Speciale Man tel magazijnen Groote Opruiming ALBERT RIEL MARE 3€>. Haarlemmerstraat HL ss eens a.s. Zaterdag hun biezen zullen pak ken. De stoker der fabriek, die tijdens de uitsluiting aan het werk bleef, heeft de ramen Zijïier wöïiing mei pianken laten dichtspijkeren. Nog eiken dag verlaten arbeiders en arbeidsters de fabriek, om zich solidair te verklaren met de uitgeslotenen, en zich aan hunne zijde te scharen. Zooals bekend, heeft de heer L. Blan- kers uitgesloten de leden (n.l. '110 perso nen) van den Ned. R. K. Schoen- en Le- derbewerkersbond, omdat- zij geen ver klaring wilden teekenen, dat zij zouden afzien van een verdere actie of een mo gelijke staking. Er heerschte onder het personeel ontevredenheid naar aanlei ding van het ontslag aan zeven georga niseerde arbeiders. Postzegelnieuws. Behalve de nieuwe 11/2-cents-postze- gels, zijn nu ook in omloop gebracht nieuwe 50 cents-postzegels, waarvan de komst indertijd reeds in het vooruitzicht werd gesteld. Zij hebben een paars medaillon in grijze omlijsting. Er zijn dus nu drie soorten 50 cents-postzegels in omloop, de oude, de nieuwe en de jubileumze gels. KORTE KRONIEK Bij de gisteren te Hoek van Hol land gehouden stemming ter verkiezing van twee leden voor den raad der ge meente Rotterdam werden 413 stemmen uitgebracht (aantal kiezers 470), waar van 2 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren: A. D. van Doorn (lib.) 160, L. J. J. Hazelzet (R. K.) 116, P. J. Helsdingen (S. D. A. P.) 132, W. J. M. Heijneker (S. D. A. P.) 125, T.de Meester (lib.) 151 en A. Prins (A. ;R.) 121 stemmen. Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen de beide liberale en socia listische candidaten. Bij Koninklijk besluit is voor de leden der Commanderij Nederland der Johanniterorde, alsmede voor de leden van de Nederlandsche Afdeeling van de Ridders van Maltha, een velduniform voorgeschreven. De pet en de bovenklee- ding zijn van donkergrijs laken. Overi gens zijn de leden van beide orden te onderkennen door dat eerstgenoemden als onderscheidingsteeken een Johanni- terkruis op de kleeding draagt terwijl de kleeding van laatstgenoemden is voor zien van een Malthezerkruis. In den Rijksvischafslag telljmuiden is in de maand Januari 27600 gulden minder aan visch omgezet dan in die maand van het vorige jaar. In de gisteren te Utrecht gehouden vergadering van het Verbond der Ver- eenigingen van Sigarenfabrikanten in Nederland is de heer H. H. F. Bec ker te Krommenie tot bestuurslid geko zen. Tot plaatsvervangende leden van het dagelijksch bestuur werden verder benoemd de heeren A. D. van Vreunin- gen te Gouda, J. van de Water te Gor- kum en R. Oswald te Harlingen. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 5 Februari. Bond van R K. gemeenteraadsleden in Nederland. Teneinde uitvoering te geven aan het besluit der algemeene vergadering van bovengenoemden Bond, om in verschil lende streken van het land kringvergade ringen van R, K. gemeenteraadsleden te houden,, had een commissie, bestaande uit de heeren E. L. A. Renn (Den Haag), C. M. van Stijn (Wlarmond) en J. H. M.. Balvers (Hillegom) de R. K. raadsleden van gemeenten in het Noorden van Zuid- Holland gistermiddag te 3 uur bijeenge roepen in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond te Leiden. De opkomst was bevredigend;. Vertegenwoordigd, waren {dje gemeenten Leiden, Alkemade, Aarlander- veen, Alphen, Hillegom, Hoogmade, Lisse, Leimuiden, Noord'wijk, Noordwijr kerhout, Sassenheim, Ter Aar, Rijnzater- woude, Voorschoten, Veur, Oegstgeest, Voorhout, Warmond, Wassenaar, Zoe- terwoude. Tegenwoordig waren ook cTe edelachtb. heeren Van Gils en Van Wiichen, resp. burgemeester van Zoeter- woude en van Alkemade. De vergadering werd geleid door den heer E. L. A. Penn, die de bijeenkomst oepnde met den Christelijken groet, en