Groote Afslag Uit Stad en Omgeving. Meid-Huishoudster Een nette Jongen Verkooping STATEN-GENERAAL. ËHRSTB KAMER. er gade ring van Vrijdag 13 Februari. De Algemeene Beschouwingen werden geopend door den heer v. d. Bies en (R. K.). Spreker ging den verkiezingSr strijd na. Inzet van dien strijd was de bedoeling om het Ministerie-Heemskerk omver te werpen. Allerlei middelen wer den betracht, om dit resultaat te berei<- ken. In dit verband critiseerde spreker de strijdwijze der vrijzinnigen, er tevens op Wijzende, dat de concentratie voor een goed deel het werk is van de vrij/- metselarij. Spr., wijzende ook op den groei der sociaal-democratische partij en de uitbreiding van het aantal sociaal democratische Kamerzetels, verweet de vrijzinnigen daartoe te hebben medege werkt. Die partij toch, die steeds den socialisten verweten heeft, de gronds'iLa,- gen der Maatschappij te ondermijnen, had ;al haar best moeten doen, 'die staatsj- gevaarlijke menschen uit de Kamer te houden. Maar, zooals 'gezegd, geen mid delen waren goed 'genoeg om het eind doel, de verjaging van het kabinet- Heemskerk, te bereiken. Later zou de afrekening wel worden gehouden. Ook moest nog een tweede hoofddoel bereikt worden: den aanslag c|> het hatelijke bolwerk, de Eerste Kamer. Ook de veld tocht tegen het Tarief was niets dan politiek. Afkeer van en haat tegen het clerj,- calisme, dat waren volgens spr. de eeni- ge oorzaken van het verbond tusschen liberalen en sociaal-democraten bij de herstemmingen, een verbond, dat spr., naar hij aan de hand van de bekende herstemmingsvragen nagaat, beleedi- gend en bezwarend voor de liberale par tijen acht en door de aanvaarding waar van de liberalen hun onmacht duidelijk bewezen hebben. Spreker betuigde intusschen zijn groo- te blijdschap en voldoening, dat in ieder geval ons land gespaard is gebleven voor het optreden van socialistische mi nisters. Hierna hield hij een uitvoerig betoog om aan te toonen, dat de liberale meer derheid, die thans in de Tweede Kamer heerscht, in strijd is met den werkelijken toestand in het land, waarin de algemee- ne meerderheid der kiezers rechts is, zooals onomstootelijk door de cijfers vaststaat, waarna hij uiteen zette, dat het tegenwoordige Kabinet, lal noemt het zich extra-parlementair, niets anders is dan een gewoon liberaal ministerie, dat niet aarzelen zal, liberale wetten tot 'stand te brengen.Zoo zal men het alL gemeen kiesrecht ook er door willen halen. Over de bezwaren tegen algemeen stemrecht is spr. al heen, maar uitslui tend indien bij d|e daarvoor noodige grondwetsherziening ook algeheele ge lijkstelling tusschen openbaar en bij zonder onderwijs wordt verkregen. Zoc niet, dan stemt hij tegen algemeen kies recht. Intusschen treedt spr. het Kabinet Cort van der Linden in het algemeen welwillend tegemoet en zal hij het ster nen bij wetten, die niet tegen spreker's beginsel indruischèn. Ten slotte verdedigde spr. het be staansrecht van de Eerste Kamer in den tegenwoordigen vorm en zette hij uiteen, dat die Kamer al veel goeds gedaan heeft. Het allerbeste Wat zij te doen he,e|ft is te zorgen, dat wij nu niet met een schrikbewind zitten. Kunst en Wetenschappen. Die Schöpfung. De reprise van dit- heerlijk toonwerk is in alle opzichten schitterend geslaagd. In enthousiaste bewoordingen mochten