijn eigen ontwerp wel redres. Waarom kan dit niet analoog bepaald worden ten aan zien van de renten krachtens art. 369 ,Wij verbazen ons er over, 'dat juist deze Minister zoo eerbiedig halt houdt voor zoogenaamd verkregen 'rechten. Doch niet alleen ter wegneming van misbruiken zouden wij aan deze renten geraakt willen zien. Het wil ons voor komen, dat hier verder moet worden gegaan. 'Die motiveering van dit ontweip ,ïs, dat de „Talmarente" eenerzijds -te ver gaat, door ten onrechte rente toe te kennen aan hem^ die het niet noodig heb- geering kan toch geen reden hebben, om ons geheel te ruïneeren. Hoe moet ik in dien korten tijd dat alles regelen? Hoe kan ik zoo gauw nieujwe woon plaatsen vinden voor mijn arme nonnen, voor wie ik toch de verantwoording draag? Ik bid en smeek M,agna recht hartelijk, bij haren man haar best te doen. Als Arthur al niet veel hart voor de geestelijke orden heeft, zal hijj het op haar verzoek toch wel doeii^ God zegene haar daarvoor en loone ook neef Arthur met zijn zegen 1. Magna las ieder woord, maar haar stem verried, hoeveel moeite haar dat kostte. Ook de tante wist genoeg van de verhouding tusschen de echtelieden om te bevroeden, hoe onaangenaam dit ver zoek voor Magna zijn moest. Beiden zwegen. Na eenige oogenblikken sprak Magna zacht [Het zal het beste zijn, tante, als gij zelf aan Arthur schrijft Of nog liever gij zendt hem den brief van Maria. Gij weet, dat ik verder niets doen kan. Haar stem klonk zeldzaam vreemd en ruw. Tante trok haar tot zich. Mijn arm kind. Alles zal.wel terecht komen. Doch Magna richtte zich heftig op, als kon zij geen troost verdragen. Maar waarheen, kind, waarheen? Men hoort en ziet hier niets van hem. Is hij nog altijd in Frankrijk? |H;ij is niet meer daar,. H|ij is nu in Berlijn, zooals ik juist in de courant heb gelezen. ,H|ij behoort tot de vien- en-twintig, die door den Keizer uit bij zonder vertrouwen in het iHjeerenhuis ber roepen is. Magna sloeg beide handen voor het' gelaat en een koortsachtige siddering voer haar door de leden. 1In Berlijn, kind, in Berlijn! riep de oude ontzet. En hij kwam niet eerst tot u? XXXII, 't Is zoo vermakelijk,, u nu als Pair hier te vinden, nadat gij door de clericale intrigues geen zetel in de volksvertegenwoordiging hadt kunnen krijgen. Een heerlijke zegepraal! Ik had de lange gezichten van uw 'tegenstanders wel eens willen zien, toen zij uw benoe ming in het Hoerenhuis vernamen. De weelderige, kleine gestalte der spreekster leunde behaaglijk achterover in haar leunstoel, terwijl haar roode lip pen zich tot een genoeglijken lach open den en haar donkere oogen zegevierend naar de aangesprokene opzagen. Gok over Dórnicks meest in voorname rust zoo onbeweeglijke trekken vloog êen lachje, en de licht wiegende houding, welke hij aan zijn slanke gestalte gaf, toonde beter dan woord-en, hoezeer ook hij genoot van zijn zegepraal. Als ik zeer vroom was, zou ik u vol zalving spreken van de gerechtigheid des Heeren, die alles ten beste schikt, ging de Amerikaansche want deze was de spreekster na eenig stilzwij gen voort. U onder deze omstandighe den te begroeten was een genoegen1, dat ik mij niet ontzeggen wilde. Gij hebt het mij, hoop ik, vergeven, dat ik zoo categorisch naar u ben 'komen vragen. Ik was bang, dat ik u later niet meer zou kunnen te spreken krijgen, want «er wordt gewis door velen beslag op u gelegd en toch zal ik uw raad en uw welwillende bemiddeling moeten inroe pen. Toujours a nos ordres 1), antwoord de Dornick hoffelijk. Die zoo geijverd heeft voor het welzijn der menschen als u, heeft meer dan alle anderen recht, ook op den bijstand der menschen te rekenen. ,Dat komt niet altijdjuif, hooggeeerde Pair. Diensten voor het vaderland wor den nog spoediger vergeten, dan alle an dere weldaden; ik moet echter toegeven, menigte aan den waterkant kwam genie ten van de zeer goede muziek der weezen. Het was feest in de stad om den voor- spoedigen terugkeer van den beminden Bisschop. Sport. Vervolg Dooderilijst. Uit Buenos Ayres wordt gemeld, dat de Argentijnsche vlieger