1000 100 Firma J.J. Taverne 1 Dagdienstbode, Aanbesteding. Prima Roomboter 85 cent per pond. DE AANDACHT AFGELEID. H. Th. Straathof Katholieken, Gevraagde betrekkingen 10U rröog. IUU „FATUM.9' te 's finvenhaye, In de cel krankzinnig gewor den. Qelijk reeds gemeld werd, heeft de Middelburgsche politie de hand ge legd op een tweetal straatroovers, H. J. Gerber en A. van Ommeren, die te Amsterdam iemand uit Domburg beroofd en afgezet hadden. Thans verneemt de „Tel1.", dat ten huize van een der mo vers een huiszoeking is gedaan, die tot resultaat had, dat voorwerpen werden» gevonden, die door den beroofde, alé Zijn eigendom zijn herkend. De 27-jarige Gerber is, Zondagmiddag toen hij dit vernam, plotseling krank zinnig geworden. Een wachter hoorde in de cel aan het hoofdbureau van politie een helsch la waai. Hij zag, dat Gerber alles wat voor zijn handen kwam, kort en klein sloeg.; Tafel1 en stoel waren in een oogwenk /erniel'd. De kleeren scheurde hij zich van het lijf. Met veel moeite maakte men den dol leman onschadelijk. Hij werd op een ziekenraam gesnoerd en per autobran card naar het Wilhelminagasthuis getran sporteerd, waar onderzocht zal worden of men hier met krankzinnigheid of si mulatie te doen heeft; Ruiten ingooien. Zaterdagmid dag te 3.45 werd ter hoogte van den Schenkweg een glasruit ingeworpen van den luxe-trein der Staatsspoor, komende uit Gouda. Later, te 5.45, werden twee ruiten verbrijzeld van de Staatsspoor, toen die te 4,59 uit Amsterdam te Den Haag aankwam. Opgelicht voor 11.000 gulden. In verband met de aanhouding eener bewoonster der Daendelstraat te 's-Gra- venhage, verdacht van oplichting tot een bedrag van f 11.000, deelt men aan het „R. Nbld." nader het volgende mede: Zij hield er van goede sier te maken. Dat is een heel' prettig ding, maar je moet er het geld voor hebben. En dat had mevrouw niet 1 Maar goede sier maken deed ze toch. Ze deed bestellingen bij diverse win keliers in de buurtop de poft De leveranciers zagen al gauw in dat t „niet veel soeps was", maar durfden hun leveringen niet staken, uit vrees de gelden voor het vroeger geleverde niet los te krijgen. Wel kwamen ze dikwijls manenen nog eens manent. De één deed het gematigd, de ander minder ge matigd. In het laatste geval ontaardde het nog al eens in scheldpartijen< De buren, fatsoenlijke raenschen, na men er aanstoot aan, dreigden den huis heer met de huur op te zeggen, als hij mevrouw niet te kennen gaf, dat ze beter deed een andere woning te zoeken. Maar dat kon ook al weer nietvanwege de achterstallige huurschuld, die anders ook heelemaal niet los zou komen. Mevrouw stoorde zich aan niets, ging chic gekleed, maakte plezier. Op een dag bezorgde zij het heel'e Bezuidenkwartier een verrassing! Me vrouw betaaldeBetaaldeBetaalde den huisheer; anders ging dat bij deur waarders exploit, betaalde den slager, den bakker, den fruitman. Een erfenis fluisterden de menJ schen. Neen.... 't was een voorschot, maar op een eigenaardige manier verkregen; Voor eenige dagen kwam een inspec teur van politie, de heer Blok, haar be zoeken. Het onderhoud, dat volgde, was oorzaak, dat mevrouw een wandeling naar het politie-bureau moest maken en door commissaris Wulffers verhoord werd. Daarvan was weer het gevolg1, dat zij naarhet huis van bewaring werd overgebracht, verdacht van oplichting en val'schheid in geschrifte, bij herhaling gepleegd. Eeinge malen moet het haar gelukt zijn, den houder van een voorschotbank en een inwoner der Residentie onder voorwendsels en op valsdhelijk onder- teekende borgstellingen te bewegen, haar gelden te leen en tot een gezamenlijk bedrag van f 11.