we reeds de vorige maal onze groote te vredenheid uiten, in een avond als gis teren vinden we nieuwe stoffe, om den lof te verkondigen van de velen, die tot dat groote succes van Arti et Religioni hebben bijgedragen. Van .eene bespreking van den inhoud kan ik mij ontslagen; achten; Haydn's reuzenwerk is te goed bekend, dan dat het nieuwe gezichtspun ten zou kunnen openen, terwijl voor hen die gestadige lezers zijn van ons 'blad, eene vroeger opgenomen uiteenzetting van dit werk, voldoende licht zal hebben verschaft. Komende tot de uitvoering zel ve, moet de erkenning ons uit de pen, dat de hoogst gespannen verwachting ,ten volle is bevredigd. In het algemeen ge nomen hebben de koren 'n bewonderens waardige slagvaardigheid aan den dag gelegd en werd een harmonieus geheel verkregen, waarvan vooral gelijkheid van stemmenverhouding en voordracht de meest te loven eigenschappen zijn. Een welvoorbereide en goed volgehouden stijl drukte op het geheel den stempel van volkomenheid. Waardig in den ernst, schaterend in den jubel, werden de ver schillende karakters der heerlijk vloei ende koren weergegeven en waren zij een genot voor den hoorder. Den direc teur, die met noesten vlijt en onvermoei- den ijver „Arti" leidt, komt een bijzon der woord van hulde toe voor zijn onver droten arbeid. Den heer Bonten, die den durf heeft werken als deze in studie te nemen, moet het zeker aangenaam zijn te ondervinden, dat zijn arbeid door de talrijk opgekomen schare hoorders op hoogen prijs wordt gesteld, doch meer nog de waardeering die hij ondervindt van zijn koorleden, waarvan de keurige bloemenmand hem door een der dames aangeboden, de meest spontane uiting was. Wanneer ik tot de solisten kom, dan wensch ik nog sterker te onderschrijven wat ik een vorige maal schreef van mej. 3 Regenbogen. Deze kunstenares, het eeld van eenvoud in den volsten tin des woords, heeft ons dermate bekoord tloor haar fijn genuanceerde voordra-cht e i warme dictie, haar groote muzikaliteit tentoongespreidt in gansch haar opvatten en uitbeelden van de te verwerken stof, dat wij niet kunnen nalaten te schrijven dat zij ons heeft gegeven momenten van hooggestemd kunstgenot, 't Is jammer, dat deze jonge muzikale ster zal schitte ren in ons Indië na verloop van een spanne tijds, doch we prijzen hen geluk kig, die daar van hare talenten zullen ge nieten. i i De tenor, de neer Jos. Schilderman, heeft een stemtimbre, dat weldadig aan doet. Mooi van toon, muzikaal van op vatting en hoogst beschaafd van voor dracht, vloeien de melodiën en vooral de recitatieven ons voorbij met zeer te prij zen rijpheid van smaak. Uit den aard der partij was hij niet zoo op den voorgrond tredend als de andere artisten, doch wat wij van dezen muzikalen tenor hoorden, kon onze volle sympathie verwerven en dan verwijzen wij vooral naar de magni fieke vertolking van de groote aria „Mjt Würd' und Hoheit", die niet naliet een machtigen indruk achter te laten. Zeer ge lukkig is dan ook het bestuur geweest, in de keuze van de solisten, en dit bleek ten duidelijkste, toen we Jac. Caro de baspartij hoorden vertolken. De ze zanger heeft een mollig, sonoor ge luid, rond diep, glanzend hoog en als geheel buigzaam en subliem in voor dracht. Als we in alle onderdeelen zijn partij gingen bespreken, dan waren tal van