speciale Mantelma^azijnen ^roote Opruiming Telèl. (12. r> Haarlemmerstraat 114. het reglement van het fonds. Ofsohoon de overdracht reeds door beide partij-en is goedgekeurd, zal het bestuur op aan drang van eenige leden beproeven of ook de twee 50-jarigen niet kunnen worden overgenomen. Nog werden eenige zaken besproken de leden en .de vereenigiog betreffende, waarna om twee uur de vergadering werd gesloten. Mr. P. S. Gerclrandy heeft wegens vertrek uit de gemeente met ingang van 15 Januari ontslag gevraagd als secretaris van het gemeentelijk werklöözénfönds. Het bestuur der Vereeniging tegen Sluitingsdwarig alhier schijnt niet graag stil te zitten. Het heeft nu een uitvoerig adres aan den Gemeenteraad van 'sGra- venhage gezonden om de verordening op de winkelsluiting niet aan te nemen. ïn d.e agenda van de St. Jozefsge- zellen-vereeniging is een fout geslopen, die de aandachtige lezer reeds hersteld heeft. Er staat: Zondag 7i2 uur bijeen komst van de gezellen enz.dit moet zijn: Vrijdag 1% uur, enz. Op Zaterdag 27 December a.s. zal het onderscheidingsteeken voor achttien jarigen militairen dienst worden uitge reikt aan den heer M. A. J. M. Bog- gia, sergeant-majoor-administrateur bij het 4e Regiment-Infanterie. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is de heer E. S. Cohen, me disch student alhier toegelaten tot een verbintenis als adspirant-reserve-officier van Gezondheid bij het 4e Regiment-In fanterie. Bij Koninkl. besluit is dr. C. C. Uhlenbeek, hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijks universiteit te Leiden, behalve met de bij kon. besluit van 20 October 1899 genoemde vakken, belast met het ge ven van onderwijs in de vergelijkende gramatica der Indo-Germaansche talen. Verschenen is de aanvullingsstatis- tiek over 1912. Wij laten hieronder eenige belangwekkende cijfers volgen. Op 31 December 1912 bedroeg de bevolking 59.207 waarvan 28404 man nen en 30803 vrouwen. Het totaal aantal geboorten bedroeg 1425. De geboorten op duizend inwo ners bedroégën 24.15. Totaal werden er in 1912 506 huwelij ken gesloten en kwamen er 629 sterf gevallen voor. De sterfte op duizend inwoners bedroeg 10.63. gemeen teraad bedroeg 6132, voor de Prov. Sta ten 6814 eil Voor de Tweede Kamér 6832. Het aantal ingeschrevenen bij dé na tionale militie bedroeg 531. Ten aanzien van de geldmiddelen over dit jaar blijkt, dat de ontvangsten heb ben bedragen f 2.306.044, de uitgaven f2.734.249. De staat der schulden ver meldt, dat in 1912 is afgelost f 106.800. Ten opzichte van de plaatselijke directe belastingen vermeldt het primitief ko hier, met inbegrip van het foi'ensen- le en 2e supplement kohier, een totaal van f9.993.300. Het bedrag van het geheele kohier, de 3 laatstgemelde kohieren niet inbe grepen, is f420.300. Het heffingsper centage was 4.44. De werkelijke ont vangsten, na aftrek der restitutiën, heb ben bedragen f395.516. Afgeschreven en oninbaar bleef f20.302 en té verhalen f1063. De markten hebben opgebracht f25.163. Het aantal vergunningen met Inbegrip van 15 logetnentsvergunningén bedroeg 159 met een op 1 Mei 1913 geschatte huurwaarde van Jf 32.010 en een ontvangst van het vergunningsrecht van f8740. De politie heeft een bes- drag gevorderd van f90.074. Het brand- Wezen f9079. In de stedelijke werkinrichting wer den opgenomen 25,297 personen o.w. 3612 kinderen; gemiddeld per dag 69 personen. Het aantal op de veemarkt aangevoerd vee bedroeg 218.295 met een geschatte handelswaarde van f15,823,353. L ROOMSCHfc AGENDA. Dinsdag half .9, St. Jozefszaal. De- batingavond Jonge Garde en St. Jozefs gezellen. Onderwerp: Wat willen de so^ ciaa! 