Newberry, een doodelijken val heeft gedaan, zijn pas sagier, luitenant Bastia, is ernstig ge wond. Slachtoffer no. 400. Pégoud. Pégoud iSi in (Milaan aangekomen. Men zal zich herinneren dat hij verklaarde niets aan het benzine-reservoir veranderd te hebben, maar thans heeft hij aan den rechter van instructie gezegd, dat hij een kleine wijziging aan het benzinereservoit heeft aangebracht, om de veiligheid van het verkochte toestel bij loopings tever- hoogen. Het gerechtelijk onderzoek zal, zoo zegt hij, zijn verklaringen bevestigen. Met toestemming van het O. M. zal hij heden met het bewuste toestel ver schillende loopings uitvoeren. De advocaat van den mecanicien Freiszmuth heeft tegen het beproeven van het vliegtuig door Pégoud protest aangeteekend en de rechtbank heeft hem in het gelijk gesteld, zoodat de vlucht niet doorgaat. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde: Wegens loopen op verboden grond A. v. d. Bw, tot f 3, of 2 d.N. tot f.3 of 2 d.beiden te Noordwijkerhout. C. v. S., te Hillegom tot f 2 of 2 d. Wegens loopen op verboden grond ge pleegd te samen en in vereeniging F. B1., en C. v. S. te Noordwijkerhout, ieder tot f 2 of 2 d.P. v. d. B., W, d. B., N. D., A. v. d. B., allen te Noordwijker hout ieder tot f 3 of 2 d.P. Wl te Hil legom f 2 of 2 d. Wegens loopen op verboden grond A. K. te Katwijk tot f 2 of 1 week tucht-* schoolt Wegens straatschenderij K. v. Di. te Rijnsburg tot f 3j of 1 maand tuchtschool. Wegens overtreding arbeidswet Bi S. te Leiden tot 20 maal f 2, of 20 maal 1 d.D. H. te Katwijk-aan-Zee tot f of 2 d. Wlegens snijden van heltn in onvrije duinen A. v. d. M. tot f 2 .of 2 d.J. van R. tot f 2 of 2d.; beiden te KatwijkIJ. J. de V., te Katwijk-aan-Zee, tot f2 of 2 dagen. Wegens melken zonder vergunning W. C. de B. te Hoofddorp tot f 1 of 1 d. J. H. Z. tot f 1 1 d. Wiegens overtreding winkelsluiting J. H. Tl. tot rf 0.50 of 1 d. IWegens te Leiden met een handwagen rijden door de Mooi-Japiksteeg in de richting naar de Breestraat L. Wl tot f 1 of 1 d. Wegens te Leiden zonder noodzaak rijden ap de klïnkerbestrating, Dl R. •tot f 1 of 1 d. Wiegens te Leiden met een handwagen rijden door de Mandenmakerssteeg in de richting naar de Breestraat J. H. P. A. tot f 1 of 1 d., allen te Leiden', Wegens met een rijwiel jijden door de Donkersteeg P. S. B. van Hazerswoude, tot f 1 of 1 d. Wegens te Leiden als houder van een hond niet voldoende zorg dragen, dat deze niet tusschen 11 uur 's avonds en b uur 's morgens zonder toezicht op den openbaren weg liep G. v. L. tot f 0.50 of 1 d. Wegens een hond ongemuilkorfd op straat laten loöpen J. M. V. Wt tot f 1 of 1 dag. Wegens te Leiden deelnemen aan een voetbalspel J. v. T. tot f 0.50 of 1 week tuchtschool. Wegens te Leiden zonder vergunning van B. en Wl. met een tafel op den open* baren weg een standplaats innemen en koopwaren luitstal'len J. v. d. S. tot f 0.50 of 1 d. allen te Leiden. dat men mij van hoogerhand zeer hulp vaardig is tegemoet gekomen. Na de langdurige werkzaamheid is wat rust en afwisseling mij ook noodig. Ik heb be sloten hier eenigen tijd te vertoeven om tmijn krachten grondig )te herstellen. Eerst ga ik natuurlijk nog eenmaal naar Frank rijk terug, om het beëindigen der zaken te leiden. Nu de oorlogsfurie heeft uit gewoed, is mijn werkzaamheid geëindigd. Berlijn mag zich geluk wenschen. Uw tegenwoordigheid kan zijn gezellige heid slechts verhoógen. Maak geen complimenten. In het ruwe veld- en barakkenleven wordt men beter gewaardeerd dan in de salons. En ik zal mij nog eerst wat moeten civi- liseeren, voegde zij er bij, haar fijne Zweedsche handschoenen glad strijkend. Haar gansche uiterlijk was overigens voor het deftigste gezelschap geschikt. Zij had haar verpleegstersgewaad afge legd en droeg een elegant visite-kleed, dat van den besten smaak getuigde en haar best kleedde. Ondanks den opgewekten toon, dien de Amerikaansche aansloeg,- was er blijk baar toch iets, dat haar drukte. 1) Altijd tot uw 'dienst (Wordt Tervolgd.)

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3