schoone punten aan te wijzen, die een blik werpen op de veelzijdigheid van dit goed geschoold orgaan. Vooral de keurige vertolking van de schoone aria's, de rijpe opvatting van de recita tieven, stempelen den heer Caro tot een van onze beste baszangers. Wel veroor- love men eene bemerking: Meer en meer komt de fout in zwang bij zangers en re denaars dat d en 't op elkaar volgend, gescheiden worden uitgesproken, wat te gen de aesthetica istrijdt en stoornis in de gezinsvloeiing der zinnen brengt. Ook Caro maakt zich daaraan schuldig en vermeerdert dit euvel nog door te spre ken van „in-ne Heerden" wat moet zijn: „in Heerden", ook wel „der-re Wasser", in plaats „der Wasser". Hij hoede zich daarvoor, de voornaamheid van zijn uit beelding zal er door in omvang toene men. Te wijzen op de schoone duo's en terzetten, die in dit werk veel voorko men acht ik overbodig, daar dit genoeg zaam uit 't boven geschrevene valt af te leiden. De begeleiding, hoewel gecompliceerd was over het algemeen voldoende van eenheid om een mooi gehel met het vo cale deel te vormen. De heer van Helvêrt aan den vleugel en de heer H. Dirksen aan het orgel hebben door hun correct spel het geheel gedragen en gesteund op eene wijze boven onzen lof verheven. Het strijkkwartet saamgesteld uit leden van het „Vierde" gaf aan het geheel kleur en vastheid, en droeg veel bij tot het goed slagen. Ten slotte „Arti" geluk gewenscht met deze uitvoering. Moge de „Jahreszeiten", die nu in studie wordt tober te vieren 10-jarig bestaan, een .genomen bij gelegenheid van het, in Oc- gunstig onthaal, en een even voortreffelij ke uitvoering ten deel vallen. Dat velen zich geroepen gevoelen als lid toe te treden, opdat het energieke bestuur, dat met loffelijken .ijver alles doet om „Ar ti" groot te maken, dien steun ontvange welke het ten volle verdient. Sp. LEIDËN, 13 Februari. Kiezer worden. !W|ie twijfelt er, of hij al of niet kiezer kan worden? [W(ie weet niet, op welke manier, langs welken weg hij het kies recht kan verkrijgen? Ongetwijfeld velen, want d'e kieswet is erg ingewikkeld. !Maar vanavond van half negen tot 10 UW heeft het bestujuir van de Jonge iGardie zitting in 't Bondsgebouw om allen, die dit wenschen, d'e leidende hand te bieden in het labyrinth van de kieswet-bepa lingen. |H;et Leidsch Studentencorps zal in Maart op feestelijke wijze z'n 75jarig be staan "herdenken. De hoofdlijnen van het program volgen hier. Maandag 9 Maart: 1V2 ujur. Inhalen van de Reünisten. Feestrede van den Praeses Coll. (Stadsgehoorzaal). Omme gang. Receptie door het Collegium (Soc. Minerva). Collation (eigen rekening). 8V2 uur. Sempre Crescendo. Officieele kroeg jool. 1 Dinsdag 10 Maart: 1 uur Njordwed- strijden (onderling)* Diner aan eere-leden van het Collegium. Woensdag 11 Maart: 115 uur. Inter- acad. wedstrijden.» (Arena Studiosorum). Diner eere-leden Almanak Redactie,. Uitvoering van het L. S. Tooneel. Binnenkort zal een uitvoerig program verschijnen, waarin nadere bijzonderhe den. TER-AAR. Heden werd bij den heer L. van der Laan een biljart-Wedstrijd gehouden waaraan door een 15-tal lief hebbers werd deelgenomen. De heer P. van Ruiten van Roelofarendsveen be haalde den prijs. De premie verwierf de heer P. Hofdijk van Rijnzaterwoude. GtWESlELljK J.1L .0. Door de recherche is te Leiden een 18-jarig persoon aangehouden, die een paar pendalen ten nadeele van zijn pa troon had ontvreemd. Biij! zijn aanhouding had hij de gestolen yoorwerpen nog bij zich. Proces-verbaal zal worden opge maakt gisterenavond om half tien is tegen P* M., wonende op de Nieuwe Rijn te Leiden proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding van de verordening op de winkelsluiting. 