'c BODEGRAVEN. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging van Zwammerdam hare gewone vergadering, die slechts matig bezocht was. De voorzitter, de heer P. G. H. Blommesteijn, opent de vergadering en verzoekt voorlezing no tulen. Deze worden met een woord van dank goedgekeurd, waarna de penning meester verslag geeft van den f:nanci,eelen toestand. Volgt verkiezing van vier be stuursleden, waarvan één, de heer J. Regtvoort Sr. niet herkiesbaar is wegens vertrek uit deze gemeente. Hiervoor werd in de plaats gekozen de heer j. Regtvoort Jr., terwijl de aftredenden, de heeren Blotn,"Heemskerk en Zevenhoven, herkozen werden. De voorzitter sprak een woord van dank aan den lieer J. Regtvoort Sr. voor den steun en de hulp bij de kiezeiokwéek en niet minder bij den stembusstrijd. Vervolgens deelt hij mede, dat we dezen winter voor de ge- comb. kiesvereenigingen Bodegraven en Zwammerdam nog een spreker zullen krijjgen, echter niet op politiek gebied. Daar deze zaak in handen is van een commissie uit beider besturen, en de voorzitter daartoe niet behoort, kan hij tot zijn spijit nog geen mededeel,ing doen van plaats, tijd, onderwerp, of wie de spreker zal zijn. Hij wijst er alreeds op, dat ook dames toegang hebben, maar dat uit ieder gezin slechts één dame toegang heeft. Hiertoe is men genoodzaakt we gens plaatsruimte. Ook sprak de voor zitter nog over de oprichting eener Jonge Garde en was van meening te wachten totdat ons patronaatsgebouw gereed is en wanneer daar de jongelui verzameld zijn, te zien wat in deze kan gedaan wor den. Aan het eind der agenda gekomen, vraagt de voorzitter, of nog iemand het woord wenscht. Hiervan wordt gebruik gemaakt door den Weleerw. heer kape laan Brouwer, die zegt het woord ge vraagd te hebben als lid der Kiesvereeni ging. Spr! protesteert tegen het geven van een gezelligen avond. Niet dat Z.Ew. tegen zoo'n gezelligen feestavond is, maar hij protesteert tegen het besteden van het geld der Kiesvereeniging voor dat doeL Hij' schetst ons hoe eigenaardig het toe gaat in het parlement en wie weet hoe spoedig we weer voor een verkiezing, voor een strijd staan; hij vraagt dan ook of de IClesvereen. zijn kruit niet droog moet houden. Er is bij de vorige verkiezing veel gegeven, maar van den anderen kant is er met geid gegooid; dat kunnen we niet, omdat we het niet hebben, maar uit een oogpunt van bil lijkheid zou spr. wenschen, dat andere districten, die het zwaarder te verant woorden hebben dan wij', door ons finan cieel gesteund worden. De voorzitter antwoordt hierop, dat het besluit een maal genomen is en hieraan niets is te veranderen, maar dat het met het doel gedaan wordt om de kiezers meer aan de vereeniging te bindendat het ook op andere plaatsen gedaan wordt, en meent, dat het geld op deze manier goed is besteed. De Weleerw. heer Brouwer is niet tegen zoo'n gezelligen avond, maar vraagt, of het wei strookt met de sta tuten, dat de Kiesvereen. het geld aldus besteedt; hij vindt hei heelemaal over bodig. De voorzitter zegt nogmaals, dat het de kiezers meer bindt; dit kan ook de penningmeester getuigen; het innen der contributie gaat hierdoor veel ge- makkel;jker. Het bestuur had gehoopt, onze Zeer- eerw. heer Pastoor in zijin midden té hebben, om Z.Eerw. te verwelkomen, echter eene kleine ongesteldheid heeft dit verhinderd. De voorzitter