na de aanwezigen te hebben verwelkomd, een uiteenzetting gaf van de noodzakelijk heid van een Bond van R. K. Raadsleden. Spr. schetste eerst de geschiedenis van het ontstaan van dezen Bond. Drie jaar geleden werd op een vergadering te Arn hem een voorloopig comité gevormd. De door dit voorloopig comité ontworpen statuten werden op een vergadering te Utrecht goedgekeurd, terwijl tevens een definitief bestuur werd gekozen, dat de Koninklijke goedkeuring op de statuten verkreeg. De nu gevormde bond telde echter slechts 100 leden van de ongeveer 5000 Katholieke raadsleden in Nederland. Een poging om meerdere leden te ver krijgen mislukte. iNa de wordingsgeschiedenis van den bond te hebben uiteengezet, wil spr. de vraag beantwoorden, hoe het bestuur zich de actie van den bond voorstelt. Ten eerste wil het een maandelijksch orgaan oprichten, dat voorlichting geeft in ac- tueele gemeente-kwesties, bez en van Ka tholiek standpunt. De redactie-commissie zal bestaan 'u.t een jurist, een dokter, een financier, een ingenieur en een socioloog. Op de tweede plaats wil het bestuur ad viezen geven aan ieder gemeenteraadslid individueel. Maar 1zoo vraagt spr. hoe zou het bestuur die plannen kunnen [verwezen lijken met een honderdtal leden? Of schoon de redactie haar taak gratis zal verrichten, is er toch minstens noodig een ledental van 1000, die elk 2.50 gul. contribueeren. Het bestuur stond voor een moeilijke en verantwoordelijke taak. Zou het al of niet de plannen opgeven? Het won raad in bij het hoogste kerkelijlk gezag, bij Z. D. H. den Aartsbisschop. Mgr.de Aartsbisschop heeft toen in een schrijven aan het bestuur namens het Episcopaat medegedeeld, dat HH. DCX HH. het ten zeerste betreurden, dat er zoo we'inig Katholieke raadsleden tot den bond toe treden, overtuigd van het vele nut, dat de bond door zijne voorlichting kan stichten, en hoopten, dat het bestuur krachtig zou pogen den bond uit te breiden. Op een na dit schrijven den 7en October 1913 gehouden vergadering is toen door het bestuur besloten, op verschillende plaatsen propaganda-verga- deringen te houuen. De verscheidenheid van de kwesties, die zich bij de behandeling van gemeente zaken voordoen, aldus spr., is zoo groot, dat een ieder de wenschelijkbeid en de ribodzakelijkneid van voorlichting moet inzien. Men betreedt er het gebied van vraagstukken betreffende onderwijs, fi nanciën, gemeentewerken, armenzorg verkeerswegen, verlichting, waterleiding, openbare gezondheidszorg, bouwverarde- ning, woningnood, uitbreidingsplannen, toepassing van ziektewet, armenwet, Zon dagswet, winkelsluiting, belastingen, ker mis, grondpolitiek, enz. enz. En nu mogen in schijn deze kwesties van louter materieelen aard zijn, in wer kelijkheid houden zeer vele in haar diep ste wezen, bij de concrete uitwerking, verband met de Katholieke beginselen. Of is de sociale kwestie, waarvan vele dezer vraagstukken een onderdeel vormen,, niet in diepste wezen een zedelijk-godsdien- stige kwestie? Beseffend hun zware verantwoordelijk- hedi, moet het voor de Katholieke raads leden toch wel een aangename uitkomst zijn, dat zij in moeielijke kwesties b e- trouwbare voorlichting kunnen krij'gen. Herinnerend aan den Christel, groet, waarmede spr. de vergadering had ge opend wees spr, er op>, dat de Katholieke raadsleden Christus niet beter kunnen loven, dan door in Zijn richting te wer ken, volgens Zijn voorschriften hun oor deel en verantwoordelijke stem uit te brengen. Na deze rede ontspon zich een aange name discussie. De heer Ruijgrok uit Wassenaar Tracht ter sprake de kwestie van burge meestersbenoemingen, waarbij burge meester van Wichen van A 1 k e m a d e eenige duidelijke ophelderingen gaf. Bur gemeester van Gils van Zoeterwou- )d e kan zich moeilijk vereenigen met de bepaling in het reglement dat burge meesters geen