'Op de iP^insessekade te Leiden Zijn vanmorgen een s'teenkolenwagen ©ni Jeem boerensjees met elkander in botsing ge komen, |met het gevolg cjat de bóeren- sjees omviel. Gelukkig kwamen geen persoonlijke on gelukken voor en ondervond het tramver keer geen vertraging. Het ongeval Is waarschijnlijk te vvdjten aan het feit dat de wielen van de sjees tusschen de rails zijn geraakt, zoodat deze niet spoedig genoeg voor den steenkolenwagen kon uitwijken. Zjiedaar, (é&i der gevaren verbonden pan het rijden tusschen de tramrails. Gemeentelijke Aankondigingen. Door Cornelia Maria Ruigrok-Brakd is verzocht om verlof voor den verkoop van uit sluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het voorvertrek van het perceel Groenhazengracht 27. Aan de firma üebrs. Splinter is vergunning vetleend tot het uitbreiden van de polten- en buizenfabriek in het perceel Rijnkade 7. Rechtszaken. Stroopersdrama. Voor de rechtbank te 's H,ertogenbosch is de behandeling der strafzaak voortgezet tegen .Hendr. D. uit Oisterwijk beklaagd van den onbezoldigden rijksveldwachter Timmermans in het jachtveld onder Moergestel in den nacht van 6 op 7 Sept. 1913 te hebben doodgeschoten. Na de behandeling dezer zaak op 8 Jan. besloot de rechtbank op .22 Jan. 11., dat deze zaak zou worden uitgesteld om nog als getuigen te hooren de deskundigen IWj. v. "Puyenbrock, uit Tilburg, Geurts, gemeenteveldwachter te Cuyk, en van Dinther uit Gestel. In het geheel werdien niet minder dan negen getuigen-deskujiif- digen gehoord. De officier van justitie, mr, Sluis, zegt, dat de verklaringen der idieskupdigen geen ander licht geworpen hebben over deze zaak dan bij de vorige behandeling is gebleken. Met nadruik wijist hij er nog op, dat het geweer lag met den loop in de richting van het slachtoffer en de bekL zelf erkend heeft, dat het omdraaien een gewilde handeling is geweest Hij persis teert dan ook bij zijn vorig requisitoir en eischt een gevangenisstraf van .10 jaren wegens weerspannigheid, den dood ten gevolge hebbend. Hierna bepaalde de rechtbank de uit spraak op 19 Febr. a.s. Faillissementen. UitgesprokenJ. Zandbergen Bzn., matten koopman te Blokzijl. Cur. mr. L. G. Tijs, te Kampen. H. Logger Hzn. koopman in dames mode-artikelen te Arnhem. Cur. mr. R. van Maare B. Jzn. H. J. Weys, kruidenier te Driebergen. Cur. mr. Dr. B. van der Mersch, te Zeist. J. de Laat, kapper te IJmuiden. Cur. mr. F. M. Hagemeijjer. G. Keur, te Hillegom Cur. mr. G. H. J van der Meulen. G. Polak te Amsterdam. Cur. mr. J. de Vrieze. P. Wielinga koperslager, Amsterdam. Cur. als voren. A. van den Bosch, caféhouder te Amsterdam Cur. als voren. F. Unger, agent in ijzerwaren, Amsterdam. Cur. als voren. A. Elferink, winkelier te Sassenheim. Cur. P. H. Romeyii, te Warmond. Geëindigd: A. van 't Hof te Stavenisse. W. J. Loggere, vroeger koffiehuishoudster, te Haarlem. H. W. Haarbrink jr., boekbinder gewoond hebbende te Utrecht. De vereeni- ging