€00. Verdronken, Een jonge Duit- scher is gisternacht te Zal'tbommel van het brugwerk afgevallen en verdronken. Zaterdagnacht is een meisje, dat een uitvoering in de kazerne aan "de Croezenlaan te Utrecht bijwoonde, door den mist in een sloot geraakt en ver dronken. A u t o-o n g e lu k. Gistermiddag is onder Barnev'eld de auto L 161, van P. N. W. te Baarn, tegen een boom ge reden. Een van de vier inzittenden, me vrouw Wu M. van Amsterdam, werd eruit geslingerd en gedood.. Kazernebrand te Haarlem. Bij het onderzoek inzake den kazerne- brand te Haarlem is gebleken, dat het vrijwel zeker is, dat de aangehouden! onderofficier geheel onschuldig is aan 'de brandstichting. Door den auditeur mi litair bij den krijgsraad zal echter een vervolging worden ingesteld wegens ver duistering van militaire kleedingstukken. In de laatste dagen werd aan ver schillende miliciens de vraag gesteld of hun iets bekend was omtrent den vrij williger K., of deze wel eens iets had uitgelaten of wel dat zijn handelingen hun verdacht voorlavamen. Deze vraag staat zeer waarschijnlijk in verband met het onderzoek, dat door de militaire commissie, de marechaussee en de recherche werd ingesteld. Blijkens het overzicht, dat opgemaakt was om te kunnen nagaan, welke per sonen alle drie de branden hebben mede gemaakt, is uitgekomen, dat onder hen was genoemde vrijwilliger K., een zoon van een makelaar te Amsterdam, een jongen, die zeer sl'echt oppaste en even vóór den tweeden brand wegens voort durend wangedrag van korporaal tot sol daat was gedegradeerden een ander, weinig beter bekend staand militair, de korporaal R., een predikantszoon, die na den tweeden brand voor straf naar den Helder was overgeplaatst. Öp beide personen moet nu de aan dacht zijn gevallen door de leden dei onderzoekings-commissiën naar de brand stichting, te meer, daar genoemde K.'^ juist op den dag dat de officier ivan/ Justitie f500 voor het opsporen van den dader uitloofde, is gedeserteerd, terwijl later ook gebleken is, dat de korporaal iR. op dienzelfden dag zijn garnizoen te Den Helder heeft verlaten. Het laatste teeken van leven is uit Rotterdam gekomen, vanwaar K. zijn mi litaire kleeding aan de kazerne terug zond. Zeer waarschijnlijk zijn K. en R. die vroeger beiden te Kampen waren, in elkanders gezelschap en naar Amerika overgestoken. Hebben deze personen zich dus aan brandstichting schuldig gemaakt, dan laat zich dit verklaren uit het feit dat beiden zeer het land aan den dienst'had den en over de verschillende straffen, welke zij opliepen, wraak hebben willen nemen. In verband met de dreigbriefkaart aan den brugwachter van den kazemebrug wordt evenwel aan een complotje ge dacht, waarbij dan ook oud-militairen thans burgers betrokken zijn. Ook in die richting moet het onderzoek worden voortgezet. Bloembollen. Het zaChfe weer der laatste dagen heeft zijn invloed doen gelden op bloembollenvelden, zoodat het dek óf zeer gedund óf geheel' wegge nomen is. Op verschillende punten ziet men reeds de tulpen en hyacinthen ver boven den grond uitkomen, terwijl cro- cussen in vollen bloei staan. Brand in een kerk. Men meldt aan de „Msbd,." nog de volgende bij zonderheden Gistermorgen, tijdens de Hoogmis, ont stond er te Delft in de St. Josephskerk, op den trap naar het zangkoor, een begin van brand. Rookwolken sloegen boven uit den toren; ook het kerkportaal, waarin de trap beneden uitmondt, stond vol rook. Op de helft van de trap bevindt zich een portaaltje, waar enkele lessenaars staan. Sommigen der zangers hebben de gewoonte daar hunne jassen en bran dende sigaren te deponeeren. Nu schijnt de oorzaak van het ongeval hierin ge zocht te moeten worden, dat een bran dende sigaar in aanraking moet zijn gekomen met zich daar bevindende klee dingstukken. Althans we vernamen, dat een jas cm een hoed de eenige voorwerpen waren, die bij het incident vernield zijn, 'Doordat het orgel ophield te spelen !ea de zang staakte, werd de aandacht van het publiek in de kerk naar het koor getrokken. Op het geroep Brand" ston den de meesten van hunne zitplaatsen op en velen verwijderden zich. Tot een. paniek kwam het echter niet* waarschijn lijk doordat velen inzagen, dat de toe stand niet ernstig was. De celebreenende priester ging kalm door met het