lid, maar buitengewoon lid kunnen worden met een adviseerende (geen beslissende) stem. Spr. sympa- tiseert ten volle met doel en strekking van den Bond. In denzelfden geest sprak ook nog burgemeester van Wichen. De heer Pijnacker uit Lisse stelt de vraag of de Bond zal worden verdeeld in ge westelijke afdeelirigen, waarop de voor zitter antwoordt, dat hij persoonlijk daar veel voor voelt. De voorzitter leest nu de presentielijst voor, aan ieder der aanwezigen vragend of hij lid wenscht te worden. Alle niet- leden geven daar een bevestigend ant woord op, zoodat de Bond 4^ nieuwe leden telt Ongetwijfeld een goed suc ces. iv Nadat de heer van Wichen er op had aangedrongen voortaan 's morgens te vergaderen, drong de voorzitter aan om krachtig propaganda te maken voor den J3ond en sloot de vergadering met den Christelijken groet. 1 t Leidsche Kleermakers-actie. Men deelt ons mede: Gisteravond heeft er personeelverga- dering plaats gehad van de 4 confectie maatzaken alhier, waarop de patroons- voorstellen van j.l. Vrijdag zijn bespro ken. Een definitief besluit is er echter niet gevallen. Dit zal plaats hebben a.s. Maandag. De meening der georganiseer- den was eenparig het voorstel van de patroons niet aan te nemen, daar dit voor velen beteekent eene loonsverlaging. De geest onder de kleermakers is uit stekend. De organisaties zijn in den laat- sten tijd reusachtig gestegen, het aantal leden bedraagt thans vèr over de helft der Leidsche kleermakers. Door de voor zitters der afdeelingen worden eiken avond conferenties met enkele patroons gehouden, waarop echter nog niets de finitief is besloten. Onder de patroons heeft zich een voorloopig comité ge vormd, wat zeer waarschijnlijk een pa- troonsafdeeling ten gevolge heeft. A.s. Vrijdag zullen de besturen met de per- soneelen der 2e klasse maatzaken ver gaderen, waarop dan ook de ingediende voorstellen worden behandeld. Daarna zal door de organisaties op eene gec. vergadering met de patroons de versla gen worden uitgebracht en de houding van de patroons worden gehoord. R.K. Studenten. Maandag j.l. 2 Februari hebben een dertigtal R, K. studenten der Universiteit alhier rp plechtige wijze hun opdracht gedaan in het Genootschap der H.H. Harten van Jezus en Maria, welk ge nootschap in December 1913 voor de R. K. studenten te Leiden is opgericht en waarvan door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem tot directeur is aangesteld prof. P, G. Groenen, van Wlarmond. Om de 14 dagen worden de bijeenkomsten dier congregatie gehouden in de kapel van het gesticht „de Voorzienigheid", Hoogewoerd 57* R.-K. Onderwijzers. Dc afdeeling Leiden en Omstreken der Diocesaan-Vereeniging van R. K. Bijz. Onderwijs vergadert Zaterdag, den 7e Februari a.s., des namiddags te half drie in het gebouw der St. Jozefsgezellen- Vereeniging, Rapenburg alhier. Aan de orde komen o.m.verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van mej. M. C. J. Grégoire te Hazerswoude (herkiesbaar)lezing van den heer E. Bogaart te Leiden over: „De Onderwijzer als spelleider" en ge legenheid tot het doen van voorstellen voor dc voorloopige agenda der alge meene vergadering. De le luitenant L. P. Schmidt van het 2e Regiment Veld-lArtillerie alhier, is benoemd tot adjudant bij de 3je Afdee ling van dat Regiment. Van 23j Februari tot 20 Maart a.s. worden 41 miliciens van de IVe Infante riebrigade uit Leiden en Delft gedeta cheerd bij de derde School voor Ver lofsofficieren te Breda, om voor de op leiding der adspiranten reserve-officie ren beschikbaar te worden gesteld. De Ned. Anthropologische Ver- eeniging, welker zetel alhier is geves- {igd zal op 28 Februari haar vergade ring houden in „Artis" te Amsterdam, waarop als spreker zal optreden dr. Te Lintum uit Rotterdam. Prof. dr. J. J. de Zwaan, benoemd tot gewoon hoogleeraar te Groningen, heeft heden voor een groot gehoor van Leidsche studenten zijn afscheidscol lege gegeven met als onderwerp „Oos- tersche poëzie".'