Gelria te Zutphen, Opgeheven: J. K. Koopman, Amsterdam. Weerbaarheidsver. De s-Gravenhaagsche Scherpschutters en M. Burger, beiden Den Haag Vernietigd: Weduwe G. P. J. van Dorp. N. J. C. van Polanen Petel. J. J. Thierry, allen den Haag. Laatste berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Eeuwfeest derde regiment huzaren. De parade in het Malieveld van den Haag ter gelegenheid van het Eeuwfeest van het 3e regiment huzaren werd be gunstigd door prachtig weer. Behalve de jubileerende corps bevon den zich in het Malieveld twee compag nieën grenadiers en jagers met het vaan del en de Kon. Mil. Kapel, zoomede een batterij veldartillerie. Onder de belangstellende autoriteiten bevonden zich de Duitsche en Bjelgische gezant. Te elf kwam de Koningin en de Prin ses in een a la Daumont bespannen rij tuig. De Koningin inspecteerde de huzaren en de andere troepen, waarna H. M. den regiments - commandant geluk- wenschte. Vervolgens defileerden de detachemen ten voorbij het jubileerende corps, dat daarop op zijn beurt voorbij Koningin en Prinses trok, om te besluiten met een charge tot dicht bij het koninklijk rijtuig. Onder de hoera's der talrijke toeschou wers in en buiten het veld vertrok de Koningin. De huzaren gingen foen kazernewaarts, begeleid door generaal Wüppermann en alle officieren van andere huzarencorp- sen, die voor deze gelegenheid waren gekomen. (iemeik'd Nieuws. Stremming in het treinverkeer Van den goederentrein, die gisteren middag om 1.9 te Deventer moet aanko men, zijn even voor het station Olst wagens met hooi in brand geraakt, ver-i moedelijk door vonken uit de machine.! Het geheele verkeer stond stop; de rei zigers in beide richtingen moesten bij Olst. overstappen. Ontsporing. Men schrijft uit Vlissingen aan de Msb.Naar wij ver nemen is Maandag een der van hier vertrekkende ochtendimailtreinen tusschen .Middelburg en Arnemiuiden op een bid gereden, welke verbrijfzeld werd zonder dat ontsporing plaats had. Een onderzoek zal moeten uitmaken, in hoeverre hier sprake is van kwaadwilligheid, Auto-ongeval, r— Gistermorgen is een huurauto, waarin vier studenten za ten, tegen de balie van de Smeebrug over de Oude Gracht te Utrecht gere den. D[e auto plofte 0$ de vier meter lager gelegen werf aan de grachL Twee der inzittenden sprongen in het water, de anderen gingen met de auto naar bene den. Twee studenten en de bestuurder liepen niet ernstige verwondingen op zij werden in de Rijksklinieken verbondeoii, De auto was zwaar beschadigd. Radium in de vuilniskar. Dezer dagen was te Liverpool in een gasthuis des nachts een glazen bujjsje met voor f12,000 aan radium een zieke tegen de wang bevestigd. Den volgenden ochtend was het zoek. Men doorzocht eerst het inwendige van den patiënt möt X-stralen, meenende dat hij het had in geslikt. Toen bleek, dat dit niet heft geval was, bedacht men, dat het buisje op den vloer kon gevallen zijn, opgeveegd en in de vuilniskar weggevoerd. Na lang zoeken vond men het met den kostbaren inhoud inderdaad terug in de vuilniskar. Smokkelaar. Te Bentheim heeft de douane Dinsdag een smokkelaar aan gehouden, die achter het beschot in de Wi. C. van een trein een groote hoeveel heid sacharine men zegt ruim 100 kilogram had verborgen. Pe douane schijnt gewaarschuwd te zijn, want dade lijk na aankomst van den trein begaven de ambtenaren zich naar de Wu C. en vonden daar de smokkelwaar. 