H. Misoffer. Zooals te begrijpen is, bracht het geval, vooral in den naasten omtrek, heel wat opschudding. Van persoonlijke ongeluk ken vernamen we niets. Koning Albert en de slechte mode. Op het laatst bal van het Belgische hof heeft koning Albert een der dames-gasten, die niet voldoende ge kleed was, uit de zaal doen verwijderen. Een Vlaamsch blad vertelt daaromtrent het volgende: Op het laatste bal van het hof liep zekere dame een zeer eigenaardig com pliment op vanwege den koning. Zp M. had gezien, dat de mevrouw in kwestie een van die costumes aanhad, die een al te groote zuinigheid wan ellegoed doen vermoeden en waarin de schaar zijin mo dernste grillen had gedaan. Enkele oogerif blikken later stapte* op last van den koning, de grootmaarschalk van het hof op de dame toe en diep buigend, bood hij haar den arm. De mevrouw in kwestie was hoog in de wolken over deze eer en dacht na tuurlijk: ziedaar de triomf .van mijn costume. Maar spoedig kwam de ont goocheling. De hofmaarschalk, graaf de Mérode, geleidde de dame naar ide deur en dlaar gekomen, sprak hij: „Z. ;M. de Koning heeft mij in alle bescheidenheid opge merkt, dat uw kleed gescheurd is en u achter deze deur misschien wel een kamenier zuit vinden, die dat gebrek aan uw toilet verhelpen kan." Daarop boog hij zoo ,diep en zoo lang, dat de deur ondertusschen open en dicht was gegaan vóór Zijne Edelheid terug overeind was gekomen. Kort daarop ontstond pp straat een buitengewone beroering onder de chauf feurs. Mevr. X. riep itwee uren, vóór het iemand verwachtte, om haar autol Faillisseménten. Uitgesproken: J. Bosch, koffiehuis- houder te Arnhem, cur. mr. D. Spanjaard. C. Mendels Brook, winkelierster te Driebergen, cur. mr. dr. B. van der Mersch, te Zeist. M. Frankfort, winkelier in vleeschwaren. Amster dam, cur. mr. Elion. N. A. Beukers te Leid- schendam, cur. mr. J. P. Chardon. Geëindigd: R. B. van den Berg, aan nemer te Nieuw-Beljerland. - M. Slebers, tim merman, te Escharen. A. J. Boverhoff, photo- graaf, te Haarlem. In de Sted. Werkinr. zijn opgenome DATUM. DAGEN. Vol. per. dKi" Totaal 22 Febr. Zondag 51 27 78 23 Maandag 65 23 88 24 Dinsdag 73 25 98 25 Woensdag 75 25 100 26 Donderdao. 71 25 96 27 Vrijdao 75 25 100 98 28 Zaterdag 73 25 TELEGKAI-iSCH WEEKBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Maart 1914, medegedeeld door hel Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.2 Coruna. Laagste barometerstand 739.2 Christiansund. Verwachting tot den avond van 4 Maart: Meest matige tijdelijk wellicht krachtige weste lijke tot zuidwestelijke wind zwaar tot halfbe- wolkt, waarschijnlijk enkele regen- of hagelbuien zelfde temperatuur. Dankbetuiging. Hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling in 't bijzonder aan de geachte Familie v. d. Linden bij mijn 12'/s-jarige dienstvervulling. MARIA OUWERKERK. Leiden, 2 Maart 1914. Oude Heerengr. 21. 1235 Wegens omstandigheden ter stond gevraagd eene flinke die goed kan werken, tegen hoog loon. Adres: Vliet 28a. (1232) Burgemeester en Wethouders der gemeente Noordwijkerhout zullen op DONDERDAG 5 MAART 1914 des voormiddags elf ore, ten Ge meentehuize 1103 publiek verkoopen den ARMENTUIN alsmede het daarop staande gebouw, gelegen in de kom dezer gemeente, kada straal bekend Sectie E nos. 678, 307 en 308, geheel groot 16 Are. Betaling koopsom 5 Sept. a.s. Burgem. en Weth. voornoemd SWEENS. De Secr., VERMEULEN. G. N. V. Gecontroleerde Nachtveil igheidsdienst. GARENMARKT 2a. (1092) Teleph. 