hoopt, dat, waar wij zijn voorganger, pastoor Diiekman z. g., slechts eenmaal in ons midden mochten zien, het pastoor Keet gegeven worde, lang in ons m'idden tearbeiden en mede te werken -xicr TCTcsvereen. JE^ij dankt de leden voor hun trouwe opkomst èn hoopt ze spcedig te kunnen convoceeren, wanneer de'ge combineerde vergadering zal plaats heb ben, waarna hij de ve-gzdering sluit. HILLEGOM. De R. K. Bloemist- werkliedenvereeniging „Eensgezindheid' heeft een socialen cursus georganiseerd voor haar leden en andere katholieke mannerl. De Weleerw. heer Kapelaan Brouwers geeft dezen cursus en behan delt achtereenvolgens: het liberalisme als economisch stelsel; het socialisme als economisch stelsel en het katholicis me en de sociale actie. Voor de volle zaal in Flora Werd gisteravond de eer ste cursusavond gehouden. De gewijde spr. behandelde de economischen toe stand van heden, ging terug tot de stof felijke en geestelijke oorzaken. Drie stelsels: de economische liberalistische school, de socialistische school en de Christelijke school trachten verklaring en oplossing te geven'der aldus ontstane sociale Kwestie. Na een korte uiteenzet ting der beteekenis van economie sluit spreker deze inleidende bespreking om in de volgende cursusvergaderingen de drie stelsels te gaan behandelen. Na de ze rede werd van de gelegenheid tot vragen gebruik gemaakt. .Ook schrifte lijk gelegenheid tot het stellen van vra gen wérd gegeven. HAZERSWOUDE. Zondagavond is het dorp in rep en roer gebracht door het verbranden van een schuur bij M. Slegtenhorst. De koeien die er zich in bevonden zijn gered, verdér zijri er kip pen, een flinke partij hooi, gereedschap pen en verder tot de huihoüdirig be- hoorende bénoodigdhedën, zooals vvasch gerief enz. verbrand. KATWIJK. Men schrijft van hier aan de „N. Crt." Zondagmiddag omstreeks half 3 ver scheen een koninklijke auto irp onze ge meente, de standaard ontplooid. H. M, de Koningin en Z. K. H. Prins .Hendrik maakten zonder gevolg een autorit naar 't strand. Aan den Boulevard gekomen, stapten de vorstelijke personen uit en maakten een wandeling langs het strand naar het Wassenaarsche slag. De ledjge auto reed intussdhen via Wassenaar naar bovengenoemd slag, waar H. M. met haar Gemaal instapten en Residentie-- waarts reden. Het onverwachte bezoek bracht heel Katwijk op de been. KATWIJK AA NDEN RIJN. Dinsdag 23 Dec. vergadert in Hotel de Roskam n.m. te 7i/2 uur, de Tuinbouwver. Kat wijk en O. Te behandelen zijn o.m.: Openinlg. Jaarverslag. Verkiezing afgevaardigden Tuinbo.uwraad op vergadering Utrecht 29 Dec. Is aanvulling huikhoudelijk re glement gewenscht. Het bestuur ver zoekt aller opkomst. LISSE. In de Kleine Vereeniging hield gisteravond de blocmistknechts- vereeniging St. Isidorus een best be zochte vergadering. Na opening en le zing der notulen werden tot afgevaar digden naar de 10e alg. vergadering van den Ned. Bond van R. K. Bloemist, Tuin- en Landarbeiders, welke gehou den zal worden op Vrijdag 26 dezes, te Haarlem in St. Bavo, gekozen de heeren C. v. Kesteren, P. Warmerdam, W. Mesman, S. Langelaan en P. v. Bezu. Inzake de behandeling van den beschrij vingsbrief voor die vergadering ontspon zich een geanimeerde gedachtenwisse- ling. Een concept-Ziekenfonds-reglement werd behandeld en breedvoerig bespro ken. De voorzitter drong er bij de leden op aan niet te vlug te zijn met liet sluiten van contracten. De voorzitter gaf nog eenige nuttige wenken inzake vroegbroei van Hyacinthen en Tulpen. Het aan genomen werk door vaste knechts kwam ter sprake, waaruit bleek dat het een wantoestand is in ons bedrijf. Na de rondvraag volgde sluiting. STOMPWIJK. De raad dezer ge meente houdt op Woensdag 24 Dee. 1913 des morgens ten 10 ure een open bare vergadering. Op de agenda komt voor: 1. Mededeelingen. 