1 Beurs yan Amsterdam. 13 Februari 1914. Nemrlatto. 3% Obi. Ned. Werk. Sehtdd 3 Cert dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. Aprü-Oct Dito 4% Jan.-luU. Portugal 44 Obl.Tabaksmoa. 3% Obl. Ie serie Rusiand.44% Obl. 1909 Ned. Ree. 44% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <S Co. a. G, R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898. Columbia 3°/. Gee. B. Schuld Venezuela 3 /0 Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3% Leiden 1896. 4Idem 1911. Aand, N. West Pac, Hyp. B. C. Amalg. Copper Cy. C. v. AaHd, Cert v. Amer. Car. <5 Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert v. g. A. Unit. Stat Steel Conp. Cert v. pref. Aand. dito Aand. Barge óc. Moorman* (lfcj.) Amst Cult Mij. der Vorstem. Gew.aand..Ketaboen"Mijnb.Mi|. Redjang Lebong Mijnb. Mq^and. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M, t expL v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pret aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Dell Comp. Aand. Deli Cultuttf Mij. Aand. Deii-Mij Aand. Un. Langkat PL Cert v. Aand. Maxw. Land Gr, Cert Y. aand. Peruv. Corp. Llm. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. HolL IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest Obl. Boxtel Wesel 1875-80 Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert v. aand. Chesapeake <S Ohio Cert v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. Gew. A. Kans. City South Rw. Cert. y. aand. Miss. Kans 4 f. 4% le Hyp. Obl. dito. N.-Y. Ontario <S Westera Cert. v. 'gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific AfgesL gew. aand. South R!w. Cert. v. gew. aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4°L Hongaarsche Hypb. 1884 4 L Theiss. Regullr. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche Loten 1870 Congoloten 1888 Panama-Kanaal lotea Vorige Koers Koers. heden. 78% 77% 77sx 77.4 67 674i 84 V 844e 864 88% 844e 844 934 934 624 624 934 934 934 934 844 84 83*4 834 76% 76% ïoi 8 ïoi 8 50<N. 504 574 57 h 954 87 97 148 774 774 503a 504 504 51 644 654 110 U04 101 101 1694 1684 154 144 189 190 134* 134 2034 2034 6214 6234 2444 2464 230 2304 2*16 3 8% 10% 254 251 1644 1634 580*4 581 4 509 4 5094 34 34 454 45 He 95 4 954 994 994 994 994 1004 994 64 64 14?-{j 14% 304. 30H. 254. 254. 214 214 91 914 29*8 294 6 4e 7% 954 964 26 26 1604 1614 974 97*8 3»w 34 104'*,, 104% 1.20 77 764 78*4 784 1154 1154 148 1694 66 1694 474 474 35.50 35.90 59 Prolongatie rente 44£ Marktberichten. LEIDEN, 13 Februari 1914.— Veemarkt: Aangevoerd 0 paarden f—0 a f0—0 Veulens f 0— a f0,—3 stieren f 120a f310, 109 kalf- en melkkoeien f 230 a f 350, per kilo f a 212 varekoeien f 160 a f 375, 213 vette ossen en koelen f 220 a f 340 per kilo f 0.70 a f 0.72, 43 kalveren (vette) f 65 a f150, per kilo 1.00a f 1.05. 122 kalveren (magere") f 6.— a 16 - 5 6 schaper: (vette) f j a f 38, iter kilo 58 a 68 c. schapen (wede) f aLammeren fnaeere) f af— dito vet'e jarige faf 8 1 vaik-ns (ma-e. f 17 a f4 per kilo 4/ a 49 ct —u arkens vet'e) f j a f 243 ijigcn f 7a f 12. bokken of geiten f 4 a f 6. Ter markt aangevoerd: Runderen 537. Kalveren 165 Schapen 516; Lammeren Kaas. Aangevoerd 25 partijen. Besteed werd voor Goudsche kaas le srt. f34 a f 36, 2e srt. f 31 a f 33, Derby kaas f Leidsche kaas f 32 a f33.