^ ROOMSCHE AGENDA. Donderdag. Bondsgebouw. Leden vergadering Ned. R.K. Volksbond. Le zing van den W.eleerw. pater Zuidgeest. Eerste Steenlegging van het Liefdege sticht St. Jacobus te Roelofarendsveen- Heden (Woensdagmorgen) had de plechtigheid plaats der eerste steenleg ging van het bovengenoemde gesticht. Hét terrein was met groen en vlaggen keurig versierd, terwijl het voorjaarszon netje het geheel een vroolijk aanzien verleende. Aanwezig waren Pastoor Herscheit, de Heeren Kapelaans, de Burgemees ters en Wethouders, leden van den ge meenteraad, Kerk- en Armbestuur, ver tegenwoordigers van verschillende cor poraties, verder een talrijke schare van parochianen. Opgemerkt werden nog den heer Schotten, opzichter, en de hee ren Boots en Rooijers, aannemers. Pastoor Herscheid sprak als volgt: De kerkelijke plechtigheid is wel zeer eenvoudig, maar het oogenblik, waarop we die verrichten, is een oogenblik van gewicht. Een huis bouwen wij, kost baarder dan er een staat in Roelof arendsveen, de kerk uitgezonderd, ja, zelfs voor den bouw van de kerk was niet zooveel geld noodig als voor het bouwen van dit huis. Van beteekenis is dit huis, ook voor degenen waarvoor het bestemd zal zijn, te weten de ouden van dagen en de zie ken. Wat op zeer veel plaatsen reeds lang bestond werd nog gemist in deze parochie. Hier zal aan degenen die den last en de hitte van den dag gedragen heb ben, een welverdiende rust en liefde rijke verzorging worden gegeven, zooals ze deze niet kunnen krijgen in hun ar moedige huisjes, waar ze geheel alleen of nagenoeg alleen den dood zitten af te wachten. Wat zullen die oudjes een blijden ou den dag hebben, als ze zullen slapen in een frisch warm bed. Des middags hebben ze geen zorg en behoeven ze niet te vragen: wat zullen wij eten. Zé hebben slechts te luisteren naar de bel, en weten waar ze de tafel gedekt vin den. En fden tijd die ze over hebben, kunnen ze "geheel besteden aan de gees telijke zaken, de tijdelijke baren geen zorgen meer. De kerk is vlak bij, en zelfs een kapel hebben zij in huis, waar Hij woont, die hen altijd wil ontvangen, waar ze nooit te veel zijn of ongelegen komen. Nog om een andere reden is den bouw van dit huis een gebeurtenis van belang, omdat in niet geringe mate zal worden voorzien in den buitengewonen woningnood ter dezer plaatse. Want worden hier b.v. 20 oude lieden opge nomen, dan komen er ongeveer even zoo vele woningen voor jongere en trouw lustige menschen open, en zal daardoor aan zeer velen een groote last en zorg van het hart worden genomen. Zegt 't evangelie dat we niet al te bezorgd moeten vragen, wat zullen we eten, wat zullen wij drinken, en waarmede zullen wij ons kleeden? Hier werd wel eens, en met reden gevraagd: en waar zullen we wonen Vok die vraag zal voortaan minder zorgvol behoeven te worden ge steld. Gewichtig is ook de bouw van dit gesticht voor haar, die er het aller eerst in zullen wonen en dat zijn onze zoo verdienstelijke eerw. zusters. Zij krij gen nu een passend verblijf, waar ze nog beter en met meer opgewektheid zoo mogelijk haar hoog te prijzen arbeid tot welzijn van heel de parochie kun nen verrichten, waar ze niet behoeven te vreezen, dat ratten en muizen haar naaiwerk vernielen, of des nachts bij regen en sneeuwbuien haar slaap door een lek in het dak zal worden gestoord. Van beteekenis is dit gebouw ook voor de gansche gemeente Alkemade, daar het nieuwe St. Jacobusgesticht een sie raad belooft te worden voor den gan- schen omtrek, en ik twijfel niet of de vreemdelingen die naar Roelofarends veen komen, om de prachtige schilderin gen in onze kerk te zien, zullen niet na laten ook een bewonderend oog te slaan op het gesticht en zeggen: Zoo'n mooi huis zou men in dit Nazareth niet zoe ken. Maar dan zal ik antwoordenJa, ja, de Veenders zijn nog van den ouden sterftpel, van dat oude geloof onzer va deren, die vóór eeuwen die reuzenker- ken en kathedralen hebben gebouwd, zooals de St. Pieters en St. Pancraskerk te Leiden. En nu kom ik op mijn eerste punt terug, nl. de kosten van dezen bouw. Onze Hoogwaardige Bisschop en het Kerkbestuur hebben groot vertrouwen in de liefdadigheid der Veensche paro chianen. Maakt dat niet beschaamd en zorgt dat het Gesticht er komt, en dat hét er blijve. Want kost het bouwen en ook de t oebereidselen daarvoor al veel zorg, wanneer de bouw voltooid zal zijn, dan zult gij met trots en tevredenheid daar langs loopen en het dikwijls be wonderen, latere jaren met minder of geen aandacht het voorbij gaan. Maar telkens als mijn oog er op valt, zal er misschien ook een zucht aan mijn hart ontsnappen, terwijl ik denk over die oudjes daar. IWlat zullen zijl eten en wat zullen zijdrinken En die zorg blijft jaren lan;g mis schien, maar langer zal blijven het ge loof en de Christelijke liefdadigheid van de Veensche parochianen. En daarvoor zal ik het Kerkelijk gebed zoo aan stonds over haar uitspreken opdat God, Wien ter eere dit gesticht wordt ge grondvest, Zijn zegen late neerdalen over dezen bouw, over de werkzaamhe den, over de werklieden, en over alle weldoeners, en dat het St. Jacobusge sticht tot in het verre nageslacht het geloof en de offervaardigheid "van de thans levende Veenders moge verkondi gen. Terstond daarop werd pastoor Her scheit troffel en specie aangeboden, en werd de gedenksteen vastgezet. Daarna sprak de pastoor, gekleed in superflu, het kerkelijke inwijdingsgebed uit. Daarna trad de burgemeester van Al kemade, den heer F. H. van Wichen, naar voren, die zijn voldoening uitsprak zoo velen aanwezig te zien. Wat hem zelve betreft, had hij niet geaarzeld te genwoordig te zijn, hoewel zijn tegen woordigheid ook elders gevraagd was, maar het zoo gewichtige werk van deze plechtigheid had toch den doorslag ge geven. Spr. memoreerde dan eerst dat hij onder de Heilige Mis zoovele geloo- vigen had bijeengezien en allen zeker gebeden hadden, dat God dit liefdewerk zou doen slagen. Hij wees verder op den gedenksteen en prees de bewerking door op te mer ken dat de ingehouwen letters zoo dui delijk op den donkeren kleur van den steen uitkwamen. Hij zag daarop ver meld de naam van den pastoor, alsmede die der kerkmeesters, nl. de heeren Th. Castelijn, P. van der Zwet, H. Straathof en H. van Egmond, en aan den voet de namen van den architect en opzichter de heeren C. L. M. Robben en P, Schotten. Nog sprak hij over de weldaad die zulk een gesticht moet aanbrengen. Hij hoopte dat pastoor Herscheit en allen die nu aanwezig waren, het nog lange jaren met vreugde zouden begroeten. En als wij er na vele jaren niet meer zullen zijn, zullen de opvolgende ge slachten pastoor Herscheit in dankbare herinnering gedenken. Daarop nam de burgemeester troffel en cement om een steen naast den ge denksteen aan te brengen. Daarna brachten tal van waardigheids, bekleeders en autoriteiten, dames en heeren hun steen aan. Hierna was de plechtigheid afgeloo- pen en valt alleen nog te constateeren dat behalve de kalle en het zand nog ruim f 200 aan edele specie werd ver werkt. ALPHEN AAN DEN RIJN. Het be stuur der harddraverij- en renvereeniging alhier heeft adhaesie betuigd aan het adres van de Nederlandsche harddraverij en renvereeniging, houdende verzoek om opheffing van het totalisator-verbod bij paardenwedstrijden. GOUDA. Bij de herstemming voor twee leden van den gemeenteraad in de Ingezonden MededeeÜngen h 30 cent per regel. DENKT OiVi JWELBELJWAGAZIJN districten II en III tusschen twee libe ralen en twee katholieken, zullen dc sociaal-democraten de katholieke candi daten