2. Voorstel in zake pensioenbijdragen gemeente-ambte naren. 3. Presentiegeld raadsleden. 4. Benoeming 21eden in de ccmm. tot we ring van het schoolverzuim. 5. Vast stelling suppl. kohier Hoofd. Omslag en Hondenbelasting. 6. Reclames Hoofd Omslag en Hondenbelasting. Ter kennis van belanghebbenden is gebracht, dat de inschrijving voor de militie voor de lichting van 1915 zal plaats hebben op Donderdag 16 Janua ri 1914. Voor iedere bijzonderheid ten deze zij verwezen naar de aangeplakte publicatie. Aan de Eerste Nederl. Kogellager en Schroevenfabriek alhier is vergun ning verleend tot het plaatsen van een tweeden 50 P.K. zuigmotor. WARMOND. Gistèravond vergaderde in het lokaal de Zon de afd. Warmond van het H. B. G. Bij afwezigheid van den voorzitter leidde de heer G. Onder water de vergadering. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd werden goedgekeurd De prijzen over het afgeloopen seizoen werden besproken en waar dit noodig was werd eene wijziging aangebracht, vooral bij de Narcissen, de hoofdcultuur dezer gemeente werd lang stilgestaan. Bij de rondvraag vraagt de heer Ramp of het niet wenschelij'k zou zijn in sa menwerking met de vereeniging van Bloembollencultuur een verzoek bij den raad in te Hienon c^r KtUcdaoi&fc», wel ke 30 M. van gebouwen afstaan niet te laten vallen onder de gemeente-vei"- ordening. Aldus besloten. De loco-voor zitter sluii daarna de vergadering onder dankzegging voor de medewerking. Hier na ging men over tot verloting van di versen planten. Evenals de heer Roozen de tuinen achter het seminarie weer met den ouden naam „Maryenhavè" herdoopte, heeft de heer Wetstein Psister het goede idee gehad, zijn in oude stijl gebouwde hu/izinge te noemeh naar de plaats, waarop het staat: „Haghebeyde". Om streeks 1500 werd die plek al met dien naam aangeduid. Het was toen' eigen dom der Maryenhave-monniken. VOORSCHOTEN. Aangifte voor de Nationale Militie zal plaats hebben op Maandag 19 Januari 1914 's morgens van 93/21 uur van jongelingen die ge boren zijn in 1895. Bij J. v. d. H., wonende Rijndijk alhier, is een koe aan het miltvuur ge storven. Het cadaver is verbrand. Het 17e jaarfeest van de afd. Noorschoten van den N. R. K. V. zal niet gevierd worden, zooals gister is vermeld op Zondag 11 Januari, maar op Dinsdag 13 Jafiuari a.s. Door het bestuur van de afd Voor schoten van den N. R. K. V. zullen po gingen in het werk worden gesteld tot het oprichten van een Propagandaclub. Het bestuur rekent op veler medewer king. Gemeenteraad, van Sassenheim. Voorzitter, de heer P. Besselaar, bur gemeester. Bij den aanvang afwezig, dè heef H. Bader. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten het lezen der notulen uit te stellen tot een volgende vergadering. Ingekomen stukken: Lankbetutging van den lieer A. M. j. Brejaart, ambte naar ter secretarie voor zijne benoeming tot ambtenaar van den Burg. Stand. Ken nisgeving van den heer Baden, dat hij een i/2 uur later ter vergadering komt. Aan de orde is nu: Wijziging kantoor uren gemeente-secretarie. B. en Wi st|el- len voor de secretarie des Zaterdags ten 2 uur te sluiten; dit in de eerste plaats met het oog op het schoonmaken der lokalen, en