— 2e srt. f29 a f31, p. 50 Kg. Aan de stadwaag gewogen 16 partijen, 515 stuks kaas, wegende 3318 kg. Handel matig. HOOFDDORP. 12 Febr. Graanmarkt. Witte tarwe le soort f7.—a 7.25, 2e soort f 6.60 a 6.90, 3e soort f6,15 a 6.40, roode tarwe (winterangel) f 0.— a 0.— roode tarwe (zomergladde) f0.— f00.—rogge, f 5.25 a 5.75, haver f 7.40 a 7.75 duivenboonen f9.— a 9.50, paardeboonen f7.—. 7-15, bruine boonen f agroene erwten f 8.25 a 9.—karwijz. (oud) f 14.85 a f 15.15, kana- riezaad f 14.a f 15.Wiiker vale erwten f 0 a f Chevallergerst f5.50 a f 5,80, karwij- zaad 'oogst 1913) f 14.50 a f 14.75. LEEUWARDEN, 13 Febr. Botermarkt. Fabrieksboter f boerenboter f 54.50 a f55. Aanvoer 14/3 16/8. Noteering van de Com missie le kw. Fabrieksboter f 1.38. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland, le soort fabrieks boter f 0.55. Kaas. Nagelkaas Fabrieks- f 21.50a f 41.50 Aangevoerd 22606 Kg. GOUDA, 12 Febr. Vee. Vette varkens met redelijken aanvoer, handel matig. 19a 22—c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel minder, 21 a 24— c. per 4 kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel matig, f 1.30 a 1.55 per week. Vette schapen met weinig aanvoer, handel vrijw, f 20 a f 26. Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel vrijw, f 10 a f 15 Fokkalveren f 16 a f 28. Kaas. Aangevoerd 13 partijen, le kw. f 34-36, 2e kw. f a f Oo. zwaardere f 00 Handel matig. Boter met redelijken aanvoer, handel flauw. Prijs der goe- f 1.50 a f 1.55, wei- f 1.40 a f 1.45 MEPPEL, 12 Febr. Boter. Aanvoer 1100 kilo lste soort per 4 vat f 27. 2de soort f 26. 3de soort f 25. stukken van 14 kilo f 2.15 a f 2.40. ADVERTENT1EN. Geboren: MARIA dochter van JAC. J. MORSCH. B. H. MORSCH-de Munk. Leiden, 12 Febr. 1914. (849 Gevraagd tegen 1 Mei een R. K. niet beneden 25 jaar, v.g.g.v. Br. bur. van dit Blad, (815) gevraagd.Adres HOOGENBOSCH Haarlemmerstraat 138. 846 Openbare „Krachtens rechterlijk bevel", in het Notarishuis aan Den Burcht te Leiden, bij OPBOD Zaterdag 14 Febroari 1914, bij AFSLAG Zater dag 21 Februari 1914, des avonds te zeven nur, ten overstaan van Mr. H. M. A. COEBERGH, Notaris te Leiden, van Het WINKELHUIS, waarin af faire in gemaakte Kleederen, zeer gunstig gelegen te Leiden in de Janvossensteeg, No. 75 en 77, groot 74 centiaren, bevattende, ruimen Winkel en Kamer, achter den Winkelboven, Voor- en Achterkamer, Keuken en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaat sen en verdere gemakken. In eigen gebruik. Het perceel heeft Gas- en Duin waterleiding. Te zien in de weken van Vei ling en Afslag, op Dinsdag en Donderdag, van 2—4 uur. Aanvaarding en betaling 1 April 1914. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris, alwaar tusschen de Veiling en den Afslag op alle werkdagen van 10—2 uur, ver hoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 568 van Eerste qual. Varkensvleesch Per pond. Varkenslappen f 0.45 Karbon.iad- 0.40 Fricandeau- 0.50 Filet- 0.50 Rollade- 0.50 Versche worst enSauceisen- 0.40 Gehakt- 0.40 Vette lappen - 0.321 Vet Spek- 0.35 Vet Spek p. 5 pond - 1.60 853 Aanbevelend, H. A, VISSER Morschstraat SO. Alle bestellingen aan huis be zorgd zonder prijsverhooging.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3