steunen. HOOGMADE. Dinsdagavond onthaal de de muziekvereeniging alhier, hare do nateurs en begunstigers voor de tweede maal in dit seizoen op een zeer goed geslaagde uitvoering. Die 7 muzieknum mers, werden flink en correct in de maat afgespeeld en met „Le Retour du Rege- ment" schitterend besloten. De daarna gegeven 3,' tooneelstukjes„Daar zijn de Boeren", „Een Jood in de val" en „Zv ar.:e Griet", hielden het talrijke pu bliek tot half twaalf prettig bezig en menige vroolijke scène deed het publiek onbedaaarlijk lachen. Een hartelijk dank woord aan directeur en muzikanten en ,ook aan de tooneelspelers en voordragers is hier zeker niet misplaatst, In de vergadering der commissie tot W. v. Sch. alhier, bijgewoond door 4 leden (1 vac.) werden de heeren ,W|1 C. v. d. Meer en H. Meijer herkopzen resp. als voorzitter en secretaris. Vol gens het opgemaakte verslag over 1913 was de tusschenkomst der comm. geen enkele maal noodig geweest NOORDWIJKERHOUT. In Café „Het wapen van Noordwijkerhout" ver gaderde gisterenavond de R. K. Volks bond. Tegenwoordig was de W.eleerw. 'heer adviseur en 71 leden. De heer P. J. S. Serrarens, voorzitter der Volksbond-Propaganda-Unie, hield op deze vergadering een rede om te ko men tot oprichting van een propaganda- club. 1 Spr. begint met te wijzen op het groo te nut der Retraiten. Het doefti hem ge noegen te vernemen, dat reeds zooveïejn darvan gebruik hebben gemaakt. Hij hoopt, dat anderen de vesting die zij in hun midden hebben, niet weer voorbij zullen loopen. Maar er ook spoedig zul len binnengaan. Dan begint spreker aan te toonen, hoeveel propaganda er gemaakt wordt voor het kwaad. Dit geschiedt door de school, de bioscope, de pers enz. In een kernachtige en met beelden rijk geillu- streerde rede toont spreker die verschil lende voor ons geloof zoo verderfelijke propagandamiddelen aan. Dan zegt hij, dat daartegenover moet staaan een goede R. K. propagandaclub, met flinke leden, met mannen van daad. Hij wijst erop wat zij te doen hebben, ,hoe zij moeten arbeiden, om tenslotte de aanwezigen en vooral de jongeren op te wekken, lid te worden van zulk een club. De voorzitter dankte den heer Serra rens voor zijn schoone rede en hij hoopt, dat hij eens hooren moge, dat de club krachtig werkt. Hierna is aan de orde de verkiezing van een voorzitter. Met 64 van de 7 stemmen wordt-de heer E. Oostdam Jacz. gekozen. Gevraagd of hij zijne herbenoe ming aanneemt, antwoordt hij te moeten zwichten voor den drang der leden en de benoeming te aanvaarden. Hij ver trouwt op aller hulp en zal weder voort- werken tot heil van den Bond. Hierna worden 7 nieuwe leden geïn stalleerd op de gebruikelijke wijtee. Drie in de vragenbus gevonden briefjes worden hierop besproken. Biij de rondvraag wordt ook nog een en f{nder besproken. Voor het lidmaatschap der Propagan daclub gaven zich 14 personen op.. SASSENHEIM. Woensdagavond de W.eleerw. heer Goossens weder een cursus. Allereerst besprak ZAEerw. de brochure, deze week aan de bezoekers van de vergadering van den Bond voor Staatspensioneering, waar ook Katholie ken tegenwoordig waren, uitgereikt en wees er op, dat er veel dingen in voor komen, die er op wezen, dat deze bro chure er op ingericht was om vooral de Katholieken zand in de oogen te strooien door er in te vermelden, dat op de eerste vergadering ook een pastoor tegen woordig was geweest en daar het woord had gevoerd. Deze pastoor was de Wel- eerw. heer Prins,, doch niet vermeld is, dat deze heer oud-katholiek pastoor en nu oud-katholiek bisschop van Haarlem is. iVervolgens behandelde Z,Eerw. in een schoone rede „Het Pauselijk Hof". Aller eerst werd behandeld de kl^eding van Z. H. den Paus en hare symbolische beteekenis. Vervolgens werd ons een kijkje gegeven in het Vaticaan, waantf

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2