ten 2de dat verschillende gemeenten tot deze maatregel zijn over gegaan. Het voorstel van B. en Wi. wordt zonder stemming goedgekeurd. Enkele artikelen van den bedrijfsver- ordening voor de gasvoorziening moeten! gewijzigd worden. In de eerste plaats art. 8 betreffende de zekerheidsstelling door den kassier-boekhouder der gas voorziening. In dit artikel staat vermeld dat deze pftfëQpft ften zekerheid moet stellen. De laatsie jaren is deze zeker heid een borgstorting geweest, hoewel het vroeger wel voorkwam dat er een borgtocht gesteld werd. Nu wenschten B. en W'. in de verordening opgenomen te zien, dat in het vervolg altijd een borgstorting geëischt werd, want dan was men bij een of andere fraude van veel last af, de gemeente had het geld in handen en beiioefde geen moeite te doen om het geld in handen te krijgen. De heer Speelman was van nreening, dat dit vooF den te benoemen persoon zeer bezwaarlijk gaan zal. Spr. zag dit punt eerst gaarne in geheime zitting besproken. De Voorzitter is van meening, dat zoo weinig mogelijk in ge heime zitting behandeld moet worden, en daar liet verzoek van den heer Speel man niet ondersteund wordt, wordt dit punt nu behandeld. Deze persoon (Posthumus) had twee goede borgen, maar de heer Speel man vreesde dat deze het geld niet zouden willen storten. Hij had daarom een andere regeling. De te beno'ejmeni persoon zou jaarlijks f 100 op den Rijks postspaarbank plaatsen en het boekje in bewaring geven aan B. en W. De Voorzitter antwoordde, dat dit ar tikel niet veranderd wordt om Posthu mus, doch dat dit slaat op eiken tc be noemen persoon; wij moeten de persoon hierbij wegdenken. Voor de te stellen borgstelling moet door de gasvoorzie ning natuurlijk rente betaald. De heer Warn a ar gaat geheel met liet voor stel van B. en W. mee. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W'. aangenomen. VoorgectTi \VDfcft door ,B. en W. voor de borgstorting een rente te vergoeden van 4V2 pet. De heer Bader komt tef vergadering. De heer W a r n a a r zegt, dat wanneer effecten in onderpand wor den gegeven, B. en Wi. toch alleen maar de coupons behoeven af te ge ven en geen rente uit te keeren, boven dien moeten de effecten aart toonder zijn om ze eventueel te kunnen verkoopen. Besloten wordt bij geldstorting 41/2 pCt. rente te vergoeden. B. en W. vragen den raad hoe hoog de borgstorting zijn moet. Zij hadden gemeend van f 1000. Hierme de kon den raad zich geheel vereenigen. In art. 10 is vermeld, dat de kassier- boekhouder het overtollige kasgeld bij bedragen van f 100 of veelvouden moet storten in de gemeentekas. Aangezien nu de Haarlemsche Bankvereeniging als bankier voor de gasvoorziening optreedt, moet ook dit artikel gewijzigd worden, bovendien moet bepaald Worden, hoe groot het bedrag mag zijn, dat de kas sier in kas mag hebben. B. en W. stel len Voor, dat artikel zoo te veranderen, dat afgezien van het nader te bepalen bedrag, de kassier f 100 of veelvouden, moet storten bij den Haarlemsche Bank- yereenieiner en van deze storting kennis geeft aan den Burgemeester. B. en W. stellen voor het maximum van het bedrag dat de kassier in kas mag hebben gelijk te stelien met de borgstorting, tenzij B. en W. aan den kassier vergunning geven, meer geld in kas te hebben, voor eventueele betalin gen. De lieer Warnaar vindt deze som wat hoog, hij zag dien liever gesteld op f600. Wanneer de kassier meer dan f1000 in kas heeft, is dit surplus niet gedekt. De heer Bader vindt f600 te laag, wanneer