1436. Op MAANDAG den 16den Maart 1914, des voormiddags te ell uren zijn Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden, voornemens op het Raadhuis aldaar, aan te besteden(Bestek no. 10). Hel verrichten van huilen en binnen Verfwerken aan Gemeente eigendommen, (in zeven perceelen.) (Bestek no. 11). Het leveren van een ijzeren boomsroeiërsschuit. De bestekken en de teekening liggen ter inzage en overname op het Bureau van Gemeentewerken op eiken werkdag de besteding voorafgaande van 's morgens 9 tot 's middags 4 uren en zijn al daar per stuk respectievelijk f0.50 en f 0.75 verkrijgbaar zoo lang de voorraad strekt. Aanwijzing in loco van bestek no. 10 zal worden gehouden op Dinsdag den lOden Maart 1914, des voormiddags te 9 uren aan vangende bij het Raadhuis. Verdere inlichtingen verkrijg baar ten Bureau Gemeentewerken dagelijks tusschen twee en vier uren. (1233) Fraaie Handwerken. Eene dame over veel vrijen tijd beschikkende beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende HAND WERKEN tegen billijke conditiën. Brieven bureau van „De Leidsche Courant. 1227 Breestraat 65 Teleph. 443. Donkersteeg 17 Teleph. 192. Het adres voor uw Koffietafel ZEER FIJNE G0UDSCHE EN LEIDSCHE KAAS. EDAMMER EN R00MKAASJES. - Y0GHURT-SWAAB KAASJES. VERSCHE EIEREN. 1234 Zalm per blik 45 en 85 cent, ■■u— nmim lwj efea/efctJ Ceuxur PRIjSNOTEERING SPEK. Vet Spek per pond 34 c. Mager Spek 40 Vette Lappen 32J^ Karbonade 40 Magere Lappen 45 Vet Spek bij de 5 pond 32 Beleefd aanbevelend, 1237 Spekslager Haarlemmerstraat 12. koopt niet in winkels, waar onze delijke artikelen worden verkocht of voorhanden zijn Koopt aan stations-boekenkasten of kiosken alleen die lectuur, welke zeker geen gevaar oplevert. Van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, k contant. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een R. K. DIENSTBODE Goudsche Rijpad nabij Alphen a/d Rijn 1152 Gevraagd, tegen 1 Mei a.s. eene R. K. Dienstbode bij C. N. M. DE GROOT, Schoolbrug, Stompwijk. 1163 Ten spoedigste gevraagd een R. K. DIENSTBODE en een JONGEN om melk te venlen, bij G.OLSTHOORN Alphen 1165 Gevraagd een BOERENKNECHT goed kunnende melken bij G. v. Wissen Eikenhorst, Wassenaar. 1204 zoo spoedig mogelijk een bekwaam BAKKERSBEDIENDE, v. g. g. vz. Liefst eenigszins bekend met de banketbakkerij. B. H. LINDEBOOM brood-en banketbakker, Voorhout, jl215 Gevraagd met April of Mei eene BUERENDIENSTBODE, bij GEBR. v. VELZEN, Landbouwers, te Zoeterwoude (Weipoort). 1223 SCHEEPMAKERS en JONGENS gevraagd voor ijzerwerk bij J. AKER BOOM, De Kaag. 1231 Terstond gevraagd een bekwaam TIMMERMANSKNECHT, voor vast werk bij J. KOL1JN, Mr. Timmerman te Rijpwetering. 1230 Kleine Advertentiën Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent. a contant. TE KOOP een drachtig mak Paard, ook genegen te ruilen. P. KOSTER-Langevelt, 1169 Noordwijkerhout. Vastenavondzotjes. Flinke partijtjes dubbele en enkele Vastenavondzotjes gevraagd door L. v. d. Valk, Zoeteiwoude. 1175 PIANO te koop gevraagd voor kindereneen goede Piano of gebruikte Pianino met opgaaf van prijs en waar te zien. Br. bureau v. d. „De Leidsche Courant" onder no. 1195. Er biedt zich aan tegen Mei een net R. K. Meisje 18 jaar, in een burgergezin, geschikt om in een winkel behulpzaam te zijn. voorzien v.g.g.v. br. fr. Agent v. d. Leidsche Courant te Warmond. 1225 Costuumnaaien. Er kunnen nette LEERLINGEN ge plaatst worden. Adres Vrouwensteeg9. 1228 BOERENKNECHT Biedt zich aan tegen 1 Mei a.s. een R.-K. Boerenknecht (22 jaar oud) van zeer goede getuigen voorzien. Brieven onder no. 222, Hulppostkan toor Stompwijk. 1229 In een net burgergezin wordt aan geboden voor Heer of Dame vrije SLAAPKAMER met Pension, voor f 28,— p. m. Direct te aanvaarden. Br. bureau van „De Leidsche Courant", onder no. 1236. Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor OULDEN /AA bij levenslange gf I GULDEN ongeschiktheid I B U f I B 'oij overlijden tot werken. \J\J \J GULDEN bij totaal ge- richtsverlies van één oog. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned. |I!f| bijtotaal |f|f| uitkeering dezer bedragen is GULDEN bij verlies van één duiin. A GULDEN 4 F Tl S k'i verlies van I H i? één wijsvinger. fl GULDEN verlies van één hand of voet OULDEN bij verlies yïh eiken anderen vinger. Ongevallen-Verz. Maats :h. Plet Heinplein, hoek Anna.l'anvl niat'rajt

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 4