de kassier grooter betalin gen moet doen of groote sommen int, zou hij elk oogenblik naar den Bank moeten, niettegenstaande hij weet, dat hij dat geld morgen noodig heeft. De heer Roozen vindt f 1000 ook te hoog, bovendien, indien noodig kunnen B. en W. immers vergunning geven een hoo- ger bedrag in kas te hebben. Dé heer Marbus merkt op, dat het zeer zel den voorkomt, dat de kassier zoo'n hoog bedrag in kas heeft, daar de burgemees ter, als een goed financier, er wel voor zorgt, dat het overtollige kasgeld, rente- gevend gemaakt wordt, immers B. en W. hebben het recht den kassier te gelasten zooveel en zooveel geld naar den Bank te brengen. Het amendement van den heer Warnaar wordt nu door B. en W. overgenomen. Na nog in enkele artikelen eene wijzi ging te hebben aangebracht, wordt de geheele verordening zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Ingekomen is een verzoek van den heer Breejaart om eervol ontslag als administrateur van de gasvoorziening. B. en W. stellen voor den heer Breejaart als zoodanig eervol te ontslaan. Met al- gemeene stemmen goedgekeurd. Alsnu stellen B. en W. voor om op proef te benoemen op een salaris van f150, als administrateur der gasvoorziening de heer C. Posthumus, chef-gemeenteveld wachter alhier. Met algemeene stemmen wordt de heer Posthumus als zoodanig benoemd. Aangezien er ter gemeente-secretarie eertijds geen goede bewaarplaats was, was het onderpand van f 4000 van de Haarlemsche Bankvereeniging geplaatst bij den Ned. Bank. Daar de gemeente nu in het bezit is gekomen van een goede brandkast, vragen B. en W-. den raad vergunning, dit onderpand in het vervolg te bewaren in den brandkast, waartegen geen der leden eenig bezwaar had. Voor de vaststelling van de verorde ning op de keuring van eet- en drinkwa ren, was vergeten het advies te vragen van de Gezondheidscommissie te Alfen. B. en W. hadden de verordening daar heen gezonden en een gunstig rapport terugontvangen. Ze stellen nu den raad voor, de verordening, gezien het ad vies van de gezondheidscommissie, goed te keuren. Aldus wordt besloten. B. en Wi. zijn van meenimg, dat het voor het verkeer aan de Oude Postbrugi noodig is, dat aldaar een viertal boomen' gerooid moeten worden, opdat de weg breeder zal worden. B. èn W. hadden zich voorgesteld de boomen weg, liet aanplakbord weg, het urinoir daar weg en dan een brug van li/2 M. breedte, naast de bestaande, voor de voetgangers. Wanneer in de toekomst de weg ver breed wordt, kan altij'd nog een betere regeling getroffen worden. Voor deze verbetering is natuurlijk noodig, overleg met den Waterstaat. Wanneer deze goed- keurt, dat een hulpbrug gelegd wordt,- dan zouden B. en W'. tot het rooien der, boomen willen overgaan. De heer, Rij nsburger vraagt aan wie de boo men toebehooren. Aan particulieren ant woordt de Voorzitter. De heer. Rijns burger merkt op, dat. het be zwaarlijk is wanneer daar een derde (de middelste) leuning wordt aangebracht, voor rijtuigen enz. bij mistig weer. De heer Roozen vindt dit voorstel va» B. en W. wel wat overijld, nu het per ceel waarop de boomen staan verkocht wordt, en men eerst eens had kunnen af wachten wat de koopers van plan waren. Bovendien vreesde de heer Roozen, dat, wanneer de boomen verwijderd zijn, het nog gevaarlijker wordt. Nu hebben wan delaars, wanneer zij door rijtuigen enz. in gedrang komen, gelegenheid zich ach ter de boomen te verschuilen, en da» nemen de rijtuigen enz. de geheele ruim te in beslag. Dit laatste bezwaar kon' de lieer Warnaar ondervangen, door, aldaar een verhoogd pad aan te bren gen. De Voorzitter voelde veel voor, het bezwaar van den heer Roozen, hoe wel diens bezwaar overwonnenWas door het voorstel van den heer Warnaar, De heer Speelman, hoewel volkomen met B. en W. eens, dat dit punt zeef gevaarlijk is, was het ook met dén heer Roozen eens, dat het voorstel wat overijld was. Wanneer een kooper van het perceel van plan was, aldaar huizen te bouwen, dan zou in 1915 aldaar toch een straat aangelegd moeten worden vanj 12 M. breedte, zoodat dan de boonten toch weg moeten en dus zoridêr kostefl' voor de gemeente. Bovendien als mert nu de boomen rooit, en eèn verhoogd voetpad aanlegt, moet inen dit toch weer slechten, om een oprij te rtiake» voor de aan te leggen straat. Bovendien is dit voorstel hiet zoo urgent, dat het nog niet eenigen tijd kon wachten. De heer Bader is van meening dat men niet langer kan wachten. Het percéel grond! is niet eerder te aanvaarden dan in 1915, en ii e toestand bij de brug is bijna on houdbaar. De héér Speelman viildt beter eerst te wachten tot na de Ver- lcooping en dan eens te spreken niet den kooper. De Voorzitter wijst deil heer Speelman erop, dat het particulier belang achter moet staan bij het alge meen belang. De heer S p e I m a ni handhaaft zijn voorstel niet. Waarna met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De heer Roozen wijst tevens op dèfi! slechten toestand van de stoep voor de» woning van den heer E. J. Speelman. De Voorzitter beaamde de opmerking van den heer Roozen en stélt voor metj den heer Speelman in onderhandeling)' te treden en wanneer genoemde hé)ét) geen verbeteringen wenscht aan tebren;- gen, dan dit te laten doen door de ge meente. Over dit laatste was de heer Bader het niet eensde gemeente moet geen particuliere zaken opknappen. B. en W'. worden gemachtigd met den heer Speelman in onderhandelingen té treden'. Ëen schrijven is ingekomen van het bestuur van de mUziekvereeniging Cre- sendo, waarin het mededeelt, dat de mu ziektent betaald is. Het bestuur vraagt tevens om de haar toegezegde subsidie van f 100; ook bieden zij de muziektent aan den raad aan. B. en W. stéllen voor de f100 subsidie te geven, en vragen' den raad machtiging om onder goedkeu ring van Ged. Staten, de tent te aanvaar den en dan deze te verplaatsen naar de; Julianalaan. De heer Speelman vindt het einde van den Julianalaan een zeer geschikte plaats voor de tent, Wanneer een paar tochtschermen wordt aange bracht, want anders waaien de muzikan ten bijna weg. De Heer Roest vraag!) waar de tent moet komen. De Heen S p e el man antwoordt, dat zij komt aah' het einde van de Julianalaan (straatgé- deelte). Aan B. en W. wordt machtiging ver leend, de verbeteringen aan te brengen', en tevens gas ïn de tent aan te leggen. Bij den rondvraag verlangde geen der leden het woord. Hierna ging de raad in geheime zitting. Ingezonden Stukken Wassenaar. Wassenaar, 22 Dec. 1913.- Mijniieer de Redacteur. Gister las ik in uw blad een ingei- zonden stuik omtrent den bouw der .open bare school. Wanneer ik den geachte» inzender goed begrijp, wil hij zeggen: de bouw van de openbare sdhool zal meer kosten aan de gemeente dan de raming is. Hij wil m.i. zeggen, er komt wel wat bij. Zijn stuk bracht me tot nadenken en ik wikte en woog eeus' wat op zij gezet wordt en wat wc er voor in de plaats krijgen. M. de R.j waaneer ik een nieuwe jas noodig heb

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2